Spodcu&dek Fa. Th. J. I. van den BERG m SUNLIGHT ZEEP W aarschu wing tegen bedelpartijen, ZLM ¥rage a7 a dees ©e V Borghstijn ÖFFÏCIEELE PUBLICATIES. Broodschoudertasschen Naaf- en Kniples Openbare aanbesteding. Bouwkundig Teekenaar G VERMAST - Slooperij Plaat- en Ophoogzand AMIBIinV-TKWIIIItSimiJM Weer een stap vooruit! Abonneert (J op HET DAGBLAD T andpasta Tanden borstels A.N.W.B. gaat wegenwacht uitbreiden. Pijnlooze bevallingen. UIT HET RADIO-PROGRAMMA F. VAN. DER VEEN. L VAN DER VEEN— Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij N.V. Na Pinksteren VERHUISD MANNAERT-GEERS 100 JAAR GOES 5 en 6 Juli I 9 Kik SINTELS fETERNI Alléén golf- «n vlakke platen im porteeren wij en nog beperkt. Voor andere Eternit- producten zijn nog geen deviezen disponibel. Dépot Kloosterzande ft i*i je voor Zeeuwsch-Vlaanderen VOETBAL. èi. N. V. B. Afd. Zeeland Uitslagen van Zondag. Ie Klasse C. Huïip 2Axel 2 Steen 2-.Rapenburg ■Sluiskil 2Terneuzen 3 2—2 3—4 7—3 le Klasse D. Zui etendeSluis 22 2e Klasse B. Hor.ienisse 2— Axel 3 60 Koewacht 3 Vogelw. 2 45 K. N. V. B. Progfamma voor 2e Pinksterdag. Eerste Klasse. District I. Xeaxes't Gooi. RJKJ—VSV. Bwmes-DWSADO. District H. bjeptunusDWS. StormvogelsH aarlem District m. PBOEnschedesche Boys. HerculesGo Ahead. District XV. - BmdhovenRBC RB?TVVVlissingen. Helmond—NO AD Beslissingswedstrijd BWNAC. District V. Velo^ilasfineek. Be Q*ickVeendam. Adhflles- - Frisia. District VI: RoevaotondMiranda. K.N.V.B. Afd. Zeeland. le Klasse C. Hoaienisse -Axel 2. Temeuzen 3Hulst 2. RapenburgSluiskil 2. 2e Klasse B. Ajoji 3Hontenisse 2. Hulst 3Koewacht 3. AXELSTEEN. Bij den Watertoren zal het Maan dag spannen; immers Axel en Steen hebben ieder een wedstrijd gewonnen en verloren en hét elf tal dat voor de tweede maal een nederlaag te incasseeren krijgt, kan als uitgeschakeld worden be schouwd. Voor Axel zou dit het einde van haar 2e periode van 2e klasserschap beteekenen, die dan slechts één seizoen geduurd zou hebber:. Voor Steen, dat de laatste seizoenen steeds een eervolle plaats wist te bezetten, zou het een groote tegenvaller zijn, wan neer arj aan de poort van de 2e klasse terug gewezen zou worden naar de 3e kiasse. Hoewel Steen Zondag 1.1. totaal onverwacht van Ierseke verloor, gel neven we toch, dat hét haar voor de tweede maal zal gelukken Axel te verslaan. BJ ER VLIETIERSEKE Het elftal van Biervliet, dat te Axel aeer onfortuinlijk gestart is, krijgt op eigen terrein gelegenheid te toonen dat het ook nog graag een woordje mee wil spreken om een plaats ln de 2e klasse. Daar toe zal het echter eerst Ierseke met een nederlaag huiswaarts moeten sturen. On eigen veld lijkt ons Biervliet niet gemakkelijk te verslaan. Door het knappe stukje dat Ienseke Zondag 1.1. te St. Jan steen uithaalde moeten we er rekening mee houden, dat zij ook nu weer voor een verrassing kan zorgen en met 2 overwinningen uit 2 uitwedstrijden zouden de oesterkweekers er al heel gunstig voor komen te staan. Wem Ï-.VlaanderenWalcheren. Maandag 2e Pinksterdag wordt het nieuwe sportterrein van de voetbalvereeniging Breskens offi cieel geopend met het spelen van een wedstrijd tusschen een West- Be e irwsch-Vlaamsch en een Wal- cherseh elftal. D« opstelling van beide .elf tallen is ale volgt; Waicheren Doel: Moens (Middelburg). Aehter: Kats (De Zeeuwen), Jongwpier (Middelburg). Midden: Leman (R.C.S.), Neu- feglise (Middelburg), De Kam (R.C.S.). Voor: Adriaanse (Zeelandia), Van der Weel (Zeelandia), Leijnse (De Zeeuwen), Carol (Middel burg), De Riuijter (Zeelandia). West Zeeuwsch-Vlaanderen Doel: J. Vermeulen (Breskens). Achter: J. Fenijn (Breskens), A. Brakman (Oostburg). Midden: A. de Baare (Bres kens), H. Fenijn (Breskens), A. van Hijfte (Uzendijke). Voor: H. Lampo (Aardenburg), J. de Visser (Breskens), H. Ha- vers (Sluis), J. Hesseüng (IJzen- dijke), A. Blaakman (Hoofd plaat). Het elftal van West-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft na den wedstrijd tegen Oost Zeeuwsch-Vlaanderen op Zondag j.l. eenige wijzigingen ondergaan en 'ijkt wel eenigszins sterker. Ze zullen bet echter zwaar te verduren krijgen tegen het Wal- chersch elftal, dat op papier er vrij sterk uitziet. Hoewel van dergelijke wedstrij den moeilijk iets te voorspellen is. houden we het op een kleine over winning van de gasten. De wedstrijd wordt voorafge gaan door een junioren-wedstriid tusschen Breskens en Middelburg. DE VOEDSELVOORZIENING IN ONS LAND. Binnenkort distributie van ruwe suiker. Het vleesch- rantsoen wordt verhoogd. De Minister, van Landbouw, Vis- scherij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, heeft Vrijdag in een persconferentie o.m. mede gedeeld, dat het eenige middel om weer suiker in de distributie te brengen is, de ruwe suiker te laten losisen door vrijwilligers en solda ten. Dit zal onmiddellijk geschie den. Deze ongeraffineerde suiker is in thee niet te gebruiken, in koffie echter wel. Er zijn natuur lijk bezwaren aan verbonden en er zullen verliezen komen, maar die worden genomen, omdat de Regeering de isuikerdistributie wenscht te handhaven. Er zal worden overgegaan tot verhooging van den vleeschimporit. Daarmee zal een verhooging van het vleeschrantsoen gepaard gaan. Dit zal zeer binnenkort het ge val zijn. De prijs van de haring, welke 200 a 400 per kantje was, is teruggebracht op 35 per kantje. Dit wordt de maximumprijs op den afslag. Het is nog viermaal zoo hoog als vóór den oorlog. Voor de consumenten komt dan haring be schikbaar voor acht cent per stuk. Over omstreeks tien dagen zal deze maatregel effect sorteeren; men wil n.l. de thans varendé visschers niet voor een fait accom pli stellen als zij thuis komen. aan de gevleugelde bewoners) is toegebracht, is gelukkig niet zoo groot dat het eiland dezen zomer niet in staat zou zijn een groot aantal vacantiegangers te herber gen. Bij nadere beschouwing is gebleken! dat ,de verschillende hotel- en pensionruimte erg mee- l valt, maar voor de laatkomers :s er al geen plaats meer. Wel ech ter nog voor hen, die wat minder op gerief zijn gesteld en die nog willen kampeeren. In de diverse kampeerschuren en kampeerhui- zen is nog plaats en voor kam peerders, die nog in het bezit zijn van een tent, is er nog gelegen heid tot het verkrijgen van een kampeerpaspoort en een vergun ning van het gemeentebestuur. De Directeur van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer op Texel heeft gezegd: „Texel zal als vanouds zijn gasten met open armen ontvangen." Het Ministerie van Sociale Za ken deelt mede: Het is in den laatsten tijd ge bleken, dat talrijke Nederlanders zich niet ontzien brieven naar Amerika en andere landen te zen den, waarin zij klagen over mis standen en onbillijkheden bij de ver deeling der uit het buitenland ont vangen Relief-goederen, terwijl zij daaraan veelal particuliere steun aanvragen verbinden, welke het karakter van bedelpartijen dra gen. Het behoeft geen betoog, dat deze handelwijze, welke de Ngderlandsche naam in het bui tenland onberekenbaar schaadt, volstrekt moeten worden afge keurd. Indien men bezwaren heeft tegen het beleid van een der met de verdeeling dezer goederen be laste instellingen, dient men zich in de eerste plaats tot de betrok ken instelling zelve te wenden. Baat dit niet en meent men zijn grieven op deugdelijke gronden te kunnen handhaven, dan kan men zich terzake wenden tot het Minis terie van Sociale Zaken, uiteraard met vermelding van namen en feiten. Aangezien het hier voor namelijk klachten betreft inzake toewijzing van uit het buitenland ten geschenke ontvangen kleeding schoeisel en huisraad, waarmede uitsluitend de Stichting Nationale H.A.R.K. is belast, moge in het bijzonder omtrent de werkzaam heden van laatstgenoemde orga nisatie het volgende naar voren worden gebracht. Tot heden heeft de H.A.R.K. ruim tien millioen stuks goederen uit het buitenland ontvangen en onder de bevolking verdeeld. Aan vankelijk, tot October 1945, is dit buitenlandsche Reliefgoed uitslui tend naar de z.g. noodgebieden gegaan, dat zijn die streken, wel ke bijzonder door het oorlogsge weld waren getroffen. Na dien datum heeft men ook het overige deel van Nederland, althans voor wat betreft kleeding en schoeisel, in de hulpverleening betrokken, al wordt bij de procentsgewijze ver deeling nog altijd extra rekening gehouden met de noodgebieden. Alleen al in deze noodgebieden was volgens de cijfers- van het Commissariaat Noodvoorziening zestig millioen stuks dringend ge- wenscht. Toch moest en moet ook nu nog de rest van Nederland eenigszins worden geholpen. De arbeiders, kleine middenstanders en soortge lijke categorieën hebben het im mers wel bijzonder zwaar te ver antwoorden op kleedinggebied. De slijtage neemt hand over harid toe, en aangezien de binnenlandsche productie van textiel enz., nog niet op het vóóroorlogsche peil is gekomen, kan de distributiedienst nog steeds niet in de bestaande be hoeften voorzien. Aller oogen richten zich bijgevolg naar de H.A.R.K., die immers zooveel uit het buitenland krijgt, en deze H.A.R.K. is er nu eenmaal niet op berekend om aan die ontzag lijke vraag te voldoen. Zij kan slechts trachten de ergste rfooden op het gebied van kleeding. schoeisel, huisraad enz. te lenigen en is uit den aard der zaak gebon den aan de hoeveelheden, welke zij uit het buitenland ontvangt. Dat nu ook de H.A.R.K. niet bij machte is om geheel afdoende te helpen, wekt ontstemming. Men krijgt achterdocht, en die achter docht wordt gevoed doordat in derdaad in het groote H.A.R.K.- apparaat, met zijn ongeveer 1,0.000 medewerkers waarvan slechts een zeer klein percentage gesala rieerd wordt wel eens verkeerde dingen zijn gebeurd, doordat eeni ge medewerkers zwak in hun schoenen bleken te staan, en voor de verleiding zijn bezweken. De justitie heeft onmiddellijk inge grepen en het Ministerie van Sociale Zaken heeft in volledige samenwerking met de H.A.R.K.- leiding alle maatregelen getroffen, teneinde verdere onregelmaitg- heden te voorkomen. Afgezien echter van deze be treurenswaardige handelingen waaromtrent men zich van een oordeel moge onthouden zoolang de zaak nog „onder den rechter" is. is uit het onderzoek van So ciale Zaken komen vast te staan, dat de bedoeling der buitenland sche gevers zeker tot haar recht is gekomen, en dat voor een ver guizing van het H.A.R.K.-appa- raat, dat aan het Nederlandsche volk in nood zoovele diensten heeft bewezen en nog bewijst, geen aan leiding bestaat. Voor het overige moge nog maals een ernstig beroep voorden gedaan op het publiek om het euvel der bedel-klachten naar het buitenland met kracht te helpen bestrijden, met het oog op de ern stige schade, welke door dergelijke klachten, aan den Nederlandscher naam in den vreemde wordt be rokkend. De geregelde dagelijksche hulp dienst met de in het Westen reeds bekende gele zijspanmotoren van de wegenwacht hoopt de A.N.W.B. zeer binnenkort te kunnen instel len op een aantal drukke wegen in Noord-Brabant en Limburg, alsmede in Gelderland, Groningen en Friesland. Sedert den start in April heeft de wegenwacht in het Westen des lands tot 1 Juni j.l. al 26.741 kilo meter afgelegd (d.i. meer dan de helft van den omtrek der aarde. De mannen hebben het geweldig druk, wat dan ook geen wonder Is, gezien den slechten staat van het Nederlandsche wagenpark. Van het begin af heeft de be doeling voorgezeten, de wegen wacht op korten termijn te maken tot een nationale instelling. De materiaalvoorziening is uiteraard hijzonder moeilijk in den eersten tijd zullen behalve zijspanmotoren ook solomotoren worden gebruikt, voorzien van practische laadruim ten voor gereedschp e.d. Hieraan wordt hard gewerkt. De beman ningen voor de nieuwe routes worden ter plaatse „gerecruteerd" o.a. vanwege de locale kennis, die de wegenwacht moet hebben. Na de opleiding, die circa een maand duurt, verschijnen zij dan dage lijks op de nieuwe trajecten. De .verkenningen" zijn al aan den gang, zoodat men de gele rijders, pechbestrijders, reeds thans af en toe ver van hun standplaats kan tegenkomen. In het centraal instituut vqor ver loskunde en gynaecologie te Mos kou, is een nieuw verdoovend mid del uitgevonden dat pijnlooze be vallingen bewerkstelligt. De uit vinder ried aan, om daarvoor een vitamine te gebruiken. Deze vita mine, welke in de spieren wordt gespoten doet de bevalling niet alleen pijnloos, maar ook sneller verloopen. Experimenteel en kli nisch onderzoek heeft uitgewezen dat het nieuwe middel aan de ver wachtingen beantwoordt en abso luut ongevaarlijk is voor moeder en kind. DE VOORUITZICHTEN VAN DEN FRUITOOGST OP ZUID-BEVELAND. In een vergadering van de vei lingverenigingen op Zuid-Beve land werd medegedeeld, dat de vooruitzichten voor den appel- en kersenoogst goed zijn. Van peren en pruimen wordt echter een min der gunstig resultaat verwacht. De geheele opbrengst van groe ne kruisbessen zal aan de fabrie ken geleverd worden. Voor „vrije prrjzen" acht men den toestand gunstig. Over de prijzen van het „harde fruit" is nog niets definitiefs bekend. HET UITBLIJVEN VAN EEN SUIKERBON. De vereeniging van winkeliers en grossiers in kruidenierswaren te Bergen op Zoom heeft met klem geprotesteerd tegen het niet-aan wijzen van een suikerbon. Volgens hen kan in het Zuiden zonder den geringsten aanvoer, uit daar op geslagen voorraden best een bon voor suiker worden gehonoreerd. Nu de nieuwe bonnenlijst geen suikerbon aanwijst, hebben de winkeliers en grossiers zich nog maals met een telegram tot den Minister en tot het Centraal Dis tributiekantoor gewend. In het telegram verzoeken zij uiterlijk heden alsnog een suiker bon aan te wijzen. Wanneer zulks niet geschiedt, zijn zij voornemens daags na tweeden Pinksterdag zelf esn bon voor suiker aan te wijzen en dezen te honoreeren aan ieder, die. koopen wil. Aan andere Zuidelijke Distribu tiekringen hebben de winkeliers verzocht een zelfde actie te onder nemen. In een Donderdag te Meppel ge houden persconferentie door het Departement van Handel en Nijver heid werd o.m. medegedeeld, dat door de 'staking de tabaksdistribu tie vooreerst niet in gevaar wordt gebracht en dat door de nieuwe regeling verbetering zal komen in de voorziening van fietsbanden voor de bewoners van het platte land. BURGERLI JKEN STAND. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 20 Mei. Humphrey M. F. Renar, 22 j., jm. en Elisabeth M. J. de Fouw, 25 j.. jd. Jacob de Koeijer (van Axel), 24 j., jm. en Paulina Sol, 23 j., jd. 23 Mei. René Schelfhout, 28 j.. jm. en Magdalena de Vos, 26 j., jd. Cornells Leunis, 38 j., jm. en Sara de Jonge, 32 j., wed. Adriaan Will, 33 j., jm. en Elisabeth Leu nis, 30 j., jid. 24 Mei. Jacobus Dieleman, 31 j„ jm. en Louise M. de Louw, 23 j. jd. 3 Juni. Wil helmus L. van Bergen (van Den Helder), 26 j., jm. en Klazina Jannetje Steketee, 19 j„ jd. 4 Juni. Johannes F. Wemaer, 30 j„ jm. en Catharina F. Ringelberg, 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Mei. Jan de Vos, 25 j., jm. en Geer- truida Smallegang. 26 j.jd. Klaas de Wit (van Gorinchem). 30 j., jm. en Janna D. C. Bareman 26 j., jd. 22 Mei. Antoon G. Klütsch (van De Panne (B.), 26 j., weduwn. en Jozina L. van den Bergen, 26 j., jd. 23 Mei. Pierre E. van Hauwe 26 j., jm. en Elisa beth F. M. Everaert, 21 j., jd. Benignus A. Ysebaert (van Axel), 24 j„ jm. en Christina Riemens, 22 j„ jd. Johannes M. L. van Houcke, 32 j., jm. en Janneke Ekkebus, 18 j., jd. Jacob Vermeu len, 27 j., jm. en Janna C. Rot tier, 24 j., jd. Jacobus de Ruijter (van Hoek), 25 j., jm. en Jozina J. de Vos, 19 j., jd. 28 Mei. Abra ham E. J. Bliek, 25 j., jm. en Clemence F. van Driel 24 j., jd. 29 Slei. Jacob L. Muller. 58 j., weduwn. en Willemina F. J. de Jager, 39 j., jd. Geboorten. 18 Mei. Celina Maria, d. van Alphons F. De Dec ker en Jannetje W. van Petegem (won. te Hoek). 20 Mei. Carla Irene Marjon. d. van D. P. Bare man en N. de Pauw. Magdalena Maria, d. v. Thomas J. Borghstijn en Adriana E. Verbiezen. Mar leentje Johanna Clarisse Dientje, d. van Frangois M. Dieleman en Maria J. Vanhijfte. 22 Mei. Jan na Maria, d. van Pieter C. Drab- be en van Elizabeth J. van Hoorn (won. te Hoek). Kornelis, z. van Pieter Fraanje en van Jacoba J. Brakman (won. te Axel). 23 Mei. Michel Cornells Anna. z. van August van Geetsum en Maria S. Tieleman (won. te Axel). 24 Mei. Rudolfina Maria. d. van Eize Haanstra en Maria Damhuis (won. te Sas van Gent). Neeltje Jacomijntje d. van Nicolaas de Kunder en Margaretha F. Lansen (won. te Axel(. Overlijden. 19 Mei. Leontina De Block, oud 58 j., echtg. van Eduardus de Grof. 20 Mei. Jaco bus Pieter Dieleman, oud 11 d. z. van Adriaan en van Johanna M. van de Voorde (won. te Zaam- slag:). 20 Mei. Cornelia van Schijndel, oud 21 j„ d. van An- dries en van Jannetje Steketee (won. te O. en W. Souburg). 24 Mei. Neeltje de Koeijer, oud 69 j., wed. van Jacobus Jan Huijssen. IJZENDIJKE. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. A. Th. Vermeulen. 34 j. jm. en M. de Greve, 26 j., jd. P. J. Bouwens (van Groede). 25 j„ jm. en L. A. Triou, 25 j., jd. A. C. van Vooren. 25 j.. jm. en I. M. S. de Boever, 27 j., jd. J. den Hamer (van Biervliet), 27 j., jm. en J. S. De- sein. 24 j.. jd. R. Impens. 30 j. jm. en M. E. de Wilde. 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Mei. Pieter J. Bouwens (van Groede), 25 j., jm. en Levina A. Triou, 25 j„ jd. Geboorten. 1 Mei. José Maria Louisa, d. van Petrus Poppe en Irma Boerjan. 6 Mei. Hendrika Cord Hermana Adriana, d. van Eugène L. P. Aerts en Johanna F. Rieke. 9 Mei. Margaretha Jo hanna Wilhelmina, d. van Corne lls J. H. van der Kam en Jenny C. Rotte. 16 Mei. Geertruida Maria. d. van Franciscus Pieters en Wilhelmina Maria Faas. 17 Mei. Levina Sara, d. van Adriaan I. Sehilleman en Suzanna L. Hof man. 18 Mei. Maria Irena Wilhel mina, d, van Clemens Sturm en Wilheimina L. de Vos. 24 Mei. Johanna Francina, d. van Jacob Fremouw en Anna Maria de Kra ker. Harold Charles Philippus, z. van Philippus de Witte en Agnes Emma Amelia van Aerde. HUTSSLACHTING. In aansluiting op het reeds in de dag- en vakbladen gepubliceer de, maakt de Voedselcommissaris voor Zeeland het volgende bekend De slechte graanpositie was aanleiding voor de Overheid om een nieuwe en zeer ingrijpende hn isslachtregel ing te doen invoe ren. Voor het seizoen 1946-1947 ko men alleen voor een huisslacht- vergunning in aanmerking exploi tanten van land- en tuinbouw bedrijven die het beheer op die bedrijven zelf voeren, alsmede de arbeiders op die bedrijven, in beide gevallen voor zoover zij in staat zijn de varkens op eigen bedrijf of erf te mesten. Hoofdberoep moet dus zijn landbouwer, tuin bouwer of landarbeider. Een ieder die derhalve werk zaam is buiten een bedrijf waar akkerbouw-en of tuinbouwproduc ten worden geteeld kan niet in aanmerking komen om huisslacht- varkens te mesten ook al heeft men gedurende of vóór de bezet ting varkens gehouden. Met name vallen buiten de regeling: "grond-, dijk- en polderwerkers, molenaars, pakhuishouders, bakkers vis. schers, vlassers, dorpsambachts lieden. fabrieksarbeiders, handela ren, commissionnairs enz. en alle administratieve beroepen Arbei ders in dienst hij de Heidemaat schappij, D.U.W., Landbouwher- stel en andere instellingen komen eveneens niet in aanmerking. De aandacht wordt er op gevestigd, dat alleen rekening wordt gehou den met het beroep van het ge zinshoofd. Degenen die reeds één of meer huisslachtvarkens in voorraad hebben, doch nog geen vergunning afhaalden, dienen vóór 15 Juni '46 een aanvrage te doen bij den P.B.H. Varkens, welke thans reeds slachtrijp zijn moeten via den han del aan het Vee- en Vleesch- Aankoopbureau worden afgele verd, aangezien hiervoor geen huisslachtvergunning wordt ver strekt. Verder moeten op dezelf de wijze de varkens worden afge leverd door personen die ten om rechte een vergunning ontvingen of niet voor een vergunning in aanmerking komen. Vóór den aanvang van het vervoer dient bij den P.B.H. een geleidebiljet te worden afgehaald waarop ook het gewicht van het varken moet ver meld zijn. Het ligt in de bedoeling speciale prijzen voor deze varkens vast te stellen die binnenkort ge publiceerd worden. Levering van de varkens dient te geschieden in Juni aangezien vanaf 1 Juli 1946 een intensieve controle zal wor den gehouden. Vanaf dien datum moet ieder varken van 25 kg of zwaarder gedikt zijn door 'n huis slachtvergunning, opfokvergun- ning, fokzeugentoewijzing of mest- contract. Bij levering van contractvar kens dient het contract als gelei debiljet. Het contract moet op de leveringsplaats worden afge geven. ZUIVEL. Het Hoofd van het Bedrijfschap voor Zuivel, Afdeeling Zeeland te Goes maakt bekend, dat de melk- sl'jters verpücht zijn volgens de Zuivelverordening 1944, verwer king melk op Zondagen op 2e Pinksterdag. 10 Juni 1946, de melk aan huis te bezorgen. ZATERDAG 8 JUNI. Hilversum I: VARA: 8.00 u Nieuws; 8.20 Gr.muz.; 9.15 Beet- hovenprogr.; VPRO: 10. u. Mor genwijding; VARA: 10.20 Amer. en Russ. muziek; 11.15 Johart Jong; 11.45 Berichten uit Indië; 12.00 u. Eddy Walis; 13.00 u. Ned. 'Strijdkrachten; 14.15 Huis muziek; 14.45 Van boek tot boek; 15.00 u. Prokof jet-Cantate; 16.15 Men vraagt16.45 Sport; 17.30 Filmland; 18.00 u. Nieuws- 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.45 Uitz. voor Nederl. in Duitschland; 20.00 u. Nieuws; 20.06 Oorlogsducumen- tatie; 20.13 En nuOké; 2139 Binnenl. politiek; 21.45 Verraad en redding; 22,15 Ramblers; 3.00 Nieuws; 23.15 Reportage uit En geland. Hilversum II: KRO: 8.00 u. Nieuws; 8.20 Gr.muz.; 10.30 Lief des lief en leed; 11.00 Zonnebloem; 11.45 Caecilia-trio; 12.30 Sextet Harry de Groot; 13.00 u. Natio naal Programma; 14.15 Engelsch» les; 15.00 Voor de jeugd; 16.39 Causerie; 17.15 Bachcantate; 18.00 Dinermuziek; 19.00 Nieuws; 19.25 Jonge kunstenaars; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichtbaken; 20.30 En mor gen is het Zondag; 21.30 Luister spel; 22.00 Nieuws; 22,30 Meu nier-kwintet; 23.15 Nationaal Pro gramma. ZONDAG 9 JUNI. Hilversum I: 8 u. Nieuws;- VARA: 8.15 Voor het platteland; 8.30 Gr.pl.; 9 u. Gedichten; 9.15 Ned. liederen; 9.45 Geestelijk leven; VPRO: 10 u. Declamatie; 10.30 Prot. Kerkdienst; AVRO: 12 u. Gr.muz.; 12.30 Wat vrouwen op het hart hebben; 12.40 Man nenkoor; 13 u. Nieuws; 13.15 Les gars de Paris; 13.50 De spoorw. spr.! 14.05 Boekbespreking; 14.30 Kurhausconcert; 16.30 Sportflit sen; VPRO17 u. Gespr. met luisteraars; VARA: 17.30 Oome Keesje; 18 u. Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Ned. Strijdkr. 19 u. Omroep orkest; 19.35 Discussie; 20 u. Nieuws; AVRO; 20.05 Pihkster- avondprogr.; 20.45 Hoorspel; 21.30 Gr.muz. 22.30; Pinkstermijmerin- gen; 23 u. Nieuws; 23.15 Radio dansorkest. Hilversum II: 8 u. Nieuws: NCRV: 8.15 Van man tot man; 8.30 Prot. Studiodienst; 9.30 u. Nieuws; KRO: 10 u. Hoogmis; 11.30 Gr.muz.; 11.45 Trio; 12.15 „In 't Boeckhuys"; 12.30 Cont. Quintet; 13 u. Nieuws; 13.40 Cello-sonate; 14.10" Radio-Fhilh. ork.; 15 u. Apologie; 16 u. Wat doe ik met mijn vacantie? 16.30 Ziekenlof; NCRV: 17 u. Bacht- progr. 17.30 Prot. Kerkdienst: 18.45 Gewijde muz.19.15 Kent gij Uw bijbel?; 19,30 Nieuws; KRO: 19.45 Kampvuren; 20.05 Kurhausconcert; 21. u. Luister spel; 22 u. Nieuws; 22.15 Avond gebed; 22.30 u. Romantieken Rhythme; 23.15 Gr.pl. MAANDAG 10 JUNI. Hilversum I: 8 u. Nieuws; AVRO: 8.15 Gr.pl.; 9.15 Morgen wijding; 9.30 u. Wjj gaan naar buiten; VPRO: 10 u. Pinkster- dienst je; 10.50 Kerkdienst; AVRO: 12 u. Renova-Septet; 12.35 Bandi Balogh; 13 u. Nieuws; 13.15 Kon. Mil. Kapel; 14 u. Pianorecital; 14.40 Nederlandscb progr.; 15.15 Sportflitsen; 15.30 Bonbonnière; 16.30 Sportfl.; 17.15 Radin-dans- ork.; 17.45 Blik over zee; 18 u. Nieuws; 18.15 Gr.pl.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 u. Musica Antiqua; 20 u. Nieuws; 20.05 Opera-conc.; 21.25 Klank- en hoorbeeld; 22 u. „Weet je nog wel oudje"; 22.30 Dutch Swing College; 23 u. Nieuws; 23.15 Gregör Serban; 23.30 Piet van Dijk. Hilversum II: 8 u. Nieuws; KRO: 8.15 Pinksterpoezië8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws; NCRV: 9.45 Gr.pl. 9.50 Kerkdienst; 11.30 Gr.pl.; 12.15 Orgelspel; 13 u. Nieuws; 13.20 Concert; 13.50 The Travellers; 15 u. Report. Neder landBelgië (korfbal)16.01 u. Knapenkoor; 16.30 Folklore ron dom Pinksteren; 17 u. Hongaarsch Strijkkwrtet; 17.45 Mariniers kapel; 18 u. Gr.pl.; 19 u. Nieuws; 19.20 Vrij en blij; 20 u. Nieuws; 20.05 NQRV-ork.20.45 Pinkster liederen van alle tijden; 21.15 NCRV-ork.; 22 u. Nieuws; 22.30 Moeilijke teksten uit bet Nieuwe Testament; 22.50 Gr.pl.; 23.50 Schriftlezing. Di vier Zusjes Van der Veen hebben een Broertje gekregen en ze noemen hem KO. MAHU. Termazen, 7 Juni 1946. Bomhardst raat 3. Verloofd: ADRI DE PUTTER en A. J. MOGSRé 2e Pinksteren 1946. Terhole 38, (post Hulst). Delft. Nassaulaan 38. Thuis: 10 Juni 1946, van 34 uur te Terhole. Op Zondag 9 Juni a.s. hoopt onze geachte Vriend B. N. VAN DUKE zijn 65sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog vele jaren in ons midden moge zi.in. is de wengch van De Jeugd-Evangelisatie en Personeel. Tersc-uzen, 8 Juni 1946. Heden ontvingen wii het droevige bericht, dat op 6 Juni 1946, door ziekte te Batavia is overleden, onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwbroeder en Oom, CORNELIS MAAS, in den jeudigen leeftijd van ruim 20 jaar. Namens de Familie, Zaamslag M. MAAS. J. MAAS. L. C. MAAS- VAN OVERDULVE en Kind. T J. MAAS. J M. MAAS DE RUIJ'fER en Kinderen. Zaamslag, 7 Juni 1946. Othene D 91. Wegens plotseling ver trek naar Celebes groet ik alle Vrienden en Kennissen. Tevens zeg ik alle Lid maatschappén op. Mevr. VAN STRIEN MOGGRé en PIM. Terneuzenr 7 Juni 1946. Op Maandag 10 Juni a.s., (2e Pinksterdag) is er een late gelegenheid per tram van Axel naar Terneuzen en Sas van Gent. Vertrek Axel 20.45 richting Terneuzen. Vertrek Axel 22.00 richting Sas van Gent. DE DIRECTEUR. zijn wij GESLOTEN tot en met Woensdag 12 Juni. Fa. J. BOERBOOMS Kersstraat 9 - Terneuzen van SCHOOLPLEIN 5 naar HONDIUSSTRAAT 1 H. J. v. d. VELDEN. t WIJ LEVEREN WEER: goede kwaliteit met lederen riem. Lederen-, Kunstlederen- en Balatum Stuur- en Drager- tasschen. Diverse soorten Kinderduo's, Rieten Kin dermandjes, opklapbare Rugleuningen (voor baga gedrager) en Voetrusten. Axelschestr. 16 - Tel. 2220 TERNEUZEN. Inzendingen van: Q Particulieren Regeering Landbouworganisatie Extra trein-, bus- en boot verbindingen. Houdt deze dagen vrij!. voor eigen gebruik. LEER NU Naaien en Knip pen voor eigen gebruik. Aanvang der lessen op 24 Juni, des 's avonds van 68-30 uur. Leerlingen kunnen zich dagelijks opgeven. Mej. M. DE VRIEZE, Ged. Costumière Coupeuze, Stroodorp 12, Sluiskil Uw reparatie van Goud en Zilver binnen 14 dagen klaar. Nu ook Uw horloge vlug gerepareerd bij ons. Aanbevelend, A. STEENHART Juwelier - Cadzand Voor Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen kunt U bezor gen bij J. STEENHART. Oudewijk 39, Axel. Gemeente ZUIDZANDE. Namens het Gemeentebe stuur van ZUIDZANDE zal in het openbaar worden aanbesteed, overeenkom stig het aanbestedingsreg lement „W.B-": HET BOUWEN van een blok van 5 ARBEIDERS WONINGEN op een ter rein in de gemeente Zuidzande. Bestek en voorwaarden met teekeningen zijn verkrijg baar ten gemeentehuize en bij het Architectenbureau, tegen betaling van f 10, per stel. Bij teruginleve ring wordt f 7,50 gerestitu eerd. De aanbesteding vindt plaats op Woensdag 19 Juni 1946, des namiddags 2 uur, ten gemeentehuize. Architectenbureau Wesselo en Van Voorst Parklaan No. 8, Bussum, Telefoon 3726- Voor spoedige indiensttre ding gevraagd 'n bekwaam Schriftelijke sollicitaties met opgaaf van opleiding, leeftijd en verlangd salaris bij: Architectenbureau L. DE BRUIJNE Heerengracht 3 - Terneuzen voor verharding van Rij wielpaden, voetpaden, er ven en pleinen. Uit voor raad, franco bestemmnig. Leverbaar in elke hoeveel heid. Bevragen: P. BLOMMAERT Bouw- en Wegenmateriaal bij Station Hulst - Tel. 79 Gelegenheid tot het zagen op blokjes van Brandhout. Van Steenbergenlaan 27 Telef. 2035. Banden, Olie en Benzine Stalling voor Auto's Shell pomp geopend Mobiloil VUUIMSI OTMIWO Lange Nieuwatraat 14 KRUISPOLDER (post KUITAART) T»l. Kruispolderhaven no. 7 - MÉ&i Wat is het beddegoed. weer prachtig wit en wat ruikt het weer trlsch, nu het regelmatig met de echte Hoilandsche Sunlight-zeep C wordt gewasschent Het Sunlight-sop maakt onmiddellijk hel vuil los én reinigt dus niet v galleen grondig, maar óók veiligI Ook Uw winkelier heelt PRIJS 24 CT. EEH DUBBEL STUK S 26-07 DE DIRECTEUR VAN DEN CENTALEN DIENST VAN BOUW- EN WONINGTOEZICHT en het toezicht op Gemeentewerken in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen deelt mede. dat het .kantoor van die dienst waarin tevens ondergebracht h<*"kantoor van het Hoofd in District I /Gemeenten Terneuzen en Hoek), gevestigd Julianastraat 31 te Terneuzen, vanaf heden dageliiks voor het publiek geopend zal zijn van 9 tot 12 uur. Terneuzen, 7 Juni 1946. De Directeur voornoemd, J. A. RAAIJMAKERS. H.H. AANNEMERS en METSELAARS! Uit voorraad te leveren: Te bevragen bij M. SOL, v. Bovenstr. 31, Terneuzen. AD VERTEEREN DOET VERKOOPEN

de Vrije Zeeuw | 1946 | | pagina 3