Lange Meuwstraat Sp Ir. J. ALEIAANSË RIJWIEL, Mi-fin,™, CIP1IM Gewestelijk Nieuws. Van alles wat. Cor respon d entie. Burgerlijke stand- Verkoopingen. Marktberichten- Advertentiën- N. O. Estoppey Co is verhuisd arrensnoei is Maandag 13 Mei a. s. verhinderd bij Neelemans zitting te houden. Groot e Afslag! p. F- COLlHIASSmOOa tweeden en derden van kept u minder e# zal het djjs za,ak zijn, dat intijds maatregelen genomen worden, dat u meer aan hen bekend wordt, waartoe m. i. zeer geschikt zou zijn, dat u in den aanstaanden winter op alle dorpen op Zuid Beveland, voor zoover zij tot het district Honte- nisse behooren, optreedt en de heeren met uw persoon en uwe ideën bekend maakt. Komt het eenmaal zoover, dat u in herstemming komt met den coa- litiecandidaat, dan vertrouw ik dat alle vrijzinnige kiezers op Zuid Beveland ook tot den laatsten man voor u op komen, want dan gaat het onder de leus„tegen den coalitiecandidaat" Fruijtier er uit of van Waesberghe er niet in" en dan haalt u het ook op Zuid Beveland gemakkelijk. Maar daarvoor is geld noodig, en ben ik er dan ook sterk voor een ver kiezingsfonds te stichten. Komt het tot stand, dan is een der eerste bij dragen, die u ontvangt gewis van mij. Neem ten slotte nog een raad van mij aan. Zorg toch voor de kiezers lijst, zorg dat al uwe medestanders in alle dorpen op de lijst komen en zich zoo noodig voor 15 Februari daar voor opgeven. Een vrijzinnig kiezer op Zuid Beveland. N.B. Ik behoef voorzeker niet te zeggen dat uwe openlijke aanbeveling van den heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel op de houding van vele vrijzin nige kiezers een zeer gunstigen indruk zal maken. De Statenverkiezingen gaan aan de Kamerverkiezingen vooraf, wordt hij Statenlid gekozen ter ver vanging van Petrus Dieleman, dan, dit weet men ook hier zeer wel, is dit alleen te danken aan de trouwe hulp uwer medestanders en zal dit er ook zeer veel toe bijdragen om U op Zuid Beveland een aantal vrijzinnige stem men voor 2e Kamerlid te bezorgen, —o Waar lm lp Ach, lieve lezer, hoor mij aan. De mensch is z w a k dat weten we allen. En ieder onzer kan eens vallen, En moeizaam is 't vaak op te staan. Maar ligt er een gevallen mensch, Door misstap of een zcrg'loos foutjen, Vraag dan nietBen-je van het hout- jen Ben-je P. G Turksch? Heidensch Maar helpt met broederlijke hand Direct, en Iaat religiezaken U tot geen stijven stokvisch maken. Een hart als keisteen is een schand Peerke den Belg. O— HULST. Als iets, dat aan de een- denjacht van baron van Munchhausen herinnert, kunnen wij U melden, dat door de heeren Bokhals en Eggermont dezer dagen twee visschen aan een haak betrapt werden. De aalreepen op de Beerenkreek uit het water ne mend, vingen zij een paling en een snoek aan een en denzelfden haak. De lijn zat door den muil en de rechterkieuw van den snoek en buiten de rechterkieuw hing de paling te bengelen met den haak in de keel. Het wonder (het mag een wonder genoemd worden) moet als volgt ge schied zijn. De paling heeft eerst het aas met den haak ingeslikt. Toen heeft de snoek den vrij zwaren paling gepakt, doch deze niet goed kunnende Verzwelgen, moet de paling in plaats van naar de maag te gaan zich door de kieuw van den snoek naar buiten gewerkt hebben en niet meer langs denzelfde weg kunnende terugkeeren waren beide visschen gevangen. De paling woog i/i K.G., de snoek 4 K.G. De heer Bokhals, die 50 jaren be- roepsvisscher geweest is, heeft nooit zoo'n buitenkansje gehad. ST. JANSTEEN. Programma der feestelijkheden ter eere van het 25- jarig ambtsfeest van den heer F. Schif- fer als onderwijzer aan de gemeente school te St. Jansteen, Heikant, op Donderdag 16 Mei 1912 (Hemelvaarts- dag). 1 uur. Bijeenkomst der regelings commissie en schoolkinderen aan de school. Onthaal der schoolkinderen in de school. 2 uur. Gptochi naar de woning van den jubilaris. Aanspraak door een der kinderen. Aanbieding van een geschenk door de feestcommissie met toepasselijke toespraak. Huldi ging van den jubilaris door oud-leer lingen, met aanbieding geschenk. Vreugdeliedjes, (door schoolkinderen). 3 uur. Ter^gtpcht naar de sch&pL Aanspraak van een dér leerlingen. Officieele huldiging van den jubilaris door Dagelijksch Bestuur met aanbie ding geschenk en verder ceremonieel. Danklied dcor schoolkinderen. 4 uur. Optocht van den ganschen stoet onder begeleiding der Fanfare door de prachtig versierde buurtschap Heikant lot aan de grens St. Jansteen-Koewacht aldaar. Nationale liederen (door school kinderen). Muzieknummers (door fan fare). Onthaal der schoolkinderen op de hoeve van den heer A. Aerts. 5 uur. Terugtocht tot aan de wo ning van L. Verdurmen, aldaar opstij ging met luchtballon door de heeren Mentong en Pavrai beiden luchtreizi gers te Leuven. 6 uur. Terugtocht naar de school. Danklied door kinderen aan de school. Aanspraak door-een der meisjes. Af scheid der leerlingen met onthaal der kinderen in de school. 7 uur. Begeleiding van den jube- laris naar zijn woning. Serenade aan de woning van den jubelaris door fan fare. Afscheid van den jubilaris, ont binding van den stoet. Oplating van 2000 duiven. Einde van het officieele feest. STOPPELDIJK. Tentoonstelling en geitenmarkt door de vereenigde gei tenfokkers of fokvereenigingen uit ge heel Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Deze tentoonstelling zal plaats heb ben te Stoppeldijk op 6 Juni 1912. Verwacht wordt dat er 200 aan 300 stuks op het tentoonstellingsterrein aanwezig zullen zijn. De tentoonstel ling begint om 12 uur 's middags, en de markt om 1 uur stipt. Op het terrein zal tentoongesteld zijn ook bo ter en kaas uit geitenmelk bereid, ver der melktuigen foto's en wat verder tot de geitenhouderij behoort. Aan alle deelnemende vereenigingen wordt gratis een herinneringsdiploma ver strekt, vijf prijzen worden uitgeloofd voor de vereenigingen die de grootste aanvoer hebben (mits 15 stuks aan voer). Alle andere vereenigingen die toch 10 stuks zullen hebben aange voerd zullen een premie ontvangen groot f2.50. Kooplustigen zullen zeer vertrouwbaar kunnen koopen, daar de verkoopers een kaart moeten vertoo- nen, waarop afstamming der geit voor komt, en onderteekend door een Be stuurslid zijner vereeniging, koopen kan dus eenieder. Vanwege het hoofd bestuur zal een keuring worden ge houden voor het keurstamboek. De marktmeester zal kenbaar zijn aan een oranje strik en de opwachtingcommis- sarissen aan een witten op den lin kerarm. Gedurende de Tentoonstelling muziek op de kiosk door onze fanfare. Zij die den vooruitgang onzer Zeeuw- sche geitenfokkers van nabij willen bezien, raden wij aan deze gelegen heid niet voorbij te laten gaan zonder een bezoek aan deze tentoonstelling gebracht te hebhen. O Auto-ongeval. Een auto, bestuurd door den heer V. H., uit Keppel, is nabij Olst, door een defect aan de rem, met een boom in botsing gekomen, waardoor het voertuig geheel beschadigd werd. Van de drie inzittenden bleef alleen de knecht van den heer H. ongedeerd. De bestuurder kreeg een ernstige ver wonding aan den schouder en zijn passagier, de heer J. de L., een kneu zing aan het been. Per rijtuig moes ten ze naar Deventer vervoerd wor den. o Geen rumbooneu meer. Men meldt uit Meppel aan de Tel. In Drente is door de rijksveldwacht aan de banketbakkers aangezegd, dat zij geen zoogenaamde rumboonen meer mogen verkoopen, omdat zulks in strijd wordt geacht met de drankwet. o Spoorlijnen in (le Haarlemmermeer. Naar het „Haar!. Dbl." uit zeer ver trouwbare bron verneemt, zijn de stationschefs voor Nieuw-Vennep en Hoofdorp reeds benoemd, om tegen een bepaalden datum, naar men zegt 1 Juni, in dienst te treden. Vast staat evenwel, dat het traject Haarlem- Leiden nog dezen zomer in exploita tie zal worden genomen. Met grooten spoed wordt er thans gewerkt om dan alles gereed te maken. o Spoorloos verdwenen. Sedert Woensdag den vorige week is de deurwaarder G. R. te Zutphen, onlangs failliet verklaard, spoorloos verdwenen. Men vermoedt, dat hij op reis is naar Amerika. Standaard. o Spheres!Iftp Aan de Preanger Bode" is het volgende ontleend „Hij is 2 jaar geleden zonder een cent op zak op Java gekomen: „18 maanden met een zeilschip onder weg geweest, meneer." Hij heeft ketels gebikt te Priok voor 35 cent per dag, koelie-werk, omdat je toch eten moet, niewaar meneer Zoo heeft-ie toen al doende, al ploe terende in het vreemde land, zooveel bij elkaar verdiend, dat-ic z'n oude handwerk weer kon gaan uitoefenen. Van overgespaarde centjes kocht hij hout en al het materiaal, waaruit het primitieve standje van een slijpers wagen bestaat, en daarmee prutste hij zijn werkplaats in elkaar. In Batavia had hij goed z'n brood, nu is hij in Bandoeng. Hij gaat heel Java doortrekken, overal „zijn brood verdienen." Er is iets diep ontroerend in het eerlijk werken van dezen man. We zijn er nog niet aan gewoon, Europeanen langs de straat handen arbeid te zien verrichten. Deze man, die zijn eigen overtocht als scheepsmaat bewerkstelligde deze man, die voor 35 cent ketels bikte deze man, die spaarde om te mogen uitoefenen zijn oude beroep, is op gevorderden leeftijd naar hier geko men, omdat hij „geen brood had" in Holland. Hij praat niet over rijk worden, de naïve. Maar ontroerend- -eenvoudig klinkt het„Ik heb mijn bróód." Maandelijks zendt hij van zijn duit jes nog naar zijn oude moeder in Amsterdam Tweede Marnier. Zij heeft Dinsdag met 63 tegen 26 stemmen het voorstel vrn den Minis ter van Marine verworpen, om een pantserschip van 7600 ton te bouwen. Door dit besluit is echter toch niets beslist over de verdediging van Indië, die aan de orde is gekomen. %aak Merman. Naar wij vernemen, komt deze voor op Vrijdag 24 Mei voor de Rechtbank van Middelburg, en zijn verschillende getuigen gedagvaard. De Tarief kwestie. Toen wij deze ter sprake brachten wisten we niet, dat zij zooveel pen nen in beweging zou brengen. Wij komen, zoodra de inzenders klaar zijn, op de zaak rerug. A. Bal. Lamswaarde. De volgende weel?. Criticus. De volgende week- Boschkapelle. Huwelijks-aangiften. 12 April. Désiré Duerinck (van Stop peldijk), oud 26 j., jm. en Johanna Coleta van Vooren, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 April. Petrus Vaal, oud 31 j., jm. en Anna Catharina de Poorter, oud 3.2 j., jd. Francies van den Bosch van (Stop peldijk), oud 29 j., jm. en Maria ^ouisa van Wolffelaar oud 26 j., jd. 17 April. Amandus van der Gucht, (van Exaarde België), oud 49 wedn. van Maria Leonia Baetens, en Nathalia Verstraeten, oud 47 j- jd. 26 April. Désiré Duerink (van Stoppeldijk), oud 26 j., jm. en Johanna Coleta van Voo ren oud 23 j., jd. Geboorten. 7 April. Christina Eli sabeth, d. van Desiderius de Bakker en van Rosalia Lambert. 18 April. Willem Gerard, z. van Cornelis de Feijter en van Maria Dieleman. 24 April Judocus, z. van Petrus van de Valck en van Amelia van Laar. 28 April. Angela, d. van Leo Haijette en van Amelia Seghers. Overlijden. 12 April. Maria Anna Adriana Simons, (van Rotterdam), oud 1 m., d. van Adriaan en van Pruden- tia Mei, (beiden wonende te Rotter dam). 19 April. Petrus Johannes Franciscus Remorie, oud 2 j., z. van Petrus en van Rosalia de Schepper. Westdorpe. Huwelijks-aangiften. 20 April. Louis van Hecke, oud 32 j jm. en Maria Louisa Ingels, oud 28 j., jd. 20 April. Theodulus Lammens, oud 36 j., jm. en Louisa van Vooren, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 April. Franciscus Bernardus Breijaert, (van Koewacht) oud 40 j., jm. en Maria De Boever, oud 34 j., jd. Geboorten. 22 April. Anna Catha rina Joanna, d. van Emilius Johannes Lepnardus Kith.oom en van Valeria Johanna Petronelle Plasschaert. Overlijden. 18 April. Sophia Amelia Ferdinanda de Maesschalk, oud 30 j., echtg. van Camile Augustus Gijsel. 19 April. Maria Rijckaart, oud 7 in., d. van Emilius en van Maria Judoca Schelfaut. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 19 April. Augustinus Cornelis de Koek, oud 27 j.. jm. en Clarisse Freijser, oud 22 j., jd. Petrus Dominicus Neve, oud 29 j., jm. en Maria Johanna Ver durmen, oud 23 j., jd. 26 April. Pe trus Cornelis Geensen, oud 44 j., jm. en Maria Anna Sarneel, oud 38 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 April. Josephus Johannes Freijser, oud 27 j. jm. en Maria Catharina Baart, oud 26 j., jd. Alouisius Willebrordus Durinck, oud 39 j., jm. en Melanie Steijns, oud 32 j,, jd. 27 April. Jan Francies van Damme. oud 38 j., jm. en Anthonetta Somers, oud 38 j., jd. Geboorten. 20 April. Mathilda Maria, d. van Alphonsus Hoefeijzers en van Maria Coleta Theresia van |ole. Fran ciscus Johannes, z. van Boudewijn de Bakker en van Elisabeth Warrens. 23 Joseph Petrus Johannes, z. van Theo- dorus Jacobus van Jole en van Amelia Maria Borm. 29 April. Emilius Pe trus en Clarisse Wilhelmina, z. en d. van Pelrus van Huffel en van Mathilda Pauwels. Overlijden. 16 April. Apolonia Neve, oud 80 j., wed. van Pieter de Waal. Gilles Franciscus Fruijtier, oud 71 j., wedn. van Cornelia van Sikkelerus. 18 April. Carolina Swagemaekers, oud 87 j., wed. van Hypolitus Dominicus Waaijenberg. 21 April. Elisabeth Buijs- rogge, oud 92 j., wed. van Willem Pieter Staal. 23 April. Anna de Waal, oud 8 m., d. van Francies en van Louisa Neve. 24 April. Jacobus Abra ham de Feijter, oud 1 j., z. van Jo hannes en van Joanna de Bruijne. 27 April. Johannes Francies Hoog, oud 59 j., echtg. van Johanna de Waal. 28 April. Paulina Carolina Eggermont, d. van Petrus en van Melania de Bakker. o STAATSLOTERIJ. No. 1865 een prijs van 1000 gulden 13199 7062 3492 2199 19735 8310 710,1 6652 19837 25000 1500 1000 1000 5000 2000 1500 1000 1000 13 Mei. 2 uur. Koewacht. Bouw land. Dregmans. 14 Mei. 10 uur. Hengstdijk. Inspan. Dregmans en Dumoleyn. 17 Mei. 2 uur. Zuiddorpe, Hof- steedje. Dregmans. 21 Mei. Half tien. Boschkapelle. Inspan. Poppe. 22 Mei. Half een uur. Nieuw Namen. Inspan. Dumoleyn. 23 Mei. 10 uur. Neuzen. Inspan. Dregmans. Hulst, 6 Mei. Per 100 K.G. Tarwe f 10,25 a f 10,50, Rogge f 9,00 a f 9,—, Wintergerst f 11,00a f 11,00, Zomergerst f 10,00 af 10,25. Haver f9,50 a f9,75, Erwten f 13,00 a f 14,00, Paardeboo- nen f 10,00 a f 10,50 Duivenboonen f 11,00 a fll,00 Witteboonen f22,00 a f22,—, Bruineboonen f 18,00 a f 18,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f 19 00 a f 19,00 Aardappels, f5,00 a fO.OO Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 9, verkocht 3. Varkens 24, verkocht 21. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,15 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f0,90. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,55 a f 47.57ö. Op den Koopdag bij RIEMENS te Hengstdijk op 14 Mei is gele genheid tot Stalling* en plaatsing' van Fietsen bij J. H. BLANCKAERT, Kloosterzande, Hontenisse. Koninklijke Tabak- en Sigarenfabrli, ken, gevestigd te Utrecht en EmmerC Opgericht Anno 1830 berichten door deze dat zij de: alleenverkoop hunner TABAF en SIGAREN hebben toegestaan voo Hulst en omliggende gemeenten aar ur Steenstraat no. 2, Huls t. —o In aansluiting aan bovenstaande kennisgeving, bericht ondergeteekende flat een winkel ^e-, opentl lieelt in Tabak. Sigaren, Koffie en Theeé Belovende eene prompte bediening en beveelt haar in ieders gunst aan. Wed. E. VAN WAESBERGHE Steenstraat no. 2. Hulst, 11 Mei 1912. Ondergeteekende maakt aan zijne geachte Clièntele bekend dat hij sinds 1 Mei van deBONTEHONDSTRAATnaarde ACHTER DB R. R. KERK waar hij hoopt zich hetzelfde vertrou wen zijner Clièntele waardig te maken van voorheen. Hoogachtend, V. Passeniiers Mr. Kleermaker HULST. Om reden JAN HEIJNSDIJK niet meer bij ons in dienst is, worden onze begunstigers verzocht zich voor het vervoer van vrachtvoor rijtaighuur en voor de verdere zaken de huut houd er ij betreffende direct te wenden tot ons zeiven. j. F. DE SMET—laget Stationsweg, Hulst. verkrijgbaar k 5 cent den bussel. Bij hoeveelheid verminderde prijs. Te bevragen bij j. DE SMETLaoet Station Hulst. Wie wil profiteeren komt bij mij eens zien om een te koopen, ook alle RIJW1ELONDER- DEELE.N, alles aan spotprijzen, ook op afbetaling. Wacht nu niet. HEIKANT—ST. JANSTEEN. - ■rXi'êr*" Het kantoor der jSSSF erven Mr. J. G. VAN DEINSE te Hulst, zal den Maandag van iedere maand geopend zijn. IN MA GROOTEN GOEDEN KOOP. Fabriek van HOEDEN eil klakken voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1. HOUTBRIEL. (Verkensmarkt) ST. - NIKOLAAS,

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3