«««as®' c»0Cwffi2' DAMESHOEDEN 3t D0K1E DURF EN DE TIJDSTOEL Verklaring over toestand bij t V.H.M.O* Distrlbutlenleaws op onze Bonnen C DAMEbHUb Zaterdag I Nov. gesloten VOERMAN- de PAUW VTuchtbomen- Nutslaanbomen gezeefde BRUINKOOL Voor U Dames KOSTER-DEiJ Het zijn geen „grote woorden" als "wij zeggen dat cultuur en beschaving in ons Vaderland in het geding zijn.j j tvflUc dieren extka brandstoffen bij inkwartiering militairen Oe bond van P.R.A.- personeel zond telegram aan Minister van Justitie krijgen we SPORTNIEUWS KERKNIEUWS A D V E R T|E N T I E N Planten en dieren op Mars J. E. beeldens-huijsen haar 60ste Geboortedag te Weer ontvangen een prachtige sortering nr\i i UEly j Beleefd aanbevelend Vlooswijkstraat 7 Terneuzen 5 P. L. de Wit-Rammeloo Vïei en twintig Rectoren en Directeuren van scholen voor Voorbereidend-Hoger- en Middel baar Onderwijs te Amsterdam, richtten zich met de volgende ver klaring tot het Nederlandse# volk. Ons V. H. M. O. verkeert in a-root gevaar. Wanneer niet spoe dig krachtdadig wordt ingegrepen e„ maatregelen ter verbetering van de bestaande noodtoestand worden genomen zullen de ernsti ge tekorten, die reeds duidelijk aan de dag treden, in snel tempo tot catastrofale, gevolgen leiden. De betrokken leraren en andere deskundigen hebben bijl herhaling de autoriteiten met grote nadruk hierop gewezen. Het is diep te leurstellend. dat daaraan weinig of geen aandacht is geschonken. De bezorgdheid en onrust onder de docenten stijgt' met de dag. Zo zien wij ons genoodzaakt de alarmklok te luiden, overtuigd zijnde tevens, dat wij spreken na mens allen, die bg het V. H. M. O. werkzaam zijn. Sedert jaren heeft men ver zuimd de salarissen van de lera ren aan te passen aan de tijdsom standigheden, wat bij verschillen- voelen tot dit verantwoordelijke ambt, zien wij juist het omgekeer de gebeuren; er zijn nog slechts weinigen, die deze werkkring kie zen, terwijl talrijke leraren in functie het onderwijs de rug toe keren en elders een betrekking zoeken, die hun minder zorgen eeft. Voor tal van vakken melden zich bij; een vacature geen sollici tanten meer aan. Dit zal, indien geen drastische maatregelen wor den genomen, in de nabije toe komst snel verergeren, tot grote schade van onze opgroeiende jeugd, tot grote schade van het Nederlandse volk. Door het aanstellen van onbe voegde leerkrachten heeft men hier en daar tijdelijk in de be staande nood nog enigszins kun nen voorzien. Inmiddels behoeft het geen betoog, dat daarbij het paard achter de wagen wordt ge spannen, Deze oplossing is in elk opzicht ontoelaatbaar. Wie denkt er aan een brug te laten bouwen door een assistent", als er geen ingenieur beschikbaar is, of de leiding in rechtzaken" toe te ver trouwen aan „onbevoegden Welke arts zal zijn praktijk in de andere categorieën van (hoge- rel Rijksambtenaren wel het ge- i handen durven geven van een can- - t-, I Hidant in de mediciinen? Bil het val is geweest. De docenten bij het V H. M. O verkeren in een schrijnende uitzonderingspositie hun honorarium staat verre ten achter bij dat, hetwelk wordt toe gekend aan personen, werkzaam in gelijkwaardige beroepen. Ging het alleen om salarisver betering de leraren bij het V. H. M O. zouden, hoezeer ook ge bukt gaande onder de grievende achteruitzetting en verwaarlozing van hun materiële belangen, hun verantwoordelijke arbeid voor Ne derlands jeugd rustig voortzetten en inmiddels trachten, langs wet telijke weg, verbetering van hun positie te verkrijgen. Maar wij weten, dat hier grote geestelijke belangen op het spel staan, die van vitale betekenis zijn voor het gehele Nederlandse volk. Het zjjn geen „grote woorden" als wij zeggen, dat cultuur en be schaving in ons vaderland in het geding zijn. Hier mogen wij niet langer zwijgen, doch moeten in ruimer kring ons waarschuwend woord laten horgji. Immers... het gevolg van de materiële noodtoestand is, dat in ons land het leraarsambt in dis- crediet Is geraakt. Terwijl de beste zonen en dochteren van ons volk. zich aangetrokken moesten didaat in de medicijnen? Bij het onderwijs laat de Overheid zoiets rustig toe, ja, grijpt zelfs naar dit middel. De gevolgen kunnen niet uitblijven en treden steeds duide lijker aan de dag. Daarbij komt, dat de leraren voor een uitermate zware taak staan; de scholen zijn overbevolkt, de meeste leerlingen moeten nog „oorlogsschade" inhalen. Een bui- tenstaander, wij merken het tel kens weer, kan zich moeilijk voor stellen wat het vereist om aan klassen van 30 of meer leerlingen, gedurende 30 uur per week met vrucht onderwijs te geven. Het is duidelijk, dat door dit al les het peil van het onderwijs moet dalen. Begrijpt men, wat dit betekent? In een tijd, waarin de toekomst van ons volk er van afhangt of wij op elk gebied des kundige en bekwame leiders krij gen, moeten wij met nadruk ver- .daren, dat, door nalatigheid van de autoriteiten, ons V. H. M. O. in een moeras geraakt; wjj zullen, weldra aan de Universiteiten en Hogescholen niet meer de jonge mannen en vrouwen kunnen afle veren, die voldoende onderlegd zijn om de hogere (vak)-opleiding met vrucht te volgen. Dit bete kent verarming van onze nationa le cultuur... met alle gevolgen daarvan. Als leiders van de scholen voor V. H. M. O. te Amsterdam verkla ren wij niet nadruk, dat wij de verantwoordelijkheid voor het aan onze zorgen toevertrouwde onder- j wijs niet meer ten volle kunnen dragen. Snel en afdoend ingrij- j pen van hoger hand, is nodig om te bereiken, dat velen zich weder- i om .aangetrokken gevoelen tot het leraarsambt, om te bereiken ook, dat de leraren in functie wederom met opgewektheid hun taak kun nen vervullen, zonder gebukt t gaan onder voortdurende mate riële zorgen. Alleen dan kan het grote gevaar, dat hier dreigt, worden afgewend. Bezorgdheid voor de toekomst van ons volk, liefde voor het on derwijs, dat wij mogen dienen, bracht ons er toe deze verklaring af te leggen. Volgen 'de namen van de 24 Rectoren en Directeuren. DN BIJ BEVALLINGEN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede. dat van 1 November 1947 t/m 30 April 1948 extra brandstoffen kunnen worden ver strekt wegens inkwartiering van militairen. Formrflieren kunnen bij de plaatselijke distributiedienst wor den afgehaald. Dit kan zowel door de kwartiergever als door de kwartiernemer geschieden. Voorts deelt het C. D. Ki mede, dat de plaatselijke distributie diensten van 1 Nov. af weder om een rantsoenbon voor één een heid vaste brandstoffen zullen verstrekken bij bevallingen. De uitreiking van deze bon zal ge schieden tegelijk met de derde verstrekking van kaartjes voor extra levensmiddelen. Indien deze derde verstrekking reeds vóór 1 November is geschied, zal de brandstoffenbon uitgereikt wor den tegelijk met de stamkaart, textielkaart en levensmiddelen kaart van de baby. Desgewenst kan men een extra hoeveelheid gas of electriciteit verkrijgen in plaats van een brandstoffenbon. Ik ben toevallig in het hospi taal te Salatiga, als daar een man wordt binnen gebracht. Ach ter de stretcher lopen eén Javaan met zijn vrourw, ditmaal geen armelijke typen, zoals meestal, maar een behoorlijk gekleed en gezond uitziend paar. Ik ga even naderbij, als de draagbaar' wordt neergezet en de dokter de deken opheft, die de gewonde of dode wat is het? bedekt. Daar ligt geen mens, maar een bloederige vleesmassa zo gekorven en gesneden, dat er nauwelijks vorm meer aan de ledematen te ontdekken is. Wij gaan terug om het kreunen niet te horen, als hij opgetild en ver- dfer gedragen wordt naar de pri mitieve operatietafel. Wij had den meer gezien dan we verdra gen konden, aan bloedend vlees en gapende wonden, Dat was tien uur in de och tend, om twee uur was een dokter nog bezig met de operatie van de patiënt. Bloedtransfusie en daarna uren lang wonden hech ten, wonden hechten. Wij praten wat met de Javaan se famiie, die de ouders blijken te zijn van de gewonde. Ze ko men uit kampong Blotongan bij Wal bvengt de «ftatite VRIJDAG 31 OCTOBER. HILVERSUM I: 800 Nieuws; 8.15 Graan.; 10.00 Morgenwijding; 10.30 Voor de Vrouw; 10.45 Piano; 11.10 Voordracht; 11.25 Gram.; 12.00 Vaudeville Strijkorkest; 1338 .^Oordoba"; 13.00 Nieuws; 13.15 Pierre Palla; 14.00 Kook kunst; 14.20 Kwintetspelers; 15.00 Voordracht;15.20 Gram.; 16.00 Omroepork.16.30 Tussen twaalf en zestien; 17 00 Kamerorkest; 17.20 Wjj en de muziek; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkrach ten; 19.15 Gorduwener; 19.30 Cur sus, 20.00 Nieuws; 20.05 De Her vorming; 21.00 Gram 21.30 Radiorakel; 22.00 Buitenl. Week overzicht; 22.15 Gram.; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM EL: 8 00 Nieuws; 815 Pluk de dag; 9.00 Ochtend concert; 10.15 Uit het Boek der Boeken; 10.40 Gram.; 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Gram.; 12.33 Orkest zonder naam; 13 00 Nws; 13.20 Verv. Ork. zonder naam; 14.00 Ned. Kamerkwartet; 14.30 Gram.; 15.30 Hoorspel; 16.30 Gram 17.00 Na schooltijd; 17.15 Gram.; 18.00 Muziekcorps Amst. politie; 19.00 Nws; 19.15 Lezing; 19.30 Orgelspel; 20.00 Nieuws; 20.12 De gewone 'man; 20.25 Opera-concert; 21.00 De drie lan den; 21.15 Verv. Opera-concert; 21.50 Hoorspel; 22.45 Avondge bed; 23.00 Nieuws; 23.20 Klaas van Beeck. De Bond van P.R.A.-personeel, zond het volgende telegram aar. de Minister van Justitie: „Kermis genomen hebbende van het besluit waarbij aan al het per soneel per- 1 November ontslag zal worden aangezegd tegen 1 Januari 1948. meent met kracht te moeten protesteren tegen het zelfs tot op heden uitblijven van onder meet- de bij herhaling toegezegde wachtgeldregeling. Het Bondsbestuur verzoekt Uwe Excellentie met de grootste ernst te bevorderen, dat vóór 1 Nov. a.s. de beloofde wachtgeldregeling in haar geheel algemeen bekend wordt gemaakt, aangezien het an ders moet concluderen, dat ten on rechte is vertrouwd op een reeks van concrete toezeggingen van de Overheid, weshalve het Bondsbe stuur zich alsdan genoodzaakt zal zien zijn Jeden te adviseren een benoeming tot voortzetting van de werkzaamheden na 1 Januari 1948 niet te aanvaarden." de vierde paal aan de weg van Salatiga naar Toentang, midden in ons gebied. Hun zoon heet Amatoeroem en is zo toegetakeld door rampokkers. „Was hij dan lid van de kampongpolitie?" Neen, die nacht om ongeveer twee uur was er op zijn deux ge klopt. Hij was naar buiten ge gaan. Daar waren mannen met licht. „Lampoe besar, Toean". Zij haddeh hem met hun klewangs bewerkt, anderen waren het huis binnengedrongen en hadden ge roofd wat van hun gading was Ze waren met vijftig man ge weest, horen we enigszins scep tisch. Het is immers niet waar schijnlijk, dat de dieven in zo'n grote groep vlakbij onze posten zouden opereren. Verder weten ze niets. De rest van hun woor den zijn een herhaling van wat wij reeds weten.Lima poe- loe orang", „Toean en lampoe besar" herhaalt de vrouw nog eens als een treurig refrein Wij vragen nog even aan een van de dokters over de wonden. Het is een verhaal van een gespleten schedel, waardoor de hersens zichtbaar zijn, bovenarmen open gehakt, diepe wonden in de rug een van de longen zichtbaar, opengekliefdeWat is er nog heel aan deze man? Amataroem ligt daar met open- gekerfd lichaam, omdat hij bin nen Nederlands gebied woonde. Niet, om<jat hij ons op enigerlei wijze had geholpen. Wij kenden hem niet voor hij op deze wijze onder onze aandacht kwam. Zijn eigen landgenoten slachtten hem, zoals er bijnam iedere nacht Java nen afgeslacht worden door de helden, die ver om de Neder landse posten heen sluipen en als er van vijand gesproken mag Worden, hun eigenlijke vijand uit de weg gaan om onschuldigen aan te grijpen. Hun doel is immers niet de. honderd procent Merdeka. maar de honderd procent vrijheid om te stelen wat zij willen. On der zijn werk zegt de chirurg bit tere woorden, maar intussen werkt hij uren lang om dit arme mensenkind in leven te houden... Voor het tijdvak van 2 t/m 15 November 1947. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 711: (Serie Q) Q— 03 div. 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kin dermeel Q—04 div. 750 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz., of 750 gram versnaperingen Q 05 div. 250 gram zachte zeep Bonkaarten KD, KE 711: (Serie Q) Q—13 div. 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kin dermeel of kinderbiscuits Q—14, Q—15, Q16 div. 250 gr. suiker, boterhamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop, enz., of 250 gram versnaperingen q17 div. 500 gram zachte zeep Q -16 res 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kin dermeel of'' -k mderbiscuits Bonkaarten MA, MD, MH 712: (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie Q) Q11 suiker 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gr. versnaperingen Tabak- en Versnaperingen- kaarten enzj. QA, (JB, QC 711: qoi, Q03 tabak 2 rantsoe nen cigaretten of kerftabak q01 versnaperingen 200 gram versnaperingen of 200 gr suiker, boterhamstrooisel enz., of 400 gr. jam, stroop enz. q03 versnaperingen 100 gram versnaperingen, of 100 gr. suiker, boterhamstrooisei enz., of 200 gr. jam. stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 31 October wor den gebruikt. «IK - UILAfc'OM. r Het stormt op de drakenberg Het molentje staat in de gieren de wind, nog wat onwennig als bouwwerk. Wat eens, bij het mo lentje dat wij gekend hebben, snor en lokken waren, zijn nu wieken die als dol draa'en. Men zou zweren dat het kleine gebouwtje huilde, zo alleen' in de storm. Inmiddels gebeurde beneden in de kelder wat de commissaris I had verwachtEen man kwam te voorschijn, iemand die nog zwaar der was bewapend dan de com missaris. j Het was Dokie, die zijn sten- gun in de aanslag hield. De mannen herkenden elkaar natuurlijk dadelijk. „Dat is vreselijk" zei de com missaris. „Wij hebben elkaar bij na uitgemoord". „Dus U was de ridder waarmee Amerikaanse pnilitaire vlieg tuigen hebben droog ijs voor het maken van regen laten vallen boven gebieden van New- England, om te trachten de bos branden, die tot nog toe een scha de van 30 millioen dollar hebben aangericht en de dood van vijf tien personen veroorzaakte, te blus sen. VOETBAL. Het tournooi om (1e wereldbeker. De organisatiecommissie van het tournooi om de wereldbeker (de Cupe Jules Rimet) heeft op 27 en 28 October vergaderd in het gebouw van de Franse Voetbal bond te Parijs. Behalve de voorzitter, de heer K. J; J. Lotsy, waren aanwezig de heren Ivo Schrioker (Zwitser land), Sotero-Cosme (Brazilië) en H. Delaunay (Frankrijk), leden der commissie, en Rivadavia, pre sident van de Braziliaanse Sport federatie. De heer Rous (Enge land) had bericht van verhinde ring gezonden. De leden der commissie werden het erover eens het tournooi om de wereldbeker te verschuiven naar 1950, met dien verstande dat de landelijke bonden een maand tijd krijgen om hun mening ken baar te maken. Het congres van de F.I.F.A., dat in Juli 1948 in Londen bijeen komt, zal dit voor stel moeten goedkeuren. Het tour nooi zal in Brazilië plaats hebben. Er was nog een tegenvoorstel van de Braziliaanse Sportfedera tie om de demi-finales en de fi nale van de competitie te vervan gen door een poule van vier ploe gen met puntenklassering. De commissie heeft aan het uit voerend comité van de F.I.K.A. in overweging gegeven het Brazili aanse voorstel op de agenda te plaatsen van zijn aanstaand con gres en de landelijke bonden op de hoogte te houden. Tenslotte werd medegedeeld dat, door de zorgen van de Braziliaanse Sportfedera tie, het vervoer van de ploegen, die aan de eind-competitie deel nemen, per vliegtuig zal geschie den. SCHAKEN. Terneuzen IIIV.S.V. 6 ,1. Voor een grote verrassing zorg de het derde tiental van Terneu zen, dat kans zag V.S.V. uit Sluis kil een nederlaag toe te brengen. Na een uiterst enerverende strijd, waarvan de uitslag tot het eind onzeker bleef, wisten de Terneu- zenaren meester te blijven in eigen huis, daardoor aan Sluiskil 2 punten ontfutselend, die zij juist aan het eind van het seizoen nodig zou kunnen hebben om het kampioenschap te behalen. De ^gedetailleerde uitslag luidde: Terneuzen Hl V.S.V. R. R. Visser— H. Voorhans (na arbitr.) M. C. HarinckG. Wullems 10 J. DonzeTh. Wegchelaar 01 J. Franpoijs M. Nijssen Sr. H. BarentsenE. Tacq 10 J. N. 't GildeA. Wullems 01 L. J. SimpelaarJ. de Jong 10 H. Heersema—M. Hendriks 10 J. de WaalA. Leenhouts 10 P. de JóngeM. Nijssen Jr. 01 wij slaags raakten" riep Dokie, wie nu ook een licht opging. „Wij vertellen niemand hiervan iets" fluisterde de commissaris snel, beducht voor zijn reputatie. „Allicht niet" gaf Dokie grif toe. Ook hij had een naam hoog te houden. Even later holden de drie man nen (broederlijk de grote stenen trappen van bet slot op. Terneuzen III had aan de oneven borden zwart. Buiten competitieverband had den nog een vijftal wedstrijden plaats waarvan de uitslag luidde: A. BliekM. Schooff 10 L. van den Heonel Ir. J. van Altena 01 F. de MeijerJ. de Kleijn 10 A. SorberJ. Lipjes 10 J. SmidsF. van der Hooft 01 Totaal 64 Totaal 32 Twee militaire vliegtuigen van de vliegbasis Cognac zijn op lage hoogte tegen elkaar gehotst. De vier inzittenden kwanten om het leven. NED. HERV. KERK. Wegens vertrek naar Valkens- waard, nam Ds. J. A. Alsfelt jJ. Zondagmiddag afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Helena- veen, welke hij precies 4 jaar heeft gediend, daarbij het Woord bedienende uit Ps. 90 17. De gemeente zong haar vertrekken de predikant toe de zegenbede uit Ps. 121 4. A.s. Zondagmiddag te balf 3 hoopt Ds. Alsfelt zijn intrede te doen te Valkenswaard, na in de morgendienst te zijn bevestigd door Ds. A. C. Ddederika van Bla- ricum. Volgens Dr. G. P. Kuiper, direc teur van de Amerikaanse Obser vatoria van Mydonald en Yerkes, is het heel goed mogelijk, aldus meldt de Christian Science Mo nitor, dat er zich planten en mis schien wel dieren op de planeet Mars bevinden. Dr. Kuiper heeft ontdekt, dat Mars een infrarood spectrum heeft en dat carbonium dioxide aldaar in gelijke hoeveel heid aanwezig ïs als op aarde. Hoewel het bekend is, dat de ge middelde dagtemperatuur in de warmste gebieden van Mars waar schijnlijk ongeveer 50 graden Fahrenheit bedraagt en de tem peratuur des nachts tot 112 gra den onder nul daalt, een koude, wgar alleen bacterieën, mos en orstmos tegen bestand zijn, acht men het mogelijk, dat er zich op Mars vormen hebben ontwikkeld, die geheel verschillen van hetgeen men op aarde kent. 502STE STAATSLOTERIJ. 2e Klasse, 2e lijst. Prijs van 2000: 1435, Prijzen van ƒ1500: 13160, 16679 Prijzen van 1000: 1474, 6081 18075. Prijzen van ƒ400: 8713, 14046 17988 Prijzen van 200: 2197, 5983, 14821. Prijzen van ƒ100: 4 3569, 6179, 6225, 6398, 14285, 14601. RECHTSZAKEN. Bontaanslag Prinsegracht voor Hoog Militair Gerechtshof. Vernomen wordt, dat de Audi teur-Militair bij de Krijgsraad te Velde West, Majoor Mr. Dr. J. M. J. Baak, bij het Hoog Militair Ge rechtshof hoger beroep heeft aan getekend tegen de veroordelingen door de Krijgsraad van sergeant A. T. de Boer, kapitein F. J. J. Baron van Heemstra en korporaal J. P. J. Peterse, allen betrokken in de bomaanslag van 5 December 1946 aan de Prinsegracht te 's-Gravenhage en bij de ontvoe ring van een Renkumse hotelhou der. Behalve tegen de korporaal chauffeur J. Burghout, die werd vrijgesproken, heeft majoor Baak ook hoger beroep aangetekend tegen de veroordelingen van de overige vijf medeverdachten. In &.s gevallen gingen de veroordeel den zelf in hoger beroep. Men ver wacht, dat de behandeling der zaken door het Hoog Militair Ge rechtshof over enige maanden zal plaats hebben. GROTE OPSCHUDDING IN JERUZALEM. De politie te Jeruzalem heeft kort na het invallen der duister nis een waarschuwing ontvangen, dat de Irgoem Zwai Leoemi, een Joodse verzets-orgariisatie, zou trachten het hoefdbureau van po litie in de lucht te laten vliegen. De betrokken straat werd onmid dellijk voor alle verkeer gesloten. Heden. Donderdag 30 Oc tober, hoopt onze lieve Moeder, herdenken. Dat zij nog lang gespaard mag blijven, is de wens van haar dankbare Kinderen, LEEN FLORI en Verloofde ANNIE MIMMI HENK TRUUS FREDDY Terneuzen, 30 Oct. 1947. Kerkhoflaan 47. Zo de Here wil en zij leven, hopen Vrijdag 31 October a.s. onze geliefde Ouders en Grootouders H. DE BRUIJNE en T. DE BRUIJNE—FAAS hun 35-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Othene: J. P. DE BRUIJNE— DE POOTER HENDRIK DINGENIS PIETER Wolf aartsdijk P. J. DE BRUIJNE— DE JAGER Othene, D 67, 30 Oct. 1947. Op Zaterdag 1 November a.s. hoopt onze lieve Opa DANIEL HOFMAN zijn 65ste Geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard moge blijven, is de hartelijke wens van zijn Kleinkinderen, CHRISTIEN - DAAN JO - GREETJE JO - JANNIE Terneuzen, 30 Oct. 1947. Driewegenstraat 10. Zondag 2 November a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders KRIJN BROEKHOVEN en J. P. DE DOELDER hun 25-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. ADRIE - AUGUST KRIJN MICHIEL en TRUUS HELENA DANIëL WILLY TONNY •Terneuzen, 30 Oct. 1947. 2e De Feijterstraat 10. Op Donderdag 6 Novem ber a.s. hopen onze gelief de Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders A. TIMMERMAN en S. DE WINDT hun 45-jarige Echtvereni ging te gedenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van Hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Ach terkleinkinderen. Oostburg, 30 Oct. 1947. A rv i I j pp i 1/5 T? Heden behaagde het de Here van ons weg te nemen, na een kortston dig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer JAN JANSEN, Weduwnaar van Krina Verhelst, in de ouderdom van 75 jaar en 7 maanden. P. JANSEN M. JANSEN— MEERTENS Kinderen en Klein kinderen. H. JANSEN M. JANSEN— IvEGOORT en Kinderen H. LENSEN S. LENSEN—JANSEN en Kind D. J. POLDERMAN T. POLDERMAN— JANSEN en Kind Terneuzen, 29 Oct. 1947. Tholensstraat 82. Voor de blijken van deel neming, ons betoond bij het overlijden van onze gelief de Vader en Grootvader, ABRAHAM DEES, betuigen wij onze oprechte dank. M. DEES S. DEES—HAMELÏNK CORNELIS 'Zaamslag, October 1947. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden, bij het overlijden van onze geliefde Moeder MARIA REBECCA VAN NIEUWENHUYZEN, Wed. van Cornelus Adriaan Anthonisse, betuigen wij onze harte- lijke dank. J. I. ANTHONISSE. C. M. J. ANTHONISSE. Hontenisse, Oct. 1947. Wegens Kerkelijke Feestdag, zijn wij Terneuzen N.A.K. gekeurde CANADA BOMEN in diverse maten, levert U Fa. MEERTENS en DEIJ Boomkwekerij Tel. 2456 Terneuzen Vraagt prijs! Speciaal in Vruchtbomen. "Vanaf heden uit voorraad leverbaar: C. JANSEN Zn Kolenhandel Zaamslag Wij hebben een collectie zoals U nergens vindt. Steeds de chicste modellen! Komt U eens kijken? Zoals altijd: Grote keuze Tevreden klanten. Kanaalstraat 107 - Sluiskil (Bij Bushalte Stroodorpe) Vervormen - Spoedgevallen binnen 24 uur. MM Steeds voorhanden: de laatst verschenen N.V. Firma P. J. VAN DE SANDE TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1947 | | pagina 3