CASPAR HÖWELER KNIPCURSUS I ad derla Ne p stol 20 Radioprogramma r N.V. Firma P. J. van de Sande Kleine Advertentiën Pr 3. een platte Wagen Oude Solide Verzekering Maatschappij Het nieuwe nummer van t/De HcJcnJaagsclic MoJe" .fioct, DK GRAVEN DER FRANSCHE GESNEUVELDEN. Oud-burgemeester van Middelburg veroordeeld De landing te Westkapelle Lord Templewood's bezoek aan Walcheren Gemeenteraad van Nieuwvliet P. SCHIPPERS een Huis Belooning Najaar en Winter 1946 en lf)CinJerUc6ilingf' Najaar- en Winternummer 1946 zijn zoo juist verschenen en bij ons verkrijgbaar a f 1f50 Noordstraat 55 Terneuzen Giro 38200 .'/is ■Ui J. C BOLDOOT AMSTERDAM NOG AF TE GEVEN: rlichte N.S.B.-ers ontvlucht, na melijk de 42-jarige L. van D. uit Nieuwdorp en de 35-jarige J. A. Merveld uit Wolphaartsdijk. Van de zijde der Fransche regeering is aan het gemeente- toestuur van Kapelle op Zid-Beve- land medegedeeld, dat het de be doeling is, alle graven in Zeeland van Fransche gesneuvelden uit de Meidagen van 1940 op een oor- logskerkhof te Kapelle te veree nigen. 0 Mr. A. Meerkamp van Embden, oud-burgemeester van Middel burg, die 1 October j.l. voor het Tribunaal te Middelburg terecht stond, werd veroordeeld tot ont zetting'uit het recht om openbare ambten te bekleeden en het recht van kiezen en verkiezing. Ver dere strafmaatregelen werden niet genomen in verband met den gezondheidstoestand ^an beschul digde, die eenigen tijd geleden reeds uit intemeering was ont slagen. stormschool in Bloemendaal en van de Britsche Marine. Ook was er een deputatie van Nederland- sche Mariniers en Engelsche Ma riniers, die speciaal voor deze her denking uit Hamburg waren ge komen. De Commissaris der Ko ningin werd vertegenwordigd door Mr. J. Pilaar, terwijl ook de bur gemeesters van Westkapelle en Domburg aanwezig waren. Na afloop van den herden kingsdienst werd de ,,Last Post" geblazen, terwijl het Nederland- sche en Engelsche Volkslied wer den gezongen. Namens de Ne- derlandsche en Engelsche Marine werden bij het monument kransen gelegd. Engelsche herdenkingsdienst. Twee jaar na de landing bij Westkapelle ,werd Vrijdag bij het monument van een der landings- punten een Engelsche herden kingsdienst gehouden, die geleid wend door Ref. J. Armstrong van de derde Brigade van de Royal Marines Command, die in West kapelle destijds zeer zware ver- Kezen leed. Bij de plechtigheid waren o.m. aanwezig de Britsche Marine At taché. Capt. Jeffry, Kapitein M. K. Erburg, vertegenwoordiger van den Commandant van Zee land, vertegenwoordigers van de Rondrit over het eiland. Lord en Lady Templewood heb ben alvorens uit Nederland te vertrekken, Vrijdag een bezoek gebracht aan het eiland Walche ren. Zij werden te Goes ontvan gen door Mr. A. J. van der Weel, waarnemend Commissaris der Ko ningin en den heer C. Filipse, lid van Ged. Staten, Prof. Beihouwer uit Amsterdam, supervisor van de herbeplanting van Walcheren, Ir, Toxopeiis van Landbouwherstel alsmede bestuursleden der Stich ting Nieuw Walcheren. In de middaguren werd een tocht over het eiland gemaakt, waarbij Souburg, Ritthem, Vlis- singen, Westkapelle, Domburg en Middelburg bezocht werden. Lord Templewood verklaarde diep on der den indruk te zijn gekomen van de troosteloosheid van het landschap en groote bewondering te hebben voor wat reeds aan wedetopbouwwerk werd verricht. Spontaan verklaarde hij zich be reid te trachten in Engeland in grootere mate belangstelling te wekken voor de actie „plant een boom op Walcheren", opdat ook het Britsche volk zijn medewer king kan verleenen aan het her stel der schoonheid van Walche- Donderdagavond hield de raad dezer gemeente een openbare ver gadering onder voorzitterschap van burgemeeser Everaars. Af wezig was de heer J. Quaars. in zijn openingsrede memoreerde de voorzitter dat het hem heel on aangenaam is, dat de gemeente Nieuwvliet in sommige gevallen veelal als een vergeten dorpje wordt beschouwd. In verband hiermede noemde hij het geval, dat er in het geheel geen gift van Volksherstel voor deze gemeente werd beschikbaar gesteld, in weerwil van het feit, dat Nieuw vliet toch ook terdege werd ge troffen door de oorlogshandelin gen. Gelukkig zijn er ook nog andere personen en instanties, die de ge meente Nieuwvliet niet vergeten. Inzake laatstbedoelde kon hij o.a. noemen den Directeur van Bouw en Woningtoezicht, de Stichting Herstel Zeeland, 1945 en de ge meente Oostburg, welke gemeente een groote hoeveelheid glas heeft ontvangen. Vermeldenswaard is zeker dat een zoo zwaar getroffen gemeen te als Oostburg toch ook denkt aan den toestand van de gemeen te Nieuwvliet. Burgemeester Eve- raans is daar zeer erkentelijk voor. Verder deelde hij nog mede, dat Burg. en Weth„ benevens de raad van Nieuwvliet dankbaar zijn voor het werk van de P.Z.E.M. inzake de straatverlichting. Vervolgens werden de notulen der vergadering van 4 September j.l. voorgelezen en onveranderd vastgesteld., Bij de behandeling der ingeko men stukken werd de jaarwedde der wethouders op 100 ge bracht. Aan de N.V. Waterleiding Mij „Zeeuwsch-Vlaanderen" werd ver- gunnnig verleend tot het leggen van buizen in gemeentegrond ten behoeve van de drinkwatervoor ziening in deze gemeente. Het voorstel van Burg. en Weth. inzake verhooging der jaarwedde van den grafdelver, werd z.h.s. aangenomen. Deze jaarwedde wérd vastge steld voor 1 jaar op 360, met inbegrip van 20 opbouwtoe- lage. koorts werden de pensioens grondslagen van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand vast gesteld en het presentiegeld der raadsleden overeenkomstig" het voorstel van Burg. en Weth. tót 2,50 per vergadering. Besloten werd aan het gémeen- tepersoneel een opbouwtoelage van 20 te verleenen over 1946 en 1947. Verder werd besloten tot den bouw van 6 Woningwetwoningen en tot aankoop van 2 noodwonin gen, t.w. 1 nissehut en 1 beton nen noodwoning. Inzake wijziging verordening heffing keurloonen werd overeen gekomen om het keurloon voor biggen op ƒ1 te brengen. In verband met de verkabeling •van het net der P.Z.E.M: in deze gemeente, verleende de raad aan Burg. en Weth. een crediet van 900 voor de straatverlichting. Bjj de rondvraag werd geïnfor meerd naar het onderhouden der begraafplaats, wier ondernoud de volle aandcht heeft van Burg. en Weth. De voorzitter deelde mede, dat er aan de gemeente 2500 bloem bollen zijn toegewezen, die ge bruikt kunnen worden voor ver fraaiing der begraafplaats.. Inzake het aanbrengen vair straatverlichting bij'den Molenwe.-. ntwoordde de voorzitter dat daar voor reeds lampen bij de P.Z.E.M. zjjn aangevraagd en dat toezeg ging werd gedaan, dat die zoo spoedig mogelijk aangebracht zou den worden. Daarna werd de toestand der trottoirs ter sprake gebracht. Burg. en Weth. zullen dit nagaan en zooonoodig daarin verbetering trachten te brengen. "Eveneens zal door Burg. en Weth. nagegaan worden of het mogelijk is verbetering te bren gen in den staat van een paar voetpaden in deze gemeente welke paden naar het oordeel van een der raadsleden verbetering behoe ven. MAANDAG 3 NOVERBER HIiLVEiRSLM I. 7.30 Gr.muz.; 8.15 De Strijders: 10.00 Morgen wijding; 10.20 De Regenboog; 11.00 Voordracht; 11.15 Viool en piano; 11.45 Familieberichten uit Indonesië; 12.00 The Ramblers; 12.35 Accordeon-orkest; 13.20 Carlo Carcassola; 14.00 Fluit en piano; 14.45 Vaudeville-orkest; 15.55 Trio; 16.30 Voor de Jeugd; 17.30 Fantasie in f van Schubert; 18.15 Piano-duo; 19.00 Urgentie programma van de P. v. d. A,; 20.20 Albert van Raalte; 21.05 Jan en zien Wief; 21.35 Parade der Vereenigde Volkeren; 22.25 Piano-recital; 22.45 Geestelijk leven; 23.15 Eddy Walis; 23 46 Bing Crosby. Taxibedrijf VERHUISD van 2e Verbindingstraat 5 naar GRENULAAN 22 Telef. 2568 Ten overstaan van Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede, zal op Donder dag 7 November 1946, des n.m. 15 uur, in het Café „De Witte Leeuw" (Gez. Van der Hooft), Markt te Biervliet, in het openbaar bij instel en opbod worden verkocht; ten verzoeke van den heer Adriaan Vermeu len, rustend-kleermaker te Biervliet, en consorten; Gentschestraat 55, op en met recht van erfpacht van het perceel Kad. Bek. Ge meente Biervliet, Sectie D ho. 1059, groot 89 ca (slechts licht beschadigd). In gebruik te aanvaarden 1 maand na toewijzing. Inlichtingen ten kantore van voofn. Notaris. SCHIPPER, geeft ƒ200,— belooning, voor diegene, die hem aan een schip, als schipper helpt. Bezit Rijn- patent en kan zoo noodig borgstorten. Brieven onder No. 235, bureau v. d- blad. TE KOOP laadvermogen 3000 kg, Een Wagen, Fransch model Een Wagen, zonder bak Twee Assen met Wielen Dekkerstr. 15, Terneuzcn. Stichting Zeeuwsche Volksuniversiteit houdt een voordracht, geïllustreerd met Lichtbeelden en Grammofoonplaten, over „OPVOEDING TOT MUZIEKGENOT" voor de Z. V. U. te TERNEUZEN: Vrjjdag 8 November, Hotel JLa Bellevue". Aanvang 8 uur precies. Toegangsprijs 1,incl. rechten. Kaartverkoop: Woensdag 6 Nov., U.L.O.-school Walstraat, van 55.30 uur. Wij openen v. d. abonné's v. d. blad een Schriftelijke Knip- en Naaicursus Lesgeld f 1,75 p. m., porto inbegr. 2 lessen n. w. Inschr, tot 15 Nov. onder No. 234, bureau van dit blad. (Brand-, Inbraak- en Variaverzekering) zoekt een geschikten VERTEGENWOORDIGER voor SLUIS en omgeving. Bestaand agentschap, dat thans nog van be scheiden omvang, doch voor behoorlijke uit breiding vatbaar is, kan worden overgenomen. Sollicitaties met vermelding van werkkring, leeftijd, godsdienst enz. te richten onder No. 233, bureau van dit blad. HILVERSUM H. 7.30 fiyrn- phonie-ork.8.15 Kerkkoor; 9.50 Russische muziek; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Yehudi Menuhin; 11.35 Nederlandsche liederen; 12.00 Stafmuziek; 12.20 Pianoduo; 14.20 André Kostelanetz; 15.15 Kamermuziek; 16.45 Vioolrecital; 17.30 Mandolinata; 18.00 Als de bladeren vallen; 18.40 Sport; 19/15 Sonta van Beethoven; 20.10 Zang: 21.10 Strrjkkwart.22.30 Gr.muz 23.10 Orgelspel; 23.30 B.B.C Sympihonie-orkest. LOOP DER BEVOLKING. Terneuzen. Ingekomen; M. Neels, Vloos- wijkstraat 58, Rotterdam; F. de Roos, Baandijk 1, Sas van Gent. J. Lourens, Axelschestraat 105, Harderwijk. Vertrokken: C. P. de Vos, Kerkhoflaan 32, Oterleek; T. de Waard, Vlooswijkstraat 60, Bres- kens; M. J. van Kerkvoort, Oude- landscheweg 40, Breskens; M. J. Pleite, Klaassenstraat 25, Bres- I kens; A. A. van Luijck, Axelsche straat 18, Engeland; E. Mareels, I P 41c, Biervliet; P. E. van Cad- sand, Louisastraat 13, Amers foort. tiWV'vJW Dienstaanvragen en dienst aanbiedingen 15 regels 60 cent; ieder regel meer 12 cent. (Maximum 8 regels). Brieven aan het Bureau van dit blad 10 cent meer Gevraagd: Net Dagmeisje, 's Zondags vrij. Adres „Het Centrum", AxeL Prima Hennen br. '45 d. d. rui W. Legh. f 6,— p. st., Rh. Isl. Reds en Patrijs Legh., 7.p. st. Khaki Campbells, Spreeuwkop-. Reekl.- en Bergeend. 6 mnd. *7,50 n. st. Zelfde rassen br. '45 6,p. st. Alle rassen Hennen br. '46 prijs op aanvraag. Hoen derpark ..De Onderne ming" - Veenendaal. AD VERTEEKEN DOET VERKOOPEN

de Vrije Zeeuw | 1946 | | pagina 4