Van alles wat. Gewestelijk ÏSieuws. Verkoopingem, Marktberichten- Advertentiën- Anna Spronck Te huur ZATERDAG 6II1912 Een Woonhuis, uitverkoop Een Woonhuis EEN WOONHUIS N.O.Estoppey Co. Te koop eenZeugvarken Groote Afslag! RIJWIEL, nimiiimuuim Mijpfi^r fie fiedppffur. Bijna in èike courant ziei men tegen woordig reclames staan over de goede werking der Abdysiroop klooster Santa Paulo, het liefst met het por-» tret van lijders die er mede genezen zijn. Het is waar dat het een goede medicijn voor de hoest is maar waar om moet altijd het R.K. Geloof gebruikt worden om de waar aan de man te brengen. Men betaalt (hier in Indië) 1.75 voor een flesch en wat is nu eigen lijk Abdijsiroop Ik heb ook eens geprobeerd om een hoestdrank te maken ik gebruikte daartoe een half pond klontjes en een half pond broodsuiker, 3 kaneelstek- ren, 30 kruidnagelen en 1 drachme sal- moniak, kookte dit op 1 L. water tot dat het zoo dik was als traan en weet U wat ik kreeg lezer Abdijsiroop en deze was beter dan degene die ik in de apotheek gekocht hadalles koste mij 30 ets, zegge dertig centen, daarvoor had ik 2 flesschen ter grootte als de flesch die men hier voor 1.75 verkoopt. Men wachtte zich dus voor zooveel geld uit te geven en neme zelf eerst een proef om het zelf te bereiden. Dat men denkt dat de gebeden der Eerw. Paters die deze siroop fabri ceerden de flesch vergezeld gaan is maar bijgeloof, evenals de koortspoe ders die men nog in sommige kloos ters het bijgeloovig volk in de handen stopt. Hopende velen uwer hier een dienst mede te bewijzen. Achtend B. D. G. (Die Abdijsiroop en Kloosterbalsem hebben met de kloosters niets te maken voor zoover wij weten. Red. Volkswil.) O Een nieuwe „Titanic-theorie". Captain Johnson, de Dominion Go vernment Inspector of Lighthouses, die bevel voerde over de expeditie, die op de „Montmagny" de lijken van de „Titanic" ging zoeken, heeft ter plaatse, waar het reuzenschip zonk, een ont dekking gedaan, die volgens hem de ramp verklaart. Er is namelijk een verandering gekomen in den Arctischen stroom, die een groote koudwater-zak heeft gevormd binnen den gewonen weg van den golfstroom. Op 41° N. en 50° W., waar anders warm water is, vond captain Johnson nu koud water. In de buurt was de tempera tuur nog 62°, vlak bij de koude zak werd de temperatuur 60°, doch direct daarna werd hij 48o, en 10 mijlen bin nen de zak vond hij een ijsberg met watertemperatuur er omheen van 42°. Captain Johnson gelooft, dat captain Smith van de „Titanic", iets ten oos ten van de plek waar hij op den ijs berg stootte, een temperatuur van 60° vond en dat hij, daar hij stuurde in de richting waar steeds de golfstroom gevonden werd, geen oogenblik dacht een ijsberg te zullen ontmoeten. o - Een afwijking. In de duinen op Texel is, onder hooge heide, het nest gevonden van een torenvalk met daarin vier eieren. Dit is wel een zeldzaamheid, daar de torenvalk toch nestelt in oude gebou wen, molens of hoog geboomte. Een bewijs dus, dat de vogels zich, bij gebiek aan eeschikte nestgelegenheid zeer goed weten te helpen. Enkele binnen- en buitenlandsche ornitholo gen, wicn het nest werd getoond, verklaarden een dergelijke afwijking nimmer te hebben waargenomen. o Oiukoopiug. Een juffrouw uit de Wijnbachstraat, te Amsterdam die door een agent betrapt op het kloppen van kleedjes buiten den daartoe gestelden tijd, hem een kwartje gaf teneinde proces-ver baal te ontgaan, werd door de 5e kamer der rechtbank veroordeeld tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis (ge- eischt was f 10, subs. 10 dagen). o St. Ratboudstichting. De St. Radboudstichting te Utrecht is bij K. B. van 4 Juni (St. bl. No 78) aangewezen als bevoegd om bij de faculteit der letteren en wijsbe geerte aan de Rijks Universiteit te Utrecht een leerstoel te vestigen, op dat door den daarvoor te benoemen hoogleeraar onderwijs worde gegeven in de vergelijkende klassieke taalkunde en in de Kuituurgeschiedenis der Chris telijke Oudheid. („St.-Ct.") o— Nog altijd de bende van Bonuot. Zooals men weet, heeft de bende dpr P^rijsche au.to-b.andieten gewerkt te Gent. Daaromtrent deelt de particuliere correspondent van den „Matin" op grond van de resultaten der bestu deering van het dossier door het par ket te Gent, het volgende mede In den nacht van 23 op 24 Januari stalen de dieven uit de garage van dr. Vernieuwe te Gent diens auto en begaven zich daarmede naar Amster dam. Bonnot zat aan het stuurrad. Nadat de auto voor 8000 fres. van de hand was gedaan (te Amsterdam Red.) keerden de dieven naar Frank rijk terug en bezochten daarna Gent opnieuw, waar hun door iemand, dien men meent op het spoor te zijn, een nieuwe aanslag aan de hand werd ge daan. Zij braken thans weder in een garage in, waar twee auto's geborgen waren, die zij echter niet aan den gang konden krijgen. Toen nu tegen middernacht de chauffeur in de gara ge kwam, bevalen zij hem, onder be dreiging met hunne revolvers, hen te helpen. De chauffeur weigerde. Zij besloten daarop af te zien van den diefstal der auto's maar achten het noodig den gevaarlijke getuige uit den weg te ruimen en sloegen hem der halve met een bijl de hersens in. De bandieten gingen daarop de stad in. Onderweg vroeg hun een agent, wat er in den zak was, dien Gamier bij zich droeg. In plaats van te ant woorden, schoot deze den agent dood. De beide bandieten trachtten nu zoo snel mogelijk de stad uit te komen, konden echter de verzoeking niet weer staan om onderweg nog eerst in een garage in te breken. Een buurvrouw werd wakker door het geraas, opende het venster en de dieven vonden het geraden hunne reis maar verder te voet te vervolgen. Zij wandelden naar Antwerpen en gingen van daar per trein naar Amsterdam. Zij vervolgden hunne reis door Nederland, waar zij ook ergens een auto stalen, met welke zij naar Frankrijk hoopten te komen. In België echter raakten zij den weg kwijt en kwamen in een vijver terecht. Boeren schoten hen te hulp, ze kon den echter de auto niet weer op het droge brengen, waarop de dieven de machine geheel en al lieten zinken. Nadat zij daarop nog ongeveer een 80 K.M. te voet hadden afgelegd, kwa men zij weder te Antwerpen, vanwaar zij met den trein naar Parijs reisden. Als het waar is wat Féjard een der dezer dagen gearresteerde misdadigers verhaalt, was de bende vijftig man sterk en moeten er dus nog verschei- deneu van die gevaarlijke sinjeurs rond Ioopen. Deze Féjard heeft aan den rechter van instructie eenige bij- zenderheden medegededeeld over den moord op den agent Garnier op de Place du Havre. Bonnot, vertelde hij, zat aan het stuurrad hij, Féjard, en Garnier bevonden zich in de auto. Toen de agent op de treeplank sprong, zeide Garnier„Wacht, ik schiet 'm neer", waarop Bonnot zich had om gekeerd en gezegd„Och, kom, snij niet op, geef hem een stomp in de maag." Féjard had nog tusschenbeide willen komen, maar reeds had Gar nier geschoten die dreigde nooit, voegde Féjard erbij; hij had zelfs nog op het publiek willen schieten. Deze Garnier, die met zijn revol ver menschen doodschopt, alsof hij muggen doodsloeg, blijkt wel het meest geduchte monster van den geheelen troep te zijn geweest. o Een Katwijkfiche zaak. Men melt uit Katwijk aan de Tel: Op den 2en Paaschdag 1911 moet tijden eens relletje, J. de V. door den inspecteur van politie en een agent in het politie-bureau opgesloten zijn en op zeer handige wijze mishandeld, zoodat het gegil aan de straat duide lijk werd gehoord. Inverband hier mede zou thans door den rechter van instructie te 's Gravenhage, Mr. J. E. van der Rhede van der Kloot, dezelfde die de Papendrechtsche zaak voor de rechtbank te Dordrecht ;heeft onder zocht, zijn gehoord: H. Vooijs, inspec teur van politie Verbrug, Van der Luijt en Klarenberg, allen veldwach ters G. Schaap, badpolitieM. C. GiesenKuyt, H. Verduïm (gewezen veldwachter, thans in hechtenis) en J. de Vreugt, militair, in garnizoen te Dordrecht. Men verwacht, dat de zaak in openbare terechtzitting zal komen. o— Meelgebrek. De bakkers te Epernay en andere gemeenten in Champagne hebben'ter kennis van het publiek gebracht, dat zij zich verplicht zien de broodprijzen te verhoogen, welke maatregel wel licht zal moeten worden gevolgd door algeheele stopzetting van het bedrijf, aangezien zij haast geen meel meer kunnen koopen. Zij noemden den toestand hoogst ernstig. De molenaars kunnen geen koren meer krijgen men had ver betering verwacht van de wijziging van de invoerrechten dooi het parle ment. Zij vreezen dat de onlangs ge troffen in latregelen onvoldoende zul len blijken, om de stijging der prijzen tegen te 1.ouden. Hel besluit der bakkers heefi in het geheeie departement groote beroering onder de bevolking gebracht. De burgemeesters hebben besloten a.s. Zondag te Damery te vergaderen met de bakkers om te trachten gezamelijk een oplossing te vinden. o Verpletterd. De molenaarsknecht Smeets te Heer- lerheide werd in den molen verplet terd, doordat het hoofd in aanraking kwam met een rad. Het hoofd werd nagenoeg van de romp gescheiden. o Droeve tijding. De echtgenoote van H. B., te Heerde (O.), ontving de droeve tijding, dat haar man, die zich voor eenige dagen naar Noord-Holland had begeven, om aldaar behulpzaam te zijn bij den hooi oogst, het ongeluk had gehad in een landbouwerswoning van een hooizol der te vallen, met het treurig gevolg, dat een paar uur later de dood intrad. BOSCHKAPELLE. In de gemeen teraadszitting van Vrijdag j.I. werd besloten om, behoudens hoogere goed keuring, de gemeentesecretarie te ves tigen in een lokaal der woning van mej, Wed. Van der Veeken, totdat een nieuw gemeentehuis is gebouwd. Tot heden was de secretarie ge vestigd in de woning van den gemeen te-secretaris, welk gebouw wordt af gebroken. BOSCKAPELLE. KrasVerleden Dinsdagmorgen verscheen een wie baas onder speeltijd op het school plein en deelde aan de kinderen me de, dat ze des namiddags haver moes ten gaan wieden. Deze boodschap was gericht aan de leerlingen, die reeds zeven weken bij denzelfden man gewerkt hadden en daags te voren ter school waren gekomen. Ideale schooltoestanden KOEWACHT. Donderdag ontving de heer Alph. Ceelaart te Koewacht bericht dat hij aangesteld is als amb tenaar bij 's Rijksbelastingen. KOEWACHT. Woensdagavond woedde boven Koewacht en omstre ken een hevig onweder. De regen plaste bij stroomen neder enkele veld vruchten hebben er onder geleden. Onder de aangrenzende gemeente Stekene sloeg de bliksem in de schuur van den landbouwer S. aldaar. Het perceel brandde geheel afook een paar runderen vonden hun dood in de vlammen. Een en ander was te gen brandschade verzekerd. Sas van Gent. Voor fonds 1913 f 0,25 St. Jansteen. Omdat de Scheele enz. - 0,10 Hulst. Dat de veldwachter frank en vrij met de wiekooi mee mag gaan - 0,10 St. Jansteen (Clinge-Waes - 0,10 Boschkapelle. Omdat het Armenland bij twee jaar ver pacht wordt - 0,10 Stoppeldijk. Omdat van som mige boeren de oogst naar België trekt om schoon ge maakt te worden, en de stop pel hiei blijft - 0,10 Stoppeldijk. Omdat de gees telijken en Statenleden zooveel liefde voor de geiten van den werkman hebben - 0,10 Omdat Kr. zulk een goede deurwaarder is - 0,05 Vorige lijst - 20.31 Totaal f 21.21 Bij Koninklijk besluit van 14 Juni 1912 no. 14 is L. J. den Hollan der benoemd tot burgemeester der gemeente Axel. o Bij Koninklijk besluit van 17 Juni 1912 no. 12 is toestemming verleend aan L. G. Hermans, secretaris en ont vanger der gemeente Hengstdijk, om tot 1 Juli 1914 te Ossenisse te blijven wonen. O 26 Juni. 1 uur. Hulst. Inboedel. Dumoleyn. 28 Juni. 2'/U uur. Hoek. Hoefje. Van der Moer. 29 Juni. 2 uur. Axel. Woonhuis met toebehooren. v. d. Moer. 2 Juli. 9 uur. Sluiskil. Landbou- wersinspan. v. d. Moer. 2 Juli. 2 uur. Hontenisse (Ter hole). Inventaris eener Smederij, enz. Poppe. 2 Juli. Clinge. Vruchten te velde. Le Nobel. 4 Juli. 1 uur. Hulst. Hofsteden en bouwland. Dumoleyn en Mertens. 6 Juli. 3 uur. Nieuw-Namen. Woon huis. v. Dalsum. Zie adv. 6 Juli. 4 uur. Nieuw-Namen. Woon huis. v. Dalsum. Zie adv. 8 Juli. 4 uur. Kloosterzande. Woon huis. Van Dalsum. Zie adv. 9 Juli. 2 uur. Graauw. Vruchten te velde. Dumoleyn. 16 Juli. 2 uur. Kruisdorp (Honte nisse.) Vruchten te velde. Dumoleyn. Hulst, 17 Juni. Per 100 K.G. Tarwe 110,50 a f 10,75, Rogge f 9,25 a f 9,50, Wintergerst f 11,00 a f 11,00, Zomergerst f 10,00 af 10,25. Haver f9,50 a f9,75, Erwten f 15,00 a f 15,00, Paardeboo- nen f 11,00 a f 11,00 Duivenboonen f 12,00 a f 12,00 Witteboonen f 14,00 a f 14, Bruineboonen f 18,00 a f20,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f 19,00 a f 19,00 Aardappels, f3,75 a fO.OO Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 11, verkocht 2. Varkens 23, verkocht 15. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,15 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f0,90. Koers van liet geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,55 f 47.57A Heden overleed zacht en kalm na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden Mejuffrouw Wed. van den Heer PETRUS JUDOCUS DE BOY, in den ouderdom van 77 jaren. Namens de Familie J. B. DE BOY. Hulst, 19 Juni 1912. gelegen te Koewacht (dorp). Te bevragen bij H. H. M. WAUTERS bierbrouwer te Hulst. De Notaris H. A. YAN DALSUM te Hulst, zal op des namiddags om 3 uur, in het te verkoopen perceel, het Schippershuis te NieuwNamen, voor den eigenaar SERAFINUS CLAESSENS—Hageman wegens vertrek, publiek verkoopen waarin Herberg, genaamd „Het Schippershuis en Erf te Nieuw- Namen gemeente Clinge, Sectie E 2127 groot 2 aren 51 centiaren. Betaling 2 September 1912. VAN 2 rijwielen werktuigen als breseer- lamp, moerplaten, 2 vijzelbanken, boor machine, onderdeelen van rijwielen, vischartikels als sleepnet, lange net ten, kruisnetten en allerlei andere ar tikelen, 4 jachtgeweren, 2 lantaarns. Te koop bij J. DE VALCK, C1 i n g e-Z e e 1 a n d. De Notarissen H. A. YAN DALSUM te Hulst en M. C. SCHRAM te Krui- ningen, zullen op Zaterdag Juli 1912, des namiddags om 4 uur, ter herberge van P. C. Praet Smet te Nieuw- Namen gemeente Clinge, voor de echtelieden CONSTANTINUS SMET en JULIANA KALLE teHansweert, publiek verkoopen met Schuur en Erf te Nieuw-Namen gemeente Clinge Sectie E 2353 groot 2 aren 56 centiaren, verhuurd aan E. Klaas voor f2 per maand. Betaaldag 2 September 1912. IJl o De Notaris H. A. YAN DALSUM te Hulst zal op Maamlag* 8 Juli 1912 des namiddags om vier uur, ter her- berge van den heer L. du Bois aan de Molenstraat te Hontenisse, Kloos terzande, voor den erfgenaam van REGINA HEMELAAR weduwe P. A. de Donder, publiek verkoopen met Erf en Tuin aan de Molenstraat te Hontenisse, Kloosterzande wijk C 18 Sectie H 353 en 352 groot 4 aren 40 centiaren (29l/2 roe). Belast met f2.95 cijns. Aanvaarding dadelijk. Betaling 2 September 1912. Koninklijke Tabak- en Sigarenfabrie ken, gevestigd te Utrecht en Emmerik Opgerichi Anno 1830 berichten door deze dat zij den alleenverkoop hunner TABAK en SIGAREN hebben toegestaan voor Hulst en omliggende gemeenten aan Steenstraat no. 2, Huls t. o In aansluiting aan bovenstaande kennisgeving, bericht ondergeteekende dat slj een winkel ge- opcBHl heeft in Tabak, Sigaren, Koffie en Thee. Belovende eene prompte bediening en beveelt haar in ieders gunst aan. Wed. F. VAN WAESBERGHE Steenstraat no. 2. Hulst, 11 Mei 1912. (Looper) bij E. GOOSSENS, Pauluspolder. Wie wil profiteeren komt bij mij eens zien om een te koopen, ook alle RIJW1ELONDER- DEELEN, alles aan spotprijzen, ook op afbetaling. Wacht nu niet. P V Pfll M UI Vï, HEIKANT—ST. JANSTEEN. I!\ DïA GROOTËX GOEDEN KOOI'. Fabriek van HOEDEN eil KLAKKEN voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. m TUIT mu/uuu No. 1. HOUTBR1EL. (Verkensmarkt) ST. - N1KOLAAS.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3