Een mooi Jacht Vrijzinnige Bondsdag te Suist. MAANDAG 2 JUNI a. s. De volkswilcandidaat voor Hontenisse. Gewestelijk Nieuws. Jur. de Mlralt Buijsse van Dixhoorn Kramer Onze candidaten voor de Provinciale Staten. imiuiuiiil Marktberichten. Advertentiën- Te koop. tweeden en derden SprekersOpening, inleiding en slotwoord door L. M- DE BO Eli, van Hulst, mejuf frouw VEER DE VÈRE, van Brussel, JAC. WELLEMAN, Candidaat voor de Tweede Kamer en T. H. SIEMELINK, van Goes weer met den nekT aankijken, en heb ben zij weer tijd en gelegenheid, om het volk naar hun pijpen te doen dan sen. Maar ik geloof dat mijn waar schuwing overbodig is, wanneer ik denk aan de verkiezing van mijnheer van Dalsum als Statenlid. Met drommen zullen zij nu ook optrekken naar het stembureau, om daar het witte puntje vóór zijn naam goed zwart te maken om hem zoodoende te kiezen als afge vaardigde voor de Tweede Kamer. En dat dan onze belangen in goede han den zijn, dat behoef ik u voorzeker niet te zeggen. Maar nog een andere plicht hebben wij te vervullen. Hoe lang is het al niet in den mond, dat ook nieuw bloed in de Staten moet komen, m. a. w. dat ook daar een groote schoonmaak moet gehouden worden Die handelingen van Fruijtier en Dieleman hebben reeds lang onze afkeuring en met IJsebaert schieten wij niets op Daar hebben wij nu andere mannen voor, mannen die het volk genegen zijn, en waarvan nooit gebleken is dat zij bij hen aan doo- vemansooren geklopt hebben, mannen die weten wat het volk wil en in en door het volk medeleven en daar met hart en ziel de belangen van het volk zullen behartigen. Die mannen zijn de heeren BUIJSSE, VAN D1XHOORN, en KRAMER. Ook voor hen moeien wij in dichte drommen trekken naar het stembureau om daar vóór hunne namen het witte puntje goed zwart te maken, om hen zoodoende te kiezen als lid voor de Provinciale Staten, dan zijn wij ver zekerd een goed werk gedaan te hebben, en mannen gekozen te hebben die zich met hart en ziel aan de be langen van het volk zullen toewijden. Ik heb gezegd. JAN RECHT. Mijnheer de Redacteur Met genoegen'heb ik de portretten in „De Volkswil" gezien van de h.h. Edm. Buijsse, Ph. van Dixhoorn en H. Kramer en de aanbeveling aan het hoofd van het blad. Om den strijd zuiverder te maken en krachtiger in de goede richting te werken, zóu ik en zeer velen in onze streek hier wenschen bijgevoegd te zien den heer F. Kaan wethouder te Hoek, ook jn het land van Hulst geen onbekende. Het is een zware strijd, die reeds sinds jaren gestreden is, om in het land van Hulst tot zuiverder toestan den te komen en eerlijkheid en recht vaardigheid en rechtschapenheid te brengen, die er helaas steeds ontbra ken. Een woord van hulde aan den heer van Dalsum voor het reuzenwerk door hem verricht en eveneens aan hen, die hem een trouwe steun waren in moei lijke en bange dagen. Nergens wellicht dan in het land van Hulst heeft het spook der coalitie erger rondgewaard. En welke onware en onwaardige middelen zijn vaak aangewend Wie herinnert zich niet, hoe in 1910 Mr. P. Dieleman tegenover H. Kramer gekozen werd In de katholieke gemeenten was mr. P. Dieleman, de anti-vevolutionnair de candidaat der Katholieke geestelijkheid die voor hem het harnas aantrok. In de protestantsche gemeenten riep het anti-revolutionaire blad Luctor et Emergo de protestanten op voor Die leman tegen Kramer. Dat blad vond dus in het land van Hulst de Katholieke kiezers goed genoeg om voor mr. Dieleman te stemmen, maar in het land van Axel trachtte ze de protestanten van Kramer afkeerig te maken door het geloof er in te mengen. En wat is nu het ergste Noch mr. Dieleman, noch Zelandia noch een der Katholieke Statenleden hebben tegen die handelwijze geprotes teerd. Dat was toch plicht geweest, maar dit bewijst, hoe onwaardig die coalie- tie is. Alle eerlijke kiezers in het land van Hulst moeten aan zulke onwaardige en leugenachtige handelingen een eind maken. Nu geloof ik graag, dat de Heer Hombach van de aftredenden wel de beste is. Maar we moeten niet vergeten, dat ook hij zoo goed als de andere af tredenden candidaat is van dezelfde Zelandiaclub, waartegen krachtig onze strijd moet gaan. Zoo hebben in 1910 in Terneuzen meer dan 150 liberalen hunne stem gegeven aan den heer van Rompu, omdat „hij niet zoo kwaad was". En wat zien we De kiezersclub, waarmede hij annexe is, tracht niet alleen voor Tweede Kamer en Provinciale Staten ons tegen I te werken, maar wil, naar verluidt, zelfs voor den Gemeenteraad in Ter- neuzen, roet in het eten gooien. Zoodat velen van die liberalen thans mooi spijt hebben van hunnen ver leenden steun. Wij noodigen de kiezers dus uit hunne stem te geven aan de heeren Buijsse, van Dixhoorn en Kramer niet alleen, maar ook aan den heer Kaan. Geen klaverblad van drie, maar een van vier. Dat brengt immers geluk aan Deze candidaten zijn de zege waard. En bij een flink en aaneengesloten optreden zullen wij de zege bevech ten, de zege, die de kroon is op een eerlijken en rechtvaardigen strijd, den strijd tegen den clubgeest, den strijd tegen de Zelandiapartij, tegen machts misbruik en onderdrukking der vrij heid. Met moed dien strijd gestreden en .allen gewerkt voor deze vier flinke candidaten. Terneuzen 27 Mei 1911. P. omvergekegeld, dan komen de andere lui, de Linkschen en trekken die wet dadelijk in en gij oude menschen, die 70 jaar zijt, ge krijgt niets. Stem dus toch op Fruijtier!!! Larie, onzin en leugen De pas aangenomen pensioenwet is een door en door slechte wet even goed als de Drankwet omdat zij de menschen, die als het ware niets kun nen missen, juist veel wil doen beta len. 't Is maar 6 cent per week, ver teld er een, doch hij vergeet er bij te voegen, dat het 6 ct. voor elk lid van het gezin, van zoowat 15 jaar oud is. Dat is geen 6 ct. maar wordt voorde meesten 30 40 ct. en meer per week. Als men daarbij voegt, wat een ar beidersgezin aan alles meer zal moeten betalen, wegens hoogere invoerrechten op allerlei benoodigdheden, dan gaat het al gauw een gulden en meer per week worden Dat is wat anders dan 6 ct. Neen die heele wet deugd n'et. Het eenige goede, dat er voor den werkman in is, is dat de 70 jarigen al heel spoedig wal pensioen zullen krijgen. Doch deze bepaling is er niet door Fruijtier en zijn kameraden ingebracht, maar dooreen vooruitstre vend man, door een vriend van het volk, door den socialist Duijs. Dat ver tellen de dompers niet, als zij uitgaan om den boer te bedotten. En als er een ander en beter minis terie komt dan zal die goede bepaling niet alleen bl ij ven, maar er zullen er veel goede in de wet bij komen en veel slechte zullen verdwijnen. Zooals de Wet thans is, kan een werkman met een gezin de premie op den duur toch niet betalen. Men zij dus gerust, en stemme a!s één man op den heer H. A. VAN DALSUM. X. HULST. Maandagmiddag is hier een Vrijzininge Bondsdag, zie adver tentie. In het program komt voor een zangnummer „Zeeuwsch Volkslied". In dit Zeeuwsch Volkslied komt voor: Heb Zeeland lief, op aard geen vrijer land. Hiermede klopt niet de waar heid, want wij gelooven niet, dat er eer, grooter dwang denkbaar is als juist in Zeeland, of wonen wij soms hier niet in Zeeland Mkinc berichten. 0 In meerdere Duitsche bierbrouwe rijen wordt het vrij bier voor knechten afgeschaft, en wordt het loon verhoogd. Volgens den Afrikareiziger Rochrboch is de tropenziekte der blanken in Afrika niet de moeraskoorts, niet de buikloop niet de slaapziekte, maar' eenvoudig alcoholisme. Verschillende gasthuizen in Engel- sche landen schaffen af wijn en bier voor de zieken, omdat ze daar dit ge bruik beschouwen als behoorende tot de verouderde dwaalbegrippen. klMRCAMIIDUT VOOR OOSTRIRG. In Frankrijk ontstaat een verzet on der de soldaten tegen den aangenomen driejarigen diensttijd De Duitsche Keizer verleende op den dag, dat de Koning van Engeland in Berlijn kwam voor de bruiloft van zijne dochter aan drie Engelsche spionnen, een advocaat en twee zee officieren gratie. De aanstaaude Verkiezingen. Nu de tijd der Algemeerie Verkie zingen nadert, trekken de heeren den boer op om te gaan redevoeren over de aanstaande verkiezingen. Natuurlijk wordt geen debat toegelaten. Men is zelf wel overtuigd, dat hetgeen men vertelt nog al gemakkelijk te weerleggen zou zijn. Neen er worden met bekken- en trommelslag, van den preekstoel en zoo al meer kiezers opgeroepen. Aan dezen wordt een min kostje voorgezet met de besliste toevoeging, dat het 1 e k- k e r, zeer lekker is. En de goede zielen proeven ook wel, dat er een geurtje aan is, doch ze zwijgen, om dat ze dat gewoon zijn, en wel moeten ook. Stel je voor, dat er iemand opstond en zei„Goede menschen, proeft ge nu niet, dat ge „bucht", slechten kost te eten krijgt". Stel je zoo iets voorStel je voor, dat daar iemand ging bewijzen, dat de Politieke tinne gieters, die daar aan het praten waren, in hoofdzaak onzin hebben verteld en reusachtige onwaarheden. Er wordt daar b.v. verteld dat men toch zeker Fruijtier moet kiezen, want anders zal er van de ouderdomspensioenen voor de arbeiders niets komen. Wordt het tegenwoordige „achterlijke Ministerie" Maagpoeder van Apotheker Boom. Prijs per doos f0,75. Asthmapoeder van Apotheker Boom. Prijs per doos f 0,65. Hoofdpijnpastilles van Apotheker Boom. Prijs per flacon f0,80. Kina koortsdroppen van Apotheker Boom. Prijs per flacon f0,60. Laxeerpillen van Apotheker Boom. Prijs per doos f 0,25 en f 0,50. Staalpastilles van Apotheker Boom. Prijs per flacon f 1,20 en f2, Hoestsiroop van Apotheker Boom. Prijs per flacon f 0,70. Aambeienzalf van Apotheker Boom. Prijs per potje f 0,50. Deze geneesmiddelen zijn alleen echt met den naam Boom en zijn verkrijgbaar in de meeste Apothe ken en Drogistwinkels. Waar niet ver krijgbaar wordt het verlangde, na ontvangst van het bedrag, met ver hooging van 10 ct. voor portkosten, franco toegezonden door firma A. M. Boom, te Arnhem. „Verkrijgbaar te Hulst bij Verwilli- gen v. d. Hooftte Axel bij J. van Dixhoorn en Harte—Vroegop." Axel. Omdat onze goede baas zoo flink zijn werkvolk betaalt volgens contract f 0.25 Lamswaarde. Op het succes van den volkswilcandidaat voof Hontenisse, en onze drie can didaten voor de Staten - 0.25 Nieuw-Namen. Omdat ons Kamerlid Fruijtier op de lezing alhier op 25 Mei verklaarde, dat de menschen niet voor hem op hem moeten stemmen maar voor God - 0.10 Stoppeldijk. Omdat het voor stel van den Burgemeester een goed gevolg had - 0.15 Graauw. Omdat de Koerier door de Slippendragers wordt aangeprezen, en de liefdezus- sters van Wachtebeke hem in het gesticht niet willen - 015 Stoppeldijk. 1. Omdat van Dalsum recht is in woorden en werken - 0.15 2. Omdat drukker Cuijle hem zoo getrouw blijft in den strijd en ook zijn letterzetters, en alzoo recht en onrecht te weten komen - 0.15 Jagertje. Van een abonné - 0,10 Vorige lijst - 119.35 Totaal f 120.65 STAATSLOTERIJ. No. 13035 een prijs van 1000 gulden 8729 1000 11817 1000 7812 1000 4931 1000 3131 1000 17142 1000 3263 25000 11833 1000 15935 1000 20519 1000 Holst, 26 Mei. Per 100 K.G. Tarwe 19,75 a f 10,15, Rogge 17,00 af 7,75, Wintergerst f 10,00a f 10,25, Zomergerst f 10,00 af 10,00. Haver f5,00a f9,50, Erwten f9,00 a f 10,50, Paardeboo- nen f 9,00 a f 9,50 Duivenboonen f 10,00 a f 00,00 Witteboonen f 13,00 a f 13, Bruineboonen f 10,00 a f 10,50, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f 11,00 a f 12,00, Aardappels f 1,80 a f 1.90 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 24, verkocht 11. Varkens 31, verkocht 11. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,10 tot f 0,00-. Eieren per 26 stuks f0,90. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47.725 k f47.75. en een glazen Kast bij J. GILLARD, Beestenmarkt 34. Hulst. Makelaars in onroe rende goederen te Clii- eag'o, 5*06 western ave nue, Tinna Hart en van Dalsum. -JSyS"" Het kantoor der if*®» erven Mr. J. G. VAN DEINSE in de Steen straat te Hulst, zal den Maandag van elke maand geopend zijn van negen tot een uur. Aanvang 2.30 nor 's middags, in het Café „Apollo" van den heer J. DE KORT. Zie verder aanplakbiljetten en programma's. HET BESTUUR,

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1913 | | pagina 3