een Huis met schuurtje, aanswonmg Van alles wat. Burgerlijke stand. Bechtzaken. OU DE MEEL STAATSCOURANT Verkoopingen. M arktberichten- Advertentiën- «lOMfflSïtllM1 Bierbrouwerij met Moutery i min IE ^naar de bioscoop, waar de vrouw in dat costuum in het helle licht van de bioscoop-lampen verscheen. Hier trof meneer S. een inland- schen politieopasser aan, die cordaat genoeg was om hem duidelijk te maken, dat het niet te pas kwam om een vrouw in zoo'n costuum langs de straat te doen loopen en dat hij als ambtenaar bij den land raad zoo iets moest weten. Daarop verdween het gezelschap per kretek. Den volgenden morgen werd procesverbaal opgemaakt wegens het binnendringen van een bewoond huis, het mishandelen van een vrouw en het schenden van de openbare eer baarheid. Deze menger schijnt van zijn plaatsing bij den landraad grof mis bruik te maken om de inlandsche bevolking te ringelooren. Dat is een veelbelovend ambte naar, die vroeg of laat in de een of andere kampong nog 's zal wor den dóód geknuppeld. o Nieuw Gnineésch drama. Het kort verslag van Zuid-Nieuw- Guinea over Augustus vermeldt de volgende geschiedenis Sanda Naffi wilde materialen ver zamelen voor een te bpuwen huis en heeft daartoe o.a. ook van materialen gebruik gemaakt, welke de Kaja Kaja's hem verzochten niet te nemen (vol gens sommigen van niboeng, welke de Kaja Kaja's voor hun pijlen ge bruiken, volgens anderen van boomen, waarvan de bast gebruikt wordt om de schaamdeelen der vrouwen te be dekken). Op herhaald verzoek van de Kaja Kaja's geen acht slaande, is er een woordenwisseling ontstaan, waarop Sanda Naffi een Kaja Kaja met een parang doodelijk in den rug verwondde. Sanda Naffi, bevreesd gewor.den, vluchtte in het huis van den ruiler Saul Mesak. De Kaja Ka ja's, tengevolge van den door Sanda Naffi gepleegden doodslag woedend geworden, eischten van Saul Mesak, dat hij Sanda Naffi uitleveren zou. Saul is met zijn geweer uit het huis gevlucht, waarna de Kaja Kaja's het huis, waarin zich Sanda Naffi nog be vond, in brand staken. Sanda, voor de vlammen het huis uitvluchtende, werd door eenige Kaja Kaja's dood- gepijld. Der bevolking werd gelast de schuldigen aan den dood van Sanda Naffi uit te leveren, hetgeen ze niet deden, waarop de Kampong beboet werd met 30 varkens en 6000 klap pers. Een Arabier, met name Abdul- gafour, die een zero voor de visch- vangst aan de Bijan-rivier heeft, zou volgens berichten van den achterge bleven patrouile commandant, de be volking van Domandee opgezet heb ben deze boeten niet te voldoen. Den 16den September werd daarop de europeesche detachementscommandant met eenige manschappen naar Do mandee gezonden met opdracht, deze zaak te onderzoeken en verder als nog te beproeven de schuldigen in de zaak van Sanda Naffi in handen te krijgen. Abdulgafoer werd aange zegd, tot nader orde te Merauke te blijven. De ruiler Saul Mesak verdronk door het omslaan van een prauw in de Koembi-rivier. Deze kunnen weder, evenals vorige jaren, wor den geplaatst egen fO,25 contant. Het Vrije Woord voor Abonnés. o Essen, 22—12—'12. Aan den brief kaartsclirijver Antwoord op uw briefkaart. Gij huichelaars, woekeraars, dieven eerste klas, zoudt u trachten te zege vieren in 1913 Dan moet u betere maatregelen ne men, maar niet met zulke briefkaarten aankomen, want een mensch met fat- soendelijk karakter zal zoo een partij niet bijstaan, want aan het uithang bord, dat u nu uithangt, laat gij ken nen, dat uw partij de bedoeling heeft om de bevolking van Zeeuwsch Vlaan deren met hetzelfde te overladen. Dus vriend brtefkaarfschrijver. u zult geen zege moeten vieren in 1913, want de Zeeuwsche bevolking houdt niet van zulke handeling. U schrijft in uw opschrift „Wat ik zooal denk." Dan wil ik u ook eens antwoorden wat wij zooal denken en dan is ons gedacht ditalsdat van Dalsum als kamerlid zal gekozen worden, en van Dixhoorn als Statenlid, dus, dit is nu ons gedacht. Wij voegen er nog bij en hopen alsdat beide candidaten met vlag en wimpel er door mogen vliegen en een kliek beschaamd zetten, wegens de lage ideën die ze met de bevol king voor hebben. Ook maak ik u nog opmerkzaam, dat u niet veel van de politiek verstaat, want u begrijpt niet, alsdat alle Zeeuwen voldoende overtuigd zijn, dat, als ze zich met een kliek ophouden, dan zouden ze bedrogen en bestolen worden en ver acht en bespot, en van dat alles wil len onze Zeeuwen niets weten. Hoogachtend BIESEBROECK. o Een Heer der Sane Sociëteit Een houder van de Sane geit, Sprak vrouw het Kerstfeest dat komt aan Kom Iaat ons 't geitje slachten gaan. Het beestje is nu vier jaar oud Voorwaar een stevig geitebout. Maar man hoe durf je daar toch aan Zonder naar d' adviseur te gaan, Die moet het je toch eerst toestaan Voordat ons Mina er mag aan Ja vrouw dat is een goed idéé 'K ga dadelijk met den trein eens mee 'K zal me als waardig lid naar hem begeven. Dan zal hij wel toestemming geven. De adviseur sprak met beleid Mijnheer slacht maar je oude geit. Vol vreugd gaat mijnheer nu gauw Het nieuws vertellen aan zijn vrouw. Verheugd roept zij nu niet gedraald En spoedig maar de Geit gehaald Op een twee drie was 't dier geslacht Bij Piet en Klaas een proef gebracht Een hutsepot naar Sas van Gent En andere vrienden die men kent, Nu vieren ze Kerstfeest en Nieuwjaar Met geitgebraad onder elkaar. Terneuzen Slachtmaand. Kamerverkiezingen 1913. De Liberale Centrale in het district Enkhuizen proclameerde tot candidaat voor de verkiezing in 1913 jhr. De Muralt van Zierikzee met 456 stem men, tegen op de heeren Zijp 67 en Goeman Borgesius 5 stemmen. o - Woorden van wijsheid. Indien God Zijn lijden aan u spaart, zoo geschiedt dit niet terwille van uwe vroomheid maar, omdat Hij weet, hoe gij nu nog onwaardig zijt, een ridder van Christus te wezen. Zulk eenen Koning toch betaamt geen on waardig en zwak kavalier, hoewel het hof Zijner majesteit wijd en ruim en vol van menigerlei woning is. En wilt gij niet worden gerangschikt on der de edelen, zoo wees een stal knecht of een vurenblazer aan Zijn hof en dien met de keukenmaagden. Met het gebed zult gij het vuur aan blazen, uwe aandacht ontsteken en de spijze der innigheid koken, u oefe nende in de werken der barmhartig heid. T a u 1 e r. o De Kloosterherberg op (len St. Bernard. Met het oog op de onbeschaamd heid, waarmede zoovele toeristen van de wereldberoemde gastvrijheid van het kloosterhotel van den grooten Sint Bernard gebruik maken, hebben de monniken zich volgens de „Daily Chronicle" genoodzaakt gezien be kend te maken, dat de vrekkigheid der bij hen aankloppende reizigers hen in de noodzakelijkheid brengt het voor beeld van de eveneens door dc monni ken hunner orde bestuurde klooster- herbergen van den Simplon en den kleinen Sint Bernard te volgen en in het vervolg een vast. tarief voor de opneming van gasten in te voeren. Dit laat zich begrijpen, als men bedenkt, dat elk jaar 30.000 personen in de kloosterherberg van den grooten Sint Bernard hun toevlucht zoeken, onder welke zich 20.000 toeristen bevinden. Vele dezer bezoekers brengen zelfs hunne vacantie hier door, zonder een penning te betalen, of denken op z'n hoogst te kunnen volstaan met een paar francs in de collectebus te wer pen, een draad, waardoor zij meent n het recht te hebben 't volgend jaar met hunne gezinnen weder terug te keeren. Weliswaar zijn de monniken door den regel hunner orde verplicht alle reiziger», zonder aanzien van stand of geloof, te herbergen en te verplegen, maar deze verplichting strekt zich slechts uit afgezien van enkele uit zonderingsgevallen over een tijds duur van 24 uur. Het grootste ge deelte der toeristen beschouwt de kloosterherberg ondertusschen als ho tel, vooral seder de monniken, tot ge mak van hunne gasten, electrische verlichting en centrale verwarming in gevoerd hebben. Het klooster biedt 400 reizigers een ruim onderdak, kan zelfs in geval van nood het dubbele aantal herbergen. Daar de stroom van ondersteunings gelden, die den monniken van het Sint Bernard-klooster vroeger uit Frank rijk, Italië en Zwitsertand rijkelijk toe vloeide, reeds sedert lang veel ver minderd is, kan men het den monni ken niet euvel duiden, als zij er in alle bescheidenheid op wijzen, dat hun klooster geen gratis Alpenhotel is. Kerststemming vaa een pater. In het Lof op eersten Kerstdag in de R. K. Kerk van St. Jansteen preekte de ootmoedige pater over: „een vuile „krant, die in deze streek verschijnt, „die stinkt naar het protestantisme. Is dit nu een Kerstpreek? Uontenisse. Geboorten. 3 Dec. Jo seph Theodorus z. van Petrus Johannes van Waterschoot en van Apolonia Heijman. 5 Dec. Joseph Petrus, z. van Josephus Adriaan Maria Voet en Seraphina van Wolfelaar. 10 December. Maria Rosalia, dochter van Petrus Johannes Schelfaut en van Phelomina Buyle. Anna Catharina, d. van Constantinus Pouwels en van Dorothea Pauwels. 11 Dec. Philomena, d. van Joseph Cappéndijk en van Anna Maria Dobbelaar. 12 Dec. Albert Desiré Mari, z. van Johannes Josephus Fassaert en van Christina Mathilda Menu. Overlijden. 1 Dec. Jacobus Bogaart, oud 56 j., z. van Jacobus en van Elisabeth van Esbroek. 5 Dec. Rozalia Dobbelaer, cud 80 j., wed. van Jo hannes Stouthamer. 13 Dec. Petrus Cambeen, oud 60 j., echtg. van Johanna Lauwers. St. Jansteen. Huwelijks-voltrekkin gen. 6 Dec. Camillus Johannes van Dorsselaar, oud 25 j., jm. en Milanie Beulaert oud 24 j.. jd. Geboorten. 29 Nov. Leon, z. van Cammillus Bosmans en van Josephine Leclerc. 2 Dec. Georges Franciscus, z. van Alphonsius Prudentius Kesbeke en van Julie Delphina Van Remoortere. 4 Dec. Franciscus, z. van Eduardus Ongena en van Prudentia van Meesche. 7 Dec. Leontina Maria, d. van Fran ciscus Saman en van Maria Ludovica Impens. 9 Dec. Philomena Clotilda, d. van Gustavus Ludovicus Boeckling en van Amelia van de Velde. 12 Dec. Carolus Ludovicus, z. van Cyril- lus Ringoot en van Carolina Evelina Cammaert. 13 Dec. Maria Mathilda, d. van Leonardus Janssens en van Ce- derina Delphina Catharina Colman. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 6 Dcc. Theophiius Verhoosel, oud 34 j., jm. en josephina Verschraegen, oud 26 j., jd. Geboorten. 2 Dec. Anna Marga- reta Juliana, d. van Aloysius Ver- meire en van Emelia Aerts. 4 Dec. René Seraphinus, z. van Eduardus van Laere en van Anna van Santber ghen. 8 Dec. Rosa Maria Augusta, d. van Arthur H. M. Ysebaerl en van Eugenia M. Aerts. Sas van Geut. Huwelijks-aangiften. 7 Dec. Carolus Ludovicus Verstraete, oud 20 j., jm. en Marie Louise van Wijnsberghe, oud 18 j., jd. Geboorten. 3 Dec. Hubert Jean Polidore, z. van Richard Victor Hen- drikus Verschaffel en van Bertha Vic- terine Maria Pauwels. 8 Dec. Eliza beth Wilhelmina, d. van jacob Johan nes Alexander de Groote en van Pe- tronella Francisca Hulst. Overlijden. 2 Dec. Adolf Ludovi cus Vereecken, oud 71 j., weduwn. van Ursula de Mul. 12 Dec. Augus- tinus Joseph Duinker, oud 1 m., z. van Philippus Josephus en van Augusta Dominica Fleurbaey. Overslag. Geboorten. 1 Dec. Mau rice Joseph, z. van Theophiius de Brauwer en van Mathilde Depril. Clioge. Geboorten. 29 November. Gilbe: t Gabriel, z. van Josephus Corn. Stobbelaar en van Maria Sidonie Goossfms. 4 Dec. Eugenia Eulalie, d. van Jacobus A'ouisius Blommaert en van Etymphia Francisca de Kever. 5 Dec. Susanna Camilla Amelia, d. van Petrus Josephus Pauwels en van Maria Eugenia van Poele. 7 Dec. Angela Philomena Paulina, d. van Desiré Silverius Jouret en van Christina Lu dovica Philomena Lansu. 8 Dec. Mar tha Rosina, d. van Petrus Albertus Praet en van Stephanie Abbeel. 9 Dec. Emiel Rumond Serafien Francies, z. van Arthur Mesot en van Maria Ludovica Vergauwen. 10 Dec. Emeri Joseph Antoon, z. van Ludovicus Malcontent en van Rosalia Sloot. 11 Dec. Frederik Lodewijk, z. van Gu stavus Verflieren en van Rosalia Boons. 14 Dec. Joseph Theophiel, z. van josephus Fredericus Maertens en van Philomena Puylaert. Overlijden. 6 Dec. Franciscus Rom- bout, oud 65 j., d. van Benjamin en van Philippina van de Keer (beiden overleden). 9 Dec. Arseine Theodorus Geillet, oud 4 m., z. van Alfred Joseph en van Leonia Sophia Maria Kesbeke. 11 Dec. Gustaaf Bracke, oud 8 m., z. van Charles Louis en van Marga- retha Juliana de Potter. Westdorpe. Geboorten. 19 Nov. Gabriella, d. van Cerillus Pollet en van Mathilda de Coninck. 14 Dec. Laura Maria Stephania, d. van Leon- tius Remerij en van Claris Buijsse. Overlijden. 8 Dec. Dominicus Bau- wens, oud 86 j., z. van Bernardus en van Francisca Lippens. Zuiddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Dec. Seraphinus de Roek (van Wachtebeke), oud 23 j., jm. en Maria Prudentia Talboom, oud 21 j., jd. Geboorten. 12 Dec. Remi, z. van Josephus Alfred Dhaene en van Juliana Clementina Verplanke. 13 Dec. Augusta Maria, d. van Franciscus Coone en van Maria Louisa Steijaert. Omdat een gegoede burger uit Terneuzen met het Kerst feest een oude vette Sanegeit heeft opgesmuld - 0.50 Omdat jacobus voor het vierde jaar in Frankrijk blijft - 0.25 Graauw. 1. Omdat onze geestelijken op den preekstoel bijna eiken Zondag pieken op den paaschplicht en... zij wei geren die komen - 0.20 2. Omdat zij een paasch- piichtige hebben die weet en bewijzen kan, dat er met het laatste Paschen wat is omgegaan die voor zijn geweten wilde biechten maar daarvoor het le zen van een rechtvaardig blad de Volkswil moest opzeggen - 0.30 3. Omdat die paaschplichtige daar geen genoegen in kon ne men, ook niet in het bekoeien in zijn tijdelijk welzijn - 0.20 4. Omdat de menschen zoo dom en onnoozel niet meer zijn als voorheen en geen knollen meer willen voor citroenen, geef ik nog twee dubbelijes, waarop het borstbeeld prijkt van Koning Willem III, die niet veel meer in omloop zijn - 0.20 Zaamslag. Omdat Edmond Buijsse te Sas van Gent en Ph. van Dixhoorn te Axel zullen gesteund worden, voor lid van de Staten in 1913 - 0.25 Vorige lijst - 69.27 Totaal f71.17 Arr.Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 20 December, diefstalJ. C., 47 j., wed. Th. V., zonder beroep Wissenkerke, conform den eisch tot 2 m. gev. straf, en G. B., 24 j.. arbeider, Hontenisse, gede tineerd te Middelburg, tot 2 m. gev. stral, met aftrek van het voorarrest, de eisch was 3 m. wederspannigheidA. J. L., 16 j., banketbakkersknecht, Vlissingen, con form den eisch, tot f7 b. s. 14 d. tuchtschool en P. J. S., 29 j., werk man, Vlissingen, conform den eisch, tot 1 m. gev. straf, met bekrachtiging van het vonnis dd. 30 April 1.1. wederspannigheid en vernielingF. K., 26 j., werkman Westdorpe, tot f 15 b. s, 15 d. h., de eisch was f20 b. s. 20 d. h. beleediging ambtenaar: D. P. S., 55 j., sjouwerman, Breskens, en J. J. S., 24 j bankwerker, Vlissingen, bei den conform den eisch, tot f 10 b. s. 10 d. h., en J. de K 59 j., landbou wer Kortgene, tot f 15 b. s. 15 d. h. mishandeling P. N., 21 j., machi nist, Halsteren, tot f20 b. s. 10 d. h., de eisch was 14 d. gev.straf, en mishandeling begaan tegen zijn kind P. S., 40 j., timmerman, Sou burg, tot f 10 b. s. 10 d. h., de eisch was ,1 m. gev.straf. STAATSLOTERIJ. No. 11690 een prijs van 25000 gulden 1927 20729 17791 15174 2480 8724 13840 1500 1500 1000 5000 2000 1000 1000 31 Dec. 11 uur. Zuiddorpe, Sanijn. Canadaboomen. Dregmans. Hulst, 23 Dec. Per 100 K.G. Tarwe f 9,25 a f 9,50, Rogge f 8,25 a f 8,50, Wintergerst f 11a f 00,00, Zomergerst f 10,75 a f 0,00. Haver f 5,00 a f 10,00, Erwten f 10,00 a f 12,25, Paardeboo- nen f 00,00 a f00,00 Duivenboonen f 00,00 a f00,00 Witteboonen f 15,00 a f 00, Bruineboonen f 12,00 a f 12,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f 00,00 a f 00,00 Aardappels, f 1,60 a fO.OO Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 19, verkocht 3. Varkens 18, verkocht 16. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,40 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f 1,30. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47.60 k f 47.625. en Stalling, staande te St. Jansteen—Kapellebrug, met ongeveer zes geniet land dat in pacht kan volgen. Te bevragen bij den verkooper FRANS SMET. Ondergeteekende beveelt zich be leefd in ieders gunst aan voor het herstellen van alle soorten Uurwerken, Constateurs, Phonographs enz. Tevens keus van alle soorten NIEUWE HORLOGEN en reparatie aan zeer lagen prijs. I'j. Kngels, horlogemaker te HULST aan de Statie. Ondergeteekende maakt aan vrienden en bekenden bekend, dat zijn aires is veranderd van AMSTELDIJK No. 114 huis naar bij j. F. DE MAA1JER, Arasterdam. GILLES HENDRIKS. Dt' cn Inventaris te Hontenisse, Hoek en Bosch, van de firma BUIJSROGGE en ADRI- AANSENS, is ingesteld op f ÏO.OOO. Omzet 1500 ion, waarvan 6 k f 7000 contant, per jaar. Onraad 8 P^us V4 instel en V4 gelag. bij W. ADRIAANSENS te G r o e n e n- d ij k, Hontenisse. Notarissen YAN DALSUM en LIJDS- MAN te Hulst. in met 100 roe erfpachtsgrond den Nieuwen Karnemelkpolder te Koewacht. Te bevragen bij Hyp. Ceelaert te Koewacht en Notaris van Dalsum te Hulst.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3