een goed Werkmanshnis Sas van Gent. Rubriek Van alles wat. Verkoopingen. Marktberichten. Laatste berichten. Advertentiën- Prij spiering Prijskaarten JANSTEEN. Te koop Sparrensnoei Uit de hand te koop tweeden en derden Ja Pa ROELS. GOES. C. P. Brusket, „In de Kleine Winst" naast de goedkoope winkel, steentraat hulst, zijn al de gemaakte witte on dergoederen enz. van af 6 Januari tot 6 Februari contant met 20 °|0 korting verkrijgbaar. J. C. Brioen-Stroecken. JULIEN MAES. Tandarts laars frauduleus Belgie werden inge voerd. De smokkelaars slaagden erin zich met de niet aangeslagen koe door een haastige vlucht te redden. Yoor de f 400 boeten of 80 dagen hechtenis in de zaak pastoor Schetsen ambtsrapport burgemees ter van Waesberghe. (De Justitie achtte niet strafbaar de klachten in zake Fruijtier en Ooievaar). o— Dusseldorf. 1. Van P. V. pol derwerker f 0.15 2. Omdat er in 1911 in Dus seldorf polderwerkers zijn ge weest, die nog niet gewijd zijn - 0.15 3. Omdat de menschen zoo goed kunnen praten - 0.15 4. Omdat de menschen zoo bijgeloovig zijn - 0.15 5. Omdat er boeren zijn die denken, dat het loon van den arbeider nog te hoog kan zijn, gelijk wij in het vorige nummer gelezen hebben - 0.15 6 Omdat de boeren zoo blij zijn, dat de polderjongens weer terug naar Duitschland gaan - 0.15 7. Leve de jongens uit de Mülheimerstraat no. 8 - 0.10 Stoppeldijk. Dat de schel- visch niet meer zou varen in het Molenwater - 0.05 Rapenburg. Omdat wij geen veldwachter hebben maar wel een kerkwachter, die de men schen uit de kerk drijft - 0.25 Rapenburg. Van Volkswilman, omdat de pastoor zoo mild is, altijd als het niet uit zijnen zak komt, dat hij nog een gulden over heeft voor een rijken burger als deze de Volkswil heeft op gezegd - 0.25 Sas van Gent. Omdat Emiel zoo graag getrouwd zou zijn - 0.10 Hulst. Omdat het concert van de Fanfare tegelijk viel met dat van Apollo, maar het laaste stampvol was en het eerste slecht was bezocht - 0.25 Sas van Gent. 1. Omdat Jan zijn bon heeft gehacj en zijn hoofd in 't wilde steekt - 0.1Q 2. Omdat Poe op de auto mobiel gepast heeft - 0.10 3,. Omdat Qyriel havenmees ter wil worden" - Ö.05 Stekene, Speelhof. Omdat de Zuis Zaterdag koning was en omdat Peet boos op de Zuis was - 0.10 Omdat de Zuis over geen blikke zaken meer hoort spre ken - O-IQ Omdat de dochters van Re§t Uit den polder hunne daggelders 10 cent per dag aftrekken - U.1Q Sas van Gent. Omdat Ed- waard zoo graag tweede klas reist - 0.10 Westdorpe. Omdat E. V. zoo graag de ronde doet - 0.10 Vorige lijst - 343,82 Totaal f 346,57 O De blijde gebeurtenis. Men meldt uit den Haag aan de „O. H. C." Het wordt blijkens mededeeling van een onzer hoogste autoriteiten in be perkte kringen als zeker aangemerkt, dat de blijde gebeurtenis in het Ko ninklijk gezin tegen begin Juli kan worden tegemoet gezien. Sluit niet te gauw in den winter uw kelderzelden hoort men klagen over schade, die de vorst daar heeft aangerichtdikwijls echter verneemt men klaagliederen, als„In onzen kelder gisten de dranken, de aardap pels loopen uit, de lucht is er voch tig en muf, enz. Dit komt, omdat het minste tochtje buiten wordt gehouden. Een kelder, die dienen moet tot be waarplaats onzer winterprovisie, moet in den herfst zoo lang het maar kan, open blijven. Men sluitte de ramen of luiken eerst dan, wanneer de tem peratuur verscheidene graden onder het vriespunt daalt. o Eigen nijverheid. Laatst toonde men ons een luciferdoosje, waarop aan den achterkant de vraag werd gesteld, waarom men geen Nederland- sche fabrikaten gebruikt, en de op- wekking gedaanvraagt uwen leve rancier ommestaand merk. Het ommestand merk toonde de af beelding van een verscheurend beest, met daarboven zijn naam in het En- gelsch, en daaronder „Speciaal Safety Mathes—Made in Holland." Dat deze vaderlandsche fabrikant voor den uitvoer van zijn waar naar Engeland en des zelfs koloniën een Engelsch opschrift gebruikt, is be grijpelijk, maar dat hij voor den ver koop in zijn eigen land, waarop hij gesteld blij-rt, niet een merk me: Ne- derlandsch bijschrift kiest, toor.t te minste weinig achting voor zijn lar.d genooten. Even weinig als de winkelier in een onzer groote steden, dien wij dezer dagen met groote letters op zijn winkelraam het publiek zagen uit- noodigen zijn Weihnachtsgeschenken" te koopen. Wij voor ons koopen onze Kerstge schenken daar liever niet, en steken ons licht voorloopig niet op bij dien fabrikant van lucifers. (Neerlandia) o— Een belangrijk vonnis. De Arr.-Rechtbank te Amsterdam heeft op 8 Januari j.L een vonnis ge wezen, dat voor de positie der Rijks postspaarbank tegenover den Staat van overwegende beteekenis is. Een paar jaar geleden overleed te Halfweg een boerenvrouwtje, dat op een te haren naam staand spaarbank boekje een bedrag van ruim f700 had ingelegd, Haar man en kinderen wenschten na haar overlijden het be drag op te vragen en te verdeelen. De daarvoor benoodigde stukken wer den in gereedheid gebracht, waarmede een van hen zich om betaling aan- melde aan het hulppostkantoor te halfweg. De dienstdoende brievengaar der, een zekere V., maakte echter den aanvrager wijs, dat hij de betalings stukken uit het spaarbankboekje had af te geven, om dan een paar dagen later het geld in ontvangst te nemen. Een paar dagen later echter was de brievengaarder reeds in arrest gesteld, wegens verduistering van verscheidene bedragen, waaronder dat Aan het be wuste spaarbankboekje, De erfgenamen van de inlegster wendden zich nu om terugbetaling der ingelegde gelden tot de directie der Rijkspostspaarbank en tot den Minister van Waterstaat, onder wiens Departement de Rijkspostspaarbank resorteert. Tevergeefs echter Terugbe taling werd geweigerd, omdat de Rijks postspaarbank behoorlijke quitantie, benevens het spaarbankboekje, in haar bezit had en zich op dien grond van verdere betaling ontslagen kon rekenen. Het was immers aan de eigen schuld der erfgenamen te wijten, dat zij geen betaling hadden ontvangen. Zij hadden zoo verstandig moeten zijn, geen qui tantie aan den brievengaarder af te geven zonder betaling. Daarop hebben de erfgenamen der inlegster zoowel de Rijkspostspaarbank als den Staat, die voor de terugbeta ling der bij de Rijkspostspaarbank ingelegde gelden borg is, voor de Rechtbank te Amsterdam gedagvaard, ten einde tot terugbetaling te worden veroordeeld. In deze procedure werd allereerst vanwege den Staat de rechtspersoon lijkheid der Rijkspostspaarbank be twist. Deze zou niet meer zijn dan een Rijksinstelling, zonder zelfstandig heid en zonder eigen vermogen, een vanwege de Regeering ingericht en bestuurd. De spaarbank had dus niet tot betaling mogen worden gedagvaard. De Rechtbank op dit punt beslissende heeft echter uitgemaakt, dat de Rijks postspaarbank een zelfstandige rechts persoonlijkheid bezittende instelling is, met een eigen vermogen, geheel afge scheiden van dat van den Staat. De Rechtbank kwam tot deze beslissing op grond van tal van artikelen uit de wet, waar bij de Rijkspostspaarbank is ingesteld. Deze beslissing, die van principieele beteekenis is voor de verhouding der Rijkspostspaarbank tegenover den Staat der Nederlanden, wijkt af van vroegere beslissingen in andere rechts colleges. Nog in het vonnis van 1911 besliste de Rechtbank te 's Hertogen bosch in tegenovergestelden zin. Op de hoofdzaak besliste de Recht bank, dat de brievengaarder V. de verduisteringen heeft gepleegd in zijne qualiteit, ten nadeele van de Rijkspost spaarbank en niet ten nadeele van de betrokken inl°ggers. Ondanks het feit, dat de Rijkspostspaarbank in het bezit is van volledige quitantie, werd dan ook de spaarbank, zoowel als de Staat, hoofdelijk veroordeeld, om als nog aan de erfgenamen der bovenbe doelde inlegster het bedrag der inge legde gelden met rente en kosten uit te betalen. Voor den Staat en de Rijkspostspaar bank werd in deze zaak gepleit, door mr. J. R. Thorbecke te 's-Gravenhage, en voor de erfgenamen der inlegster door mr. J. H. Thiel te Haarlem. Handelsblad. o— De kleeren maken den man niet. Niet lang geleden kon heel Parijs in een rijtuig van 't ministerie van buiten- landsche zaken twee Abessinische af gevaardigden zien voorbijrijden, bui tengewone gezanten der Koningin regentes Taïtoe, die ondanks de ondra gelijke hitte in leeuwenhuiden gehuld hun oificieele en formecle bezoeken bij den minister en bij den president der republiek gingen afleggen. Op een morgen kwamen zij op de Quai d'Orsay, waar zij in de anticham bre werden gebracht. Hier stond op den drempel van het kabinet van M. de Selves, den minister van buiten- landsche zaken, een kolossale lakei, die hun aankomst in groot gala, af wachtte. De zilveren keten, de degen en de decoraties van dit indrukwek kend personage verblindden de oogen der Afrikanen, die niet anders dachten dan dat zij een „hoogen meneer„ voor zich zagen. Zij bogen diep, totdat zij den grond konden aanraken, namen, overstelpt van eerbied, zelfs de panden van zijn livrei in de hand om ze aan de lippen te brengen. Met groote waardigheid zag de lakei, die meende dat dit er zoo bij behoorde en een Abessiniesch gebruik was, deze ceremonie aan, toen plotse ling de minister, wiens aandacht door eenig geluid getrokken was, uit zijn vertrek kwam. Hij imponeerde de Abessiniërs in 't eerst volstrekt niet hij droeg immers maar eene gewone gekleede jas maar tot hun verba zing hoorden ze dezen eenvoudigen man hun hoogen meneer gebiedend toespreken. „Laat de heeren gezanten binnen gaan." En met een stem, die klonk als een klok, kondigde de lakei aan„de dedjazmatch Kossa en zijn gevolg, gezonden door Z. M. den keizer van Ethiopië," De geschiedenis vermeit er niet bij of de in dierenhuiden gehulde gezan ten ook de panden van 's ministers gekleede jas eerbiedig kusten, maar zij moeten wel niets van een land begrepen hebben, waar het mooiste en meest schitterende pak niet door den minister, maar door zijn dienaar wordt gedragen. o Recruut A. Ik geloof, dat we betere tijden tegemoet gaan. Recruut B. Hoe dat zoo Recruut A. Wel onze sergeant is lid geworden van de vereeniging tot dierenbescherming. Middenprijs op de Belgische mark ten van 2 Jan. tot en met 9 Jan. per 100 kilovan tarwe fr. 19,30, (vorige week fr. 19.44), van rogge fr. 18.57, (vorige week fr. 17.56). 13 Januari. Half drie. Axel. Woon huis. Dregmans. 15 Jan. Half zes. Lamswaarde. Huis met erf. Dumoleyn. 17 Januari. .Half tien. St. Jansteen, Groot-Eiland. Mutsaerd enz. Dumoleyn. 17 Januari. 10 uur. Hoeikensdijk. diversen. Poppe. 23 Jan. Half twee. Sas van Gent (Stuiver). Woonhuis met erf. Dumo leyn. 24 Januari. 1 uur. Jagertje. Sparren. Dumoleyn. 25 Januari. 2 uur. Boschkapelle. Bouwland. Dumoleyn. Halst, 9 Jan. Per 100 K.G. Tarwe f8,75 a f9,00, Rogge f7,50 a f8,00, Wintergerst f 10,00 a f 0,00, Zomergerst f 9,50 a 9,60. Haver f 8,25 a f 8,40, Erwten f 14,00 a f 15,50, Paardeboo- nen f 10,00 a f 10,25 Duivenboonen f 10,00 a f 10,50 Witteboonen f22,00 a f23,—, Bruineboonen f 18,00 a f 00,00, Boekweit f00,00 a f00,00. Lijnzaad fOO,— a f 00,00 Aardappels, f 3,00 a f 0.00 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee J 11, verkocht 5. Varkens 23, verkocht 9. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,25 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks f 1,50. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,50 k f47.525. Uit goede bron kunnen wij mede- deden dat het bier gelev rJ uit de brouwerij van den heer C. de Kerf te St. Jansteen, zal afgeleverd worden aan den prijs van vorige jaren. op ZONDAG 14 JANUARI 1912, bij ALPH. FREIJSER buiten de Bagijnen- poort te Hulst om 4 Reuzen-Nienwjaarskoeken. Inleg 10 cent. Aanvang om 6 uur* Zegt het voort. Zondag' 14 Januari 1912 bij AUG- DE BRU1JN, Groote Markt te Hulst, om 3 vette Konijnen. Aanvang 5 uur. op ZONDAG 14 JANUARI 1912 bij P. STORP te St. Jansteen (Hoekske). 240 bollen a 5 cent per bol. Ie prijs f3, 2e prijs f2.50, 3e prijs f2, 4e prijs f 1.50, 5e prijs f 1.25, 6e prijs 11, 7e prijs f 0.75. Aanvang nam. 3 uur. Zegt het voort. Komt bij ondergeteekende eens zien en gij zult verbaasd staan over de lage p r ij z e n. Komt zien en gij zijt overtuigd. OUDE VELO's worden ingeruild. Reparatiën spoedig en goedkoop. BUITENBANDEN van af f 1,60. BINNENBANDEN van af f 1,40. Ik verkoop ook NAAI- en WASCH- MACHINEN aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, bij minstens 25 kg. tegelijk. Adres bureau Volkswil. verkrijgbaar k 5 cent den bussel. Bij hoeveelheid verminderde prijs. Te bevragen bij J. DE SMETLaget Station Hulst. met STAL en 90 roeden POLDER- GROND, eigen grond, onder Koewacht. Gemakkelijke betaling. Te bevragen bureau Volkswil. Het kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE te Hulst zal den Maandag van iedere maand geopend zijn van EEN tot TWEE uur. Voor het zich opgeven als abonné, het plaatsen van advertentiën en het betalen van abonnementsgeld voor DE VOLKSWIL, kan men zich wenden bij den heer Verschenen door PIETER DAENS, Lid der Belgische Kamer der Volksvertegenwoordiging. Wie op de hoogte wil komen van het leven en den grooten strijd van deze twintig-eeuwschen volkspriester en staatsman in België de naam zegt reeds voldoende bestelle dit boek met portret. Gunstig beoordeeld door de Belgische en Fransche pers. Het boek is in het Vlaamsch geschreven. Prijs fl I.20. Wordt na ontvangst van postwissel franco toegezonden. Leiden J. A. WIJTENBURG. lste Groenesteeg 13. Abonnementen voor GOES en OMGEVING worden aangenomen door OUDE SINGEL. IN DE\ GR00TE.\ GOEDEN kOOP. Fabriek van HOEDEN en KLAKKEN voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. HOUTBRIEL (Verkensmarkt) ST. - N1KOLAAS. Beleefd aanbevelend, Lange Schipstraat 5 specialist M E C H E1 E S. Te raadplegen alle MAANDAGEN en DONDERDAGEN te St. Nicolaas in het „Hötel des Arcades" (Stationsplein) van 8 tot 3 uur. Alle kunstgebitten zijn gewaarborgd. - - Trouwe bediening.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1912 | | pagina 3