karen Sparrensnoei, Correspondentie. M arktberichten- Advertentiëm Werkmanswoning M'.,l.AliHÏ.mSK - IC A AS - zeer fijne Gouda Kaas per pond 32 cents. Leiden. - S. LEMAN Mzn. Heeren- en Dames-Kleermaker. Alle werkartikelen in lage prijzen. JU i XEM MAES, Tandarts - specialist "f schen te kennen gedurende mijn ver- - blijf als koloniaal soldaat in het leger in Nederlandsch lndiê, geef ik het recht de papieren waaruit mijn ge drag blijkt ter inzage te vragen. Mocht echter uit die papieren, welke mij door Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden zijn toegekend, blijken (de uitdrukking van den heer Reuling) „wat naar Indië gaat is niet veel, en wat er van terugkomt is nog minder," dat de uitdrukking van den heer Reuling gegrond was, dan zou dat een schandvlek zijn op het geheele Nederlandsch Indisch leger en tevens een klap in het aangezicht van onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina onder Wiens gezag zoo'n leger zou zijn samengesteld van menschen „d i e niet veel zijn." Welnu heer Reuling, ik heb mij deze vorenstaan de zinsneden geoorloofd te bezigen, daar ik u nog veel andere personen kan aanwijzen, welke eveneens in In dië gediend hebben, en welke allen bereid zullen zijn, U hunne papieren te toonen en waaruit U dan de over tuiging zult krijgen dat ge een zeer domme uitdrukking hebt gebruikt. Ik wil U tevens toch een raad ge ven dat is, overweegt eerst Uwe woorden voor dat U ze uitspreekt, vooral woorden over mannen van het Nederlandsch Indisch leger, waarvan U nauwelijks het bestaan weet. Wist U maar iets, hoe gering ook van onze koloniën en het leger, dan zou het niet in Uw brein opkomen, om met minachting daarover te spre ken, en eenieder die het leger heeft gediend, of nog wenscht te dienen, voor menschen uit te schelden „die z ij n toch niet veel." Welnu heer Reuling, ik hoop, dat U alvorens vorenstaande vragen naar behooren te beantwoorden, eerst een blik zult werpen in uwe eigene om geving, en dat eveneens per open brief, opdat, ieder ingezetene van Hulst mijn gedrag en levenswandel leert kennen, zooals U die wenscht te be schrijven. Ik ben echter overtuigd dat U zulks niet zult kunnen doen, en daarom is dat eene daad van laffe aanranding van iemands eer en le venswandel. U mijnheer de redacteur nogmaals dank voor de verleende plaatsruimte. P. C. VAN KEMSEKE Gep. SergL v/h O. I. L. Mijnheer de Redacteur Opgedragen aan (de heeren) van 't feestcomité te Hulst. De heeren van 't feestcomité Viel de raadszitting niet erg mee Collega Jan zag wat er zooal gebeurd Zorgde alras dat zijn voorstel niet werd betreurd Het comité niet handelend naar zijn zin Trok dan ook onmiddelijk zijn voorstel in. Collega's Piet Jan ook niet erg ge- eerd Hebben dan ook hun stem gemotiveerd. Collega raadslid die den doorslag moest geven Was nu natuurlijk niet achter gebleven Maar kreeg nu voor zijn straf Dat hij niet van. zijn 20000 ct. kon af. En daar ging het stelletje zonder slag of stoot Zeifs zonder deurwaardersexploot in de goot. Collega Hendrik, die zegt waar't op staat Wist nu ook wederom raad. Laten zich de heeren toch amuseeren Al was 't met een hondententoonstel ling te organiseeren. Om hun vreugd nog wat te vergrooten Zullen alle onchristelijke honden wor den uitgesloten Toch zullen ze goed uit de oogen moeten kijken Anders zullen de volkswilhonden nog met medailles prijken. Het twaalfde Raadslid. o Mijnheer de Redacteur 1 Vergun mij een klein plaatsje in uw veel gelezen blad onder het vrije woord, bij voorbaat mijn dank. Daar wij weer dee's jaar zullen ge roepen worden om onze burgerrech ten te doen gelden, allen ten strijde zullen trekken naar de stembus. En daar ik gefoof dat het er warm zal toe gaan, zoowel voor Staten als voor Kamer, denk ik dat uwe en dan ook onze candidaten, waar ik u met felici teer en hoop dat zoowel Dixhoorn en Kramer en Buysse niet zullen aarze len iich als candidaat te laten voor stellen en U zelf mijnheer als candi daat voor de Tweede Kamer, zoo denk ik dat het van nu af noodig is, ons klaar te maken om den strijd tot een goed einde te brengen. Welnu, wat men eerst moet doen isdat hij die 25 jaar is, en weet dat hij kiezer kan worden, hetzij loon-, huur-, spaar- of belastingkiezer en nog niet op de kiezerslijsi staat een van deze dagen naar 'net stadhuis zich gaat aangeven als rechthebbende om ook het zijn bij te brengen in het wetgevend lichaam. Ten tweede bij vrienden en in ge zelschap propaganda maken met over de naderende verkiezing te spreken, te vragen of zij wel eens wezen zien hebben of zich aan hebben gegeven als kiezer. En moest hij zoo een flauwhartigen vinden die maar zegt wat geeft het mij of ik kiezer ben of of niet, het zal wel voor ons blijven altijd werken, wijs hun dan hierop dat het toch niet gelijk is of wij goede of slechte wetten krijgen, bijvoorbeeld wanneer nu die wet op ouderdoms pensioen besproken wordt, is het toch niet gelijk of er iemand voor of tegen is. Maar ik zal er u korter bij halen want vele menschen die willen graag directe dingen zien. Iemand krijgt een ongeval, waar hij mede in de on gevallen- of omvergevallenwet moet zijn, want velen hebben zeker wel al opgemerkt, dat die niet meer is als bij het begin. Welnu, wanneer gij daar nu moeilijkheden bij krijgt, bij wien wend gij u dan om raad. Toch zeker wel bij uw volksvrienden Nog iets, ik zal u op iets anders wij zen, dat wij mannen moeten nemen, waar wij mede kunnen omgaan en prateu zooals met ons gelijken, en dat kunnen wij met de mannen van de Volkswil. Bij voorbeeld hier in Sas van Gent zijn binnen de laatste 5 jaar wel 50 verschillende sluisknechten geweest, en van waar komen die meestendeels? Van Terneuzen, en hoeveel gaan van Sas van Gent naar Terneuzen? Ik geloof van geen één. Waardoor komt dat Omdat daar een man is die de belangen van die menschen ter harte neemt. Dus vrien den laat ons allen op de bres komen voor de goeds zaak en dan mijnheer Dieleman deze keer opgepast, want wij staan met dezelfde wapen in den strijd als uw partij, niet zooals onze Zuiderburen waar kasteelheer en pries ters 2 of 3 stemmen, neen dan zijn wij gelukkig nog alle gelijk met één stem. Dus vrienden laat ons niet meer wachten,-gaat met vrienden en kennissen de zaak bespreken. En dan denk ik dat het jaar 19T3 lang in het geheugen zal blijven van hen die, indien zij konden ons wel onze rechten zouden miskennen. U mijnheer de Redacteur dank ik voor de verleende plaatsruimte. Een Kiezer van Sas van Gent. Stoppeldijk. Omdat.... zoo content was om getuige te zijn. 0.10 St. Gilles-Waas. Van een abonné - 0.88 Graauw. Van eenige Hol- landsche en Duitsche polder jongens uit blijdschap, dat onze kapelaan van op den preekstoel ons een goed en schoon middel aan de hand heeft gegeven om voor onzen besten vriend den WelEi.heer van Dalsum te bid den. De kapelaan van Graauw mag daar gerust op rekenen dat wij het zullen doen, opdat van Dalsum voort mag blijven gaan in zijn godsdienstig, rechtvaar dig en edel streven ten opzichte van zich zeiven en alle men schen. Zoo ook zullen wij voor onzen kapelaan bidden, opdat hij eenmaal door den algoeden God dezelfde meening en stre ven van van Dalsum waardig mag worden - 0.75 Graauw. Omdat Mie Appel moes zooveel tijd heeft om over eens anders kinderen te gaan praten bij de Burgers in de straat, maar geen tijd om naar haar eigen kinderen om te zien - 0.10 Graauw. Omdat Mieken staat te loeren of er iemand bij de bureu in huis gaat, zij dan gauw gaat luisteren om nieuws te weten, en er dan vlug mee loopt naar het boerennieuwsblad in den van Alsteinpolder- 0.10 Graauw. Van een abonné - 0.10 Hulst. Ik prijs de Volkswil. Dat is een flinke krant, en ik raad ieder aan hem te lezen - 0.10 St. Jansteen. Wilhelminastr. Omdat Fir.a enz., 3 m. 5 en 10 f 0.25 St. Jansteen. Omdat de Recht bank van Dalsum f 15 minder waard achtte dan een pastoors meid, maar in het volk is hij wel duizenden meer waard - 0.25 St. Jansteen. Omdat onze Willem zijne feesten verlegt tot na de verkiezingen en 2 als ze goed afloopen zal hij flink trakteeren op een krentenkoek met koffie. 3. Omdat de sneeuw man die ze wilden maakten op van Dalsum begon te trekken, moest hij op last van den bur gemeester worden opgeruimd - 0.25 Hulst. Omdat het Concert van Apollo zoo goed geslaagd is en de geëmancipeerde da mescompagnie zoo een mooi figuur maakte. Leve Apollo - 0 10 'Sas van Gent. Van een abonné - 0.25 Vorige lijst - 76.52 Totaal f 79.40 Enkele berichten en eeH Vrije Woord moeten wegens plaatsgebrek blijven liggen voor het volgend nr. K. te H. Uw ingezonden stuk kan niet geplaatst worden omdat het meer een huiselijk tafereeltje betreft. Als een bekend persoon die voor braaf wil doorgaan krabben in het gezicht heeft, opgeloopen in huis of buitens huis, moet dat daarom nog niet aan de groote klok. E. v. d. Br. Osterfeld. Ontv. f 11.10. STAATSLOTERIJ. No. 13294 een prijs van 1000 gulden 6273 1000 2791 1000 9259 5000 2772 1000 8084 loOO 11468 1000 20008 1000 Constantinopel, We krijgen een telegram, en als we dit goed begrijpen heeft er een staats greep plaats gehad om den oorlog voort te zetten. Hulst, 20 Jan. Per 100 K.G. Tarwe f 9,25 a f 9,50, Rogge f 8,25 a f 8,50, Wintergerstf 10.75 a f 10,90, Zómergerst f 10,75 af 0.00. Haver f 5,00 a f 10,00, Erwten f9,00 a f 10,50, Paardeboo- nen f 00,00 a f 00,00 Duivenboonen f 10,00 a f 00,00 Witteboonen f 14,00 a f00, Bruineboonen f 12,00 a f 12,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f 00,00 a f 00,00, Aardappels f 1,90 a f 0.00 Koolzaad per zak van 105 liters f00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 00, verkocht 0. Varkens 24, verkocht 21. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,40 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks f 1,10. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47.65 k f47.675. Te verkrijgen bij J. F VAN DEN BERGHE, Absdale aan f3.— niniant. De Notaris H. A. TAN DALSUM te Hulst zal op des namiddags om vier uur, ter herberge van P. VERMORKEN op Groenendijk teHontenisse, voor ALOY- SIUS KINT-van loy, publiek verkoo- pen te Hengstdijk op het DORP, Sectie A, groot 47 centiaren. Mondeling in huur bij Alph. Pica- vet voor f3 per maand. .Mvoeaal-Prnciireiii' te MillKlI.llllHl, is 851, K KM H tAXifUi bij E E 8. E M A M S te 181 a,.V2' te spreken. Ondergeteekende zendt franco rembours overal Deze kazen wegen van 12 tot 16 pond zwaar. Zeer fijne EDAMMERK.USJES YAN OMiEVEER POND fl.50, PER 2 STEkS f2.S0. HANDEL IN HOEDEN en PETTEN, gemaakte HEEREN- en DAMES- COSTUMES, K1NDERKLEEDING, JAPONSTOFFEN, BUCKINS, MANUFACTUREN, BEDDEARTIKELEN, DEKENS, VEEREN en KAPOK, HEERENDASSEN, BOORDEN, FRONTS en MAN CHETTEN, PARAPLUIES. 11, 13, 15 tot f 1.50 f 0.85, 1,00, 1.45 tot 3.00 f 1.50, 1.75, 2.00 tot f 10.00 f 2.50, 3.00, 3.50 tot f 12.00 t 5.00, 6.00, 7.00 tot f 20.00 f8.00, 9.00, 10.00 tot f20.00 f 10.00, 12.00, 14.00 tot f30.00 f7.00, 8.00, 16.00 tot f 30.00 fl.50, 2.00, 2.50 tot f3.50 Petten in alle soorten van af Hoeden Kindercosfumes Kinderulsters en Demisaisons Heerencostumes Heerenulsters en Demisaisons Damescostumes Damesmantels Werkbroeken Mijne minzame aanbeveling alsboven. Lange Schipstraat 5MECHELEN. Te raadplegen alle MAANDAGEN en DONDERDAGEN te St. Nicolaas in het „Hotel des Arcades" (Stationsplein) van 8 tot 3 uur. Alle kunstgebitten ziju gewaarborgd. - - - Trouwe bediening1. Steenhouwer^ „De Graniet" Gazometerstraat St. Kikolaas (Waas.) Kappen en leveren van alle soorten Blauwen en witten Arduin, Marmer- en Beeldhouwwerken. Bijzonderheid van Monumenten en Grafzerken, Op aanvraag teekening en prijslijst gratis. MeestersteenhouwerEDM. INGELS.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1913 | | pagina 3