Landbouwersinspan. Correspondentie. Rechtzaken. Verkoopingen. IVJ arktberichten. Advertentiën. niet geopend zijn. YAN EEN KAPITALEN 25 een kapitalen Landbouwersinspan, a. Levende have De aartsbisschop van Canterbury, Benson, liet na 35.000 p. st.de aarts bisschop van York, Magee, 21.000 p. st.de aartsbisschop van York, Thom son, 44.750 p. st.de aartsbisschop van Armagh. Gregg, 12.113 p. stde bisschop van Truro, Gott, 82.611 p. st.de bisschop van Colchester, John son, 54.556 p. st.de bisschop van Chichester, Durnford, 37.633 p. st. En zoo volgen er nog een tiental. Als contrast met deze voor velen wellicht benijdenswaardige cijfers tee kent hetzelfde niet-Katholieke blad dan aan, dat de onlangs gestor ven Katholieke bisschop van Lismore een vermogen naliet van achttien stui vers. De Katholieke bisschop van Leeds liet 1.473 p. st. na. Zijn broer kanunnik Watson Gordon, 68 p. st. Kardinaal Manning liet eenige hon derden pond sterling na. Kardinaal Vaughan verzocht een week voor zijn dood zijn testament maar niet te laten wettigen, daar hij prachtiscli niets na liet. („Ann. van Tilburg") o Door electriciteit gedood. In de electrische centrale te Bei- mingen, in Wurtemberg, kwam een monteur in aanraking met een sterk stroomgeleiding en werd terstond ge dood- Het lijk bleef verkoold aan den draad hangen en een opzichter, die het aanraakte werd eveneens ge dood. Een werkman, die te hulp wilde komen, bekwam zware brandwonden. o Hefc weer in hot buitenland. In de meeste landen van ons we relddeel wordt het weer door het ba rometrisch hoog beheerscht. Zoo is het in Frankrijk en Duitschland zon nig en tamelijk warm er bestaat in beide landen een niet heel groote kans op plaatselijke onweertjes. In Schotland en Engeland is het warm en drukkend, en is de zonneschijn sterk getemperd. Soms wordt hij zelfs geheel en al geweerd. Op enkele plaatsen kwamen hevige onweders tot uitbarsting. In de Scandinavische landen is het mooi weer, in Demarken ideaal. In Zwitserland en Oostenrijk heeft de zonneschijn de overhand. Het is er zeer warm, en de thermometer b I ij f t stijgende. Op enkele plaatsen heeft het evenwel geonweerd. o De correspondent van de „Times" te Santiago de Chili meldt, dat er een verschikkelijke dynamietontploffing heeft plaats gevonden in de Koper mijnen bij Rancagua. 38 personen werden gedood. Waarschijnlijk is de ontploffing te wijten aan de onvoor zichtigheid van een werkman, die een kleine hoeveelheid dynamiet ont ploffen deed vlak bij het kruitmagazijn. o Bemoedigend. Vegetariër (die door vrienden naar een gewoon restaurant is meegetroond, voor een varkenskarbonade): „Ik kan 't werkelijk niet over m'n hart verkrij gen iets van dat arme dier te eten, dat op zoo gewelddadige wijze is ter dood gebracht"' Kellner: „Eet u maar gerust,'t beest is z'n natuurlijken dood gestorven." o— Verdronken. Maandagmiddag is in het Westerdiep te Wildervank opgehaald het lijkje van een 4-jarig zoontje van den ar beider Rossien. Het kind moet in een onbewaakt oogenblik al spelende in het water zijn geraakt. o Naar uit Milaan wordt gemeld, ge raakte een electrische tramwagen tus- schen Genua en Voli door kortsluiting in brand. De passagiers sprongen uit den in volle vaart voortrijdenden wagen. Twaalf personen werden zwaar ge wond, waaronder drie doodelijk. Van dezen laatsten stierf er reeds één op weg naar het ziekenhuis. o Het eenige middel van vervoer in Parijs, dat nog iets gezelligs-ouder- wetsch had, de oude met paarden bespannen omnibus Madeleine—Ba- stille, zal binnenkort ook al tot het verleden beboeren. Het traditioneele voertuig, dat een zekere beroemdheid had en op geen enkele afbeelding van de boulevard ontbreekt, dat een eeuw lang den bezoekers van Parijs tot ge rief geweest is, zal door een automo biel-omnibus worden vervangen. o— Oveitieding lot er ij w t Te Haarlem is tegen drie hoofd agenten in loten en coupons, van Lotisico, De Tijdgeest en het Witte- Kruis" proces-verbaal opgemaakt, wegens het verkoopen van Loten of coupons in die ondrrnemingen. Tegenwoordigheid van geest Een zeldzaam staaltje van tegen- genwoordigheid van geest kwam Maandag te 't Hout bij Helmond voor. Een melkmeisje liep daar met haar hondenkar, waarop enkele groote kruiken melk stonden. Plot seling komt de tram haar van ach teren opgereden en duwt de kar vooruit met het gevolg, dat kar en hond van de lijn werden geschoven, doch de blikken bussen op de lijn vielen Het meisje werd echter dus danig gegrepen, dat zij op de buf fers kwam te liggen. De machi nist zette direct de tram stop, doch daar deze dan nog een 15-tal me ters doorloopt en hij vreesde, dat het meisje van de buffers zou val len, sprong hij direct na de tram stop gezet te hebben, van de loco motief, greep het meisje vast en ach teruit loopende en het meisje tegen houden, redde hij haar. o Nieuwe munten. We krijgen in Nederland een nieuw nikkelen vijfcentstuk in vier kanten vorm met ronde hoeken, en een gouden vijfguldenstuk. o Be Orde der goede Tempelieren. De Minister van Eeredienst in Beyeren heeft bij circulaire, gericht aan de directeuren der volksscho len, verboden deel te nemeH aan de geheelonthouders-bonden, georgani seerd door de Orde van goede Tem pelieren. Natuurlijk is geheel de liberale Duitsche pers op die circu laire aangevallen als een stier op een rooden lap. De maconnieke orde der goede Tempelieren is in 1852 in Amerika gesticht en vervolgens naar Europa overgeplant Door een decreet van de H. Congregatie der Inquisitie van den 17 Aug 1893 verbood de H. Stoel aan de Katholieken er lid van te worden. Als altijd heeft de Kerk het eerst begrepen, dat er ge vaar schuilde achter dat mooie uiter lijk. De goede Tempelieren noemen zich neutraal op confessioneel en politiek gebied en geven voor, al leen de Christelijke naastenliefde tot grondslag te hebben Al de leden ontzeggen zich niet alleen het ge bruik van alcoholische dranken, maar ook beloven zij er geene te zullen maken of verkoopen.. Door dit middel wil de Orde haar ideaal doen bereiken„de ethische vol maaktheid en de zedelijke verhef fing van het menschdom", volgens de opvatting en de wereldbeschou wing der Loge. De Goede Tem pelieren hebben tot deviesOns veld is de wereld. Zij zijn ver deeld in 4 graden, 't Is eenvou dig een der kweekscholen der Loge, waar door vervaging en wegdoeze ling van goed omlijnde godsdien stige begrippen der kweekelingen worden gevormd, die later het schoots vel zullen dragen. o Een minister in hachelijke positie. Een Duitsch huis heeft in het Ministerie van BinnenlandSche Za ken te Madrid de lift geleverd. De Minister, Sr Barroso, die van eer- biedwaardigen omvang is, wilde naar beneden gelaten worden- Ilij stapte in het hokje, maar juist op dat oogenblik geraakte de motor de fect. Wonder bov^n wonder, de lift viel niet omlaag, ma?>r bleef tusschen hemel en aarde hangen, zuchtend onder het gewicht der au- derhaLe ton, die de minister weegt. De brandweer rukte aan en met een machtige kraan heschen zij den minister uit zijn hooge gevangenis. Dit ging echfer zoo gauw niet als hier beschreven staat Er waren vier uren mede g«mo*id. In dien tusschentijd kraakten de stalen koor den geweldig en een onderzoek van deskundigen heeft uitgemaakt, dat ze eenigszina gerekt zijn maar bre ken deden ze niet. L'e ongerust heid van het hooge en lage perso- soneel van het ministerie, dat zijn chef daar in de lucht zag hangen, is niet om te beschrijven Z.Exc. Barroso bleet echter dood kalm. Toen hij een uur in dien toestand had doorgebracht, vroeg hij om eten. Door middel van een lange gaard werd hem een mandje met „levensmiddelen, toegereikt en hij gebruikte zijn ontbijt met blijkbaren trek. Toen deed hij een dutje en nauwelijk swas dat geëindigd, of het reddingswerk begon en werd met goeden uitslag bekroond. Men zegt. dat het Duitsche huis fotografiën heeft laten maken, om ze als reclame voor haar fabrikaat in de bladen te zetten. Zigeuners. De Minister van Justitie heeft naar aanleiding van het feit dat te Eysden een troep zigeuners met woonwagens gekampeerd geweest is, welke vreem delingen in het bezit waren van o.a. door enkele burgemeesters, buiten het ressort van het Gerechtshof te 's Her togenbosch afgegeven, of verlengde reispassen te kennen geven, dat het toch in het belang der openbare vei ligheid ten zeerste gewenscht is, dat, alvorens tot afgifte van reispassen aan met woonwagens rondtrekkende vreemdelingen, en verlenging van aan die lieden reeds uitgereikte passen wordt overgegaan, de noodige in lichtingen omtrent die vreemdelingen, hetzij rechtstreeks, hetzij doortusschen- komst van den Procureur-Generaal fgd. directeur van politie, of die van anderen, werden ingewonnen. Hierbij wordt er nog op gewezen, dat, al zijn dergelijke zwervende ben den in het bezit van geld, zulks geen reden tot toelating behoeft te zijn, omdat deze zwervers hier te lande meestal niet door eenige werkzaam heden in hun onderhoud kunnen voor zien, het voorradige geld dus spoedig zal zijn verteerd en dat geld derhalve ook niet als voldoende middel van bestaan in den zin der wet kan wor den beschouwd. En ook al mochten die lieden in ketellappen, stoelenmatten enz. hier te lande wellicht een middel van be staan kunnen vinden, dan zal het hun vaak veelal aan een regelmatig bui- tenlandsch paspoort ontbreken, zoo dat op dien grond reeds de bevoegd heid tot het weigeren van een reis- of verblijfpas bestaat. Rotterdam. F. De Wilde. - 0.50 Hulst. Van een trouw vriend, geen draaier. 1. In de hoop door onderling samenwerken van Dalsum in de Kamer gekozen te krijgen - 0.50 2. Omdat Dixhoorn met een schitterende meerderheid in de Staten gekozen zou worden 0.50 3. Opdat Dieleman met blauwe papieren uit de Staten naar huis zal gezonden worden - 0 50 4. Opdat het Statenlid IJse- baert zou vervangen worden door Kramer uit Neuzen, Buijsse uit Sas van Gent of een ander die er goed voor geschikt is - 0.50 5. Omdat deze gift uit een goed en welgemeend hart ge geven is, anderen zich niet door praatjes van de wijs laten bren gen, en velen dit voorbeeld zul len volgen - 0.50 Vlake. In de hoop op navol ging van een ZuidBevelandsch kiezer - 0.50 Ter Neuzen. Omdat wij Zeeu wen den Bouwer nog meer het vuur aan de voeten zul'en bren gen, en wie hem wil kennen kan adressen krijgen bij Dirkje, L'union fait la force, Jsn de Nietsdoener enz. 0.50 Hulst. Van een getrouw Bol der, omdat Eduard werkelijk niet bang is, maar een klein weinigje voorlichting van Door- isje kan toch geen kwaad - 0.50 Zaamslag. 1. Omdat het den burgemeester niet gelukt is de kermis af te schaffen, en zijne jongens cr niet zijn geweest, daar deze liever gaan naar de ker mis van IJzendijke, waar hun dominé van Zaamslag hen niet ziet - 0.25 2. Omdat de burgemeester toch wel moet weten, dat een gemeentewerk boven de f 25 moet worden besteed, en een werk van mogelijk f400 weg geeft zonder dat anderen er naar kunnen dingen - 0.25 3. Omdat de burgemeester wel bij zijne intrede heeft verklaard, dat hij goed zou zijn voor de geheele gemeente, maar te veel roepen van ons Heere, Heere nog niet bewijst, dat hij het werkelijk is - 0.25 4. Omdat onze gemeenteveld wachter zulk een schoon leven heeft onder onzen burgemeester en weinig of niets meer behoeft te doen aan politiewerk, wat heel anders is bij den comman dant der rijkspolitie, die een kroon verdient - 0.25 5. Omdat veel menschen in Zaamslag zeer benieuwd zijn naar de zaak van het hoofd on zer christelijke school, daar ze zoolang onderwege blijft, en zij vragen, of onze groote baas met vriend Petrus er soms achter zitten om de zaak te doofpotten. Samen f 1.05 Vorige lijst - 24.96 Totaal f 30.46 R. d. Th. Uw stuk is geheel een persoonlijke kwestie, dat U het feit waarvan men u beticht, niet hebt ge daan. Voor een geheel persoonlijke zaak en dan nog het stuk niet onder teekend, kunnen wij moeielijk plaat sing geven, wat u zelf zult begrijpen. Briefschrijver. Hontenisse. De vol gende week. Arr.Rechtbank te Middelburg. Uitspraken van 6 Juli. ontduiking der plaatselijke belasting op de honden te St. Jansteen P. L. v. V., 56 j., veldarbeider, St. Jansteen, confor de vordering tot f 6 b. ten be hoeve der gemeente St. Jansteen, s. 1 d. h. vernielingJ. J. N., 44 j., hvr. L. H. S., zonder beroep, Hulst, tot f 5 b. s. 5 d. h., de helft minder der vor dering mishandeling G. v, A., 21 j., spoor wegwerker, Neuzen, tot 14 d. gev.str. de eisch was 2 m, M. v. B., 19 j., visscher, Arnemuiden, tot f 10 b. s. 10 d. h.de eisch was f 15 b. s. 15 d. h. en J. E., 41 j„ werkman, Neuzen, tot f5 b. s. 5 d. h.de eisch was f 25 b. s. 25 d. h. diefstalM. d. V., 59 j., hvr. K. J. M., arbeidster, Eede, tot f5 b. s. 5 d. h.de helft minder der vordering; beleediging ambtenaar: A. W. d. M.f 39 j„ tijman, Hansweert, en J. B. J. de M., 20 j., veldarbeider, Clinge, beiden conform de vordering tot f 10. b. s. 10 d. h. huisvredebreuk en beleediging amb tenaar d. W., 27 j., schippers knecht, Ierseke, tot f 15 b. s. 15 d. h.de eisch was f25 b. s. 25 d. h. strooperij en mishandeling van een dier: J. W., 36 j., kermisreiziger, zon der vaste woonplaats, conform de vor dering tot 1 m. gev.straf; niet voldoen bevel ambtenaar, J. d. B., 27 j., arbeider, Koewacht, beiden conform de vordering tot f 10 b. s. 10 d. h. overtreding der drankwetJ. J. B., 48 j., logementhouder, Vlissingen, con- van het vonnis van den kantonrech ter te Middelburg, tot 7 d. hechtenis overtreding der jachtwetK. B., 39 j., landbouwer, Grijpskerke, met ver nietiging van het vonnis van den kan tonrechter te Middelburg, tot dezelf de straf, f5 b. s. 3 d h.de eisch was bevestiging van het vonnts a quo. Vrijgesproken M. Th. S hvr. J. J. B. zonder beroep, Vlissingen, beklaagd van overtreding der drankwet, over eenkomstig den eisch en met beves tiging van het vonnis a quoH. M. G., 27 j., landbouwersknecht te 's- Heer-Arendskerke, Abr. G., 21 j., tim merman, Adr. G., 24 j., J. G., 25 j-, D. G., 24 j. en P. G., 18 j., werklie den, allen te Hoedekenskerke, beklaagd van overtreding der jachtwet, conform den eisch. met bevestingvan het von nis a quo; C. V., 59 j., en J. V., 23 jlandbouwers te Nieuwdorp, be klaagd van diefstal, terwijl de eisch voor ieder was 14 d. gev.straf, en D. S., arbeider te Wemeldinge, be klaagd van oplichting, waarvoor 3 m gev.straf gevorderd was. Overeenkomstig de vordering werd de zaak tegen J. d. M., 32 j., vee koopman, zonder bekep.de woon- of verblijfplaats, C. J. F., 79 i., schipper, M. S., 30 j., bierbottelaar, D. F. W., 64 j., schippersknecht, allen te Bergen op Zoom, en L. J. L., 46 j., grond werker te Rotterdam, beklaagd van overtreding der veeartsenijkundige wet, met vernietigigng van het vonnis quo, terug verwezen naar den kan tonrechter te Goes. O— 16 Juli. 2 uur. Graauw van Alsteijn- polder. Tarwe. Poppe. 16 Juli. 2 uur. Kruispolder. Tarwe, gerst, erwten, haver. Dumoleyn. 17 Juli. 1 uur. Stoppeldijk. Vruch ten te velde. Dumoleyn. 22 Juli. Half twee uur. Hulst. Dorsch- machine. Dumoleyn. 23 Juli. 3 uur, Clinge. Aardappelen en haver. Le Nobel. 23 Juli. 10 uur. Hontenisse, Vits- hoek. Inspan. Dumoleyn. 25 Juli. Neuzen. Spui. Boerenspan. v. d. Moer. 26 Juli. 2 uur. Stoppeldijk. Bouw landen. Dumoleyn. Holst, 8 Juli. Per 100 K.O. Tarwe 110,50 a f 11,00, Rogge f 9,40 a 1 9,50, Wintergerst f 00,00 a f 00,00, Zomergerst f 00,00 a f 00,00. Haver f 11,00 a f 00,00, Erwten f 00,00 a f 00,00, Paardeboo- nen f 00,00 a f 00,00 Duivenboonen f 00,00 a f 00,00 Witteboonen f 00,00 a f 00, Bruineboonen f 00,00 a f 00,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f00,00 a f00,00 Aardappels, f2,75 a fO.OO Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 5, verkocht 2. Varkens 24, verkocht 17. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,25 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks" f 0,90. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,50 a f 47.52A Het kantoor der f|erven Mr. J. G. VAN DEINSE in de Steen straat te Hulst zal in de maand Juli Notaris YAN DER MOER te Ter Nenzen zal op aanvangende des voormiddags te half tien, ten verzoeke van den heer H. M. DE REGT, op de door hem bewoonde hofstede bij het Spui aan den pro vincialen weg van Ter Neuzen naar Axel, in het openbaar verkoopen bestaande uit a 1 s i:; PAARDEN, 25 stuks HOORNVEE, 50 HOENDERS en j HANEN, HOND met hok. Jk Landbouwgereed- schappen, werktuigen en benoodigdheden. Melk-, Karn- en Stal- gerief. Verder: Stroo, Mest, Planken, enzoovoorts. Levende have te 1 uur. Betaling 1 Januari 1913 behalve koopen tot en met f 3.welke con tant moeten worden betaald. Bij contante betaling van koopen van f 50.— en daarboven 2% korting. Betaling in Hollaudsch geld. Personen niet of niet vol doende bekend aan den Notaris zullen niet als koopers worden aange nomen. Zij zullen contant moeten be talen of een bekend solied en bij de verkooping tegenwoordig persoon tot borg moeten stellen. Geen muziek. Bergplaats voor fietsen,

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3