GEMEENTEHUIS. I het mm van ei Verkoopingfen. Gewestelijk Nieuws. Van alles wat. Burgerlijke stand* Marktberichten- Advertentiën* Te koop 3 jonge Poneys, Te huur Ir. J. ADEIAANSE Spa rrensnoei Groote Afslag! RI J NV LEL, Arbeidsbeurs te Oberhausen (Duitsch- land) Arndtstrasse 56. o Bollenteelt. Al eerder werd gemeld dat in Amerika een actie gaande is om te komen tot een hoog inkomend recht op bollen van hyancinten, tul pen, narcissen, en crocuss- Thans v/ordt van een dusdanige actie ge sproken in het Westen au de Ver- eenigde Staten. Men meent op grond van proefnemingen door het Ameri- kaansche departement van Landbouw, dat er in de Vereenigde Staten vol doende geschikte gronden zijn om de bollenteelt te drijven, o.a. bij Belling- ham, aan de Puget Sond, in den staat Washington. Zelis beweert dat Ame- rikaanschc departement van landbouw dat de daar geteelde bollen van be tere quaüteit zijn dan de uit Neder land geïmporteerde. o Mrs. Sarah Ehrlich te New-York schijnt een zeer resolute dame van groote koelbloedigheid te zijn. Toen zij Zaterdag thuis kwam ontdekte zij een man in haar woning die daar in braak had gepleegd en zich juist ge reed maakte om met zijn buit er van door te gaan. Mrs. Ehrlich zag ech ter in het vertrek waar ze den inbre ker ontmoette een kinderpistooltje lig gen, ze pakte dit en den inbreker hier mede bedreigende wist ze dezen in bedwang te houden. Steeds het pis tooltje op hem gericht houdend dwong zij den man haar naar het politiebu reau voor te gaan. Daar eerst ont dekte de zeer verraste inbreker, dat hij zich door een kinderspeeltuig schrik had laten aanjagen. R ubriek Voor de f400 boeten of 80 dagen hechtenis in de zaak pastoor Schets en ambtsrapporfc burgemees ter van Waesberclio. (l)e Justitie achtte niet strafbaar de klachten in zake Fruijtier en Ooievaar.) o— Van een Belgischen abonné - 1. Stoppeldijk. Van de Volks wilmannen, omdat deze week de boeten toch weeral betaald zijn en wij ons nu gereed kun nen maken tegen het jaar 1913 - 0.25 Hulst. Omdat het eigenlijk jammer is, dat de krans met rouwstrikjes rond de klosjes 's morgens zoo vroeg is wegge nomen - 0.10 St. Jansteen. Omdat ik voort durend hoor,.dat verschillende roomsche heeren^in Hulst vrij metselaar zijn - 0.20 Groenendijk. Omdat Zelandia zoo goed een verslag van den gemeenteraad van Hontenisse overneemt, maar vergeet daarin te vermelden, dat mej. Johanna GeeneNeeteson benoemd is tot telefoniste te Terhole. Komt dat door de kleur? - 0.25 Bosckapelle. Omdat wij van den zomer de heeren van Ze- landiaclub zullen laten voelen dat wij er ook zijn - 0.25 Vorige lijst -398,54 Totaal f 400,59 »c Rubriek is liiermrdc uMoten. minicus Clement de Bock, oud 3 m., z. van Aloysius en van Florentia Maria Veileman. Westdorpe. Huwelijks-aangiften. 12 April. Achiüus Govaert. oud 31 j., jm. en Loan Lconarda Ysebaert (van Axel), oud 27 j.: jd. Camiile Ailon- sius (van Wachlebeke), oud 21 j jm. en Emma Talboom, oud 20 j., jd. Geboorten. 12 April. Juliana Steplia- nia, d. van Eduardus Janssens en van Valentina'van Hoecke. Overlijden. 2 April. Melanie Bou- chout,- oud 77 jwed. van Emanuel Talboom. Emiliana Coleta Dobbe laar, oud 79 j., wed. van Pieter Guil- lielmus Feijen. 5 April. Cornelia de Rijcker, oud 83 j., echtg. van Benignus Baert. 6 April. Gustaaf Jozef Rot- thier, oud 4 m., z. van Jozef en van Gdeta janssens. 9 April. Alfred Jans sens, oud 13 d., z. van Pieter en 'van Julma Scholastica Goethals. INGEZONDEN.'" Mijnheer de Redacteur. Gelieve ons in uw blad voor on derstaande een weinig ruimte toe te staan bij voorbaat mijn dank. Evenals wij slagers zullen vele sla gers en vleeschverbruikers verwon derd gestaan hebben bij het lezen der advertentie vanwege het bestuur der „Vereenigde slagers van Hulst en omstreken", in Uw nummer van Za terdag 20 April 1.1. En niet zonder redenwant of wel is die advertentie het werk van een flauwen grappen maker om in deze voor ons reeds moeilijke en dure tijden vleeschver- bruiker en vleeschverkooper tegen elkaar in 't harnas te jagen, of wel is het werk van een onbezonnen (sla gers) om reden er in Hulst of om liggende gemeenten geen slagersver- eeniging bestaat of bestaan heeft. Mogelijk is het 't werk van onder kruipers, die hun eigen naam niet durven gebruiken om den opslag van het vleesch aan hunne klanten be kend te maken, denkend zoodoende er mede van te kunnen profiteeren. Eene gemeene handelwijze echter, omreden het meerendeel der slagers van Hulst en omstreken reeds gelei delijk met het duurder worden van het slachtvee ook hunne vleeschprij- zen verhoogd hebben. Deze moeten nu in die advertentie zien hoe ook hun naam gebruikt wordt om opslag te vragen alhoewel zij zulks vooreerst niet noodig hebben en zoolang mo gelijk willen afwachten, hopende op betere tijden. Eenige slagers uit Hulst en omstreken STAATSLOTERIJ. No. 3343 een prijs van 1500 gulden 8737 13163 13309 1504 7090 15712 9234 15150 17507 25000 2000 1500 1000 1000 1000 5000 1000 1000 Teekening en Bestek zijn a f 1.50 j per stel verkrijgbaar bij den Architect J. J. COLSEN, Ter hole. Aanwijzing wordt gedaan een uur vóór de besteding. Boschkapelle, 26 April 1912. 1 wee^t v#n. de^gfclijkii gejn^nh&den. Staat het rechtafatsoen in de volks klasse niet veel hooger dan dat in vele hooge regeeringskringen Im mers ja, want in de volksklasse zou meu, naar recht, een dergelijk zede lijk monster liever radbraken dan ontzien In de hooge regeer in garin gen van het „democratische" Frank rijk ontziet men echter den smeer poets en verjaagt men de liefdezuster. Er wordt soms hoog tegen de hooge oomes opgezien het zou mees tentijds beter zijn, dat de hooge oomes wat eer en fatsoen gingen ieeren bij den kleinen man. Het Vrije Woord voor Abonnés. o— Gelijk de dartle vlinder zweeft Van bloem op bloem en luchtig leeft, Zoo is ook veler levenstijd Voorbijgegaan in ijdelheid, ln ijdelheid. Maar klopt de dood straks aan de poort, Dan wordt een stem in 't hart ge hoord Keer wem-, keer weer, o levenstijd, Door mij verspild in ijdelheid, ln ijdelheid 1 J. TEN NAPEL. Kruiningen, April 1912. O BOSCHKAPELLE. Het wieden is er weer en daarmee de tijd, dat de school wordt ontvolkt. Niet minder dan drie wiebazen trekken er met hun kooien op uit om in deze en aan grenzende gemeenten het vlas van onkruid te zuiveren en nadien de beeten te dunnen. 't Kan waar zijn, dat de kleine kleu ters dit werk handiger verrichten dan groote menschen toegegeven, dat het hooge dagloon 50 a 75 cent voor vele ouders verleidelijk is en dat zij die verdiensten hunner kinderen goed kunnen gebruiken, dit neemt niet weg, dat deze arbeid in hooge mate demoraliseerend werkt op de jeugd en storend op den gang van het "onderwijs. Kinderen boven 10 jaar kunnen zes weken verlof kiijgen, waarvan dan ook zeer druk wordt gebruik gemaakt, maar hierbij blijft liet gewoo dijk niet, daar vele ouders eigenmachtig weken, ja zelfs maanden erbij nemen, want in 't zomerseizoen is op het land ge regeld iets te doen en te vinden. Wel worden deze overtreders der Leerplichtwet soms vervolgd, doch de lange duur, die tusschen overtreding en berechting verloopt en de gering heid der boete doet hen de wet als eene sinecure beschouwen, want, zeg gen ze, mijn kind kan tienmaal zoo veel en meer verdienen dan het be drag der boete beloopt. Eigenaardig is, dat deze toestand in de omliggen de dorpen niet bestaat. KOEWACHT. Woensdagnamiddag brak door onbende oorzaak plotseling brand uit in de schuur van D. v. d. V., landbouwer te Koewacht. De felle wind wakkerde de vlammen aan zoodat al spoedig het geheele perceel met al wat het bevatte, eenig hout en stroo, in den ascli werd gelegd. Door krachtdadige hulp slaagde men er in de gebouwen der omwonenden te be houden. Verzekering dekt de schade. Donderdag slaagde te Middel burg voor het examen voor onderwij zer, de dhr Joh. Naessens te Koewacht, O Boschhraude». Zondag geraakte ach ter Uffelte een heideveld in brand. Door st rken Oostenwind aangewak kerd vlogen de vlammen onder luid geknetter voort en bereikten weldra de door de gemeente voor ongeveer tien jaar aangelegde dennenbosschen. Thans kregen de vlammen nog meer voedsel en werd alles een groote vuur zee. De vlammen grepen zoo snel cm zich heen en werden met zoo'n kracht voortgedreven, nu eens door lange heide, dan weer door jong bosch, dat men 'l vuur eerst des avonds onge veer zes uur nabij den Wapserveen- schen weg, meester werd. Een strook heideveld en bosch ter breedte van eenige honderden meters en ter lengte van ongeveer een uur was door 't vernielende element ver teerd. 0— De moor*! te Beek Te Beek heeft zich een commissie gevormd om gel den bijeen te brengen ten behoeve van A. H., wiens kind werd vermoord en die van den moord verdacht, eeni- gen tijd gevangen gehouden werd, doch nu is vrijgelaten. Men hoopt den man op die wijze eenigszins scha deloos te stellen. o— De ramp ran de „Titanic". De kapitein van de „Californian" verklaarde, dat zijn schip minder dan 20 mijlen van de „Titanic" verwijderd was toen dat schip zonk indien de kapiiein het lot van de „Titanic" had gekend, zouden alle passagiers gered zijn. Hij ontkent dat de „Californian" het s.s. was, dat op vijf mijlen af stand vau de „Titanic" voorbijstoom- de zonder op de noodseinen van dit schip acht te geven. Hij verklaart integendeel„Omstreeks 10.30 in den avond stoomden wij in een on metelijk ijsveld. Dadelijk werden de machines gestopt, om het daglicht af te wachten. Maar met het stoppen der machines stopten wij ook den stroom voor onze draadlooze telegra fie, die derhalve niet werkte, zoodat wij niet wisten dat de Titanic in nood was, voordat wij het den volgenden morgen vernamen van de „Virginian". Toen eerst gingen wij naar het too- neel van den ramp. De heer Moody, vroeger met den heer Hartley, den kapelmeester aan boord van de „Titanic", aan de kapel op de „Mauretania" verbonden, ver telt dat hij dezen op zekeren dag vroegWat zoudt ge wei doen als ge op een zinkend schip waart ik zou, was het antwoord, mijn mu zikanten bijeen roepen en hen laten spelen Wat zoudt ge doen spelen Nu bijv.„Nader mijn God bij U", dat zou zeker bij de omstandigheden zeer passend zijn. De heer Hartley dacht toen zeker niet, dat hij ooit in de noodzakkelijk- heid zou komen, deze hymne onder zoo ernstige omstandigheden te laten spelen. —o Middelburg. De commissaris der Koningin maakt bekend dat de Mili tieraad zitting zal houden te Middel burg in het Militair Tehuis tot het aanhooren van reden van vrijstelling als broederdienst, eigen dienst en alle andere redenen, op 29 April a.s. voor de gemeenten in Walcheren op 30 April voor die van Zuid-Beveland, Tholen, Schouwen en Duiveland en op 1 Mei voor de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Beve land. o Moord te Gent. Zaterdagavond te 8 uur bood een persoon aan een student een lOcen- times ticket te koop aan ten voor- deele van de stakers. De student weigerde en ging naar zijn kosthuis in de Koestraat, steeds achtervolgd en lastig gevallen door den venter. Toen deze den slagers winkel wilde binnendringen, waar de student zijn kamers had, greep de spekslager Simons het individu bij den schouder. Deze, woedend geworden, greep een mes van de toonbank en stak op het onverhoeds den siager ermede in de borst. Deze zakte ineen en stierf ondanks de toegeschoten hulp van den student en eenige geneesheeren. De moordenaar had het op een loopen gezet, doch werd in den loop van den avond aangehouden en voor den rechter van instructie gebracht. o— De Leidsche groeuzaak. Het O. M. bij de Haagsche recht bank eischte tegen ieder van de vijf beklaagden in de Leidsche groenzaak, driehonderd gulden boete subsidair tien dagen hechtenis. —o D< or den Commissaris der Ko ningin is benoemd tot gemeente-veld wachter te IJzendijke de heer A. J. van Canneijt, marechausée aldaar. o Nèdorlsmdsche werklieden naar Duitsehland. Naar aanleiding van het lokken van Nederiandsche wei kliedea naar Duitseh land heeft de Commissaris der Koni- gin in Zuid-Holland op verzoek van den Minister van Binnenlandsche Za ken de burgemeesters uitgeaoodigd, bij het plaatsen van waarschuwingen als bedoeld in eene vroegere circulaire, belanghebbenden aan te raden zich, alvorens werk aan te némen in Duitseh land, te wenden tot de Arbeidsbeurs in de plaats hunner inwoning of bij gebreke van dien tot de Nederlandsche O Koewacht. Huwelijks-aangiften. 2 April. Petrus Franciscus Miggens, oud 22 j., jm. en Maria Josephina de "Jonghe, oud 24 j., jd. 4 April. The- op'nilus Josephus Verstraeten, oud 24 j., jm. en Leonia Borgt, oud 22 j., jd. Aloijsius Zwartelé, oud 40 j., jm. cn Alberta Gijsel, oud 36 j., jd. Alphons van Regenmortel, oud 23 j., jm. en Irdina Maria Vernimmen, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 April. Aloisius Ch. L. de Jaeger, oud 26 j., jm. en Rornanie Ros. Michielsens, oud 27 j., jd. 15 April. Joseph deSmet, oud 25 j., jm. en Elodia Maria Ver- braeken, oud 25 j jd. Seraphinus Verstrepen, oud 40 j., jm. en Leonie Marie van Ruinste, ond 35 j., jd. 16 April. Camillus Braem, oud 23 j., jm. en Josephina M. Steenaert, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 April. Johanna Flo- rentina, d. van Herman Joost van Ree en van Amelia Steph. van Ontbergen, i 6 April. Maria Josephina, d. van Cij- riiles Gijsc-l en van Leontina van der Goore. 8 April. Carolus Aloijsius Augustus Maria, z. van Augustus The- ophile Suy en van Emma Maria Dhooge. 13 April, loseph Dornini- cus, z. van Honoré Michielsens en van Maria Louisa de Vos. Overlijden. 16 April. André Do- 29 April. 2 uur. Hulst. Landerijen. Dumoleyn. 30 April. 10 uur. Graauw. Inspan. Dumoleyn. 30 April. Half twee. Axel. Inboedel. Dregmans. 30 April. 2 uur. St. Jansteen Hei kant. Diversen. Poppe. 1 Mei. Half een. Stoppeldijk. Inboe del. Dumoleyn. 1 Mei. 10 uur. Clinge. Inspan. Le Nobel. 2 Mei; 10 uur. Kruispolder. Inspan. Dumoleyn. 7 xMei. Haif elf. Inspan. Axel-Kijkuit. Dregmans. 9 Mei. 9 uur. Ossenisse. Inspan. Dumoleyn. 14 Mei. 10 uur. Hengstdijk. Inspan. Dregmans en Dumoleyn. 23 Mei. 10 uur. Neuzen. Inspan. Dregmans. Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 15, verkocht 6. Varkens 21, verkocht 17. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,30 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f0,90. Koers van bet geld. t Belgisch geld per 100 frs. f47,55 a f 47.57r>. I^e^!:iestedin2^ o DE RAAD van Boschkapelle zal op Y BIJ DAG 3 MEI des voorm. i om 9 uur ten Raadhuize trachten aan te besteden; getrouw en gemakkelijk, waarvan een van 1, een van 5 en een van 7 jaar. Te bevragen bij J. DE SMETLaget Station Hulst. MET 100 R0EDP,\ Tilt te Graauw, Paal. Te bevragen bij de Wed. J. HULSHOUT te Graauw, Achtereindstraat. Mv#ciat-I'rncureur 1e SIIRDELBIRG, is EJLSiïSSf SRAASflïACA hij BJ fii K Sx E II A A S te BïAK.S'Sf' te spreken. verkrijgbaar k 5 cent den bussel. Bij hoeveelheid verminderde prijs. Te bevragen bij J. DE SMETLaget Station Hulst. Het kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE te Hulst, zal in APRIL geopend zijn op 1' van ELN tot TWEE uur. IN DEN GUOÖTEN GOEDEN KOOP. Fabriek van HOEDEN en KLAKKEN voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1, HOUTBR1EL (Verkensmarkt) ST.-NIKOLAAS. Hulst, 23 April. Per 100 K.G. Tarwe f 10,50 a f 10,75, Rogge f 8,75 a f 9,00, Wintergerst f 10,50a f 10,75, Zomergcrst f 10,00 a f 10,25. Haver f 9,50 a f 9,75, Erwten f 13,00 a f 14.00, Paardeboo- nen f 10,00 a f 10,50 Duivenboor.en fll,00 a f 11,00 Witteboonen f22,00 a f22,—, Bruineboonen f 18,00 a f 18,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f20,00 a f20,00 Aardappels, f 5,00 a f 0.00 Wie wil profiteeren komt bij mij eens zien om een te koopen, ook alle R1JW1ELONDER- DEELEN, alles aan spotprijzen, ook op afbetaling. Wacht nu niet. HEIKANT—ST. JANSTEEN.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3