Vlieg! eest it man. Van alles wat. Verkoopmezen, Marktberichten- Advertentiën- tweeden en derden te HULST op 8 en 9 September om 3 nur. IPST" Zie Billetten en Strooibilletten Te koop TH. VOET - Hulst. Ir. J. ADEIAAÏfSE is Maandag' 2 sep tember v e rh i n d e r d te Hulst zitting te houden. Oproeping Dit kind leed aan Long ontsteking'en Kinkhoest en genas door de Abdijsiroop. armendoctor om meer salaris. Dit aan B. en W. om advies. 3. Verzoek om schilderij van Hulst in het stadhuis te leenen voor de ten toonstelling te Gent. Goedgekeurd met 9 tegen 2 (Verwilghen, de Paepe), mits stad geen kosten en verzekering tegen f25000. 4 en 5. Aanbieding rekening ge meente en armbestuur over 1911. Als commissie tot nazien worden benoemd de heeren Hombach, Fassaert en de Paepe, en plv. dhr. V. d. Walle. 6. Verschillende ontheffingen belas tingen wegens vertrek en overlijden. 7. Voordracht benoeming zetters. Daarop geplaatst de aftredenden, de heeren Fred. Verwilghen en L. Wau- ters, en als tweetal dhr. Reuling en A. A. v. d. Walle. 8. Goedgekeurd opnieuw in erfpacht geven van enkele perceelen op den Liniedijk, de akte te passeeren voor notaris van Dalsum en op kosten der erfpachters. 9. Huur kantoor Hombach wordt verlengd volgens het bestaande contract. 10. Aan den heer Kusse wordt op zijn verzoek tegen 15 October eervol ontslag verleend als hoofd der school met dankzegging voor de bewezen diensten. 11. Besloten wordt de oproeping te doen voor een hoofd der schooi, conform de verordening. Enkele le den meenen dat het salaris te gering is, doch er is nu eenmaal verorde ning en districtsschoolopziener acht de bestaande regeling goed. 12. 13, 14. Rekesten van Vrien denkring om de marktdagen niet te verzetten op den 2den Paasch-, Pink ster- en Kerstdag en Driekoningen, premies weekmarkt in te trekken en daarvoor te houden een jaarmarkt, en dat alle ambachtslieden en neringdoen den kunnen mededingen naar gemeente werken en leveranties. De heer Burm merkt op, dat Vriendenkring geen rechtspersoonlijkheid heeft en dus vol gens de'Grondwet niet mag rekwes teeren. Omdat dit juist is, wordt er niet verder op ingegaan. 15. Rekest van C. J. Cuijle cm ook drukwerk te mogen leveren aan de gemeente. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken, gezien vorige beslissingen op verzoeken van Zelandia en zeg gen, dat Zelandia geen drukwerk heeft noch van de gemeente noch van se cretarie. Voorstel van B. en W. wordt door staking van stemmen 5 tegen 5 ver worpen (dhr. Verwilghen hield zich buiten stemming). Dhr. Fricot had vooraf voorgesteld van aan de drie drukkerijen om het jaar het drukwerk te geven en dhr. de Paepe vond de bestaande regeling ook niet goed. Dhr. Burm acht de bestaande regeling wel goed. Dhr. van Dalsum meent, dat het rekest Cuijle nu is ingewilligd, waartegen dhr. Fruytier en Burm op komen, die meenen, dat niet over het rekest zelf, alleen over het advies van B. en W. is gestemd. Dhr. van Dal sum zegt, dat in de Prov. Staten ook wordt gestemd over de voorstellen van Ged. Staten, en het ook in den Raad ook altijd zoo gaat. De Voorzitter is het hiermede eens. Dhr. Hombach doet een voorstel, gesteund door de heeren Wauters en Burm, om over het rekest zelf te be slissen en zegt, dat nu dhr. Verwil ghen wel kan medestemmen. Op Voor stel Hombach wordt met 6 tegen 5 stemmen rekest afgewezen. 16. Adres bewoners buiten Bagijne- poort om 3 lantaarns. B. en W. ont raden het, en dhr. van Dalsum sluit zich hierbij aan door op te merken, dat feitelijk 2 lantaarns worden ge vraagd voor 5 herbergen, van P. Dof- femont tot Alf. Freijser, wat wel wat veel is. Dhr. de Paepe verdedigt het adres. Wordt verworpen met 9 tegen 2, dhr. de Paepe en v. de Waile. 17. Goedgekeurd plan geldleening van f4000, om subsidie aan der. kei weg Zeedijk. 18. Voor plaatsen pomp in de sta tionswijk wordt aan B. en W. een crediet gegeven van f 60 om te on derzoeken, of er drinkwater te krijgen is. Bij rondvraag merkt dhr. de Paepe op, dat de boomen op den Liniedijk veel waterschooten hebbenzal wor den onderzocht. Daarna gaat de Raad over in ge heime zitting. HOEDEKENSKERKE. Het plan door een der leden van de Prov. Staten van Zeeland in de zomervergadering ter sprake gebracht om den dienst HoedekenskerkeTerneuzen op te heffen wordt alhier druk besproken. Niettegenstaande de zeer gebrekkige verbinding, die hier door de provincie wordt onderhouden en welke de ge legenheid geeft slechts eens per week van hieruit naar Terneuzen over te steken, om dan de volgende week, zegge dus 7 dagen later, wederom hier aan den wal te kunnen worden afgezet, ondanks deze allertreurigste verbinding, maakten van dezen dienst in 1907 gebruik 528 personen, in 1908, 1909, 1910, en 1911 respectievelijk 511, 586, 710 en 760 personen, ter wijl de laatste drie weken 63, op en afgaande passagiers werden opgemerkt. Gaat men voorts na, de verzending van vrachtgoederen en vee van en naar Hoedekenskerke, dan komt men tot de slotsom dat, de ongelukkige midddeeuwsche verbinding in aan merking genomen van dit veer een vrij druk gebruikt wordt gemaakt. Te hopen is dan ook, dat de meer derheid van de leden van de Prov. Staten hun stem, aan het voorstel tot opheffing van den dienst niet zal geven. Daar waar in_ den tegenwoordige» tijd, steeds wordt uitgezien naar ver betering van middelen van vervoer, zou het al zeer treurig zijn, het nu eenmaal bestaande veer op te heffen. Integendeel men trachtte door uitbrei ding van den Provincialen dienst van Terneuzen naar Hansweert, Hoede kenskerke als tusschenstation uit zijn isolement te verlossen. HULST. Het Comité voor het Vlieg- feest mocht veel welwillendheid on dervinden van den Ed.Achtb. Heer burgemeester van Hontenisse, onder wiens gemeente het terrein ligt, en van den heer Kapitein der Marechaussee. Dit wordt vermeld, omdat er onjuiste geruchten hebben geloopeu. Zaamslag. 1. Dat het den heer Jacobus Dees, dien wij in hef Muziekgezelschap veel moe ten missen, wel mag gaan in Noord-Beveland f 0,25 2. Dat onze gemeenteveld wachter wel trots mag zijn, dat hij op klaarlichten dag een schaarslijper in het kotje heeft gestopt, maar of hij als het donker is wel komt voorbij zijn stoep - 0.25 3. Omdat in de gemeente Boschkapeile Zondags na kerk tijd op den kermisdag flinke leden van den Raad wel een dansje durven wagen, maar het raadslid Scheele is zeker bang voor pastoor of dominé? - 0,25 Stoppeldijk. Omdat het meisje, dat zoo hevig tegen de Volks wil is, op eenzame wegen met een vrijer ongepaste dingen doet 2 m. 10 - 0.20 Stoppeldijk. Omdat Breijaert schrijft, dat de Raadstafel te klein is om er den ligger open op te liggen, en de Munck dus een groole vraagt - 0.25 Vorige lijst - 43.51 Totaal f 44.71 O Een zware. Op een der boerderijen van de Maatschappij van weldadigheid te Fre- deriksoord is een stier verkocht, die het kolossale gewicht had van 914 K.G. o Wanneer moet gevlogen worden Een Russisch ingenieur, die van de weersgesteldheid in verband met het vliegen studie heeft gemaakt, is tot de gevolgtrekking gekomen dat men het best en veiligst 's morgens en 's avonds van vijf tot elf kan vliegen. Hij basseert dit daarop, dat de lucht druk om ongeveer 4 uur het laagst is en zijn maximum na negenen be reikt. De ingenieur gaat dus van de onderstelling uit, dat, hoe verder de vlieger zijn tijd van het minimum af kiest of hoe meer hij dien het maxi mum doet naderen, hoe veiliger hij het boven zal hebben. Van elven tot vijven komen de meeste stormen en weers-veranderin- gen voor. In hoe ver de vliegmen- schen met deze inzichten overeenstem men, is nog niet bekend, doch in ieder geval staat het vast, dat in de vroege ochtend-ureri de levenskracht der menschen in het algemeen op haar minimum staat, waaruit dus volgt, dat beter is later op den dag te vliegen, als de atmosferische toe stand tevens beter is. o— A contantIn de rechtszaal. De president leest vonnissen voor. Aan de orde komt een diefstal-zaakje. De dader, een jonge stevige Wijk- aat-Zeeër, staat in het beklaagden bankje. Hoort geduldig de voorlezing van het vonnis aan, wachtend op heten veroordeelt hem mitsdien tot Tien gulden boete, subsidair tien dagen hechtenis, klinkt het. De schuldige steekt meteen z'n hand in den binnenzaak van z'n jas en haalt er iets uit. Dan stapt-ie naar voren, en biedt Jhr. Mr. De Marees van Swin- dcren een bankje van tien aan Contante betaling De rechtbank glimlacht, de deur waarder glimlacht, de pers glim/acht. En de president inviteert den delin quent gemoedelijk om z'n tien gulden maar weer op te bergen, 't Kan nog twee maanden duren eer-ie hoeft te betalen. En hij kan trouwens r.og in hooger beroep gaan.. De Wijk-aan-Zeeër bergt tijdelijk zijn bankje weer weg, En verdwijnt, zich allerminst bewust, meldt het „Haarl. Dgbl., dat hij dezen morgen voor de note gaie heeft gezorgd in de ernstige rechtzaal. o De oogst en de regen. Naar aanleiding van de verontrus tende berichten uit het buitenland om trent het mislukken van den oogst, hebben wij geinformeerd naar den stand der gewassen in ons land. Prof. dr. J. Ritzema Bos, de direc teur van het Phytopathologisch Insti tuut te Wageningen, deelde ons op ons verzoek telephonisch het volgen de mede „Over het algemeen kan het weder van de laatste dagen zeer zeker nog een nadeeligen invloed op den oogst oefenen. Alleen de koolgewassen loo- pen vooreerst geen gevaar. Juist ten gevolge van den regen groeien deze als... kool. Voor bieten en knolrapen wordt het gevaarlijk omdat deze niet bestand zijn tegen een kouden en natten bo dem. In de gegeven omstandigheden hangt echter veel af van de ligging van den grond en de afwatering. In dien het weder spoedig verandert, kun nen deze producten nog wel mee vallen. Voor de aardappelen die nog in den grond zitten is de toestand ge vaarlijk. Door de droge warmte van den voorzomer zijn deze weliswaar klein gebleven, doch ze zijn uitgegroeid. Bij dezen regenval schieten de knoppen dan uit en verwekken nieuwe knollen die groeien ten koste van den aard appel. Van de haver die nog te velde staat, zal weinig terechtkomen. Ook aangaande het ooftgewas deelde prof. Bos ons als zijn meening mede, dat de regen nog zeer veel nadeel kan brengen en reeds gebracht heeft. De kleine wondjes op appelen en pe ren, veroorzaakt door de insecten, zetten zich uit; de vrucht barst en de verrotting treedt in. Wanneer er niet spoedig verandering in de weersge steldheid komt, zal er geen sprake zijn van een overvloed van mooie vruchten zooals algemeen werd ver wacht. Handelsblad. o Een wanne September? Een beroemd sterrekundige en lucht- kenner, dr. Lockyer, directeur van het Observatorium van South-Kensington in Engeland (dus r.let de eerste de beste) voorspelt, dat er in September groote warmte zal heerschen. Waar op steunt zijn voorspelling? Ziehier. „De wetenschap der luchtkennis ligt nog in de wiegmaar het oogen- blik is niet ver meer, dat wij het weer zullen kunnen voorspellen niet alleen 24 uren vooruit, maar maanden en maanden. (Dat kon vroeger de be roemde Enkhuizer-AItnanak nog al Alleen, 't kwam dikwijls niet uit). Men heeft vastgesteld, dat de damp kring, die onz» aarde omheeft, een standvastige massa is. Daar volgt uit, dat, als op één punt drukking plaats heeft er op een andere verhooging komt. (Kijk maar eens naar een wip plank). Zoo weet men, dat als het slecht weer is in IJsland, dan is het mooi weer op de Azoren en omge keerd. Als nu de verschillen in den damkring over de heele wereld be hoorlijk worden gerangschikt, dan zal het mogelijk zijn een soort van grens vast te stellen, die als demarcatielijn kan dienen voor de twee groote stre ken, waar de verschillende wisselin gen van hoog en laag in evenwicht komen. En daarenboven een bron van ob servatie, die de voorspelling van het weer gemakkelijk maakt de zon. Een nog jonge theorie wil, niet zonder reden, een vaste betrekking zien tusschen het weer en de zonne vlekken. Nu heeft dr. Lockyer zijne kaarten met drukkingep depressies en verhoogingen geraadpleegd en voorzegt nu in Sept. een warme periode. Nog een of twee weken zullen we regen hebben, maar danDen heerlijks en zonneschijn met al zijne blijde ge volgen. Wij hopen van harte dat dr. Lockyer gelijk heeft. De eene helft van zijn voorzegging wordt prachtig vervuld wij hebben al weken lang regen en nogmaals regen. Moge ook zoo de andere helft vervuld worden Dat zou ook voor de vruchten wenscheljjk zijn want hoe moeten appelen, peren, drui ven enz. bij zulk weer haar suiker gehalte krijgen 't Is wel een oud spreekwoord, dat zegt Wat Augustus niet warm maakt, kan September niet stoven. Maar er kan nog veel terecht komen. Hoop doet leven 4 September. 2 uur Jagertje. Cana- daboomen. Dumoleyn. 7 September. 4 uur. Westdorpe. Woonhuis. Dumoleyn. 13 September. 3 uur. Boschkapeile. Tuingrond. Dumoleyn. Huist, 26 Aug. Per 100 K.G. Tarwe f9,25 a f9,50, Rogge f9,00 a f9,00, Wintergerst f 9,50af 9,75, Zomergerst f 9,00 a f 00,00. Haver f 8,50 a f 00,00, Erwten f 12,00 a f 15,75, Paardeboo- nen f 00,00 a f 00,00 Duivenboonen f 00,00 a f 00,00 Witteboonen f 00,00 a f 00, Bruineboonen f 00,00 a f 00,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f00,00 a f 00,00 Aardappels, f 2,50 a f 0.00 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 9, verkocht 5. Varkens 17, verkocht 13. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,25 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f 1,10. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,60 f 47.62\ ondergeteekende JUDOCUS VAN KECKÉ, wonende te Koewacht- Zand, verzoekt geen crediet te ver- leenen, van welken aard ook, aan zijne echtgenoole MARIA CLEMENTINA BAERT eerder weduwe van ALPHONSE HERMAN, a!s wordende door haar aangegane schulden niet door hem erkend. Koewacht, 28 Aug. 1912. JUDOCUS VAN HECKE. op het Vliegterrein „Blauwhoef" nabij Hulst voor 8 en 9 September, wordt verzocht daarvoor aanbiedingen te doen op MAANDAG 2 SEPTEMBEB 1912 om fier uur ter herberge van den heer J. B. DE BOY te Hulst. Inlichtingen te bekomen bij genoem den heer DE B01J. kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE in de Steen straat te Hulst, zal den Maandag van iedere maand geopend zijn. BIJ O Heden lever ik voor 50 cent in de fijnste kleuren, van HIJACIN- THEN, TULPEN, NARCISSEN, CRO- CUSSEN, voor de kamer, in potten of perk in uwe tuin netjes verpakt in een kistje. Ieder kan deze ge makkelijk verzorgen. Mej. Zalmé, H1LLEGOM. Kindje Verhoeve volgena portret. Mej. J. W. Verhoeve, Hoogland, Haarlemmer meer, schreef ons den volgenden brief „Eenigen tijd geleden had mijn kindje van bijna 3 jaar een longontsteking gekregen, gepaard gaande met kinkhoest. Daar niets hielp was ik zeer ongerust, omdat mijn kind met den dag afviel. 9 dagen lag het buiten kennis en wist ik niet wat te doen. Het was al door maar hoesten en hoesten, slijm en nog eens slijm, 's Nachts was het kind zeer ziek daar het dan 40 graden kocr;s had en het verschrikkelijk steunde en kreunde. Ik was ten einde raad, toen men mij de Abdijsiroop aanraadde, welke ik kocht bij den winkelier A. Eilander te Nieuwemeer. Dit was Maandag en reeds Woens dag kon ik eenige verbetering bespeuren. Natuurlijk zette ik het gebruik met de Abdijsiroop voort en 3 fiesschen Abdijsi- 1 roop hebben mijn kind totaal genezen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, geneest onvoorwaarde lijk Asthma, Kinkhoest, Bronchitis, Inflnenza, Pleuris, Hoest, de hevigste Yerkondheid en alie Borst- Keel- en Longaandoe ningen Voorkomt de tering. Prijs per flacon van 230 gram f 1van 550 gram f 2,—van 1000 gram f3 50. Eischt rooden band met handteekening van den Gen. Agent L. I. Akker. Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten en apothekers.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3