Ce zooveelste ontvluchting De Nederlandsch-Belgische samenwerking ATHEKE na den oorlog 't .Zou ridicuul zijn fe I Groote ramp te Los Angeles ZATERDAG 22 FEBRUARI 1947. Zon Gerardus Mooyman ontvlucht DE GELUKWENSCKEN VOOR HET PRINSELIJKPAAR vinses ALLES WEL P f'. snt mmmm. mmmmm&t Jhr. Beelaerfs van Blokland spreekt te Antwerpen over: Schoenen vrij van distributie Vrijspraak io Blauw-zacd affaire Het gebruik van gesterili seerde en gecondenseerde melk in bhk Vervalschingscentrale te Fresnes De handel in groenten e i fruit Niet alles is goud Frankeering bij \bonnement- T^-ieuzen WEERSVERWACHTING, medegedeeld door het K.N. !M.I. te De Bilt, geldig tot J Zaterdagdagavond: Plaatselijk sneeuw. In het Zuiden van het land: f Matige O. wind. Zw. bew. met nu en dan sneeuw, ^tij delijk. overg. in regen of motregen met pl. nevel of mist. Temp. om het vriesp. Onder Redactloneele leiding van P. L. D. J. van Oeveren. Redactie-adrea: Noordstr. 55-57, Terneuzen. Tel- 2510 - Na 6 uur 2073. Hoofdpgentschap voor West 'feeuwsch-Vlaanderen Wiliemsweg 83, Schoondijke Uitgave Stichting „De VrtJe Zeeaw" E VRIJE Verschijn» cJ,i.Sc)(jk3 3de Jaargang No. 436. Drukkerij N.V. Firma P. J. van de Sande Trrneu Advertentieprijs per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50, Inzendingen advertenties tot des namiddags 4 uur. Rubriek kl. advertenties: 15 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Ver melding brieven onder nr. Bureau van dit Blad 10 ct. meer. Abonnementsprijs 3,25 per kwartaal. ZON EN MAAN 1947 Feb. Opk. Ond. Opk. Ond. 22 7.03 17.25 8.06 19.00 23 7.01 17.27 8.21 20.16 24 6.59 17.29 8.33 21.33 25 6.57 17.31 8.51 22.52 26 6.55 17.32 9.08 27, 6.53 17.34 9.29 0.14 28 6.51 17.36 9.58 1.38 Als 't niet zoo treur.g was. Wc bedoelen de herhaaldelijk voorkomende ontsnappingen van gedetineerden uit gevangenissen en kampen. 61a de courant op en in bijna elk nummer kunt ge lezen: SS-er doet geslaagde ontvluchtings poging, hekend N.S.B.-er ont snapt, verrader ontkomen enz. enz. De moordenaar van den beken den schrijver A. M. de Jong is voortvluchtig! De spionne van Arnhem weet te ontkomen! En nu heeft Mooyman zijn kans weer waargenomen! Da.t hij dat doet is hem niet kwalijk te nemen. Maar dat het mogelijk is dat hij ds kans krijgt, is toch wel meer dan treurig. Kwam het vroeger wel eens voor dat een moordenaar ont snapte T Dat kon niet voorkomen. Nu is het een bijzonderheid ga- worden wanneer het niet gebeurt. Geen wonder dat geruchten en praatjes nu opduiken en overal Gerardus Leonardus Mooyman. .drager van het ridderkruis van het IJzeren. Kruis", „drager van het lazeren Kru s eerste en twee de klasse", „voormalig Rotten.- führer der SS" enz., die op 16 Maart 1946 door den P.O.D. te Alphen a/d Rijn werd gearrea- ecft men in aparte cellen opge sloten. Door de strenge vorst waren de grachten, die het gebouw ómrin- gen, geheel dichtgevroren, zoodat de weersomstandigheden het Mooyman bij zijn vlucht wel erg gemakkelijk maakten. Deze week heelt men een groot aantal gedetineerden naar het Ar mamentarium overgebracht zon der de bewaking daar uit te brei- teerd, heeft Donderdagnacht kans den. Hierdoor werd deze overbe- gezien uit het interneeringskamp last. Bovendien had zij dezen te Delft te ontvluchten eersten dag nog geen volledig Mooyman heeft een jaar onder- overzicht over de zoo juist ge- gedoken gezeten en is daarna arriveerde gedetineerden. Mooy- door de P. R. A op 16 Maart man heeft van deze situatie lis- 1946 in Alphen a/d Rijn gearres- tig gebruik weten te maken. On- to^rd en opgesloten in de cellen- middellijk zijn alle politie-instan- barakker. van Scheveningen. ties gealarmeerd en worden po- Van deze barakken uit werd hij gingen in het werk gesteld den Donderdag met een aantal andere gedetineerden naar het Armamen tarium aan do Korte Geer over gebracht. Zijn ontvluchtirg werd eerst Vrijdagmorgen ontdekt en het onderzoek naar de juiste toe dracht is nog in vollen ganer. Aangenomen wordt, dat Mooy- vluchteling te achterhalen. de ronde doen. En dat men gaat iaan hij zijn ontsnaopingspeging zeggen: deze ontsnappingen zijn hulp heeft gehad. Men heeft n.l. niet toevallig. Och kom, dat ge- Prins Bomhard zal per «auaHtöïfMMBBHBOSËiaUiU»»*»rv- SSstSXMü radio bedanken Het Secretariaat van H. IC. H Prinses Juliana ver looft U toch niet? Men is bang dat de arrestanten zullen gaan praten. Daarvoor willen zekere lieden züch veilig stellen en ze weten daar wel een middel voor: En zoo ontsnappen, de één na den ander, de gevaarlijke sujet ten en zware jongens. Naar aanleiding van de ont snapping van Mooyman wordt zelfs meegedeeld, dat hij hulp moet hebben gehad. Van wie? Van bewakers? Dan wordt het tochin elk geval wel een3 tijd dat naar de betrouwbaarheid van dit bewakerscorps een onderzoek wordt Ingesteld. In elk geval zoo kan het niet langer. De verantwoordelijke autoriteir ten dienen hier in te grijpen en te zorgen dat aan deze misstand paal en perk wordt gesteld. En dan voor goed! alle deuren, die alleen van bin nenuit geopend en gesloten kun nen worden, in goede conditie be vonden. Wel heeft men bij één der deuren splinters op den grond aangetroffen, die van het hout zijn los gesprongen hij een po ging om het slot te forceeren. In het interneeringskamp is men bezig de verdachten, die Mooyman waarschijnlijk bij zijn vlucht behulpzaam zijn geweest, te ondervragen. Een.'gen hiervan SOESTDIJK MELDT: Dr. De Groot verzoekt ons mede te deelen, dat de gezond heidstoestand van H. K. H. Prin ses Juliana in alle opzichten be vredigend is en dat ook de jong geborene het uitstekend maakt. strekt ons het volgende com- muniqué: f,. 'A „Naar aanleiding van de y vele officieele en particuliere gelukwenschen verzoeken I H.H. K.K. Juliana en H.H. Prins Prinses Bernhard y. mij, bekend te maken, dat de beantwoording daarvan H' uiteraard eenigen tijd dert. vor- De schriftelijke beantwoor- 'f ding van al deze gelukwen- 'p '4. schen is helaas Van onmogelijk. M Het ligt in de bedoeling K. H. binnenkort 'P een persoonlijk woord hier- over mede namem Prinses Juliana, Ér spreken. door de radio te w.g. BAUD, Particulier Secretaris. Jhr. Mr. F. Beelaerts varr Blok- Samenwerking is geboden, te land, vice-voorzitter van den Raad van State en president van het nationaal hoofdbestuur van het comité van Belgisch-Nederl.- Luxemburgsche samenwerking heeft Donderdagavond in de zaal van het Koninklijk Kunstverbond een voordracht gehouden over het Nederl -Belgische vraagstuk. Spreker het doel en de werk wijze der Belgisch-Nederl.-Lu- mecr daar de Duitsche haven3 Hamburg en Bremen nog steeds geduchte mededingers blijken te zijn. Het zwaartepunt is gelegen in het verschil van financieele poli tiek in België en Nederland. Aangezien Nederland zijn import tot het hoogst noodzakelijke be perkt, is het aantal goederen, aldaar verkrijgbaar, veel minder xemburgsche samenwerking be- groot dan de behoefte. Dit maakt J sprekend is van oordeel dat, naast het noodzakelijk den verkoop te de regeeringsactie, het particulier j reguleeren, ten einde een recht- initiatief de gelegenheid krijgt vaard'ge verdeeling te waarbor- zich te uiten. De beste manier gen en een ongebreidelde prijsstij- om de landen dichter bij elkaar ging, die de koopkracht der Ne- te verstaan, der perspectieve regeeringen hun extra-moeilijk heden in den weg legt. Daar kun nen geen van beiden iets aan doen, en de regeeringen evenmin. Hij besloot zijn rede met erop te wijzen, dat de Belgisch-Neder- landsch-Luxemburgsche samen werking het meest positieve ele ment van. de Nederlandsche poli tiek is, om niet te zeggen: van zijn buitenlandsche politiek. te brengen is uitwisseling van kunstenaars en films. Minister Beelaerts van Blokland drukte zijn groote waardeering uit voor het feit. dat de eerste- Minister Camille Huysmar.s Maandag a s. voor het comité te .Jnuleeren. Er bestaat geen enkele 'a-Gravenhage een lezing zal houden. De samenwerking tusschen Bel gië, Nederland en Luxemburg is als het ware een pionierswerk. Voor de vorming van „Vereen'gde Staten van Europa" is het even wel nog te vroeg. Wat de moeilijkheden tusschen Rotterdam en Antwerpen betreft, zegt spr. te meenen dat deze eigenlijk niet bestaan. Wel zijn er technische en financieel-teehni- sche elementen aanwezig, die het tot nog toe, ondanks de wenschen der Antwerpenaren en Rotter dammers ze1/, onmogelijk maken een behoorlijke regeling te tref fen. Z.Exc. haalt hierbij het boek van den heer De Keuster over de economische samenwerking tus schen Nederland, België en Lu xemburg aan, waarin deze zegt, dat er wel een probleem bestaat, dui'h dat dit geenszins onoplos- Antwerpen en Rotterdam heb ben het grootste belang erbij elkaar niet dood te concurreeren. DE EERSTE PRINSES MARIJKE-SCHOOL. In de Donderdagavond te Bus- sum gehouden gemeenteraads vergadering is besloten een der openbare scholen, de Engschool, te herdoopen in Prinses-Marijke- ochool. De communisten stemden tegen. Alle Poolsche activa in Zwit- reden voor de Antwerpenaars of seriand zijn thans ontdooid. De voor de Rotterdammers elkaar Zwitsersche bondsraad heeft boos aan te kijken, omdat de poli- nieuwe bepalingen gemaakt voor tiek, de financieele pol.tiek wel betalingen tusschen beide landen. derlandsche valuta zou onder mijnen, te voorkomen. Een en ander heeft tot gevolg, dat de prijzen in verhouding mis schien laag zijn, maar daardoor is het moeilijk de export te stt- -V. Langstraatsche schoenfabrikan ten zijn van oordeel, dat, alhoe wel de productie nog niet op het vooroorlogsche peil is, de produc tie van schoenen toch zoodanig is, dat de behoefte kan worden gedekt. Men heeft een verzoek tot den Minister gericht de schoe nendistributie op te heffen. In fabrikantenkringen koestert men de verwachting, dat ruim 700 000 paar schoenen per maand kunnen worden gefabriceerd, waarhij dan circa 40.000 paar zouden komen uit de productie van thuiswerkers en kleine fabrie ken. Voorts zouden, volgens deskun digen, ongeveer 3 millioen paar schoenen zijn ingevoerd, waarvan een belangrijk deel van mindere kwaliteit en duurder in prijs. Bij het Ministerie van On derwijs zijn maatregelen in voor bereiding, om te komen tot betere naleving van d-s leerverplichting. Het schoolverzuim heeft hier en daab verontrustende vormen aan genomen en het is de bedoeling daaraan door strengere strafbepa lingen 'n einde te maken. Tevens ligt het in het voornemen te be vorderen, dat het achtste leerjaar, dat thans slecht geoutilleerd is, mede in verband met het tekort aan onderwijzers, voor eenigc jaren facultatief te stellen. Het gerechtshof te 's-Graven- hage heeft Melchers uit Amster dam, die in 1938 wegens mishan deling van Anton A. Mussert tot tien dagen gevangenistrafmen op een koele plaats en vrij werd veroordeeld, vrijgesproken, j van vliegen en stof neerzetten. Melchers. die Mussert tijdens Zij kan op deze wijze ten hoogste Bij het koopen van melk in blik dient men er op te letten, dat het blik geheel gaaf en niet sterk gedeukt is. Geroest of gedeukt blik kan bedorven melk bevatten. Door een zij het zeer kleine opening in het blik kan lucht toe treden, waardoor bederf wordt bevorderd. Na opening van het blik moet de inhoud spoedig gebruikt wor den. Een rest gecondenseerde of gesteriliseerde melk uit blik moet In de gevangenis te Fresnes. Frankrijk, waar vele collabora teurs zijn ingesloten, is een orga nisatie ontdekt, welke zich spe cialiseerde op het vervaardigen an in omloop brengen van val- ache documenten. De ontdekking werd gedaan tijdens een onver wachte doorzoeking door een 50- tal politie-beambten. Kort hierna te huiszoeking verricht bij een Parijschen advocaat. Men ver wacht nadere onthullingen over vertakkingen van de organisatie In het buitenland. diens bezoek aan Amsterdam- Noord op het Blauwe Zand een klap in het gezicht zou hebben gegeven, werd indertijd door het gerechtshof te Amsterdam tot 10 dagen gevangenisstraf veroor deeld. Na den oorlog diende hij een revisieverzoek bij <|en Hoogen Raad der Nederlanden in. De Hoege Raad verwees de zaak naar het gerechtshof te 's-Gra- venhage. Getuigen verklaarden, dat zij indertijd niet in staat wa ren geweest, den juisten gang van zaken te vertellen. Het Haagsche gerechtsho In een galvaniseerbedrjjf te Los De politie noemde het de groot- nieti de Vrijd t Alasterdam_ Angeles heeft een explosie het ste ramp in de geschiedenis der Schc vonnis geheele gebouw van twee verdie- stad. Ongeveer 300 huizen en 25 pirgen verwoest en omringende auto's, die hij de gebouwen binnen een afstand keerd waren, werden vernield van 2% km beschadigd. Naar Men vermoedt dat de explodee- schatting zijn 30 personen om het rende stof butaan was. Dfi kolGHkWBStie Ifl België en 300 gewond - - verklaarde Melchers .,1^ niet strafbaar te achten en sprak fabriek gepar- hem alsnog vrij twee dagen bewaard blijven. De melk mag niet bij sterk ruikende stoffen staan. Verder moet bij het gebruik van melk in blik dezelfde voorzorgen genomen worden als voor ver- sche meik. Men opent het blik met goed gereinigd gereedschap. leven gekomen geraakt. Over de ontploffing in het gal- vanisecringsbedrijf te Los Ange les, waarbij, voor zoover bekend De ontplof, ing had plaats aan £>e Belgische regeering heeft een drukken verkeersweg, die op Woensdagavond een belangrijke dat oogenblik overvol was met bespreking gewijd aan het kolen- voetgangers en rijdend verkeer. vraagstuk. Volgens een officieele Na uren zoeken door brandweer- mededeeling werd een princip'eele reeds 30 dooden en 300 gewonden lieden en politieagenten in de overeenstemming bereikt. te betreuren zijn, wordt nader ge- 1"u meld, dat er voor 45 van de ge wonden geen hoop meer is. Onmiddellijk na de ontploffing die gepaard ging met een ver blindend licht en zware slagen, welke deden denken aan een aardbeving, rukte politie en eer-waren ste hulp met groot materiaal uit. omgekomen. De politie-autriteiten kondigden kon worden den noodtoestand af en automobi listen werden met hun wagens gerequireerd voor het vervoer van de gewonden. Tot op honderden meters van de plaats van de ramp werden dooden en gewonden gevonden en vier uur later waren politie en brandweer nog koortsachtig in de puinhoopen naar slachtoffers aaa het zoeken. puinhoopen van de gebouwen, die besloten over te gaan "tot de^p3 door de expios:e zijn verwoest, heffing van de regeeringstoelage konden slechts vijftien lichamen aan de mijnen. Deze subs'd'es gevonden worden, en men heeft ko-tpn oo« o* 4- aantal ais officieel aaneeno- 37 m11 ardEn aan den Staat. Volgens een vroegerfVf°"derste'd wordt dat da gave van de politie te Los Angeles *raPf^ze .zal ge- d:t men 42 personen bij den ramp Geen bevestiging verkregen van het bericht dat nog 36 vrouwen ver mist worden. Een windtunnel luchtstroom kan waarin een schiedcn. In ieder geval zal de begrooting belangrijk lager wor den. Hoewel over den prijs van de kolen aan de mijn nog met de maatschappijen meet worden on derhandeld, meent de „Derniere De Minister van Landbouw, Viascherij en Voedselvoorziening, die op 12 Februari j.l. maatrege len trof, waarbij een ieder in de gelegenheid' werd 'gesteld zich groenten te verschaffen recht streeks op de veilingen of bij den tuinder, hetzij voor eigen gebruik, hetzij voor handelsdoeleinden, met in achtneming van de maximum prijsregeling, heeft thans dezen toestand verderen wettelijker. grondslag verleend door te bepa len, dat de handel in groenten en fruit wordt uitgezonderd van de algemeen geldende regeling, vol gens welke voor de vestiging van nieuwe bedrijven een vergunning van de Overheid noodig is. Voor wat betreft den groothan del in groenten en fruit is thans bepaald, dat niet langer een der gelijke vergunning vereischt is, daar de Minister van de desbe- treifende bepaling in het bedrijfs- vergunningenbesluit 1941 met in- gang van Donderdag voor deze branche ontheffing verleent. De ontheffingsbeschikking is In de Nederlandsche Staatscourant van wekt, die sneller is dan het ge luid, en welke tunnel door de Duitschers voor hun proeven met V-wapens te Peenemuende is ge- Men vond nog-lijken bruikt, is naar de Vereenigde Sta- onder meer dan drie meter puin ten overgebracht. en terwijl de reddingsbrigades^- 15 Duitschers, die In Duitsch- groeven, hoorden de duizenden land aan de tunnel hebben ge- ontdane toeschouwers de kreten werkt, zijn meegekomen en zullen van de stervende en gewonde zorgdragen voor de modernisee- Heure" te weten, dat deze prijs 600 frank per ton zal bedragen. In ieder geval staat vast dat de j 20 Februari afgekondigd. Voor wat den kleinhandel in gewone veibruik groenten en fruit betreft, is in de- yan personen met een bescheiden zelfde Staatscourant een door de inl>/\YV1 AM .i. .11 worden opge- prijs voor kolen, gas en electnct- teit voor het inkomen, niet verhoogd zal wor den. 11 Blan'xen hebben bekend mecleplicht'g te zijn aan het lyn chen van een neger, die zich ver- Ministers van Economische Za ken en van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening beiden on- derteekendo beschikking opge nomen, waarbij de kleinhandel vai. de bepalingen, welke voor deze Er wordt beweerd dat het lawaai en c!e dichtheid der men- schenmenigte in de hoofdstraten van Athene grooter zijn dan op den Broadway in New-York. Dat de vrouwen hier eleganter zijn dan in Parjjs staat vast. De uni formen van de Grieksche, Engel- sche en Amerikaansche soldaten, de matrozen en zee-officieren, ds gardesoldaten van den Koning in witte rokjes en roode mutsen, de zigeuners en de op Oriëntaalsche wijze gesluierde vrouwen, de En- gelsche diplomaten met wandel stok en monocle, d:t alles veran dert de straten van Athene in een operetten-tconeei De morgenwandeling, die ons wegvoert uit de elegante en zin delijke regeeringswrjk in het cen trum der stad, laat echter erken nen dat lang niet alles goud is wat blinkt, dat in Athene bittere armoede lieerscht en dat er tal- looze moeilijke na-oorlogsche pro blemen op te lossen zijn. In de grotten van den Acropolis leven talrijke families in den waarsten zin van het woord als holbewo ners. Naakte, vuile kinderen stoeien in den morgenzon tus schen cactussen en cederen van de goden-verblijven. De Griek sche hoo-'dstad werd in de laatste jaren overstroomd door menschen uit alle deelen van het land. Athene is het vredige eiland, het twijfelachtige „paradestuk" van het land, waar men beschermd is tegen honger en partisanen-oor- log en waar men ook, als men politiek vervolgd wordt, in de menigte kan onderduiken. Twee m/Ui oen inwoners. De bevolking van de stad ls sinds 1940 van 800.000 op 2 mil lioen inwoners gestegen, zonder dat er ook maar één nieuw ge bouwd huis bij is gekomen! Een gewoon sterveling kan tegen woordig in Athene geen -qnderdak vinden. De hotels werden grootendeels door de Engelschen of door het Unrra-personeel gerequireerd. Honderd duizenden van men schen leven tenminste overdag op straat. Dank zij buitenlandsche hulp waarbij politieke motieven geen onbelangrijke rol speelden, lijdt men in Athene geen honger meer. Men kan hier alles koopen. De markten van Pireus en Athene bieden een overvloed van levens middelen die eenig is in zijn soort. Tot nu toe werd Athene door de Unrra-schepen verzorgd. De Unrra-goederen werden door den Griekschen staat gekocht en aan de handelaars verder ver kocht. De levensmiddelenhande laar moest een bepaalde hoeveel- dacht van het vermoorden van branche op grond van het besluit 1 - een taxi-chauffeur, in een gevsn- A -""-meen Vcsti?1n°*,?vp7hfi(i TCin-r*. slachtoffers, die nog bedolven ring van de aërodynamische pit- genis te Grecnviile (Zuid-Caroli- bedrijf 1941 golden, wordt uit be rusting van de tunnel. I na) bevond. zonderd. legen. De ambassadeur van de Fransche republiek heeft Vrijdag een bezoek gebracht aan den Oud- Min'ster-President Prof. Mr. P. S. Gerbrandy en hem zijn benoeming medegedeeld tot Groot Kruis in het Legioen van Eer, de hoogste Fransche onderscheiding. De am- hassaderr he-ft Prof. Gebrandv de versierselen dezer orde over hand'gd. heid van de noodzakelijkste levensmiddelen voor vastgestelde lage prijzen aan de arme bevol king leveren. Natuurlijk hield hij zich niet altijd aan de voorgeschreven prij zen en daarbij moet men niet ver geten dat ook de Grieksche regee ring de rol speelde van een han delaar en de eerste tusschen-han- delaarswinst binnenhaalde. Zoo heerscht in de millioenen- stad Athene ook op het gebied der voedselvoorziening een chaos, er wordt gesjacherd en gesmok keld en alleen degene die een goed gevulde beurs heeft, komt niets te kort. Alle étalage's liggen vol textielgoederen, Grieksche zijde en handgenaaide schoenen zijn in groot aantal te krijgen. Maar... de prijzen zijn fantastisch. Bui tenlanders die de taal niet be- heerschen zijn er bijzonder erg aan toe. De fruitkoopman op straat, de ,,lustro" (schoenpoet ser), de taxi-chauffeur ieder probeert op zijn beurt den vreem deling af te zetten. De prjjzen zijn niet evenredig aan het inkomen van het grootste deel der bevol king. Corruptie triumpheert! 1 Hierdoor zijn de Grieken ge noodzaakt meerdere bedrijven te gelijk uit te oefenen en als bet zijn moet ook te stelen, de cor ruptie triumpheert. De strijd om het bestaan is hard Een »oko" 1% kg) druiven kost 3000 drachmen, een oko boter 15.000 "20.000 drach men, een staatsambtenaar ver dient 150.000 250.000 drachmen per maand, een universiteits-pro- fessor 250.000 a 300.000 drach men, een ongeschoolde arbeider 3000 4000 drachmen per dag. Een staatsambtenaar, die aan de peripherie van de stad woont, kan zich niet veroorloven twee maal per dag naar zijn kantoor te gaan, omdat de tram of de auto bus zijn geheele maandelijksche salaris_zou kosten. Alle tarieven voor treinen enz. zijn onevenredig hoog en reizen, ook al is het maar van het eene einde van de stad naar het andere, is voor de Grie ken een luxe. Voor een afstand van 3 4 km betaalt men in Athene 1000 drachmen. Dus geeft een aangestelde bjj een da- gelijksche heen- en weer-rit hier voor 50 60.000 drachmen uit, dat is bijna de helft van z|jn. salaris! Is het te verwonderen, dat hij dan in de verzoeking komt op een „anderem manier" er iets bij te verdienen?Hij geeft een ge- wenscht papier „bij uitzondering" onmiddellijk af wanneer hij een fooi krijgt, waarvan hij U de hoogte ongegeneerd noemt. Wie dit omkoopgeld niet betalen wil, kan wachten op zijn papier. In Athene zoowel als in het overige Griekenland zijn de toe standen nog verre van normaal. Het land zal eerst dan weer tot bloei komen, wanneer de politieke horizon zal z|jn opgehelderd, da burgeroorlog ten einde zal z|jn, en er de eerlijke wil tot wederop bouw zal heerschen. (Nadruk verboden.) (Unicos Press).

de Vrije Zeeuw | 1947 | | pagina 1