KLE1NËAARDAPPELEN fF. Colman-Vlassenrood. 12 en 13 Mei, 2" en 3" Pinksterdag. RIJWIELEN NIET geopend zijn. Van alles wat. Burgerlijke stand Marktberichten- Advertentiën» Te koop een partij alle Onderdeden, Mi ill lm m Leert Vereeniaina rt_.. a p ,Middelbura Vooruit" Maanda g. D i n s d a g. Kermesse d'été in het Schuttershof. Gelijk ne kwade jongen, En waar men elk uur aan mag bellen Die u de juiste waarheid zal vertellen. Het blijft gelijk in welk geval Het is deze heer die u helpen zal. Gaat u soms eens bij de een of andere mijnheer Loopt niet te hard of je doet je zeer, Of bij die lange jassen, oh hoezee Het kost spoedig het geld uit uw portemonee. Dus nu allen goed ten strijde gaan Als de dag zal breken aan, En goed opgepast deze keer Later krijg je soms de kans niet meer. En allen goed stemmen reeds dan, Op van Dalsum onze man En u allen gedragen als beste lieden, Door boer of huisbaas niet laten be driegen, Voor burgemeester, heer of pastoor Zult u het ook niet laten hoor. Want het zal u allen behagen Als u van Dalsum in de Kamer komt te dragen, Deze heer zal slagen heel den boel kapot Als ze willen houden met den werk man den zot. Die groote heeren zullen nu kort moe ten keeren, Als zij wat willen reclameeren, En maken ze wat te veel gespuis Van Dalsum slaagt den boei in gruis Want van Dalsum wil hebben met fatsoen Dal de werkmansvrouwen wat meer vleesch in de soep kunnen doen. £n als u goede vette soep wilt eten, Wil dan zeker van Dalsum niet ver geten Want stem je mis dan is het gedaan, En magere soep zal voor u staan Boer of burger zal er ook niet door lijden Want na deze komen goede tijden Want als van Dalsum niet gekozen is Je zult het zien de Regeering die loopt mis, En dan komt. het eerst op de werk man aan Die heeft het weer allen gedaan. Zelf ontving ik nog een brief Waarin te lezen stond vriendlief Met 40 man zijn wij hier te Luttre En stemmen al voor van Dalsum mee En allen mannen ondereen Komen wij samen naar Sint Jansteen. En kom je soms eens op den dijk, Daar roepen zij ook allen gelijk, Wij stemmen allen voor onze man Die de zaak regeeren kan. Vrienden, de tijd loopt wonder snel En met Juni gedenk het wel, Komt de zaak voor u te staan. Wanneer u naar den strijd moet gaan, Niemand mag dan mankeeren Of ik val aan prozedeeren. U mijnheer de Redacteur dankende voor de verleende plaatsruimte, noem ik mij DE ZUIS. Mijnheer de Redacteur 1 Nu zal het onzen vriend Petrus toch wel naar den zin hebben, als hij weet dat hij zooveel en op zoo'n sym pathieke wijze in de couranten be sproken wordt. Zelfs de Volkswil staat daarin niet ten achter. Wat 'n veree renden naam toch„knoopjescandi- daat", 't is om van te watertanden. Zulke eerbewijzen zal hij niet onbe loond laten en ik verwacht, dat hij ons wei eens zal vergasten met een prachtige lezing, zoodra hij weet of hij zijne candidatuur als statenlid ook weer zal kunnen aanvaarden, 't is te hopen van ja, anders zouden wij volkswilmannen er te weinig pleizier van hebben. Maar welke gemeente zal nu de gelukkige zijn, welke hem daarvoor het eerst zal mogen ontvangen Dit is eene ernstige vraag, maar ik denk van Boschkapelle, want het zal hem nog wel helder voor den geest liggen, het groot succes dat hij daar d.en vorigen keer heeft behaald. Immers toen hij zijne rede geëindigd had, wa ren er wel vijf die zich in de handen klapten als blijk van hunne ingeno menheid. En dat was nog niet alles, want bij 't verlaten van 't lokaal v/erd hem nog een Volkswil in de hand gestopt. Dat is respect hebben zeg ik. En 't zal nu niet minder zijn, althans als het een prachtige lezing is. Wie weet heeft hij het niet over onze lieve vrouw. Trouwens is dat niet noodig, want eenieder weet wel dat hij van de lieve vrouw houdt. Maar niet ieder deelt daarin zijn meening, er zijn er die houden weer meer van een lief meisje, eti weer anderen houden meer van lieve kinderen. Dat is zoo het verschil van meening ziet UEn het eigenaardigste daarvan is dat, dat het meeste voorkomt bij onze Coalitie mannen. Daarover behoeft men zich niet te verwonderen, want wij weten immers allen dat een Coalitieman daarin wel een beetje voor heeft en 't zal niet lang meer duren of hunne deugden en goede hoedanigheden wor den weer in massa vei spreid. Wie er aan gelooven zal Dit is een andere vraag, maar vast en zeker is het, dat zij hun candidaatjes aan de kfezers zullen voorstellen, alsof het de beste mannen van de wereld zijn. Gelukkig dat de meesten weten wat vleesch men in de kuip heeft, en daarom wel eens zullen veranderen van spijs. U mijnheer de Redacteur mijn dank voor de plaatsing. Uw getrouwe abonné S. Boschkapelle 6 Mei 1913. Ik zou zoo graag van Pilo zingen, Van die vuile zwarte vent, Om den roem uit te bhzuinen Van dien versleten kiesagent. Vroeger Volkswil voorstander Nu, zijn jasje omgekeerd Foei 1 die draaiende salamandei Is ons vertrouwen niet meer weerd. In '10 kwaamt g'Hontenisse bezoeken En riep, Kies Neuzensch candidaat Hoe zijn toch zoo gedraaid uw boeken Daar ge nu haat en tweedracht zaait Volkswil broeders weest voorzichtig Met den koning van het woud, Zijn hart is valsch, zijn oog arglistig Ziet dat g'hem op een afstand houdt. Bij welke kant hij' aan wil sluiten 't Zij bij voor of tegenweer, Dondert hem gerust maar buiten Want hij snijdt in 's anders leer. Hontenisse Kleine berichten. O Rusland schijnt van plan om de Armenische provincies van Turkije in te palmen. Wie een brood steelt is een dief, maar wie een land steelt i3 een staatsman. Daarom zijn alle landdieven eerlijk. Montenegro scheen niet van plan om ter wille van Oostenrijk Scutari weder te ontruimen,maar is bijgedraaid Kruger kreeg indertijd bij alle groote Mogendheden „niet thuis", omdat ze Engeland niet aaudurfdeD. Voor Montenegro zijn ze allen thuis, om dit zijn buit te ontnemen daar Montenegro maar klein is. De Paus is geheel hersteld. Het Panamakanaal zal tegen October gereed zijn voor doortocht van oorlogschepen. In Albanië wordt het een inge wikkelde toestand, die wel een:- kan leiden tot oorlogstoestanden, waarin betrokken kunnen worden Oosten rijk, Italië en de Balkanstaten. Te Rome is aanhangig gemaakt de zaak, tot heiligverklaring van pater Donders, een Noord-Brabanter. Koningin Wilhelmina kreeg van den Duitscheu Keizer de insignes van de Johanniterorde voor Souve- reinen. Het is uitgekomen, dat een ad verteerder in het Nieuws v. d. Dag van geld ter leen zonder borg een oplichter is De Rijksbelasting komt in Enge land op f 50 per hoofd der bevol king. In Frankrijk is een campagne begonnen tegen het toenemend opi- ummisbruik Turkije komt nog in meer binnen- landsche moeilijkheden doordat het gist in Syrië, Armenië en Koerdistan ln de republiek Portugal is het nog niet alles. Zoo bestaat de vrij heid van drukpers niet voor hen die de waarheid wat meer naar voren willen brengen De v< orloopige voorziening in de gevolgen van de oeverafschuiving van den zeedijk van den Perkpolder is bij onderhandsche aanbesteding voor f27000 opgedragen aan den heer C. Klaassen te Zaamslag. Neuz. Ct O Waardeering. „Napoleon wandelde eens op St. Helena .met mevrouw Balcombe. Zij ontmoetten eenige personen, d'ie een zwaren last droegen. De dame beval hun op bitsen toon, dat zij op zij moesten gaan. Maar Napoleon zeide dadelijk: „Heb eerbied voor hun last mevrouw." Dat is waardeering van den arbeid. Om die waardeering te kunnen koeste ren, moet men eerstens gevoel heb ben, maar ten tweede ook ondervin ding." („Chr. Vijfcents-blad".) Wij wisten niet, dat Napoleon zoo gevoelvol was. Maar liet voorbeeld is niet slecht. Zonder gevoel bestaat geen waardeering. En gevoel is een schaarsch artikel. Maar hebt ge ook niet gemerkt dat ge, bij harde en lief devolle arbeid, zoowel bij instructie als administratie, alleen waardeering vindt bij menschen, die zelf iets van het vak verstaan Alg. Mil. Weekblad. Eeu planten-etiquette. De noodzakelijkheid van een etiquette dat de naam, datum van uitplanting, enz. vermeldt, zal niemand ontkennen. Gewoonlijk worden hiervoor houten plankjes genomen, deze hebben echter het nadeel, gauw onleesbaar te worden. Metalen plaatjes leveren ook bezwaren omdat er altijd een bijzonder soort inkt voor moet worden gebruikt. Het nienwste op dit gebied is een cellu loid huisje, zooals men voor tram-abon nement, enz. gebruikt. Hiertusschen wordt een papier geschoven, waar het noodige op vermeld staat. Stoppeldijk. Huwelijks-voltrekkin gen. 4 April. Gijsbrecht de Schepper, 30 j., jm. en Louisa de Smet, oud 31 j., jd. 11 April. Petrus Albertus Spon- selee, oud 24 j., jm. en Anna Maria Mathilde Pardon, oud 23 j., jd. 15 April. Jan Francies Schelfout, oud 44 j., jm. en Sophia Maria Borm, oud 36 j„ jd. Geboorten. 5 April. Anna, d. van Jan Francies de Kever en van Maria Anna Goosen. 7 April. Emelie Maria, d, van Adrianus van Overmeeren en van Maria Sophia Romel. 17 April. Alphonsus Johannes, z. van Johannes Ludovicus Jacobs en van Anna Cat- harina Rosier. 20 April. Eugéne Marie, z. van Désiré Theodorus Franciscus Fassaert en Rosalia Louisa Menu. Overlijden. 19 April. Alphonsus Jo hannes Jacobs, oud 2 dz. van Jo hannes Ludovicus en van Anna Cat- harina Rosier. Josephia Dobbelaar, oud 3 md. van Peirus Franciscus cn van Johanna Mathilda Pieters. Een leven loos aangegeven kind van het mann. geslacht van Alphonsus Jacobus Buys en van Mathilda Maria van Leuven. Westdorpe. Huwelijks-aangiften. 4 April. Theophiel Bernard Luetaert, oud 53 j., jm. en Maria Peers (van Gent) oud 45 j., jd. 12 April. Gustaaf de Tolle naar, oud 34 j., jm. Rosalie Pieters, oud 22 j., jd. Boschkapel le. Hu weI j ks-aan gi f te n 25 April. Augusti- us Freijzer (van Hon tenisse). oud 30 j., jm. en Eliza Maria Apolouia Kroes, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 April. Josephus Fran ciscus, z. van Anthonius Johannes Coolsen en van Louisa de Valck. 4 April. Ferdinandus Josephus, z. van Johannes Alphonsus Kox en van Nat- halia Ferket. 13 April Coralia Maria, d. van Antonius Dominicus Dhaene en van Sophia Eugenia Schuren. 21 April. Zeno, z. van Tiieophilis Petrus Ottjes en van Regina Pliiomena Dullaart. Cliugo Huwelijks-aangiften 24 April. Petrus Roels (van Hontenisse), oud 28 j., jm. en Maria Rosalia Blommaert, oud 31 jjd. 29 April. Alphonsius Julius Jacobus Lansu, oud 29 j., jm. en Mathilda Maria Weemaes. oud 28 ijd. Geboorten 20 April. Hermïna Ger- mania, d. van Rochus Camillus Blom maert en van Maria Clothilde Hage- man. 22 April. Philomer.a, d. van Ca- millus Johannes Smet en van Paulina Hendrickx. 23 April. Joseph Petrus, z. v. Deseré de Kerf en van Clementina v. Overloop. Overlijden. 20 April. Judocus Ver- durmen, oud 65 jechtg. van Doro thea Arnold. 26 April. Susanna Camilla Amelia Pauwels, oud 4 m., d. van Pe trus Josephus en van Maria Eugenia van Poele. 29 April. Johanna d'Hert, oud 69 j., echtg. van Josephus Fran ciscus Vercouteren. Ronquères. Overschot abon nementsgeld f 0.25 Zandberg. Omdat een (melk- geschiedenis) - 0.15 Amsterdam. Omdat 1. hij 's avonds al hoopte, dat de kelder 's morgens vroeg was open, om zonder zijn kostgeld te betalen er van door te gaan, 2. hij den porder bestelde om half zes, maar was vóór half zes gevlogen. 3. het een ronde jongen is. 4. hij nu over zijn eigen vuil kan praten. 5. de vuilste varkens zoeken het schoonste stroo. 6. hij niet moet zeggen dat hij vergeten heeft om te be talen. 7. hij thuis is gekomen op Hemelvaartsdag. 8. er in Amsterdam nog zijn, samen - 0.85 Hulst. Omdat nu eindelijk de tijd begint aan te breken dat er nu eens een algemeene schoonmaak zal gehouden wor den, waar het volk zoo naar verlangt, en zij dat ook zullen toonen door hun stembiljet, geef ik tot steun en op hoop van navolging - 0.50 Hulst. Ómdat Charles zoo een mooi lied heeft gedicht op Domien - 0.20 Zandberg. Van een onbeken de en van nog iemand omdat 1. onze rechtvaardige volks vriend van Dalsum den moed heeft aan te pakken wat met de waarheid in strijd is, wie nog meer in ons Nederland 2. het wachtwoord van de Volkswil iskalmte wint. 3. de bevolking voor W. en R. geen vertrouwen stelt in de Z.K., omdat ze weet hoe valsch een dergelijk blad kan zijn. 4. in Juni de Volkscandida- ten zullen zegevieren wat de wensch is van allen die er be lang in stellen - 0.20 Giaauw. 1. Omdat onze fietsclub f2.15 betaalde voor twee keer te eten, enz. 2. Omdat de baas van het sociteitslokaal dan nog durft te zeggen dat wie met van Dal sum omgaat den grond in moet - 0.20 Vorige lijst - 113.80 Totaal f 116.15 STAATSLOTERIJ. No. 5253 een prijs van 2000 gulden. 2348 14309 2084 15936 16428 4054 5567 14044 20111 1000 1000 25000 5000 1500 1000 1000 1500 1000 Huist, 5 Mei. Per 100 K.G. Tarwe i 9.75 a f 10,75, Rogge f 7,00 a f 7,75, Wintergerst f 10,00 a f 10,25,Zomergerst 10,00 a f 10,00. Haver f 5,00 a f 9,50, Erwten f9,00 a f 10,50, Paardeboo- nen f 9,00 a f 9,50 Duivenboonen f 10,00 a f00,00 Witteboonen f 13,00 a f 13, Bruineboonen f 10,00 a f10,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad fll.OO a f 12,00, Aardappels f 2.00 a f 2.50 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 37, verkocht 12. Varkens 33, verkocht 28. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,10 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks f0,80. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47.723 f47.75. bij TH. VOET Station Hulst. Het beste adres voor en is bij ondergeteekende. Ook bij hem te verkrijgen een partij gebruikte Rijwielen voor spotprijs. Alles te verkrijgen met gemak van betaling. Minzaam aanbevelend, HEIKANT-ST. JANSTEEN. Deurwaarders HUINEMAN, te T e r Neuzen, zullen ten verzoeke van den heer Wm. Fv. DEKKER, herber gier en koopman te Ter Neuzen, des namiddags 1 uur, aan zijn woon huis te Ter Neuzen, Nieuwediep 6, verkoopen 2 Poneys en kar met tuig, 1 Camion, 1 Slede, 1 Heerenfiets, 1 waak hond, 1 achterlaadgeweer, 1 partij stalgereedschap, alsrieken, vor ken, spaden en wat meer zal worden geveild. Betaaldag 1 September 1913. Fransch, Fransche Handelscorrespon dentie, Duitsch, Duitsche Handelscor respondentie, Engelsch, Engelsche Handelscorrespondentie, I taliaansch, Spaansch, Deensch-Noorsch, Zweedsch, Russisch en Latijn, door middel van de Schriftelijke Talen cursussen van het Bureau tot Publiciteit van Wetenschap pelijk Nieuws, Singel 276, Amsterdam. Wetenschappelijke leidersDr. A. A. FOKKER, privaat-docent aan de Uni versiteit en leeraar aan de Handels school te Amsterdam, en dr. J. M. HOOGVLIET, privaat-docent aan de Universiteit te Utrecht. Vraagt ons g r a t i s-prospectus. Duur van alle cursussen 1 jaar. Succes verzekerd kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE in de Steen straat te Hulst, zal den 12 Mei GROOT FESTIVAL ZANGERSFEEST TURNFEEST OP TOCHT - CONCERTEN - MARSCH CONCOURS LICHTSTOET GEZAMENLIJKE UITVOERING DER MARSCH IN DULCI JUBILO. CONCERTEN OP VERSCHILLENDE PLAATSEN. van eene groote Luchtballon. SCHITTEREND VUURWERK. Gedurende beide dagen Optreden Prof. Cocadorus en den hofartist Schramade Hoeplaworp- tent Belgisch Bal Zigeuner kapel enz.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1913 | | pagina 3