DE RUSSISCH-FRANSCHE VERSTANDHOUDING Bevin over de toekomst van Zuid-Tyrol* Voorloopige uitslag GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. ZATERDAG 27 JULI 1946. FRANKEER ALS REGEL MET j EEN NATIONALE HULPZEGEL. Zal Molotov door Litwinov worden vervangen? De actie der ambtenaren tegen bureaucratie en corruptie» Eerste Kamer. Het proces tegen Flandin FLANDIN VEROORDEELD TOT VIJF JAAR VERLIES VAN BURGERRECHTEN. Weteringschans-verrader Boogaard ter dood veroordeeld. Gemeente Terneuzen. Oostelijk Zeeuwsch-Vlaander en Betere verkeerscontrole. Westcl. Zeeuwsch-Vlaanderen AARDENBURG. Illl I WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N. g M.I. te De Bilt geldig tot m hedenavond. Plaatselijk onweer. 1 Toenemende bewolking i met plaatselijke onweers- B buien, die met hagel en met E rukwinden gepaard kunnen B gaan en afkoeling brengen. ilHIIIIIIL IIIIIIIIJs Hoofdredacteu. Herm. Steggerda. Redacteuren: P. L. D. J. van Oeveren. S. W. Henry. Redactie-adres: Noordstr. 55-57, Terneuzen. Tel. 2,510 - Na 6 uur 2073. Hoofdagentschap voor West Zeeuwsch-Vlaanderen Willemsweg 83, Schoondiike DE VRIJE Z 2de Jaargang No. 260. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum oer advertentie f 1.5C Inzendingen advertenties tot des namiddags 4 uur. Rubriek kl. advertenties: 1—5 regels 60 ct.; iedere regel noeer 12 ct. Ver melding brieven onder nr. Bur. van dit Blad 10 ct. meer i i1 Citg-ve Stichting De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Firma P. J. van de Sande - Terneuzen. Abonnementsprijs 3,25 per kwartaal. «illimnilMIlllBIIHIllllllllllUIBIIllllllllllllllinillllllllllliaMllllinBlIiniIBMUIIIlig Door NORBERT RAB. Georges Bidault, de Chef van de Fransche regeering, wiens aan zien door zijn goed gespeelde rol van bemiddelaar bij de Minister conferentie belangrijk is gestegen, heeft het nu klaar gespeeld, zijn Voiksrepublikeinsche beweging zoowel communisten als socia listen - ondanks talrijke voor spellingen onder één hoedje te vangen. Dit is te meer een suc ces te noemen daar door deze eenheid de positie van Frankrijk bij de behandeling van internatio nale problemen, waaraan Frank rijk is geïnteresseerd, aanzienlijk sterker wordt. De steun, welke de communisten en de socialisten de regeering-Bidault bij één der laat ste ministerieele vergaderingen verleenden in verhand met de Fransche eischen ten opzichte van de Ruhr, kan verdragende conse quenties in de buitenlandsche po litiek met zich meeslepen. De eensgezinde vastberaden heid der Fransche regeering om hun standpunt door te voeren, heeft echter nog niet ertoe kun nen leiden, het Engelsch-Ameri- kaansch-Russischel standpunt te doen schudden op zijn grondves ten. Ondanks de belangrijkheid van het „Anti-Fransche front", kan nu reeds worden voorspeld, dat de drie groote tegenstanders van het Fransche Ruhrplan alle moeite zullen hebben, de regeering Bidault tot andere gedachten te brengen. De Fransche eischen in verband met den Ruhr kunnen in de drie hiernavolgende punten worden samengevat 1. Inlijving van de Saar in het Fransche economische en tol-sys- teem. 2. Speciale regelingen, in het Rijnland, welke vooral in een ver lenging van den bezettingstermijn van den linker Rijnoever moet voorzien. 3. International iseering van den Ruhr: het geheele industrie gebied moet worden onttrokken aan de controle van het een of ander nog te vormen toekomstig Duitsch centraal-bestuur. Men kan moeilijk aannemen, dat de Engelsch-Amerikaansch- Russische voorstellen, welke het Fransche standpunt niet alleen huiten' beschouwing' laten, doch er juist lijnrecht tegenin druischen. succes zullen hebben wanneer Frankrijk drie-partijenregeering doorgaat zich onbuigzaam te too- neni voor zoover het hun mini mum programma" betreft. De tot nu toe door de Fransche betoonde hardnekkigheid heeft al een eerste succes kunnen boeken, doordat de behandeling van het geheeie met de Duitsche kwestie samenhan gende probleem werd opgeschort tot de volgende vergadering der Ministers van Buitenlandsche Za ken, welke in November zal plaats vinden. Het is gebleken, dat noch Ame rika. noch Engeland in principe bezwaar ertegen hadden, het Saargebied geheel aan Frankrijk toe te wijzen, terwijl de Russische Minister van Buitenlandsche Za ken nog geen standpunt wilde in nemen. In dit verband dient de aandacht te worden gevestigd op een bericht, dat in Fransche di plomatieke kringen de ronde doet, n.l. dat in November niet meer Molotov, doch diens voorganger in Buitenlandsche Zaken. Maxim Litwinov. de spreker voor de Sov jet-Unie zal zijn. Een dergelijke verandering zoo wordt er be weerd, moge ontegenzeggelijk als In een Donderdagavond gehou den radiocauserie heeft de heer F .Schaaff. directeur van het bu reau van de Unie van Nederland sche Ambtenaren gesproken over het onderwerp: ,,De actie der ambtenaren tegen bureaucratie en corruptie". Spr. wees op de goede reputa tie. die het Nederlandsche ambte narencorps vóór den oorlog zoo wel binnen als buiten de grenzen genoot. Vervolgens herinnerde spreker aan practijken als die van omkooperij en corruptie, die voor het meerendeel tijdens de bezetting ontstonden, toen corrup tie vaak een min of meer vader landslievend aspect had Door uitbreiding van, het ambtelijk apparaat en de vele personeels- mutaties heeft dit bederf kunnen voortwoekeren. Thans is het zoo ver, dat de ambtenaren als groep onder verdenking staan en dit beteekent een groot gevaar voor ons land. Het genoemde kwaad dient in de eerste plaats bestreden te wor den door de ambtenaren zelf, die weer persoonlijke verantwoorde lijkheid moeten en willen dragen. Ambtenaren die tijdens de be zetting door hun houding en daden geen blijk gaven Nederlan der te zijn. dienen zoo spoedig mogelijk van hun functie te wor den ontheven. Gevallen van on bevredigend gebleken zuivering van politiek verdachten en colla borateurs zullen door de V.N.A. ter revisie worden voorgedragen, zoodra hiertoe voldoende docu mentatiemateriaal is bijeenge bracht. Zij die geroepen worden ons land te regeeren hebben een zware taak om op de puinhoopen van vqf jaar oorlog het gebouw van een geordende samenleving op te trekken. Dit kan de regee ring alleen in volledige samen werking en met medewerking van haar ambtenaren, aldus besloot de heer Schaaf zijn causerie. een bijdraaien van de Russen wor den opgevat, want Litwinov wordt van oudsher als de „Wes terling" onder de politici van het Kremlin gekenschetst. Na de bevrijding van Frankrijk werd een Russisch-Fransche over eenkomst gesloten, welke als voornaamste voorwaarde de ge coördineerde houding der beide mogendheden tegenover Duitseh- land inhield. Zoowel Generaal De Gaulle als de toenmalige Mi nister van Buitenlandsche Zaken, Georges Bidault, hebben herhaal delijk verklaard, dat een land, dat een land, dat sedert 1870 driemaal door den .„erfvijand" werd over rompeld, geen andere politiek kon volgen, dan die. welke een voort durende en strenge controle op het Ruhrgebied voorschrijft. In middels is er een verandering in getreden in de politieke toestan den en verhoudingen en wanneer nu van de zijde der Russen sprake is van de instandhouding der Duit sche eenheid, dan geschiedt zulks niet zonder redenen. Wij willen niet diener op de oorzaken ingaan, meenen echter te mogen aanne men dat de Duische industrie, welke nog steeds zeer aanzienlijk en van een verbazingwekkende productiviteit is. in dit verband ook haar rol speelt, temeer, waar er in Amerika een anti-Russische stemming steeds duidelijker merk baar wordt, welke in staat is de Amerikaansche leveringen aan Rusland te vertragen of zelfs hee- lemaal stop te zetten. Indien nu tengevolge hiervan het Fransch- Russische standpunt met betrek king tot de Duitsche kwestie niét geheel en al aan de eischen van een goede verstandhouding vol doet, dan zal het de taak der beide regeeringen zijn deze beslist niet fundamenteele stoornis in de Fransch-Russische verstandhou ding met wat goeden wil aan beide zijden weg te werken. Op onze administratie lig gen de passagierslijsten van het m.s. „Sloterdijk" ter inzage. VRAGEN AAN MINISTERS. De heer Koejemans heeft aan den Minister van Oorlog de vol gende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat bij de leger- oefeningen die in de omgeving van Utrecht ter gelegenheid van de lustrumfeesten der Universiteit aldaar werden gehouden, eenige ongelukken zijn gebeurd, die aan een soldaat het leven heeft ge kost, terwijl drie andere militairen min of meer ernstig werden ge wond 2. Indien bovenstaande vraag bevestigend wordt beantwoord, is de Minister dan bereid de juiste toedracht van het gebeurde mede te deelen? 3. Is de Minister bereid het gebruik van ontplofbare stoffen ter wille van de „echtheid" der manoeuvres (zooals in het onder havige geval zou zijn geschied) bij zulke oefeningen te verbieden en in het algemeen zoodanige maatregelen te treffen, dat de levens der aan de militaire leiders toevertrouwde jongeren bij oefe ningen ter wille van de publieke vermakelijkheid worden gehou den De heer Koejemans heeft aan den Minister van Overzeesche Ge- biedsdeelen de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat. de Neder landsche troepen bij liun recente tijdelijke landing op Madoera zeer zware verliezen hebben geleden? (Het persbureau spreekt van 800 man aan dooden en gewonden.) 2. Is de Minister bereid doel en aard dezer operatie, alsmede de daarbij geleden verliezen, aan de Kamer mede te deelen? (Bedoeld wordt in vraag 1. ver moedelijk het Indon. Repl. Pers bureau Antara" Red. A.N.P.) De Britsche Minister van Bui tenlandsche Zaken, Bevin, heeft Donderdag in het Lagerhuis ge antwoord op het debat over de toekomst van Zuid-Tyrol Vele leden van het Lagerhuis hadden geprotesteerd tegen de beslissing dat Tyrol onder Italiaansch be heer zou blijven. Bevin zeide: „Naar mijn meening behoort een Anschluss van dit gebied niet naar het Noorden, doch naar het Zui den te geschieden, zoodat de eco nomische handels- en douane unie van Oostenrijk zich aansluit bij Italië en de Zuidelijke landen". „Wat. aldus Bevin, verhinderde de Italianen en Oostenrijkers ge zamenlijk gebruik te maken van gemeenschappelijke openbare nutsbedrijven, zoodat de opge wekte electriciteit in dit gebied gezamenlijk gebruikt zal kunnen worden? Ik doe hun beiden dit voorstel". De inwoners van Tyrol, aldus Bevin, hebben het recht gehoord Randolph Churchill, journalist en zoon van den vroegeren Brit- schen premier, heeft te Versail les tijdens het proces tegen Pierre Etienne Flandin, vroeger Minister van Buitenlandsche Zaken hij de Vichy-regeering, verklaard, dat deze hem „nuttige inlichtingen" heeft verschaft onmiddellijk na de landing in Noord-Afrika om trent den politieken en militairen toestand in Frankrijk, welke in lichtingen door Randolph aan zijn vader werden doorgegeven. Churchill Jr. vergoelijkte het feit, dat Flandin na de overeen komst van München telegrafische felicitaties aan Hitler had gezon den, door te zeggen dat men in Engeland die overeenkomst nage noeg algemeen heeft toegejuicht. Het zenden van het telegram was hem wel onaangenaam geweest, zoo zeide Churchill Jr., doch veel meer had hij zich geërgerd aan het feit, dat Lord Halifax de toenmalige Britsche Minister van Buitenlandsche Zaken, persoon lijk naar München is gegaan om Hitier de hand te drukken. Roo sevelt heeft trouwens na het tot stand komen van de overeen komst telegrafische gelukwen- schen aan Mussolini gezonden, al dus Churchill Jr., die luide door de menigte werd toegejuicht en door Maurice Guerin. den presi dent van het Hooggerechtshof, werd begroet als ,,de vertegen woordiger van uw vader, den vriend van Frankrijk". Pierre Etienne Flandin, de voor malige Minister van Buitenland sche Zaken in de Regeering van Viöhy, is gisteravond door het Fransche Hooggerechtshof te Pa rijs tot vijf jaar „nationale on waardigheid" (verlies van burger rechten) veroordeeld. Bij het voorlezen van het von nis voegde het Hof hieraan toe, dat het van meening was, dat Flandin,'s daden als Minister van Buitenlandsche Zaken in de Re geering van Vichy geen collabo ratie beteekenden. Voor belanghebbenden lig gen op ons bureau de lijsten van het Roode Kruis ter in zage, inhoudende de namen van de personen die zich buiten de Geallieerde gebie den op Java bevinden. te worden op de Parijsche Vre desconferentie. Ten aanzien van de grensmoeilijkheden zeide Be vin: „De pogingen om Europa te veraeelen in vele onafhankelijke staten brengt mij werkelijk tot wanhoop bij mijn pogingen om in Europa een redelijke economische ordening tot stand te brengen. Wij wisten zelfs niet of wellicht ook Oostelijk Oostenrijk afgesne den zou worden. De situatie is op het oogenblik zeer delicaat, en de gang van zaken maakt dat men zich afvraagt wat het uit eindelijke fait-accompli zal zijn". „Ik geloof niet dat wij de Ita lianen hard behandeld hebben", zeide Bevin, en over Triëst zeide hij: „Indien ge een wederopstan ding van Duitschland en in het hijzonder Pruisen, wilt voor komen, voel ik mij aangetrokken door het denkbeeld het Europee- sche handelsverkeer meer naar de Middellandsche Zee dan naar de Oostzee te richten. Indien Zuid-Duitschland en Oostenrijk en de staten die daar in de nabij heid liggen er toe gebracht zou den kunnen worden zich te rich ten naar een haven der Vereenig- de Naties als Triëst, dan zie ik in de toekomst groote mogelijk heden voor een economische een wording in dat gebied". Sprekende over de vele mil- lioenen in Europa die in onzeker heid over de toekomst leven zei Bevin: „Er bestaat niet zooveel verschil tusschen deze Europee- sche rassen als er bestaat tus schen Engelschen, Schotten, men- schen uit Wales en Ieren. Deze methoden om rassen tegenover elkaar te stellen is een der ver schrikkingen die zich in de laatste twintig jaren ontwikkeld hebben". Bevin kreeg o.m. antwoord van McMillan (cons.), die meende, dat de eenige juiste oplossing met betrekking tot Zuid-Tyrol te vin den is, indien Italië en Oosten rijk direct met elkaar onderhan delen. Geen recht op cassatie. De 28-jarige verrader van den illegalen overval op de gevangenis aan de Weteringschans, S.S.-er J. Boogaard, is Vrijdagmorgen door het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam onder praesidum van Prof. Dr. Mr. A. van Hamel tot de doodstraf veroordeeld. Het Hof zag geen aanleiding den ver oordeelde ambtshalve het recht op cassatie te verleenen. Boogaard, die zich als bewaker van de gevangenis aan de Wete ringschans met den Amsterdam- schen S. D.-chef Willy Lages in verbinding stelde, nadat illegale strijders zich tot hem hadden ge wend met het verzoek mede te werken aan een overval op de ge vangenis ter bevrijding van een aantal Nederlandsche politieke gevangenen en er zonder dringen de noodzaak aan had meegewerkt „met verfjjnd overleg" zooals het vonnis luidde de groep illegale strijders in den val te lokken, vertrok geen spier van zijn gelaat toen het doodvonnis werd uitge sproken. Door zijn afschuwelijk verraad, aldus vervolgde de Pre sident, dat door het Hof niet an ders gezien kan worden, dan als Judas-werk, zijn zes der moedigste K.P.-ers, die tijdens den overval gevangen werden ge nomen, reeds den volgenden dag in de duinen van O verveen met schoten in den nek ter dood ge bracht. O O O UI có V S-t cö M O O ja O w CG O cö PARTIJEN. Uitgebracht Van onwaarde: Geldige stemmen: Partij van den Arbeid Katholieke Volkspartij Lijst Colsen Anti-Rev. Partij Oomm. Partij Nederland Partij van de Vrijheid Staatk. Geref. Partij Chr. Hist. Unie Hemelsoet en F. N. Dieleman. Katholieke Volkspartij 2, t.w. P. J. H. van Alpihen en R. F. de Waal. Lijst Colsen 1, t.w.: H. J. Col sen. Anti-Rev. Partij 2, t.w.: J. den Hamer en P. J. van Strien. Partij van de Vrijheid 2, t.w.: A. P. Lindenbergh en H. Verhage. Staatk. Geref. Partij 1, t.w.: F. Dieleman. Chr. Hist. Unie, 2, t.w.: D. M. Ollebek en F. Dekker. In 1939 was de zetelverdeeling als volgt: S.D.A.P. 3, C.D.U. 1, R.K. A.-R. Partij 2, Liberale Staatsp. 3, Staatk. Geref. 1. Chr. Hist. Unie x o Q P b!D <D CU 832 819 940 916 672 864 358 1106 6507 33 30 47 29 33 47 18 34 271 799 789 893 887 639 817 340 1072 6236 142 214 276 456 219 324 96 158 1885 142 104 66 76 79 83 17 292 859 25 40 23 19 8 23 5 276 419 153 108 115 56 77 95 63 71 738 15 28 47 65 13 46 1 8 223 184 88 106 51 63 50 16 56 614 31 85 106 51 50 49 57 43 472 107 122 154 113 130 147 85 168 1026 Arbeid 5, t.w.: M. de Vos, J, F. K. A. P. Filius, S. W. Henry, M. Staatspartij 2 zetels. 2, Colsen 1, AXEL. Geldige stemmen: 3430. Partij van den Arbeid 513 Katholieke Volkspartij 573 Anti-Rev. Partij 930 Partij van de Vrijheid 161 Staatk. Geref. Partij 207 Ohr. Hist. Unie 694 Vrije lijst 352 Gekozen zijn.: Partij van den Arbeid: C. Hamelimk en C. van Bendegem. Kath. Volkspartij: R. van den Berg en A. Kesbeke. A.-R. Partij: C. de Putter, J. Pijpeling, A. de Ruijter en J. Fanoy. Chr. Hist. Ünie: P. van Ben degem, P. A. Wondergem en W. de Feijter. Vrije lijst: A. Scheele. Staatk. Geref. Partij: I. de Feijter. Daar de heer C. Hamelink. lid van Ged. Staten is, is in zijn plaats benoemd V. Sytema. Wegens familierelatie van de heeren W. de Feijter en I. de Feij ter is hij loting voor den heer I. de Feijter gekozen de heer P. Tollenaar. OUNGE. Geldige stemmen1447. Lijst A. de Deckere 470 Lijst K. Willaert 449 Lijst C. Seghers 96 Lijst Cam. Hoefnagels 285 Lijst E. van den Branden 100 Lijst F. Mariman 47 Gekozen zijn: A. de Deckere, E. van Ruymbeke. H. J. Bogaert. J. Ferket, K. Willaert, C. Cas- peels, P. Vonck, P. H. Haveman, Tlh. Aoke, Cam. Hoefnagels, L. F. de Cock, E. v. d. Branden. GRAAUW. Uitgebracht: 956. Van onwaarde: 62. Geldige stemmen: 894. Lijst Schillemans 184 Lijst Buijsse 164 Lijst De Bakker 28 Lijst Buijs 53 Lijst Verdurmen 60 Lijst Leeraert 67 Lijst Van Itegem 26 Lijst Steijaert 312 Gekozen zijn: A. J. F. Schille mans, L. F. Daelman. R. O. Buijs se R. C. M. Verhaegen, C. Steij aert, Th. F. F. M. van Campen. A. P. E. Staal. HOEK. Uitgebracht: 1614. Van onwaarde: 65. Geldige stemmen: 1549. Partij van den Arbeid 357 Partij van de Vrijheid 392 Staatkundig Geref. Partij 222 Chr. Hist. Unie 578 Gekozen zijn: Partij v. d. Ar beid: Jac. den Hamer, L. J. Diele man. Partij v. d. Vrijheid: J. D. Haak en D. W. F. Kaijser. St. Geref. Partij: D. J. G. Tol lenaar. Ohr.-Hist. Unie en A.-R. Part(j: L. M. Jansen en P. Scheele. HULST. Geldige stemmen: 2040. Lijst 1A. J. Blommaert 290 Lijst 2: P. Warnier Lijst 3: N. Bruijnooge 121 Lijst 4: A. F. L. Lockef eer 836 Lijst 5: C. C. van Arenthals 207 Gekozen zrjn: Lijst 1: A. J. Blommaert en M. C. Geers. Lijst 2: P. Warnier, E. F. van Kemseke en E. F. de Koning. Lijst 4: A. L. F. Lockefeer, J. L. Boel, Em. Th. Lockefeer, F. A. M. G. de Meuriohy en D. Fas- saert. Lijst 5: C. C. van Arenthals. Binnenkort kan een verscherpt toezicht op het civiele en militaire wegverkeer worden verwacht door beschikbaarstelling van de noodige motorrijtuigen aan de rijkspolitie en intensieve controle van de marechaussée. Voorts zullen strengere eischen worden gesteld voor het verkrijgen van een militair rijbewijs, terwijl de motorische vervoermiddelen van land, zee- en luchtstrijdkrachten opnieuw worden geregistreerd en van bijzondere registratienum mers zullen worden voorzien. HONTENISSE. Uitgebracht: 2932. Van onwaarde: 145. Geldige stemmen: 2787. Lijst L. J. Vereecken 429 Lijst P. A. Stallaert 273 Lijst J. F. Asselman 450 Lijst F. Arends 367 Lijst Th. C. Vereecken 142 Lijst H. A. A. Baron Collot d'Escury 209 Lijst A. J. Goossen 69 Lijst P. J. C. Serrarens 247 Lijst Th. van Waterschoot 216 Lijst F. Franken 15 Lijst F. D. S. van Hijfte 18 Lijst D. F. van den Bergen 88 Lijst E. Ivens 201 Gekozen zijn: Van lijst I: L. J. Vereecken, J. A. M. Staal. Lijst II: P. A. Stallaert. Lijst in: J. F. Asselman, P. A. Andriessen. Lijst 4: F. Arends, P. J. Baart. Lijst 6: H. A. A. Baron Collot d'Escury. Lijst 8: P. J. C. Serrarens. Lijst 9: Th. van Waterschoot. Lijst 13: Em. Ivens. KOEWACHT. Lijst Hermans 99 Lijst De Waele 613 Lijst Van der Goore 100 Lijist Polspoel 308 Gekozen zrjn: M. de Waele, A. Matthijs, J. Baert, R. P. Buijs, E. van de Vijver, R. Polspoel, A. Inghels. PHILIPPINE. Uitgebracht 584. Van onwaarde 46. Geldige stemmen 538. Lijst Rammeloo 189 Lijst Barbé 349 Gekozen zijn: A. P. E. Ram meloo, Rémy G. Barbé, F. A. G. Barbé, D. J. Hoefeijzers, J. A. Brouwer, P. E. Wijne, M. J. Ploe- gaert. SAS VAN GENT. Uitgebracht: 1684. Van onwaarde: 67. Geldige stemmen: 1617. Protestantsche' lijst 158 Partij van den Arbeid 349 Lijst Gemeentebelangen 420 Comm. Partij Nederland 39 Kahholieke Volkspartij 651 Gekozen zijn: Kath. Volkspar tij: C. L. de Maaijer, C. F. van Acker, R. J. M. Krieckaart, M. Goethals en E. P. van Assehe. Lijst Gemeentebelangen: A. A. Marquinie, H. Ph. Soheffer en J. A. Acke. Partij van den Arbeid: J. J. de Leux en F. Adam. Protestantsche lijst: Jac. de Braai. ST. JANSTEEN. Uitgebracht: 1679. Van onwaarde 107. Geldige stemmen: 1590. Lijst P. Blommaert 609 Ljjst J. Blommaert 423 Lijst B. Hesters" 665 Gekozen zijn: Lijst P. Blom maert: P. Blommaert, P. van Helsland, C. L. Martinet en G. J. Vael. Lijst J. Blommaert: J. Blom maert, Fl. de Kindt en H. J. J. Agten. Lijst B. J. Hesters: B. J. Hes ters. L. de Kerf, A- Mangnus en A. A. N. Vermeerssen. VOGELWAARDE. Uitgebracht: 1996. Van onwaarde: 157. Geldige stemmen: 1839. Ljjst De Bakker 873 Lijst De Cock 854 Lijst De Poorter 112 Gekozen zijn: Lijst De Cock: C. de Cock, A. J. B. Serrarens, P. M. van Wesemael, Alph.. Mangnus en P. J. van Mol. Lijst De Bakker: D. de Bak ker, Alph. F. de Bakker, P. A. de Booy, J. P. van Bellen, A. A. Vink en P. de Schepper. ZAAMSLAG. Uitgebracht: 2058. Van onwaarde: 84. Geldige stemmen: 1974. Partij van den Arbeid 325 Anti-Rev. Partij 673 Staatkundig Geref. Partij 184 Chr. Hist. Unie 594 Lijst Heijboer 198 Gekozen zijn: Partij v. d. Ar beid: M. C. Goossen en J. H. Strij- bos; A.-R. Partij: A. J. de Vis ser, F. de Koeijer, W. Faas en C. A. de Kraker; Staatk. Geref. Par tij: H. de Feijter; Chr. Hist. Unie: A. de Feijter, A. Koster en F. Wieland; Vrije lijst: D. Heijboer. WESTDORPE. Uitgebracht1155. Van onwaarde: 58. Geldige stemmen: 1097. Partij van den Arbeid Katholieke Volkspartij 280 817 Gekozen zijn: L. E. de Marte- laere, G. H E. M. van Waes, X. Janssens, C. van Passel, A. Groos- man, F. Klaassen, F. Vermeulen. XVIDDORPE. Uitgebracht: 525. Van onwaarde: 64. Geldige stemmen: 461. Ljjst D'Hert 313 Lijst Kindt 148 Gekozen zijn: Lijst D'Hert: R. A. D'Hert, P. A. van Dongen, J. A. Belaert, B. G. H. Wilmer en P. A. C. M. van Roemburg. Lijst Kindt: A. R. Kindt en C. Bracke. Katholieke Volkspartij 888 Anti-Rev. Partij 180 Partij Ede 288 Groot Aardenb. Belang 420 Gekozen zijn: Kath. Volkspar tij: P. J. W. Lannoye, C. Sturte- wagen, G. A. Mabesoone, A. Pa- ridaen en G. Blondeel. A.-R. Partij: A. I. Catsman. Partij Eede: A. J. de Crook en D. Buijck. Groot Aardenb belang: J. J. Rosseel, Mevr. E. J. van den Broecke-de Man en G. van Hal. BIERVLIET. Gemeentebelangen 197 Katholüeke Volkspartij 341 Chr.-Hist. Unie 191 Partij van den Arbeid 383 BRESKENS. Vrije lijst 321 Chr. H. Unie en A.-R. 361 Partij van den Arbeid 527 Gekozen zijn: Vrije lijst: A. J. Cambier, E. van Hoteghem en H. Maas. Chr.-Hist. Unie en A. R. Partij: J. van Haneghsm, T. Verschool en P. Roest. Partij v. d. Arbeid: P. Note- baart, J. Leenhouts. A. Vermaw" len, M. de Visser en H. de BSar. f'ADZAND. Ohr. Hist. Unie 134 Lijst Van Iwaarden 141 Lijst Kools 82 Partij van den Arbeid 207 Gekozen zijn: Chr. Hist. Unie: I. H. de Bruijne en A. van Cruij ningen. Lijst Van Iwaarden: P. M. van Iwaarden en J. Becu. Lijst KoolSr Jac. Kools. Partij van den Arbeid: H. de Neef en P. Vasseur. GROEDE, Partij van den Arbeid 442 Partij van de Vrijheid 441 Anti-Rev. en C. H. Unie 283 Katholieke Volkspartij 203 Gekozen zijn: Partij van den Arbeid: W. v. d. Hooft en J. Vinjé. Partij van de Vrijheid: C. Cy- souw-van Cruijningen en I. Becu' van Dijke. - A.-R. Partij en Chr. Hist. Unie: C. Cijsouw-Basting en D. Geuze. Kath. Volksp.: R. van Damme. HOOFDPLAAT. Katholieke Volkspartij 118 Protest. Lijst 90 Kath. Middenst. Lijst 101 Kath. Arbeiderslijst 308 Gekozen zijn: Kath. Volkspartij: A. P. Calon. Protestantsche lijst: F. S. Dek- Kath. Middenstandslijst: P. F. Rijckaert. R.K. Arbeiderslijst: J. C. Blaak man, E. A. Steijaert, L. de Bie en H. Soherbeijn. OOSTBURG. Katholieke Volkspartij 335 A.-R. en Chr. H. Unie 241 Lijst Gemeentebelangen 430 Partij van den Arbeid 318 Gekozen zijn: Kath. Volkspar tij: A. P. Modde en A. A. L. Dhont. A. R. Partij en Chr. Hist. Unie: J. R. Bot Gemeentebelangen: E. H. van Kampen en P. Daansen Czn. Partij v. d. Arbeid: J. J. Leen houts en L. Schippers^ MEIWVI JET. Partij van den Arbeid 88 Partij van de Vrijheid 152 Chr. Hist. Unie 42 Gekozen zijn: Partij van den Arbeid: I. Bentschap Knook, J. Quaars. Partij van de Vrijheid: A. Lu- teijn, J. Risseeuw, A. F. Rosen- daal, A. J. Hoste. Chr. Hist. Unie: P. J. Cruson. RETRANCHEMENT. Partij van de Vrijheid 131 Partij van den Arbeid 182 Chr. Hist. Unie en A. R. Partij 87 Gekozen zijn: Partij v. d. Vrij heid: A. Willemsen en J. de HulluRisseeuw. Partij van den Arbeid: J. A. Pattist, J. de Meij en H. A. den Hamer. Chr. Hist. Unie en A.-R. Partij: J. J. de Bruijne en T. van der Sluis. SCHOONDIJKE. Uitgebracht: 1035. Van onwaarde: 33. Geldige stemmen: 1002. Partij van de Vrijheid 305 Katholieke Volkspartij 184 A.-R. Partij en Chr.- H. Unie 252 Partij van den Arbeid 261 Gekozen zijn: Partij v. j. Vrij heid: I. A. D'hont en J. Risseeuw- Risseeuw. Kath. Volkspartij: R. E. A. de Badts. A. R. Partij en. Chr. Hist. Unie: Joh. de Feijter en Joh. D. Dekker. Partij v. d. Arbeid: P. J. Huijgh en P. W. Neele. SEUIS. Katholieke Volkspartij 500 Partij van den Arbeid 379 Protestantsche Kiezers 168 Gekozen zijn: Kath. Volkspartij: F. Dusardijn, L. van de Vijver en Th. de Wandel. Partij van den Arbeid: J. Smoo renburg, J. Wage en P. van Daalen. Protestantsche lijst: H. van Mazijk. WATERLANDKERKJE. Geldige stemmen: 285. Katholieke Volkspartij: 108 Anti-Rev. en Staatk Geref. Partij 63 Lijst Gemeentebelangen 114 Gekozen zijn: A. R. en Staatk. Geref. Partij: C. de Nood. Gemeentebelangen: W. J. Ver meulen, M. J. Poissonier en M. de Bruijne. R. Kath. Volkspartij: A. A. Buijck, E. V. de Milliano en P. Couqué. IJZENDIJKE. Katholieke Volkspartij 724 Vrije R. K. 130 Anti-Rev. Partij 98 Vrije Protestanten 404 Gekozen zijn: Kath. Volkspar tij: J. J. van Damme A. G. Ca lon J. Sturm en J. Hamelink. Vrije Protestanten: J. I. de Bruijne, W. J. Neele en C. Rie- mens. ZUIDZANDE. A.-R. en C. H. Unie 79 Lijst Volksbelangen 79 Partij van den Arbeid 148 Lijst Gemeentebelangen 212 Gekozen zijn: A.-R. Partij en Chr. Hist. Unie: A. I. de Hullu. Lijst Volksbelang.J. Ie Roy Sr. Partij van den Arbeid: A. A. Verbuijt en H. Goedegebuur. Groep Gemeentebelangen: J. van Male, I. van Cruijningen en J. du Bois. GOES. Geldige stemmen: 6509. Partij van den Arbeid 2079 Katholieke Volkspartij 1070 Anti-Rev. en St. Geref. Partij 994 Partij van de Vrijheid fi'-c Chr. Hist. Unie 1747 Gekozen zijn: A. R. en St. Ge ref. R. Zuidema en A. Vinger- Chr. Hist. Unie: L. Goeman. J. J. van Melle, P. J. Polderman. J. de Kruijter. Partij van den Arbeid: A. Buijs, P. de Murck. E. Visscher, L. Ha- verhoek, H. B. Bouwman. Partij van de Vrijheid: Ir. Stoel Feuerstein en A. de Roo. R.K. Volkspartij: J. H. Roose en J. A. J. Soomers. MIDDELBURG. Geldige stemmen: 10519. Partij van den Arbeid 4282 Katholieke Volkspartij 668 Anti-Rev. Partij 2032 Comm. Partij Nederland 453 Partij van de Vrijheid 679 Staatk. Geref. Partij 611 Chr. Hist. Unie 1694 Gekozen zijn: A.-R.: J. W. Kö- veler, J. S. Hoek, P. Meliefste, M. Wattel. Chr. Hist. Unie: G. A. Luijen- dijk, Abr. Flipse, Mr. P. van Empel. Partij van den Arbeid: A. J. Berenpas, L. A. Schenk, L. J. Geers, I. van Loo, Ir. M. de Vink, A. J. Schuilema, A. J. P. C. de Vlieger-de Vlieger, L. Goedbloed, en nog één zetel. Partij van de Vrijheid: B. A. Hesselink. St. Geref. Partij: A. J. Schot. R.K. VolkspartijL. J. van 't Westende. VLISSINGEN. Geldige stemmen: 8946. Partij van den Arbeid 3851 Katholieke Volkspartij 1051 Anti-Rev. Partij 1210 Comm. Partij Nederland 753 Partij van de Vrijheid 688 Chr. Hist. Unie 1393 Gekozen zijn: A.-R.: W. Poppe, J. Marijs J. L. de Wit. Chr. Hist. Unie: H. van Rooij- en, J. P. Ventevogel, Mevr. A. D. Hart j esNij land Partij v. d. Arbeid: L. P. van Oorschot. M. A. van Popering, M. A. L. Beun, J. Pot, M. J. van Poelje A. van Schijndel. A. R. Theunis, A. de Bant, J. F. Visser. Partij v.d. Vrijheid: H. B. J. Knoop. Comm. Partij: C. M. Schille- man. Kath. Volkspartij: E. Andries sen en M. Joh. Corveleijn.

de Vrije Zeeuw | 1946 | | pagina 1