F. F. Colman-Vlassenrood. Gewestelijk Nieuws. Van alles wat. {«echtzaken. Marktberichten- Advertentie»- Te koop een partij erkmanswoning Uit de hand te koop tweeden en derden Leert RIJWIELEN alle Onderdeelen, Juniverkiezingen. Openbare Vergadering te Sas van Gent SprekerJhr. R. I 11111111 van ee. verplicht is te biechten, en er daar voor de paaschplicht weigeren, dat is nogal durven zeg ik, en wat zegt u lezer U Mijnheer de Redacteur mijn dank voor de plaatsing. Boschkapelle 21 April '13 Uw getrouwe abonné S. O KOEWACHT. Ten huize der me juffrouwen Misseghers te Koewacht had Dinsdag de aanbesteding plaats van de aldaar te bouwen bijzondere R. K. meisjesschool en het veranderen van een woonhuis voor de Zusters. Ingeschreven werd door de heeren J. v. d. Walle te Hulst voor f25,100, Ph. Baert en Ed. de Bruijne te Koe wacht voor f24,800, P. Voet te Hon- tenisse voor f 24,138 en jos. Bleijen- bergh te St. Jansteen voor f23 900. Het is nog niet bekend wien het werk zal gegund worden, daar die beslissing genomen wordt te Oudenbosch, doch hoogstwaarschijnlijk aan den iaagsten inschrijver. KOEWACHT. Een twintigtal werk lieden van hier aanvaardde dezer da gen de reis naar-Engeland, teneinde daar gedurende den zomer, door tus- schenkomst van een paar bekende groot-landbouwers in deze omgeving, werkzaam te zijn in de beetwortel- velden. Mleine berichten. O In Roermond, Limburg, behooren eer- en broodroof ook tot de taktiek der Katholieke politiek. Prof. van Hamel, professor in het strafrecht te Amsterdam, is gaan sta ken tegen zijne werkgevers, de stu denten. Dat oud zijn nog niet wijs zijn wil zeggen bleek te Amelo, waar een 75 jarige vuilpoets werd gevangen geno men. Door het slippen van zijn fiets viel in Rotterdam een metselaar, kwam onder de electrische tramlijn, en overleed 's avonds. De Kon. Mij. de Schelde te Viis- singen keert 8 pCt. dividend uit. De eerste nieuwe Hollandsche ha ring is te Vlaardingen aangebracht. In de Roemeensche Kamer werd op den minister een schot gelost. Nabij Sneek werd een boerenarbei der door den trap van een paard ge dood. In het Walenland kochten veel geestelijken de vorige week revolvers en repeteergeweren uit vrees voor aanslagen. Het kwade geweten In Londen krijgen de kiesrechtda mes al den naam van petroleuses. Bewijs, dat zij zich beschaafd gedragen. Te Ruinerwold (Drente) is een mui zenplaag. Op de voorjaarsveemarkt te Half weg was geen enkel stuk vee aan gevoerd. In Jerusalem is de telefoon in ge bruik genomen voor de regeerings- doeleinden. Particulieren vragen aan sluiting. De Duitsche Keizer noemt de soci aaldemocratie de duistere machten van ongeloof en vaderlandsloosheid. Een stratenmaker kreeg in Londen van de Rechtbank f12000 schadever goeding wegens overrijden door een automobiel. Zijn been had moeten wo. den afgezet. Op de vloot der Vereenigde Staten zijn afgeschaft stuurboord en bakboord, en vervangen door rechts en links. In China is het, ondanks de repu bliek, nog niet heel prettig wonen. De heer W. Harmens te Harlingen is 50 jaar raadslid. Nu wil hij het niet meer zijn. Uit de volkstelling blijkt, dat Groot Brussel voor 4/5 een Vlaamschspre- kende stad is. De gemeente SmalLngerlan 1 in Friesland vroeg f 10.000 ter leen a 4 pCt. Niemand schreef in. De R. K. Kerk te Wolvega is 30 jaar oud en reeds bouwvallig. Er I I komt daarom een nieuwe. De ijzeren hospitaalledikanten van j Hollandses fabriekaat zijn beier dan de Engelsche. Niet alleen de mannen maar ook de vrouwen uit het volk beginnen gerceg te krijgen van de Engelsche kiesrecht vrouwen. Tegen L. Hoozemant te Berkel, die zijn vrouw en kind in het water stootte waardoor het kind verdronk, werd voor de Rechtbank van Breda 15 jaar geeischt wegens poging tot moord. De speelbank te Monte —Carlo doet maar steeds goede zaken. De Tweede Kamer is tegenwoordig bijna voortdurend onvoltallig. De fut is er uit. De heer Dubois, directeur der rijks- postspaarbank, moet voornemens zijn tegen 1 September ontslag te nemen. De Socialistenbond in Nederland (oprichters van der Zwaag en Havers) is door afneming ledental ontbonden. Uit Christelijke naastenliefde wilden de blanke geloofsgenooten niet meer dulden, dat de zwarte dito in de St. Lu cas Episcopaalsche kerk New-York kwamen. Aan de negers is nu de toe gang tot de kerk ontzegd. De burgemeester van Rotterdam meent, dat geene toestemming noodig is voor eene collecte voor werksta kers, als nietg vallende onder K. B. 22 Sept. 1823 no 41. De Czaar van Rusland zal de brui loft bijwonen van de dochter van den Duitschen Keizer. De volksvertegenwoordiging van Ca- lifornië nam het besluit, dat geen Japanner in dien Staat landbezit mag hebben. President Wilson is er tegen, dat het Panamakanaal tolvrij is voor Amerikaansche schepen, als zijnde dit een subsidie, dat hij niet wil. Het moet treffend zijn hoezeer de bevolking van Rome medeleeft in de ziekte vnn den Paus, wiens godsvrucht en zielenijver het innerlijk leven der Romeinen geheimzinnig beïnvloedt. Scutari is door de Montenegrijnen genomen. De Turksche bevolking was aan het einde van haar voorraad le vensmiddelen en munitie, er» de toe stand was dan ook ve» der onhoudbaar geworden. De zwaluwen zijn in Hulst aange komen. O— Een rijke lord kwam dezer dagen een bekende homoeopaat consulteeren, De arts hoorde den lord aan, nam een flesch, opende deze en sprak „Ruik Goed U bent gezond De Engelschman was met recht verbaasd over deze meer dan merkwaardige methode. Ook voelde hij, dat hij door het ruiken volstrekt niet „gezond" was geworden. Toch vroeg hij„Hoe veel ben ik U schuldig?" „Duizend franken". De lord haalde een 1000- francs biljet uit zijn portefeuille, hield het den homoeopaat onder den neus, en zeide „Ruiken Goed U bent betaald." Hierop nam hij zijn hoed en vertrok, den arts sprake loos achterlatende. o— De Coalitie vernieuwd Uit Utrecht wordt gemeld dat zoo wel de R. K. als de Antirevolulion- naire deputaten-vergadering het coali- tieaccoord hebben aangenomen. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat in de vergadering van Christ.-histori- schen het coalitie-accoord met 183 tegen 18 stemmen is aangenomen. Over het electoraal accoord moet nog gestemd worden. M.C. o Treurig. Het Arnh. Dagblad meldt: Maandagmiddag heeft zich te Breda- voort een indroevige geschiedenis af gespeeld. Een ziek bedlegerig meisje, dat reeds een 15-tal jaren aan deze ziekte lijdende is, en door het R. K. armbestuur werd onderhouden, maar wegens een verschil met den pastoor van die hulp werd verstoken, is reeds geruimen tijd geheel belangeloos door haar kostbaas onderhouden. Wijl deze zelf maar fabrieksarbeider is en zijn loon voor zijn eigen gezin noodig heeft, KJ p(e hij aan bij het Gemeen tebestuur.. De Burgemeester heeft deze zaak ter sprake gebracht, doch is van oordeel, it het R.-K. armbestuur ze delijk v rlicht is voor het meisje te zorge". iet meisje is nu door den fabriekt .toeidcr uit haar woning ge zet en onder toeloop van een groote menigte nieuwsgierigen door de poiitie naar het arrestantenhok gebracht, waar de Burgemeester voor haar zorgt. o Oude Grieksche ruïnen. Naar een bericht van den Griek- schen minister van marine heeft een luitenant ter zee, Bako-pulos, heel toe vallig ruinen van een oude stad op den bodem der zee ontdekt. Het is ter hoogte van de Charesbank, ten Oosten van het eiland Lemmos. Van staatswege wil men een onderzoek instellen. o Te Darien, op ongeveer 175 mijl van de stad Panama, is petroleum ge vonden. Men schat het terrein der bronnen op ongeveer 20 vierkante mijl. Do burgemeester van Zaandam. De Hooge Raad deed 21 April uit spraak in de zaak van Jhr. mr. C. A. Elias, burgemeester van Zaandam, door het Gerechtshof te Amsterdam veroordeeld tot 1 dag gevangenisstraf ter zake van het doen opmaken van een valschen reispas, door in de op gaven voor een reispas ten behoeve van zijn zoon, Jhr. J. M. Elias, door hem als burgemeester aan den Com missaris der Koning in Noord-Holland toegezonden, den leeftijd van zijn zoon te doen vermelden als 21 jaar in plaats van 17. Geconcludeerd was in deze zaak tot ontslag van rechtsvervolging aan gezien art. 231 Strafwetboek dit feit niet strafbaar stelt, doch alleen het doen afgeven van een reispas op een valschen naam of voornaam of een valsche hoedanigheid, waaronder de opgaven van een valschen leeftijd niet valt. De Hooge Raad achtte de cassatie middelen, den vorm betreffende, welke in deze zaak waren voorgedragen, on gegrond. Het cassatiemiddel, de hoofd zaak betreffende, achtte de Hooge Raad in twee zijner onderdeelen on gegrond, n.l. ten aanzien van de stel ling dat valschheid in het signalement den pas niet valsch maakt en dat de middelijke dader steeds dezelfde hoe danigheid moet bezitten welke den rechtstreekschen dader strafbaar maken. Wat de stelling aangaat, dat dit feit niet strafbaar was, deze achtte de Hooge Raad gegrond. Artikel 231 strafwetboek bevat nl. een speciale regeling van het doen afgeven naast de algeuieene regeling van het vaischelijk opmaken van een reispas. Dit is het gevolg van de overneming in ons Strafwetboek der regeling van art. 153 en 154 der Code Pénaal volgens welke het doen afge ven van een valschen pas niet, straf baar was wanneer dat anders ge schiedde dan op valschen naam. Daarbij is nu in art. 231 gevoegd de valsche voornaam en de valsche hoedanigheid. Maar de valsche leeftijd valt niet onder de bijzondere regeling van art. 231. En waar de valsche leeftijd betreft een opgave, die als zoodanig alleen door de bijzondere, niet door de algemeene regeling van art. 231 Strafwetboek bestreden wordt, was het gepleegd feit inderdaad niet strafbaar. Het arrest werd dus vernietigd en de requirant ontslagen van alle rechts vervolging. Handelsblad. Art. 231 luidt: Hij die een reispas, veiligheidskaart of reisorde vaischelijk opmaakt of vervalsciit, of die zoodanig stuk op een valschen naam of voor naam of met aanwijzing eener valsche hoedanigheid doet afgeven, met het oogmerk om het te gebruiken of door anderen te doen gebruiken als ware het echt en onvervalscht of als ware de inhoud in overeenstemming met de waarheid, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste twee jaren. Met dezelfde straf weidt gestraft hij die opzettelijk gebruik maakt van eenig in het eerste lid vermeld valsch of vervalscht stuk als ware het echt vervalscht, of als ware de inhoud in overeenstemming met de waarheid. Essen. Van een abonné, over schot postwissel f Stoppeldijk. Omdat de kasteel heer zijn vette vaarzen verkoopt om in Antwerpen geleverd te worden Stoppeldijk 1. Omdat de heer van Dalsum zelf de weten schap bezit om ieder mensch den rechten weg te wijzen in wat hij verlangt, en de andere candidaten altijd een verdediger moeten hebben om de kiezers wat te misleiden. 2. Omdat de heer van Dal sum een Kamerlid zou zijn voor ieder Nederlander gelijk, en een voorbeeld, dat zien wij aan al zijn werken. Zaamslag. 1. Omdat de zoon van onzen christelijken burge meester op biddag in deze maand Maart onder kerktijd mutsaard heeft gemend 2. Omdat wij nieuwsgierig zijn om te zien, of dc fijne partij den Hemelvaartsdag zal vieren - 3. Omdat een christelijke boer Wannes bang is een huis te koopen naast een fatsoenlijke herberg Berg-Gladbach. 1. Opdat Biesbroeck toch eens eenmaal ernstig mocht overwegen wat eigentlijk Volkswil is 2. Omdat B. in Essen wat vriendschappelijker met zijn landgenooten moest omgaan Vorige lijst - 0.20 - 0.25 - 0.25 - 0.30 0.15 0.15 - 0.15 - 0.30 0.20 110.05 Totaal f 112 00 iiimitJ STAATS No. 6032 een prijs van 25000 gulden. 1979 12781 67 649 6675 12734 14325 19233 1184 5000 1000 1500 1500 1000 1000 1000 1000 2000 Hulst, 21 April. Per 100 K.G. Tarwe f9,25 a f9,50, Rogge f7,00 a f 7,25, Wintergerstf 10,00 a f 10,10, Zomergerst f t0,00 a f 10,00. Haver f 8,00 a f 10,00, Erwten f9,00 a f 10,50, Paardeboo- nen f 10,00 a f 10,50 Duivenboonen f 10,00 a f 00,00 Witteboonen f 12,00 a f 12, Bruineboonen f9,00 a f 10,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f11,00 a f 11,50, Aardappels f 1,80 a f 1.90 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee '25, verkocht 3. Varkens 21, verkocht 18. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,25 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks f0,80. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47.675 a f47.70. O De Notaris H. A. YAN DALSUM te Hulst, zal des namiddags om 5 uur, in de her berg „Café du Commerce" van ALPH. FEIJEN te Boschkapelle, Kampen, we gens vertrek, voor HYPOLITE BORM— de Nijs, publiek verkoopen Ken goed onderhouden vroeger herberg, met aangebouw- den STAL en TUIN te Stop peldijk, wijk Kampen, groot 11 are 85 centiaren (80 roe). Dadelijk te aanvaarden. Betaling 2 Juni 1913. op Schelfhoutshoek onder Graauw, groot 6.80 are (45 roe). Te bevragen bij J. M. BLOMMAERT te Graauw. Het kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEIN SE in de Steen straat te Hulst, zal den Maandag van elke maand geopend zijn van negen tot een uur. Fransch, Fransc/ie Handelscorrespon dentieDuitsch, Duitsche Handelscor respondentie, Engelsch, Engelsche Handelscorrespondentie, Italiaansch, Spaansch, Deensch-Noorsch, Zweedsch, Russisch en Latijn, door middel van de Schriftelijke Talen cursussen van het Bureau tot Publiciteit van Wetenschap pelijk Nieuws, Singel 276, Amsterdam. Wetenschappelijke leidersDr. A. A. FOKKER, privaat-docent aan de Uni versiteit en leeraar aan de Handels school te Amsterdam, en dr. J. M. HOOGVLIET, privaat-docent aan de Universiteit te Utrecht. Vraagt ons g r a t i s-prospectus. Duur van alle cursussen 1 jaar. Succes verzekerd Het beste adres voor en bij TH. VOET Station Hulst is bij ondergeteekende. Ook bij hem te verkrijgen een partij gebruikte Rijwielen voor spotprijs. Alles te verkrijgen met gemak van betaling. Minzaam aanbevelend, HEIKANT—ST. jANSTEEN. op M5ÏASDAG S9 APRIL S9I3, 's avonds half acht, hij dhr. Aernaiults in „Holel Rotterdam". Toegang vrij Debat Steenhouwerij „De Graniet" Gazometerstraat St. Nikolaas (Waas.) Kappen en leveren van alle soorten Blanweu en witten Arduin, Marmer- en Beeldhouwwerken. Bijzonderheid van Monumenten en Grafzerken. Op aanvraag teekening en prijslijst gratis. Meester-Steenhouwer: EDM. INGE18,

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1913 | | pagina 3