Leon van Bd-Bruwiere, ik J. PH. C. DE PAEPE. Van alles wat. Correspondentie. Burgerlijke stand- ïMATi Verknopingen. VI arktberichten- AGAZIJN JE VLINDER" Prijskaarten W. IADBIAANSE V isite kaartj es C. J.CUI LE AIIW-All Van stonden af aan te bekomen |jjp EN EXTRA FIJNE BOTERLETTERS. - Marsepein, Taarten en Figuren - - - - - Chocolade en suikerwerken. tweeden en derden H D. ELEEBAAS, Banketbakker aas Prima Boterletters, jht Appelbollen - Amandelspeculatie beste bruine speculatie - en mindere soort speculatie verworpen, en dus aangehouden tot eene volgende vergadering. Vóór stemden v. d. Walle, Borm, Burm, Verwilghen en Wauters. Tegen stemden Fricot, Fruijtier, Fassaert, de Paepe en van Dalsum. 15. Verzoek van dat Comité aan de Wethouders en leden van den Raad om als eere-comtié op te treden. Dhr. van Dalsum verklaart geen eerelid te willen zijn. De overigen zeggen niet ja en niet neen, dus vinden goed.. 16. Wijziging in gemeentebegroo- ting 1912 wegens de f4000 leening voor subsidie voor den keiweg op den zeedijk. Rondvraag Dhr. de Paepe heeft gezien, dat de heining buiten de Bagijnenpoort ge ruïneerd isB. en W. zullen nazien. Dhr. Fricot meent, dat de onderste boomen op den Uniedijk rijp zijn voor den verkoop. B. en W. zullen nazien. Sluiting. JAGERTJE. Op Zondag 24 Nov. had bij E. d'Haens alhier een prijs- piering plaats, waaraan 67 spelers deelnamen. De prijzen werden respectievelijk gewonnen door de volgende liefheb bers le prijs een konijn F. Vinck, 2e prijs een konijn C. Verhoeven, bei den te Hulst. 3e prijs een haan, A. Schelfhout te Hontenisse. 4e prijs een haan, A. L. Schelfhout, 5e prijs, 10 sigaren L. Boons, beiden alhier. De 5e prijs werd bijgegeven voor hen, die de minste houten behaalde van al de spelers. Het Vrije Woord voor Abonnés. o Hulst, 28—11—1912. Mijnheer de Redacteur Een plaatsje in Uw veel gelezen blad de Volkswil zult ge toch wel voor Jan Content zijn stukje over heb ben, nietwaar Potverjandorie, het comité voor de Nationale feesten had een request in gediend aan den Raad om een subsi die van f 600 en een blanco crediet van f 400, dat maakt een totaal van 1000 pop. Ja, ja, 1000 pop is er gevraagd uit onze gemeentekas, die toch al f 100.000 over heeft, pardon, ik bedoel schuld(gelijk ik eens ge lezen heb in de Volkswil) om bij te dragen in de kosten voor het te geven feest in 1913. Hoe is het toch mogelijk? Immers dat comité bestaat toch voor het grootste gedeelte uit kapitalisten, en die zouden niet eens feest kunnen vieren zonder de gemeentekas aan te spreken Het is toch belachelijk Op zoo een manier zou heel de bur gerij aar. dat feest moeten betalen, en het zal toch we! bekend zijn, dat het grootste gedeelte daarvan tegen is. Dan rnoet ik zeggen dat hei Viieg- comité, welke bestond uit allemaal burgers, heel wat beter te werk ging. Zij toch hebben laten zien, dat ze niets wilden hebben van de zuur ver diende belastingpenningen, en ondanks tegenwerking van alle kanten toch maar nun gang gingen, en alles uit eigen middelen. Wilt ge toch feest vieren, doe dan gelijk het Vliegcomité gedaan heeft, feest uit eigen zak. Het is voor dat comité toch niet moeilijk om een paar duizend gulden bij elkander te krij gen (zooals ons raadslid dhr Paepe terecht opmerkte.) En dan zooals het raadslid dhr. van Dalsum opmerkte„Heeft dat comité wel rechtspersoonlijkheid Het zal toch wel bekend zijn, dat de verzoek schriften van „Vriendenkring" ook van de hand gewezen zijn, omdat dhr. Burm dat fameuze idéé zoo gauw in zijn brein kreeg. Gelukkig maar dat ze die zuur ver diende belastingpenningen van velen nog niet in hun zak hebben, daar hebben 5 raadsleden voor gezord. Ik hoop dan ook dat in de eerstvolgende vergadering de andere raadsleden de zelfde meening toegedaan zijn, dan zullen ze getoond hebben dat ze een daad gedaan hebben die in het belang 's v.a.n ve'e belastingbetalers. Mijn dank vooor de plaatsing. JAN CONTENT. O Geestelijke liefdadigheid. Bij een onzer welgezeten boeren, een zeer ontwikkeld man, zaten eenige bezoekers rond het gezellig open vuur. Het was schemerdonker en de vlam men speelden in spookachtigen dans rond het knetterend hout. Het gesprek kwant natuurlijk op den oorlog in den Balkan en men huiverde bij het denken aan de ver schrikkingen, waaraan al die lijdende en stervende menschen bloot staan. Een huismoeder plaatste als in een zelfoverpeinzing de opmerking, dat zij ten minste niet kon nalaten iederen dag ie bidden voor al de zielen der genen, die op het oorlogsveld zoo plotseling vaak sneven en voor den rechterstoel Gods moeten verschijnen. De mededeeling trof de aanwezigen en de grijze landbouwer, een chris ten van den ouden stempel, ant woordde, dat hij daar nog niet aan had gedacht, maar dat hij het voor taan ook zou doen. Er wordt veel geld verzameld om de nooden der lijdende bevolking in de oorlogsstreken te verlichten en van overal trekken moedige ambulances uit om verpleging en verzorging te brengen. De echt-katholieke liefdadigheid om te bidden voor de overledenen kan ieder uit de verte toepassen. Vinden de menschen, die gewoon zijn te bidden, het denkbeeld niet zeer te prijzen Laten wij aller, zoo barmhartige Sa maritanen zijn. (N. Tilb. Ct.) o Een grappig geval. Dezer dagen meldde zich ter dienst neming bij de koloniale reserve te Nijmegen een gepasporteerd soldaat, een afstammeling van het Afrikaansche ras, met bijzondere huidskleur. Toevallig wilde 't geval dat een burger, uit een der achterhoeken van ons land, eveneens dienst kwam nemen bij de koloniale reserve en dezen 's avonds in het donker een slaap plaats aangewezen werd naast den Afri kaan. Toen het burgertje 's nachts bij het licht wakker werd, schrok hij geweldig voor het donker gelaat van zijn buur man en vloog hij het bed uit. Onze Afrikaan, door het spektakel uit zijn slaap gerukt, begreep dadelijk 't geval en riep met een zware stem „Als je je muil niet dicht houdt, dan slik ik je dadelijk in Het burgertje was het verdere ge deelte van den nacht niet meer in zijn bed naast den Afrikaan te krijgen. L. Ct o— Gasverstikking. Zaterdagnacht werden te half een de bovenburen van perceel Vrolik- straat te Amsterdam gewekt door een vreeselijk geschreeuw. Aanvankelijk sloeg men daar geen acht, op, wijl bij de benedenburen wel meer iets dergelijks werd waargenomen. Doch hei geschreeuw hield aan. Het bleek, dat de bewoner, C. Pelser, door gas verstikking om het leven was geko men. Zijn vrouw ontdekte het droeve ongeval en zij was 't, die door haar hulpgeroep de buren op het ongeval attent maakte. Terstond werd de po litie gewaarschuwd. Per auta-brancard werd de ongelukkige naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd, alwaar hij bij aankomst reeds overleden bleek te zijn. De Tijd. o Met pijl en boog. De 10 jarige G v. d. P. te Huizen, die zich vermaakte met pijl en boog, had het ongeluk een 16 jarig meisje te raken. Het meisje werd zóódanig aan het hoofd gekwetst, dat zij het eene oog moet missen. Men twijfelt aan het behoud van het andere. R. N. o— Prijsverhooging der sigaren. Men meldt ons uit Amsterdam Wij hebben heden in verband met loo- pende geruchten als zouden de prij zen der sigaren worden verhoogd, naar de juistheid daarvan geïnformeerd. Wij kunnen mededeelen dat hij het hoofdbestuur van de Ned. Vereeni- ging van Sigarenwinkeliers daarom trent niets bekend is en evenmin of de sigarenfabrikanten een dergelijk voornemen hebben. Een lid van het hoofdbestuur dezer vereeniging van wien wij zulks ver namen gaf óns als zijne meening te kennen dat, hoewel de steeds stij gende tabaksprijzen en de aan de werklieden rechtmatig toekomende loonsverhooging eene prijsverhooging zou rechtvaardigen, dit toch door de groote oneenigheid onder dc onge veer 1000 sigarenfabrikanten zeer zeker bezwaren zou ondervinden. Er blijft dus niets anders over aldus de meening van onzen zegsman om de loonsverhooging die de werk lieden zullen krijgen, wederom op de hoedanigheid der sigaren te verhalen, zooals dit ook plaats heeft ten opzichte van de sedert vroegere jaren met meer dan 100 pCt. gestegen prijzen der tabak. Oud Nb. Crt. BELG1E. Dinsdag is overleden Mevrouw de Gravin van Vlaanderen, moeder van Koning Albert. Zij was een vrouw van groote gaven van geest en hart. o Em. v. d. Broecke. Osterfdd. De kosten zijn f 1.50. O Ciinge Huwelijks-voltrekkingen. 13 Nov. Franciscus Lockefeer, oud 32 j., jm. en Maria Philomena van der Heijden, oud 27 j., jd. Philomon Plasschaert, oud 31 j., jm. en Ma thilda Coleta Pauwels, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Alice Cle- mence Marie, d. van Cerillus Ferket en van Emma Maria Pieters. 4 Nov. Karei Ludovicus, z. van Petrus Moens en van Maria de Later. Josephus De- siderius, z. van Jan Cornelis Pauwels en van Maria Sylvia Lockefeer. 10 Nov. Desiré, z. van Petrus Joannes Dar.ckaert en van Amelia Maria de Bot. 13 Nov. Alois Antoon, z. van Fredericus de Wit en van Florentina Merckx. 14 Nov. Eduardus, z. van Cornelis de Koning en van Christina van de Voorde. Overlijden. 1 Nov. Angelina Jans- sens, oud 39 j., echt. van Joos de Klerk. 11 Nov. Desiré Dankaert, oud 1 d., z. van Petrus Johannes en van Amelia Maria de Bot. 14 Nov. Jo hanna Van Remoortel, oud 64 j., echtg. van Theophilis Weemaes. O Kloosterzande. Over den teer- dag van St. Bastiaan f 0.25 Terneuzen. Omdat de verga dering, die door tusschenkomst van Dirkje verplaatst is van lokaal zonder dat de leden daar iets van wisten, zoo slecht be zocht was, ze moesten velen weigeren - 0.50 Stoppeldijk. Omdat onze bur gemeester zoo hoog geleerd is, dat hij niet naar den Raad van State durfde te gaan - 0.50 St. Jansteen. Van C. L. van Goethem - 0.25 Philippine. Omdat Jantje met zijn meid in den stoet gereden heeft te Bouchaute, Norbert er niet bij was en Polidor naar den buiten was - 0.25 Vorige lijst - 65.13 Totaal f66 88 STAATSLOTERIJ. No. 19520 een prijs van 1500 gulden 20538 1500 15287 1000 6267 1000 17001 1000 17057 1000 17893 20000 6365 5000 13179 2000 14875 1000 5 December. Half twaalf uur. Oimeboomen. GraauwMelopolder. Dregmans. 10 December. Half elf uu-r. Zaam- slag, Reuzenhoek, Olmen- en Essen- boomen. Dregmans. 12 December. Half twee uur. St. Jansteen. Canadaboomen. Dumoleyn 19 December. Half elf. Neuzen. Olmen- en Essenboomen. Registratie. Hulst, 25 Nov. Per 100 K.G. Tarwe f 9,50 a f 00,—, Rogge f 8,00 a f 8,25, Wintergerst til, a f 00,00, Zomergerst f 10,75 af 0,00. Haver f 5,00 a f 10,00, Erwten f 12,00 a f 14 00, Paardeboo- nen f 00,00 a f 00,00 Duivenboonen f00,00 a f 00,00 Witteboonen f 16,00 a f 00, Bruineboonen f 13,00 a f 14,00, Boekweit f00,00 a f 00,00. Lijnzaad f 00.00 a f 00,00 Aardappels, f 2,10 a f 0.00 Koolzaad per zak van 106 liters f00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 19, verkocht 6. Varkens 26, verkocht 24. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,30 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f 1.55. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47.625 k f47.65. Westkade SAS VAN GENT is wederom geëxposeerd met een ruime sor teering prachtige en degelijke Sint Nicolaas- Cadeaux, voor Heeren, Dames en Kinderen. Zie Etalage. Zie Etalage. P. S. Ter gelegenheid van 'i Sint Nicolaas- feest ontvangen alle koopers van een Gulden en daarboven een prachtig Prentenboek Cadeau. Aanbevelend A. SiIciil-Ï'llijlc. om 2 Hazen bij J. B. DE BOIJ. Begin om 5 uur. Condiditiën als voorheen. A'lvocaat-Procurenr le SIIDDELIOG, is Sil.M HIAAHfftAO bsj Hf E JS ti E M A Hf 8 te SSCIjST te spreken. met passende enveloppen in verschillende soorten en prijzen, verkrijgbaar bij Stoomdrukkerij HULST. I.\ DEK GltOOTEN GOEDE* kOOP. Fabriek van HOEDEN en KLAKKEN voor Heeren en Damen. ALLE KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1. HOUTBRIEL. (Verkensmarkt) ST. - NIKOLAAS. Statiestraat, 5 Ibis St. Nikolaas, HOEDEN voor Damen, Juffers en Kinderen. LUIJERMAND, DOOP- en andere ARTIKELEN. het van ouds gekend Alsmede Ontvangen: Machinale Stoombakkerij 55»c Tïj<r Aanbevelend ^"^ndergeteekende beveelt zich be- leefd in ieders gunst aan voor het herstellen van alle soorten Uurwerken, Constateurs, Phonographs enz. Tevens keus van alle soorten NIEUWE HORLOGEN en reparatie aan zeer lagen prijs. I/. Knsofs, horlogemaker te HULST aan de Statie. Het kantoor der j*5öfr erven Mr. J. G. VAN DEINSE in de Steen straat te Hulst, zal den Maandag van iedere maand geopend zijn. Stcenstraat - HALST. Evenals vorige jaren weder verkrijgbaar: Beleefd aanbevelend.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3