WOONHUIS «iet STAL, IÜTABRÏAMSÊ WiMBBMB Leon van Bel-Bruwiere, A dresveranderingen. Rechtzaken. Corres pon den tie. Verknopingen. Marktberichten- Advertentiën- zal draaien. Verloren. zijn onwaar. ALFRED YAN KEMS£K£ - HULST. Te huur of te koop Te hm~ een Benedenhuis tweeden en derden Echte Bijselaarkes, MODEAIUIKELEN - WITGOEDEREN Bijna vijf millioen. Men meldt uit ljmuiden aan de N. H. Crt Sedert de opening der Rijksvisch- hallen alhier bedroeg het bedrag van den vischverkoop in 1910 en 1911 bo ven de vijf millioen gulden. Thans is tot 1 October van dit jaar voor f4.613.677 omgezet, zoodat verwacht kan worden, dat de som van vijf mil lioen reeds in de helft van deze maand zal worden overschreden. liet kostgangerswezen. Reeds meerdere malen hebben wij gewezen op de treurige gevolgen van het kostgangerswezen. Volgend geval geeft weer een pakkende illustratie daarvan De vrouw van een Oostenrijksch mijnwerker te Ke-krade had man en kinderen in den steek gelaten en was er van door gegaan met een jeugdig commensaal. De kostganger trachtte Woensdag zijne kleeren in veiligheid te brengen. In de woning ontmoet ten de Oostenrijker en de kostganger elkaareen korte twist, de bedrogen echtgenoot trok het mes en stak het den kostganger in de borst. Resul taat de bedrogene naar de gevan genis en de bedrieger naar het hos pitaal. Tijd. o Goederendienst. Naar de „'s H. Ct." verneemt, zijn de spoorwegen in ons land voorne mens in navolging van Duitschland het kaartensysieem in te voeren en de geleide brieven af te schaffen. De vrachtbrief dient dan tevens als ge- leidebrief en daarop worden de noo- kige gegevens ingevuld. o Niet minder dan 130. De „Standaard heeft vernomen, dat ten stadhuize te Amsterdam niet min der dan 130 aanvragen in behande ling zijn voor het openen in de hoofd stad van bioscooptheaters. o- Ondor de ongelakstram. Door het schrikken van het paard, dat, voor een vrachtwagen gespannen, de Gooische Stoomtram moest pas- seeren, geraakten de voerman Jan Baas, te Huizen onder de tram. Met verbrijzelde beenen gewond aan hoofd cn borst, werd hij in zorg wekkende toestand naar Hilversum vervoerd. o— Brie bruiden. Vrijdagavond zijn te Giessen-Nieuw- kerk een weduwe en haar beide doch ters van 19 en 28 jaar, tegelijk in on dertrouw opgenomen. Omdat deze elke week voorkomen en aanleiding geven tot verwarring, worden de abonné'a verzocht, bij adres- verandering, vóór de verhuizing ol anders dadelijk naliet hebben vaneen nieuw adres, dit per briefkaart te schrijven aan: De Volkswil te Hulst. De moord te Antwerpen. Richard Vergouts, de broer van Gas ton Vergouts, die verdacht wordt den diamantkoopman Provo vermoord te hebben, is nu ais medeplichtige in hechtenis genomen. Richard heeft bekentenissen gedaan, en zijn broer van den moord beschuldigd. Op den dag der misdaad had Gaston V. hem uitgenoodigd mee op jacht te gaan, wat hem ten zeerste verwonderde daar hij nooit of zelden zulk een uitnoo- diging kreeg. Ze vertrokken per auto mobiel en onderweg voegde zich de heer Provo bij hen. Er lag een schop in de auto en op de vraag van Provo wat daarmee moest gebeuren, had Gas ton geantwoord, dat men daarmee ko nijnen ging uitgraven. Op het jachtveld gekomen zeide Gaston aan den jachtwachter, dat hij hem dien dag niet noodig had. Met zijn drieën gingen zij op de jacht. Gaston zond zijn broer in een naast liggend boschje om het wild uit te jagen. Enkele oogenblikken later hoor de Richard een paar schoten en toen hij bij zijn broer kwam, zag hij hem weenend bij het lijk van Provo staan. Gaston zeide, dat hij den heer Provo bij ongeluk gedood had, maar ik, zoo verklaarde Richard voor den rechter, dacht er anders over en schold hem uit voor moordenaar en lafaard. Ik nam de vlucht, doch Gaston zette mij achterna en loste enkele schoten. Hij riep dat hij mij zou neerschieten. Later, toen hij mij op den weg naar Antwerpen inhaalde, heb ik hem be loofd te zwijgen. Gaston Vergouts werd met de ver klaringen van zijn broer in kennis ge steld, maar hij blijft nog altijd alle schuld loochenen. Hij weigert de vra gen van den rechter van instructie le beantwoorden. Het Vrije Woord voor Abonnés. o— Hulst, 17-10-1912. Mijnheer de Redacteur Ik heb de afdruk van de briefkaart in uw vorig nr. gelezen, en ik twijfel er niet aan of het is weer van dezelfde huichelaar die er vroeger nog al eens heeft geschreven om*zoodoende zijn gal tegenover U te kunnen uitspuwen. En dat die schrijver van dat moois een f ij n e is, daar is geen oogenbük aan te twijfelen. Immers al die hate lijke stukken die er geschreven zijn, en nog geschreven zullen worden ko men van die f ij n e n. De schrijver van die briefkaarten moet toch een kolossale hekel aan U hebben, omdat hij U zoo graag wil zien wegvliegen. Zou dat heerschap door de Volkswilpartij al zooveel na deel toegebracht zijn Het is toch wel te gelooven, want anders zou hij zoo niet schrijven. Te bejammeren is het dat zoo een persoon niet bekend is, want wie weet wat voor sujet wij in hem zouden herkennen. Wanneer de Volkswil een jaar lan ger bestaat geloof ik dat de schrijver al een maand of drie in Coudewater zal zitten, want dan zuilen hem zoo veel slagen toegebracht zijn, dat het beetje hersens, dat nog in zijn brein huist, ook op den loop is tn wie dan een bezoek aan Coudewater brengt zal het wel gewaar worden aan zijn streken en gramatsen die hij daar uit voert wie de schrijver geweest is. Maar met dat al kunnen wij toch zien dat ze het ook op ons niet be grepen hebben, want 1913 speelt toch wat in hun maag.. Konden zij mijnheer van Dalsum vóór dien tijd maar de stad uit krij gen. Hoeveel zou daar niet voor ge- gegeven worden, wanneer ze dat door den een of anderen handlanger van de kliek konden gedaan krijgen. Dan zou volgens hun gedacht de partij kapot zijn en konden zij weer met het oude spelletje van bloedzui- gen en onder den knoet houden, be ginnen. Maar dat zal nooit gebeuren. Ik herinner mij maar al te goed de woorden „Hou en trouw tot in den dood." 1913 moet en zal heri de genade slag geven, want zoo één kliek kan niet blijven bestaan. En dat het al ver met de kliek ge komen is, bewijst dat Jan rap en zijn maat er bij kan komen, als ge maar tegen de Volkswil kan zijn. Zoo ken ik lui die voor niemendal doorgaan, die hun zakken van de kliek gespekt worden, enkel omdat ze de Volkswil niet zouden bevoordeelen. En al blij ven ze bij hun idéé, ze worden bij de kliek gerekend en zijn hun vrien den, al zijn het de grootste beunha zen en afzetters en Godloochenaars. Wel een bewijs dat de kliek aan het stuiptrekken is, en zij al het mo gelijke doet om er nog boven op te komen, maar zoodoende de laatste trekkingen nog verhaasten. Mijnheer de redacteur mijn dank voor de plaatsing, en noem mij nog altijd Uw getrouwe SJEF KROM. o St. Jansteen, 1510 1912 Mijnheer de Redacteur Gelieve 8. v. p onderstaande een plaatsje in ons blad te geven, bij voorbaat mijn dank. Wie op 11 October j.l opdever- kooping van booraen is geweest in den Koudepolder onder de gemeente Hoek zal zich onwillekeurig eens hebben afgevraagd Waar moet dat heerschap Yer. uit Hulst met die boomen naar toe welke hij hier zoo duur komt koopen Ivan die man soms van één twee boomen maken ot moet hij die ook nog aan de klompenmakers verkoopen In het laatste geval moeten dan die menschen in het klompenma- kersbedrijf ook hun bestaan vinden Als men de hooge kosten berekent welke er nog bijkomen bij koopsom en percenten, het vervoer van hier naar station op wagen en per spoor naar België zenden en dan weer van station naar den klompenmaker zijn erf, waar zijn wij dan met onze klompenmakerskennis Krijgen die Belgische klompenmakers zooveel meer geld voor hunne klompen dan wij ofschoon zij voor het grootste gedeelte naar Holland worden inge voerd Wij weten het niet maar wat wij wel weten is als dat die heer Yer. uit Hulst nog zoo een tijdje blijft voortgaan met de boomen op te koopen, dan is het gevaar dat ons dreigt niet gering te schatten. Want wat gaan polderbesturen cd andere houtverkoopers dan wel zeg gen van onze klompenmakers uit Zeeuwsch-Vlaanderen als zij niet wat de heer Ver. wel kan en hij toch ook die boomen weer moet ver koopen om klompen uit te maken? Het ware te hopen dat de aanhan gige Tariefwet in deze er een eind aan maakte door opt de invoer van Belgische klomptn een invoerrecht te heffen, dan kon die heer zijn praktijk in zijn vaderland gaan uit oefenen. JAN DE KLOM PER o Boschkapeile, 13-10-1912. Mijnheer de Redacteur. Mag ik een klein plaatsje als ge trouw lezer van uw blad verzoeken hij voorbaat mijn dank. Daar ieder onzer wel zal over tuigd zijn dat de bietencampagne weer in vollen gang is zal ik dat aan de lezers van de Volkswil niet bekend moeten maken. Maar dat de bieten wagens op den openbaren weg mogen staan ook bij nacht zonder licht wist U dat En als ze nu nog naast den steen weg stonden, maar u kunt bij dag nog niet passeeren, wat is het dan als u bij nacht om een .dokter, of voor andere zaken zoo'n weg moet bereizen. Zoo kwam ik Zondag op boven staande dorp en daar stond een ge laden wagen midden op het dorp, du3 'snachts zonder licht. Op die wagen stond op Van Eer- 'denburg, zoodat bet voor de politie niet erg lastig valt, om zoo iemand te nemen, maar, als het een fietsrij der was, zonder licht op de fiets, die van werken kwam, die zouden zij wel nemen, maar een boer niet. Nu was ik juist van plan om maar te eindigen met schrijven, en zoo juist komt een medereiziger bij mij op logement, en die zegt, dat hij op een wagen geladen met bie ten is gereden met zijn fiets op het Zaamslagveer, en die staan daar juist zoo, dat ik kon zien met mijn fietslicht dat er L Mul op stond. Nu wil ik U, mijnheer de Redac teur eens vragen of die bieten wagens zonder licht aan den openbaren weg bij nacht mogen staan, ea zoo niet hoop ik, d it daar eens naar gekeken wordt, want daar wordt hier veel misbruik van gemaakt Als u zoo rondreist zooals wij, dan vindt men dat in alle gemeen ten daar veel misbruik van gemaakt wordt. Daar ik nu moet stoppen van schrijven wijl ik anders te veel plaats verg in uw blad. Nogmaals mijn dank, wijl mijn naam aan u alleen bekend mag zijn, teeken ik mij EEN REIZIGER. Van N. N. f 2.50 Halst. Omdat Dries Brande wijn zoo kwaad was en zoo' een mooi uithangbord geplaatst heeft - 0.25 Hulst. Omdat Sjefke zoo goed kan houtjes hakken en schu ren - 0.25 Vorige lijst - 52.83 Totaal f55.83 STAATSLOTERIJ. No. 20002 een prijs van 1000 gulden met een premie ad f 30000 No. 8370 niet, met een premie ad f 3000 Arr.Rechtbank to Middelburg. Uitspraken van 11 Oct. C. G. P. S.. 12 jaar, zonder beroep te Middelburg, wegens diefstaf, tot f 7 boete su'os. 14 dagen tuchtschool, de eisch was 1 m. tuchtschool. J. M 15 jaar, dienstbode te Schore, wegens diefstal, conform de eisch tot 3 maanden tuchtschool. J. E. P. V., 17 jaar, zilverpoetser te Vlissingen, wegens poging tot dief stal, conform de eisch tot 1 maand gevangenisstraf. J. D. V. M. Cz., 15 jaar en P. V. Thz., 13 jaar, wegens poging tot strooperij, ieder tot f3,50 boete subs. 1 week tuchtschool, de eisch was voor ieder f7 b. s. 15 dagen tuchtschool. J. S., 23 jaar en M. P., 20 jaar, boerenknechts te Kais, wegens mis handeling, ieder tot f 10 boete subs. 10 dagen hecht., de eisch was de helft meer. A. W. d. M., 40 jaar, tijman te Hansweert, wegens beleediging var. een ambtenaar, tot f 15 boete subs. 15 dagen hecht., de eisch was f 10 b. s. 10 d. h. L. V., 20 jaar, werkman te Vlissin gen wegens mishandeling van een ambtenaar, tot 14 dagen gevangenis straf, eisch was 1 maand. P. A. F., 36 jaar, sjouwerman te Vlissingen, wegens vernieling, con form de eisch tot f 10 boete subs. 10 d. hecht. P. J. R. G., 18 jaar, koopman te Middelburg, wegens mishandeling, tot f 3 boefe subs. 3 dagen hecht., de eisch was f 5 b. s. 5 d. h. D. J, S., 25 jaar, koopman te Mid delburg, wegens wederspannigheid, eenig lichamelijk letsel tengevolge hebbende, met bekrachtiging van het verstek-vonnis d.d. 28 Augustus 1.1., conform de eisch tot 3 maanden ge vangenisstraf. F. X. de V., 44 jaar, arbeider te Oostburg, wegens mishandeling, tot f 5 boete subs. 5 dagen hecht., de eisch was f 15 b. s. 15 d. h. L. B. Jr., 46 jaar, oesterhandelaar te Ierseke, wegens bedreiging met zware mishandeling, tot 7 dagen gevange nisstraf, de eisch was 14 d. W. J., 23 jaar, landbouwersknecht te Biervliet, wegens strooperij, con form de eisch tot f5 boete subs. 5 d. hecht. Vrijgesproken A. V., 35 jaar, ar beider te Goes, beklaagd van dief stal, waarvoor 2 maanden gevange nisstraf was geëischt. J. L. Essen Ruhr. Tot Nieuwjaar f 1 30. O 21 October. 2 uur. Neuzen. In boedel. v. d. Moer. 22 October 10 uur. Waterschap Absdale. Canadaboomen. Dumoleyn. 23 October. 3 uur. Neuzen, Drie wegen. Woonhuis. Dregmans. 24 October. 10 uur. Hontenisse Molenhoek. Canadaboomen. Dumoleyn. Hulst, 14 Oct. Per 100 K.G. Tarwe f 10,00 a f 10.10. Rogge f 9,00 a f 9,00, Wintergerstf 10.50 a f 10,90. Zomergerst f 0.00 a f 00.00. Haver t 10,00 a t 11,00, Erwten f 15,25 a f 15.75, Paardeboo- tien f 00,00 a f 00,00 Duivenboonen f 00,00 a f 00,00 Witteboonen f 00,00 a fOO,—Bruineboonen f 14,00 a f 00,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad r 00.00 a f 00,00 Aardappels, f 2,00 a f 0.00 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 11, verkocht 5. Varkens 19, verkocht 16. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,40 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks f 1,35. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,57ö a f47.60. Bij deze wordt bekend gemaakt, dat de Caroussel van den heer DU PONT EN ZONEN van Viissingen op de kermis van Kapellebrug Aanbevelend JDe Directie. DINSDAG-AVOND is in den van Alsteinpolder (Graauw) eene driejarige, zwart bonte, leege KOE gaan loopen en is nog nog niet terecht. Inlichtingen worden tegen belooning ingewacht bij Gebroeders MOENS, Hulst en JEF. KEGELAER, Graauw. Be lasterpraatjes «lie verlel«l zijn van «le S«cltr«. fSie«?H'o<"ek een nieuw gebouwd bewoond door en te bevragen bij den eigenaar JOS. PAUWELS te Nieuw- Namen (Dorp.) bij het Station te Hulst. Te bevragen bij J. F. DE SMET— Laget aldaar. j.iS-fS5*» Het kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE in de Steen straat te Hulst, zal den Maandag van iedere maand geopend zijn. Advocaat-Procureur te M1DDELBIRG, is KI.Ii.EjV niAASDAO bij lEEkKMAIS te HITKST te spreken. Ondergeteekende maakt het publiek van Hulst en Omstreken bekend, d&t bij hem beschikbaar is een jong«j Springbok, wit van haar. Prijs 25 cent. Aanbevelend ALPHONS ZAMAN, Jagertje. IN DEN GROÖTEN GOEDEN KOOP. Fabriek van HOEDEN eil KLAKKEN voor Heeren en Damen. ALLE KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1. HOUTBR1EL. (Verkensmarkt) ST. - N1KOLAAS. VERKRIJGBAAR 4 els. per M.Ci. bij SMET-Laget, Huurhouder, Station Hulst. Tevens verkrijgbaar alle soorten dichte en open Kijtuigen. Ondergeteekende beveelt zich be leefd in ieders gunst aan voor het herstellen van alle soorten Uurwerken, Constateurs, Phonographs enz. Tevens keus van alle soorten NIEUWE HORLOGEN en reparatie aan zeer lagen prijs. Ij. Lngels, horlogemaker te HULST aan de Statie. —o— Statiestraat, 5 Ibis St. üikolaas, o HOEDEN voor Damen, Juffers en Kinderen. LU1JERMAND, DOOP- en andere ARTIKELEN.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3