DE K ZEEUW Ter wille van den boer dif Kedactie-. H. BANNIER L. D. I. VAN OEVERENi Redactlc-adr a~Axelschestraat ZS, lerneuzen Dit JMad wordt op last van het Militair Gezag gedrukt bij de N.V. Firma P. I. van de Sande, Terneuzen. u.. - ABONNEMENTSPRIJS.Binnen Terneuzen f 1^50 per 3 maanden; buiten Terneuzen f 1.74 per 3 maanden. Bij vöörüitbetaïing f 6,60 p.jear. Verschijnt Dinsdag- .en Vrijdagavond, DINSDAG 23 JANUARI 1945 Ie Jaargang No.18 10 per advertentie f 1.50 - Rubriek kleine advcrtca- tjën 1-5 regels 60 cent; iedere regel meer 12 cent: maximum 6 regels l^ienstaanbutlinyen en dienst- aanvragen 1-5 regel, 52 cent, iedere «gel meer 10 cent - Met vermelding brieven ot adxea bureau, van dit biad lb cent meet - Hande.sadvert^taT 'f8"1 vermibderd tarief, dat >p den dag van tnvraag verkrijgbaa: advertentiën uiterlijk 9 uur i verschijning. Wij leven in een tijd waarin buitenge wone dingen gebeuren. Wij maken een tijd mee, die wij kunnen vergelijken met den Napoleontischen tijd. Den omvang, den zin, de beteekenis van wat in onze dagen plaats grijpt, kunnen wij, die in dezen tijd leven, zeker niet volkomen ver staan. Later zullen geschiedschrijvers, die dit alles meer* onbevooroordeeld kunnen bezien, en, wat meer is, die het geheel beter zullen kunnen overzien, dit ongetwij feld veel beter kunnen. Het is nu eenmaal een feit, dat, wanneer men zelf door den woedenden stroom wordt meegesleept, men niet zuiver kan nagaan welke krach» ten er aan het werk zijn en welke verschui vingen er plaats grijpen. Maar dit staat vast: er gebeuren buitengewone dingen. We trachten even in de herinnering terug te roepen wat Europa in de nu ver streken oorlogsjaren heeft gezien. Daar was eerst de onweerstaanbare opmarsch van 't Duitsche leger. In een oogwenk was de kaart van Europa veranderd. Kleine en groóte volken, in naam bleven ze bestaan, in werkelijkheid waren ze, zooniet ver dwenen dan toch zeker van hun onafhan kelijkheid beroofd en onder Duitsche lei ding, druk en invloed"gebracht. De kracht van het Duitsche leger school in de voor treffelijke bewapening ze was zeker niet in de laatste plaats gelegen in den stuwenden drang van een nieuwe ideolo gie. Het verworden vrijheidsideaal van de Pransche revolutie had uitgediend! In plaats daarvan moest iets beters komen. En het beste zou dan zijn het tegen overgestelde van wat de Fransche revo lutie had gebracht. Het beste zou zijn het absoluut gezag van enkelen en de volko men gebondenheid en slavernij van velen. In dezen alouden strijd tusschen gezag en vrijheid was de schaal volkomen doorge slagen naar den kant van het gezag. Dit alles hebben we gezien. Maar we hebben ook gezien hoe de in den hoek gedrukte vrijheid alle krachten heeft ver-, zameld en den strijd tegen de almacht van het gezag, dat verwordfen gezag, d.w.z. tyrannie bleek te zijn, heeft opgenomen. We hebben mogen zien de geweldige overwinningen van de „Vrijheid." En deze strijd woedt nog steeds voort. Zoo gaat het in onze dagen wel om zeer buitenge wone dingen. Als we dit alles nagaan en overpeinzen kan de gedachte bij ons op komen: wat'heeft het doodgewone leven van eiken dag nog te beteekenen verge leken met de groote veldslagen, die in Europa ert elders geleverd worden. In de groote daverende dingen van dezen tijd, daarin klopt toch het werkelijke 'leven! En het doodgewofte leven van allen dag is, daarbij vergeleken, toch slechts een on werkelijk leven, een schijnleven! En zoo worden we allen bezeten door den hang naar hfet buitengewone en we gaan het gewone leven verachten. We willen wel werken, maar het gewone werk willen we niet. We willen het 'besef hebben, dat we door ons werk deel hebben aan het buiten gewone dat geschiedt. Onze tijd is de tijd van de uniform. En de uniform getuigt weer van de buitengewone dingen die de wereld bewegen. Én daarom allen een uniform aan! Dan zijn we er tenminste bij, dan hebben we-het besef dat we ook ons steentje bijdragen voor de „heilige zaak" die op 't spel staat. Ja, we willen wel onze MET Hr.Ms. KANONNEERBOOT „FLORES" IN ACTIE. Door Ut. Ill A. C. VAN BEERS, Marine-correspondent. (2. Vervolg.) Aan de Flores viel in de volgende dagen de taak ten deel om op deze flank van het invasiefront te patrouilleeren. 'Dit bracht de kanonneerboot op' een koerslijn, welke onge veer In het verlengde van de frontlijn aan land lag. Met zes mijls-vaart hield de Flores. hier qp en neer. Aan de eene zijde lag de Gealli eerde schepenconcentratie. Aan den anderen kant van de koerslijn was een gemijnd zee gebied, waar achter hoog het kustgedeelte verrees, dat de vijand bezet hield. Dit gedeel te van den Atlantisehen Wal was nog intact 0n men kon veilig aannemen, dat daar de noodige batterijen waren opgesteld. De aan wezigheid van kapitale oorlogsschepen was waarschijnlijk oorzaak, dat deze batterijen er teraege voor oppasten hun posities te verra den. Mocht evenwel een batterij het vuur ope- het de taak van de Flores, die 5^1-, Chtst de bevond, om het vijandelijke vuur onmiddellijk te beantwoor- Daags tevoren was de assistentie van de Mores ingeroepen voor het -uitorengen van vuu/r °P vijandelijke tcoepenconcen- raties. s Nachts had de vijand geantwoord met een serie luchtaanvallen, zoodat de alarmposten voortdurend bezet hieven Dm ae zaken nog wat ingewikkelder te maken nae de vijand in het reeds van mijnen gezui- ^e gebied opnieuw mijnen uitgeworpen. derT^a?!:K voer de ^oris heen en weer. Op Den ÏÏht®rgr<>nd wachtten Britsche slagsche- tueei n hoofd'batterijen gereed om even- eei in te grijpen. Op den vijandelijken wal met zijn Vele bosschen heerschte een vol komen landelijke rust, doch men kon er van krachten geven, maar dan moeten we ze kunnen wijden aan het zeer belangrijke, dat op 't oogenblik de harten beweegt. - Welnu, laten wij hier dan een labs mogen breken voor de waarde en de be teekenis van 't doodgewone leven. Het is juist het doodgewone leven, dat het wer kelijke leven is. Straks is al dat bijzondere weer voorbij, maar 't gewone, dat blijft. En gij, die geschokt wordt door de dave rende dingen dezer dagen en anderzijds er deel aan wilt hebben, gij, die beangst en bevreesd zijt voor het buitengewone en die dit tegelijk, dikwijls het een en het al vindt, trek uw gedachten er van weg en herin nert u dat het gewone leven er nog is, her innert het u als een weldaad en weet riat het eigenlijke leven juist klopt in het ge wone. Uw droom en uw arbeid, uw stre ven en uw idealen, uw liefde en uw haat zijn niet zonder zin. Als ge dit allef ver acht, veracht ge 't leven zelf. De groote veldslagen van onzen tijd, de schokkende dingen die gebeuren, zijn Ongetwijfeld be langrijk. Maar 't hart van t leven klopt dajpin niet. Het hart van 't leven zit in het onopvallende leven van eiken dag. Er bestaat een boekje van den Franschen generaal Mordac: Le drame de l'Yser. Hij beschrijft daarin de bloedige slagen aan den Yser in den voriaen wereldoorlog. De generaal vertelt dan noe de krijgsope raties belemmerd worden door den stijf- koppigen Vlaamschen boer, die zijn ploeg door de akkers bleef drijven in de nabijheid der slagvelden. De boer wilde blijkbaar maar niet begrijpen, dat het bloedige spel, dat door die duizenden soldaten werd ge speeld, belangrijker was dan zijn ploegen en eggen, zaaien en oogsten. Neen, de Vlaamsehe boer wilde dat niet begrijpen. En hij had gelijk ook! Want het eigenlijke, werkelijke leven is het leven van hem en de zijnen en niet wat daar aan den Yser in bloed en tranen zich voltrekt. En het is, zooals Wéremeus Buning zegt: Men heeft den boer zijn bof verbrand Zijn vrouw en os vermoord Dan spande de boer zichzelf voor dien ploeg Maar de boer, hij ploegde voort. Napoleon ging de Alpen op En zag den boer aan 't werk Hij, ging voor St. Helena aan boord. En de boer. hij ploegde voort. Een stem sprak tot aarde, hemel en zee En de boer heeft haar gehoord: „Terwille van den boer die ploegt Besta de wereld voort!" v. O. EEN PROTEST VAN DE NEDERLANDSCHE ARTSEN AAN SEYS-INQUART. Door een groot aantal Nederlandsche artsen in bezet gebied is een protest gericht tot Seys Inquart, naar aanleiding van de slechte voed selpositie in bezet gebied, vooral in de groote steden. De rantsoenen zijn gedaald tot op de helft van hetgeen een rustend mensch en tot op een derde vajj hetgeen een werkend mensch noodig heeft. De verstrekking van extra-voe ding voor zieken is. gestaakt en melk voor voeding van zuigelingen en kinderen ont breekt. De artsen stellen den bezetter voor dezen, toestand verantwoordelijk. Niet alleen lijn de in ons land aanwezige voorraden sys tematisch weggevoerd naar Duitschland, doch in den laatsten tijd is ook nog beslag gelegd op de nog aanwezige reserves. Bovendien maakt de bezetter, door een belemmering van het vervoer, distributie van hetgeen nog aan wezig is onmogelijk. Het is onjuist, het voor te stellen alsof het gebrek aan voedsel een ge volg is van de spoorwegstaking, daar in het algemeen practisch geen levensmiddelen over de spoorwegen worden vervoerd. Een gevolg van dezen toestand is het toenemen van tuber culose en het optreden van verschillende ziek- op aan, dat vandaar scherp werd uitgekeken naar de drukke scheepvaartbeweging bij de landingsplaatsen. Plotseling werd de Flores heftig dooreen gerammeld. 'Het was alsof het schip op een rots liep en benedendeks hoorde men een ge luid als werd met een geweldig stuk ijzer op de scheepswand geslagen. Achteruit op twee kabellengten afstand verrees een glinsterend witte berg van schuim uit zee op. Het was de „bloemkool" van een trilmijn, 's nachts door een vliegtuig uitgeworpen en nu vermoedelijk door de schroefbeweging van de kanonneerboot geactiveerd. Verder weg spoten eveneens waterbergen omhoog, ver moedelijk mijnen, die door de explosie van de eerste waren ontploft. Nog langen tijd daar na gaf een zwarte moddervlek de plaats van de explosie aan. De Flores .ging rustig door en een Britsche jager, een paar honderd meter verder ten anker, vroeg belangstellend of de Hollanders die mijn wél hadden' gezien. Ja, dat hadden ze. Kort daarna had de jager zelf -echter alle reden om aan lijfsbehoud te denken. Een korte, vinnige fluittoon, en vijftig meter ach ter haar verrees opeens een grauwe water zuil1. Eén der walbatterijen had het vuur ge opend. Oogenblikkelijk nevelde het Britsche schip zich in. De vijand, ziende dat zijn vuur goed lag, haastte zich hjervan te profiteeren en voor de Brit het anker kon laten slippen, sioegen nog eenige granaten dicht bij; hem in. Toen stoof de jager er vandoor, een wit- en zwart rookgordijn achter zich latend. Dit be dierf voor de Flores de zaak, want de toch al heiige kust was door den nevel van den jager onvoldoende zichtbaar geworden. De Patrouille ging verder. Dicht bij de landingsplaatsen sloeg een granaat in en met regelmatige «tusschen,poozen volgden andere aanslagen. De camouflage van den vijand was zóó goed, dat de vurende batterij niet kon worden gelocaliseerd. Aan boord van de Flores nam men een verdacht punt op de kust waar. Was w het de batterij Tien salvo's werden er op afgevuurd, maar de bosschen ten, met gevaar voor besmettelijke ziekten. Voorts protesteeren de artsen tegen de on- menschelijke behandeling van de mannelijke bevolking, die voor den arbeidsinzet wordt weggevoerd, zoowel tegen de wijze van ver voer als tegen de behandeling bij de tewerk stelling; zonder voldoende voedsel, hetgeen ge heel in strijd is met de toegezegde goede ver zorging. Ook een beroep op de omstandigheid, dat de Duitsche bevolking zwaardere offers moet brengen, gaat niet op, daar Duitschland in een oorlog gewikkeld is, waarbij de Duit sche bevolking het eigen gebied moet verdedi- ■gen, terwijl het in strijd is niet de Haagsche conventie, dat de bevolking van een bezet ge bild wordt gebruikt voor krijgsverrichtingen of voor handelingen, die bevrijding van het eigen land zouden belemmeren. Door al deze handelingen plaatst de bezet ter zich beneden het peil van een beschaafd volk en is zijn handeling geheel in strijd met de bewering, dat het een beschaafde cultuur moet verdedigen. Op grond van dit alles wyzen de artsen er op, dat zjj, zooals reeds vroeger is verklaard, alleen uit beroepsplicht hulp verleenen aan Duitsohers, en dat zij, indien zij' dit ook in de toekomst nog zullen blijven doen, zij dit alleen doen, omdat zij zich niet tot het peil van den bezetter willen verlagen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. IB. B. C.) Zaterdag, 20 Jan. DE BUITENLANDSCHE POLITIEK VAN GROOT-BRITTANNIË De Engelsche Minister van Buitenlandsche Zaken Eden heeft gisteren in het Britsche Lagerhuis de sprekers beantwoord over de buitenlandsche politiek van de Regeering. Bij dat debat was de Regeering door enkele spre kers aangevallen over het beleid in Grieken land en was er een motie van afkeuring voor gesteld. Minister Eden begon, ofschoon die landen in het debat niet waren gienoemd, met hulde te brengen aan Nederland en Noorwegen, in welke landen de politieke eenheid is bewaard gebleven. Hij heeft namens de Regeering tot die landeh een gelukwensch gericht over het daar gevoerde beleid^ Zijn verdediging van het in Griekenland ge voerde beleid, dat heeft geleid tot het voor komen van een bloedbad, werd, evenals de bespreking van de houding die tegenover Duitschland en Japan wordt aangenomen, en de uitgesproken hulde aan Nederland en Noor wegen, door het Lagerhuis toegejuicht. De motie van wantrouwen kwam in stemming en werd met 340 tegen 7 stemmen verworpen VERDERE GEWELDIGE SUCCESSEN DER RUSSEN. De Jtussen maken nog steeds groote vorde ringen met hun reeds ingestelde en nog be gonnen nieuwe offensieven, waaromtrent Maarschalk Stalin gisteren in niet minder dan 5 dagorders melding heeft gemaakt. Gisteren dreunden en daverden in Moskou weer de ka nonnen hij het afvuren der saluutschoten ter eere van de verovering van Krakau en Lodz. Lodz heeft 700.000 inwoners en is de tweede groote stad in Polen met een groote industrie, terwijl Krakau de verdediging vormde van den toegangsweg tot het rijke industriegebied Silezië. Er werden vele honderden plaatsen veroverd. In het Noorden o.m. Mielau, aan de Oost-Pruisische Zuidgrens, in het centrum vielen Lodz, Lentschiitz en Kutno, in het Zui den Gorlice en Jaslo. AAN HET FRONT IN NEDERLAND hebben de Britten nieuwen vooruitgang ge maakt op den weg van Sittard naar Roer mond. Zij hebben eenige dorpen aan de Duit sche grens bevrijd en naderen nu de Roer. Volgens een bericht uit Duitsche bron, heb ben de Duitschers bij *Nijme°-en een aanval ingezet en zouden zij Zetten hebben veroverd. In de Ardennen gaan de Arndrikanen voort de troepen van Generaal Von Rundstedt naar de Duitsche grens .terug te dringen. Volgens een bericht uit het Geallieerde Hoofdkwartier hebben deGeallieerden bij den afweer van den Duitschen aanval in het Wes ten 55.(K)0 man' verloren, waaronder 18.000' krijgsgevangenen. De Duitschers verloren even wel 120.000 man, waaronder 40.000 krijgsge vangenen, terwijl 600 Duitsche tanks en kanon nen werden buitgemaakt. Zondag, 21 Jan. Het Britsche legier heeft gisteren bij 'zijn rond het doel' smoorden de aanslagen. Trou wens, de vijand hield zich voorloopig stil. Af wachten dus, tot daarginds iemand „zich weg gaf". De uitkijk rapporteerde een Spitfire, die in moeilijkheden verkeerde. In steilen duik stortte het toestel omlaag en terwijl een ieder vol spanning afwachtte of de piloot zich zou weten te redden, hing deze reeds hoog in de lucht aan zijn parachute te bengelen. En kele minuten nadat hij in z-ee was neer ge komen, werd hijl al door een reddingssloep op gepikt. Ook hier, klopte de organisatie dusi als een bus. Vele oogen speurden de kust af, zoekend naar den vijand; een bezigheid, die volkomen concentratie vraagt. Een Oerlikon-schutter liet zijn kijker langs een zanderig vlekje vlak naast een bosch elijden. Was dat een rook wolkje? Onmiddellijk volgde zijn melding aan Je brug, waar de officier van dé wacht en de B.L.O. hun kijkers óp de aangegeven stip richtten. „Flash""! Even lichtte mondingsvuur op. De batterij was ontdekt, 'n Pluim voor den scherpen uitkijk! Meteen deed de alarmschel de stuksbemanningen- over de dekken rennen, begeerig om den mof er weer een kantje va it langs te geven. Een schrille fluittoon. Ter weerszijden van de Flores verrezen twee waterzuilen. „Stradd led", riep de B.L.O. en zij n stem verried spor tieve bewondering voor dezuiverheid van het Duitsche salvo. In den commandotore n richtte de officier van artillerie zijn afstandmeter op het doel. 13.800 meter wees de afstandgever. De kanons werden centraal gericht en daar vlamde het eerste salvo weg. Toeri het tweede en het derde. Seconden verliepen, terwijl de granaten zich kreunend door de lucht schroef den. Toen zagen we het... Twee donkere pluimen van zand rezen boven de batterij op. Wie daar niet bijtijds was weggedoken zou nooit meer de Heimat zien. In snel tempo werdén de volgende salvo's afgevuurd. Het eene-na het andere beukte aanval-ten Noorden van Sittard niéuwe vor deringen gemaakt. De opmarsch moet plaats hebben door eten moeilijk terrein, dat met mijnen is bezaaid. Bij deze vorderingen is Steyensweerd bevrijd terwijl ook verschillende Duitsche dorpen ovef de grens zijn veroverd ondanks feilen tegenstand der Duitschers Door .Typhoons werden gisteren aanvallen uitgevoerd boven Nederland op snoorwesren. waar-langs V-l prqjectielen worden aangevoerd o.ta. naar Den Haag. De spoorwegen werden op 16 punten beschadigd. De Russen hebben nu in Oost-Pruisen Tilsit veroverd en bedreigen thans Insterburgi van .drie zijden. Er werden 4000 Duitschers gevan gen genomen. Het geheele front in het Oosten is in beweging De Russen rukken op vamS Oost-Pnusien in het Noorden tot in het Zuiden aan de beide zijden van de Karpathen De troepen van Generaal Nowososki hebben in Polen alleen tot Vrijdag 65.000 krrio-sgevange- ^rwijl vele ^tschere op het slagveld achterbleven. Er werden 5000 tanks buitgemaakt of verriiètigd. Alleen Vrijdag wer? den 190 tanks buiten gevecht gesteld P<J?7r de verplaatste- van het Oostfront naar het Westen is voor de Engelsche luchtmacht de mogelijkheid ontstaan rechtstreeksch hulp te verleenen aan -het Roode leger bii suin pieste land. Trouwens, de steun, die de Ge allieerde luchtmacht bij haar aanvallen in het Wiesten op de Duitsche industrieën, aan de Russen heeft verleend was reeds vin^jote u van die aanvallen is zoowel de productie van oorlogsmateriaal als de aanvoer daarvan naar het Duitsche front aanzienlijk gedaald. In de Vogezen hebben de Franschen over een front van 25 kim bij Mühlhausen 5 km vorderingen gemaakt. Ten Noorden van Straatsburg hebben de Duitschens nog uit breiding kunnen geven aan him bruggehoofd over den Rijn. Zij voeren daar nog steeds ver sterkingen aan. Maandag, 22 Jan. yit 'bevrijd gebied wordt gemeld, dat de oud-Minister Gelissen, die zich indertijd ma bijzonderen aandrang tijdelijk beschikbaar stelde voor het bezetten van het Departement v^ji Economische zaken, thans in hechtenis -;s genomen, onder beschuldiging van samenwer king met den vijand. De heer Gelissen be kleed een vooraanstaande plaats in het econo- misch en industrieel leven in Limburg. United Press deelt mede, dat een vrijge leide is verstrekt aan 2 Zweedsche schepen vervoer van levensmiddelen voor bezet Nederlandsch gebied. Het Britsche leger dat van uit Sittard is opgerukt, -gaat steeds voorwaarts. Het heeft een oppervlakte van 75 vlerkante kilometers bevL"Ud, en verschillende dorpen aan de grens m Duitschland veroverd. De Britten zijn dén weg Sittard-Roermond overgestoken. In de Betuwe is het front bij Zetten, waar van de Duitschers hebben gemeld dat- rij- dit veroverd hebben, weer gestabiliseerd. Onder de uitgebreide aanvallen met vlieg tuigen die de Geallieerde vliegtuigen gister weer hebben uitgevoerd, waren er ook op spoorwegen in Nederland bij Utrecht en Amersfoort. NIEUWE SUCCESSEN DER RUSSEN AAN het oostfront. De stormloop der Russen op de Duitsche stellingen aan het Oostfront gaat steeds voort. Feitelijk kan er niet meer van een Duitsch front gesproken worden, daar de Russen op een 5-tal plaatsen sinds zij een week gieleden hun offensief .begonnen, breede gapingen in de Duitsche linies hebben geforceerd en het front dus geheel doorbroken hebben. Door Maarschalk Stalin werden gisteren weer verschillende dagordérs uitgevaardigd, niéuwe groote successen zijner legers ver meldend. Zijn eerste dagordjer meldde, dat bet eerste Oekrainsche leger over een front van 90 km breed, de SileziscHe grens heeft overschreden en daarin reeds 30 km diep is doorgedrongen. Zij ovèrschreden de grens bij Praschkau en thans wordt reeds de verovering van Rosen berg en Kreuzburg gemeld. In de tweede dagorder meldde Stalij! het binnendringen door een der Russische legers van Oost-Pruisen. Reeds werd gemeld de ver overing van Tilsit en vele andere plaatsen, doch thans wordt ook de verovering van Gurn- binnen gemeld, een verkeersknooppunt. Een derde dagorder maakte bekend het op rukken van een Russisch leger over de Zuide lijke grens van Oost-Pruisen en de verovering van Tannenberg, bij de Masoerische meren. Een Vierde dagorder maakt melding van het vooruitrukken van een Russisch leger over de op de zware betonnen dekking- Het slingeren en stampen van de Mores maakte het nehten verre van eenvoudig, maar toch ploften de granaten op het doel neer. Verder zee m bé- gonnen toen de kanons van cwee Britsche oorlogsschepen - - zes van 15 cm en vier van 38 cm ons 'n handje te helpen en reeds na enkele salvo's was het kustgedeelte onzicht baar geworden door rook en stof. De Flores staakte het vuur. De actie was een succes geweest, van het begin de uit stekende waarneming tot;. de. eTiergieke finale toe. De sigaretten, die de scherpe lucht van verbrand kruit uit neus en keel moesten verdrijven, smaakten beter dan ooit. Iedereen was tevreden. Alleen de hofmeester van den commandant was hoogst ongelukkig, want de vele salvo's over stuurboord hadden in zijn kombuis een ware ravage aangericht. Niemand moest hem komen vertegen, dat. scherven geluk brengen. Enkele uren later vielen er weer granaten in de buurt van de voor anker liggende sche pen. Was de batterij weer bijgekomenDe Florës opende het vuur en ditmaa|j_lag het derde salvo er weer op. Spoedig bleek echter dat de aanslagen afkomstig wariea gjeweqs- van, een andere batterij en hoe m de, daarvan viel geen momiingsy^ te orit- dekken. Blijkbaar stonden de een heuvelrug opgesteld en werkte de wjand met een vooruitgeschoven observa po viel weinig anders te doen dan de scnepen m te nevelen. Dien avond kreeg de Flores neg een op- draèht om storend vuur uit te brengen in een gebied, waar vijandelijke concentraties waren. Ditmaal werd het vuur geleid door een waar nemer aan den wal. Toen deze karwei achter den rug was, had de Flores 171 granaten ver- choten. Wat voor één enkelen dag niet slecht

de Vrije Zeeuw | 1945 | | pagina 3