Werkhandschoenen 4! Bistritaitienieuws Wat de Radio brengt afi arize KAHRELS Hoofd RIBBENS «1 Nederlandscti-voor-lndische besprekingen SGHILDERSKNECHT SCHIPPERSKNECHT SPORT UIT DE PROVINCIE' Beroep op de mijnwerkers OVERBRENGING Nederlandsche graven uit Duitschland ATOOMENERGIE Lord Beveridge over de grenscorrectie y Geen verkoop van Groenland aan Amerika Wol PREDIKBEURTEN AMELIA MARIA. M. DE PUTTER M. L. A. DE PUTTER— Btrr. wat koud Koopt nü een paar bij TERNEUZEN '4 "0 I gewest, arbeidsbureau. Op 25 Januari 1947 stonden Ingeschreven 1670. (43) personen, waarvan er 1086 in den D.U.W. waren tewerkgesteld. Bovendien stonden ingeschreven 1462 vorst- werkloozen. Over de week ein digend 25 Januari werden 394 (12) personen geplaatst. Het aan tal overgebleven aanvragen be droeg 418 (319). De tusschen haakjes geplaatste ctjfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a.: Walcheren: Leerl. drukker, leerl. fotograaf, kleermakers, leerl. kleermakers, metaalbewer kers, monteurs, smeden, leerl. koperslager, leerl. smid, leerl. radio-monteur, leerl. boekbinders, filiaalhouder, loopknecht, stokers, dekknecht, foto-laborant, kantoor bedienden, conducteurs, kapsters, mach.-stiksters en naaisters, win keljuffrouwen, buffetjuffrouw, huish personeel. Zuid-Beveland: Schoenmakers, smeden, monteur#, loodgieters, arbeider conservenfabriek, krui deniersbediende, pakhuisknecht, kantoorbedienden, bouwk. opzich ters, kapster, wasscherijpersoneel, pedicure, huish. personeel. Vholen: Kleermaker, monteur, bakkerskn:, huishoudst., dienst- boöê. Schouwen- en Duiveland: Wa genmaker, leerl. monteur, leerl. fitter, leerl. kellner, loopjongen, bezorgers, hotelkok, kantoorbe diende, leerl. verpleegsters, win keljuffrouw, huish. personeel. Zeeuwsch-Vlaanderen: Meubel makers, stoffeerders, bankwer kers, machine-monteur, loodgie ters, lasscher, smid, electriciens, bakkersknecht, vlasschers, tex tielarbeiders, loopjongen, kantoor bedienden, controleurs, apothe ker-assistente, naaister, kapster, strijksters, textielarbeiders, ver koopster, propagandiste, kantoor bedienden, huish. personeel. Aanbiedingen bij het Geweste lijk Arbeidsbureau te Middelburg of haar Bijkantoren te Vlissingen, Gtoes, Kruiningen, Tholen, Zierik- aee, Terneuzen, Hulst, Oostburg an Sas van Gent. POLDERBESTUREN. Benoemd tot Dijkgraaf van den Kreekrakpolder, J. A. W. van there, té Rilland-Bath. KOEWACHT. Die had pech. Zondagavond omstreeks half elf keerde de heer E. V. alhier huis waarts vergezeld van Ch. C. Toen hij de grens wilde passeeren werd E. V. aangevallen door 'n zekeren Van Vllerberghe uit Stekene. On middellijk ontstond een worsteling waarbij E. V. een zoodanige slag on het hoofd kreeg, dat hij een blauw oog opliep en scherven glas van zijn bril in zijn gezicht dron gen. Hierna zette de dader het op een loopen. Naderhand is ge bleken dat Van Vlierberghe het op een andere persoon had gemunt, die omstreeks hetzelfde uur zou voorbijkwam. De heer E. V. bracht het hierdoor echter minder DE INWISSELINGSBON OP DE BONKAARTEN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat ook op de Bon kaarten K, L, O en P 703 in den linkerbovenhoek een bon met den naam der betreffende Bonkaart voorkomt. Tegen inlevering van dezen bon zal men te zijner tijd, onder overlegging dér Stamkaart, de nieuwe Bonkaart voor voe dingsmiddelen K. L, O of P 705 ontvangen. De ambtenaar van den IXstri- butiedienst zal bij de uitreiking der nieuwe Bonkaart dozen In wisselingsbon" van de bonkaart 703 verwijderen. De „Inwisselings bon" moet dus aan de bonkaart 703 bevestigd blijven. Op losse bonnen zal geen nieuwe Bonkaart verstrekt worden. DISTRIBUTIE VAN EIEREN. In tegenstelling tot zekere ge ruchten als zou de aanvoer van eieren het mogelijk maken, dat per veertien dagen per persoon drie eieren beschikbaar worden festeld, verneemt het A.N.P. van evoegde zijde, dat hiervan nog geen sprake is. Het streven van het Departe ment van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening zal erop gericht zijn, om zoo mogelijk, zulks aan de hand van de be schikbare boeveelheden, een ei per week per persoon te distri- bueeren. amerikaansche SCHOENEN. De Vakgroep Détailhandel in schoenen deelt mede, dat de laat ste partij Amerikaansche schoe nen, welke zonder bon kunnen worden verkocht, begin Februari bjj de schoenwinkeliers aanwezig zullen zijn. goed af. De zaak is in handen van de politie gesteld. Uitslag biljartprijskamp. Zondag werd in het Café bij A. van Hove een biljartprijskamp ge houden, waaraan 26 spelers deel namen. De prijzen werden als volgt verdeeld: le pr. A. van Poele-Em. Poppe; 2e. pr. Fr. Raes—Alb. de Guch- teneire; 3e pr. H. van HoveFr. van Pottelberghe; 4e pr. A. de NijsFl. Bonne. Hoogste serie Em. Poppe 20. OVERSLAG. Uitslag Prijsschieting. Zondag j.l. had in de zaal bij mej. M. van Hecke een prijsschie ting plaats, waaraan 59 schutters deelnamen. De hoogvogel werd af geschoten door Fl. van Nieuwen- huijzen. De zijdevogels door A. Temmerman en A. Gerres. WATERLANDKEKKJE. Roode Kruis-film. Maandag j.l. gaf de Afd. West Zeeuwsch-Vlaanderen van het Ned. Roode Kruis een filmvoor stelling voor een stampvolle zaal. Na opening door den heer Ver meulen werden een drietal films 'gedraaid, die bij het aandachtig publiek zeer in den smaak vielen. Velen konden zien, wat een werk het Roode Kruis verricht, vooral ook in Indonesië. Gedurende de pauze werden verschillende blikjes koffie, room, enz. verloot. De totale opbrengst op deze avond bedroeg ruim ƒ100. Vorscheidene personen gaven zich als lid op. UIT I>E STAATSCOURANT. De Staatscourant van Woens dag bevat o.m. een beschikking vergoeding bedrijfsschade. «Luchtvaartovereenkomst voorgesteld. De inleidende besprekingen tus schen vertegenwoordigers van Voor-Indië en Nederland inzake een luchtvaartovereenkomst zijn gesloten. De Nederlandsche dele gatie zal binnenkort New Delhi verlaten. Naar verluidt, hebben de be sprekingen klaarheid gebracht wat betreft de technische aspec ten van de voorgestelde overeen komst. De Voor-Indische regee ring zou echter op het standpunt staan, dat het moeilijk zal zijn een overeenkomst aan te gaan, die ook op Indonesisch grondgebied betrekking heeft, tenzij zulk een overeenkomst de goedkeuring van de regeering der republiek Indo nesië heeft. Naar verluidt heeft Voor-Indië de Nederlandsche delegatie voor gesteld zich op dat punt met de Indonesische regeering te ver staan. Op alle mjjnhedrijVen in Zuid- Limburg is een bekendmaking opgehangen van den beheerder der Nederlandsche steenkolen mijnen, waarin hij mededeelt, dat op Zondag: 2 Februari a.s. gele genheid zal bestaan voor alle mijnwerkers, om geheel vrijwillig te komen werken in verhand met den kolennood, die op het oogen- blik in ons land heerscht. De 4 vakorganisaties der mijnwerkers hebben zich in verhand hiermede met een oproep tot alle mijn werkers gericht, waarin zij hen dringend aansporen Zondag a.s. present te zijn en aan het werk tè gaan. De Nederlandsche spoorwegen van hun kant zullen alles in het werk stellen, om, nu het vervoer te water is uitgevallen de gepro duceerde steenkool per trein te transporteeren. Met de kerkelijke autoriteiten is overleg gepleegd en de Bis schop van Roermond verleende dispensatie aan de mijnwerkers om op dezen Zondag te werken. Energie-centrales In Engeland? Volgens de Daily Express" zou de Britsche raad voor atoomener gie voornemens zijn aan de regee ring een plan voor te leggen tot den bouw van atoomenergie-cen trales in Groot-Erittannië, die een kwart van het totaal quantum electriciteit, dat momenteel wordt gebruikt, zouden kunnen opwek ken. Die centrales zouden ge bouwd moeten worden in York shire of Schotland. Van medische zijde zou men er op aangedrongen hebben, dat rond de centrales een -„veiligheids zone" van 32 kilometer diep inge steld zou worden, binnen welke zone zich geen gehouwen van welk soort ook zouden mogen be vinden, dit ter -vrijwaring van de bevolking voor radio-actieve stra lingen. Het Ministerie van Oorlog heeft het hoofdbestuur van het Neder- landsch Verbond van Gerepa- trieerden officieel medegedeeld, dat de Rogeering in beginsel be sloten heeft de overbrenging van het stoffelijk overschot van in Duitschland overleden Nederland sche militairen en burgers op 's Rijks kosten te doen geschie den. Over de uitvoering van deze aangelegenheid zal nog overleg met de bezettingsautoriteiten in Duitschland moeten worden ge pleegd. Te zijner tijd zullen nadere gegevens volgen. In dit verband -verzoekt men de familieleden van indertijd in Duitschland verplicht te werk gestelde Nederlanders, die aldaar overleden zijn, hiervan opgave te doen aan het Nederlandsch Ver bond van Gerepatrieerden, Post bus 24, Eindhoven, onder vermel ding van alle beschikbare gege vens, zooals naam, leeftijd, gods dienst, plaats van begrafenis, enz. DONDERDAG 30 JANUARI. HILVEVRSUM I. 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 10.00 Leger des Heils; 10.15 Morgendienst; 11.00 De zonnebloem; 11.45 Fam. ber. uit Indië; 12.00 Zangrecital; 13.00 Nieuws; 14.00 Sextet; 14.40 Voor de vrouw; 15.30 Kamerk.; 16.30 Bijbellezing; 16.45 Kwartet; 17.45 „Sangh en spel"; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Or gelspel; 19.45 R.V.D.; 20.00 Nws.; 20.08 Muz. serpentines; 21.30 Met hand en plaat; 22.00 Nws.; 22.30 Cello; 22.45 Overdenking; 23.00 Nieuwe Ned. Muziek; 23.30 Gram. HILVERSUM n. 8.00 Nieuws; 9.15 Morgenwijding; 9.50 Arb. Vitaminen; 10.35 Piano; 11.00 Orgelconcert; 12.00 Kamermuz.; 12.35 Stafkapel; 13.00 Nieuws; 13.15 Septet; 14.00 De vrouw; 15.00 Voor zieken en gezonden; 15.30 Reprises; 17.00 Kaleidos- coop; 17.50 Rijk over zee; 18.00 Nieuws; 18.15 The Romancers; 18.45 Sportpraatje; 19.05 Viool; 19.15 Joodsche Jeugdform.; 19.30 Muziekschool; 20.00 Nieuws; 20.15 Confetti"; 2050 Melodrama; 21 55 Kamerorkest; 22.45 Lezing; 23.00 Nieuws; 23.15 De Papavers. De bewaring van het geheim. David Lilienthal, voorzitter van de Amerikaansche cjomrryssie voor atoomenergie, heeft verklaard, dat sinds VJ-Day enkele malen ernstig inbreuk is gemaakt op de veiligheidsmaatregelen ter verze kering van het geheim der atoom energie. Het rapport over atoomenergie, dat door het departement van oorlog na het bombardement van Hirosjima was uitgegeven, zou de ernstigste overtreding van ge noemde maatregelen geweest zijn. Lilienthal weigerde te antwoor den op de vraag van een lid der commissie, of ,,er eenige reden tot ongerustheid bestond, dat via buitenlandsche geheime diensten inbreuken zouden zijn gemaakt op de veiligheidsmaatregelen". Hij vroeg het antwoord schuldig te mgen blijven, totdat die com missie een geheime bijeenkomst zou houden. De Berlijnsche correspondent van het A.N.P. meldt: Lord Beveridge heeft bij een in terview met het Hamburgsche blad „Die Welt" zijn meening uit gesproken over de door eenige Westelijke «buurstaten van Duitsch land geëischte grenscorrecties. Hij zeide: „Ik ben tegen elke wijzi ging van de Duitsche Westgrens. Daar evenwel de grenswijzigingen in het Oosten zoo goed als vol trokken zijn, zal het bp de komen de conferenties niet gemakkelijk zijn de eischen van de Westelijke buren af te wijzen." Beveridge heeft zich voorts uit gesproken ten gunste van een po litiek. die op economisch herstel van Duitschland is gericht. Zoo wel de demontage der fabrieken tls de zuivering moeten, naar de meening van Beveridge, worden stopgezet. Wat betreft den export van steenkool uit het Ruhrgebied zeide Beveridge, dat West-Europa moet kunnen blijven rekenen op een handhaving daarvan, hieraan toevoegende, dat wellicht tijdelijk te veel kolen zijn uitgevoerd. In een bericht op de voorpagina maakte de New-York Herald- Tribune" Woensdag melding van Amerik.-Deensche besprekingen over den verkoop van Groen land. Het blad haalt daarbij een persbericht aan, volgens hetwelk de koopsom 1.000.000.000 dollar zou bedragen. Een woordvoerder van bet Amerikaansche departe ment van Buitenlandsche Zaken ontkende, dat er onderhandelin gen over den aankoop waren ge voerd, of dat de Ver. St. de Deen- sche regeering een desbetreffend voorstel had doen toekomen. Ook de Deensehe Minister van Buitenlandsche Zaken, Rasmus sen, noemde het bericht absurd. Naar de Zwitsersche radio meldt, bestudeert een Zwitsersch- Italiaansche technische commissie de mogelijkheid het Lago Mag- giore door een kanaal met de Galf van Genua te verbinden. Een eventueels verwezenlijking van dit plan zou het einde beteekenen van het kostbare vervoer over land van goederen, die voor Zwit serland bestemd zjjn. mann en Bonsema. Met deze heide trainers zal Carver bij de gecentraliseerde training (VUC- terrein) en de gedecentraliseerde trainingscentra leiding geven. Zoodra door het bestuur van den K.N.V.B. de nieuwe technische commissie als ook de keuze commissie in welke co«mmissies naar het zich laat aanzien, enkele nieuwe krachten zullen worden opgenomen, is benoemd, zal het dlrietal bondstrainers hun werk zaamheden definitief kunne* be ginnen, waarbij de lijnen, waar langs gewerkt wordt, door de T. C. zullen wrden aangegeven. KORFBAL. Korfbalwedstrpden afgelast. Alle voor Zondag aj3. vastge stelde wedstrijden van den Kon. Ned. Korfbalbond zijn afgelast. krijgen we VOETBAL. Carver bondstrainer. Naar A.N.P.-sport verneemt is de Engelsche trainer Jesse Car ver door het bestuur der K.N.V.B. als bondstrainer aangesteld. Zijn aanstelling is geschied met on- middellijken ingang en is bepaald voor den duur van anderhalf jaar. Carver, die uit den dienst van Xerxes treedt zal zijn werk zaamheden verrichten naast de beide andere bondstrainers Kauf- Elk der volgende bonnen gééft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 701 (Strook no. 4); 591 «brood 800 gr. brood 592 brood 400 gr. brood 59—1, 59—2 boter 125 gr. marg. of 100 gr. vet 59—3 boter 250 gr. marg. of 200 gr. vet 591 melk 4 liter melk 592, 593 melk 3 liter melk 591 vleesch 100 gr. vleesch 592 Vleesch 400 gr. vleesch 592 alg. 200 gr. kaas 593 alg. 125 gr. koffie 594 alg. 50 gr. thee 595 alg. 100 gr. bloem 59IB res. 1600 gr. brood 59IC res. 800 gr. brood Bonkaarten KD, KE 701 (Strook no. 4) 601 brood 800 gr. brood 601 boter 250 gr. boter 602 boter 125 gr. marg. of 100 gr. vet 601 melk 12 liter melk 601, 6(12 vleesch 100 gram vleesch 602 alg. 100 gr kaas. 60ID res. 800 gr. brood 60IE res. 500 gr. bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) 602D res. 100 gr. bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) Tabokskaarten T 68 2 rants, tabaksartikeien (geldig t/m 8 Febr.) Bonkaarten MA, MB, MC, MD 701 (Strook no. 4): 594 brood 800 gr. brood 594 boter 250 gr. boter 594 marg. 250 gr. marg. of 200 gr. vet 594 melk 5 liter melk 594 vleesch 300 gr. vleesch 595 vleesch 100 gr. vleesch 594 kaas 200 gr. kaas Op 6 Februari zullen nog bon nen worden aangewezen voor sui ker, versnaperingen en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 31 Januari a.s. worden gebruikt, met uitzonde ring van de bonnen voor melk, waarop eerst met ingang van Maandag 3 Febr. a.s. mag wor den gekocht. De bonnen T 68 voor tabak zijn slechts geldig tot en met 8 Februari a.s. De niet aangewezen bonnen van strook no. 3 kunnen worden ver nietigd. Vrijdag 31 Januari 1947. Chr. Geref. Kerk. Terneuzen (Zaal Leger des Heils) 7.15 u. Ds. J. C. van Ravens- waay, van Zaamslag. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoontje, JOHNY. J. C. SCHIEMAN P. M. SCHIEMAN DE WAEL. Terneuzen, 29 Jan. 1947. Grenulaan 29. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje v. d. STAAL Terneuzen, 29 Jan. 1947. Donze-Visserstraat 73. Tijdelijk: Hospitaalschip „Canada". Op Zaterdag 1 Februari 1947, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, M. VAN BOVEN en P. J. H. VAN BOVEN— VAN WIJCK, hun 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Terneuzen, 30 Jan. 1947. Steenkamplaan 112. Op Zaterdag 1 Febr. a.s„ hopen onze geliefde Ouders en Behuwdouders, F. IJSEBAERT en M. IJSEBAERT— NAGTEGAAL hun 25-jarige Echtvereeni- glng te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun Kinderen BENNIE - CHRISTIEN HELEEN - Verloofde RIA Axel, Januari 1947. Buthpolder O 64. ;el vt ORANJEKRAAG Wegens huwelijk van het tegenwoordige hoofd wor den sollicitanten opgeroe pen voor de betrekking van v. d. Chr. Bewaarschool te Zaamslag. Indiensttreding 1 April '47.' Inlichtingen te bekomen bij en sollicitaties te zen den aan den Secretaris, F. C. WISSE, A 134, Zaamslag. gevraagd bij: VAN HANEGHEM ZN, Schildersbedrijf, Breskens Relsuren en reisgeld wor den vergoed. Loon volgens C. A. O. GEVRAAGD: op sleepschip, tegen half Februari. Adres en inlich tingen bij: RIBBENS, Terneuzen. dU aj I 4 mil 5fl3

de Vrije Zeeuw | 1947 | | pagina 3