BLOCKER'S CACAO t S van RIJWIEL, B BAERT. Van alles wat. Gewestelijk Nieuws. Correspondentie. Burgerlijke stand. If ubriek Verkoopingen. Marktberichten- Advertenticn- NS I schoone Geit Groote Afslag! iiniuiimuuiuj Voorloopige b ekend making. ME WERKMANSKIEZERS. tweeden en derden Sparrensnoei Te koop een Woonhuis Eisch de van ouds beproefde DAALDERS en weiger nabootsingen. JULIEN MAES, Tandarts - specialist baarheid van den minister kunnen re kenen. Maar de minister wacht nog steeds op den goeden laad van an deren. Wij zijn voorstanders van ouder- doms- en invaliditeitsverzekering ten bate van den werkman daarom zijn we ook voorstander van het middel om ze te betalen. Wie is tegen het middel is ook tegen die verzekering, tenzij hij een ander beter middel weet en dit aangeeft. Red. Volkswil. Gemeenteraad van Hulst Zitting van Dinsdag 19 Maart. Voorzitter de heer F. v. Waesberghe, burgemeester. Tegenwoordig 7 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren Hombach en Verwilghen en zonder kennisge ving de heeren Fruytier en v. Dalsum. De voorzitter doet mededeeling van eenige ingekomen stukken. Daaron der komt voor een schrijven der ver- eeniging Sch uttevaer waarin wordt medegedeeld dat Schutte- v a e r zelfstandig geen pogingen heeft gedaan voor den aanleg van een ka naal naar Hulst omdat van andere zijde reeds stappen bij de regeering gedaan zijn. In dit schrijven geeft Sch uttevaer in overweging thans geen stappen te doen, doch later ge- zamentlijk te hundelen. Het beredeneerd verslag tengevolge de woninigwet wordt voor kennisge ving aangenomen. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van 9 leden voor de Kamer van Arbeid worden gekozen de heeren Wauters, Borm en Fricot en tot plaatsvervangers, de heeren v. Dalsum, De Paepe en v. d. Walle. Wijl thans niets meer aan de orde is en niemand meer het woord ver langt, wordt de openbare vergadering gesloten. (Zei.) O— Een Brabantsche verkiezing. Men schrijft ons uit de Lang straat Dinsdag had in het kiesdistrict Heusden, waartoe het grootste deel der Langstraat en het Land van Heusden en Altena behoort, eene tusschentijdsche verkiezing (herstem ming) plaat» voor een lid der Pro vinciale Staten, en het is daarbij, integenatelling met vroegére, derge lijke gevallen, heftig toegegaan Dit district is het eenige in Noord-Bra bant, dat van oudsher de gelegen heid had, zich gedeeltelijk liberaal te doen vertegenwoordigen, en het was dan ook steeds gewoonte, bij het openvallen van een liberalen ze tel, dat deze door de tegenpartijen niet of slechts zwak bestreden werd Voor eenigen tijd overleed de heer B. Snoek (lib.), sinds jaren als een man van gezag, vooral op land bouw- en waterschapsgebied, een geacht Statenlid. Van liberale zijde werd in de vacature gecandideerd de heer A. Z. Snoeek, eveneens groot landeigenaar, die zich, als zeer bekend met de toestanden in dit deel der provincie, dan ook als aangewezen man kon doen gelden. Van kerkelijke zijde stelde men zelf» drie candidaten van antirevol. be ginselen tegenover hem. Ds eerste stemming bracht geen meederheid. Doch eerst vóór en bij de herstem ming zou blijken, dat de coalitie ook hier weet op te treden. Geen moeite werd ontzien. Katholieke geestelijken traden persoonlijk in de verschillende dorpen als verkiezings agenten op, en is het zelts voorge komen, dat deze heeren hunne pa rochianen voorhielden, dat het stem men voor den liberalen candidaat gelijk stond met het overgeven hun ner ziel aan de hel. Het is inder daad treurig te moeten hooren, dat op deze wijze gestreden wordt Intu8schen heeft de christelijke agitatie niet mogen baten, daar de heer A. Z. Sno^ck met een flinke meerderheid gekozen is Hij be haalde 3037 stemmen, terwijl op den tegen-candidaat 2551 waren uitgebracht. Haudelsbl. o— Geen Zeeuwsche Tentoonstelling. Het dagelijksch bestuur der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij heeft besloten het hoofdbestuur voor te stellen ook dit jaar evenals in 1911 geen pro vinciale tentoonstelling te Middelburg te houden, in verband mei het nog heerschen van mond- en klauwzeer. o Indrukwekkend bericht. Hebt gij 't gehoord, o Vorst, (Zoo kwam de hofnar binnen), Het volk is opgestaan, Wat zullen wij beginnen Hoe, riep de vorst verschrikt, Zeg mij, wat is hun doel 'k Denk om weer te gaan zitten, Hernam de hofnar koel 1 O Uitslag der Stemming voor 5 Le den-Patroons van den Kamer van Ar beid voor den Landbouw te Hulst. In 6 gemeenten is geen enkele kie zer opgekomen. In de gemeenten Boschkapelle, Hon- tenisse en Koewacht werden te samen nitgebracht. 5 stemmeu alle van waarde. Gekozen met 3 stemmen J. F. Buys- rogge. Clinge. Verder komen 21 personen, (waar onder 5 weduwen) in herstemming omdat ieder 1 stem had bekomen. Uitslag der stemming voor 5 Le den-Werklieden van de Kamer van Arbeid voor den Landbouw te Hulst. In 5 gemeenten is geen enkele kie zer opgekomen. In de gemeenten Hontenisse, Hulst, Koewacht en Stoppeldijk werden te samen uitgebracht 7 stemmen, van on waarde 1, geldig 6. Aangezien niemand 4 stemmen be haalde, moet er eene herstemming plaats vinden tusschen niet minder dan 24 personen. KOEWACHT. Door het overlijden van den heer Jac. Pieters alhier was er een vacature ontstaan voor lid van den raad. Dinsdag j.l. was het can- didaatstellingcandidaten zijn de heeren B. Baert, C. J. M. van Doos- selaer, A. Misseghers, A. A. van Mos- sevelde en Th. de Smet. De stemming heeft plaats op Don derdag 28 Maart. KOEWACHT. De heer R. de Theije van hier thans onderwijzer te Wester voort is ingaande 1 April met alge- meëne stemmen benoemd tot hoofd der school in die gemeente. Een Vrije Woord uit Sas van Gent en een bericht uit Boschkapelle zijn blijven liggen tot de volgende week. Bij Koninklijk besluit van 18 Maart 1912 no. 58 is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Haarlem, ter standplaats de gemeente Purme- rend, Th. Ch. Daey Ouwens, thans notaris te Hulst. Clinge. Geboorten. 29 Febr. Daniël, z. van Hijpolitus Edmundus de Guy- tenaer en van Paulina Verbraecken. 7 Maart. Clementine Louise Joanna d. van Mathijs Franciscus de Rijcke en van Seraphina Francisca Lockefeer. 9 Maart. Coelestina Maria d. van Joannes Francies Bleijenberg en van Maria Fi delia- van Landeghem. Overlijden. 7 Maart. Karei Louis Pauwels, oud 59 j., echtg. van Isabella Theresia Bolsens. 8 Maart. Alberic Annaart, oud 1 j., z. van Theodorus en van Clementina van Tienen. 14 Maart. Pieter Francies Bosman, oud 70 j., weduwn. van Amelia Melsen. HonteDisse. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Maart. Jasper Heijnsdijk oud 25 j. jm. en Maria Verstrate. Geboorten. 1 Maart. Joseph Andreas, z. van Petrus Mannaert en van Pau lina de Blok. 7 Maart. Petrus Johan nes, z. van Johannes van den Branden en van Mathilda Maas. 8 Maart. Angela Apolonia d. van Alphonsius Saman en van Maria Blondina Strijdonck. 13 M a-t. Petrus Cornell's, z. van Petrus Johannes van Eetvelde en van Maria de Feber. 14 Maart. Aloiiisius, z. van Petrus de Brouwer en van Philomena de Pooler. 14 Maart. Maria Mathilda Leonie, d. van Alphonsus de Rijcke en van Leonie van Arenthals. 15 Maart. Ludovicus, z. van Johannes Franciscus de Potter en van Rosalia de Theije. Overlijden. 7 Maart. Josephus Eduardus Johannes Jansen, oud 5 m., z. van .Constantinus en van Isabella Boogaart. 11 Maart. René Bun, oud 9 m., z. van jan Francies en van Cornelia Stoele. Sas van Cent. Geboorten. Charles August, z. van Camillus Ducarmon en van Louisa Maria Vereecken. Overlijden 5 Maart. Augustinus Dingens, oud 79 j., echtg. van Cornelia de Rouck. 9 Maart. Julius Bartholo- meus de Meijer oud 48 j., echtg. van Maria Louisa van Loy. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot pastoor te Graauw den Zeereerw. heer Ed. v. Acker, tot pastoor te Biervliet de Weleerw. heer Ant. Vermeulen, tot kapelaan te Stan- daarbuiten den Weleerw. heer J. Dir- ven, tot kapelaan te Hoeven den Wel eerw. heer J. Preijers en tot kapelaan te Koewacht den Weleerw. heer A. van Sasse van IJselt, priester van het seminarie. Voor de f 400 boeten of 80 dagen hechtenis in de zaak pastoor Schetsen ambtsrapport burgemees ter van Waesberghe. (Be Justitie achtte niet strafbaar de klachten in zake Fruijtier en Ooievaar). o St. Jansteen, Heikant. 1. Omdat het spiegeltje zoo trotsch over de straat gaat, ge- heele dagen zoo maar loopt, en zooveel schuld heeft 2. Omdat de menschen al te maal wat beter mochten be talen en ze op iets anders dachten 3. Omdat de menschen hier soms beter zouden doen te zwijgen dan te babbelen 1 fr. f 0-48 Boschkapelle. Omdat het in de verbouwde school doorre gende en ze in de oude school van vroeger droog zaten - 0.30 Hulst: Van een goeden vriend - 7. Zaamslag. 1 Gelukwensch aan alle bierhuishouders van Hulst omdat zij vrij zijn in het tappen van sterken drank, want wat van de Walle mag, mag een ander ook, en burgemeester van Waesberghe is zoo kwaad niet, hij is een brave man zon der aanzien van persoon - 0.25 2. Veldwachter van Peteghem was lid van muziek, van kies vereniging, van schoolonder wijs, voor alles bedankt, maar niet van Groene Kruis, want dit geeft 25 gulden per jaar en van Peteghem is niet zot - 0.25 3. Alle groote heeren en Herders enz. uit kanton Hulst denkt toch allen aan pastoor van Acker uit Graauw, want wat aan deze is overkomen kan ons ook overkomen, en u weet al len dat eerlijk en getrouw het langste duurt zooals de wel edele heer notaris van Dalsum, lang leve de Volkswil 1 Tot 1913, dan zullen wij zien - 0.25 Neuzen. Van de Landweer mannen 1. Omdat Alouis, de boter boer, de plankjes aflekte. 2. Omdat Alouis van de eene tafel naar de andere loopt om een bordje soep. 3. Omdat de eieren van Alouis goed hebben gesmaakt. 4. Omdat zij de sigaren van Alouis zoo goed konden vinden. 5. Omdat Alouis zooveel koe beesten heeft, en in de kazerne nog om een stukje brood zoekt. 6. Omdat een brouwersknecht uit Hulst 10 cent moest geven voor een fleschje Java en de metselaar Joseph ook. 7. Omdat de boer Alouis zon der boter in dienst komt en zijn bazin er mede naar de markt gaat. Samen - 0.80 Vorige lijst -372,74 Totaal f 382,07 25 Maart. Half vier uur. Hulst. Huis met schuurtje. Dumolcyn. 25 Maart. 2 uur. Koewacht. Woon huis. Dregmans. 26 Maart 3 uur. Boschkapelle. Huisraad. Dumoleyn. 26 Maart. 12 uur. Koewacht. Koe- beeten enz. Dumoleyn. 26 Maart. 2 uur. Boschkapelle. Huisraad. Dumoleyn. 27 Maart. 2 uur. Clinge. Mest en Brandhout. Daey Ouwens. 11 April. 10 uur. Overslag (Roode Sluis). Beestiaal enz. Dregmans en Daey Ouwens. 12 April. 2 uur. Axel. Woonhuis. Dregmans. 17 April. 10 uur. Boschkape'le (Veer). Beestiaal enz. Dumoleyn. 18 April. 12 uur. Rapenburg (Stoppeldijk). Beestiaal enz. Dumoleyn. Hulst, 18 Maart. Per 100 K.G. Tarwe f 9,25 a f 9,40, Rogge f 8,75 a f 9,00, Wintergerst f 10,25 a f 10,40, Zomergerst f 10,00 a f0,00. Haver f8,75 a f9,00, Erwten f 12,00 a f 13.50, Paardeboo- nen f 10,75 a f11,00 Duivenboonen f 11,00 a f 11,25 Witteboonen f23,00 a f23,—, Bruineboonen f 18,00 a f 19,00, Boekweit f 00,00 a f 00,00. Lijnzaad f 18,00 a f 00,00 Aardappels, f 3,75 a f 0.00 Koolzaad per zak van 106 liters f00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 6, verkocht 2. Varkens 21, verkocht 17. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,40 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks f0,80. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,60 a f 47.62\ n nun n nuïi ii Daar liet niet op mijn weg- ligt alle kiezers stemmen af te gaan vra gen, aelit ik liet toeli mijn plicht l' allen inct mijne candidatnnr in kennis te stellen en beveel mij be leefd aan U allen aan. te koop, eene bij FRANCISCUS THUIJ, Heikant, Sint-Jansteen. Wie wil profiteeren komt bij mij eens zien om een te koopen, ook alle RIJWIELONDER- DEELEN, alles aan spotprijzen, ook op afbetaling. Wacht nu niet. rtirUAÓOCM HEIKANT—ST. JANSTEEN. o De openbare verkooping van den van den heer A. B E G II E IJ N Ter Neuzen zal plaats hebben UL/ilU Li flUUl IdlJ op de door hem bewoonde hofstede in den C o e g o r s p o 1 d e r bij het Station Sluiskil. VAN DER MOER, Notaris. Stemt met ons op 28 Maart a.s. als één man op den werkmanscandidaat Het kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE te Hulst, zal den Maandag van iedere maand geopend zijn van EEN tot TWEE uur. verkrijgbaar k 5 cent den bussel. Bij hoeveelheid verminderde prijs. Te bevragen bij j. DE SMET—Laget Station Hulst. met Schuur. De grond is groot 60 roeden. Te be vragen bij AUGUST HERDEWEL te de Clinge (België). IN DEN GROOTEN GOEDEN KOOP. Fabriek van HOEDEN en KLAKKEN voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1, HOUTBRIEL (Verkensmarkt) ST. - NIKOLAAS. Lange Ncbipstraat 5 MECKEL EN. Te raadplegen alle MAANDAGEN en DONDERDAGEN te St. Nicolaas in het „Hötel des Arcades" (Stationsplein) van 8 tot 3 uur. Alle kunstgebitten zijn gewaarborgd. - - - - - - - - Trouwe bediening.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3