dokie durf en de tijdstoel D 5-TOHS OU, De Naaimachinezaak BINNENLANDS NIEUWS i c Kerknieuws DE SPORT VOOR ZONDAG Schaken G. V. DE KOCK \f A. J. Stoffels-Risseeuw R. R. Visser BLOEMENHUIS Breukbanden Koorts Thermometers CZ. D.) DE BOOMPLANTING OP WALCHEREN. in Uit de Provincie GEMEENTE TERNEUZEN Advertentiën NIEUWE DROGISTERIJ W. DINGEMANSE »B BEGEERDE VRIJHEID. Dinsdag- j.l. veroordeelde de Economische Rechter te Amster- - dam een banketbakker tot 2 maanden gevangenisstraf en 4 maanden Rijkswerkinrichting met het hevel tot onmiddellijke inhech tenisneming. In de cel gekomen, verzuchtte de onfortuinlijke hak ker tegen een celgenoot, dat hij veel liever 10.000 boete had wil len betalen. Deze celgenoot, een 43-jarige fabrikant, vroeger café houder op het Rembrandtplein, de K., werd dezelfde avond vrijgela ten eij bracht daarop met twee andere* heren een bezoek bg de vrouw van de banketbakker. Zij suggereerden daar, dat zij haar man voor 10.000 wel vrij konden krijgen. De vrouw vervoegde zich daarop Woensdagochtend aan het Bureau Singel voor ,,een zakelijke bespreking" met haar echtgenoot, die daar wegens plaatsgebrek was ingesloten. De Inspecteur der recherche wist de vrouw aan het praten te krijgen en een plan werd ontworpen om de oplichters in de val te latén lopen. Donderdagavond om 8 uur zou een voorschot van 5000 onder de klok op het Javaplein, verpakt in boterham papier worden overhan digd. Op het critieke moment greep de politie in en wist de drie mannen, die in een auto waren gekomen, te arresteren. Behalve de fabrikant waren het een van de Balie uitgesloten advocaat Mr. B. en een 33-jarige Hagenaar M. De arrestanten hebben gedeeltelijk bekend en zullen Dinsdag a.s. worden voorgeleid. """"AUTO UIT DEVENTER IN WEESPERTREKVAART. Donderdagmiddag omstreeks kwart voor zes reed, tengevolge van een defect aan de stuurin richting, de auto van de handels reiziger D. W. W. uit Deventer en de he ?r W., diens schoonzuster en haar twee kinderen van 6 en 11 jaar behouden op het droge te brengen. Zij hadden behalve na tuurlijk de grote schrik slechts enkele onbetekende verwondingen opgelopen en werden per G-G.D. naa" het Onze Lieve Vrouwezie1 kenhuis vervoerd. De kraanwagen van de brandweêr takelde later de wagen op de kant. De inzittenden hadden een dag je in Amsterdam doorgebracht en waren op weg naar Deventer. EEN FANTAST? Een 67-jarige Oostenrijker was het nazi-bewind in zijn land ont vlucht en in ons land terecht ge komen. Hij vond liefdevol ont haal bij de Eerw. Zusters in het St. Fredericus'gesticht te Leeu warden, waar de man in contact kwam met mej. J. Verver, wonen de te 's-Hertogenbosch. Hij s'dhreef haar daarna een brief, waarin hij om 200 vroeg, omdat hij geen reisgeld voldoende had om naar Oostenrijk terug te gaan, waar hij zijn groot vermo gen wilde ophalen. Ook had hij een grote erfenis te wachten van een oom in Amerika. In hoeverre de man gefanta seerd heeft, heeft de rechtbank nog niet uit kunnen vissen, maar dat verdachte over een behoorlijk rijke fantasie beschikt en die niet altijd voor eerlijke doeleinden ge bruikt, kwam wel vast te staan. In het dossier bevindt zich name lijk een pak blanco schrijfpapier met als hoofd de firmanaam van een New-Yorkse advocaat, welke papieren verdachte weer voor andere doeleinden gebruikte. Nadat de verdediger, Mr. Stoop enkele papieren aan de president voorlegde, waaruit zou moeten blijken, dat verdachte wel over een vermogen moet beschikken, werd de zaak naar de rechter- rs JAN Elk. HILAfclCW BOKSEN. Iloksdeamonstratie verboden. De demonstratiewedstrijd tus sen boksers v&n de Vlissingse club D. O. S. en Antwerpse boksers, die op 1 November te Goes zou worden gehouden, zal niet door gaan, omdat de burgermeester van Goes geweigerd heeft toestem ming voor het houden van de wedstrijd te geven. „Deze wapens" zei Dokie, ter wijl hij zijn hand bemoedigend op de schouder van de kasteelheer legde, zijn ons gezonden door een professor uit de twintigste eeuw. „Hoe weet U dat?" vroeg rid der Gosewijn verbaasd. „Omdat wij "*zelf óók uit de twintigste eeuw kooion ant woordde Dokie. „iDat is mallepraat" zei ridder Gosewijn korzelig. „Men kan niet willekeurig van de ene eeuiw naar de andere rei zen". ,JDat dacht ik ook" zei Dokie peinzend, „tot ik Prof. Tweebeen leerde kennen". Terwijl de naam van Prof. Tweeheen door Dokie werd ge noemd, zat de geleerde aan een door hem vervaardigd toestel om een blik te werpen in de Middel eeuwen. De Prof. was er juist in geslaagd om Dokie .en de kasteelheer in het vizier te krij gen. ,,!Hij zit daar maar te praten en van Amalia is geen spoor te bekennen" mompelde Prof. Twee been. JCi i/. J van de Weesperzijde te Amster- commissaris terug verwezen.'Het dam in de Weespertrekvaart, ter verzoek van de verdediger om hoogte van de Cinetone-film-studio aan de overkant van de vaart. De auto, die door de groté snelheid waarmede gereden werd, onge veer 7 meter uit de kant in het water terecht kwam, en gelukkig niet kantelde, zonk, daar de ra men gesloten waren, zeer lang zaam, maar geraakte toch geheel onder water. Een aantal mensen op de Weesperzijde zagen het on geluk gebeuren en enkele van hen gingen onmiddellijk te water. Na een paar maal duiken.gelukte het hen een der portieren te openen verdachte op vrije voeten te stel len, werd afgewezen. Wcml brengt Je SbacÜae ZONDAG 26 OCTOBER. HILVERSUM I. 8.00 Nieuws; 8.30 Plattelandsuitz.8.40 Inter mezzo; 9.15 Men vraagt; 9.25 Le zing;! 10.00 Zondagshalfuur10.30 Kerkdienst; 11.45 Toespraak; 12.00 Harmoniecorps; 12.40 Man nenkoor; 13.00 Nieuws1; 13.15 Pierre Palla en Gerard van Kre velen; 13.50 N. iS*14.05 Boek- Ibesprg 14J30 Oimroepkamerork. 15.45 The Skym asters; 16.40 Sportflitsen; 17.00 Gesprekken met luisteraars; 17.30 Oornte Keesje; 17.50 Sport; 18.00 Nws.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Radio- lympus; 19.40 Stradiva sextet; 20J.0 Nieuws; 20.15 Opera; 21.35 Hoorspel; 22.Ï5 Piano en orgel; 22.30 Cabaret; 23.00 Nieuws; 23-16 Gram: HILVERSUM H. 8.00 Nieuws; 8.30 Kerkdienst; 9.30 Nieuws: 8.46 Trio; 10.30 Hoogmlis; 12.03 Graim.; 12.15 „In 't Boeckhuys"; 12.30 Kareol Septet; 13.00 Nws.; 13-20 Verv. Kareol Septet; 13.48 Apologie; 14 00 Stichts Pianokw.; 14.30 Concertgebouworkest; 15.30 Lezing; 16.00 Vespers; 16.40 Sportflits; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Na de kerkdienst; 19.00 Ned. OPROEP VAN INTERKERKELIJK HET OVERLEG. In verband met de woningnood. (Het Interkerkelijk Overleg, in dit geval sprekend namens de voornaamste Protestantse kerken en de Oud-Katholieke kerk, heeft een oproep doen uitgaan tot de bij haar aangesloten kerken, waarin met nadruk gewezen wordt op de geestelijke en stoffelijke zorgen, die de Nederlandse samenleving drukken en waarvan als een der ernstigste wordt genoemd het ge brek aan woonruimte, dat de geestelijke en lichamelijke gezond heid van ons volk ernstig bedreigt. Wetend, wat dit betekent voor tienduizenden jongemensen, die een eigen gezin willen stichten en voor talloos vele anderen, die met hun gezin niet voldoende ruimte hebben om behoorlijk en overeen komstig minimale eisen te leven, pieent het Interkerkelijk Overleg dat hierin de kerken vanuit het Evangelie haar woord dienen te zeggen. Met alle ernst roept de kerk daarom: 1. Allen, die verantwoordelijk heid dragen op, om alles te doen wat mogelijk is om in deze nood toestand verbetering te brengen; 2. Hart en geweten van ieder op, die woonruimte beschikbaar heeft om deze ook af te staan; 3. Allen, die bij anderen inwo nen, die voor die anderen ook mo gelijk te maken, opdat er geen twist maar vrede heerse in de huizen. Het I K. O. herinnert daarbij tenslotte aan het woord uit het Evangelie, dat de verantwoorde lijkheid voor de naaste aan ieder te worden nagezien. Het schip, dat de dienst TerneuzenHoede- kenskerke onderhoudt, zal waar schijnlijk pl.m. 14 dagen worden vervangen door het m.s. „Irene Ook de stooanpont „Dordrecht" is ter reparatie aan de werf opgeno men. De reparatie vordert even wel niiet al te snel, althans bij de ibootdiensten wordt ernstig gebrek aan reserve-materiaal gevoeld, waarvoor de boot wordt gebruikt. Nu de brug over het Hollands Diep weer gereed is, liggen er te Dordrecht nog steeds 2 van deze stoomponten huiten dienst. Men vraagt zich af, waarom deze niet door de provincie overgenomen worden om het drukke verkeer van Breskens naar Vlissingen te ontlasten. Voortdurend staan hier lange file auto's en het verkeer ondervindt grote stagnatie. Niader vernemen wij over het programma van de hoamplanidag op Walcheren, op 4 November, dat een aantal eenheden der Britse marine, welke in Hamburg gestationneerd is, op dien dag bij Walcheren de Engelse marine zal vertegenwoordigen. Voorts zal een Engelse kerkdienst worden, ge houden. Vermeldenswaard is verder nog, lin verhand met het bezoek van Mr. en Mrs Attlee, dat Attlee kort na de bevrijding en heel kort na zijn benoeming tot eerste Minister een vliegtocht hoven Walcheren heeft gemaakt. Het gebeurde met Walcheren heeft 's Ministers levendige belangstel ling, wat mede wel blijkt uit het feit, dat ondanks de beslomme ringen van het ogeniblik de Wal- cherse booniplanfcdag karnt mee maken. TERNEUZEN. Een laatste hulde. Gisterennamiddag werd alhier het stoffelijk overschot van de heer N. A. Hamelirik ter aarde besteld. Behalve de familie werd de baar gevolgd door vertegen woordigers van de Raad van Ar beid te Middelburg, een aantal vrienden en kameraden uit de periode van zijn eerste politieke strijd. Bij de geopende groeve werd door de heer Epenhausen, direc teur van de Raad van Arbeid te Middelburg, hulde gebracht aan de grote toewijding die de over ledene vanaf de oprichting, nu ongeveer 30 jaar geleden, aan deze dienst heeft bewezen. Zijn of in de late avond, of er was of kwam bezoek van belanghebben den, die raad en voorlichting kwa men vragen en steeds werden zij bereidwillig geholpen. Dat dit werk hem zó b inder lag, schrijft spreker toe aan de omstandigheid, dat de overledene zelf veel heeft ondervonden. Hij was voor deze sociale instelling als geknipt en werd daarbij geleid door zijn ge voel voor recht en plicht, want vooral het beginsel, dat nevens rechten ook plichten staan, zowel ibij werknemers als werkgevers, stond bij; hem op de voorgrond. Ook zijn ambtgenoten van de dienst zullen hem niet vergeten. Een zoon van de overledene dankte namens zijn moeder en verdere familie voor de eer zijn vader bewezen en in het bijzonder voor de waarderende woorden, die aan zijn nagedachtenis werden ge wijd. Benoemd. Benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau, onze oud stadgenoot Prof Dr. G. J. Rei- nier, thans wonende te Londen. MIDDELBURG. Benoeming Burgemeester. Met ingang van 1 November a.s. is tot burgemeester van de be- meenten Dirksland, Melissant en Herkingen benoemd de heer D. H. van Heyst, thans directeur en se cretaris van de Stichting Herstel Zeeland 1945, alhier. VLISSINGEN. Grenswijziging. De commissie ingesteld om Ge deputeerde Staten van Zeeland van advies te dienen omtrent her ziening der gemeentegrenzen in die provincie, heeft een rapport uitgebracht aangaande de nood zakelijkheid van een wijziging der gemeentegrenzen van Vlissingen Bij deze wijziging, welke van in grijpende aard is, zijn de gemeen ten Ritthem, Oost- en West-Sou burg en Koudekerke betrokken. Ged. Staten zullen binnenkort dit rapport, met de inhoud waar van zij accoord gaan, ter kennis van de betrokken gemeentebestu ren brengen. Kamerkoor;; 19.15 Kent gij uw na^;j brengt en op het hart, bindt. Bflbel; 19.30 Nieuws; 19.45 Mu-I Naar wij vernemen zou het in zikale tombola-; 20.1 De gewone bedoeling van de Rooms-Katho- nmn, 20.25 De Zilvervloot; 20.55 Kerk liggen over deze zaak Hoorspel; 21.35 Gram.; 22.15binnenkort een brede herderlijke Avondgebed; 22.3e Nieuws, 22.50 brief als prediking tot de ge- de Kamermuziek; 23.30 Gram. MAANDAG 27 OCTOBER. HILVERSUM I. 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Morgenwijding; j 9.46 Arbeidsvit.10 35 Gram.; 11.00 Op de uitkijk; 11.16 Gram.; 12.00 Metropoleorkest; 12.38 San- j dor Vidak; 13.80 Nieuws; 13.15 Nat. progr.; 13.30 Renova Septet; 13,55 Pierre Palla; 14.20 Lezing; 14.35 Cello enpCano; 15.00 Bon- bomnière; 16.15 Schets; 16.30 Uit opera's; 17.15 Gram.; 17.45 Rijk over zee; 18.00 Nieuws; 18 30 Ned. Strijdkr.; 19.05 Piano; 19.30 Le zing; 19.45 Nat. progr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Radioscoop; 22.30 wereld spreekt tot u;% 2300 ïieuws; 23.15 The Skymasters. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; .15 Gram.; 9.15 Ochtendbezoek ij jonge zieken; 9.25 Vragen aan voorbijg.; 10.05 Gram.; 10 30Mor- ;endllenst; 11.00 Sopraan en pia no; 11.15 Van oude en nieuwe •schrijvers; 11.35 Verv. Zangreci; tal; 11.50 Gram.; 12.33 Orgel; 13 00 Nieuws; 13.15 Nat. progr. 13.30 Celesta ensemble; 14.00 Voor de scholen; 14.30 Vocaal kwartet; 15.00 Gram.; 15.30 Piano; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 17.15 Kamermuziek; 17 45 Gram.; 18.30 Kamerorkest; 19.00 Nieuws; 19.16 Onder de leeslamp; 19.45 Nat. progr.; 20.00 Nieuws; 2015 Marinierskapel; 21.45 Kwar tet; 22.00 Kerkelijk orgelspel; 22.30 Nieuws; 22.45 Avondover- denking; 23.00 Madolinata; 23.30 Gram. meente te richten. DE „KONINGSPLAAT" IN REPARATIE. Het s.s. „Koningsplaat" van de Prov. Stoomfoootdiensten is te Vlissingen aangekomen om op de werf der Kon. Mij „De Schelde" EERSTE KLASSE. District I. Volewijckers'Haarlem; Xerxes 't Gooi; ZeebüngiaAjax; HBS Neptunus; VSVRFC. District H. Blauw WitStormvogels; DHC DFCSpartaADO; EDO Feijenoord; ExcelsiorDWS. District III. HeraclesEnschedé: Vitesse Zwolse Boys; Enschedése Boys Wageningen; NECBe Quick; AGOWQuick Bhi JKct V. Emmen—Sneek; Veendam-Hee- reniveen; GVAVBe Quicik; Fri- siaVelocitas; AchillesLeeu warden. TWEEDE KLASSE A. District IV. De ZeeuwenMiddelburg; Ter- neuzenInternos; DOSKO-Alli ance Hero'Goes. Derde Klasse F. Com BoysClinge; IJzendijke Oostburg; Steen(Hoofdplaat; Biervliet— HontenisseSluiskil Hulst; AxelAardenburg. Onderafdeling Zeeland K.N.V.B. lste Klasse B. BSKGroede; Schoondijke RapenburgZuidzandeKoewacht SluisRia. N Res. lste Klasse B. Corn Boys 2Clinge 2Steen 2 Hoofdplaat 2; IJzendijke 2 Éiervliet2Honte- .Oostburg 2; werk voor deze dienst lag hem nigge 2; Axel 2—Aardenburg 2 wel bijzonder en hij: werd in zijn sluiskil 2—Hulst 2. werk als een voorbeeld genoemd j en gewaardeerd. Wanneer spreker i zijn voorganger bij de dienst te Middelburg ontmoette, informeer de deze nog steeds naar de con troleur Hamelink te Terneuzen, voor wiens werk hij steeds alle waardering had. Voor de familie, de weduwe en zijn kinderen is het overlijden van deze man een ge voelig verlies. De betuiging dat zijn nagedachtenis bij de dienst van de Raad van Arbeid steeds in ere zal worden gehouden, moge hen tot troost strekken. Hierna sprak de heer De Bruijn, inspecteur van de Raad van Ar beid, die zich in gelijke zin uitte. De overledene was een goed ka meraad, met wie het aangenaam was om te gaan. Men kon nim- oorlog plaats vindt in Nederland mer een bezoek brengen aan zijn vinden in deze klasse geen wed- woning, hetzij vroeg in de morgen strijden plaats 2de Klasse B. Sluis 2Ria 2; Koewacht 2 Graauw 1; Terneuzen 3PSK 2. 3de Klasse B. Groede 2IJzendijke 3; Oost burg 3Vlissingen 4; Aardenburg 3Breskens 3. 3de Klasse C. Koewacht 3Graauw 2; Rapen burg 3Steen 3; Hontenisse 3 Corn Boys 3; Sluiskil 3Terneu zen 4; Kruiningen 4Hulst 4. DISTRICT IV. EERSTE KLASSE. In verband met de te Eindhoven te spelen wedstrijd tussen het Zuid-Nederlands elftal en Luxem burgse, welke jaarlijkse ontmoe ting dit jaar voor het eerst na de TWEEDE KLASSE A. Van belang voor het bezetten van de laatste plaats is het tref fen tussen De Zeeuwen en Middel burg te Vlissingen. Beide clubs hebben nog geen enkele overwin ning behaald en als deze wedstrijd beëindigd is, is een derde van de competitie'afgewerkt! We hebben in het spel van De Zeeuwen meer vertrouwen, dan in dat van Mid delburg en geloven dan ook, dat de thuisclub haar eerste overwin ning zal weten te behalen. Nog belangrijker is de strijd in Bergen op Zoom, waar twee der leidenae clubs elkaar ontmoeten. Een moeilijke wedstrijd voor bel de elftallen, maar wellicht nog moeilijker voor de scheidsrechter die .voor deze kamp is aangewe zen, aangezien het met de onder linge verhouding tussen DOSKO en Alliance niet al te best botert. We bereiden ons op een verrassen de uitslag voor. Terneuzen ontvangt Internos, dat het uitstekend doet. Maar ook met de rondhemden gaat het cres cendo, al zou de grote 51 neder laag in Goes zulks niet. doen ver moeden. Hoe het ook zij, er zit weer spirit in het elftal en de voorhoede kan doelpunten maken! 1 We verwachten dan ook, dat na afloop van de wedstrijd men zal zeggen: ja, Internos deed het in derdaad goed, doch Terneuzen deed het heter. Goes zal via Breda de punten wel in Zeeland importeren, waar mede ze dan haar zesde overwin ning in successie zal hebben be haald. DERDE KLASSE F. Het is nogal gewaagd Ofti te schrijven: „Alle thuisclubs win nen," maar toch zal dit niet ver bezijden de waarheid blijken te zijn. De overwinning voor Corn Boys, Steen en IJzendijke mag als vaststaand worden beschouwd, al heeft de laatste club wellicht de lastigste opgaaf te verwerken. Maar Biervliet? Ondanks de mi sère in de Biervlietse gelederen, moet zij toch van Hontenisse kun nen winnen, want ook de resulta ten van de bezoekers zijn zeer povertjes. Axel heeft het ditmaal niet zo moeilijk en kan haar doelpunten- spaarpotje zeker met een flink aantal punten verrijken. Sluiskil's tweede overwinning be hoort tot het rijk der mogelijk heden en dat Sluiskil in staat is dit tot werkelijkheid te maken, geloven we ook. BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN maken bekend, dat een kiezer, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd is om bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedu rende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn bui ten de gemeente op welker kie zerslijst hij voorkomt, mits zijn af wezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waar in hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terug komt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, be voegd bij volmacht te stemmen de echtgenote van hem, die af gezien van de eis van kiesgerech- tigheid voldoet aan de boven vermelde voorwaarden, voor zover zij met deze in verband met zijn beroem of werkzaamheden, afwe zig pleegt te 'Zijn. De kiezerslijst wijst aan. welke kiezers bevoegd zijn bii volmacht te stemmen en voor welke verkie zing zij daartoe bevoegd zijn. De aanwijzing geschiedt niet dan nadat de belanghebbende een daartoe strekkend met rede nen omkleed verzoekschrift aan het gemeentebestuur heeft inge diend; de indiening moet geschie den vóór 1 Januari en niet eerder dan 1 October van het vooraf gaande jaar. Formulieren voor de bedoelde verzoekschriften zijn van heden af ter gemeente-secre tarie kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. De belanghebbende, die een ver zoekschrift als bovenbedoeld heeft ingediend en die van de gevraag de bevoegdheid gebruik wil ma ken, doet daarvan in persoon mededeling ter secretarie van een gemeente, aan de burgemeester of aan de daartoe door deze aan gewezen ambtenaar. De medede ling kan geschieden zodra het ver zoek is ingediend, doch niet later dan een week na de dag der can- didaatstelling. Hij geeft daarbij op naam, voor letters of voornamen en dagteke ning van geboorte van hem zelf en van de door hem aangewezen gemachtigde. Van de aanwijzing wordt een schriftelijke volmacht opge maakt. De volmacht wordt door de kiezer en door de burgemees ter of de door deze aangewezen ambtenaar ondertekend. Een af schrift van de volmacht wordt de kiezer uitgereikt. De gemachtigde moet in per soon ter secretarie van de ge meente op welker kiezerslijst de kiezer moet voorkomen, medede len, dat hij de volmacht aanneemt. Van de aanneming wordt aan tekening gedaan onder het origi neel der volmacht: deze aanteke ning wordt door de gemachtigde en door de burgemeester 0f de door deze aangewezen ambtenaar ondertekend. Indien de aanneming niet reeds gelijktijdig met de aan wijzing heeft plaats gevonden, geeft de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar on verwijld van de aanwijzing kennis aan de gemachtigde met oproe ping om binnen vijf dagen ter secretarie de volmacht te komen aannemen; is binnen die termijn de volmacht niet aangenomen, dan is zij vervallen en kan de kie zer niet opnieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aan wijzen. Als gemachtigde mogen slechts aangewezen worden zij, die in de femeente bevoegd zijn tot het eelnemen aan dezelfde verkie zing. Indien de kiezer een ge machtigde heeft aangewezen vóór de vaststelling van de kiezerslijst, en na de vaststelling dier lijst mocht blijken, dat de gemachtigde niet aan deze eis voldoet, wordt de volmacht als vervallen be schouwd en kan de kiezer niet op nieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Een kiezer mag niet meer dan één aanwijzing als gemachtigde aannemen, behoudens dat hij een tweede aanwijzing mag aanne men, indien beide aanwijzingen zijn geschied door personen, die tot zijn huisgenoten behoren. Terneuzen, 21 Oct'ober 1947. Burg. en Weth. voornoemd P. TELLEGEN, Burgemeester. A. J. DEES, Secretaris. DE COMPETITIE. Met de competitie is vorige week een aanvang gemaakt. Voor de Eerste Klasse was vastgesteld Terneuzen IVlissingen I, welke ontmoeting, zoals wij reeds meld-" den, voor Terneuzen een stevige nederlaag opleverde. Dat de be zoekers in hun nopjes waren, be hoeft geen betoog. Ze hadden n 1. op een nederlaag gerekend, ter wijl de Terneuzense schakers aan een gelijk spel dachten. Voor de thuisclub was de grote nederlaag een koude douche, welke wellicht toch haar waarde zal kynnen heb ben. Het leert haar, dat deze ont moetingen voorbereiding vereisen. Op dit punt willen we later nog eens terugkomen. In de Tweede Klasse C versloeg het tweede tiental van Terneuzen haar clubgenoten van het derde team met slechts 73. Geen slecht debuut dus van het derde tiental, al is het nog niet zn fraai als het staaltje, dat Middelburg IV uit haalde. Dit „kraakte" hun derde tiental met 7%2%. .Landau" uit Axel, startte uit stekend. Een 55 gelijk spel te gen het Sluiskilse „V.S.V." mag er zijn. Terneuzèn II spint bij dit alles garen en heeft de leiding genomen. De kraohtsveihouding tussen Landau, VSV en Terneu zen H zal elkaar niet ver uiteen lopen en daarom is de taak van Terneuzen ni zo belangrijk. Men zou kunnen zeggen, dat laatstge noemde in de oppositie zit en een slechte score tegen dit team kan oorzaak zijn, dat men het kam pioenschap aan zijn neus ziet voorbijgaan. Daarom, heren van Landau, VSV en Terneuzen III, wees op uw hoede voor de pres taties van het Derde. Het is jammer, dat Hoek ge noodzaakt was zich dit jaar uit de competitie terug te trekken, en tevens bedankte als lid van de Z.S.B. De animo blijkt in Hoek zó gering, dat men niet in staat is een tiental te formeren om aan de oompetitie deel te nemen. Dat het bestuur van Hoek meende, deze stap te moeten nemen, spijt ons zeer want in vele plaatsen van Zeeuws-Vlaanderen begint het schaakleven zich te ontplooien Zo mag Kloosterzande zich in een bloeiend clubleven verheugen, ter wijl te Sas van Gent een 18-tal schaakliieflhebbers zich in clubver band verenigd hebben. Wij menen, dat naast IJzendijke ook Bres kens en Oostburg een schaakclub bezitten. Wat een pracht Zeeuws- Vlaamsé competitie kan hieruit geboren worden! Waar blijft toch Zulidzande, waar vroeger zeer sterke spelers te vinden waren? Bij de oudere clubleden van Ter neuzen is de naam Risseeuw nog goed bekend en de historische tocht van enige leden in de dagen toen nog geen streamliners langs de geasfalteerde wegen voortsuis- den, doch men zich al een hele Piet vond in een hoogwielig hup* pelend vehikel, is men nog lang niet vergeten. Deze ontmoetingen waren roemrijke dagen. Misschien een volgende compe titie, of zou het nog dit seizoen voor elkaar kunnen komen? Eén seintje aan de redacteur van onze Schaakrubriek en 'tkomt in orde! MINIATUURTJES. „Als ik maar eenmaal door de opening ben, dan gaat het wel," wordt dikwijls verkondigd, waar mee men dus te kennen geeft, dat die openingen nu niet bepaald gemakkelijk zijn. De kracht van die opening is inderdaad niet te onderschatten en een enkele „mis stap" kan, zelfs voor ervaren spe lers, al voldoende zijn om na en kele zetten in een hopeloze posi tie te koanen. We laten hie,r een tweetal van die partijtjes volgen. Zeeuwse Schaakdag 1947. Ie Ronde. S. Sanders Jr. J. J„ Kaan. d7d5 e7e6 Pg8—f6 Plb8d7 c7c6 Dd8a5 1. d2d4 2. c2c4 3. Pblc3 4: Lelg5 5. Pglf3 6. Tal—cl 7. a2a3? Wit vreesde waar schijnlijk de Oambridge- Springsvariant van het Damegambiet en trachtte door deze zet 7. Lb4 te verhinderen. 7d5Xc4 8. e2e3 Pf6—e4 Nu staat Lg5 tweemaal aangevallen. 9. Lg5—h4 Pe4Xc3 10. TclXc3 Lf8Xa3 11. Pf3—d2. Met pionwinst voor 10. 11. 12. Zwart, later gevolgd door een tweede pion. Wellicht had Zwart op de 9de zet van Wit sterker kunnen zinwoorden door 9. Lf8Xa3; 10. Telal. (Jp io Dc2 volgt Fc3X; 11- bc3X»(H- Dc3X faalt op 11. Lb4 en de Dame gaat^,verloren), LclX en Zwart heeft nu ook de kwa liteit meer. Pe4Xc3 TalXa3 Pc3Xdlt Ta3Xa5 PdlXt>2 Zwart heeft 3 pionnen meer! Een ander partijtje had het vol gend verloop: N. Ni. d7d5 d5Xc4 e7e5 Pe-8—f6 Lf8b4 Daar gaat de 1. 2. 3. 4. 5. 6. 6. 7. 8 9. X. d:244 c2o4 e2e4 d4d5 Pbl- "3 Ddl—»4t Loper! Woensdag 29 October a.s. hoopt ónze lieve Opa JAN v. d. WEGE zijn 60ste Geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard mag blijven, is de wens van zijn dier bare Kleinkinderen JACOB - ELIZABETH NEELTJE - JANNY Zaamslag, Oct. 1947. Terneuzensestraat A 242. Arts, TERNEUZEN Vrijdagavond spreekuur vervallen. Inplaats daarvan spreek uur 8.309.00 uur. De Rechter-Commissaris in het faillissement van P. F. VERMEERSCH, houthandelaar en landbou wer, wonende te Zaamslag, Spui D 12, heeft bepaald, dat de schuldvorderingen bij ondergetekende moeten zijn ingediend vóór 16 Maart 1948 en dat de veri ficatievergadering zal wor den gehouden in het Ge rechtsgebouw te Middel burg op Dinsdag 30 Maart 1948, des namiddags te 2 u. De Curator, Mr. H. B. L. DE RECHTER, Steenstraat 35, Hulst. voor Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen IS UW NAAIMACHINE NIET IN ORDE? Laat deze dan vakkundig repareeren. Ook gelegenheid om Uw Hand- of Trapnaaimachlne om te bouwen in Salonkast- Alle reparaties, zoowel aan Huishoud- als Industrie- machines, v/orden vlug en solide uitgevoerd- Overal te ontbieden. ZAAMSLAG - Telet 41 WIJ KUNNEN uit voorraad leveren volgwagen AUTOHANDEL Grenulaan 48 - Terneuzen VT^VVVVVVVVVVVVVV^ mSUm Noordstraat 82 - Tel. 2250 TERNEUZEN Artistieke Bloembinderij- Voor Uw BRUIDSBOUQUET BLOEMSTUKKEN en FANTASIE- en GELEGEN HEIDS BLOEMWERK BLOEMBOLLEN voor Kamer en Tuin NOG AF TE GEVEN: Prima W. Legh., Rh. Isl., Barnev. 3 mnd. 6,4 mnd. ƒ7,—, 5 mnd. ƒ8,—, 6 mnd. a. en t. de leg 9, p. st W. Legh. br. '46 4, p. st. Rh. Isl., Barnev., Pa trijs Legh., Excheq. Legh. br. '46 5,50 p. st Khaki Camp. Loopeenden 6 mnd. ƒ5,50 p. st. Idem br. '46 4,— p. st. Hoenderpark ,,DE MOLEN" Veenendaal. ONTVANGEN een kleine zending met en zonder veer. vóór-oorlogse kwaliteit 3,75. c7c6 Da4> V c6Xd5 Pc3Xd5 Pf6X<35 Db4f5f Ein daar sneuvelt het ird! Zwart geeft op. Axelsestraat 3 - Terneuzen Telef. 2237

de Vrije Zeeuw | 1947 | | pagina 3