VLISSINGEN Steunt de act e van bet Comité „Z:euwsche hu'p voor boven de rivieren" met Uw bijdrage MIDDELBURG LlLLIPUTTEHSl Te koop gevraagd Diversen Wie ruilt Dienstaanvragen Huur en Verhuur Dienstaanbiedingen VERGADERING NED. ROODE KRUIS TE YXISSINGEN. Belangrijke mededeelingen over toekomstige hulpver leening in het Noorden. Het afgeloopen jaar is voor de Vlissingsche afdeeling van het Ned. Roode Kruis de meest bewogen periode in haar bestaan geweest. Leiding, transport- en verpleegcolonne hebben in het kritieke najaar een bewonderenswaardige zelf opoffering getoond. Met ge rechtvaardigde zelfvoldoening kon het bestuur dan ook j.l. Maandag een buitengewone al gemeene vergadering van alle leden beleggen. Deze bijeen komst werd gehouden in het café van den heer Kiviet. Burgemeester C. A. van Woelderen was er als eere voorzitter der afdeeling aan wezig. De hoofdschotel van de agenda vormde het verslag van de Roode Kruisverrichtin- gen gedurende 1944, uitge bracht door dr. Jens, den af- deelingsvoorzitter. Op dit bui tengewoon belangwekkende jaarverslag dat allesbehalve „droog" was! komen we nog afzonderlijk terug. Dr. Jens, die de bijeenkomst presideerde, heette alle aan wezigen welkom, in het bij zonder den Kringcommandant, dr. Knoop, den burgemeester, die al meer dan 25 jaar lid en eere-voorzitter van de af deeling is geweest, den wnd. commandant van den luchtbe schermingsdienst, den heer Bos en een geneesheer van de Kon. Ned. Marine. Slachtoffer van zijn plicht herdacht. De voorzitter memoreerde, dat de Vlissingsche Roode Kruis-menschen 4 September j.l. voor het laatst waren bij eengekomen. Men verwachtte dat er belangrijk werk te doen zou zijn. Dit voorgevoel is maar al te juist geweest. Eén der leden, n.l. de heer Frans Braat, is tijdens de bevrij dingsactie op 1 November ge sneuveld. De vergadering heeft hem staande en tijdens eenige minuten van stilte her dacht. De spr. deelde voorts mede, dat vele leden buiten Vlissingen voor het Ned. Roode Kruis hebben gewerkt. In haar geheel is de afdee ling er ondanks de vele ge varen, nog goed afgekomen. Het 30-jarig bestaan moest zonder viering worden gepas seerd. Ook nu is het nog geen tijd voor feestvreugde, daar de toestand boven de rivieren meer dan ernstig is geworden. Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis is daar tot aftreden gedwongen. Onwaar diger:, zooals de heer Piek van „Winterhulp" zijn nu aan den top geplaatst. Het werk boven den Moerdijk ligt daar door praetiseh stil. Na deze inleiding las dr. Jens het jaarverslag voor. Dit werd met groote belangstel ling gevolgd. Dr. Knoop releveerde hierna de groote verdiensten van dr. Jeus zelf, die in de Novem berdagen de algemeene lei ding an het Roode Kruis werk te Vlissingen heeft ge had. Toespraak van den burge meester. Burgemeester van Woelde ren, die vervolgens aan het woord kwam, verklaarde, dat hij met trots het buitenge woon goede werk van het Roode Kruis in de Scheldestad heeft gevolgd, zij het dan op eenigen afstand. De afdeeling is zelf een oorlogskindje, want zij werd in de bewogen dagen van 1914 opgericht. Er is toen ènder belangrijk werk verricht, n.l. de uitwisseling van krijgsgevangenen te Vlis singen. Tijdens de moeilijke jaren der Duitsche bezetting is dr. Jens altijd op zijn post gebleven. Hij heeft ook de berging van de slachtoffers uit de „Bulgia" geleid en ont zag geen moeilijkheden. Bij het Vlissingsche Roode Kruis heeft steeds een goede geest geheerscht en de uitnemende leiding van dr. Jens was on getwijfeld de oorzaak van het behaalde succes. Voorts vestigde de eere voorzitter de aandacht op het feit, dat het Roode Kruis in Engeland en Amerika zich bezig houdt met uitgebreid hygiënisch-sociaal werk en hij sprak den wensch uit, dat ook het Ned. Roode Kruis zich meer op dit terrein zal bege ven; hierdoor zouden de an dere ,,Kruis"-vereenigingen weer naar de oprspronkelijke organisatie kunnen terugkee- ren. Vlissingen, zoo besloot de spr., blijve een voorbeeld voor alle andere afdeelingen van het Roode Kruis! Het doel van de „H.A.R.K". Na een korte pauze, waar in lafenis en versnaperingen werden rondgediend, nam dr. Jens weer het woord. Hij ver telde, cat er te Eindhoven een voorloopig Centraal Co mité van net Ned. Roode Kruis ir bevrijd gebied is opgericht. Dit comité heeft het initiatief genomen tot een nationale Hulp-Actie Roode Kruis I H.A R.K.). De Kringcommandant kreeg hierop gelegenheid het doel van deze hulpactie uiteen te zetten. Het Centraal Comité dient ter vervanging van het hoofdbestuur, aldus dr. Knoop. Nu het Roode Kruiswerk bo ven de rivieren is lamgelegd, zal hulpverleening van het Zuiden uit straks hard noodig zijn. De afdeelingen in bevrijd gebied moeten dan klaar staan. Het Britsche Roode Kruis zal eveneens hulp bie den. Er worden thans „Re- lief Units" en „Hospital Units'' (h ilp- en verplegingseolonnes) voor de rest van ons land in het leven geroeoen. De Wal- chersche afdeelingen hebben reeds zelfstandig een „Relief Unit" voor Schouwen en Dui- veland of andere gebieden, waar hulp noodig zal zijn, ge formeerd, Deze eenheid staat o.l.v. dr. Jens en omvat 24 man met o.a. 75 brancards. Daarnaast verdient de H.A.R. K. aller belangstelling en me dewerking, temeer, daar er hulp van het buitenland via het Ned. Roode Kruis in het vooruitzicht is gesteld. Be vrijd gebied draagt dus een groote verantwoordelijkheid. De voorzitter deelde ten slotte mede, dat de cursussen van de Vlissingsche transport colonne a.s. Maandag in het C.J.M.V.-gebouw worden her vat. Er zijn geharde menschen noodig, want de hulp gaat nu pas beginnen! De bijeenkomst werd beslo ten met een gezellig samen zijn. ROODE KRUIS-GIFTEN VOOR NEDERLAND. De heer Dresselhuys heeft medegedeeld, dat het Ameri- kaansche Roode Kruis 50.000 dekens ter waarde van 150.000 dollar aan de bevolking van bevrijd Nederland zal schen ken. Hij verklaarde, dat hij een brief van het hoofdkwar tier van het Roode Kruis in Washington ontvangen had, waarin werd medegedeeld, dat het verschepen zoo spoedig mogelijk zou geschieden. In deze brief werd tevens geschreven, dat het verzoek om de dekens gekomen was van SHAEF via den vertegen woordiger voor oorlogsherstel- arbeid der burgerlijke bevol king in Noordwest-Europa. De dekens zijn aan de militaire autoriteiten te New York overgedragen ter verscheping naar het Amerikaansche Roo de Kruis te Parijs. Zij zullen onder toe zicht van vertegenwoordigers van het Amerikaansche Roode Kruis bij de troepen te velde gedistribueerd worden. De heer Dresselhuys heeft verder verklaard, dat er spoe dig een schin vertrekken zal met 295 kisten melkpoeder, 515 kisten geconcentreerde si naasappelsap en 1440 kisten gecondenseerde melk, die wa ren aangekocht met 27.000 dollar, die geschonken waren door Curagao in antwoord op een telegrafisch verzoek van den heer Dresselhuys namens Prinses Juliana. De verscheping van 71 kis ten met. goederen ter waarde van 25.000 dollar was geschied door middel van geld, dat was ingezameld door het comité van Joodsche burgers in Cura cao en zal gedistribueerd wor den door het Nederlandsche Roode Kruis. De verscheping 's geschied door den heer J. N. Nienhuys, penningmeester van het Nederlandsche oor- 'ng-herstelcentrum te New York. Het Ned"rlr"dsohe steun comité droeg 546 kisten wol- 'en goederen bij; dekens, on dergoed. baby-uitzetten en z«et>, die onderweg ziin naar Nederland via Groot-Brittan- nië, met het verzoek om door het Neder'andsche Roode Kruis gedistribueerd te wor den. Gor,oemrj comité heeft te vens 400 f'esschen eik inhou dende honderd Oxford-eenbe. d-n met penicillin gezonden. Dit is d? eerste maal, dat dit geneesmiddel n'ar Neder'and wordt verscheept. De versche ping zal spoed'g plaats vinden. De heer Dresselhuys ver klaarde tenslotte, dat de Ne derlandsche regeering alle transportkosten voor haar re kening heeft genomen. Voorts is te New York be kend gemeakt, dat landen, zooa's Nederland en Frankrijk die van plan zijn voor allen anderen steun der UNP"A t- betalcn, nasrge'ang de behoef ten, gebruikte klceding zullen ontvangen. Deze steun is gra tis. (Ancp-Aneta). AANKOMST VLIEGENDE VOEDSELCOLONNE. 44 „Queens's Messengers" op weg naar Nederland. Wanneer straks de verdere bevrijding van Nederland voortgang vindt, zal de bevol king van steden en dorpen, na maanden lang gekweld en uitgehongerd te zijn, reikhal zend uitzien naar degenen, die hen het zoo vurig verbeide voedsel zullen komen brengen, dat zij zoo lang hebben moeten ontberen. Achter de tanks en infanterie zullen de vliegende voedselcolonnes opdagen. Een onderdeel van deze voorziening wordt gevormd door de zgn. „Queen's Messen- gers"-convooien, welke een geschenk zijn van Koningin Elizabeth van Engeland. Zoo als men zich herinnert zijn op 15 December vier van derge lijke convooien, in totaal 44 wagons, aan Nederland over gedragen. Een maand geleden is spe ciaal hiervoor opgeleid perso neel naar Engeland gegaan om deze wagens in ontvangst te nemen. Dezer dagen zijn deze mannen met hun voertui gen op weg naar Nederland in België aangekomen. Elk con- vooi bestaat uit twee keuken wagens, vier cantinewagens, twee voedselwagens, twee wa tertankwagens en gereed schapswagens. In tegenstel ling tot de soortgelijke wa gens, die in Engeland gebruikt werden om de bevolking van gebombardeerde steden van het eerst-noodige te voorzien, welke geheel wit geschilderd waren, zijn deze auto's in de camouflagekleuren gehouden, omdat zij dienst zullen doen in de onmiddellijke nabijheid van het front. De keukenwagens, die er zoo uitzien, dat elke huisvrouw er jaloersch op zou worden, zijn betrekkelijk klein. Hun afme tingen zijn ongeveer 2 bij 3 meter. Het is verwonderlijk, hoe men deze kleine ruimte nog zoo doelmatig heeft kunnen inrichten. De eene zijde wordt in de lengte in beslag genomen door een smalle aanrecht, waarop vier groote gele soep ketels bevestigd zijn. De ruim te eronder is een wirwar van potten en pannen. Aan den anderen kant bevinden zich eveneens ketels, die bestemd zijn voor het bereiden van warm eten. Deze werken elec- trisch en kunnen zoo noodig worden aangesloten op een wagen, waarin electriciteit wordt opgewekt. De voedsel- en cantinewagens zijn gevuld met de noodige voorraden levensmiddelen. In het bijzonder bevatten ze b'ik- ken soep, thee, suiker, bis cuits, vleesch, melk, margari ne, en speciaal voor kleine kinderen rijstpudding in blik. Het personeel bestaat uit een vijftigtal officieren en man schappen die zich eenige maanden geleden vrijwillig hebben aangemeld. Zij hope" zoo spoedig'mogelijk in staat te zijn hun landgenooten, die nu nog or.der de Duitsche be zetting zuchten, bij te staan. (Anep-Aneta). DRIE NEDERLANDERS OP LUZON BEVRIJD. Drie Nederlanders behooren- de tot 511 krijgsgevangenen zijn door Amerikaansche Ran gers uit een gevangenkamp op Luzon bevrijd, waar zij sedert 8 Maart 1942 geïnterneerd waren. De Nederlanders waren op Bandoeng gevangen geno men. Het zijn sergeant C. Meule- man van de Koninklijke Mili taire Academie te Bandoeng, wiens vrouw in de Groenstraat te Utrecht woont, voorts ser geant J. H. Klein uit Buiten zorg, die dienst deed op de af deeling voorlichtingsdienst van het ministerie van Oorlog en soldaat G. L. van Diggelen uit Malang, wiens ouders te Am sterdam wonen. Sergeant Klein vertelde, dat zij gedrieën met andere ge vangenen eerst naar Singapo re en daarna naar Thailand gezonden werden waar zij aan de spoorlijn van Thailand naar Birma werkten gedurende achttien maanden. Daarna keerden zij naar Singapore te rug en werden naar Manilla gezonden. Het schip waarin zij naar Ja pan gezonden zouden worden, verliet Manilla in Servtemke; 1944, maar 't werd ter hoogte van de Baai van Manilla dooi Amerikaansche bommenwer pers tot zinken gebracht. Vier bommen troffen het schip dat binnen drie minuten zonk. De overlevenden moesten op vlot ten dan wel zwemmend de kust in de Baai van Subic zien te bereiken. Zij waren vijf uur lang te water,waarna zij door gewapende Japanners met de Britsche en Amerikaansche schipbreukelingen werden in gerekend. Klein, Meuleman en van Diggelen werden naar een gevangenkamp bij Cabanatuan getransporteerd, terwijl dertien andere Nederlanders naar esn kamp te Bilibid gebracht wer den. De Nederlandsche krijgsge vangenen waren zeer nieuws gierig naar nieuws over Euro pa, aangezien zij slechts ge ruchten hadden vernomen van een offensief der geallieerden op Luzon. Zij waren in lompen gehulc" en hadden geen schoenen aan. Na het hongerdieet der gevan genkampen smaakte 't maal, bestaande, uit v'ees"h, eieren brood, boter en koffie, dat men hun in een evacuati-««ntrum bereid had, overheerlijk. Zij ontvingen evenals alle andere geredden een complet? Amerikaansche legeruitru ting en alle gerief van het Ameri kaansche Roode Kruis. Zi' verklaarden, dat, toen zij het schieten hoorden bij d»n aar- val on hun gevangerkamp, zij meenden dat het de Japan ners waren en zij haddm gern 'dee dat hun bevriiiing zoo r «- bij was. Zij konden moeihjk beseffen dat zij nu weer vrij waren. Thans rusten zij uit in een veldhospitaal, waar generaal Mac Arthur de bevrijden be zocht en zich met velen onder hield. (Anep-Aneta). De burgemeester van Vlis singen maakt bekend, dat men zich voor het opgeven van schade, veroorzaakt door militairen van de geallieerde troepen en ontstaan anders dan door militaire operaties of door vorderingen, uitsluitend heeft te wenden tot de politie en wel eiken werkdag tus- schen 19 en 20 uur. Wegens plotseling vertrek van den Rijksdeskundige, kun nen gedurende 14 dagen geen rijproeven worden afgelegd. De Rijksdeskundige voor de provincie Zeeland; E. VISSCHER. CHR. BURGERSCHOOL. MIDDELBURG. Hervatting der lessen voor de Ulo-klassen in het Gymnasium Latijnsche Schoolstraat. Klas I Maandag 12 Febr. 9 u. v.m.; klas n idem 10.30 u. v.m.; klas H Dinsdag 13 Febr. 9 u. v.m. Zwarte handelaars kunnen in België bestraft worden met een maximum boete van 7 millioen frans of een gevan genisstraf van 5 jaar. PUBLICATIES VOEDSELCOMMISSARIS. Mededeelingen van het Alge meen Commissariaat van de Voedselvoorziening. TUINBOUWZADEN. 1. Het is verboden tuin- bouwzaden te verhandelen en te vervoeren. Dit verbod geldt niet voor: a. Telers, die voor oogst 1944 een teeltcontract hebben afgesloten met een door N. A.K.G. erkenden zaadhandelaar in op 1 Febr. 1945 bevrijd Ne- derlandsch gebied. Deze telers moeten de bij overeenkomst vastgelegde zaadopbrengsten zoo spoedig mogelijk ter be schikking stellen van hun con tractgever. b. xelers, die voor oogst 1944 een teeltcontract hebben afgesloten met een zaadhan delaar in het op 1 Febr. 1945 bezet Nederlandsch gebied, in zooverre zij een koop-overeen komst gesloten hebben met eon door N.A.K.G. erkenden zaadhandelaar in op 1 Febr. 1945 bevrijd Nederlandsch ge bied. Genoemde overeenkomst moet schriftelijk worden vast gelegd en een duplicaat hier van moet binnen 8 dagen na het sluiten der overeenkomst aan de afdeeling Tuinbouw- zaden van den Algemeenen Commissaris voor de Voedsel voorziening worden inge zonden. c. Groothandelaren kunnen afleveren aan kleinhandelaren. d. Kleinhandelaren kunnen afleveren aan verbruikers in hoeveelheden, waarvan aanne melijk is, dat zij bestemd zijn voor uitzaaiing. 2. Export en import kan slechts plaats vinden na eon dispensatie van de afdeeling fuinbouwzaden. 3. De afdeeling Tuinbouw- zaden is bevoegd, eventueel op aanwijzing van de vakgroep, telers te verplichten, bepaalde soorten en hoeveelheden zaden in te leveren aan één of meer door haar aan te wijzen hande- laar(en). 4. Voor alle afleveringen blijven de vastgestelde prijzen, leverings- en betalingsvoor waarden, zooals deze voor het seizoen 1943'44, resp. als telers-, groothandel-, tuinders- en particulieren-prijzen zijn vastgesteld, ook voor 1944'45 van kracht. NOTA. De plaatselijke kleinhandel gelieve zich ter bevoorrading te wenden tot onderstaande N.A.K.G.-grossiers: N.V. wed. P. de Jong, Goes Fa. Koning en Vlieger Westerstraat lb, Goes, D. J. v. d. Have, Ka- pelle bij Goes, Gebr. P. C. en I. de Jong, Goes. NIET GEHONOREERDE BONNEN. Het komt wel eens voor, dat er bonnen aangewezen worden, zonder dat men er goederen op kan krijgen. Gebeurt dit, dan hoort men de klacht; „On. der de Duitschers was het toch maar heel wat beter!" Het euvel is te wijten aai het feit, dat de magazijnen onder de Duitsche bezetting steeds een z.g. buffer-voorraad in reserve hadden. Dit was een voorraad, voldoende om de bevolking nog 6 k 8 weken van goederen te voorzien. Op het oogenblik is de toestand echter zoo, dat de distributie kantoren hoogstens over een voorraad voor 2 i 3 dagen be schikken. Dit verklaart het feit, dat het soms voorkomt, dat' de aangewezen bonnen niet onmiddellijk gehonoreerd kunnen worden. Na 1 of 2 we ken zal men dan echter de ver langde goederen wel kunnen krijgen. inmiddels zullen alle krach ten ingespannen worden, om te geraken tot een grooteren buf fer-voorraad. WAARSCHUWING. Reeds vele malen is er op gewezen, dat allerlei in oor- logs- en bezettingstijd afge kondigde verordeningen nog onverminderd van kracht zijn, en dat deze, in het belang van een ordelijk verloop der Voedselvoorziening, ook ge handhaafd dienen te blijven. Desondanks gaat het publiek door met het begaan van al lerlei overtredingen, als het vervoeren van broodgraan naar den molenaar zonder maalvergunning, het vervoeren van graan door geëvacueerden zonder vergunning enz. De C.CJJ.-ambtenaren heb ben thans opdracht gekregen tegen elke overtreding met kracht op te treden. Men zij dus gewaarschuwd en zorge steeds voor de noodzakelijke naoieren. De pi. Vert evenw van den Voedselcommissaris zijn steeds bereid de noodigt inlichtingen te verstrekken en hunnen in vele gevallen de pa pieren onmiddellijk afgeven, üe Frov. Voedselcommissaris. Algemeen Commissariaat voor de V oedselvoorziening. Heden werden wij verblijd met de voorspoedige geboorte van een Zoon, dien wij CORNELIS noemden. R. BOOGAARD. A. BOOGAARD—SIMONSE. ROGIER. Meliskerke, 8 Februari 1945. Getrouwd P. DE VISSER en C. JOOSSE, die. mede namens wederzijd sche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bii hun huwelijk ontvangen. N. en St. Joosland, 8 Febr. '45. Molendijk 29. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: C. F. HINTZEN M. LOSSER. Aagje Dekenstr. 123, Vlissinger Beukstraat 23, Breda. YV. UITERLINDEN C. UITERLINDEN—VERHEY zeggen, mede namens weder- zijdsche familie, hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk ontvangen. Vlissingen, Februari 1945. De gewone audiëntie van den Commissaris der Koningin in Zeeland zal op Donderdag 15 Februari a.s. niet doorgaan. Ill*llll*llll*llll*llll*llll*llll*llll*llll*llll* «I; tï7 Op 15 Februari a.s. ho- J k pen onze geliefde Ouders, Behuwd, en Grootouders f JAN LIEVENSE en 5 5 WILLEMINA LIEVENSE—SLABBER, J X hunne 50-jarige Eclitver- jjf eeniging te herdenken. J[ Dat zij nog lang ge- J 2 spaard mogen blijven is de S wensch van hunne dank-S bare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, J. LIEVENSE. P. LIEVENSE. 1 iü P. J. LIEVENSE HUIBREGTSE. JAN. ADRIAAN. MIENTJE. 5 Westkapelle, Krekelstraat D 57. Evacuatie adres: Westweg D 43, Domburg, j Op 6 Febr. 1945 werd door een droevig ongeval onze mede-arbeider C. HOUMES, plotseling van ons wegge rukt. Rust zacht, trouwe mak ker. Werkbaas en Collega's Puinopruimingsdienst M'ddelburg. Eerst heden geplaatst. Op 25 Oct. werd door een ongeval van onze zijde weggerukt onze lieve Va der, Behuwd- en Grootva der, de Heer WILLEM KLUIFHOUT, Weduwnaar van SUSANNA DE WITTE, oud 55 jaar. Allen, die hem gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Uit aller naam, JAN KLUIFHOUT, Koudekerke, Dishoek. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm door een tragisch on geval ons innig geliefd Dochtertje en Zusje ADRIANA ELISABETH, in den bloeienden leeftijd van bilna 13 jaar. Diep betreurd door ons allen. I J. GILLISSEN. M. H. GILLISSEN— VERSLUIS. CORNELIS. LIES. JOPIE. Middelburg, 7 Febr. 1945. Bastion 43. Heden overleed op het alleronverwachts door een droevig ongeval, onze zper geliefde Man en der kin deren zorgdragende Vader, Behuwd- en Grootvader, Zoon, Broeder, Schoon zoon, Behuwdbroeder en Oom, de Heer JAN HOUTERMAN, in den leeftijd van ruim 44 jaar. De Heere sterke de diep bedroefde familie. Uit aller naam, Wed. J. HOUTERMAN— DE KOK. Kinderen. Kleinkind en verdere Familie. N. en St. Joosland. 7 Februari 1945. Kruisweg 2. Op 5 Jan. overleed in het Ziekenhuis te Middel burg, op het alleronver wachts, onze geliefde Va der, Behuwd- en Groot vader PIETER JOBSE, in den ouderdom van 68 jaar. WILLEM JOESE. PIETER JOBSE. WILLEMINA VERHAGE- JOBSE. JACOBUS VERHAGE. Westkapelle, Grintweg E 27. Evacuatie-adres Schuitvlotstraat C 39 Domburg. SOp 3 October werd plot- I seling van onze zijde weg- gerukt, onze innig gelief de Vrouw en Moeder FRANSINA VERHULST, in den leeftijd van 45 jaar, en ons innig geliefd Doch tertje en Zusje GELINA JOBSE, in den leeftijd van 7 jaar. WILLEM JOBSE Pz. PIETER JOBSE Wz. Westkapelle, Zuidstr. A 14 Evacuatie-adres Schuitvlotstraat C 39 Domburg. Na een kortstondige ziekte is zacht en kalm van mij heengegaan mijn innig geliefde Vriendin LEUNTJE GELDOF Wd. in den bloeienden leeftijd van 17 jaar. Haar diepbedroefde Vriendin, JO VAN SLUIJS. Domburg, 5 Febr. 1945. Op 3 Oct. werd te West kapelle plotseling van ons weggenomen, onze gelief de oudste Dochter en Zus- ter ADRIANA VERSTRAATE, in den bloeienden leeftijd van 18 jaar. Heilige de Heere deze roepstem aan onze harten. Haar diepbedroefde Ouders, Broeders en Zuster W. VERSTRAATE. K. VERSTRAATE— HUIBREGTSE. PIET. KORNELIA. WILLEBOORD. Noordstraat B 147, Westkapelle. Cp 13 Nov. 1944 werd door een droevig ongeval uit ons midden weggerukt onze geliefde Man, Zoon, Schoonzoon, Broer, Zwa ger en Oom LEIN DE VOOGD, in den leeftijd van 23 jaar. Sterke ons de Heere in dit zware verlies. S. DE VOOGD- BROUWER. Fam. DE VOOGD. Fam. BROUWER. Evacuatie-adres Kinderdijk 22, Middelburg. Nisse 83. 22 Januari 1945. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het overlij den van onzen Vriend en Werkman LEIN DE YOOGD, die in den leeftijd van 23 jaar op 13 Nov. 1944 door een droevig ongeval om het leven is gekomen. Zijn nagedachtenis zal bij óns in hooge eere blij ven. A. JOBSE en Verloofde. Evacuatie-adres Heinkenszand D 9. GriiDSkerke, 22 Jan. 1945. OUD.PADYINDSTERS, KABOUTERS - PIONIERS. Wie wil haar uniform afstaan -en een nieur «Vrg, zoo noodig tegen vergoeding? Inleveren a.s. Woensdag 14 februari tusschen 3 en 5 uur. Adres: Dr. S'SSINGH, Bad huisstraat 38, Vlissingen Heden overleed tot onze diepe droefheid onze jong ste lieveling ADRIE, in den jeugdigen leeftijd van ruim 8 maanden. Uit aller naam, A DEN HOLLANDER. J. L. DEN HOLLANDER- v. SLUIJS en Kinderen. Middelburg 8 l.'ebr. 1945. Segeersweg 7. Evac. adr.: lidsingel 84. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Schoon zoon en Zwager WILLEM SEIJBEL, in den leeftijd van 35 jaar. C. H. SEIJBEI WAAGE. MATTY. HENK. A. M. WAAGE— DE RIJKE. E. SANTEN—WAAGE. J. WAAGE en Verloofde Middelburg, 31 Jan. 1945 Nieuwe St. Jorisstraat 7. De begrafenis heeft plaats gehad op Zaterdag 3 Febr. De ingeschreven klanten, be -innende met de letters A tot L kunnen a.s. Pfa-ndag sohoen- repa~?.t:e bregen. Boven de vier bonnen 2 paar. Schop-,makerij L. DE PAGTER ZOON Spuistraat 58 Vlissingen. AANVANG PASSIEWEKEN Zondag 11 Febr. Gosflruskerk Langcdelft - Middelburg. 's Morgens 10 u.: Des Koninvs 'ntocht in de P'oedstad. 's mid. 1a°"s 3 uur: De vare Bekom- »r,<vd°. Beide malen Prof. G YTSSE. ZOND' G3SCTIOOL NED. HTY' GEMEENTE Vlissingen. Aanvang lessen on Zondag 11 Februari, v.m. 12 uur, op Je navolgende nl-atsen: Cons'storie Nieuwe Kerk, in gang Nieuwstraat; Noorder-Conristorie Groote Kerk ingang naast Jamin; C.J.M.V.-gebouw Noordstr. Diaconie-gebouw Spuistraat Het Bestuur De In=pe«teur der Belastin gen te Middelburg vraagt voor het onderhoud van het Rijks helastin<r<rebouw Lange Noord straat 39 EEN WERKSTER. Zich aan te melden bij de «oncierge van dat gebouw, die nadere inlichtingen zal ver strekken. De Heer en Mevrouw VAM TIJEN kunnen wegens ziekte voorloopig geen bezoek ont- angen. BODEDIENST MIDDELBURGGOES v.v. Hervatting van den dienst op Dinsdag 13 Februari a.s. Bestelhuis Middelburg: Bode VINKE. Kalverenmarkt. Bestelhuis Goes: VAN SAB- BEN, Stationsweg. Beleefd aanbevelend, J. JONGEPIER en A. LUITWIELER, voorheen BLANKER. c Per 1 x nlaétsins 85 «ent: ten hoogste 5 regels. J Kinderledikant je. Beatrixstr 7. Souburg. 3 Kinderbox. L. J, HUISER, 'alingstraat 19, Vlissingen Een radvimlersunllorm en nsignes A. TWIGT. Kasteel- traat 42c, Vlissingen. 3 Goed onderhouden moderne Kinderwagen. Goede prijs. Adr. FR. HOORNICK, Loskade 55, Middelburg. "5 Gevraagd alle maten Schoe nen, Kleeding enz. Goede prijs. Adres: FR HOORNICK, Los- -ade 55, Middelburg. Mooie Poppenwagen met pop en kleertjes, goede prijs. Adr. FR. HOORNICK, Loskade 55, Middelburg. 9 Wie heeft per abuis zakje met touw en gereedschap mee genomen van steiger P. Kru- gerstraatAdres: Kasteelstr. 28, Vlissingen. 3 Wij repareeren naaimachines onder één jaar garantie. J. VAN DE KREEKE, Nieuw- at 38. Middelburg. Y'erloren 1 cl. bi. dameswant op Woensdag 1.1.. ong. 4.15 uur. begin Gravenstr. b. d. Markt. Tegen bel. ter. te bez. J. GOE MAN, Gravenstr. 1, Middelburg 9 Mijn Jongensschoenen, m. 39 of mijn w. zomersch., m. 36% voor Meisjesschoenen, m. 39? Kasteelstraat 18, Vlissingen 9 Net Dagmeisje gevraagd, gen. alle v.k. werkzaamheden te verrichten. Groenewoud 38, Vlissingen. 9 Met Maart of terstond een 'n wonende Knecht gevraagd bij L. BOSSELAAR, „De Hoog te" Ellewoutsdijk. A YY'erkster gevraagd voor den Vrijdagmorgen Adres: C. DE NOOIJER, Walstr. 129, Vliss. 9 Dagmeisje gevraagd, niet be neden 16 jaar. Aanmelden 's avonds nh 7 uur. Mevrouw HFNTENAAR, Dam 19, Mid delburg. 9 Dame, in bezit dipl. typen, zoekt kantoorwerk, liefst in Middelburg. Adr. L. GELDOF, St. Janstraat 23, Middelburg. 9 Naaister gevraagd. Adres: G. C. CARLEBÜR, Spuistraat 24 ben., Vlissingen. Een Heer vraagt Zit-Slaapkamer met Pension voor 5 dagen per week. Oef wasch. Br. P. v. d. AMEEL&, Seissingel 36, Middelburg. 9 Wed., 59 jaar, met pensioen, zoekt plaatsing als huishoud ster bij heer alleen. Salaris geen vereischte. Adres: Wed. G- PLAS—DE GROOT, Spuistraat 24 ben., Vlissingen. Directie der Onderlinge Brand. aarborg Maatschappij voor de Prov. Zeeland van 1829 en der Algemeene Zeeuwsche Verze kering Maatschappij N.V. ver- mekt aan geëvacueerde verze kerden hun adres (onder ver leiding van polisnummer(s) te willen opgeven aan H.H Oorrespondenten en Agenten, of aan het kantoor der Maat schappijen: Houtkade II, Mid delburg. CHR. SCHOOL Koudekerksche Weg 76. Aanvang der lessen op Maan dag 12 Febr. a.s. in lokaal „De Boer", Lange Giststraat 13, Middelburg. Klas 3 en 4 om 8.30 uur. klas 1 en 2 om 10 30 uur. overige klassen om 1.30 uur n.m. Het Hoofd, J. SCHIPPER. garage louisse Gortstraat Middelburg- Voor zoo spoedig mogelijk gevraagd kantoorbediende. Schriftelijke of persoonlijke aanmelding'. A.V. '35. De ledenvergadering wordt morgen niet gehouden in de Willem III-kazerne, maar M het Burger-Weeshuis aan de Badhuisstraat. De Secretaris- 1 Sigarenmagazijn K. STEENAARD Scheldestraat 28 Y'lissingea bericht zijn cliëntèle dat de zaak reeds eenige weken ge opend is. Alle rookartikele" weer verkrijgbaar.

de Vrije Zeeuw | 1945 | | pagina 2