Lei yao Bel-Bruwiere, Marktberichten- Advertentien- Zalig Nieuwjaar. M~J. ADRIAAtJSË V isitekaartj es Inflnenzalijdors elk .jaar komt nw kwaal terug Waarom Omdat de influenza is als een slecht gohlnschte brand zij smeult Ook Bonar Law, de opvolger van Balfour, de iegenwoordige leider der unionisten, erkende openhartig in een brief aan Asquith, van 2 Augustus, dat de bescherming der Belgische neutra liteit niet de oorzaak was, dat Enge land zich mengde in den oorlog. N. B. De Volkswil heeft reeds da delijk na het uitbreken van den oorlog geweten, dat de oorzaak er van is de afgunst van de Engelsche politiek tegen de Duitsche volkswelvaart en handels ondernemingsgeest. —o Italië en Albanië. Sedert eenige dagen waren berich ten ingekomen, dat in Yalona een beweging werd voorbereid, welke ten doel had elke autoriteit te be strijden. Het plaatselijk bestuur had het dragen van wapenen verboden, om sterk te staan tegenover een agitatie, welke de vluchtelingen uit Epirus wilde terugzenden. Donderdag vroeg in den ochtend werd ae bevol king in verschillende deelen der stad in ongerustheid gebracht. De Itali- aansche kolonie vluchtte naar het Italiaan-che consulaat en de Itali- aansche consul verzocht admiraal Patria om matrozen te landen van het haven-linieschip „Sardegaau. De landing had plaats zonder inciden ten. De bevelhebber van de stede lijke gendarmerie en andere persoon lijkheden brachten den Italiaanschen consul een bezoek en dankte hem voor hetgeen Italië voor Yalona deed Zij beloofden de medewerking van de inwoners. De matrozen na men de stad in bezit Er heerecht volkomen rust, Het Romemsche blad „Giornale d'Italia* zegtde ontscheping van onze matrozen in Yalona is meer een eenvoudige daad van internatio nale politiek dan een militaire onder neming. o Een altaar-automobiel. Sedert geruimen tijd houdt Amerika er enkele rijdende kerken, kapellen of altaren op na. Zij doen dienst in af gelegen gedeelten, en men is in de nieuwe wereld over de werking van deze kapel- of altaar-auto's zeer te vreden, naar het schijnt. Totnogtoe waren in Europa geen kapel- of altaar-auto's noodig, maar bij het uitbreken van den oorlog voel den Duitsche veld-predikers en aal moezeniers, de wenschelijkheid dat het altaar naar het front kon worden ge voerd. Op initiatief van den bekenden Keulschen Kardinaal Von Hartmann werd bij wijze van proef overgegaan tot den bouw van een altaar-auto, en dezer dagen is deze afgeleverd en naar het front gevoerd. Met razende snel heid vliegt ze thans van slag naar slag, van 'eger naar leger. Vijf nieuwe altaar-auto's ziju inmiddels besteld. o— Een nieuw Pauselijk voorstel Volgens de „Corriere delle Sera" had Z. H. de Paus ziju voorstel met Kerstmis een wapenstilstand te hou den, vernieuwd. Op de tegenwerping van Rus land, dat zijn Kerstfeest 13 dagen later valt, zou de Paus voorgesteld hebben, ook dan een wapenstilstand te houden. o Faillissementen in Nederland. Volgens de mededeeling van Van der Graaf Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgesproken 13 faillis sementen tegen 31 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. —o VEREENIGDE STATEN. Een nota vau do Yereenigde Staten aan Engeland. WASHINGTON, 29 Dec. (Reuter.) De regeering heeft aan Engeland een uitvoerige nota doen toekomen, waarin wordt aangedrongen op een spoedige verbetering in 't optreden van de Brit- sche vloot tegen den Amerikaanschen handel en Engeland wordt gewaar schuwd, dat in Amerika ernstige wre vel is gewekt door de „ongewettigde bemoeiingen" met den wettigen handel der Vereenigde Staten. De regeering, zoo wordt in de nota i verklaard, voelt zich gedrongen besliste inlichtingen te ontvangen in zake de verdere houding van Engeland, ten- einde maatregelen te nemen ter be scherming van de rechten der Atneri- j kaansche burgers. De nota haalt verschillende bepaalde gevallen van aanhouding en inbeslag neming van ladingen aan en verklaart, dat het vertoog weliswaar vriendschap pelijk is gemeend, maar dat de regee ring der Vereenigde Staten het weri- schelijk acht hare meening in deze quaestie openhartig uit te spreken. De nota kan feitelijk nog worden beschouwd als bestemd voor alle mogendheden der Triple Enten te. Kleine berichten. O Belgische passen. Naar aan de „Nieuwe Ct." gemeld wordt, worden er te Antwerpen en Brussel geen nieuwe passen meer aan vrouwen afgegeven. Gezonken. Naar de „Dortsche Courant" meldt, is de aleepboot „Mathilda Geertruida", liggende in de Voorstraatshaven le Dordrecht en waarop twee families Belgische vluchtingen vertoefden, door onbekende oorzaak gezonken. De men- schen konden tijdig het zinkende vaar tuig verlaten. Onze nieuwe Paus heeft zijne troons beklimming aan den sultan van Tur kije doen mededeelen direct door een bizonder gezantschap, en niet meer zooals vroeger door tusschenkomst van de Fransche ambassade. Dit wil zeg gen, dat het Vaticaan Frankrijk niet meer beschouwt als de officieele ver dedigster van de katholieke belangen in het Turksche Rijk. De groote Rijken, in den loop der wereldgeschiedenis gevestigd door ge weld, zijn het een na het ander we der vergaan. Het Rijk van Christus echter staat en blijft staan. De nieuwe vorstaartsbisschop van Breslau Mgr. Adolf Bertram zeide bij gelegenheid van zijne wijding in de kathekraal aldaar, dat uit de beproe ving, die gaat over de volkeren van Duitschland en Oostenrijk, zal opstaan een volk, trouw aan Kerk en aan Va derland. Berichten uit Londen en uit Amster dam spreken van groote stormen, die in den nacht van Maandag op Dins dag hebben gewoed. Hier in Hulst hebben we er weinig of niets van ge merkt. Van uit Londen wordt gespro ken van sneeuwstorm, van uit Amster dam van een orkaan, die boomen ont wortelde. Volgens gevoelens, die nagenoeg algemeen zijn onder Belgen en anti- Duilschgezinde Nederlanders, is het wiskundig zeker, dat Duitschland door den tegenwoordigen oorlog zal worden vernietigd. Ondanks onzen wil om dit te kunnen begrijpen, begrijpen wij dit resultaat niet. Als het echter zoo mocht zijn, dan ligt naast Duitschland geheel Europa voor den grond, en is het te vens gedaan met het evenwicht van Europa over Azië en met gevolg, dat de Europeesche mogendheden hun matten zullen kunnen oprollen uit heel Azië. Oorlogsberichten: Vele en doch geene. Het Vrije "Woord voor Abonnés. o— O u «1 cj na r sa'voncl „Uren, dagen, maanden, jaren, „Vliegen als een schaduw heen, „Ach, wij vinden waar wij staren, „Niets bestendigs hier beneên!" Zoo zong de dichter eens, starend op het bijna vervlogene jaar. En terecht. Nog enkele uren, de klok zal twaalf slaan, en het jaar, met al zijn lief en leed, zal voorbij zijn, zal ondergaan, in den nooit stilstaan- den stroom des tijdsHet is gelijk aan de zon, die moê van 't lichten, ter kimme neigt en ver in zee ver dwijnt.... Ja, weer zal een tijdperk van 365 dagen vervlogen zijn, om weer ge voegd te worden bij al die andere jaren, die kwamen en gingen. En wij blikken niet zonder weêmoed terug op het tijdperk dat achter ons ligt. Al de ervaringen en gebeurtenis sen, beurtelings blijde en droeve, gaan aan ons oog voorbij. En wij leven het leven, zoo pas meegemaakt, weer op- j nieuw. Wij verblijden en bedroeven I ons beurtelings.... - Wij zien ons staan bij het begin des jaars, hoopvol de toekomst tege moet gaande, geduldig verwachtend de dingen die komen zullen. 1 Wij zien onze gebouwde iuchtkas- teelen, hoog opgetrokken, naar den eisch des tijds, staan, maar ach, hoe ras zien wij de luchtkasteelen, ineen storten als een kaartenhuis. Wij zien ons verder bezig weer nieuwe plannen te vormen en groot- scher verwachtingen te koesteren, maar andermaal zien wij ons teleurgesteld en bedrogen. Wij zien de dingen, een heel ander verioop nemen dan wij ons voorgesteld hadden. Slechts heel wei nig treedt er van in vervuiling, bijna niet noemenswaard.... En dan opeens, daar zijn ze weer, die oogenblikken vol van genot en vreugde. Wij zien ons gezellig bijeen met familieleden en vrienden, ons verma kend met spel en zang en vroolijk ge kout. Wij zien ons ronddwalen in de vrije heerlijke natuur, levensmoed en levens blijheid ademend, en wij gevoelen ons rijk en gelukkig 1 Ja, wij hebben al het leed en droevige weggedacht en vergeten. Wij zijn zooals een bloem, gedrenkt door zegendauw, die de stra len der vriendelijke morgenzon gretig opvangt en in vo|len luister praalt, niet denkend, aan den geweldigen knak- kenden wind, die verraderlijk, plots losbreekt En dan opeens, o schrik, daar barst een vreeselijk oorlogsonweder in de verte losl En alsof dit nog niet ge noeg is, komt het onweer meer en meer naderbij en ras staat bijna geheel Europa in vuur en vlam, ja, een we reldbrand woedt er, nooit gezien, met een niet te beschrijven, ach en weê En weg is onze rust, weg, onze kalme levensloop. Wij zijn als plotse ling, uit een gelukkigen levensdroom wakker geschud, en wij staan midden in de droeve levenswerkelijkheid, van het gedurig vernemend kanonge bulder. En vol stomme verbazing zien wij toe, ja, moeten wij aanschouwen, dat datgene wat wij voor onmogelijk hiel den, toch gebeurt, en dat hier niets, hoe schoon en heerlijk en hóe hecht en sterk ook, alles vergaat, in minder dan tijd I Woudbloempje Hulst, 28 Dec. Per 100 K.G. Tarwe f 13,00 a f 13,50. Rogge f 11,00 a f 12,00, Wintergerst f 12,00 a f 0,00, Zomergerst f 11,75 a f 0,00. Haver f 11,50 a f 11,75, Erwten f 14,00 a f 16,25, Paardeboo- nen f 0,00 a f 0,00 Duivenboonen f 00,00 a f 00,00 Witteboonen f 18,00 a f 19, Bruineboonen f 16,00 a f 00,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f 00.00 a f 00,00, Aardappels f 2,50 a f 2.75 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Boter per kilo f 1,30 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks f 1,50. Met dé intrede van 1915 wenschen wij vrienden en begunstigers alle Heil en Keften. M. W. M1LLENAAR en- Echtgenoote. Hulst, 1 Januari 1915. Veel heil en zegen aan mijn geachte begunstigers. W. J. HESSELS, Bagijnepoort 228. Hulst, 1 Januari 1915, Aan vrienden en bekenden bij de intrede van 1915 een Zalig Nieuwjaar. J. B. DE BOIJ en Echtgenoote. Hulst, 1 Januari 1915. P. A. STALLAERT-Adriaansens. Boschkapelle, 1 Januari 1915. Veel heil en zegen aan vrienden en begunstigers in het nieuw begonnen jaar. M. A. C. KIEBOOM-Boel. Hulst, 1 Januari 1915. Ondergeteckende wenscht aan al zijn vrienden en bekenden een Ge lukkig Nieuwjaar. F. DE SILVA. Hulst, 1 Januari 1915. Veel geluk en zegen aan vrienden en begunstigers bij de wisseling van het jaar. D. ELENBAAS en Echtgenoote. Hulst, 1 Januari 1915. Aan mijne geachte begunstigers en bekenden eer. Gelukkig Nieuwjaar toe- gewenscht. AUG. BUIJSSE en-Echtgenoote. Hulst, Hoek Lange Nieuwstraat. I De Heer en Mevrouw ARTHUR WOUTERS bieden Vrienden en Ken nissen bij de jaarwisseling hunne beste wenschen aan en zeggen tevens dank voor de ontvangen gelukwenschen. Hulst, 1 Januari 1915. Toegewenscht aan allen die niet van de partij van de Bende zijn Teel heil eii zegen en aan de Volkswilmannen een Zalig Nieuwjaar door P. J. DESTOMBES. 39ste Landweerbataljon, Nieuwe Kazerne. Middelburg. Zegen en voorspoed aan vrienden en kennissen in het nieuw begonnen jaar. C. W. VERWER en Echtgenoote. Hulst, 1 Januari 1915. Mijne begunstigers, vrienden en be kenden, een gelukkig Nieuwjaar. C. J. CUIJLE. Stoomdrukkerij. Hulst, 1 Januari 1915. Gelukkig Nieuwjaar zij toegewenscht aan vrienden en kennissen binnen en buiten Hulst. J. F. VAN DE WALLE Jfz. en Echtgenoote. Hulst, 1 Januari 1915. Bij de intrede van het Nieuwe jaar wenschen wij aan vrienden en bekenden een Gelukkig Nieuwjaar. J. EGGERMONT en Echtgenoote. Hulst, 1 Januari 1915. Aan vrienden, bekenden en begun stigers een Zalig Nieuwjaar toege wenscht. ARTH. VERMANDEL en Echtgenoote. St. Jansteen, 1 Januari 1915. Bij de wisseling van het jaar bieden wij aan vrienden en bekenden onze beste wenschen aan. P. DE LOZANNE en Echtgenoote. Hulst, 1 Januari 1915. Aan vrienden en bekenden wenschen wij een Gelukkig Nieuwjaar. AUG. DE KOCK en Echtgenoote. Buiten de Dubbele Poort. Hulst, 1 Januari 1915. Ondergeteekende wenscht aan al zijn vrienden en bekenden een Ge lukkig Nieuwjaar. ALOUISIUS DE RIJCK. Boschkapelle, Kampen. 1 Januari 1915. Bij den aanvang van 1915 wertschen wij aan onze geachte medeburgers, vrienden en familie een Gelukkig Nieuwjaar. J. P. DE SMIT-Heijngsdijk. Hulst, 1 Januari 1915. Ondergeteekende wenscht in het nieuw begonnen jaar aan vrienden en bekenden Vrede en Geluk, en bijzon der aan de echte Volkswiltypen. H. VERGAUWEN. St. Jansteen, 1 Januari 1915. Dat 1915 voor allen te zamen en voor ieder in het bizonder in meer vrede moge eindigen dan 1914, wen schen als Nieuwjaarsgroet, A. VAN FRAYENHOVE en Echtgenoote. Zaamslag. Advocaat-Procureur te MIUDELBLRG. i- ELHEA HIAAKDA» bij AEELEMASiS te HULST te spreken. Het kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE in de Steen straat te Hulst zal den tweeden en derden Maandag van iedere maand geopend zijn van één tot twee uur. in verschillende soorten en prijzen verkrijgbaar ter stoomdrukkerij van C. J. CUIJLE te Hulst. Statiestraat, 5Ibis St. Nikolaas, HOEDEN voor Damen, Juffers en Kinderen. LUIJERMAND, DOOP- en andere ARTIKELEN. l\ T llhSTE TOCHTJE DOFT IIUR SOMS OPMBBW OUiiRAMIE\ Gij weet het al te goed, gij allen die vroeger eens aan influenza geleden hebt, met schrik ziet gij de koude winter naderen, want elk jaar, soms reeds na den eersten guren dag, krijgt gij Uw oude influenza terug. Omdat Uw iuflnenza nog in Uw lichaam slaimert. Omdat Uw inflnenza onderdrukt, niet .genezen werd. Omdat Uw Influenza niet in den grond behandeld werd. bestaat er op heel de wereld dat in staat is uw influenza grondig en blij"- ABDIJSIROOP vend te genezen dé dat met verrassend resultaat de influen- zakiemen doodt, in de afgelegenste schuilkhoeken van Uw lichaamopspoort ABDIJSIROOP en vernietigtde dat Uw influenza voor goed zal uitroeien en zal voorkomen, dat gij Uw kwaal ABDIJSIROOP nog eens terugkrijgtde Daarom, gij allen, die aan influenza lijdt en grondig en voor goed genezen wilt, gebruikt onmiddellijk de krachtige Abdijsiroop. Daarom, gij allen, die aan influenza geleden hebt en begint te hoesten, niezen, of zoogenaamd verkouden zijt, bedenkt dat duizend tegen een, het een nieuwe influenza-aanval is, weike U bedreigt. Ge bruikt onmiddellijk de krachtige Abdijsiroop, teneinde de opkomende nieuwe influenza-aanval in haar opkomst te'smoren en Uw verouderde kwaal thans grondig en blijvend te genezen. Geen beter middel tegen asthma, borst-, keel- of longaandoening dan de Abdijsiroop. Prijs per flacon van 230 gram, f 1.—, van 550 gram, f2.—en van 1000 gram f3.50. Hoe grooter flacon hoe voordeeliger dus. Centraal- Bureau L. I. AKKER, ROTTERDAM. Verkrijgbaar bij alle drogisten en apothekers.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1915 | | pagina 3