Gouverneur van Curagao in ons land Een beschuldiging van Soëdirman Groothandel in bonnen! Uil de, Vxwiyidt Dammen Hoe zal de bal rollen? Wat brengt de Radio Bnrgerlijke Stand m m 1 1 a Vraaggesprek met journalisten Het gevaar op den weg Vlucht in tin Uitstel van eerste oefening van leerlingen van land en tuinbouwscholen Toekomstig Theologisch student verhandelde ze bij duizenden Assurantie tusschen- personen voelen zich beleedigd 6e derde naai Augustus 1946. K RECHTSZAKEN De distributie van Motorvoertuigen District in. li pi 1 a 1 in 1 i f Gemeente Terneuzen Niets gerantsoeneerd. Vrijdagmiddag landde op het vliegveld Schiphol de „Vlissingen" (Constellation PH-TAV). Als eerste passagier stapte uit het vliegtuig Z.Exc. Dr. P. A. Kasteel, gevolgd door zijn echt- genoote. In de repatrieerings- loods werd Dr. Kasteel, Gouver neur van Curasao, omringd door een groot aantal journalisten, die hem met vragen bestormden. „Wat is het doel van Uw komst in Nederland?" „Ik toen nu vier jaar Gouver neur van Curasao. Het wordt "langzamerhand tijd eens in Ne derland te komen praten over allerlei loopende zaken. De rijks eenheid? Wellicht zal die ook ter sprake komen. Het is op Cura sao een waar paradijs. De vreem delingen, Amerikanen en Engel- schen, zijn er niet oyer uitgepraat, dat bij ons nietp gerantsoeneerd is. Wij hebben groote uitbreidings plannen, bruggenbouw, aanleg van vliegvelden. Er is thans een interinsulaire telefoonverbinding tot stand gekomen, terwijl het net op Curasao zelve geheel geauto matiseerd is. Het groote vlieg veld op Aruba zal een modern station krijgen, waarvan de uit breidingsplannen in voorbereiding zijn. Ook Bonaire heeft een eigen vliegveld, evenals St. Maarten, waar het vliegveld naar Prinses Juliana genoemd is. Saba is te Volgens de desbetreffende sta tistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek, blijken de ge volgen van de verkeersongevallen over September 1946 van minder emstigen aard te zijn geweest, dan over de voorafgaande maand. Het aantal dooden bedroeg name lijk BO in September 1946 (118 in Augustus), terwijl 596 (613) en 551 (559) personen resp. ernstig en licht gewond werden. In vergelijking met vóór den oorlog ls de toestand echter nog zeer ongunstig. Het totaal aan tal slachtoffers tengevolge van verkeersongevallen bedroeg n.l. in de eerste negen maanden van dit jaar 812 dooden en 4578 ern stig gewonden, tegen resp. 524 en 3325 in de overeenkomstige perio de van 1938. Ambtenaren van den centralen dienst van de economische con- tröle hebben te Delft bij een han delaar in metaal-afvallen, een hoeveelheid tinblokken van bijna 10.000 kg aangetroffen, die zon der vergunning was gekocht. De handelaar, die nog geen maand geleden een contróle in zijn zaak had gehad en daarvan dus voor- loopig geen herhaling verwachtte, Ch door de vlucht in tin toopig dacht ^c; een goede geldbelegging te ver werven.. Tegen hem en zijn leve ranciers te Amsterdam en Vlis singen. ts proces-verbaal opge maakt De Stichting voor den Land bouw deelt ons mede, dat leer lingen van de Land- en Tuinbouw- wiptersdholen, van de lagere Land- en Tuinbouwscholen en van de Tuinbouwvakscholen, die ge boren zjjn in de jaren 1925, 1926 en 1927, voor zoover zij in de hoog ste klas van die scholen zitten en voor zoover zij thans nog geen oproeping hebben ontvangen voor uitstel van eerste oefening voor den militairen dienst in aanmer king kunnen komen. Belanghebbenden dienen zich onverwijld te wenden tot den Di recteur van hun school. De sterkte der T. R. I. Op een Vrijdag gehouden pers conferentie heeft Luit-Gen. Soe- dirman, die echter een antwoord op de voornaamste aan hem door de buitenlandsche pers gestelde vragen ontweek, verklaard, dat terwijl de Republikeinen den wa- r stilstand niet hadden geschon- er wel verschillende inbreu- van Nederlandsche zijde, zoo- %ni het gebied van Soerabaja, weigerde nadere btj- BelTiHcromtrent te ge- u, verklaarde Soedirman, dat volledig gedetailleerd rapport de gemengde wapenstilstand- lommissie zal worden overhan- ligd. Op de vraag of hij in principe ezwaar had om het „staakt het Inoren" af te kondigen, antwoord- le Soedirman met nadruk, dat de erichten, volgens welke hij per- oonlijk tegen den wapenstilstand psou zijn, volkomen ongegrond waren, ieder bevel van de Republi- Ifcelnsche Regeering zou hij op volgen. Soedirman kon geen meening Ite kennen geven omtrent de rede- Inen voor de vertraging in het af- Ikondigen van het staakt het vu- Iren. Evenmin was hij bereid op I grond van een desbetreffend ver zoek van Sjahrir, bijzonderheden cnede te deelen over de sterkte van de T. R. i„ zooals Luit.-Gen. Spoor had gedaan op 16 Septem ber ten aanzien van de Neder landsche strijdkrachten. oneffen om er een vliegveld aan te leggen. De economische toestand. „Hoe is het in economisch op zicht op Curagao gesteld?" „Onze export was zoo groot, dat wij ertoe moesten overgaan om deze min of meer te beperken. Zooals bekend moeten wij veel in voeren, vooral de invoer van bouwmaterialen, in verband met onze uitbreidingswerkzaamheden is zeer groot." „Kunt U nog iets zeggen over de maatregelen inzake de ophef fing van de Curagaosche militie, die vervangen zal worden door Nederlandsche troepen?" „Ik kan U slechts dit zeggen, dat de Curagaosche soldaten maar al te blij zijn, dat zij niet meer In dienst hoeven. De militaire schut- tersvereeniging was op Curagao iets exceptioneels. De verdediging van Curagao is altijd een rijks aangelegenheid geweest." Dr. Kasteel weet nog niet hoe lang hij in Nederland zal vertoe ven. De piloot van het vliegtuig waarmede hij de overtocht maak te was de heer R. Groeneveld. Ter begroeting waren van re- geeringswege op het vliegveld aanwezig oud-Minister P. A. Kerstens, lid der Eerste Kamer en de heer Ph. A. Feltzer, hoofd der af deeling West-Indië van het departement Overzeesche Gebieds- deelen. Een „populair" café! Vrijdagmiddag werd een viertal bonnenhandelaren bij den econo- mischen politierechter te Amster dam voor het hekje geleid. De hoofdverdachte, de 28-jarige A. B. uit Utrecht, een toekomstig theo logisch student, is Donderdag door de recherche in het café „Po pulair", op de Nieuwe Markt te Amsterdam aangehouden. Bij fouilleering bleek hij 3876 bonnen bij zich te hebben. Tijdens het verhoor bleek, dat deze verdachte zich reeds vier jaren met den zwarten handel bezig houdt. Zijn omzetten zijn zeer groot. Zijn verdiensten zijn het niet minder. Hij werd b.v. in 1944 door een zwarte-handel confrère opgelicht voor een waarde van 20.000, aan diverse bonnen. Ook voor zijn geestelijk welzijn zorgde hij met de opbrengst van zijn gifhandel. Bij de huiszoeking vond de re cherche n.l. een zeer waardevolle bibliotheek met veel antieke boek werken, waaronder enkele waar devolle bijbels. Bovendien vond de recherche nog 21400 tabaks bonnen in een van zijn kasten. Een van zijn grootste afnemers was wel „Dikke Piet", een notoir figuur op de Nieuwe Markt. Gezien den omvang van deze zwarte handelsaffaire achtte Mr. A. Reygersman, Officier van Ju stitie, een nader onderzoek ge- wenscht en stelde voor de zaak tot 8 November aan te houden, bij welk voorstel de economische politierechter Mr. W. C. Hassoldo zich aansloot. „Voor eigen gebruik". Vervolgens werden drie andere verdachten voorgeleid, die even eens Donderdag in café „Popu lair" zijn gearresteerd. B. L„ hij- genaamd „Lange Luuk" had een aantal broodbonnen bij zich, waar van hij de herkomst niet kon ver klaren. Voor den rechter voerde hij het zwakke verweer aan, dat hij ze voor eigen gebruik had in gekocht. De Officier eischte tegen hem 4 maanden gevangenis straf met verbeurdverklaring, en onmiddellijk? gevangenneming, evenals trouwens het geval was met den eersten verdachte A. B. In hoeverre B. L. zaken deed met A. B., kwam ter zitting niet vast te staan. Tegen den bouwvakarbeider G. L., eischte de Officier 4 maanden gevangenisstraf en 8 maanden Rijkswerkinrichting wegens het feit, dat bij zijn arrestatie in café „Populair" 1200 broodbonnen, 91 waschpoederbonnen en een be drag van ƒ400,op hem bevon den werd. Uitspraak was 2 maanden gevangenisstraf, zes maanden Rijkswerkinrichting en last tot onmiddellijke gevangen neming. De vierde arrestant uit het café v/as de 31-jarige expeditieknecht H. L. Deze had een groot aantal versnaperingsbonnen en brand stofbonnen bij zich, benevens een bedrag van 1600,kennelijk bestemd voor den zwarten handel. Ook hier eischte de Officier 4 maanden gevangenisstraf en 8 maanden R. W. I. Uitspraak: 2 maanden gevangenisstraf en 6 maanden R. W. I., met last tot onmiddellijke gevangenneming. De bonafide assurantie tusschen- personen voelen zich beleedigd door een passage in het tooneel- stuk „Het onbewoonde Eiland", van August Defresne. Door den onguren logementhou der in dit stuk, die te kennen geeft, dat hij ook in verzekerin gen doet, achten de personen in verzekeringen zich in hun be roepseer aangetast. Voor een goede uitoefening van dit beroep is juist een groote vakbekwaam heid noodzakelijk, maar het pu bliek heeft de neiging te genera liseeren en beoordeelt het geheele beroep naar zoo'n onwaardigen vertegenwoordiger, aldus de vak groep. De vakgroep der assurantie- tusschenpersonen heeft het too- neelgezelschap verzocht de ge wraakte passage achterwege te laten. TERNEUZEN. Omhoog gevaren. Vrijdagmorgen omstreeks 7.30 uur strandde nabij Walsoorden het Canadeesche s.s. „Maria G.", groot 8900 ton, geladen met graan en veevoeder, op weg van Beunos Aires naar Antwerpen, tenge volge waarvan in de machine kamer een pijpleiding sprong. Sleepbooten uit Terneuzen, Vlis singen en Antwerpen voeren ter assistentie uit en met behulp van 11 sleepbbooten werd des avonds om ongeveer 7 uur de „Maria G." weer vlot getrokken. Heden werd de reis naar Ant werpen voortgezet. IJZENDIJKE. Vergadering Ver. Behartiging Belangen West Z.-Vlaanderen. De afdeeling IJzendijke van bo venvermelde vereenigjng hield op 30 October 1946 een algemeene ledenvergadering in de zaal van café Du Puy te IJzendijke. Om half zeven vond een voor vergadering plaats, waartoe spe ciaal waren uitgenoodigd de in woners van Belgische nationali teit. Hierbij waren ruim 70 per sonen aanwezig. De heer Bols uit Oostburg gaf een uiteenzet ting van doel en werkwijze uer vereenlging en van hetgeeen tct heden was bereikt. Het groote belang voor de Belgische inwo ners van aansluiting bij de ver- eeniging werd duidelijk belicht, vooral ook wat betreft de finan- cieele vergoeding voor den her bouw. Er gaven zich 13 nieuwe leden op. Om 8 uur vond de algemeene ledenvergadering plaats, bezocht door 55 stemgerechtigde leden. De heer De Smidt nam wegens vertrek uit de gemeente ontslag als secretaris van de afdeeling IJzendjjke. Uit de vergadering gingen stemmen op om de hierdoor ont stane bestuursvacature te doen aanvullen door een persoon van Belgische nationalitieit. Als nieuw bestuurslid werd zoodoende geko zen de heer Arth. van de Voorde, te IJzendijke. Als secretaris zal nu fungeeren het reeds zittend bestuurslid L. Suurmond. Z UIDZANDE. Installatie Burgemeester. De installatie van den heer D. M. Vermet als burgemeester dezer gemeente, zal plaats vinden op Dinsdag 5 November a.s., des na middags om 3 uur in de zaal van den heer P. de Witte. JSTo. 17. volgende party is uit de ronde van het intematio- damtournool te Terneuzen, Wit: Zwart: A. v. d. Berge, Luik 1. 34—29 19—23 2. 39—34 14—19 3. 44—39 20—25 4. 35—30 Het systeem-Roozenburg. 4. 10—14 5. 40—35 17—22 6. 31—26? 22—27 7. 32X21 16X27 8. 37—32 5—10 9 32X21 23—28 10. 33X22 18X16 11. 4540 19—23 12. 29X18 12X23 13. 5045 14—20 14. 38—33 13—19 15. 33—29? 19—24 16. 30X28 16—21 17. 26X17 11X44 18. 43—38 20—24? Beter was ineens 4450. 19. 29X20 25X14 20. 41—37 44—50 21. 38—33 50X41 22. 46X37 14—19 JVTet een sc-hgr yöflr moet Zwart natuurlek winnen. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42—38 38—33 49—43 43—38 47—42 37—32 35—30 30—25 40—35 34—30 4540 40—34 25X14 30—25 34—30 33—28 25X14 42—37 36—31 10—14 7—12 1218 1—7 7—12 913 4—9 2—7 18—23 12—18 7—12 14—20 19X10 10—14 14—19 15—20 9X20 20—24 3—9 Te ongeveer half drie wordt de burgemeester aan de grens van de gemeente bij de Oostburgsche- brug opgewacht. De verschillen de vereenigingen uit de gemeente zullen aldaar opgesteld staan, terwijl een kort welkomstwoord gesproken zal worden en de schoolkinderen eenige liederen ten gehoore zullen brengen. Vervol gens wordt een rondgang ge maakt door de gemeente waarna de officieele installatie plaats heeft. Bijzondere Politierechter. In de zitting van 29 October zyn o.m behandeld, de zaken tegen: De 30-jarige O. B. de T., land bouwer te Aardenburg, thans ge detineerd en zijn vader de 61- jarige A. de T., paardenkoopman te Aardenburg, thans eveneens gedetineerd, waren betrokken ge weest by smokkel van runderen over de grens. De 61-jarige J. A. van der W„ veehandelaar te Vlissingen, thans gedetineerd kocht deze runderen op verzoek van de T. Senior op en de 19-jartge C. B., landarbei der te Waterlandkerkje, thans ge detineerd zorgde voor het vervoer naar Zeeuwsch-Vlaanderen en daarna over de grens op verzoek van de T. Junior. De runderen werden voor ze naar België werden getranspor teerd eerst gestald bij den 42- jarigen A. de S. een landbouwer te Oostburg. Op deze manier werden 23 runderen naar België vervoerd. Over de eigen voedsel voorziening werd niet gedacht, voor hen gold slechts het devies: „Wat brengt het in het laadje?" Een dergeiyke onvaderlandslie vende houding, want per slot van rekening is dit een zaak, die all? Nederlanders aangaat, moet zwaar worden gestraft. Om een kijkje te nemen achter de coulissen: De vervoerder kreeg per koe 100, verdiende dus zui ver 2300. De commissionnair, hy dus die het vee opkocht, kreeg per koe 50 commissie. Wat De T. (zoowel vader als zoon) aan dat karweitje verdienden, laat zich raden, wanneer dergeiyke be dragen van de winst afkunnen. Van hun Belgische lastgever ont vingen ze het geld in francs, en daar is ook het een en ander mee te doen. EAsch: A. de T. (Sr.) 8 maan den gevangenisstraf met aftrek en bevel tot betaling van 1500 subs. 3 maanden hechtenis. Uit spraak 7 maanden gevang, en be taling van 1500 subs. 3 maan den hecht. Eisch: O. de T. (Jr.) 10 maan den gevang, met aftrek preven tief. Uitspraak 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek preven tief. De vervoerder C. J. B. hoorde 6 maanden gevang, met aftrek preventief eischen, plus betaling van 2000 subs. 6 maanden hech tenis. Uitspraak 3 maanden ge vangenisstraf en betaling van 2000 subs. 4 maanden hechtenis. Eisch voor den commissionnair v. d. W. 6 maanden gevangenis straf met aftrek preventief en 500 subs. 1 maand hechtenis. Uitspraak 4 maanden gevangenis straf en 500 subs. 1 maand hechtenis. A. de S„ de staller van het vee, kreeg 2 maanden gevangenisstraf. De Officier had hier 4 maan den gevangenisstraf geëischt met onmiddellijke gevangenneming. De 48-jarige M. H„ slachter te Eeckloo (B.), vervoerde op 8 Sep tember 1946 in Aardenburg bin nen de grensstrook langs de grens met België een rund. Eisch 3 maanden gevangenisstraf met af trek voorarrest. Uitspraak 2 maanden gevangenisstraf met af trek voorarrest. De volgende vonnissen werden uitgesproken: A. S., een 41-jarige vlasser uit Terneuzen, thans gedetineerd, wegens diefstal van een rijwiel tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. A. van 't W„ een 34-jarige caféhouder uit Terneuzen, wegens heling van dit rywiel tot ƒ100 subs. 25 dagen hechtenis en een gevangenisstraf van 3 maanden voorwaardeiyk met een proeftyd van 3 jaar. Naar wg vernemen, geschiedt de distributie van motorrijtuigen volgens nauwkeurig opgestelde regels. Volgens deze regels wordt by de verdeeling na aftrek van een bepaald percentage voor de Rijksoverheid en een aantal lan delijke organisaties uitgegaan van het verschil tusschen den om vang van het wagenpark in de verschillende districten op 1 Aug. 1939 en dien op heden met dien verstande, dat de verdeelingsper- centages zoo 'zijn opgesteld, dat aan de zwaarst getroffen provin ciën verhoudingsgewijze de mees te wagens worden toegewezen en in alle provinciën op hetzelfde tijdstip over 5 procent van het op 1 Augustus 1939 aanwezige aan tal personenauto's zal kunnen worden beschikt. Met de belangen van de geteis terde gebieden wordt aldus ver zekert men ons, ten volle rekening gehouden. De toewijzing van automobielen geschiedt door de Rijksinspecteurs van het verkeer. Teneinde een juiste belangenbehartiging van de verschillende gebruikersgroepen te verkrijgen, zijn de Rijksinspec teurs van het verkeer gehouden zich omtrent alle aanvragen te doen voorlichten door regionale adviescommissies, samengesteld uit competente vertegenwoordi gers van het bedryfsleven. VOETBAL Programma voor Zondag 3 Nov. Eerste Klasse. District I. RFCHermes DVS; Emma EDO; ADOVCV; Sparta-Fege- noord; Ajax't Gooi. District O. Blauw WitDe Volewyckers; XerxesNeptunus; DHCHBS; StormvogelsDFC; DOSHaar lem. HeraclesEnsch. Boys; Tu- bantiaQuick; Go AheadAGO VV; EnschedéBe Quick; Wa- geningenVitesse. District IV. NOADBW; LongaBaro nie DNL; VlissingenHelmondia; Helmond—VVV; NAC-WiUem H. District V. HeerenveenVeendam; Velo- citasBe Quick; AchillesLeeu warden; EmmenSneek; Fri- siaGVAV. District VI. EindhovenBrabantia; Juliana Limburgia; MVVBlerjerheide; Sp. EmmaSpechten; Maurits PSV. District IV. Tweede Klasse A. DOSKOMiddelburg; Goes TSC; RBCDe Zeeuwen; Bres- kensHero; InternosBiervliet; TerneuzenAlliance. Derde Klasse F. ClingeSluiskil; Schoondijke IJzendyke; AxelHoofdplaat; HulstHontenisse; Aardenburg Oostburg; Corn BoysSteen. Reserve Tweede Klasse E. Steenb. 2—Vlissingen 2; MOC 2—Breskens 2; RCS 2—DOSKO 2; Middelburg 2Goes 2. Eerste Klasse Bi. Kruiningen 1Groede 1; Zuid- zande 1Hansw. Boys 1; Sluis 1 Koewacht 1. Bes. Eerste Klasse B. Clinge 2Sluiskil 2; IJzendy ke 2Schoondgke 2; Axel 2 Hoofdplaat 2; Hontenisse 2 Hulst 2; Oostburg 2Aardenb. 2; Corn Boys 2Steen 2. Tweede Klasse A. Kats 1De Zeeuwen 3; Bier vliet nScheldeboys 1: Lewe- dorpsche Boys 1Middelburg 3. Tweede Klasse B. Volharding 1932 2—Koewacht 2; Hansw. Boys 2—Patrgzen 2; Kwadendamme 2Luctor 2; Ra penburg 2Vogelwaarde 2. Derde Klasse B. Sluis 3Koewacht 3; Steen 3 Biervliet 3; Rapenburg 3Hon tenisse 3; Terneuzen 4—Sluiskil 3; Vogelwaarde 3Hontenisse 4; Hulst 3Axel 3. District IVi Eerste Klasse. De belangrgkste ontmoeting in het Zuiden vindt te Tilburg plaats, waar 2 tot heden onge slagen teams binnen de krijt lijnen zullen uitmaken, wie nu wel het sterkst is. Het is echter best mogelijk, dat deze beslissing eerst in de return-match zal plaats hebben en dat het eerste treffen in een gelijk spel gaat eindigen. Longa mag tegen Baronie DNL geen fout maken, want ook Lon ga staat nog lang niet veilig. Vlissingen krggt een harde noot te kraken tegen het enthousiast spelende Helmondia. Toch heeft Vlissingen op eigen veld de beste kansen. Ook VW onderneemt geen ge- makkeiyke reis, want alleen NOAD gelukte het in Helmond een 12 zege te behalen. WV is eahter mans genoeg Helmond voor de tweede maal op eigen terrein te verslaan. NAC zal na een rustweek wel bekomen zijn van de nederlaag tegen BW. Voor Willem H zal er in Breda dan ook niet veel te halen zgn. De stand: NOAD 7 5 2 0 19—6 12 BW 5 4 1 0 10—3 9 Helmondia 6 3 1 2 10—9 7 NAC 5 3 0 2 16—7 6 VVV 5 2 1 2 12—9 5 Longa 5 1 3 1 7—5 5 Vlissingen 5 2 1 2 8—14 5 Willem H 6 2 1 3 10—12 5 RKTVV 6 1 1 4 7—11 3 Helmond 6 1 1 4 8—19 3 Bar. DNL 6 1 0 5 8—20 2 Tweede Klasse A. Deze week 6 Zeeland-Brabant ontmoetingen eri wel 3 in Zeeland en 3 in Brabant. We zgn be nieuwd of de Zeeuwsche vertegen woordigers van de 12 punten er 6 zullen bemachtigen. Zoo op het 1 eerste gezicht zou men geneigd zijn de Brabanders alle punten toe te kennen. De Zondag zal leeren of ze het inderdaad zoover zullen brengen. Middelburg gaat in de Raay- berg haar ondergang tegemoet, want uit de Raayberg zal geen enkel elftal zegevierend te voor schijn komen. Goes zal na het meevallertje weer meer moed gekregen heb ben en nu ook Bonder weer van de party is, zal TSC's eerste ne derlaag in Goes wel eens een feit kunnen worden. RBC moet tegen De Zeeuwen winnen, wil zy dit jaar nog een gooi doen naar het kampioen schap. Voor De Zeeuwen wordt het dus oppassen, want al kunnen zg tegen een stootje, in den strijd om den titel kan men zich zulke misstappen niet veroorloven. Hoe wel we van de groote vechtlust en volharding van de Vlisslngers overtuigd zijn, toch zal een over winning niet voor hen zgn weg gelegd. Drie Zeeuwsch-Vlaamsche clubs houden elkaar gezelschap aan de staart, met Biervliet als lan taarndrager. Breskens, dat zeer teleurstelt, heeft na Zondag meer dan een derde van het aantal te spelen wedstrgden achter den rug. Wint men ook Zondag niet dan begint het er beroerd uit te zien, want Hero, dat toch niet tot de sterk- sten gerekend kan worden, begint zich dan van de andere zwakke broeders los te werken, met het gevolg dat de Zeeuwsch-Vlaam sche clubs nog vaster op de on derste plaatsen worden gedrukt, want ook Internos zal Zondag wel 2 punten meer hebben. De Terneuzensche rood-zwar- ten zgn niet erg fortuinlgk. Op eigen veld verloren ze tweemaal met 34 en éénmaal met 01, wedstrijden waaruit Terneuzen zeker 4 punten had moeten halen. Laat de thuisclub deze depri- meerende wedstrijden vergeten zgn en als slechts èèn doel voor oogen wordt gehouden, n.l. win nen. dan „sal 't waerachtlg wel gaen". De stand in de 2e klasse A is nu: DOSKO 6 5 0 1 23—15 10 Alliance 7 4 2 l 25—12 10 TSC 7 3 4 0 24—15 10 Zeeuwen 5 4 0 1 16—7 8 Goes 6 3 2 1 13—12 8 RBC 7 4 0 3 20—14 8 Middelb. 5 2 1 2 6—6 5 Hero 6 2 1 3 18—22 5 Internos 6 1 2 3 11—17 4 Terneuzen 6 1 1 4 15—17 3 Breskens 7 1 1 5 10—23 3 Biervliet 6 0 0 6 6—27 0 ZATERDAG 2 NOVEMBER. Hilversum I: 8,00 Nieuws; 8.15 Gram.; 10.00 Morgenw.; 10.20 Ra diofeuilleton; 10.35 Uitz. voor Arbeiders: 11.45 Fam.ber. uit In- dië; 12.00 Gram.; 12.35 Eddy Walis; 13 00 Ned. Strgdkr.; 13.30 Metrosax-kwintet; 14.00 Piano recital; 14.30 Sportpr.; 14.45 Ra dio Philh. ork.; 15.30 Van hoek tot hoek; 15.45 Kon. Mil. Kapel; 16.15 Ir. A. Vondeling; 16.30 Een half ton voor vrgheid en zcm; 17.00 Boyd Bachman; 17.30 Om en naibg de twintig; 18 00 Nieuws; 18.15 Orgelspel; 18.30 Ned. Strgd- kraebten: 19.00 De Ver. Zangers; 19.45 Wederopb.; 20.00 Nieuws; 20.20 Accordeon-ork.; 20.50 „Het Vriie Volk"; 21.05 Orgel en zang; 21.25 Hoorspel; 22.00 Bont-progr.; 23.00 Nieuws. Hilversum n: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Hoogmis; 9.50 Gram.; 10 20 Sonate; 11.00 De Zonne bloem; 11.45 Gram.; 12.03 Gem. Koor; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14 15 Engelsche les: 14.45 Gram.; 15.00 Voor de jeugd; 16.00 Zang recital; 16.30 Causerie; 17.15 Jonge kunstenaars stellen zich voor; 17.45 E.H.B.O.; 18,00 Gram.; 18.15 Joum. weekoverz.; 19.00 Nieuws; 1915 Gram.: 20.00 Nieuws; 20.15 Wie weet hoe deze plaat heet; 20.30 Lichtbaken; 21.00 Terug op de schoolbanken; 20.15 Bustenburger knapenkoor; 22 00 Nieuws; 22.20 Opv. pro blemen: 22 35 Avondgebed; 22.50 Hartvelt-kwartet. ZONDAG 3 NOVEMBER. Hilversum I: 8.00 Nieuws: 8.30 Voor den tuin; 8 45 Zondagm. melcd.; 9.30 Men vraagtwij draalen: 10.00 Geestelh'k leven; 10.15 Vrouwenkoor; 10.40 Gedich ten; 11.00 Triangel; 12 00 Gram.; 12 40 Mannenkoor; 13 00 Nieuws; 13.15 Les gars de Paris; 13.50 Spoorw. spr.; 14.05 Boekbespr.; 14.30 Concert vebouw-ork.16.30 Sportflitsen; 17.00 Cabaret; 17.30 Oome Keesje; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18 30 Ned. Strgdkr,; 19.00 Prot. Studiodienst; 20.00 Nieuws; 20.15 Koorver. „Pro Muslca"; 21.00 Hersengymnastiek; 21.30 Spaansch progr.; 22.00 Hoorspel; 22.40 Gerard van Krevelen; 23.00 Nieuws: 23.30 The Skymasters. Hilversum n: 8.00 Nieuws: 8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws: 10.00 Prot. Kerkd.: 12.15 „In 't Boeckhuvs"; 12.30 Kareol Sept.; 13.00 Nieuws; 13 30 Apoloerie: 14 00 ..Der Wild- schiitz"; 16.00 Het Missiewerk; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Prot. Kerk dienst; 19.15 Kent gij uw Bgbel?; 19 30 Nieuws;; 19.45 Sport; 20.15 Stichtsch Kamerork.; 21 25 Hoor spel; 22.00 Nieuws; 22.35 Avond gebed; 23.00 Hawaiïanmuz.; 23.30 Musettemuz. Derde Klasse F. Na een gedwongen onderbre- king zal a.s. Zondag het competi- Feiiter en J. G. Leenhouts. 20 tierad in deze afdeeling weer op c Karel, z- van 0 Hunze en Terneuzen. Huwelgks-aangiften. 15 Oct. C. L. van der Bent, 25 j„ jm. en C. H. Willemsen, 25 j., jd. 16 Oct. A. David, 22 j., jm. en S. A. M. Destombes, 22 j„ jd. 17 Oct. A. Th. M. Batselaere, 37 j., jm. en J. L. Michielsen (van Hoek), 29 j., id. 18 Oct, A. Bondewel, 50 j. weauwn en J. Harms, 50 1., gesch. Huwelgks-aangiften. 23 Oct. R F. P. Pauwels, 43 j. en E. E. P. De Decker, 35 j. 24 Oct. D. Faas, 25 j en S. J. Schoonakker, 27 j. 25 Oct. J A. Wisse, 25 j. en M. Walhout, 17 j. Huwelgks-voltrekkingen. 23 Oct. J. M. Geensen, 33 j. en E, D. de Zeeuw, 26 j. Huwelnks-voltrekkingen. 17 Oct. L. P. Wijffels, 24 j. en S. Cam- been, 26 j. A. F. Daelman, 40 j. en A. C. M. Savog (van TT„" tT 42 j. 18 Oct.. -1 s BonTewei; *0 j. én M. S. den Tenter. 25 j. Geboorten. 11 Oct. Johannes S., z. van J. C. Jongepier en J. M. van der Welle. Maatje N., d. van Jacobus Jonker en A. W. de Zwarte. 12 Oct. Jan, z. van P, Riemens en M. Mechielsen. Leen- dert C„ z. van Jan Absalon van Doorn en J. E. Bolleman (won. te Axel). Letje, d. van Gerben Wie ren en Janike de Vos (won. te Sluiskil). 13 Oct. Teuntje M„ d. van W. van 't Hof en J. Alblas. Hendrika A. M., d. van F. T. van van der Hulst en J. T. Schepers. 14 Oct. Janna E., d. van J. C. Dooms en van P. C. de Kunder. Geboorten. 18 Oct. Willem J. M., z. van M. Jansen van Roosen daal en C. L. Bavekoo. 19 Oct. Marinus, z. van M. Witte en E. van de Wege. Janna, d. van J. Het is de vraag, of 1217, 6 1116 niet sterker zou geweest zgn. 42. 4843 24—29 43. 3025 9—14 Ook hier kwam 1217 in aan merking. Wit is dan gedwongen tot 2822; 3731 en 32X14 met een eindspel van 5 tegen 4 44. 31—27 6—11 45. 46. 47. 48 49. 37—31 25X14 28X19 43—39 31—26 14—20 19X10 13X24 IO14 Beide spelers verkeerden in hevige tijdnood. Met 12—17 had Zwart in deze stand gemakkelgk gewonnen, terwijl 1419 even zeer voldoende lijkt. In de partij volgde echter: 49. 50. 27—22 51. 32X21 52. 38—32 14—20? 18X27 8—13 13—18 53. 54. 55. 56. 57. 58. 32—28 39—34 35X44 4440 40—35 20—25 29X40 24—29 2530 30—34 2823 remise. Wit had dit puntje stellig ver diend. Voor Zwart was de uitslag dezer party een tegenvaller. Hij won wel de 2e prijs, maar bleef een punt achter Roozenburg. Probleem van Joh. de Smet, IJzendijke. iM I Wit speelt en wint. volle toeren draaien. Indien al thans Pluvius wederom niet de spelbreker wordt! Clinge krggt Sluiskil op be zoek en de grenskanters zullen wel zorgen geen fout te maken. Al blgft het tegen Sluiskil dan ook altyd erg oppassen. Twee zwakke broeders, Schoon dijke en IJzendyke bekampen el kaar op het ^dd van eerstge noemde, en het terreinvoordeel kon hier wel eens beslissend blij ken te zyn. Hoofdplaat gaat by Axel op visite en zal daar wel met ledige handen van terug keeren. Dat Hontenisse in Hulst eenig succes zal weten te behalen, lgkt ook al erg twgfelachtig. M. van de Velde. 21 Oct Helena, d van C. de Bokx en J. Geelhoedt, Willem J., z. van J. de Doelder en J. P. ODpeneer( won. te Axel). 22 Oct. A'dr. M„ z. van R. A. M. Blomme en D. J. de Dood (won. te Biervliet). J«n I„ z. van N. Bolleman en E. Verhelst (won. te Hoek). 22 Oct. Cornelia A., d. van J. F. Sollie en T. van der Veen (won te Zaamslag). Tho mas. z. va» P. J. Ferwerda en W. de Kunder 23 Oct. Dirk, z. van J. van P'Xhoorn en C. Schultvlot (won. te Axel). ineophilus C., z. van J- F. Verschuren en I. I M. Cbrtvriendt. Overlijden. 19 Oct, Irena A Redel, oud 63 j„ echtg. van Petrus Galle. Overlgden. 10 Oct. Jan P. Rinkhoud, 22 j., z. van P. en van M. Dobbelaar (overl. te Zaam- Daniël Hamelink, van A. de Feiiter mslag)15 Oct Een betere kans maakt Oost- 12 burg, dat in Aardenburg toch (won' te C minstens één punt moet weten te Sara N. Rietecó*,' 21 j., d. van bemachtigen. De onbereke^ba- J. J. en van E. S. Leenhouts 16 re en wispelturige Corn Boys ont- Oct. Cornells de Pooter, 21 j.f vangen Steen. En als de Sasse- C.g en van P. Hofman naren op volle kracht spelm, kon lwon" wesiaorpe). dat Steen's tweede nederlaag wel eens beteekenen! De stand in deze afdeling is Clinge 6 6 0 O 20—7 12 Steen 6 5 0 1 20—10 10 Sluiskil 6 4 1 1 22—14 9 Axel 6 4 -0 2 22—8 8 Oostburg 6 3 2 1 20—18 8 Corn Boys 6 3 1 2 12—11 7 Hulst 6 3 0 3 16—16 6 Hoofdpl. 6 1 3 15—16 5 Hontenisse 6 1 3 18—19 5 Schoond. 6 0 5 7—22 2 IJzendgke 6 0 6 7—20 0 Aardenb. 6 0 0 6 6—24 0 DIENSTPLICHT. Voor zooveel noodig wordt on der de aandacht van belangheb benden gebracht dat vervoerbe- wgzen voor dienstplichtigen ter beneden-secretarie worden ver strekt. Terneuzen, 1 November 1946. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGEN.

de Vrije Zeeuw | 1946 | | pagina 3