1 (V 3* li ril fel m Bijzondererechtspleging Distrlbutienieuws <4 w <4 1 feu W«ft dp 3o>ft>n&h> f> ftp l| De Prater gaat weer „bloeien" DOKIE DURF INBORIS BAAL DUIKT O.P •(CÏÏPSl De Nederlands-Belgische samenwerking De schippers op de Rijn Opwinding om ontsnapte moordenaar tegen Verzekering werkeloosheid SPORT Wat de Radio brengt Kerknieuws GENERALE SYNODE DER NED. HE KV. KERK. GEMEENTE TERNEUZEN DRANKWET. Ufi ■zv? L krijgen we Elk der volgende bonneii geeft recht op het kopen van: Bonkaarten RA, RB, RC 705 (Serie C). O—01 brood 800 gr. brood 002 brood 400 gr. brood O_01 lboter 125 gr. boter q02 boter 250 gr. marg. of 200 g-r. vet O—01 melk 4 liter melk C—03, C05 melk 7 liter melk C—01 vlees 100 gr. vlees 002 vlees 300 gr. vlees C—01 alg. 200 gr. kaas C—02 alg. 2 eieren O-03 alg. ong. 225 gr. huishoud zeep of 90 gr. toiletzeep C—01 res. 125 gr. marg. of 100 gr. vet C—03 res. 1600 gr. brood C—04 res 125 gr. marg. of 100 gr. vet C—05 res. 200 gr. kaas C—06 res. 800 gr. brood C—07 res. 125 gr. boter Bonkaarten Rb, RE 705 (Serie C). C—11 brood 800 gr. brood C—11 boter 250 gr. boter O—12 boter 125 gr. marg. of 100 gr. vet C13 C15 melk 12 liter melk C—11, O12 vlees 100 gr. vlees I C11 alg. 100 gr. kaas 'l C12 alg 2 eieren 1(C—13 alg. ong. 225 gr. huis houdzeep. of 90 gr. toiletz. C--13 res. 800 gr. brood C16 res. 500 gr. rijst of kin dermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits C17 res. ong. 225 gr. huishoud zeep of 90 gr. toiletzeep Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 706 (bjjiz. arbeid, a.s. moeders en zieken). (Serie C). C21 ibrood 800 gr. brood C21 boter 250 gr. boter C—22 boter 250 gr. marg. of 200 gr. vet C—21 melk 5 liter melk C—21 vlees 300 gr. vlees C—22 vlees 100 gr. vlees C21 kaas 200 gr. kaas C'21 eieren 5 eieren- Op 14 Mei zullen bonnen wor den aangewezen voor suiker, versnaperingen en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 9 Mei a.s. wor den gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst met ingang van Maandag 12 Mei a.s. mag worden gekocht. De niet-aangewezen bonnen van de serie B kunnen worden ver nietigd. De bomen in de Weense Pra ter, een der standaard-begrippen in de vooroorlogse amusements- romantiek, zullen dit jaar weer bloeien gaanmaar ook dit •beoogt men althans de ver- makelijfcheidsondernemingen, die voorheen in rijke mate rente trok ken van de wereldverbreide Pra ter-roem. De romantiek van de Prater hangt tenslotte niet alleen maar los in de lucht, doch stoelt op een zeer zakelijke basis, be lichaamd in de .Prater Betriebs- ■gesellschaft", waarbij de gemeen te Weenen geïnteresseerd is voor 52 de vereniging van café- en restauranthouders voor 24 en de vereniging van Prater-onder nemingen eveneens voor 24 Dit lichaam is voornemens we derom op vooroorlogse voet ro mantiek te gaan bedrijven in de Prater, zij het onder aanbrenging van enige comfortverhogende mo dernisering. Men schat een hon derdtwintig miliioen schellingen (ruim dertig miliioen gulden) te zullen moeten spenderen aan herstel van tijdens de oorlog ver oorzaakte schade. De kanalise ring van het terrein zal verbeterd worden, gas-, licht- en telefoon- leidingen behoeven herstel, doch overigens wil men de traditionele Stijl wan inrichting handhaven. De Venediger Au en een ge deelte van de Kaisergarten blij ven plantsoen. De kleinere en grote vermakelijkheden zullen zo danig worden opgesteld, dat men pas via de eersten bij de tweede groep aanbelandt, en dat tevens de massa van het publiek gelijke lijk over bet ganse terrein ver deeld zal worden al. Aldus geleide romantiek. Het vroegere vivarium zal waarschijnlijk in een operette- theater voor' vijftienhonderd toe schouwers herschapen worden. Voor de 118 beschikbare stand plaatsen voor vermakelijkheden heblben zich een zeshonderd-vijf tigtal gegadigde ondernemers aangemeld. Oude klanten en oorlogsgetrof fenen genieten brj de toewijzing voorkeur. Reeds zgn begin deze maand enige provisorische bedrij ven geopend. Tegen het einde van het jaar moeten, alle voor lopige bouwsels weer verdwenen zijn om plaats te maken voor per manente gelegenheden. De officieren-fiscaal hij het Bijzonder Gerechtshof te 's-Her- togenbosch voor de provincie Zee- iand, hebben de volgende personen voorwaardelijk buiten vervolging gesteld: Catharina Huijssen en C. J. H. Vos, beiden te Terneuzen; J. P Vercouteren, Hoek, allen onder toezichtstelling, verplichting tot arbeiden en ontzetting rechten. Magdalena Sijnesael, Nieuw- vliet; Janna P. v. d. Bossche geb Reijnhout, Groede; allen onder toezichtstelling en ontzetting- rechten. W. M. Risseeuiw, Groede; A. Lamote, Sluis; allen ontzetting rechten. Wilhelmina S. Cornelis geb. Van Loo, Nieuwvliet, 250 beta len; J. Wage, Sluis, onder toe zichtstelling, verplichting tot be talen van 250 en ontzetting rechten. Onvoorwaardelijk zijn buiten vervolging gesteld: Julina M. Verherje, Sluis; Eli zabeth J. Waelput, Groede; allen daar de gerezen verdenkingen ongegrond zijn gebleken. A van Raemsdonck en A. A. J. v. d. Bergh. Clinge; A. Verhoe ven, Koewacht; J. A. Krijger, J. A. v. d. Ree; M. J. B. Dooms, al len Ternuzen, allen omdat de ge rezen verdenkingen wel niet on gegrond zijn (gebleken, maar de schuld van betrokkenen zodanig dat oplegging van straf of maat regelen niet gerechtvaardigd is te achten, GEWEST. ARBEIDSBUREAU. Op 26 April 1947 stonden inge schreven 932 (23) personen, waar van er 610 in de D.U.W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 26 April 1947 werden 611 (19) personen geplaatst. Het aantal overgebleven aanvragen bedroeg 2276 (300). De tussen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd werden o.a.: Walcheren: drukker, leerling- zetter, stoffeerders, leerling za ger, kistenmakers, kleermakers, leerjongens confectiefabriek, slij per, loodgieters, zandvormers, smeden, bankwerker, draaier, automonteur, halfwas 'koperslager, naaimachinemonteur, leerjongens metaalnijverheid, leerling electri- cien, dragline machinisten, drag line smeerders, leerjongen auto garage, leerling kok, leerling bak ker, winkelpersoneel, loopjongen, ma g azij nbediendenkantoor perso - ineel, huisknecht, machine-stik- stet-s en -naaisters, sorteer- sters voor metaalfabriek. winkel personeel, cassière, hotelpersoneel, kantoorpersoneel, leerling kraam verzorgster, eedipl. verpleegster, huishoudelijk personeel. Zuid-Beveland: Drukkerij-ar beiders, drukkers, zetters, arbei ders betonfabriek, spoeljongens voor apotheek, zeilmaker, wasse- rijpersoneel, leerling vulcaniseurs, smeden, auto-monteurs, bankwer kers, plaatwerkers, electriciens, verwarmingsmonteurs, fitters- electriciens, fabrieksarbeiders, boekbinders,expeditieknecht, ma gazijnbediende, gesch. kantoorper soneel, ongesch. arbeiders, pedi cure, wasserij-personeel, kousen- reparatriee, kantoorpersoneel, huishoudelijk personeel. Tholen: kleermaker, monteur, bakkersknecht. Schouwen en Duiveland: stof feerder, leerling stoffeerder, wa- genipaker, lijnwerkers, aank. mo lenaarsknecht. leerling ikellner, 'ioopknechts, huishoudelijk perso neel. Zeeuwsch-Vlaanderen: analyst, fabricatie-arbeiders, meubelma kers, leerling kapper, leerling schoenmaker, automonteur, bank werkers, loodgieters, draaier, elec triciens, plaatwerker, electr. las- s*er, handvormers, wal machinist, loopjongen voor winkelbedrijf, ex peditieknecht, kapster, naaister, textielarbeidsters. vertegenwoor digster, verkoopsters, kantoorper soneel, huishoudelijk personeel, kantoorpersoneel, or.ger-ch. arbei- Aanbiedingen hij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Middelburg 01 haar bijkantoren te Vlissingen, Goes, Krainingen, Tholen, Zienk- ze< Terneuzen, Hulst, Oostburg en Sas van Gent. Dok ie Durf sprong eenvoudig het raam uit en was al hij de helicopter voor iemand in het huis iets van zijn aanwezigheid had gemerkt. De motor van het toe stel sloeg onmiddellijk aan. Eerst nu verschenen er enige hoofden voor een raampje. Dokie's haard scheen Baals mannen te misleiden, want er werd geen schot gelost. „Zij zijn brj de neus genomen", grinnikte de detective. „Uit pure zachtzinnigheid zouden deze heren mij werkelijk niet laten vertrekken". Juist toen de helicopter zich soepel met Dokie hoven het oude huis verhief, kwamen van alle kanten poitiemannen aanhollen. „De commissaris hééft zich be dacht" zei Dokie hardop. „Dit is 1 een belangrijke steun voor mij, want ik weet nu zeker dat deze vrienden mij niet zullen volgen." In het „Laatste Nieuws" wijdt Marcel Stijns een beschouwing aan de Nederlands-Belgische sa menwerking. Na over de tol-unie en de economische unie gespro ken te hebben, wijst hij op de om standigheid, dat de besprekin gen der Nederlandse, Belgische en Luxemurgse Ministers samen vielen met de herdenking van het vijfentwintig jarig bestaan der Belgisch-Luxemburgse economi sche unie. „Deze omstandigheid' zo schrijft hrj, „was een zeer ge lukkige, daar zij vertrouwen wekte voor de toekomst. In Bel gië en Luxemburg is men alge meen voldaan over de resultaten van de BelgischLuxemburgse unie en toch, toen deze in 1922 tot stand kwam, moest men veel groter moeilijkheden overwinnen. dan zich thans voordoen bij de te organiseren NederlandsBelgisch Luxmburgse unie. De Luxem burgse landbouw stond in een even nadelige positie tegenover de Belgische als deze thans tegen over de Nederlandse inneemt. De Luxemburgse metaalindustrie moest in het buitenland met de Belgische concurrentie rekening houden. Prijzen en lonen ver toonden verder in beide landen aanzienlijke verschillen. Bij het uit den weg ruimen van al deze moeilijkheden, aldus de heer Stijns, heeft men 'n ervaring op gedaan. welke thans te pas komt. Vooral de goede verstandhouding tussen de bevolking van beide lan den en de samenwerking op in dustrieel gebied droegen bij tot het welslagen van de Belgisch Luxemburgse unie. De heer Stijns besluit zijn artikel met er op te wijzen, dat men hierop ook kan rekenen voor het verwezenlijken van de economische unie met Ne derland. De commissie voor binnenlands vervoer, onderdeel van het inter nationaal arbeidsbureau, is te Genève bijeengekomen. De ar beidsomstandigheden van de schippers, die de Rijn op en af varen, door Engeland naar voren gebracht, vormden een van de grootste vraagstukken, aldus ver klaarde Henri Hauek (Frankrijk) op een persconferentie. Deze schippers zijn van verschillende nationaliteit, werken op schepen van maatschappijen van eenander land en varen door 4 verschillen de landen en door gebieden, die onder het beheer van twee mo gendheden staan. De commissie moet beslissen, onder wiens jurisdictie de beman ning ressorteert voor sociale ver zekering, pensioen en dergelijke. Een leger van 2000 politieman nen, bijgestaan door militairen, maakt thans in de omstreken van Montaüban in Zuid-Frankrijk jacht op de 21-jarige Pool Stanis las Wazelefski, die vier dagen ge leden uit de cel voor ter dood ver oordeelden heeft weten te ont snappen, na een staaf uit de tra lie voor het spievenster van zijn cel gewrikt te hebben en daar mede de bewaker bewusteloos te hebben geslagen. Walzelefski is veroordeeld voer drie moorden en zou zelfs bekend hebben in totaal aan 19 moorden schuldig te zijn. De jacht wordt belemmerd door de vele onjuiste inlichtingen van de bevreesd geworden bevolking. De meeste bewoners van de streek lopen thans gewapend. Naar het A.N.P. verneemt, heeft de commissie onder voor zitterschap van Mr. Dr. A. A. van Rhijn, welke enige tijd gele den door de Minister van Sociale Zaken is ingesteld om een wette lijke regeling in zake verzekering tegen werkloosheid voor te berei den, haar rapport vastgesteld. Het zal dezer dagen aan de Mi nister worden toegezonden. NIEUWE REGELING DISTRI BUTIE WERKKLEDING. Het Centraal Distributiekan toor deelt mede, dat op 12 Mei a.s. een nieuwe regeling betref fende de distributie van werk kleding zal worden ingediend, In verband hiermede mogen thans geen aanvragen om werk kleding bij de plaatselijke distri butiediensten worden ingediend. Dp reeds ingediende aanvragen zullen, voorzover door de distri- butiedienst reeds „kennisgevingen van toewijzing" aan belangheb benden zijn gezonden, tot en met 10 Mei a.s.. tegen overlegging van een bereidverklaring nog rantsoènbonnen voor textiel wor den verstrekt. Uiterlijk tot en met 14 Mei zal men op deze rantsoenbonnen voor textiel overalls, werkbroe ken, werkjasjes (-kielen), kunnen kopen. Van 15 Mei a.s. af zal deze werkkleding uitsluitend op spe ciaal daarvoor in omloop te bren gen bonnen verkrijgbaar zijn. De distributiediensten zullen plaatselijk bekend maken, wan neer en waar wederom aanvragen om werkkleding kunnen worden ingediend. INLEVERINGSTERMIJN EXTRA BONNEN VERLENGD. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de op 28 April j.l. aangewezen extra bonnen B 04-reserve en B 07-reserve voor korstloze en/of smeerkaas voor jeugdige personen, alsnog- tot uiterlijk 10 Mei a.s. bij een detail list kunnen worden ingeleverd, ter verkrijging van de beschik bare gestelde hoeveelheid van 100 gram. VOETBAL. SchoondijkeAxel. 12. De gasten weten met het wind- voordeel na 25 minuten spelens door de rechtsbinnen hun eerste doelpunt te maken (01). waar na de linksbinnen voor de pauze de voorsprong wist te vergroten. In de tweede helft leggen de gastheren zich met man en macht op verdedigend spel toe. „Axel" weet geen enkel doelpunt meer te maken. Zelfs maakt de thuisclub na een wegens buiten spel ongeldig verklaard doelpunt met een verrassende hoge hal een tegenpunt, zodat „Axel" met het water aan de lippen deze punten uit het vuur wist te slepen. VOETBAL. BondselftalRest van Europa. Dinsdagavond werd in het Feijenoord-stadion de wedstrijd BondselftalRest van E«ropa gespeeld. Het einde bracht een 21 overwinning voor „de Rest". Wilkes, die een sublieme partij voetbal speelde, scoorde beide doelpunten voor de Rest. In deze wedstrijd viel vooral op het spel van Rijvers, die een bui tengewoon mooie partij voethal te zien gaf. Het doelpunt van het Bondselftal werd gescoord door Bergman. HOCKEY. Het heropgerichte Terneuzense „Olympia" bracht Maandag j.l. een bezoek aan de hockeyclub der Goesse H.B.S. Onder een warm Mei-zonnetje werd op een der mooie sportvelden door de heren aangevangen. Al dra bleek dat de Goessenaren het spel beter onder de knie hadden. Steeds waren zij in de aanval en f hun spel was technisch beter. Voor de rust slaagden zij er dan ook in de „01ympia"'-keper twee maal te passeren. Na de rust deden de „Olympia"- mannen hun uiterste best de ach terstand in te halen. Enige aan vallen werden goed opgezet, maar strandden steeds op de uitsteken de verdediging die in goede vorm was. Hoe de Terneuzenaren ook zwoegden, zij slaagden er niet in te doelpunten. Een snelle aanval der tegenpartij werd met een mooi delpunt bekroond. Als de scheidsrechters het einde aankon digden, had de thuisclub een ver diende overwinning behaald. Hierna werd met de mixed be gonnen. Ondanks* dat de heren reeds een wedstrijd achter de rug hadden, scheen dit geen kwaad gedaan te hebben. De bal werd beter gestopt en het samenspel was ook veel £>eter. Ook de da mes lieten zich van hun beste zijde zien. Vooral de spil was overal en gaf mooi werk te zien. Na 10 mi nuten spelen brak de rechtsbinnen door en slaagde erin de verdedi ging en keper te passeren (01). De Goessenaren lieten het er ook niet bij zitten en kwamen gevaar lijk opzetten. Maar thans was de verdediging van „Olympia" niet te passeren. Na de thee die dn dit geval water bleek te zijn ging „Olympia" het nog eens proberen, maar de voorhoede scheen nog niet voldoende schot vaardig. Als er nog een halve minuut te spelen was, braken de Goessenaren door en met een goed VRIJDAG 9 MEI. HILVERSUM I. 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10.00 Morgendienst; 10.20 Dg Regenboog; 10.45 Cello en piano; 11.15 Voor de vrouw; 11.45 Fam. ber.; 12 00 Pierre Palla; 12.35 The Skymasters; 13.00 Nws.13.15 Ensemble Geza Kins; 14.00 Kookkunst; 14.20 Kamerorkest; 15.20 Gram.; 16.00 Johan Jong; 16.30 Tussen twaall zestien; 17.00 Zangrecital; 17 30 Muzikaal babbeltje; 18.00 Nws.; 18.30 Ned. Strijdkr.: 19.00 Denk om de oocht; 19,30 Cursus; 20.00 Nws.; 20.05 Muziek; 20.30 Lezing; 21.00 Men vraagt; 21.30 Buitenl. overz 21.45 Gram.; 22.15 Jazz- uitz.; 22.40 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram HILVERSUM n. 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10,30 Morgendienst; 11,00 Piano; 11.30 Gram.; 12.00 All Round Sextet; 13.00 Nws 1315 Mandolinata; 13.50 Gram.; 14 20 Van oude en nieuwe schrij vers; 14.40 Declamatie; 16.30 Scala sextet; 17.15 Piano; 17.45 Orgel; 18.00 Metropolo-orkest; 18.45 Lezing; 19.00 Nws.; 19.30 Geestelijke liederen; 20.00 Nws.; 2015 Bijbel en muziek; 20.45 Lezing; 21.00 Radio Philh. Or kest; 22.00 Vragen aan voorbij gangers 22.30 Nws.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Gram. geplaatst schot kreeg de „Olym- pia"-keper het nakijken (1—1). Als het einde daarna werd aan gekondigd, zag Terneuzen een verdiende overwinning ontgaan. Daar dit hun eerste wedstrij den waren mag men niet onte vreden zijn. Nog een goede trai ning en in de a.s. competitie hoopt men resultaat te zien alser tenminste in Terneuzen nog een sportveld beschikbaar is! n jfrj De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk zal van 210 Juni a.s. bijeenkomen in voortgezette zitting te Groningen. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend: dat bij hen is ingekomen een verzoek om een verlof A, voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein, zowel voor ge bruik ter plaatse, waarvoor het verlof geldt, als voor gebruik el ders, van STRIJDONC3K, AL- FHONSIUS JOSEPHUS. wonen de te Terneuzen (Sluiskil), voor het rechter-voorlokaal van het perceel Coegorsstraat no. 1. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verlenen van dit verlof A sohriftelrke bezwaren indienen bij Burgemeester en Wet houders. Terneuzen, 6 Mei 1947. Burg. en Weth. voornoemd. P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend: dat bij hen is ingekomen een verzoek om een verlof A, voor de verkoop van zwak-aleoholische drank in het klein, zowel voor ge bruik ter plaatse, waarvoor het verlof geldt, als voor gebruik el ders, van STOCKMAN, OSCAR ADOLF JOHAN, wonende te Terneuzen (Sluiskli), voor het be- neden-middenlokaal van het per ceel Kanaalweg 54. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verlenen van dit verlof A schriftelijke bezwaren indienen bij Burgemeester en Wet houders. Terneuzen, 6 Mej 1947. Burg. en Weth. voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. Wfin <c"ekjf Htti »L t |f #n v irn>e«WTJ ta. ,ec •e'' A IC Jle 1 elf je Lf k^'1 n:.ei i ia 1 *11

de Vrije Zeeuw | 1947 | | pagina 3