ZWENDEL met valsche^Tabakskaarten De gevechten te Krawang GENEZING VAN KANKER met kortegolf- behendeling De Spoliiieke situatie in Belgiè Kol. Howley over affaire Ostrowski VLituws in CtoUctc c&fyeU ZATERDAG 26 APRIL 1947. Schrijfwijze_bij examens. De internationale Omroep organisatie. UIT DUITSCHLAND Voortaan VIJF MAAL per week naar Indië. Beroep om verzoening in Griekenland Fransche doktoren staken Internationale laboratoria vcor atoomonderzoek. General Motors wijst arbitrage af' Brand in mijn in Quebec. t Duel met Lise Merviile gaat niet door. Oorlog om vrouwen. De geruchten rond Von Paulus. Te komende jaariijksche conferentie van de Labcurpartij. Vittorio Mussolini in Argentinië Handeisaccoord Nederland-Buigarije Vakvereeniringsarbeiders nemen vacantie Joegoslavische notafaan ingeland en Ver. Staten Krankeering or WEEBSVERW ACHTING medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig tot Baterdagavond. Minder zacht. Meest matige wind tusschen Zuid-West en West. Gedeel telijk bewolkt, overwegend droog. Iets lagere tempera tuur. Onder Redactioneele leiding van P. L. D. J. van Oeveren Redactie-adrea: Noordstr. 55-57, Temeuzen Tel- 2510 - Na 6 uur 2073 Hoofdagentschap voor "7est -leeuwsch-Vlaanderen CVillemsweg 83, Schoondijke Uitgave Stichting „De Vrjje Zeeuw" DE VRIJE mOV 3de Jaargang No. 488. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Inzendingen advertenties tot des namiddags 4 uur. Rubriek kl. advertenties: 15 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Ver melding brieven onder nr. Bur. van dit Blad 10 ct. meer. ZON EN MAAN. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Firma P. J. van de Sande Terneuzen Abonnementsprijs ƒ3,25 per kwartaal. 1947 Bon Maas Apr. Opk. Ond. Opk. Ond. 27 5.20 19.56 10.10 2.40 28 5J.8 19.58 11.32 3.19 29 5.16 19.59 12.56 3.46 30 5.14 20.01 14.18 4.07 Mei Opk. Ond. Opk Ond. 1 5.12 20.03 15.37 4.24 2 5.10 20.04 16 54 4.52 3 5.09 20.06 18.11 4.52 In samenwerking met de Os- een kleine week was men zoover dat van der V. voor het eerst van sche en de Belgische po zyn leven bekende en ook zijn einde gemaakt aan een nieuwen compagnon ten einde raad maar bonnenzwendel, die zijn oorsprong toegaf. in België had. Beruchte zware Toen de politie eenmaal zoover ioneens" van de bende van. „Toon was, ging zij in Turnhout neuzen. Die valsche tabakskaarten werden de Soep" waren er nauw bg be- daar betrokken VOOr 4 per stuk, trokken. terwijl ze in den zwarten handel i van 16 tot 24 opbrachten. De Ruim een maand geleden was rpurnkoutsche verkoopers bleken het Noordplein te Rotterdam weer kna van 16 €n 17 jaar te zijn, het tooneel van een levendig han- opdracht van een tante han deltje in tabakskaarten. Hieraan deld€n De p0ktie zette een val- moest een einde komen en daar- Q en 2y Spraken met de om mengden enkele rechercheurs nietg kwaa(js vermoedende tante, zich onder het publiek. Het kostte bedlegerig was, af, dat de kna- weinig moeite contact te krijgen naar Tilburg zouden komen met een tweetal daar rondloopen- nieuwe valsche tabakskaar- de Brabanders, aan wie ze eerst en tegelijk een drukproef voor hun penning toonden, toen de nieuwe botercoupures van 100 koop gesloten scheen. Om zich rantsoenen zouden meebrengen, van bewijsmateriaal te ont- In Tilburg met het verlangde aan doen wierp de een daarop al zijn k0'men vieien ze natuurlijk in tabakskaarten weg, terwijl de an- °anden van de politie. der heel link een kaart in een dei jet glot van bet verhaal speel- zaloken van een rechercheur wilde z".ch in België af. „Tante" laten glijden. De vlieger gmg niet j werd gearresteerd en met haar op. Op het hoofdbureau van poli- zekere G„ van wien zij de tie aangekomen, bleek men ken- kaarten betrok. Met de arresta- nis te hebben gemaakt met twee deze iaatste is een goede beruchte leden van de bende van j gesiagen Hij stond n.l. in verbinding met de drukkers en had in Qore al een jaar gevange nisstraf gekregen wegens het ver- valschen van distributiebeschei den. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat bij de in het jaar 1947 te houden toelatings- en eindexamens der scholen van voorbereidend hooger en/of mid delbaar onderwijs en de in dat jaar te houden examens ter ver krijging van akten van bekwaam heid tot het geven van middel baar onderwijs. Dp. oflicieele schrijfwijze van de Nederlandsche taal zal worden gevolgd. den toegelaten tot de conferentie te Atlantic City. Tevens besloot men in Juli te Brussel een pro grammacommissie te vormen om de kwestie van internationale uit wisseling te onderzoeken. Een juridische commissie zal de rech ten van den omroep en andere juridische kwesties bestudeeren. De vergadering besloot even eens deel te nemen aan de inter nationale radiotentoonstelling, welke van Mei tot September 1948 te Praag zal worden ge houden. „Toon de Soep" uit Oss, die des tijds enkele jaren preventief had den gezeten, omdat er niet vol doende bewijsmateriaal tegen hen verzameld kon worden. Het be trof hier den 36-jarigen straatma ker J- B. van der V. en den 33- jajrigen koopman M. L. van H„ bijgenaamd dokter Schel. Het gevolg van deze ontdekking was, dat de politie een uitstapje naar Oss maakte, woningen door zocht en nog twee arrestanten maakte, n.l. den 31-jarigen opper man H. J. B„ die 50 kaarten van het eerste duo aan den koopman A| IN. doorverkocht had. Deze koopman was toevallig een „des kundige", omdat hij brj den Distri- butiedienst gewerkt had. Hij ont- (Jekt© dat de gekochte kaarten valsch waren en vroeg aan den opperman zijn geld terug, die op zijn beurt de Toon-de-Soep-man- nen om terugbetaling vroeg. Maar deze hadden het geld niet, omdat z« hun inkomsten inmiddels weer belegd hadden in nieuwe valsche kaarten, welke uit België werden betrokken. Het viertal kon tegen elkaar worden uitgespeeld en na De conferentie te Monte Carlo. ^Vertegenwoordigers van 27 lan den hebben te Monte Carlo een 14 daagsche conferentie van de Internationale Omroeporganisatie bijgewoond, waar men in voor bereiding van de conferentie over radio-communicatie, die 15 Mei te Atlantic City geopend wordt, de Europeesche omroepbelangen heelt besproken. Van de conferentie is een ver zoek uitgegaan, dat de Interna tionale Omroeporganisatie als technisch waarneemster zal wor- De frequentie van den lucht- dienst naar Batavia door de K.L.M. in opdracht van den Ne- derlandschen regeeringslucht- transportdienst uitgevoerd, zal in het vervolg in beide richtingen' vijfmaal per week bedragen in- stede van viermaal, zooals tot dusver. Deze verhooging van de frequentie komt echter nog nau welijks tegemoet aan de enorme vraag naar luchtpassage op deze route. Rede van den heer Spaak. De heer Spaak, eerste Minister en Minister van Buitenlandsche Zaken heeft Donderdag op een openbare vergadering in het voormalig gemeentehuis van La ken het woord gevoerd. In het verloop hiervan ver klaarde hij, dat tijdens de jongste regeeringscrisis de liberalen zijn programma hadden afgewezen, omdat het te vooruitstrevend was en dat de communisten om andere redenen hadden geweigerd. „Ik ben niet voornemens", aldus de eerste Minister, „aan anti-com- munisme te doen, maar ik ben er ook niet op gesteld naar de pijpen der communisten te dansen." Na een regeeringsverklaring, waarin geweigerd werd aan de guerillaötrijders amnestie te ver- leenen, heeft in de Grieksche Ka mer de 88 jaar oude leider der liberalen, Sofoelis, een „hoogste beroep" gedaan op de Regeering om volledige amnestie af te kon digen en een beroep op de gue- rillastrijders om de wapens neer te leggen. GRIEKSCHE GUERILLA- STRIJDERS OMSINGELD. Het Grieksche Persbureau meldt, dat de Regeeringstroepen Donderdag begonnen zijn met den aanval op ongeveer 500 guerilla- atrijders, die ten Noorden van Damia zijn omsingeld. Het hoofd van het Amerikaan- sche militaire bestuur in Berlijn, Kolonel Howley, heeft op een persconferentie de beschuldiging van den Sowjet-bevelhebber, Ge neraal Kotikof, dat de Ameri- kaansche functionnarissen de Duitsche sociaal-democraten zou den beïnvloeden om burgemeester Ostrowski te laten aftreden, daar deze een voorstander is van sa menwerking met de S. E. P„ tegengesproken. Howley beschuldigde de Sowjets ervan, dat zij sinds de nederlaag van de S. E. P. bij de verkiezin gen in October in het Berlijnsche burgerlijke "bestuur hebben geïn tervenieerd. Howley zeide het vreemd te achten dat de Sowjets Ostrowski steunen, als zijn eigen partij hem haar vertrouwen ontneemt en hij voegde er aan toe, dat de Ameri kanen niet kunnen toestaan, dat een der bezettende mogendheden bij eqn volk, dat niets terug kan doen, schopt naar de democrati sche'partij, welke aan de" macht is Wij laten ons niet in met de Berlijnsche plaatselijke politiek, zoo zeide Howley, en wij wen- schen, dat onze mede-Geallieerden dit eveneens achterwege laten.. Ostrowski's verzoek om ont slag kan niet worden ingewilligd, indien de Geallieerde ltommanda- tura niet met algemeene stemmen dit ontslag aanvaardt. Sovjet-Russische beschuldi gingen. De onder Sowjet-Russische con trole staande „Berliner Zeitung' heeft het militaire bestuur van de Britsche zóne in Duitschland ver weten, de werkzaamheid toe te staan van de welbekend fascisti sche Ludendorff-vereeniging, ver kapt als een religieuze en demo cratische organisatie, aldus meldt Tass. „Deze organisatie is, onder leiding van Mathilda Ludendorff, haar werkzaamheid begonnen met rondzending van circulaires en verleening van hulp. aldus con tact zoekend met haar voormalige leden en overblijfselen van Hit ler's partij", aldus de Berliner Zeitung. „Matilda Ludendorff is een heftig anti-semiete, die ras senhaat predikt en deelnam aan de ideologische voorbereiding van Hitler's greep naar de macht. Ziet dan niemand in de Britsche zone dat een nieuw fascisme den kop opsteekt?" Op 2 Mei zullen 30.000 Fransche doktoren gedurende 24 uur een Administratieve staking houden als protest tegen den naar hun meening, onvoldoende toewijzing van auto's. Deze staking houdt slechts in, dat de doktoren op dien dag zullen weigeren attesten te teekenen. Het tc Batavia verschijnende CJhineesche blad „Sin Po heeft het relaas van een Chinees gepu bliceerd, die kortgeleden uit Kra wang gekomen is en aldaar de botsingen tusschen de T.R.I. en volksstrijdkrachten en daarna de ongeregeldheden nabij Tamboe, (in het Krawangsche) heeft mee gemaakt. Deze Chinees deelde mee, dat de verbreking van spoor-, telegraaf- en telefoon verbindingen te wijten is aan sa botage van de Laskar Rajat (volksleger) Sedert geruimen tijd zijn door officieele instanties van de repu bliek zuiveringsacties ondernomen tegen onverantwoordelijke ele menten, ook in het leger, zulks in verband met de terreur, die zij uitoefenen, en de verstoring van de maatschappelijke orde in het algemeen. De T.R.I. heeft reeds ongeregel de troepen ontwapend, doch velen hebben zich niet over gegeven; zoodoende ontstonden, beginnend te Krawang, op 17 April de ge vechten. De zuiveringsacties zijn in hevigheid toegenomen en er aijn aanvallen gedaan op hoofd kwartieren van de Laskar Rajat en de Hisboellah (strijdorganisa tie van de Masjoemi). Er is bericht ontvangen, dat in het huis van wijlen Tjiong Goan Hon dat te Krawang door ongeregelde troepen is bezet, een mjjn was gelegd met daar hoven- op ontplofbare stoffen. „De lont was reeds aangestoken, toen ge lukkig een paar Japanneezen, die wenden gewaarschuwd, toescho ten en de lont konden afsnijden, waardoor zij de stad voor vernie ling gered hebben". De gevechten in deze gebieden hebben drie dagen geduurd. Thans de rust teruggekeerd, maar nog steeds zwerven enkele hon derden goed gewapende mannen van de ongeregelde troepen, die wisten te ontsnappen, door de wildernis. Het aantal slachto fers is nog onbekend. Van de ont regelde troepen namen, volgens opgave van genoemde Chinees deel: manschappen van de Laskar Rajat, Hisboellah, Banteng Me- rah (roode buffel), Banteng Hi- tam (zwarte buffel), en Pesindo (socialistische jeugd) Engeland heeft aan de atoom - commissie der V. N. een voorloo- pig voorstel gedaan om zes in ternationale laboratoria voor atoom onderzoek op te richten, nadat het internationaal verdrag inzake de atoomenergie zal zijn onderteekend. Volgens Charles Darwin, klein zoon van den beroemden ont werper der evolutietheorie, omvat dit plan de oprichting van 2 labo ratoria in Noord-Amerika. 2 in West-Europa, 1 in de Sovjet-Unie en 1 op het Zuidelijk halfrond. Naar schatting zou voor elk laboratorium een staf van 100 geleerden noodig zijn en zouden de 6 laboratoria tezamen 6 millioen dollar per jaar kosten. Ook Australië, de V .S., België, Canada, Frankrijk en Polen hebben voorstellen ingediend voor de organisatie van het on derzoek der atoomenergie, doch de inhoud hiervan is niet bekend gemaakt. De directie der General Motors fabrieken te Detroit heeft een voorstel van de afdeeling der automobielarbeiders van de C. I. O. verworpen om de kwestie van In een goudmijn te Malartic (Quebec) is meer dan 600 meter onder den grond brand uitgebro ken. 16 Mijnwerkers werden door het vuur verrast; 5 wisten zich in veiligheid te stellen van wie 1 echter naderhand is overleden tengevolge der gasdampen. De reddingsploegen hebben tot nog toe geen teeken gehoord, dat er op zou kunnen wijzen, dat de overige 11 nog in leven zijn. Het reddingswerk wordt voortgezet. Hij voegde er aan toe, dat het beter zou zijn de socialistische partij te ontbinden dan zich op sleeptouw te laten nemen door de communisten. Met betrekking tot de econo mische politiek verklaarde de heer Spaak, dat er geen sprake van kan zijn naar de onbegrensde vrijheid van de vóór-oorlogsche kapitalistische en liberale maat- schappijvorm terug te keeren. Een zekere dirigisme blijft noodzake lijk om het economische leven van het land in zijn groote trekken te consolideeren en de economische crisis van het verleden te ver mijden. Vervolgens gaf hij 'n overzicht van de sociale vraagstukken, waarhij hij er den nadruk op leg de, dat de arbeiders het beter moeten krijgen dan voor den oor log. ,,De arbeidersklasse", zoo voegde hij er aan toe „zal in de toekomst de gelijke' zijn van de klasse der werkgevers. Zij in het onderzoek van alle econo mische vraagstukken in elke faze worden betrokken door haar aan wezigheid in den nationalen eco- nomisehen raad." van de conferentie van Moskou heeft de Britsche inlichtingen dienst een rapport opgesteld over alles wat de dienst over de „Vrij Duitschland-beweging" (waartoe Von Paulus en andere Duitsche generaals toetraden toen zij krijgsgevangen gemaakt werden). Deze beweging vond haar einde zoodra de oorlog beëindigd was. Von Paulus is nog steeds krijgs gevangen in de Sowjet-Unie. Naar het Britsche blad „Daily Graphic" meldt, zal het duel tus- schep de Fransche actrice Lise Merviile en den tooneelcriticus Roger Domes, niet doorgaan, daar de secondanten van heide partijen hebben verklaard, dat duelleeren van vrouwen met man nen tegen de etiquette is. Zooals reeds gemeld, had Lise Merviile den criticus tot een duel uitgedaagd, daar hij haar een skelet had genoemd, wiens peti- z"d terig gebarenspel gelijkt op dat van een harlekijn. Tusschen de Oelacass en Pa- quidariss is in het oerwoud van de Amazone een oorlog om vrou wen uitgebroken. De Oelacasstam, die polygamie kent, beklaagt zich er over, dat er zulk een tekort aan vrouiwen is, dat er zelfs niet één vrouw voor iederen man is. Vreezend, dat het voortbestaan van den stam in gevaar is, wor den overvallen georganiseerd op de nederzettingen der naburen, de Paquidariss, die een overschot aan vrouiwen bezitten. Function narissen van de Braziliaansche regeering trachten te bemiddelen De berichten in buitenlandsche bladen dat veldmaarschalk Von Paulus en andefe krijgsgevange ne Duitsche Generaals in Rusland in gereedheid worden gehouden voor het overnemen van belang rijke posten in de Russische zóne van Duitschland werden te Berlijn door een hooge Russische bron als „stompzinnig" terzijde ge schoven. Hooge officieren van den Brit- schen inlichtingendienst deelden een vertegenwoordiger van Reu- ter mede, dat dergelijke geruch ten reeds geruimen tijd de ronde deden. „Het zijn diezelfde oude geruchten en ze bevatten geen nieuws". Kort voor het begin Een publicatie van de Euro peesche steenkoolorganisatie toont een groote verhooging in den Dmtschen steenkoolexport in Maart, welke volgens kringen te Londen goede vooruitzichten opent voor de uitvoering van de Engelsch-Fransch-Amerikaan- sche steenkoolovereenkomst, wel ke te Moskou is ge teekend. De totale export uit West- de toekenning eener loonsverhoo- Duitschland is van 146.000 ton in ging van 15 dollarcents per uur de eerste week van Maart geste- langs den weg van arbitrage op gen tot 250.000 ton in de laatste te lossen. week. De belangstelling voor de Brit sche buitenlandsche politiek zal op de komende jaariijksche con ferentie van de Engelsche Labour- partij waarschijnlijk in de scha duw gesteld worden door die voor de economische plannen van de regeering en voor de publiciteit der partij. Van de tot nog toe ingediende resoluties voor de conferentie, welke in de week na Pinksteren te Margate (Kent) zal worden gehouden, hebben namelijk 97 be trekking op plannen inzake per soneel, productie, loon- en prijs politiek en controle op winsten, 43 op publiciteit van regeering en partij, terwijl slechts 45 reso luties betrekking hebben op ver schillende aspecten van de Brit sche buitenlandsche politiek. Men verwacht in Labourkrin- gen, dat Herbert Morrison, lord president of the counsil en leader van de kabinetscommissie, die de economische coördineert, de voor naamste woordvoerder van het partijbestuur en de regeering zal zijn, waar het de economische planning en de publiciteit betreft, en naar een democratische plan Reeds geruimen tij: is men bezig politieke delinquenten uit het kamp Duindorp te Schevenin- gen naar elders over te brengen. njng streven, die men béter In een open brief aan het heden verschijnende weekblad ,,Saba- do" schrijft de zoon van Musso lini, Vittorio, dat hij in Argen tinië is aangekomen om daar werk te zoeken op het gebied van luchtvaart of film. Men gelooft, dat Vjttorio in. Januari in Argen tinië aan land is -gegaan, nadat In een onderhoud met dokter H. Th- Boersma uit Wassenaar, een der leden van de commissie van voorbereiding tot het inter nationaal kortegolf congres, het welk van 19—24 Juli in het vol gende jaar te Amsterdam zal worden gehouden, vernam het A.N.P. het volgende over de kortegolftherapie en de genezing van kanker volgens de nieuwe methode. Nadat Marconi de radiogolven en de practische toepassing daar van had gevonden, was het Prof. E. Schliephaken die voor het eerst deze energiebron in de ge neeskunde toepaste. Hij had hij zichzelf opgemerkt, dat door de stroomen, die opgewekt worden tusschen twee condensatoren, een ontstekingsproces aan zijn boven lip genas zonder operatie. De kortegolfstroomen worden namelijk opgewekt met zendlam- pen, die op een bepaalde manier geschakeld zijn. De z.g. secun daire stroom vormt tusschen twee condensatoren een behandelings- veld, waarbij bij een behandelings afstand van circa 113 m de pla- J ten ongeveer 60 millioen keer in de seconde worden omgepoold Door deze hoog-frequentie stroo men kan men een warmte-effect teweegbrengen als men de inten siteit opvoert. De stroomeri kun nen bij een geringe primaire in- tensitet ook een specifieke' elec trische werking ontvouwen. De behandeling met wat grootere intensiteit wordt overal ter we reld in alle ziekenhuizen toege past om in navolging van Schliep haken ontstekingsprocessen te genezen. Deze behandelingsme thode heeft zich dus vrijwel over- hij in Italië als matroos op een schip had gemonsterd. Hij neemt zich voor zijn vrouw en twee kin- deren die nog in Italië zijn, te al ingeburgerd laten 'overkomen. Hij schrijft dat In den laatsten tr)d heeft de hij niet van haat- of wraakgevoe-kortegoivenbehandclmgsmethode lens bezield is. De groote liefdenieuwe wegen ingeslagen om de voor zijn vaderland en de bewon-l zieke mensch te genezen. Het dering voor zijn vader zullen hem hoofd van de physiotherapie te echter bijblijven. Vittorio is be- Parijs H. Dausset, was al op het reid zich neer te leggen bij elke idee gekomen om met kortegol- beslissing die de Argentijnsche venstroomen slecht functionnee- autoriteitén ten aanzien van zij a rende klieren van de inwendige persoon zullen nemen. I afscheiding in een beteren toe stand te brengen. Na zijn dood heeft de Nederlandsche vrouwen arts Dr. J. Samuels uit Amster- am, deze wetenschap verder tot ontwikkeling gebracht. Met een bijzondere methode is het nu mogelijk ziekten van het centrale orgaan der klieren van de inwendige afscheiding, de her- senklier of hypophysen te diag- nostiseeren en van elkaar te dif ferentieeren. Door te weten hoe de verschillende klieren van de inwendige afscheiding met en tegen elkaar werken, heeft Dr. iSamuels een methode gevonden om het endocrinestelsel, dat niet in evenwicht is, meestal het ge volg van een onevenwichtige of dysfunctionneerende hersenklier, weer in evenwicht te brengen Uioor de voornoemde diagnos - tischf methode werd het mogelijk de oorzaak van een groot aantal ziekten te vinden, waarvan de geneeskunde tot dusverre de oor zaak niet wist. Nadat nu was uit gemaakt, door welke aandoening van de hersenklier deze verschil lende ziekten worden veroor zaakt, was het met een bepaalde kortegolvenbehandellngsmethode mogelijk deze ziekten causaal te genezen. Tot de afwijkingen die het ge volg zijn van een hersenklieraan- doening, die zoo goed als altijd aangeboren is, behooren alle goed en kwaadaardige gezwellen, sui kerziekten, maagzweer enz. Tot nu toe b.v. had nog nooit iemand geweten, hoe een kropgezwel ont staat. Met de diagnostische me thode kon worden uitgemaakt, dat een kropgezwel niets anders is dan 'n goedaardig woekerings proces en daarom ook dezelfde oorzaak als deze processen heeft. Een "krop kan nu zonder operatie met de voornoemde kortegolven- behandeling genezen. Nieuwe wegen voor <1© behan deling en genezing van kanker Van groote beteekenis is het, dat zoowel goede als kwaadaardi ge gezwellen, waaronder kanker, na behandeling van 3 maanden niet meer groeien, terwijl de pa tiënt in een goeden toestand in leven blijft. De patiënt hoeft dus het vervolg niet meer geope reerd te worden, terwijl de gene zing "wordt bewerkt zonder risico voor leven en gezondheid en met behoud van het orgaan, waarin het gezwel zich heeft ontwikkeld. Volgens deze zienswijze ontstaat kanker door inwerking van het versnellende of groeihormoon der hersenklier op cellen, die tot ge zwelvorming zijn voorbestemd. De oorzaak van de kankerziekte is dus een dysfunctie van een be paald deel van de hersenklier. Het verrassende verschijnsel doet zich voor, dat de lijders aan allerlei ziekten, die het gevolg zijn van een hersenklieraandoe- ning, van hun kwaal genezen, zonder dat een operatieve ingreep noodig is en zonder dat zrj zelf van de behandeling iets merken. Na 3 maanden is gewoonlijk de hersenklier weer in evenwicht, waarna de symptomen verdwij nen. Dat is de tijd, waarna ook de groei van een kankergezwel tot stilstand komt. Afgezien van de woekerings processen is er een groote groep van ziekten, die op deze wijze worden genezen en wel, doordat om de hersenklier een groot aan tal z.g. neurotische of vegetatieve centra bevinden, die allerlei klie ren, organen, weefsels en belang rijke functies in het lichaam regu- leeren. Indien één van deze centra on der invloed van een zieke hersen klier verkeerd werkt, treedt er in het lichaam een of andere ziekte op, in het orgaan, dat door het be treffende centrum wordt be- heerscht. Aangezien zich in de middenhersenen een belangrijk aantal zenuwcentra bevindt, die door de inwerking van een teveel aan hormoon geschaad kunnen worden, zijn het ook vele ziekten, die het gevolg kunnen zijn van Men hoopt het kamp tegen het eind van de volgende maand ont ruimd te hebben. België heeft van Nieuw-Zee- land het fregat „Sheboygan" aan gekocht, dat in den Atlantischen Oceaan als weerstation zal dienst doen. Het schip dat in 1943 werd gebouwd, heeft deel uitgemaakt van de Amerikaansche oorlogs vloot. Het heeft een lengte van 304 voet, een breedte van 37,5 voet en een tonneninhoud van 2100 ton. Zooals gemeld heerseht in Luik een lichte pokkenepidemie Een onderzoek te Luik heeft uit gewezen, dat het hier een lichte zal begrijpen en meer door geza menlijke krachtinspanning wordt bereikt. De eerste Minister Attlee zal zich waarschijnlijk met een rede tot de conferentie richten, terwijl het vrijwel vast staat, dat Bevin over- de buitenlandsche politiek zal spreken. In de afgeloopen dagen zijn te Den Haag besprekingen gehouden tusschen de Nederlandsche en Bulgaarsche handelsdelegaties. Deze besprekingen hebben gn leid tot de parafee ring van e 1 pokkenepidemie betreft, die prac- handels- en betalingsaccoord tisch tot het ziekenhuis beperkt bleef. Er zijn geen sterfgevallen. De ziekte behoort echter tot de meest besmettelijke en kan een kwaadaardig karakter aannemen. In heel Zuid-Limburg tot en met de gemeente Ohe en Laak wordt gelegenheid gegeven tot in enting tegen deze ziekte. Er is geen reden tot ongerustheid. De afdeeling der automohiel- arlbeiders van de C. I. O. te De troit heeft Donderdag een „vacan tie" van 5 uur uitgeroepen om haar leden in staat te stellen tegen de nieuwe arbeidswet geving, die thans bij het congres in behandeling is, te protesteerer De auto-industrie kwam bijna ge heel stil te liggen, toen de arbei ders hun werkbanken verlieten. De directeur van de auto-fabrl kantenvereeniging verklaarde, dat het verlaten van de fabrieken een contractbreuk is en de indu strie millioenen dollars kost. De arbeiders zullen hierdoor een hal ven tot een heelen dag loon mis sen. een onevenwichtige hersenklier. Door de voornoemde kortegol- venbehandeüng worden deze cen tra weer tot een normale functie gebracht, waardoor de periphere ziekte geneest." Van 14 tot 19 Juli a.s. zal te Amsterdam een lezing worden ge houden, gevolgd door demonstra ties van patiënten en een cursus, waaraan Nedqplandsche en bui tenlandsche geleerden deelnemen om deze behandelingsmethoden endogene endocrinotherapie ge noemd, te leeren. Hiervoor heb ben zich tal van professoren en artsen uit het buitenland aange meld. De Nederlandsche delegatie stond onder leiding van Dr. W. P. K. van Oorschot, adj.-direc- teur van de buitenlandsche eco nomische betrekkingen, en de Boelgaarsche delegatie onder lei ding van den gevolmachtigd Boelgaarschen Minister A. I. Ka- rantjouloff. De Britsche Ambassade te Bel grado heeft twee nota's van de JoegoHSlavische Regeering ont vangen, waarin wordt gevraagd om onmiddellijk de Joego-Slavi- sche verraders, die thans in of buiten kampen in Italië verblij ven. uit de leveren. Een der no ta's was geadresseerd aan de Britsche en Amerikaansche re geeringen tezamen. In de nota, welke volgens Britsche en Ame rikaansche officieele bronnen „uiterst scherp" van toon is, wordt de Engelsdh-Amerikaan- sche bewering, dat de geallieerde militaire autoriteiten in Italië geen verantwoording hebben voor de Joegoslavische verraders, die huiten kampen leven, van de hand gewezen. In de nota wordt tevens ver klaard, dat Italië door de ge allieerde autoriteiten verhinderd wordt tegen Joego-Slavische oor logsmisdadigers op te treden. Geëischt wordt de onmiddellijke ontbinding van alle Joego-Slavi- sche militaire formaties in de door de geallieerden beheerde kampen. De Britsche function narissen te Belgrado achten deze kwestie een der grootste struikel blokken in de Engelsch-Ameri- kaansche betrekkingen met Joe- go-Slavië. Een Joego-Slavische functionnaris uitte zijn verbazing over het feit, dat personen, die zelfs door Michalowitsj als ver raders werden genoemd, door de geallieerden worden beschermd.

de Vrije Zeeuw | 1947 | | pagina 1