NAJAARS ZAAIGRANEN BINNENLANDS NIEUWS DOKIE DURF EN DE TIJDSTOEL DE t AL GAAT WEER ROLLEN Schaken Tijdelijke sluiting weg Lustrum Tentoonstelling L 06-DIVERSEN De Vakgroep Slagerij v.v. J. DE BRUIJN Romans - Jongens-' en Meisjesboeken Advertentiën TERNEUZEN Terneuzen 1 Hero 1 12-jarige jongen brandkast drie slachtoffers van auto-ongeluk overleden dodelijk ongeval. District nir sy2 4 ïy2 1 HH m m mm wm, Terneuzen, 11 Sept- 1947- Heerengracht 1 a. Aangegeven Radiotoestellen Praehistorische vondsten in Tsjecho-Slowakije Zaauwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij N.V. Deze week een extra VLEESBON voor iedereen De slagers vestigen hiermede uw aandacht er op dat deze bon Zaterdag 13 September moet zijn ingeleverd of opgekocht EVANGELISATIE SAMENKOMSTEN ZONDAG A.S. AANVANG 2 UUR N.V. OVERIJSELSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. ZEEUWSCHE HYPOTHEEKBANK 374 °/o Pandbrieven N.V. Zeeuwsche Hypotheekbank Boekhandel N.V. Firma P. J. VAN DE SANDE OVERREDEN. Donderdagmiddag omstreeks half twee gebeurde in de Catten- haeestraat te Naarden 'n ernstig ongeluk, dat aan het 12-jarige zoontje van de familie Van G. het leven heeft gekost. De jon gen liep 'n bal, die zijn vriendje hem toewierp, achterna en lette daarbij niet oj> het verkeer. Hij holde achter een passerende auto vandaan en had geen erg in een auto die uit de Pastoorstraat de hoek omkwam. De jongen liep tegen deze auto op en was op slag dood. WEGGEHAALD. Een lid van de Helmondse on derwereld F. Verbeme, van be roep bankwerker, stond Donder dag voor de Bossche rechtbank terecht, daar hij in de nacht van 16 op 17 Juni j.l. met een kame raad een complete brandkast weghaalde uit het gebouw der B B. A. te Helmond. Een zeer groot aantal inbrekerswerktuigen werd op verdachte gevonden. De Off. van Justitie huldigde de Hel mondse politie die met levensge vaar het onderzoeto instelde. Hij eiste 3* jaar gevangenisstraf met aftrek en vernietiging der in be slag genomen goederen. Naar aanleiding van het be richt van gisteren over het auto ongeluk bij Oldenbroek, vernamen wij nog enige nadere bijzonder heden. De drie inzittenden van de luxe auto waren de heer J. M. van der Pijl, uit Nes (Ameland) en zijn zoon W. van der Pijl, uit Gronin gen met zijn echtgenote H. R. van der PijlLever. Het ongeluk is ontstaan doordat de personen auto een poging deed nog voor een uit tegenovergestelde richting komende vrachtauto twee voor liggers te passeren. Dit gelukte echter niet, zodat de vrachtauto op de luxe wagen reed en deze volkomen kraakte. De vader en zijn schoondiochter waren op slag dood. De zoon overleed enkele uren later. Het echtpaar laat 5 kinderen achter. Donderdagmiddag stapte de 13- jarige W .M. Bol, wonende Wol- phaertsbocht te Rotterdam, op de Brielselaan uit de bijwagen van lijn twee. Teneinde zich een om weg te besparen kroop hij onder een afscheidingshek door; dit werd zijn ongeluk. Hij werd ge grepen door de stoomtram van de R.T.M. en zo ernstig gewond, dat hij des avonds in het Zuider ziekenhuis overleed. De jonge man was juist die dag jarig. FRAUDULEUZE SLACHTINGEN. In Bergen op Zoom is een frau duleuze slachtplaats ontdekt, waar reeds verschillende koeien op illegale wijze hun dood hebben gevonden. Het is een oud ge bouwtje in een kleine steeg, waar in de hygiënische toestanden on- beschriijfeiijk slecht zijn. Een oude stal, die nooit werd gereinigd en waar nog tonnen vuil en afval werden aangetrof fen.. Gebleken is dat een groot aantal koéien zijn opgekocht op het eiland Tholen dat juist buiten de registratiezöne ligt. De koeien werden naar Bergen op Zoom vervoerd om in genoemde stal te worden geslacht. Het vlees was weliswaar van goede kwaliteit maar door de geweldige hitte en de zeer slechte hygiënische toe standen is er heel wat bedorven. Hoewel de koeien tegen zwarte prijzen en het vlees in het zwart aan tal van slagers werd ver kocht, ging het in de slagerswin kels tegen normale prijzen van de hand. De slagers kochten het blijkbaar slechts op; om hun on verantwoord tekort aan bonnen te kunnen dekken. De politie heeft thans in samenstelling met de C.C.D. in Tholen klaarheid in deze zaak gebracht. Een tiental personen is gearresteerd, terwijl de hoofddaders voor de Officier van Justitie te Breda zijn geleid. IN ZEE VERDRONKEN. Donderdagavond om omstreeks 19.00 uur waagde de 34-jarige C. H. Parelvliet, woonachtig aan de Vinkenlaan te Wassenaar, zich bij het zwemmen te ver in zee. Op een afstand van ongeveer 200 meter uit de kust riep hij om hulp. De heer W. van Muiken uit Voorschoten, die hem achter na ging, gelukte het hem uit zee te halen. Kunstmatige adem haling werd geruimen tijd toege past, echter zonder resultaat. DE STAKING BIJ DE MEELFABRIEK „HOLLAND" De stakin» bij de N.V. Meel- tegen 12 stemmen besloten het werk voort te zetten. Eveneens volgens de directie van de „Hol land" zouden de erkende vakbon den de staking, die op den duur de broodvoorziening' van de hoofdstad in gevaar dreigt te brengen, ten sterkste afkeuren. AUTOBANDIET VAN 17 JAAR. Het had er de schijn van, dat de Veluwe door een gevaarlijke autobandiet onveilig gemaakt ging worden. Woensdagavond werd een Amersfoortse chauffeur 't slacht offer, toen hij een passagier naar de Stenen Kamer, een buurtschap van Putten, moest brengen en daar aangekomen, bedreigd met een revolver, zijn wagen moest afgeven. De dief had echter pech met de wagen en moest hem op de Zwol- seweg tussen Apeldoorn en Vaas- sen in defecte toestand achterla ten. Donderdagavond volgde een re prise van dit wild-west-drama. Nu was het de Deventer chauf feur V., die aan het station een passagier kreeg voor Apeldoorn. In de nog maar spaarzaam ver lichte parkembuurt stapte de rei ziger uit, dwong de chauffeur, portefeuille en sigaretten af te geven, gaf hem ter beloning een klap op het hoofd en ging er met de wagen vandoor. De politie in wijde omtrek werd gealarmeerd en kort na midder nacht hield de Rijkspolitie uit OI- debroek op de IJsselbrug te Zwol le de gestolen wagen aan, waarin de autobandiet, een 17 jarige knaap uit Ermelo, E. van de B. achter het stuur zat. Na aanvankelijke ontkenning heeft hij tegenover de politie te Apeldoorn, alwaar hij is ingeslo ten, een volledige bekentenis af gelegd. Hij had thuis ruzie gehad en wilde naar België. VALSE TABAKSKAARTEN- DKUKKERIJ ONTDEKT. Donderdag deed het Distribu tiekantoor aan de Pretoriastraat te 's Gravenhage bij de economi sche recherche aangifte van het feit, dat verschillende opplakvel- len met valse tabaksbonnen door enige detaillisten waren inge leverd. De pcütie stelde bij deze detaillisten een onderzoek in. Een sigarenwinkelier in de Boekhorststraat had van 2 man nen een partij bonnen ontvangen. Hij kende deze twee wel van ge zicht en meende, dat zij van een MAANDAG 15 SEPTEMBER. HILVERSUM L 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Ochtendbezoek 'bij jonge zieken; 9.30 Gram.; 10 30 Morgendienst; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Metropole orkest; 12.20 Orgel orkest; 13.00 Nws.13.15 Rhap- sodia sextet; 14.00 Voor jonge moeders; 14.30 Bilthovense mu- ziekweelat 16 00 Bijbellezing; 16.45 Piano; 17.15 Gemengd Koor; 17.45 Rijk Overzee; 18.00 Sport; 1830 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nws.; I.15 Onder de leeslamp; 20.00 Nws 20.15 Radio Philb. Orkest; 2 15Lezing; 21.35 Orgel; 22.00 1 „perherdenking; 22.30 Nws.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Gram. HILVERSUM II. 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.* 9.15 Morgenwijding; 9]55 Arbeidsvit.; 10.35 Gram.; II.00 Op de uitkijk; 11.15 Gram.; 13 00 Nws.; 13.15 De Papavers; 13.50 Pierre Palla; 14 20 Lezing; 14.35 Koperkwartet; 15.00 Bon- bonnière16.50 Lezing; 1L15 Gram 18.00 Nws.; 18.15 The Romancers; 19.05 Bernard Per son; 19.30 Gesare trio; 20.00 Nws.; 20.05 Radioscoop; 22.30 Omroep- De wereld spreekt tot u; 23.00 orkisl van Stockholm; 20 00 Nws.; 23.15 The Skymasters. Nws 20.05 Toespr. Prins Bern- hard; 20.17 Gram.; 20.45 Hoor spel- 27.15 De speeldoos; 21.35 Omroeporkest; 22.40 „Nocturne'; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. brengt Je AnJic ZONDAG 4 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 8.00 Nieuws; 8.30 Morgenwijding; 9.30 Nws.; 10 00 Hoogmis; 11.30 Trio; 12.15 „In 't Boeckhuys"; 12.30 Metro- poie orkest; 13.00 Nws.; 13.20 Verv Metr. Orkest; 13.40 Apolo gie; 14.00 Concert; 15.00 Violen en ecllo; 15.45 Vaudeville orkest; 16 30 Ziekenlof; 17.00 Kerkdienst; 3 3.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Kent gij Uw Bijbel?; 19.30 Nws.; 19.45 Sport; 20.05 Toespraak Prins Bernbard; 20.17 De gewone man; 20.25 De Zilvervloot; 21.15 Klank beeld; 21.40 Gram.; 22.15 Avond gebed; 22.30 Nws.; 22.50 Gram. HILVERSUM H. 8.00 Nieuws; 8.30 Plattelandsuitz.8.40 Inter mezzo; 9.15 Geestelijk leven; 9.30 Men vraagt; 10.00 Zondags half uur; 10.30 Kerkdienst; 11.45 Toe spraak; 12.00 Harmonie; 12.40 Liedertafel; 13.00 Nws.; 13.15 Renova Septet; 13.50 N. S.; 14.05 Boekbespr.14.30 Radio Philh. Orkest; 16.15 Tbe Skymasters; 16.40 Sportflitsen; 17.00 Gespr. met luisteraars; 17.30 Ome Keesje: 18.00 Nws.; 18.15 Sport; 13.30' Vindoibona; 19.05 De Franse politie heeft op 1 een niet meer in gebruik zijnd kerkhof te Troyes een grote voor raad wapenen gevonden. „Hier woont de professor" zei Dokie toen hij met Molentje bij een vreemd landhuis kwam. „Dat zie ik" antwoordde Mo lentje. „Hoe ziet U dat dan?" vroeg Dokie en trok zijn wenkbrau wen op. „Het naambordje stond op het hekje van de tuin" zei Molentje. Dokie bloosde. „De vrouw van de professor is al langer dan een week uit huis" zei Molentje. JOmdat je geen voetstappen ziet zeker" grijnsde Dokie. „Omdat het koper in tien dagen niet gepoetst is" zei Molentje, terwijl hij woest belde. Prof. Tweeheen was een beleef de man. Hij zag er zorgelijk uit. „Waarmee kan ik U van dienst zijn, heren?" vroeg hij. „Beken maar" riep Molentje. VOETBAL. Morgen vangt voor de K.N.V.B. de competitie 19471948 aan en daarmede onze taak om de ge bruikelijke voorbeschouwing te schrijven. Het spreekt vanzelf, dat, nu wij nog geen enkele krachtmeting ter vergelijking heb ben, en wij niet weten hoe de elf tallen samengesteld zijn noch hoe de clubs zich op dit komende sei zoen hebben voorbereid, wij erg reminiscensen uit het bronzen tijdperk aan het daglicht. De op gravingen, welke in de latere oorlogsjaren wierden gestaakt, zijn thans hervat. Opgegraven zijn op het moment een groot aantal urnen, huishou delijke voorwerpen, bronzen ju welen, alle daterend duizend jaar vóór Chrstus geboorte. De opgegraven overblijfselen van een aantal gehuchten hebben de theorie bevestigd, dat de men sen in die tijd zich langs de oevers der rivieren vestigden. Uit de gevonden objecten heb grote instelling waren, waarvoor ben de archeologen de conclusie xiM getrokken dat er in die dagen een levendige handel bestond in bron zen stokken en barnsteen. fabriek „Holland" te Amsterdam duurt nu reeds 3 weken en er is nog geen verandering op korte termijn in de toestand te ver wachten. De directie gaf als haar indruk weer, dat er op dat deel van de stakers, dat wel weer zou willen beginnen, een druk wordt uitgeoefend. Zij heeft nog Donderdagavond een geval van molestatie ter kennis van de po litie- gebracht. Zij zegt te menen toewijzen in toanden te hetotoen, dat de E.V.C. de staking ook finan cieel steunt, waardoor de stakers een uitkering van 25 per week ontvangen. De voorraden meel toij de „Hol land" zijn thans geheel opge bruikt. Teneinde de meelvoor- ziening van de hoofdstad zo on gestoord mogelijk te doen ver lopen en niet gehinderd te wor den door acties van de zijde der stakers, heeft de directie meel van andere fabrieken en uit an dere plaatsen van een ander punt van de stad uit laten distribue ren. Dit geschiedt niet langer met hulp van militairen, doch met de gewone expeditiebedrijven. Het personeel van een dezer bedrij ven, die steeds voor de „Holland werkten, heeft thans geweigerd hieraan mede te werken. Naar de directie verklaart; op aandrang van de stakers. De Ceres werkt nog normaal door. In een ge heime stemming is daar met 37 zij sigaretten kwamen halen. Hij leverde op deze wijze wel meer aan grote bedrijven. De beide mannen konden worden aange houden en aan de hand van hun verklaringen werd een derde eveneens gearresteerd. Een tweede detailliste aan de Rijswijkseweg verklaarde een hoeveelheid (bonnen te hebben ontvangen van een man, die ver moedelijk in Delft een sigaren winkel had. In totaal betrof het hier 420 bonnen. Bij een ander verhoor verklaar de zij de bonnen van een zekere „Streef" uit de Van Leeuwen- hoekstraat te hebben gekregen. Zij had daarop sigaretten en shag geleverd. Zij wist echter toen niet dat de bonnen vals waren. (Streef" kon worden aangehou den. Bij zijn aanhouding werden 50 valse tabaksbonnen op hem. gevonden, die in beslag genomen werden. Hij verklaarde de bonnen van een militair, die veel bij hem thuis kwam, doch waarvan Hij de naam niet wist te hebben ge kocht. Deze militair werd aan gehouden Bij zijn aanhouding had hij geen'bonnen bij zich en hij ontkende iets van de zaak af te weten. Bij een onderzoek in zijn woning vond de recherche 1000, valse tatoakskaarten als mede 1 hutkoffer en een rugzak vol sigaretten. Deze hele voorraad werd inbeslaggenomen. Aanvankelijk verklaarde de mi litair de hele partij kaarten voor ƒ400 te hebben gekocht van een onbekende op een gracht in Am sterdam. Dit kwam de politie nogal on waarschijnlijk voor. Een briga dier van politie herinnerde zich van een vorige zaak, dat er in de Oudemansstraat een man woonde, die vermoedelijk meer van een en ander zou afweten. Het verder onderzoek der politie leidde tot de aanhouding van een relatie van de soldaat. Bij onderzoek in diens woning vond de recherche een boekhou ding met aantekeningen, waaruit bleek, dat H. in tabak handelde. H. verklaarde aanvankelijk, dat deze boekhouding stamde uit de tijd van de illegaliteit. Later be kende hij echter een drukkerij van bonnen te hebben aan de Schedjeldoekshaven. Hij bekende in totaal ongeveer 5000 tabaks- kaarten te hebben gedrukt. Nim- mer verkocht hij deze, doem op de valse bonnen kocht hij zelf siga retten en shag, welke hij zwart verkocht. De militair had ongeveer 1000 kaarten van H. gestolen, die H apart had gelegd, omdat ze met helemaal goed gelukt waren. In het perceel Schedeldoeks- haven vond de politie een vol ledige drukkerij van valse tabaks kaarten, een pers ÖOT sober moeten zijn en ons alleen kunnen bepalen bij het vermelden tfan onderstaand programma. Wij willen deze gelegenheid aan grijpen om eens enige aandacht te wijden aan de vereniging „Ter- neuzen", daar er deze competitie bijzonder veel voor haar op het spel staat, n.l. het behoud van het Tweede Klasserschap. Natuurlijk is dit steeds het geval hij de aan vang ener competitie, doch de prestaties van „Terneuzen" in het voorbije seizoen waren van die aard, dat wij overtuigd waren, dat men het gesloten seizoen zou benutten om met alle macht de training ter hand te nemen, het geen echter niet is geschied en alleen de laatste weken vriend schappelijke ontmoetingen plaats venden. Doch daarmede is men er niet, evenmin als de spelers volstaan kunnen met zich beschik baar te stellen voor het uitkomen in competitiewedstrijden. Nu weten wij wel, dat er uit vluchten gezocht en gevonden kun nen worden om dit te verdoeze len, maar dat snijdt geen hout, en blijft het feit, dat „Terneuzen" niet gereed is voor de zware taak die haar wacht en wij vrezen, dat in 1948 degradatiewedstrij den aan de Moffenschans gespeeld zullen worden. Nu kan er o.i. nog veel hersteld v/orden, indien de koe maar bij de horens gevat wordt en men b.v. invoert, dat de speler, die hoe moeilijk hij ook gemist zal kunnen worden, niet op de wekelijkse trainingsdag verschijnt, onherroe pelijk gepasseerd wordt bij het samenstellen van de elftallen, die de daarop volgende Zaterdag uit komen. Het zou al een heel bij zonder geval moeten zijn, die een afwijking van deze o.i. noodzake lijke maatregel, zou wettigen. Het moet toch een ieder, die de laatste wedstrijden heeft bijge woond, opgevallen zijn hoe de be zoekende club er in slaagde de geboden tegenstand uit elkaar te rafelen, waartegen al het zwoe gen niets hielp. Zo waren deze wedstrijden nuttig, maar dan dient men de ontvangen les ter harte te nemen. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. EERSTE KLASS» District I. Neptunus'tGooi; RFCHaar- lefn; Hermes DVSVolewijckers; VSVXerxes; HBSZeeburgia. District II. DFCExcelsior; DOSADO; FeijenoordStormvogels; DWS Blauw Wit; EDOSparta. HeraclesGo Ahead; Vitesse Be Quick; AGOWNEC; Quick Enschedé; WageningenZwol se Boys. District IV. LongaSittardse Boys; Juliana TSC; MauritsWillem n; De SpechtenBW; HelmondEind hoven. District V. GVAVSneek; Leeuwarden Velocitas; HSCFrisia; Achilles -Heerenveen; Veendam-Be Quick. District VI. NAC-VVV; Sportcl. Emma- Bleijerheide; VlissingenMW BrabantiaLimburgia; NOAD Helmondia. DISTRICT IV. Tweede Klasse Aj. InternosDe Zeeuwen; Goes RBC; TerneuzenHero; Alliance -BreskensDoskoMiddelburg. Derder Klasse F. Aardentourg—(Biervliet; CKnge Axel; SluiskilUzendijkeHon- tenisse-Steen; Hoofdplaat-Hulst; OosttourgCorn Boys. Onderafdeling Zeeland K.N.V.Bi. Eerste Klasse B. KoewachtRia (W.); Groede Schoondijke; VogelwaardeRa penburg; ZuiidizandeISluis; PSK DSW. Res. Eerste Klasse B. Aardenburg 2Biervliet 2; Clinge 2Axel 2; Sluiskil 2 IJzendijke 2; Hontenisse 2Steen 2; Hoofdplaat 2Hulst 2; Oost burg 2Corn Boys 2. Tweede Klasse B. Koewacht 2Ria (W.) 2; Axel 3Sluis 2; Vogelwaarde 2Ter neuzen 3; Rapenburg 2Graauw. Derde Klasse C. Rapenburg 3Graauw 2; Hulst 3iSteen 3; Terneuzen 4Honte nisse 3. Het Nederlandse elftal tegen Zwitserland. Voor de wedstrijd tegen Zwit serland op Zondag 21 dezer is het Nederlandse elftal als volgt samengesteld Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: v. d. Linden (Ajax) en Schijvenaar (EDE). Midden: v. Stoffelen (Ajax), Möhring (Enschede) en De Vroedt (Feijenoord) Voor: Lenstra (Heerenveen), Rijvers (N_A.C.)Wilkes (Xer xes), Van Dijk (Ajax) en Drager (Ajax) Reserves: De Munck (Sitt. Boys), Van Bun (M.V.V.) en Ha- zeveld (G.V.A.V.). Nog twee re serves zuilen later worden aan gewezen. Pers. kampioenschap van Zeeland De uitslagen van de beide laat je ronden luiddep: K. Beeke AARDAPPELTELERS BLIJFT LETTEN OP DE COLORADO KEVER OOK BIJ HET ROOIEN De Plantenziektenkund. Dienst te Wageningen schrijft ons: Op verschillende plaatsen in het land, vooral in het Zuiden en Oosten, komen thans in de reeds afstervende of groene ge wassen nog kevers en larven voor Deze kevers overwinteren in de grond en daardoor kan het volgende jaar op die plaats of in de naaste omgeving een besmet tingshaard gevormd worden. Het is daarom noodzakelijk, dat elke teler het aardappelgewas nauw keurig blijft nagaan of er nog larven of kevers voorkomen om deze direct te kunnen vernietigen. Ook bij het rooien dient er voor gezorgd te worden, dat de reeds in de grond aanwezige kevers of poppen worden vernie tigd. Men late zich niet mislei den door de kortzichtige gedach te, dat zij nu geen schade meer doen. Elke gedode kever voor komt een besmettingshaard in 1948. Men blijve ook in eigen belang waakzaam! 0—1 P. J. v. ltr- 0 M. J. Quakkelaar d. Sande A. Hamelink P. J. v. d. Sande K. Beeke 01 (regl.) A. Hamelink M. J. Quakkelaar 01 (regl.) De eindstand in groep B is door deze resultaten als volgt ge worden: Quakkelaar Beeke Van 'de Sande Hamelink 0 Q 5 1 4 1 1 1 In deze groep werd de eerste plaats du§ bezet door de heer M. J. Quakkelaar uit Hansweert, de sterkste, de meest accurate en de meest constant spelende der vier deelnemers. Een klein positio neel voordeel was voor hem meestal reeds voldoende om dit met een buitengewone nauwge zetheid in winst om te zetten. We wensen de heer Quakkelaar in de eindstrijd om de titel veel succes! In de schaakwedstrijd Terneu zenEdg. Colle had aan het eerste bord tussen de heren Uyt terhoeven met wit en Van de Sande met zwart onderstaande interessante party plaats, die om half vijf gestaakt moest worden, daar de Belgische schaakvrienden zich voor de terugreis naar St. Nikolaas gereed moesten maken. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12 e2- Siciliaans. -e4 c7o5 Pb8c6 c5Xd4 Pg8—f6 e7e6 Lf8e7 0—0 a7a6 Dd8c7 d7d6 Tf8d8 Pgl—f3 d2d4 Pf3Xd4 Pbl—c3 Lfle2 0—0 Lfl—e3 Fd4to3 f2—f4 Le2—f3 p c33,4 Dreigt met 13. Lb6 de kwali teit te winnen. Zwart's volgende zet verhindert dit. 13. Pf6d7 Na 12 zetten had Wit een gun stige stelling gekregen, Zwart daarentegen had een gedrongen stelling, waarbij de stukken heel weinig bewegingsvrijheid hadden. Het typische is echter, dat Wit niets tegen deze formatie kon ondernemen. 13. c2c4 14. Pa4—c3 15. Pb3d4 16. Le3Xd4 to7b6 Lc8to7 Pc6Xd4 Dc7Xc4 Wit had door 16. Dd4X de pion op c4 misschien kunnen behou den, maar Zwart zou zich dan ge heel hébben kunnen bevrijden. Men zie: 16 Dd4, Lf6; 17. Dd3, Pc5; 18. De2, Lc3X; 19. be3X. Pe4X, 20. Le4X, Le4X, 21. Lb6X enz. Nu echter offert Wit een pion en tracht hiervoor een snellere ontwikkeling van haar stukken te verkrijgen. 17. 18. 19. 20. Talcl Tfl—f2 Ld4—e3 a2a3 Do4to4 e6e5 Pd7c5 Zwart had deze zet verwacht en kon door zijn 19e zet de nu volgende zet spelen. 20 Db4,to 3 21. Ddlfl Pc5Xe4 Het begin van een com binatie, die gébaseerd was op de ongedekte stand van Le3. 22. LeSXtoö Db3X'b6 23. Pc3Xe4 d6—d5 24. Pe4c3 Zwart bad nu met Lc5 de kwaliteit kunnen winnen, maar hij verwachtte van de verbon den centrumpionnen meer. e5e4 34. h2h3 Dd4d3 35. Dfl—f3 Dd3Xa3? Zwart had hier Te8 moeten spelen. Beide spelers verkeerden echter in tijdnood, Wit reeds van af de 30e zet, Zwart eerst van de 34e zet. (Tempo: 35 zetten in 1% uur.) 36 Te2Xe3 Da3—alt 37. Khlh2 Dal—f6 38. Df3e4 - h.7—h6 Hier werd de partij afgebroken. Men besloot tot remise. De eindstand: 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 312. 33. Pc3a4 Lf3g4 Telc3 Lg4Xc8 Kgl—hl Pa4Xc3 Tf2e2 Fc3Xe4 b2Xa3 Db6e3 Lb7c8 De 3a7 Ta8Xc8 Tc8Xc3 Da7—d4 Le7Xa3 d5Xe4 e4e3 ■-■-■All Dr C. A. CAMPAGNE en Mevr. E- CAMPAGNE- KNOP geven kennis van de ge boorte van hun Dochter ELIZABETH CORNéLIE. cliché's en een foto-Installatiealsmede een zeer «nxrte hoeveelheid tabakskaar- ten en een bedrag van ƒ800. De 6 aangehoudenen zullen voor de Justitie worden geleid. Het aantal aangegeven radio toestellen in Nederland bedroeg op 1 September j.l. 873.413 tegen 858.907 op 1 Augustus. Het aan tal aansluitingen °P bet Rijks- radiodistritoutienet bedroeg op 1 Augustus j.l. 483.676 tegen 481.854 op 1 Juli. Archeologische opgrav'ngen in het district Pribram in Bohemen, waarmee in de eerste oorlogsjaren een aanvang werd gemaakt, brachten zeldzame en belangrijke Heden overleed na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, mijn ge achte mevrouw Mevrouw Wed. LOS—v. d- REE, in de ouderdom van ruim 78 jaar Na haar bijna 20 jaar gediend te hebben, zal haar nagedachtenis bij mij steeds in hoge ere blijven- SANTJE DE BRAAL- Zaamslag- 10 Sept. 1947- Ondergetekenden felicite ren CLEMENT VAN AERDE, Stbn- 250922156, sold. Ie kl. 2-III-3 R- I„ Veldpostkan toor Medan, hartelijk met zijn 22ste Jaardag- Dat God U moge sparen en gij volgend jaar weer bij ons zult zijn, is de harte lijke wens- van bns allen, die in gedachten heel dicht bij U zijn. Houd goede moed- Uw VADER - MOEDER ARTHUR - DENISE RIA - ALOUISIUS FRANgOIS --MARIETJE Sluiskil, Sept- 1947. Kanaalzicht 39. Ingevolge daartoe verleende machtiging wordt, namens Gedeputeerde Staten van Zeeland, overeenkomstig art. 3, sub 2, der Uitvoeringsbeschikking Wegenverkeer, van 1 October tot 1 December a.s- of zoveel vroeger of later als mogelijk of nodig zal zijn, gesloten voor alle verkeer: het wegvak Derde Verkorting—Absdale van de Provinciale weg KijkuitHulst, van HM 9+75 tot HM 22+a5- Middelburg, 11 September 1947- De Hoofdingenieur van de Prov. Waterstaat, H. D. J. SWATERS- Getrouwd: D- C- KAIJSER en A. KAIJSER— VERSCHELLING die mede namens hun Ouders hartelijk dank zeg gen voor de zeer vele blij ken van belangstelling, vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Zaamslag, 13 Sept. 1947. Rozemarijnstraat A 224 I- Voor de vele bewijzen van deelneming, ons be toond bij het overlijden van onze geliefde Zuster Behuwdzuster en Tante, Mejuflrouw SARA A. HARTE, betuigen wij onze oprechte dank; in het bijzonder aan Dokter Van de Griek, de Directrice en Zusters van het Ziekenhuis te Terneu zen, voor de uitstekende behandeling en zorgvolle verpleging de overledene bewezen- Mede namens ae Familie, H- J HARTE. Terneuzen, 13 Sept. 1947- van VETVEE, FOKVEE, HANDELSVEE. VAR KENS, GEITEN en SCHAPEN op het Ledelplein te OÓSTBURG, op Woensdag 17 September a.s- Aanvang 10 uur. Hieraan is tevens verbonden een Tentoonstelling van de nieuwste landbouwwerktuigen. Ter opluistering -zullen geëxposeerd worden de door H-M. de Koningin Wilhelmina in deze streek geschonken Stamboek-Fokzeugen en Tractor. Terrein Molendijk Met ingang van Maandag 22 September 1947 wordt, de Winterdienstregeling der Onderwerp Tram- en Busdiensten in gevoerd Zi de affiches- DE DIRECTEUR. Op Maandag 15 en Dinsdag 16 September hoopt D.V. in de Zaal van het Leger des Heils te Terneuzen te spre ken: Ds- J. ENTER, van R'dam. Ds- JOH. VAN PETEGEM, van Hilversum. Afdeling TERNEUZEN maakt bekend, dat de inwoners van Terneuzen de Vleesbonnen, die Zaterdag 13 September hun geldigheid verliezen en waarop zij nog geen Vlees hebben ontvangen bij hun slager, kunnen inleveren tegen ontvangstbewijs. Vanaf heden is bij alle Slagers VLEES ver krijgbaar. COMPETITIE TWEEDE KLASSE A K-N.V-B. tegen Vooraf om 12.30 uur: TERNEUZEN 4—HONTENISSE 3 Entrée 50 cent. Kinderen 25 cent Leden en Donateurs toegang op vertoon nieuwe kaart. Gelieve geen Honden op het terrein mede te nemen- "VINTERTARWE en -ROGGE, N-A.K. gekeurd LEMFKE'S KOOLZAAD POOTUIENZAAD GRAS- en KLAVERZADEN Jesus Christus de levens kracht- Aanv. 7-30 u. Allen welkom Telefoon 6& ▼/h FRANS DE BRUIJN HULST Kleine Poot 7 Noordeinde 144 - Deventer 's-Gravenhage Tot een beperkt bedrag worden uitgegeven: met verplichte uitloting uitsluitend in stukken van ƒ1.000,— tegen de koers van 100 °/o Prospectus op aanvraag gratis verkrijgbaar

de Vrije Zeeuw | 1947 | | pagina 3