IAIFACT BLOOKER'S CACAO tin ilej. Je wed. Leopold Steijacrt te Graanw j, de wed. i. Plassciiaert te Graaow Mej. de wed. J. B. Schiemans te Mei. de wed. L. Stailaert-Serrarens te Hontenisse. DAALDERS RIJWIEL, julien mams, Correspondentie. Rubriek Advertentiën. 15 AP 1. Een Woonhuisje Groote Afslag! Per Telegraaf. Aanbesteding. Het bouwen van een Gemeentehuis. P- F- Kamer van Arbeid voor den Landbouw te Hulst. Tan<1 arts - specialist hadden plan tegelijk iemand in I Jjaag te spreken, en namen dit I om te gaan luisteren), daagde Cortvriendt werd bijge- door mr. de Wilde. vraagt aan C. waarom hij in j r beroep was gegaan. A. Omdat et heeft mishandeld, s Herman dronken A. ja, arom hebt ge Herman dan niet lis gebracht, hij was toch vlak jn huis A. Ik heb hem driemaal arschuwd in huis te gaan. bt gij den huissleutel in het jlot gestoken A. Neen. Verdedi- ieeft niets te zeggen vóór het ge- gcnverhoor. get. L. Herman, 71 jr. te Hulst, tuige heeft bier gedronken, geen Was niet dronken, wel op- kt. Heeft den sleutel in de bui- >ur gestoken en dit was hem niet lijk gegaan. Bekl. heeft mij ge- n, op den grond geworpen en ge- pt. Is nimmer wegens dronken- I veroordeeld geweest. Is de ge in van het schoppen nog niet el kwijt. M. Een der getuigen heeft U vlak het arresteeren in een herberg Herman kan niet. rdedigerHerman heeft op het ongerecht erkent, dat hij brande- had gedronken. Herman dat heb et erkend, t. Aug. M. Smit, 43 j., Hulst. 27 Nov. 's avonds op de Visch- ;t. Zag 2 personen vlak vóór de van Herman en heeft te voren niet schreeuwen of roepen. Heeft dat bekl. aan Herman twee ppen gaf. Heeft Herman nooit iken gezien. Heeft H. hooren zeg- breng mij naar den dokter, en had indruk, dat H. niet dronken was. ,M. aan SmitU hebt bij den R. C. gezegd, dat U het schoppen hebt 2fl. SmitIk heb bij R. C. niet 1 gezegd, omdat ik liever buiten zaak wilde blijven, eklaagde Smit heeft een wrok te- mij wegens een kippenzaak en ft gezegd ik zal C. wel krijgen. It: Ik laat mij niet leiden door wrok. A. A. van de Walle, 40 j lergier, Hulst. lerman heeft bij mij gebruikt 4 isjes brandewijn met suiker. Hij n gewoonlijk bij mij eiken Zon en Maandag, en vertrok dan om eveer half acht. Heeft H. bij )legem niet gezien. Herman is wel s dronken van hem vandaan ge- get. Petrus Blommaert, 19 j., rwaardersklerk te Hulst, foont vlak over Herman. Heeft niet hooren zingen. Was wak- Heeft gezien, dat de veldw. and wegbracht. Heeft geen schop- gezien. e get. F. J. de Brouwer, 22 j., kan- rbediende te Hulst. Voont over Herman. Heeft niets looid, heeft gezien, dat de veldw. land wegbracht, heeft geen schoppen 6e get. Aug. C. Smet, 33 j., hoef- id te Hulst. Verdediger: Deze getuige is hier t wegens de mishandeling, maar gens de kippenzaak. Getuige heeft uige Smit hooren zeggen Ik zal veldw. wel krijgen.- President vraagt aan beklaagde, en ze zegt te blijven bij zijne betui- ig van onschuld. Het O M. Mr. Wentholt )oor de verklaringen van de getuigen rman en Smit is het wettig bewijs r schuld geleverd. Maar gaat men dieper op de zaak dan moet hij voor het overtuigend wijs een vraagteeken plaatsen. Aar- daarom te concludeeren. Maar Kantongerecht èn Rechtbank heb- aangenomen het wettig bewijs van onkenschap, en de zaak is nu in ssatie. Hij vraagt wegens het ont ken van overtuigend" bewijs vrij maak. Pleidooi van mr. de Wilde. Hulst heeft 3311 inwoners en 92 irbergen is een op de 36 inwoners, torenhoven is het een plaats van artijzucht. Reeds in de aanklacht is 'raak van partijzucht bij Cortvriendt. eeds voor de get.verklaring kwam de Volkswil voor een lied van 'aasje Zevenster van een politiehond, hij gedeeltelijk voorleest. Daar- oor werden de getuigen reeds tevoren einvloed. 'n stukken ligt een ambtsrapport an burgem. van Waesberghe over eklaagde, maar omdat de partijzucht tusschen Van Waesberghe en on- jris van Dalsum wil hij dit rapport le' voorlezen. Ligt een rapport van den kanton- 'chter van Hulst, waarin deze zegt beklaagde te kennen als een flink P'itieman. Ligt een rapport van den kapitein der marechaussee Thomson, waarin deze verklaart, dat Cortvriend hoog bij hem staat aangeschreven als kalm en bedaard. Aan Co-tvrienJt is 25 MsmI '902 de meda He van Oranje-Nassëu ver leend wegens zijn flink optreden, en dus op a .^beveling van zijn s. p.- rieuren. Men is niet in Holland maar op Te grens, en daar worden herhaald, lijk de menschen veroordeeld wegens we- derspannigheid. Als beklaagde werkelijk Herman had behandeld als deze getuige zegt, dan zou beklaagde een monster zijn, en dit is onaannemelijk, gezien de rapporten van kalm en bedaard. Herman zegt dat hij 14 dagen on der dokters behandeling is geweest en de dr. spreekt van drie dagen. En op 18 December zegt Herman aan R. C. dat hij nog niet kan schrijven wegens de mishandeling. Herman zegt alleen bier te hebben gedronken en van de Walle zegt van vier bor rels, en beiden onder eed. De ver klaringen van Herman tegen Cort vriendt zijn ingegeven door partijzucht. Wat getuige Smit betreftDeze heeft eerst op 27 December verklaard na de verklaringen der anderen en na het lied in de Volkswil. Uit de stukken zal het Hof zien, dat ge tuige Smit geen vertrouwbaarpersoon is. Smit heeft eerst voor de Rechtbank, niet bij den R. C. verklaard, dat hij het toedienen van schoppen heeft ge zien. Dan heeft get. Smet verklaard, dat Smit een wrok heeft tegen Cort vriendt. De Rechtbank van Middelburg is zeer sober in haar vonnis. Dr. Fruijtier heeft verklaard, dat de wonde van Herman niet vuil was. Maar dit is voor hem, verdediger, het bewijs, dat de man niet is geschopt en hij ver trouwt dat het Hof, anders dan de Rechtbank, deze verklaring van dr. Fruijtier zal uitleggen ten voordeele van beklaagde. Verdediger concludeertde verkla ringen der getuigen tegen beklaagde zijn onbetrouwbaar, ingegeven door partijzucht; hij vraagt met het O. M. viijspraak en dat de kosten van de getuigen a décharge worden gebracht ten laste van den Staat. De uitspraak wordt bepaald op 29 Maart om 3 uur. Een enkele aanteekening Het O. M. vergist zich grootelijks. De Rechtbank heeft geen vonnis ge wezen in de zaak dronkenschap, ter wijl de Adv. Gen. bij den Hoogen Raad ambtshalve vernietiging vraagt van het vonnis van den Kantonrechter op grond van onwettig bewijs. De verdediger deed het voorkomen, alsof het hier een partijzaak is, en het scheelde niet veel, of hij beweerde, dat van Dalsum Cortvriendt had mishan deld. Inderdaad is het' een partijzucht, maar alleen van de zijde van die genen, die Cortvriendt willen redden tegen de waarheid in. Wij hebben persoonlijk, op ver zoek van een familielid van Herman buiten Hulst, Herman be zocht in den avond van den dag waarop hij 's morgens uit het arrest was ont slagen. en Herman had toen op zijn voorhoofd een wond ter grootte van een grooten gulden, en op zijn gelaat een vijftal bloedstroomen van oog tot benedengelaat. En zijn armen en bee- nen waren bont en blauw. En zeer vele anderen hebben Herman zóo ge zien. En de verdediger durft te spreken van „verklaring uit partijzucht T bij een, die zóo was mishandeld We zouden wel eens van mr. de Wilde willen weten, wat hij zou doen, als hij zóó was behandeld, en eigent- lijk zijn we verwonderd, dat mr. de Wilde niet verklaarde, dat Herman zich zeiven had toegetakeld met voor doel een schijnbewijs te hebben, dat een ander het had gedaan. Misschien dacht het O- M. dit wel wegens zijn „niet overtuigend", door te denken, dat we „aan de grens" doen als een stam in Turkestan op het Hassan- feest. Maar we zijn in Hulst niet on der de Turken, al zouden de vrien den van mr. de Wilde het wel willen om hunne ambtsrapporten waar te kunnen maken. We kregen zoo voor indrukvoor een advocaat zouden we toch niet deugen, omdat een advocaat ter wille van zijn cliënt moet kunnen liegen, en wij zouden niet willen liegen noch ter wille van ons zeiven noch ter wille van een ander. Wegens verslag zaak Cortvriendt, op het laatste oogenblik ontvangen, zijn meerdere stukken zelfs restant ru briek uitgenomen voor het volgend nr. Yoor de f400 boeten of 80 dagen hechtenis in de zaak pastoor Schetsen ambtsrapport burgemees ter van Waesberghe. (De Justitie achtte niet strafbaar de klachten ln zake Fruijtier en Ooievaar). Boschkapelle van P. J. Des tombes. Omdat het vrouwen kiesrecht is aangenomen f 0,50 Stolzenhagen van P. A. Om dat er één meisje met haar vrijer in de kamer mag gaan, en haar zusje aan den dam moet blijven staan - 0,20 Stoppeldijk. Van een abonné voor de proceskosten - 0,50 Stoppeldijk. Van een volks wilman, dat de abonnés van Boschkapelle en Stoppeldijk wat vlug moeten zijn, want we heb ben nog maar veertien dagen tijd en we moeten ons gereed maken voor het jaar 13 - 0,25 Sas van Gent. Een net meisje wenscht kennismaking met een net heer - 0,15 Bismarck. 1 Omdat die twee P. jongens uit Bismarck mee willen betalen voor de 400 gulden boete 2. Omdat dat schoone meisje geen tijd heeft 3. Omdat die vrouwen zoo graag over een ander praten 4. Omdat die vrouw haar dochter zoo hoog opgeeft 5. Omdat C. F. uit de Blu- cherstrasse zoo graag bloed worst eet Samen - 0,50 Vorige lijst - 382,07 Totaal f384,17 Rest volgende week. 0 De Notaris li. A. YAN DALUM te Hulst zal op des namiddags om vijf uur, ter her- berge van JAN VAN LEEMPUT te Lamswaarde, voor Mej. de Wed. P. A. MAAS geboren Kindt, publiek ver- koopen Jl niet Saai met het recht van opstal op den grond, staande op het dorp Lamswaarde, Sectie E nos. 801 en 802 groot 5.85 aren. Aanvaarding 1 Mei 1912. WEGENS YERPLUTSHG VAN BEDRIJF O Deurwaarder AUG. C. M. POPPE te Uulst zal ten verzoeke van VITAL PASSEMIERS, Kleermaker te Hulst, aan diens woonhuis aan de Bonte- hondstraat aldaar, in het open baar verkoopen Dinsdag 9 en Woensdag 10 April 1912, telkens des voormiddags om 10 unr. Een groote partij alsBukskin en katoenen Stoffen, alsmede een groote partij Heeren- Jongeheeren- en Kinderconfectie, Truien, Hemden, Dassen, Petten, Hoeden en heigeen verder ten verkoop zal worden gepresenteerd. Koopen tot en met f 3,—a contant. MAANDAG a. s., des avonds ten 8 uur, z;il bij den Heer ALFR. VAN KEMSEKE te Huist eene lezing gehouden worden door mej. BERNOLZ uit 's Gravenhage, over 3i wen Kiesrecht. Entrée en debat vrij. De Notaris H. A. DALSUM te Hulst, zal op !l inmi 11)19 des namiddags vier uur, in het Wapen var: Zeeland, Neelemans, te Hulst, voor den eigenaar, publiek verkoopen aan de Paardenmarkt te Hulst, wijk C no. 141, Sectie A 269 groot 31 centiaren, verhuurd aan Catharina van Goethem voor f 0,50 per week. IJ aan de Paardenmarkt nabij de kleine Bagijnestraat te Hulst, wijk C 156 en 155, Sectie A 617, 618 en 1250 groot 143 centiaren, ver huurdno. 156 het laatst aan J. F. de Blok voor f 1.25 per week, en no. 155 aan Willem Scherpe- nisse voor f 0.75 per week. Wie wil profiteeren komt bij mij eens zien om een Het Gerechtshof veroordeelde den Gemeenteveldwachter Cortvriendt van Hulst, evenals de Rechtbank te Middelburg, tot zeven dagen gevan genisstraf DE RAAD van Boschkapelle zal op DINSDAG 16 APRIL des namid dags 1 nur ten Raadhuize trachten aan te besteden: Een plaatselijke aanwijzing zal gedaan worden op Dinsdag 9 April des nam 1 uur. Bestek en Teekening zijn van af 2 April k f 1.50 per stel verkrijgbaar bij den Secretaris van Boschkapelle en bij den Architect J. J. COLSEN te Terhole, bij wien nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Boschkapelle, 29 Maart 1911. kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEIN SE te Hulst, zal in APRIL geopend zijn op /I) Lil te koopen, ook alle RIJW1ELONDER- DEELEN, alles aan spotprijzen, ook op afbetaling. Wacht nu niet. HEIKANT—ST. JANSTEEN. ill van EEN tot TWEE uur. IN DEK GROOTEN GOEDEiN KOOP. Fabriek van HOEDEN en KLAKKEN voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1, HOUTBRIEL (Verkensmarkt) ST. - NIKOLAAS. Bij tie Herstemming' voor vier patroonsleden van de Manier van Arbeid worden aanbevolen is zoo goed, omdat ze uit de beste grond stoffen wordt vervaardigd; een ieder proeft dit onmiddellijk. Lange Schipstraat 5 MECHE LE>'. Te raadplegen alle MAANDAGEN en DONDERDAGEN te St. Nicolaas in hel „H 6 t e I des Arcades" (Stationsplein) van 8 tot 3 uur. AHe kunstgebitten zijn gewaarborgd. - - - Trouwe bediening.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3