BLOOKER'S CACAO Sas van Gent. „In de Kleine Winst" DAALDERS R ubriek Van alles wat. Verkoopingen. Marktberichten. Advertentiën. Heropend Café *De Ster* C- F. Buijsse solide agenten GOES. Spa rrensnoei C. P. Brnsket, J. F. ROELS. tweeden en derden naast de goedkoope winkel, steentraat HULST, zijn al de gemaakte witte on dergoederen enz. van af 6 Januari tot 6 Februari contant met 20 korting verkrijgbaar. J. C. Brioen-Stroecken. was niet alleen de baanbreek- ster voor cacao tot lagen prijs, maar zij staat tevens 't hoogst in kwaliteit. JU LIEN MAES, Tandarts - specialist Een -bewaarschrift tegen aanslag in den H. O. GRAAUW. Zondag werd ten huize van de wed. J. A. Bogaert dejaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van de Varkènsverzekering-mij. Aanwezig 7 bestuursleden, 4 heeren donateurs en 65 leden. Uit het verslag bleek, dat de veree- niging 85 contribueerende leden telt en 17 donateurs. Doorloopend waren 104 varkenr ver zekerd. Er werden 8 verliezen geleden. De ontvangsten bedroegen f 352 75 De uitgaven - 163.15 Saldo f 189.60 Rente over 1911 - 15.59 Saldo 1910 - 428.24 In kas op 1 Januari 1912 Totaal f 633.43 waarvan op de Boerenleenbank is ge plaatst f624.58. Gedurende 1911 klom het ledental van 52 tot 85. Bij acclamatie werden herbenoemd de voorzitter, ondervoorzitter en bode, de heeren A. A. d'Haens, C. Steijaert en P. Daalman. In plaats van dhr Jan de Rijcke, be stuurslid, die, door vertrek naar elders ontslag heeft genomen, werd zonder hoofdelijke stemming gekozen dhr Jos. de Rijcke. Er werden in den loop van 't jaar 2 algemeene en 4 bestuursvergaderin gen gehouden. De opkomst was steeds talrijk; het beste bewijs dat de leden begrijpen van welk belang zulk een vereeniging is. De vereeniging bestaat nog maar 4 jaren. Men mag dus gerust zeggen dat zij in zeer bloeienden toestand verkeert. Dank aan allen die Jaartoe hebben bijgedragen, vooral aan de heeren donateurs 1" BOSCHKAPELLE. Een vrouw van Stoppeldijk, Zondag op bezoek bij haar moeder te Schapers- hoek alhier, werd op weg naar huis 's a- vonds om een uur of zes in de nabij heid van het kerkhof door een mans persoon vastgegrepen en pardoes in de sloot geworpen, waarna de vent het hazepad koos. De vrouw was doornat en hevig aangedaan en moest bij familieleden van kleeren verwisse len. De vrouw beweert, dat de laffe aanrander een zekere L. is, een zwer veling, in het land van Hulst overal bekend. Voor de f 400 boeten of 80 dagen hechtenis in de zaak pastoor Schetsen ambtsrapport burgemees ter van Waesberghe. (De Justitie achtte niet strafbaar de klachten in za£e Fruijtier en Ooievaar). Krabbenhoek. Van een abon- né f 0.25 Zaamslag. Omdat onze veld wachter niet meer zijn zetel heeft op de secretarie - 0.25 Clinge. Omdat F. B. zoo goed kan luistervinken - 0.15 Omdat E. F. r.iet durft uit gaan - 0.10 Berg-Gladbach. Omdat Bies- broek zooveel ondervinding heeft - 0.10 Zandberg. 1 Omdat zekere vrouw zoo goed kan lasteren - 0.10 2. En daardoor nu mooie tandjes heeft gekregen - 0.10 St. Jansteen. Omdat onze goede herder over 14 dagen zijn beklag deed, dat het jammer is, dat mijnheer van der Pluijm niet nog twee maanden had geleefd, want dan zou het wel gelukt zijn - 0.25 Sas van Gent. Omdat Jan zijn pakje heeft gekregen - 0 10 Rapenburg. Dat onze rijke burger ter wille van den pastoor zijn jas heeft gekeerd, want voor een gulden kan men een ziel koopen - 0.25 Stoppeldijk. Omdat het was licht in de kerk van Boschka- pelle maar kopergeld kost en goed is, en het waslicht hier goud geld kost en duister brandt, zoodat men niet kan zien - 0.25 Clinge. Van een abonné f 0.10 Becklinhausen. Van een pol derwerker 1. Omdat er op St. Jansteen door iemand gratis het blaadje „Voor Volk en Kerk wordt ver strekt aan hen, die een verboden blad lezen - 020 2. Omdat de eene koloniaal zich verdienstelijk en de andere zich belachelijk maakt - 0.10 3. Omdat de Graef leerzame lessen schrijft en Biesbroeck kinderachtige waarschuwingen - 0.10 4. Omdat Zelandia van tijd tot tijd haar eigen ruiten inslaat - 0.10 5. Opdat de vrouwen uit Absdale niet zooveel meer zou den praten - 0.10 6. Omdat Peer zich meestal met zaken bemoeit van anderen - 0.10 7. Omdat Peer, Wart en Stien na de kiezing nog niet waren te zien - 0.10 Sas van Gent. Omdat zij aan hem om verschooning heeft ge vraagd - 0.10 Vorige lijst -346,57 Totaal f 349,47 Een angstig ritje. Men schrijft uit Oisterwijk aan „De Tijd" Een geschiedenis van niet allen- daagschen aard moet zich dezer dagen hebben afgespeeld op den weg tus- schen Vucht en Tilburg, zooals hier wordt verteld. Een bakker uit deze omgeving reed in den avond van een der laatste dagen met zijn broodwagen, bespan nen met een paard, huiswaarts na de plaatsen van brood te hebben voor zien. Op den weg ontmoette hij een dame, voorzien van haar onmisbaar handtaschje, die hem vroeg om mee te mogen rijden. De bakker, wiens kar plaats genoeg bood, verklaarde er geen bezwaar tegen te hebben. De juffer maakte zeer dankbaarfvan des bakkers welwillendheid gebruik en besteeg de kar. Maar bij deze beweging viel het den bakker op, dat de juffrouw niet insteeg naar dames-manier, en de kordate stap, waarmee ze haar plaatsje op de kar innam, kwam hem zeer verdacht voor. Hij kreeg namelijk de overtuiging, dat hij niet te doen had met een heu- schelijke vertegenwoordigster van wat men gewoonlijk noemt de schoone en zwakke sekse, maar met een kerel ver kleed in damesplunje. Dat de bakker kippenvel voelde over heel zijn huid, laat zich gemakkelijk begrijpen maar hij had zijn vriendelijke reisgenoote nu eenmaal gastvrijheid vergund op de plek, waar straks onschuldige ca- detjes en versche mikken en rogge- brooden. een lust der oogen waren, en hoewel hij het gezelschap van deze oneindig verkieslijker vond boven dit verdacht individu, durfde hij haar toch moeilijk verzoeken om haar reis maar weer te voet te ondernemen, vooral wijl er geen woningen dicht in de nabijheid waren en de weg zich zeer eenzaam uitstrekte in den avond. Maar hoe ongerust hij ook was, hij hield zich zoo goed als hij kon en hij overlegde op welke wijze hij zich van zijn reisgenoote en zijn kippenvel zou kunnen ontdoen. Zijn tegenwoordig heid van geest hem redde uit zijne benarde positie. Toen namelijk zijn wagen een eindje op de steenen van den eenzamen weg had voortge- hobbeld, een beweging, waarbij hem elke meter een kilometer toescheen gebeurde het plotseling, dat een voor werp uit de kar over de keien rolde. De bakker, die opzettelijk een ge heime manipulatie had uitgevoerd, die den val van dit voorwerp ten gevolg had, hield ziin paard in en deed dat op zulk [ongewone wijze, dat het beest eenigszins ernstig gestemd werd. Kranig en stevig hield hij de leidsel in handen, en hij verzocht, zonder iets van hetgeen in hem omging te verraden zijn reisgenoote om het uit de kar gevallen voorwerp even te willen oprapen. Het moest op een pas of drie wellicht op den berm van den weg liggen. Hij zelf kon zijn wagen moeilijk verlaten, daar het paard nog al wild was en flink in toom moest worden gehouden. De dame voldeed aan zijn verlan gen. Doch zoodra stonden haar voe ten op den weg, of de bakker vierde de teugels, legde haastig de striemende zweep over de ribben van zijn rosi- nant, die in vollen galop voortrende, steeds heviger aangepord en aange vuurd door zijn meester. Het gelukte hem op deze wijze het aangename gezelschap der verdachte dame te ontkomen en zonder haar nog weer te zien de plaats zijner be stemming in woesten ren te bereiken. De man was totaal op van angst en was zoo blij als een engel, toen hij het licht der lamp van een bevriende woning mocht groeten. .Hij vertelde zijn wedervaren en zijn vreeselijk ver moeden en nu viel het hem in, dat het handtaschje der dame zich nog in zijn kar bevond. Dit taschje werd voor den dag ge haald en wat bleek het te bevatten niet meer of minder dan een paa'r geladen revolvers en enkele andere gereedschappen, die hem duidelijk be wezen, dat zijn vermoeden niet zoo mis is geweest, en dat hij hier in minder prettig en gewenscht gezel schap had verkeerd. Wie zijn min zame reisgenoote geweest is, is tot hiertoe onopgehelderd gebleven, doch dat de vermeende dame een verkleede kerel is geweest, staat bij hem nu zoo vast als een paal boven water. o Het Drinkglas. Waarom toch heerscht in menig huis Zooveel krakeel, gevloek, gedruisch Waardoor slaat menigeen zijn vrouw? Waardoor komt menigeen in rouw? Waardoor komt men in schuld? 't Gevangenhuis gevuld? Waaraan wordt geld besteed? Zoo zuur verdiend in 't zweet? En waardoor jaagt de zoon De moeder uit de woon? W a ar door vandaag Zooveel geklaag? Is 't niet door 't glas Dat ras Zooveel Krakeel, Onrust, Onlust, Lawijt, En Spijt En armoe baart? 't Maakt beursen plat en hersens rot Wijst den weg naar tuchthuis en schavot. o STAATSLOTERIJ. No. 2593 een prijs van 1000 gulden. 948 1000 2164 1000 5911 1000 13538 1000 4580 1000 5268 1000 472 1000 15487 „1000 7818 1000 16518 2000 4870 „1000 7440 1000 23 Jan. Half twee. Sas van Gent (Stuiver). Woonhuis met erf. Dumo- leyn. 23 Januari. 23/.i uur. Westdorpe. Mutsaerd. Dumoleyn. 24 Januari. 1 uur. Jagertje. Sparren. Dumoleyn. 25 Januari. 2 uur. Boschkapelle. Bouwland. Dumoleyn. Halst, 15 Jan. Per 100 K.G. Tarwe f 9,00 a f 9,00, Rogge f 8,25 a f 8,40, Wintergerst f 10,00 a f 0,00, Zomergerst f 9,50 a 9,60. Haver f 8,25 a f 8,40, Erwten f 15,00 a f 16,50, Paardeboo- nen f 10,00 a f 10,25 Duivenboonen f 11,00 a f 11,00 Witteboonen f22,00 a f23,—, Bruineboonen f 18,00 a f 00,00, Boekweit f00,00 a f 00,00. Lijnzaad fOO,— a f 00,00 Aardappels, f 3,00 a f 0.00 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 18, verkocht 7. Varkens 23, verkocht 11. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,50 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f 1,25. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,575 k f47.60. Aan allen die mij blijken van belangstelling betoond hebben op 12 Januari j.l. onzen op rechten dank. J. F. VAN DE WALLE en Echtgenoote. Hulst, den 19 Januari 1912. Alle agenten van suikerfabrieken in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen wor den dringend verzocht op eene vergadering, welke zal gehouden wor den op MAANDAG 22 JANUARI a.s. des voorm. elf are, in het „Wapen van Zeeland", bewoond door den heer NEELEMANS te Hulst. O nderwerp: Het middel gevonden tot behoud van het com- nüiss^eloon. Komt allen trouw op, daar het in uw eigen belang is. EEN HOOFDAGENT. voorheen P. C. Freijser. Mr. Timmerman. HULST. Voor Hulst en omstreken worden gevraagd voor een Vee verzekering'. Voor inlichtingen wende men zich met fr. br. tot den Hoofdagent P. MALJAARS te Axel. Verschenen door PIETER DAENS, Lid der Belgische Kamer der Volksverteg enwoordiging. Wie op de hoogte wil komen van het leven en den grooten strijd van deze twintig-eeuwschen volkspriester en staatsman in België de naam zegt reeds voldoende bestelle dit boek met portret. Gunstig beoordeeld door de Belgische en Fransche pers. Het boek is in het Vlaamsch geschreven. Prijs fl I.20. Wordt na ontvangst van postwissel franco toegezonden. Leiden J. A. WIJTENBURG. 1ste Groenesteeg 13. in den grooten goeden köop. Fabriek van hoeden 611 klakken voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1, HOUTBRIEL (Verkensmarkt) ST. - NIKOLAAS. verkrijgbaar 5 cent den bussel. Bij hoeveelheid verminderde prijs. Te bevragen bij J. DE SMET—Laget Station Hulst. Abonnementen voor GOES en OMGEVING worden aangenomen door OUDE SINGEL. Voor het zich opgeven als abonné, het plaatsen van advertentiën en het betalen van abonnementsgeld voor DE VOLKSWIL, kan men zich wenden bij den heer Het kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE te Hulst zal den Maandag van iedere maand geopend zijn van EEN tot TWEE uur. Beleefd aanbevelend, Lange Schipstraat 5 MECHELEN. Te raadplegen alle MAANDAGEN en DONDERDAGEN te St. Nicolaas in het „Hótel des Arcades" (Stationsplein) van 8 tot 3 uur. Alle kunstgebitten zyn gewaarborgd. - - Trouwe bediening.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3