Blooker's Cacao jWlPPWfwi Van alles wat. IV! arktberichten Advertentiën- Paciffic it ail way St. John of Quebec tweeden en derden Bierbrouwerij met Mouterij VERBLIJF mm 1JANDARI11 Heeren- en Dames-Kleermaker. Alle werkartikelen in lage prijzen. «c Het heilzaam cacaover- bruik moet doordringen in alle kringen der maat schappij; nu kan het want DAALDERS is voor niemand te duur; een bus van 2 p. kost fl,50. tot oneer. Want edele heer van Dal- sum, die U van nabij kent of ge kend heeft, weet bij overtuiging dat U niets van die hoedanigheden bezit die de schrijver U toedicht. Nog eenige gedachten hoe de schrij ver zich teekent: Hij is liever een snotneus, Dan te zijn voor waarheid en recht. Die door zulke pijlen af te schieten, Zich aanstelt als een ruige fat Tegenover een flink en degelijk blad. Hij zegt 't zelf te zijn van een kliek, Men kon 't zien en lezen dat die kliek bedorven riekt. En wat hij schrijft in den laatsten zin Daar teekent hij zichzelf 't meeste in. Want U edele heer is geen huichelaar of ferrerist enz. Dat moet voor hem op 't strooibiljet Dan wordt hij beslist als lasteraar en leugenaar door ieder weggezet. De schrijver moest zijn naam eens laten weten, dan zal schrijver dezes zich ook noemen, en eens schrijven hoe en waarom de heer van Dalsum in Arnhem nog door velen wordt geacht en be mind. Mijnheer, U vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte. —o Essen, 11—13. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek lk u onderstaande onder het vrije woord te plaatsen, bij voorbaat mijn dank. In nommer 169 lees ik weder een spotkaart, getiteld, wat ik zoo al denk, en daarom betitel ik het mijne En wat i k zooal denk. Gevonden heb ik weer mijn vriend In het nommer van heden Voorwaar ik heb het u gezegd Als dat ik u niet zal vergeten. Het is nu voor de tweede maal Dat u iemand komt plagen En dat u zelf den zwaren last Bijna niet meer kunt dragen. Heeft dan het woord u zoo geraakt Hetgeen ik u heb geschreven Of vond u het niet in den smaak Dan kunt u het wedergeven Voor snotneus heb ik u verweten Ja dat mag een ieder weten Maar u wilt zijn een man van eer Volgens ik lees uw dichten Maar u lijkt beter op een beer Voor wien dat elk moet zwichten. U stelt u bij de fijne kliek Die eens zal zegevieren. Mijn vriend u zijt er ver in mis En wel tot ons plezieren. U denkt wel op het ander jaar Om ons een strop te zetfen Maar neen lafaard dat kunt u niet Wij zullen ons verzetten. Bekijk mij voor een kale fat Dat hindert mij toch niet Maar ik zeg, ons oudwijvenblad Bestaat voor u toch niet. Een huichelaar van d'eerste soort Dat zijt u wel, gewis En ook nog wel een ferrerist Die woont hier in ons oord Was u een man zooals 't behoort Het zou heel anders wezen Maar u zijt van een ander soort Die hunnen naam toch vreezen. Spotkaarten schrijven vindt u schoon Daarom kom ik u vragen Van wien ontvangt u dan het loon Dat u verdient met plagen Of is er niemand die u wat geeft Dan moet ik u beklagen. Als dat u voor een ander zweet Die het zelf niet durft te wagen. Voorwaar u bent een schrandere vent Dat zal een ieder weten Daarom lafaard en nooit content Uw naam blijft achterwege. Maar wilt u weten wie ik ben Kijkt onder aan mijn dichten Dan zult u zien dat ik als vent Niet zet zoo'n zure gezichten. Ik wacht u af tot later weer, Keer nog maar eens weerom Het is dan voor den derden keer En dan helpt er geen pardon. E. VAN DAMME. O Italië. De vraag is almeer gedaan, of de Italianen nu in Tripoli vrij spel zullen hebben, en de oorlog daar voorgoed uit heeft. Men had het eerst wel ge dacht na het vertrek van Enver Bey, maar 't blijkt, dat die in Rome zich blij maken met een doode musch. Enver Bey, die in den Italiaansch- Turkschen oorlog het verzet van de inlandsche bevolking in Cyrenaika heeft georgansieerd en aanvankelijk voornemens was ook nd het sluiten van den vrede den oorlog voort te zetten, heeft in een brief aan een vriend in Berlijn aldus rekenschap gegeven van de verandering, die in zijn besluit is gekomen. Hij zegt: „Ondanks mijn aanvankelijk andere plannen heb ik nu plotseling Cyre naika moeten verlaten, d. w. z. mijn koninkrijk, den onafhankelijksten post, om nu thuis te werken als een scha kel op een ander punt, waar ik van waarde kan zijn. Sedert de Iaatsté telegrammen uit Konstantinopel heb ik tot mij zelf gezegd, dat ik nu in het vaderland noodig kan zijn, en ik heb snel daartoe besloten. Maar ik heb dit Arabische volk, dat ik sedert meer dan een jaar heb geieid en ver dedigd en dat ik hartelijk lief heb, niet aan Italië willen of kunnen uit leveren en zoo heb ik nog maatre gelen genomen, welke ook verder een tegenstand, die kans biedt op succes, beloven". Hij schetst dan wat hij in Afrika heeft verricht. Door invoerrechten op de uit Egypte komende goederen, door het leggen van belasting op den uitvoer van kameelen en door het uitgeven van papiergeld, dat hij sindsdien reeds voor de helft heeft kunnen intrekken, verschafte hij zich, zooals hij mededeelt, de middelen om volksscholen en een handwerks school te stichten, een 'bestuur te or- ganiseeren en twee compagnieën gen darmerie en een uit infanterie, kaval- lerie en een afdeeiing mitrailleuses op te richten. Enver Bey gelooft ook nu nog, dat de Italianen in Cyrenaika geen gemakkelijk spel zullen hebben. Hij besluit zijn brief met deze woor den „Mijn kameraden, die ginds zijn ge bleven, zetten den arbeid voort, en de hoofdsjeik der Senoessi, Said Ach- med, heeft, door de geschenken van den Koning van Italië af te wijzen, duidelijk zijn oorlogszuchtige stem ming aangegeven en den Italianen de handschoen in het gelaat geworpen.... Wanneer ik u zeg, dat ik mij niette min nu verheug terug te keeren, dan is dit hierom, omdat ik hoop mijn vaderland nog nuttig te kunnen zijn, ondanks de droevige gebeurtenissen, waarvan ik eerst nu kennis heb ge kregen". De Italianen zijn er in Tripoli dus nog niet. 't Kan best voor hen zoo iets worden als voor ons Atjeh in dertijd. En zij meenden er. al heele- maal te zijn, na den vrede met Tur kije o— Pracht en drankmisbruik, zijn twee kankers die werkvolk en burgerij op knagen, o ST. GILLES-WAAS. Zaterdagavond werd vanwege de Koninklijke fanfare „St. Cecilia," alsmede door de Zang maatschappij „De Vreugd", eene se renade gebracht aan hunnen verdien stelijke bestuurder, den heer Edward De Stobbeleere. Het gold hier den man te feesten, die overal gekend is in zake muziek- aangelegenheden, en waarvoor zij ver heugd waren dat hij reeds 40 "jaren bestuurder van hunne maatschappij was, tevens 40 jaren gehuwd en 40 jaren dat hij in de ruime zaal „De Gouden Leeuw" woont. Een Stem uit het volk van Java. Een eenvoudig inlander schrijft ons zijn meening d.i. de meening der groote massa over de Ind. Partij in ti effende en eenvoudige woorden die uit 't hart komen „Het doet mij steeds glimlachen als ik lees van de aanvallen der indische pers op de indische partij in den per soon van haren leider Douwes Dek ker. Want niet het hoofddoel der be weging wordt aangevallen, doch kleine en onbeteekende zaken en D. D, zelf. En nu kort geleden weer dat la waai over een onschuldig berichtje in de „Expres" nl. dat het verhaai als zou D. D. een reïnarcatie zijn van Mahomad in zekere kringen geloofd woordt. Wie wat voelt voor het volk van Indië en daarmede openlijk voor di n dag komt heeft uit den aard talrijk e vijanden. Dat was vroeger ook 't ge val met den heer Clockener Brons-' son, redacteur van de „Bintang Hindia." En daar D. D. t' niet alleen bij woorden heeft gelaten maar ook be wezen heeft door daden welke zijn gevoelens zijn voor ons, is 't geen wonder dat de pers zoo tegen hem is. Maar wij, inlanders, zijn hem ten zeerste dankbaar voor hetgeen hij voor ons tracht te verkrijgen en voor onze opneming in de I. P. Er bestaat bij de I. P. toch nie<s dat gevaarlijk voor de regeering zou j kunnen wezen. Wij, inlanders, heb- j ben begrepen dat de 1. P. o.a. het i volgende wil 1. Het in 't leven roepen eener in dische volksvertegenwoordiging 2 alle Indiërs hetzelfde onderwijs te doen genieten vandaar dan ook 't pro test der Indiërs tegen de opheffing der afdeeiing B. te Batavia. 3. het geven van gelijke rechten aan allen die in deze landen wonen en bij ge lijke capaciteiten dezelfde vooruitzich ten in staatsdienst. Buitendien zal een zelfstandig Indië niet zoo gauw ten prooi kunnen val len aan een vreemde natie. De ontwikkeling der inlandsche be volking brengt immers mee dat punt 1, 2 en 3 in vervulling kunnen komen. Maar wij weten ook dat de over- heerschers tegen deze beweging zijn omdat zij gelooven dat bijaldien de I. P. haar doel bereikt zij hun voor rechten en privilegiën zullen moeten missen. Het praatje als zou de inlander nog niet rijp zijn voor medezeggenschap in 't bestuur van zijn eigen land is.... een praatje. Het tegendeel kan mak kelijk worden bewezen. Evenmin ge looven wij dat er geen leerlingen zul len zijn voor een indische universiteit. Het tegendeel is waar, maar men wenscht geen proef te nemen en daar om tracht men het geloof ingang te doen vinden dat Indië nog niet te rijp is voor zelfbestuur en Universiteit. „De Express." EIberfeld. Van een goeden vriend van de Volkswii f 0.30 Dusseldorf. Omdat Peet zoo hoog zit met al die Zondagen - 0.20 Van een slager van Clinge- Waes - 1. Clinge. Van een abonné - 0.25 Koewacht. Omdat de Volks wilmannen al vroolijk aan het zingen waren, dat van Dalsum mag zegevieren in het jaar 1913 - 0.25 Vorige lijst - 71.17 Totaal f73.17 Hulst, 30 Dec. Per 100 K.G. Tarwe f 9,25 a f 9,50, Rogge f 8,25 a f 8,50, Wintergerst f 11a f 00,00, Zomergerst f 10,75 a f 0,00. Haver f 5,00 a f 10,00, Erwten f 10,00 a f 12,25, Paardeboo- nen f 00,00 a f 00,00 Duivenboonen f 00,00 a f 00,00 Witteboonen f 15,00 a f 00, Bruineboonen f 12,00 a f 12,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f00,00 a f00,00 Aardappels, f 1,60 a f 0.00 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 11, verkocht 3. Varkens 32, verkocht 29. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,40 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f 1,15. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47.65 a f47.675. voor allen, die mij op 1 Jan. 1913 gedachten. Ds. L. M. DE BOER. Hulst. Hiermede wensch ik vrienden en bekenden veel heil en zegen voor het jaar 1913 en breng tevens mijn dank uit voor de ontvangen gelukwenschen. J. F. SMET-Laget. Hulst. Station. IUIUIU IHUuRl Afvaart ROTTERDAM-NEW 1DRK, o Afvaart ANTWERPEN. naar CANADA. Het beste geschikt voor landbou wers en arbeiders. Daar zijn nog duizende hectaren grond die op bewerking wachten. Inlichtingen worden door mij gratis verstrekt. Agent 12. DE MLUHCli S t o p p e 1 d ij k. Het kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE in de Steen straat te Hulst, zal den Maandag van de maand Januari geopend zijn van negen tot een uur. JSe en Inventaris te Hontenisse, Hoek en Bosch, van de firma BUIJSROGGE en ADRI- AANSENS, is inseslelil op MÜ.OOO. Omzet 1500 ton, waarvan 6 a f7000 contant, per jaar. Onraad 8 plus 'li instel en i/4 gelag. om 4 uur bij W. ADRIAANSENS te Groenen- d ij k, Hontenisse. Notarissen TAN DALSUM en LIJDS- MAN te Hulst. Bijzondere remediëa van de Apotheek Albert van Bel, Statiestraat 10, St. ttkolaas. Zwarte Maagpoeders. Indien gij lijdt aan slechte spijsver- teering, zuur aan de maag, watergal, zwaarte, opzwellen en pijn aan de maag na het eten, slechte smaak in den mond, pijn in den rug en in het hoofd, steeken aan de maag en in de darmen, neem dan de zwarte Maagpoeders van A. van Bel. 75 cent de doos. Zenuwkoortsen op de tanden, in het hoofd, in den rug, steeken in de zijde, flerecijn in het hoofd enz., alle deze pijnen, zelfs wanneer men zonder baat alle soorten van pillen en poeders gebruikt heeft, worden genezen door de Antiné Vralgine, bereid door A. van Bel. 1 frank of 50 ct. de flesch. Hoestpillen. Indien gij hoest of fluimt, indien gij bevangen zijt en uw adem piept, indien gij een valling, loospijpontsteking, keel ontsteking hebt, indien gij aangetast zijt door influenza, griep asthma enz. neem dan de Hoestpillen der Apotheek A. van Bel. 1 frank of 50 cent. Witte Zenuwepoetler8. Soeverein middel tegen alle zenuw pijnen, migraine, schele hoofdpijn, tand pijn, moeilijke maandstonden enz. 1 frank de doos. HANDEL IN HOEDEN en PETTEN, gemaakte HEEREN- en DAMES- COSTUMES, KINDERKLEEDING, JAPONSTOFFEN, BUCKINS, MANUFACTUREN, BEDDEARTIKELEN, DEKENS, VEEREN en KAPOK, HEERENDASSEN, BOORDEN, FRONTS en MAN CHETTEN, PARAPLUIES. Petten in alle soorten van af Hoeden Kindercostumes Kinderulsters en Demisaisons Heerencostumes Heerenulsters en Demisaisons Damescostumes Damesmantels Werkbroeken 11, 13, 15 tot f 1.50 f 0.85, 1,00, 1.45 tot 3.00 f 1.50, 1.75, 2.00 tot f 10.00 f2.50, 3.00, 3.50 tot ft2.00 f 5.00, 6.00, 7.00 tot f 20.00 18.00, 9.00, 10.00 tot f20 00 f 10.00, 12.00, 14.00 tot f30.00 f7.00, 8.00, 16.00 tot f 30.00 f 1.50, 2.00, 2.50 tot f350 Mijne minzame aanbeveling a 1 s b o v e n. Kleinere bussen naar verhoud in n.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1913 | | pagina 3