,1 OF MM EEN WOONHUIS Gewestelijk Nieuws. Van alles wat. Correspondentie. Verkoop ingen. Marktberichten. Advertentiën- Een Woonhuis, ■T Een Woonhuis Groote Afslag! RIJWIEL, P. F- C0L1N-ÏIASI00D, meening niet toegedaan zijt. Uwe artikelen werden met graagte gele zen, spoort hen nu ook weer eens aan om het verkiezingsfonds te ge denken. Uwe vrienden verlangen er naar om weer eens wat van u te hooren. Zoodoende zal de kroon op het werk gezet worden en zullen wij laten zien dat wij voor goed ge broken hebben om ons aan banden te laten leggen van politieke baan tjesjagers en onderdrukkers. Dan is onze wil met de recht de wil van het volk of zooals het opschrift van het blad is De Volkswil. Dus geachte vriendenGedenk het verkiezingfonds, elk een beetje en wij hebben gauw een bedrag bijeen, dan zal het volgend jaar op ieders gezicht te zien zijn dat zij allemaal content zijn zooals uw me debroeder. JAN CONTENT. o Mijnheer de Redacteur. Bij deze verklaar ik dat Ad. en Ber- tus niet dezelfde personen zijn en dit om een einde te maken aan de ver moedens. Mijn dank, waarde heer redacteur voor de plaatsing. A. WEIJERS, Bouwkundige. Ter Neuzen. o Mijnheer de Redacteur Mijnheer de Redacteur gelief dit stukje in uw blad te plaatsen. Verblindheid. Daar ik ook hier in Amerika de Volkswil lees viel mijn oog ook op het stukje van Mr. B. de Graaf. Verblinde oogen. Hij drukte daar zijn genoegen uit omdat iemand schreef in de rubriek dat hij den men8chen zulke leerzame lessen voorhield in de Volkswil en dat hij daarom nu maar voort ging op dat zelfde pad, en daar achter schrijft hij een vertelseltje dat iemand die naar school gaat een kind b.v. ge makkelijk in zijne boekjes kan vin den. Over vijftien jaar toen ik naar school ging hoorde ik soms ook zulke verhalen van mijn onderwij zer, die vertelde om de kinderen wat versland en gevoel in te pren ten, maar mij dunkt Mr. de Graaf dat u die gebruikt om mencchen uit te maken of in een slecht dag licht te stellen. Mr. de Graaf ik ben er ook een die te St, Jansteen geboren is en die u ook kent van u te zien en van te hooren vertellen vanu, wat mij dikwijls de lachlust opwekte en nu moet ik rond uit verklaren dat uw geschrijf een ieder mensch met gezond ver stand met afkeer moet in boezemen, waarom altijd dien blikken, waarom altijd dien priester, waarom altijd dienzelfden persoon over den hekel te willen halen Ik heb al menig itukje van u gelezen en altijd dat zelfde gezanik van dien blikken, titelt in 't vervolg uw vertelseltje met den blikken dan zullen de mensohen de moeite niet moeten doen om hun tijd te verspillen met het te lezen, ik en velen hier met mij vinden uw geschrijf belachelijk "ik durf haast de Volkswil niettoo- nen aan de menschen voor uw leer zame lessen, de menschen vragen mij soms, wie is die Graai kent u die? dat is zeker een godgeleerde de menschen denken dat voorzeker, omdat hij doet gelijk Gnzen Heer Jezus tenminste als hij schrijft, eerst een vertelling en dan toegepast op het menschdom, wat heerlijke en leerzame lessen, maar ik en velen met mij hebben ze toch niet noodig want vertelsels om menschen die niet al te goed zijn, nog maar in hun eer te benadeelen, noem ik ge krabbel en jn hun schrijvers meen ik menschen te kennen d:e hun eigen groot achten en in werkelijk- lijkheid maar zeer klein zijn. Hiermede vooreerst genoeg Een abound van Mishawaka. A. H. —O HULST, 27 Juni 1912. Vergadering van den Gemeenteraad, alleen van mededeeling van ingezon den stukken als 1. Kasopname bij den gemeente ontvanger. 2. Jaarverslag 1911 Ambachtsschool. 3. Rekening en verantwoording Gezondheidscommissie. 4. Verzoekschrift van Vriendenkring, om den Maandagschen marktdag op de afgeschafte Zondagen niet te ver leggen. 5. Verzoekschrift van Vrienden kring om een jaarmarkt in te stellen en daarvoor te bestemmen de pre mies voor de weekmarkten. 6. Verzoekschrift van Vrienden kring, om ieder de gelegenheid te geven mede te dingen voor leveranties en ambachtswerkzaamheden voor de gemeente. 7. Verzoekschrift van C. J. Cuijle, om mede te kunnen dingen voor druk werken der gemeente. 8. Verslag gemeente over 1911. CL1NGE. Ter verkiezing van een Raadslid (vacature J. v. Damme) wer den op Dinsdag 1.1. in de 2 stemdi- stricten (Clinge en Nieuw-Namen) uit gebracht 108 en 84 geldige stemmen, waarvan op Cl. N.N. P. Bolsens 50 en 1 tot. 51 K. L. v. Dorsse- Iaer 32 5 37 A. d'Haens 26 78 104 Zoodat de heer A. d'Haens als raadslid is gekozen. Ossenisse. 1 Omdat Pit, Fons, Piet, Koo en Jan zoo mager als 't maar kan, zoo een mooi strooibillet hadden verzonnen, maar met een buis, zoo groot als een huis, er van onder zijn gekommen f 0.10 2. Omdat er zoo niets geschet terd werd toen Frinske zoo wei nig en Piet zoo dikwijls uit debus kwam. - 0.10 3. Omdat wij hier een goeden slager hebben maar Koo toch zijn soepbeentjes op Groenendijk laat halen. - 0.10 4. Omdat onze pastoor ons zoo dikwijls van den predik stoel heeft gezegd dat kiesrecht ook kiesplicht is en hij zelf voor een lid van den raad niet is komen stemmen - 0.10 5. Omdat Fons en Jan daags na de verkiezing zoo veel kop pijn hadden - 0.10 Boschkapelle. Omdat de bazin uit Molenwater enz. 3 m. 5 ct. - 0.15 Heikant. Omdat Amelie noch den ouden noch den brave wilde hebben - 0.50 Stoppeldijk. Omdat onze pastoor zoo goed is voor een armen mensch - 0.35 Westdorpe. Van een goeden vriend f 1. Sas van Gent. 1. Omdat Oc taaf enz. - 0.10 2. Omdat Alma enz. - 0.05 3. Omdat Eduard enz. - 0.10 4. Omdat madameke enz. - 0.10 Hulst. Omdat Vicior meer met zijn tante dan met zijne moe der op heeft - 0.10 Vorige lijst - 21.21 Totaal f 23.26 O— Vreemde elementen. De Kerkraadsche gemeentepolitie deed in de maand April een goede vangst met de aanhouding van een paar mijnwerkers, die in Belgie gebo ren waren, en sedert eenige dagen in een der mijnen in de omtrek van Kerk- rade aan den slag waren gekomen. Kort na hun vestiging werden ze reeds nauwkeurig bewaakthun gan gen werden bespied, zoodat al aan stonds op beiden de verdenking viel, toen in hun kosthuis van een kame raad een horloge was ontvreemd. Er werd huiszoeking gedaan, er werd toen een horloge en een parapluie gevon den, deze bleken afkomstig te zijn van iemand, dien zij op een nacht hadden ontmoet en totaal uitgeschud. Tegen een dezer vreemdelingen, die in Belgie tallooze malen werd veroor deeld, eischte het O.M. bij de recht bank te Maastricht, de veroordeeling tot 8 maanden gevangenissiraf, terwijl tegen den anderen vrijspraak gevraagd. Aartsopltchtster. Eene te Heerlen verblijvende vrouw, moeder van vele kinderen, doch die sedert de laatste tijden onwettig samen leefde met een venter, mag aanspraak maken op den naam var. aarts-oplich- ster. In Duitschland, waar ze eenige jaren had gezworven, was zij herhaal delijk wegens oplichterijen gevonnist, doch nauwelijks was ze weer op vrije voeten, of ze verviel in dezelfde kwaal. Langen tijd had de vrouw, die bo vendien een onmoreel leven leidde, de omstreken van Heerlen onveilig ge maakt met bezoeken af te leggen bij de flinke burgerij, en verhalen op te scheppen over hare arme gebrek lij dende kinderen, dat een steenen hart moest vermurwen. Haar man speelde steeds een hoofd rol hij was of wel pas in de miin doodelijk gewond, of wel hij lag in een hospitaal zóó ellendig ziek, dat ieder oogenblik zijn einde kon wor den verwacht. Dan begon de bedrieg ster te huilen, te snikken, vertelde, dat zij toestemming had van de geeste lijkheid om een beroep te doen op de publieke liefdadigheid. Een andere truc was de volgende de paters Minderbroeders te Heerlen hadden haar beloofd, dat zij de wasch mocht doen voor het klooster; doch geld om allerlei spullen, die een wasch- vrouw dient te hebben, te koopen, had ze niet. Daarom werd een bijdrage gevraagd voor het aanschaffen van een en ander, zoodat zij door noeste vlijt en eigen handenarbeid den kost zou kunnen verdienen voor haar kleine wurmen en haren doodzieken man. Vele vrouwen liepen in den strik, en gaven een sommetje geld. De rechtbank te Maastricht, die reeds voor eenige weken dit vrouwtje had veroordeeld wegens oplichting, von niste haar thans weer opnieuw met 6 maanden gevangenisstraf. —o Het kamerlid Duijs. Ik ben Duijsje En een kruisje Voor de S. D. A. P. Die mijn woorden Wel eens hoorden, Zij tellen mij voor twee. Ik kan 't praten Ook niet laten Want uiting wil mijn geest. Ik ben zeker Zulk een spreker Is vóór mij niet geweest. En waarover ('t Is of 'k toover De kwestie dan ook gaat Ja, op mijn eer Geen een, meneer, Die, zóó zijn mannen staat En 't is aardig Altijd waardig En raak is mijn repliek, In de Kamer Is bekwamer Geen mensch in politiek 1 Wel eens dingen „Slimmelingen" Met mij hier naar den prijs Maar, ocharme Heb erbarmen Ik praat ze van de wijs Of mijn vrienden 't Aardig vinden Als 'k weer iets heb gezeid Bij „Justitie" En „Politie" En „Criminaliteit" Och, zij zeggen „Overleggen Ligt niet in Duijsjes' aard En die „witzen" ln zijn spietsen Zij zijn toch ook iets waard". Laat ze praten 1 Met citaten Versla 'k elk argument En de heeren, Die studeeren Zij vinden mij present. Met schrifturen Van hun buren Verwijs 'k ze waar ik wil Ik ben iemand Bang voor niemand, Mijn ratel staat niet stil. (Roskam.) o Diefstal van vulponlionders. Door de recherche te 's-Gravenhage is opgespoord een „gids", die ver dacht wordt zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van een aantal vulpenhouders ten nadeele van een firma aldaar. De man bracht bij bedoelde firma vreemdelingen, die inkoopen wilden doen en genoot daarvoor provisie. Vermoedt wordt, dat hij de diefstal len heeft gepleegd, terwijl de koopers met den eigenaar der zaak in gesprek waren of op een oogenblik, toen hij om zijn provisie kwam en er niemand in den winkel was. Hij beweert, de vulpenhouders, die hij bij verschil lende personen heeft verkocht, te heb ben gekocht van een Amerikaan, met wien hij naar Antwerpen en Amster dam is geweest. Hij is ter beschikking van de justi tie gesteld en overgebracht naar bet Huis van Bewaring. o Denk er aan. Men heeft berekend, dat de aarde door meer dan 1500 millioen men schen bewoond wordt, waarvan er iedere minuut 97, iederen dag 140.000 iedere maand 4l/4 millioen (vier mil lioen 250 duizend) ieder jaar 51 mil lioen sterven. Deze getallen zijn zoo ont zaggelijk groot, dat ze juist daarom wei nig indruk maken op 's menschen verbeelding. Maar laten wij eens on derstellen dat morgen op dit zelfde uur, dus slechts één dag nadat gij dit gelezen hebt, een gansche stad met 140 000 zielen verdwenen zou zijn dat 140.000 menschen in een tijdsver loop van 24 uren door den onverbid- delijken dood waren weggemaaid. Hoe zou de geheele wereld van dat onheil spreken Hoe zouden de dagbladen er weken lang over schrijven Hoe zouden de geloovigen de kei ken vullen Nochtans, die ramp gebeurt eiken dag. Dagelijks maait de onver biddelijke dood 140.000 menschen weg. Ook wij zullen eenmaal onder dat ge tal behooren. o— Eerstdaags zullen in Belgie weer nieuwe postzegels in omloop komen. Een ministerieel besluit bepaalt, dat op 1 Juli a.s. de postzegels van 40, 50, en 100 centimes, met de beelte nis van koning Albert verkrijgbaar worden gesteld. o— Op de Wansee bij Berlijn heeft een stoomboot dicht bij Pfaueninsel een motorboot, waar ongeveer 30 menschen in zaten, door midden gevaren. Een man en een vrouw zijn verdronken. J. Pauwels, South Bend. Bij onder zoek bleek mij, dat er een vergissing was bij den administrateur. De ont brekende nummers zijn U toegezonden. L. Baart, B-Gladbach. f 2.60. O 29 Juni. 2 uur. Axel. Woonhuis met toebehooren. v. d. Moer. 1 Juli. Half drie uur. Hulst. Verblijf. Hofsteedje met bouw en weiland. Dumoleyn. 2 Juli. 9 uur. Sluiskil. Landbou- wersinspan. v. d. Moer. 2 Juli. 2 uur. Hontenisse (Ter hole). Inventaris eener Smederij, enz. Poppe. 2 Juli. Clinge. Vruchten te velde. Le Nobel. 4 Juli. 1 uur. Hulst. Hofsteden en bouwland. Dumoleyn en Mertens. 4 Juli. 12 uur Overslag. Beestiaal enz. Dregmans. 6 Juli. 3 uur. Nieuw-Namen. Woon huis. v. Dalsum. Zie adv. 6 Juli. 4 uur. Nieuw-Namen. Woon huis. v. Dalsum. Zie adv. 8 Juli. 3 uur. Jagertje. Vruchten te velde. Dumoleyn. 8 Juli. 4 uur. Kloosterzande. Woon huis. Van Dalsum. Zie adv. 9 Juli. 2 uur. Graauw. Vruchten te velde. Dumoleyn. 10 Juli. 2 uur. Instel. Stoppeldijk. Bouwland. Dumoleyn. 12 Juli. Half twee uur. Nieuw-Na men. Vruchten te velde. Dumoleyn. 16 Juli. 2 uur. Kruisdorp (Honte nisse.) Vruchten te velde. Dumoleyn. 17 Juli. 1 uur. Stoppeldijk. Vruch-* ten te velde. Dumoleyn. Halst, 24 Juni. Per 100 K.O. Tarwe f 10,50 a f 10,75, Rogge f 9,25 a f 9,50, Wintergerst f 11,00a f 11,00, Zomergerst f 10,00 a f 10,25. Haver f 10,50 a f 10,75, Erwten f 15,00 a f 15,00, Paardeboo- nen f 11,00 a f11,00 Duivenboonen f 12,00 a f 12,00 Witteboonen f 14,00 a f 14, Bruineboonen f 18,00 a f20,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f 00,00 a f 00,00 Aardappels, f3,75 a fO.OO Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 4, verkocht 1. Varkens 21, verkocht 10. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,20 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f 0,90. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,55 k f 47.575. De Notaris H. A. VAN DALSUM te Halst, zal op des namiddags om 3 uur, voor SERAFINUS CLAESSENS-Hageman in de herberg het Schippershuis te N i e u w-N amen, wegens vertrek, publiek verkoopen en Erf te Nieuw-Namen gemeente Clinge, Sectie E 2127 groot 2 aren 51 centiaren. Betaling 2 September 1912. o De Notaris II. A. TAN DALSUM te Hulst zal op Maandag' 8 Juli 1912 des namiddags om vier uur, ter her- berge van den heer L. du Bois aan de Molenstraat te Hontenisse, Kloos terzande, voor den erfgenaam van REGINA HEMELAAR weduwe P. A. de Donder, publiek verkoopen met Erf en Tuin aan de Molenstraat te Hontenisse, Kloosterzande wijk C 18 Sectie H 353 en 352 groot 4 aren 40 centiaren (29l/2 roe). Belast met f2.95 cijns. Aanvaarding dadelijk. Betaling 2 September 1912. IN m GROOTEN GOEDEN EOOP. Fabriek van HOEDEN en KLAKKEN voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1. HOUTBRIEL. (Verkensmarkt) ST. - NIK OLAAS. De collecteur A. E. JANSSEN te Go es, maakt bekend dat de loten verkrijgbaar zijn en dat de trekking begint 22 Juli. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het verlangde onmiddellijk toegezonden. De Notarissen H. A. VAN DALSUM te Hulst en M. C. SCHRAM te Krni- ningen, zullen op Zaterdag' G Juli 1912, des namiddags om 4 uur, ter herberge van P. C. Praet-Smet te N i e u w- Namen gemeente Clinge, voor de echtelieden CONSTANT1NUS SMET en JULIANA KALLE teHansweert, publiek verkoopen met Schuur en Erf te Nieuw-Namen gemeente Clinge Sectie E 2353 groot 2 aren 56 centiaren, verhuurd aan E. Klaas voor f 2 per maand. Betaaldag 2 September 1912. Wie wil profiteeren komt bij mij eens zien om een te koopen, ook alle RIJW1ELONDER- DEELEN, alles aan spotprijzen, ook op afbetaling. Wacht nu niet. HEIKANT—ST. |ANSTEEN.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3