C LILLIPUTTERS INSTALLATIE TRIBUNAAL Te koop Te koop gevraagd Dienstaanvragen Wie ruilt Diversen Rede van Minister G. J. van Heuven Goedhart. De doodstraf op plundering gesteld. De Minister van Justitie, mr, G. J. van Heuven Goed hart, heeft het Tribunaal te Breda geïnstalleerd. De plechtigheid werd bijge woond door den burgemeester van Breda en de militaire commissarissen in het ressort West-Brabant. In zijn rede geeselde de mi. nister den gruwel, die thans in het bevrijde deel van ons vaderland herhaaldelijk moet worden gesignaleerd: het plunderen van medemenschen, die door oorlogsnoodzaak tij delijk van huis en haard zijn verdreven en die hun bezit hebben moeten achterlaten. De minister kondigde aan, dat een wettelijke regeling in zeer ver gevorderden staat van voorbereiding is, w aarbij plun dering in bevrijd gebied ter berechting aan den Krijgsraad wordt opgedragen en waarbij op die plundering de dood straf wordt gesteld. De minister wilde echter over een andere bijzondere misdadigheid van den laatsten tijd spreken, n.l. die reeks misdragingen, die het eenvou dige en rechtschapen volk samenvat onder den eenen en veelzeggenden naamlandver raad en die uiteenvallen in een aantal door de strafwet wel en niet omschreven vergrijpen tegen de belangen van ons v dk in oorlogstijd. Naar de minister verklaarde staat ze ker niet meer dan 2 van ons volk aan dergelijke schur kerijen schuldig, maar dan nog moeten een paar honderddui zend zaken in de naaste toe komst afdoening vinden. De berechting van landverraders en collaborateurs mag niet op de lange baan worden ge schoven. Wij moeten liever vandaag dan morgen van dat kankergezwel in ons volks lichaam af. De minister was er van overtuigd, dat de le den van het Tribunaal hun taak zullen vervullen met die objectiviteit die vroeger een vast bestanddeel uitmaakte van den Nederlandschen rechterlij ken inventaris. Die taak zal niet gemakkelijk zijn. Niemand pretendeert, dat het Tribunaal- besluit, dat in Londen, een stadsnaam, waarvan het uit spreken in bevrijd gebied zoo af en toe gevaarlijk schijnt te gaan worden, ontworpen is, de incarnatie is van de hoog ste wijsheid, en dat geen aan vullingen of wijzigingen noo- dig zijn. Het besluit maakt echter den weerslag mogelijk op allerhande misdragingen, die niet geschikt zijn voor een strafwettelijke definitie, maar die door iederen goeden Nederlander worden erkend en herkend als strijdig met de belapgen, die ons volk in de jaren van het Duitsche schrik bewind tegen zijn vijanden te verdedigen heeft gehad. De onmisbaarheid van de Tribu nalen houdt de minister gaar ne staande en hij raakt er te d.eper van doordrongen naar mate Max Blokzijl, deze anti nationale pias, zich er meer over opwindt, dat er Tribuna len zijn. Het is bepaald aandoenlijk te zien hoe deze leerling van den Duitschen minister van Propaganda, den naam van den arbeider, die in het Bos sche Tribunaal zitting heeft een uitnemend illegaal wer ker - eerst verzweeg om vervolgens het „ontbreken" van een arbeider in de bezet ting te signaleeren als het schandaal der schandalen. Arm volk boven de rivieren, dat overgeleverd is aan een regiem, waarin de leugen en de laster, de smaad en de hoon tegen alles wat ons volk dierbaar is, behooren tot den dagelijkschen kost. Moge wel dra het uur slaan, aldus de minister, waarin ook in Am sterdam, in Leeuwarden, in Groningen, in Utrecht Tribu nalen kunnen worden geïn stalleerd, opdat ook ginds de groote schoonmaak een aan vang kan nemen. De minister wilde uiting ge ven aan een zekere ongerust heid over het werk, dat de Tribunalen hebben te doen. De reden hiervan is, dat over al om ons heen in bevrijd ge bied een vergiftiging der geesten is waar te nemen, die de sfeer allerongelukkigst maakt voor het vinden van de objectieve waarheid. De neiging om elkander met mod der te gooien, om maar raak te kladden, zonder onderzoek, zonder hoor en wederhoor, de neiging om in iederen anders denkenden maar dadelijk een vijand te zien, jegens wien geen middel te kwalijk, geen wa pen te onridderlijk is dat alles schept een atmosfeer, waarin de altijd teere planten van recht, waarheid en ge rechtigheid uiterst moeilijk aarden en tieren kunnen. De minister wilde niet ontkennen, dat hij zich over die ontwik keling meer dan eens bittere zorgen maakt en dat hij zich herhaaldelijk afvraagt of dan noch de vreugde over de her kregen vrijheid, noch het bit tere leed van onze menschen boven de rivieren ons vermo gen te matigen in onze critiek op menschen en toestanden in het goddank bevrijde deel des vaderlands. De minister hoop te vooral niet verkeerd te wor den verstaan. Als diep over tuigd voorstander van vrije meeningsuiting vreest hij nim mer den man, die het met hem niet eens kan zijn, maar hij verlangt van hem, dat hij ridderlijk strijdt en niet grijpt naar de geniepige middelen van den laster en de leugen. Wie dat doet, heeft te veel van den bezetter geleerd. De minister keerde zich tegen valsche beschuldigingen, zooals die van de Gemeenschap Oud Illegale Werkers die, zon der hem ooit te hebben ont moet, zonder iets wat dan ook te hebben onderzocht, hier in ditzelfde Breda, maar vast gaat rond-bazuinen dat liet zijn dieper doel is de groote knoeiers te sauveeren en de kleine te laten hangen. Wan neer door diezelfde oud-illega le werkers in het openbaar wordt verzekerd, dat de stel lige belofte van de regeering, dat zij over de geheele lijn recht zal doen, voos is en valsch, ja dat die belofte al leen maar dient om „die brave jongens van de illegaliteit zoet te houden" dan kan zulk een gezagsondergraving alleen maar negatief vergiftigend en destructief werken. De minister wilde op deze plaats vanwege de Nederland- sche regeering nog eens met den allergrootsten nadruk zeg gen, dat haar bedoeling geen andere was, noch is, dan er voor te zorgen dat ook dat de laatste en ook de ergste col laborateur, hij zij arm of rijk, klein of machtig, loon naar werken zal ontvangen. Daar toe dienen de bijzondere straf- besluiten, die door vijf bijzon dere gerechtshoven zullen worden gehanteerd. Daartoe dienen de Tribunalen, waarvan er nu vier zijn ingesteld. Alle regelingen zijn echter gedoemd te falen, indien daarachter en daaromheen niet een sfeer van medewerking en vertrouwen aanwezig is. Ziedaar de re den waarom de taak van het Bredasche Tribunaal onder de huidige omstandigheden bij zonder moeilijk te achten is. Naar het woord van Willem den Zwijger behoeft men ten slotte niets te hopen om iets te ondernemen, noch te slagen om door te zetten. Ondanks al diegenen, die het dienstig achten aan het vaderlandsche belang om wantrouwen en tweespalt te zaaien in onze bevrijde gelederen, steekt gij, aldus de minister, maar vast beraden van wal. De tijd zal leeren, dat de knoeiers krij gen wat hun toekomt en dat het Nederlandsche volk weer geestelijk gezond zal worden. Want daar ligt het doel: ons volk moet, nadat het het Hunnenjuk heeft afgeschud, den weg vinden naar een hoo- ger platform dan waardoor het voor 1940 heeft geleefd. Het moet en het zal dieper beseffen, dat er zooiets bestaat als „honneur et patrie" en er zullen nieuwe normen, nieuwe standaarden geboren worden ten opzichte van begrippen ls vaderlandsliefde en vaderland sche trouw. Hier raakt de spreker aan den mooisten kant van den arbeid der Tri bunalen. Alle rechtspraak is tevens rechtsvorming, alle be oordeeling is tevens het scheppen van normen. Wie va derlandsche misdragingen te toetsen heeft aan eer en ge weten, nauwgezet en als goe de vaderlander, die treedt daarmee op als maker van die standaarden, waaraan goed vaderlands gedrag kan wor den gemeten. Welnu, ook daar aan is behoefte. De Nederlan der ziet vaak door de boomen het bosch niet, door de par tijen den staat niet, door de belangen het vaderland niet. De jaren na 1940 hebben hem met mokerslagen, door schade en schande, in leed en druk, het eene, ondeelbare Vader land doen ontdekken. Sinds dien zijn de Nederlanders niet één maar wel veel eensgezin der, sinds dien staan zij dich ter bij elkaar en hebben zij de schotten en schuttinkjes, de politieke en maatschappe lijke, die hen vroeger zoo angstvallig gescheiden hielden, een gezond stuk lager ge maakt. Dit moet zoo blijven. Dat moet bevorderd worden door ieder, die het wèl meent met ons vaderland. Dat is de plicht, die wij allen, tot in lengte van dagen, beseffen moeten jegens de nagedachte nis van hen, die voor dat va derland zijn gevallen. Dezer «lagen, vervolgde de minister, heb ik gestaan bij de vjjf ovens achter in het concentratiekamp te Vught, waar, naar wij met ontstel lende zekerheid weten, mins tens 13.600 van onze landge- nooten tusschen 1940 en 1944 zijn verbrand. Ik heb de gal gen gezien, waaraan zij wer den opgehangen en de putten van ongebluschte kalk, waar in hun doode lichamen werden verpulverd. En denkende aan zéér, zéér goede vrienden, die daar hun laatste gedachten hebben gedacht, die daar met den dood hun trouw aan de Nederlandsche zaak hebben bekocht, heb ik mij zelf ge zworen: Voor zooveel het van mijn zwakke krachten af hangt, ontkomt er niet één. De ontrouw aan het vaderland begint bij het ongure geld ver dienen aan den vijand en ein digt bij het aantrekken van een SS-uniform. Gij zult deze en alle gradaties van land- ontrouw en knoeierij de revue zien passeeren. Vervult uw plicht naar eer en geweten, nauwgezet en, vooral, als goede vaderlanders. En moge dan om uw Tribunaal heen het vertrouwen groeien van de West-Brabantsehe bevolking; moge de zinlooze en heillooze vergiftiging der geesten een keer nemen en moge eindelijk in alle gelederen van bevrijd gebied, de zon van ware va derlandsliefde doorbreken, de vaderlandsliefde, die positief, opbouwend en belangeloos is van natuur. In zulk een at mosfeer zult gij mooi werk kunnen doen, kunnen bijdra gen tot de schepping van den eere-codex van de trouw aan het Vaderland, en werk' zaam zijn tot heil van de geestelijke gezondheid van ons volk. Met den wensch, dat het al len gegeven moge zijn hun taak zóó te vervullen, ver klaarde de minister het Bre dasche Tribunaal geïnstalleerd. (Anep-Aneta. LIJDEN SOV ERDEN KIN GEN Het vroom gebruik om in de weken, die aan den Goe. den Vrijdag voorafgaan het Lijden en Sterven des Heeren te overdenken, maakt radio „Herrijzend Nederland" gaarne tot het zijne. Daarom zal iedere week een half uur van het programma gewijd worden aan deze overdenking. Dit half uur zal verdeeld worden over twee dagen. Des Dins dags zal 's avonds van 7 45 8.00 uur een overdenking wor den gehouden over één der zeven kruiswoorden en wel door verschillende predikanten, terwijl des Vrijdags op den zelfden tjjd pater Gilbertus Lohuis, O.F.M., de lijdensmedi taties zal verzorgen. Op den Goeden Vrijdag zelf zullen deze lijdensoverdenkingen besloten worden door een studio-dienst, verzorgd door ds. van dei ïtee en een slot-meditatie van pater Lohuis. De Distributiekring Middel burg maakt bekend dat van elk gezin één paar schoenen kan gerepareerd worden met zooien en hakken. Zij wier achternamen begin nen met de letter S kunnen de te repareeren schoenen inleve ren bij de Firma Van Haren, Lange Delft, al waar een amb tenaar van den Distributie- dienst aanwezig is op Dinsdag 27 Februari tusschen 912 en 24 uur. De stamRaart van het ge zinshoofd moet worden mede gebracht. Verzocht wordt een label aan de schoenen te be vestigen. De Distributiekring Middel burg maakt bekend dat van Dinsdag af tot en met 10 Maart a.s. geen aanvragen voor schoe nen kunnen worden ingediend, ook niet door z.g. „oorlogs slachtoffers". PUBLICATIES VOEDSELCOMMISS.4KIS. Mededeelingen van het Alge meen Commissariaat van de Voedselvoorziening. VOEDSELVOORZIENING. Zooals wellicht reeds in kleineren kring bekend zal zijn is in het Bevrijde Gebied in het leven geroepen een Dienst Landbouwherstel. Deze dienst is belast met het opnemen en voor zoover mo gelijk het herstellen van de schade, welke door bezettings-, ontruimings- en oorlogshande lingen, direct aan bepaalde landbouwbedrijven is toege bracht. Het vaststellen van de scha de geschiedt door plaatselijke commissie, waarvan het secre tariaat gevestigd is bij de Plaatselijke Bureauhouders van de Provinciale Voedsel commissarissen. Deze Bu reauhouders verstrekken voorts rechtstreeks inlichtin gen over mogelijkheden van teruglevering van levende ha ve en bedrijfsbenoodigdhed. u Zij zijn verder bekend met de adressen van de vertegen woordigers van het Bureau Wederopbouw Boerderijen, welk Bureau als onderdeel van den Dienst Landbouwherstel voorloopig maatregelen treft voor herstel of noodvoor ziening en later voor herbouw. Bij de Bureauhouders zijn eveneens te verkrijgen de adressen van de Provinciale Inspecteurs en de districts-ver- tegenwoordigers van den Dienst Landbouwherstel die in. lichtingen kunnen verstrekken over het herstel aan grond, watergangen, polderwegen, enz. Voor zoover getroffenen voor levensonderhoud of voortzet ting van het bedrijf dringend geldmiddelen noodig hebben, kunnen zij via de Plaatselijke Bureauhouders voorschotten aanvragen op de vergoedingen voor de inundatie-schade en voor de schade, geleden door het bij de oorlogshandelingen verloren gaan van producten en bedrijfsmiddelen. DISTRIBUTIEDIENST WISSENKERKE. De Leider van den distribu- tiedienst Wissenkerke maakt bekend, dat de uitreiking van bonkaarten zal plaats hebben in het tijdvak van 26 Februari t.m. 16 Maart 1945. Men wordt verzocht goede nota te nemen, op welke dag en welk uur men moet ver schijnen. Zelfverzorgers kunnen dit op hun zeïfverzorgersomslag zien. Niet-zelfverzorgers op het inlegvel van het „Hoofd van het gezin. Medegebracht dient te worden De afgeknipte bon 72 van de loopende levensmiddelen kaart. Uitgereikt zullen worden: le. Levensmiddelenkaarten: KA 4 aan personen geboren in 1926 en vroeger. KB 4 aun personen geboren in 1927 t.m. 1930. KC 4 aan personen geboren in 1931 t.m. 1940. KD 4 aan personen geboren In 1941 t.m. 1942. KE 4 aan personen geboren in 1943 t.m. 1945. 2e.Noodkaart Zeeland. Iedere rechthebbende op een levensmiddelenkaart, wordt in het bezit van een noodkaart Zeeland gesteld. Bonkaart genummerd van 1 t.m. 25 aan personen ge boren in 1926 en vroeger. 201 t.m. 225 aan personen ge boren in 1927 t.m. 1930. 301 t.m. 325 aan personen ge boren in 1931 t.m. 1940. 401 t.m. 425 aan personen ge boren in 1941 t.m. 1942. 501 t.m. 525 aan personen ge boren in 1943 t.m. 1945. 3e. Tabakskaarten QA. Deze kaart wordt uitgereikt aan mannelijke personen, ge boren in 1926 en vroeger. 4e. Versnaperingskaarten QB en QC. QB aan vrouwelijke perso nen, geboren in 1926 en vroe ger. QC aan personen geboren in 1927 en later. De na-uitreiking zal plaats hebben op Maandag 19 Maart van 9.30 tot 12 uur te Geers- dijk. De Leider, M. A. L. HUBREGTSE. Het Rijksbureau voor User en Staal en het Rijksbureau voor Non-Ferro-Metalcn, dee- len aan smeden, loodgieters en fitters mede, dat vergunnin gen tot aankoop en/of verwer king van metalen uitsluitend worden afgegeven via de bij kantoren dezer Rijksbureaux Belanghebbenden dienen zich dus tot deze bijkantoren te wenden. Hér Rijksbureau voor IJzer en Staal en het Rijksbureau voor Non-Ferro-.VIetalen ma ken bekend, dat voor het aan vragen van vergunningen voor het verwerken, bewerken, ver- fa uiken, gebruiken, koopen en afleveren aan het hoofdkan toor te Tilburg of de bijkan toren in het geheele bevrijde gebied, in de volgende geval len onderstaande formulieren moeten worden gebruikt: A. Ijzer en staal, nl. walserjj- en gieterijprodueten, bruikbaar ijzer. 1. Verwerken uit eigen voor raad. a. hoeveelheden boven 250 kg. uitsluitend via het hoofd kantoor te Tilburg, op for mulier YS 8 in tweevoud (exemplaren 1 en 3); b. hoveelheden van 250 kg. of minder via de bijantoren, formulier YS 8 in tweevoud (exemplaren 1 en 3). 2. Verwerken en aan- of verkoopen/af leveren. a. hoeveelheden boven 250 kg. uitsluitend via het hoofd kantoor te Tilburg op for mulier YS 8 in drievoud; b hoeveelheden van 250 kg. of minder via de bijkantoren op formulier YS 8 in twee voud (exemplaren 1 en 3). 3. Aankoopen/afleveren, niet met direct verwerken gecom bineerd. Alle aanvragen voor punt 2 en 3 via het hoofdkantoor te Tilburg op formulier YS 16 in drievoud. Handelaren in oud ijzer en afvallen van vjzer en staal be hoeven voor het sloopen en sorteeren van eigen voorraad geen vergunning aan te vra gen. B. Non-ferro-Metalen, exclusief oude m>n-ferio-metalen en afvallen daarvan. 1. Verwerken uit eigen voor raad. Alle aanvragen via het hoofdkantoor te Tilburg op formulier YS 16 in tweevoud (exemplaren 1 en 3). 2. Verwerken en aankoopen/ afleveren. a. Aanvragen van punt 2 en 3 kunnen alleen via het hoofdkantoor te Tilburg op formulieren NF 7 in drievoud worden ingediend. b. Geringe hoeveelheden van enkele kg. per metaalsoort kunnen via de bijkantoren op formulier NF 7 in drievoud worden ingediend. 3. Aankoopen/afleveren, uit sluitend als aanvulling van de tusschenvoorraden. Uitsluitend aanvragen via het hoofdkantoor te Tilburg op formulier NF 7 in drievoud. C. Oude non-ferro-metalen en en afvallen daarvan. Alle aanvragen voor ver- werkings-, aankoop-, afleve- vings en verkoopvergunningen dienen via het hoofdkantoor te Tilburg op formulier NF 7 te worden ingediend. Handela ren in deze artikelen behoeven voor het sloopen en sorteeren uit eigen voorraad geen ver gunning aan te vragen. Indien aanvragen aan „an dere" contingenthouders dan de bijkantoren van de Rijks bureaux worden gedaan, wor den dezelfde formulieren ge bruikt als voor het hoofdkan toor. Deze „andere" contingent houders zijn momenteel: de mijnen, het Rijksbureau Ma terialen Wegverkeer, de We deropbouw, het Centraal Bu reau van Gas-, Water- en Electricileitsbedrijven en de Nederlandsche Spoorwegen. De formulieren kunnen wor den verkregen stj oe r»qko bureauen voor IJzer en Staal en Non-Ferro Metalen te Tilburg of de bijkantoren daarvan. Op aanvraag worden eenige exemplaren toegezon den. Formulieren, welke door het hoofdkantoor moeten wor. den afgehandeld, kunnen eveneens bij de kantoren wor den ingediend. Deze zorgen voor verdere verzending. Hierdoor geven wij met blijd schap kennis van de geboorte van onze Dochter catharina josina (ineke). W. CALJiOUW. C. M. CALJOUW— RIJKSE. Middelburg, 24 Februari 1945. Volderijlaagte 8. Tijd. Kraamkl. Koorkerkhof. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje JOHANNES (HANSJE). D. MEULENBERG P. M. MEULENBERG-— VERBURG. Arnemuiden, 21 Februari 1945. 1910 1945. g Vrijdag 2 Maart a.s. ho- 5 pen D.V. onze geliefde jjj Ouders en Behuwdouders g MAARTEN VERHAGE f en g ADRIANA VERHAGE— KOPPEJAN, =j hun 35-jarige Eolitveree- ZÉ niging te herdenken. EE Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven is de g wensch van hun dankbare Kinderen, - JAAN. JAN. g MINA i FINUS. jg Souburg. 26 Febr. 1945. ij EC Tijd.: Dijkstraat 30. Heden overleed tot onze diepe smart ons innig ge liefd Zoontje én Broertje MARINUS ANTHONIUS, in den jeugdigen leeftijd van bijna 6 maanden. De Heere trooste ons in deze smart. H. WESTSTRATE. A. WESTSTRATE— BASSIE. CORN.ELIS. PIETER HENDRIK. Middelburg, 23 Febr. 1945. Molenwater 71. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons ge liefd Kleinkind MARINUS ANTHONIUS WESTSTRATE, in den jeugdigen leeftijd van 6 maanden. God, ons aller Vader, trooste ons in dit zwaar verlies. E'v. Kapelle-Biczelinge: P. BASSIE J. P. BASSIE—BLOK Terneuzen: Fam. WESTSTRATE. 23 Februari 1945. R.K. VOLKSBOND Afd. Vlissingen. Ledenvergadering op Woens dag 28 Februari a.s., des avonds 7.30 uur, in het C.J.M. V.-gebouw, Noordstraat 34. Te behandelen punten: Be stuursverkiezing; reglement samenwerking vakcentrales. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons Neefje MARINUS ANTHONIUS WESTSTRATE, in den jeugdigen leeftijd van 6 maanden. Hij, die machtig is, trooste ons allen in dit verlies. Middelburg: J. P. LOKERSE. P. LOKERSE— BASSIE BE'ATRIX, BAS en MIENTJE. Den Haag: P. BASSIE. 23 Februari 1945. Op 6 November werd van ons weggenomen onze geliefde Zoon, Broeder, Oom en Zwager JOHANNES BAKKER, in den bloeienden leeftijd van 18 jaar. Uit aller naam, H. BAKKER. Aagtekerke 36. Evacuatie-adres: Krabbendijke A 150. Op 19 Januari werd uit ons midden weggenomen onze geliefde Broeder ROGIER KOPPEJAN, in den leeftijd van ruim 53 jaar. De Heere, die geen re kenschap geeft van Zijn daden, doe ons in Z(jn on- doorgrondelijken wil be rusten. KORNELIS KOPPEJAN. SARA KOPPEJAN. ELIZABETH KOPPEJAN PIETER KOPPEJAN. ADRIAAN KOPPEJAN. Meliskerke, Febr. 1945. Op 19 Januari werd van onze zijde weggenomen onze geliefde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom ROGIER KOPPEJAN, in den leeftijd van ruim 53 jaar. De Heere sterke ons in dit zoo smartelijk verlies. Uit aller naam, H. KOPPEJAN. Meliskerke, Febr. 1945. Gevraagd flinke DIENSTBODE of WERKSTER „DE LELIE", Korte Delft 46. Middelburg. Heden overleed na een kortstondig ljjden onze ge liefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mevrouw WILLEMINA BEUGELINK, geb. GLERUM, in den ouderdom van 74 jaar. Middelburg: A. BEUGELINK. Londen: J. C. BEUGELINK. Alkmaar: J. BEUGELINK— CREMER W. BEUGELINK. Middelburg: G. BEUGELINK. Liever geen bezoek. Middelburg, 23 Febr 1945. Korendijk 2. In plaats van kaarten. Op 28 Januari overleed te Wissekerke onze ge liefde Vader P. W. DE VRIES, in den ouderdom van ruim 75 jaar. Uit aller naam, R. W. DE VRIES. Wissekerke, 28 Jan. 1945. DAMES! W(j repareeren Uw kousen op de nieuwste SPEEDOMASK Kousen-Laddermachine. Beleefd aanbevelend. J. VAN DE KREEKE Naaimachinehandel Nieuwstraat 38 Middelburg. Wordt gevraagd voor de cen trale der P.Z.E.M. te Vlissin gen een MACHINIST, bekend met onderhoudswerk van stoomketels en turbines en bij voorkeur centrale-ervaring. Loonschaal machinist 2de klasse 33,50 tot f 37,50 per week; machinist 1ste klasse 37,50 tot 41,50 per week; plus toeslag voor gehuwden, kindertoeslag enz. Schriftelijke sollicitaties met inlichtingen, referenties enz. te richten aan de N.V. P.Z.E.M., Poelendaele, Middelburg. ATTENTIE. Heer zoekt te Middelburg Kamer met pension of ontbijt Brieven spoedig aan den Heer L. MEIJÉRS, Korte Noord straat 38, Middelburg. Voor de vele bewijzen van deelneming na het droevig overlijden van onzen innig ge liefden Zoon, Kleinzoon, Broe der, Behuwdbroeder, Oom en Neef SIMON VAN DER MEULE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, S. VAN DER MEULE. Domburg, 21 Februari 1945. Harmonie ONS GENOEGEN. Vlissingen. Hervatting der repetities op Dinsdag 27 Februari, 8 uur, zaal Bellamypark 3 (naast Witte Ballon). Opkomst ge- wenscht. HET BESTUUR BENZINE en PETROLEUM steeds voorradig aan de pomp en per vat. ZEEUWSCHE KOLENMAATSCHAPPIJ N.V. Tel. 2872, Goesehe Korenmarkt Middelburg. Voor de vele bewijzen van deelneming betoond na het overlijden van mijn onvergete- Ijjken Man CORNELIS DINGEMANSE, betuig ik mijn hartelijken dank. Wed. C. DINGEMANSE— VAN ELSACKER Middelburg, Seisweg 4 Evac.-adres: Langeviele 31. Het Burgerlijk Armbestuur te Kruiningen vraagt voor zoo spoedig mogelijk een Echtpaar, zonder kinderen, als HOOFD VAN HET TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. Sollicitaties worden inge wacht bij den Voorzitter, den Heer I. VERMEULEN, Hoofd straat 52 te Kruiningen, al waar ook inlichtingen kunnen worden gevraagd. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot, en Overgrootmoeder ADRIANA JOHANNA ALEWIJNSE, Weduwe van JAN WATTEL, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. c. WATTEL Middelburg, 27 Februari 1945 Voor de liefderijke verzor ging in de noodziekenhuizen te Serooskerke (W.en -leinkens- zand en voor de deelneming ons betoond na het overlijden van onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder JACOBA BROERSE, Wed, van A. MALJAARS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, P. MALJAARS. Serooskerke (W.) en Heinkens- Ambachtsschool - Middelburg. Voor leerlingen van buiten Middelburg worden KOSTHUIZEN gezocht. Gegadigden gelieven zich te melden aan het school gebouw tijdens de schooluren. YERSEKE. De Ver. voor Geref. Lager Onderwijs vraagt voor haar school met 1 Maart of 1 April a.s. een tijdelijk ONDERWIJZER ES) 5de leerkracht. Liefst bel. lid der Geref. Kerk. Brieven, zoo mogelijk vóór 1 Maart, aan het Hoofd der School, J. JONKHEER, Dam straat 13. HET BESTUUR. AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS te Middelburg. De lessen aan de Avond school voor Nijverheidsonder wijs te Middelburg zullen we der aanvangen op Donderdag avond 1 Maart te 7 uur, in het gebouw der A.B.S. De leerlingen moeten hun teekengereedschappen mede brengen. Nieuwe leerlingen kunnen nog worden toegelaten. J. H. KLARENBEEK, Directeur. N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. De ZUIVERINGSCOMMISSIE, bedoeld in K. B. van 13 Jan. 1944 is voor de Nederlandsche Spoorwegen voor het district Zeeland als volgt samengesteld: Mr. J. A. E. RINK, Molenwater 63, Middelburg, Voorzitter. S. KLAP, Zaagmolenpolder 3, Middelburg C. P. MEYAARD, Rijksweg H 123, Lewedorp A. J. KUIPERS, A. Dekenstr. 115 (bov.), Vlissingen t Leden N. J. VOSSEN, Lange Delft (hoek Heerenstraat) Middelburg F. TOLHUIZEN, Segeerstr. 16 (bov Middelburg, Secretaris. Schriftelijke klachten, mits volledig onderteekend, kunnen uiterlijk tot 15 April a.s. aan bovengenoemde adressen in ontvangst worden genomen. Dit geldt ook voor klachten geuit door niet-spoorwegper- soneel. De Secretaris, F. TOLHUIZEN. RADIO OMROEP „HERRIJZEND NEDERLAND" vraagt voor de inrichting van een nieuwe studio zoo spoe dig mogelijk aanbieding van: 100 M2 jute (eventueel oorlogskwaliteit) 50 M2 vloermat (eventueel oorlogskwaliteit). Brieven te adresseeren aan „Herrijzend Nederland" even tueel via den Militairen commissaris ter plaatse. Per 1 x plaatsing 65 cent: ten hoogste 5 regels. Groot Belgisch Keukenbuffet 50. W. VADER, Bellinkstr. 2, Middelburg. Zwart Kookkaclielt je, 30 en Mangel, 30. DEN HOL LANDER, Seisstr. 13, M'burg. In goeden staat zijnde mo derne Kinderwagen. HAAN, Langeviele 21, Middelburg. 1 of 2 pers. Cano, in goeden staat, met toebehooren. A. BOOGAARD, Lepelstraat B 62, Serooskerke (W.) Nette Dagdienstbode. A. J. DE PAGTER, Korte Noord straat 51. Middelburg. Net Werkmeisje. Adres: M. J. HUIJSSE, St. Pieterstraat (nieuwbouw). Mevr. VAN SCHAGEN, L. Giststraat 5, vraagt Meisje voor de morgenuren. Meisje voor de Stationsres tauratie, Kanaalweg 14, Mid delburg. Nette Werkster, liefst Vrij dags. BARENTSEN, Vliss. str. 30, Middelburg. Net Meisje, 23 j., zoekt betr. als Hulp in de Huishouding voor dag en nacht. Aanb. Kap per BOOM, Gravenstr., M'burg 9 Mijn Werkschoenen, m. 45 47, m. nieuwe zolen en hakken v. idem m. 43? VOOGT, Lange Geeie 51, Middelburg. Mijn Damesschoenen, m. 39 voor dito m. 40. M. M.ONTE- ny, Rijksweg 40, Nieuwland. Z.g.a.n. Gymn. schoenen, m. 43 voor m. 36, Kinderschoenen, m. 20 cn 21 v. 22 of 23? DE KONING, Turfkade 29, M'burg 9 Mijn z.g.a.n. Meisjessch., m. 37 voor m. 38, pl. nak en z.g.a. n. Meisjessch. m. 39 v. 38 pl. hak. KOOMAN, Schuitvlotstr. 17, Middelburg. Mijn Manswerkscli., m. 41 v. Damessch., m. 40. paar Kin- dersch., m .24 v. 28 of 29? A. MARIJS, Langeviele 68, Mid delburg. Boerenmansrok voor blauwe Werkkiel. Rijksweg 51, N. en St. Joosland. Mijn donkerroode Schoenen, z.g.a.n., m. 36 en pr. br. sch., m. 36 v. maten 38 of 39? B- LEIJNSE, Arm :n. Schuitvlot 24, Middelburg. Mijn z.g.a.n. Meisjesschoe nen, m. 36 voor 37 HAAN, Langeviele 21, Middelburg. Roeiboot gevonden. Br. met omschr. van kenteekenen te richten aan J. KOENE, Seis weg B 63, Grjjpskerke.

de Vrije Zeeuw | 1945 | | pagina 2