Sas van Gent. Van alles wat. Advertentie!»- Te koop Oude Velo's P. F. COLMAN-YLASSENROOD, J. F. ROELS. HEIKANT. SI Jffi Boek- Courant en Handelsdrukkerij C. J. CUIJLE Koopt en laat werken bij hen die adverteeren in „DE VOLKSWIL", het meest gelezen en sympathieke blad van Zeeland. elders zonder buitengewoon hooge kosten in den dienst der quarantaine te voorzien, ligt het in het voornemen óm daartoe ook in de bedoelde haven gelegenheid te geven, mits de kosten der noodige gebouwen en een steiger, speciaal voor dien dienst gevorderd, ten laste van het Vde hoofdstuk der Staatsbegrooting worden gebracht. Mocht later blijken dat de quaran- tainedienst niet goed vereenigbaar is met de andere hiervoor omschreven doeleinden en dat dientengevolge ten behoeve van dien dienst de haven zou moeten worden uitgebreid, dan zullen de kosten daarvan ook ten laste van voormeld hoofdstuk der Staats begrooting behooren te komen. Het overleg ter zake is nog niet afgeloopen, maar waar de haven, zoo als uit het voorgaande blijkt, ook overi gens zeer nuttig zal wezen, zijn de in het Voorloopig Verslag bedoelde slikken uit de op de loopende begroo ting beschikbare middelen aangekocht en is het grondwerk voor het eerste gedeelte der haven in het aan te be steden bestek opgenomen. o— Zeeuwsche spoorweglijn. De spoorweg in het Zuid-Oostelijk deel van Zuid-Beveland is over groote lengte slechts weinig boven maaivelds- hoögte aangelegd, zoodat werkelijk het verkeer met Zeeland en het interna tionaal verkeer over Vlissingen belem mering zouden ondervinden, indien een der diepliggende door den spoor weg doorsneden buitenpolders werd overstroomd. Eene verhooging van de spoorbaan tot boven stormvloedshoogte, waar door tevens de met schotbalken ver zekerde doorsnijdingen in de binnen dijken zouden kunnen vervallen, zou buiten verhouding kostbaar zijn. Over ongeveer 14 K.M. zou de baan, met de daaraan liggende emplacementen, met 2,75 M. a 3 M, verhoogd en de doorgangen en duikers waterkeerend ingericht moeten worden. De onder- geteekende acht den toestand in Zee land niet van dien aard, dat tot de uitvoering van eene dergelijk buiten sporig kostbaar werk moet worden besloten. De zeedijk van den Oostpolder is niet aangetast op eene wijze, dat door braak gedreigd heeftdie van den Stroodorpepolder is weder geheel on der het vroegere profil gebracht, ter wijl maatregelen genomen worden om den dijk onverwijld zoodanig te voor zien, dat vertrouwd mag worden, dat het oude weerstandsvermogen ruim aanwezig zal zijn. De Stroodorpepolder behoort trouwens niet tot de dieplig gende polders, daar hij niet onder dagelijksch hoogwater ligt. o Kanaal door Znid-Beveland. Art. 85. Het onderhoud der ijze ren sluitdeuren voor dit kanaal heeft niet te wengchen overgelaten, blijk baar wordt echter de levensduur van ijzeren sluisdeuren door eenige leden overschat. De platen zijn steeds door de noo dige verflagen zooveel mogelijk tegen het beeld van het vroolijke, aardige ventje, dat in den grooten armstoel zat, vertellend van zijn vrienden Dick en de appelenvrouw, zoo lief en on schuldig en goedhartig. En hij dacht aan het onmetelijke inkomen, aan de fraaie, trotsche kasteelen, aan de groote macht ten goede en ten kwade, die na verloop van tijd in de gevulde handjes van den kleinen Lord zouden worden gelegd „Het zal een groot onderscheid zijn, een groot onderscheid," prevelde hij. Weldra keerden Cedric en zijne moeder terug. Cedric was uitgelaten van vreugde. Hij ging in zijn eigen stoeltje, naast zijne moeder zitten en sloeg ouder gewoonte, de handen om zijn knieën. Zijne wangen gloeiden en hij genoot nog van Bridget's blijd schap. „Zij schreide," riep hij, „zij zeide, dat zij van blijdschap schreide. Ik had nog nooit iemand van blijdschap zien schreien. Mijn grootpapa moet toch wel een beste man zijn. Ik wist niet, dat hij zoo goed was. Het is veel veel prettiger om een graaf te zijn, dan ik gedacht had. Ik ben nu bijna blij bijna heel blij, dat ik er een word mettertijd III. Vertrek uit het buitenland. In den loop van de daaropvolgende week begon Cedric hoe langer hoe meer tot de overtuiging te komen, dat het toch wel een groot voorrecht was doorroesten beveiligd. Zulks heeft evenwel niet belet, dat de platen, die zich tusschen water en wind, dus op de meeat ongunstige en bloot gestelde plaats bevonden, o m door de inwerking van het zeewater, 45 jaren sterk zijn aangetast. Dit tijds verloop vormt voor- een ijzeren sluis deur een meer dan normalen levens duur, hetgeen op zich zelf reeds voor een voldoend onderhoud pleit Bij de driejaarlijksche peilingen van het kanaal bleek eene regelma tig voortgaande opslibbing plaats te vinden, ten bedrage van ongeveer 2000 M3. per jaar. Yoor de 45 jaren dat het kanaal bestaat, maakt dat een totaal van ongeveer 90.000 M3. Die opslibbing is het sterkst nabij de Wester-^ chelde, alwaar het inko mende schutwater de meeste slibdee- len bevat. Door die opslibbing is de oorspronkelijk diepte van 6,50M. nergens meer aanwezigdie diepte is op enkele punten teruggebracht tot 4,70 k 5 M Tot nu toe heefi die verondieping geen bezwaren opgeleverd, dan in het geval, dat bij afgelaten kanaal stand de monitor „Reinier Claeszen" geen voldoende vaardiepte meer vond. Bij de talrijke herstellings- en ver- beteringswerken, welke de laatste jaren aan dit kanaal zijn verricht en nog meerdere jaren zullen moeten worden uitgevoerd, is meermalen afla ten van het kanaalwater noodzakelijk Bij eene wateraflating van 1,20 M. blijft dan op de bovenbedoelde ongun stigste punten nog slechts 3.50 k 3.80 M. waterdiepte en dus slechts 3.40 M. vaardiepte aanwezig. Deze diepte is wel in het algemeen voor de Rijnschepen nog voldoende, doch niet voor de dieper gaande schroef- booten. Zij is voor zeeschepen, die hier een enkele maal passeeren, vol strekt onvoldoende. Eene stremming van de vaart tengevolge van het vastraken van een vaartuig moet op dit smalle ka naal, waar jaarlijks meer dan50 000 schepen passeeren, onder alle omstan digheden, worden voorkomen. Yoor het vervoer van de roldeu ren, welke bij de nieuwe sluizen zullen worden toegepast, is voorts eene diepte van 5,50 k 6 M. ge- wenscht, terwijl ook de oorlogsvaar tuigen op de bruikbaarheid van dit kanaal moeten kunnen rekenen. Onder die omstandigheden is het tot de oorspronkelijke diepte terug brengen van dit kanaal zeer ge- wenscht. een graaf te zijn. Het kostte hem telkens moeite zoo maar voetstoots aan te nemen, dat er voor hem bijna geen wensch bestond, die niet ge makkelijk vervuld kan wordentot het rechte besef van deze verwonder lijke waarheid kwam hij eigenlijk in het geheel niet. Na eenige gesprek ken over dit punt met den heer Ha- visham begreep hij; echter wel, dat hij alles doen mocht, wat hij graag wilde en toen hij zoover was, begon hij tot het volvoeren van zijne plannen over te gaan met eene mengeling van kinderlijken eenvoud en wijs overleg, waarin de heer Havisham groot plei- zier had. In de laatste week vóór hun vertrek naar Engeland deed hij allerlei zonderlinge dingen. Nog lang herinnerde de advocaat zich den morgen toen zij samen een bezoek gingen brengen aan Dick en daarna bij het stalletje van de appelvrouw bleven stilstaan, om haar te vertellen, dat zij een kraampje zou hebben met een kachel1 en een schoudermantel en eene som' geld, die in haar armoede een. schat toescheen. „Want ziet ge, ik moet naar Enge land gaan en een lord worden," zei Cedric tot verklaring van dit wonder. „En ik zou het niet prettig vinden als ik, telkens wanneer het regende met zorg aan uw gebeente moest denken. Mijn gebeente doet nooit zeer en ik weet dus niet, hoe die van u eigen lijk isma.ar ik heb altijd medelijden met u gehad en ik hoop, dat gij spoe dig weer beter zult worden." •Het is toch zulk een goede appe Een instructie. De regeering schijnt de instructie te hebbeu gelast tegen den burgemeester van Zaandam. Vrijdag zijn de burgemeester en zijn zoon door den rechtercommissaris te Haarlem gehoord. (Zooals men zich zal herinneren heeft de burgemeester in het begin van dit jaar voor zijn minderjarigen zoon een pas verkregen voor een meerderjarige en hem als particulier secretaris meegenomen naar St. Pe tersburg, toen namens de gemeente Zaandam een deputatie den czaar dank zou brengen voor de schenking van het standbeeld van czaar Peter den Groote. De heer Duys bracht indertijd deze kwestie in den Raad ter sprake M. C. o— Een slimme dresseur. Een dieren vriend wist zijn hond een paar goede en een paar slechte hoedanigheden aan te leeren. Toch wilde hij gaarne als dresseur naam maken. Hij leerde n.l. zijn hond een oude portemonnaie op eene gekozen plaats verstopt opzoe ken. In den beginne op kleinen einde lijk op grooten atstand wist de hond de verstopte portemonnaie (telkens op dezelfde plaats neergelegd) te vinden zoodat na verloop van tijd de hond op een half uur afstand de porte monnaie wist te halen. Bij gelegenheid, in gezelschap van meer menschen (terwijl zijn hond te huis was gebleven) wandelde de zoo- genaamden dresseur denzelfden weg alwaar steeds de portemonnaie werd verstopt en wist stiekum het gesprek op zijn gedresseerde hond te doen uitkomen en wilde tevens het bewijs leveren van het vernuftig beest en verstopte aldaar zijn portemonnaie op een afgelegen plaats. Thuis gekomen gaf hij het commando aan zijn hond en spoedig kwam in volle vaart de hond aanloopen met de gevonden portemonnaie. Het overtuigend gezelschap was vol verbazing en Dresseur en hond werden algemeen beroemd. Ondergeteekende beveelt zich be leefd in ieders gunst aan voor het herstellen van alle soorten Uurwerken, Constateurs, Phonographs enz. Tevens keus van alle soorten NIEUWE HORLOGEN en reparatie aan zeer lagen prijs. L. Engels, horlogemaker te HULST aan de Statie. bij minstens 25 kg. tegelijk. Adres bureau Volkswil. lenvrouw," sprak hij tot den heer Ha- visham, terwijl zij weer voortwandel- den en de eigenares van het stalletje sprakeloos van verbazing en blijdschap achterlieten. Zij durfde ternauwer nood gelooven aan het wonder, dat daar zoo opeens uit de lucht was komen vallen. „Eens toen ik op mijne knie gevallen was en mij geducht be zeerd had, heeft zij mij éen appel precent gegeven. Dat heb ik altijd onthouden natuurlijkiemand, die vriendelijk voor ons geweest is, ver geten wij nooit." Lief, onschuldig kindHet was nooit in zijn hartje opgekomen, dat er menschen bestaan, die vriendelijk heden, weldaden, maar hoe eer hoe liever vergeten. Het onderhoud met Dick droeg een zeer eigenaardig karakter. Dick had juist weer allerlei moeilijkheden gehad met Jack en was terneergedrukt toen zij kwamen, Zijne verbazing, toen Cedric hem met de meeste kalmte vertelde, dat zij gekomen waren om hem te geven, wat hij zoo vurig ge- wenscht had, het middel om aan al zijne zorgen een eind te maken, was met geene pen te beschrijven. De manier, waarop Lord Fauntleroy hem het doel van hunne komst mede deelde, was eenvoudig. De heer Ha- visham verwonderde zich over de flinkheid, waarmede hij in een paar woorden zijne bedoeling uiteenzette. Het bericht, dat zijn vriendje een lord geworden was, en als hij maar lang genoeg leefde ook nog gevaar liep den graventitel te krijgen, had ten ge Eene party te Koop aau zeer lage p r ij z e n, bij Heikant, Jansteen. Bijzoudcre reniedicn van de Apotheek Albert van Bel, StatiestraatlO» St.FMikoIaas. Zwarte Maagpoeders. Indien gij lijdt aan slechte spijsver- teering, zuur aan de maag, watergal, zwaarte, opzwellen en pijn aan de maag na het eten, slechte smaak in den mond, pijn in den rug en in het hoofd, steeken aan de maag en in de darmen, neem dan de zwarte Maagpoeders van a. van Bel. 75 cent de doos. Zenuwkoortsen op de tanden, in het hoofd, in den rug, steeken in de zijde, flerecijn in het hoofd enz., alle deze pijnen, zelfs wanneer men zonder baat alle soorten van pillen en poeders gebruikt heeft, worden genezen door de Antiné Yralgine, bereid door A. van Bel. 1 frank of 50 ct. de flesch. Hoestpillen. Indien gij hoest of fluimt, indien gij bevangen zijt en uw adem piept, indien gij een valling, loospijpontsteking, keel ontsteking hebt, indien gij aangetast zijt door influenza, griep asthma enz. neem dan de Hoestpillen der Apotheek A. van Bel. 1 frank of 50 cent. Witte Zenuwepoeders. Soeverein middel tegen alle zenuw pijnen, migraine, schele hoofdpijn, tand pijn, moeilijke maandstonden enz. 1 frank de doos. Voor het zich opgeven als abonné, het plaatsen van advertentiën en het betalen van abonnementsgeld voor DE VOLKSWIL, kan men zich wenden bij den heer Komt bij ondergeteekende eens zien en gij zult verbaasd staan over de lage prijzen. Komt zien en gij zijt overtuigd. OUDE VELO's worden ingeruild. Reparatiën spoedig en goedkoop. BUITENBANDEN van af f 1,60. BINNENBANDEN van af f 1,40. Ik verkoop ook NAAI- en WASCH- MACHINEN aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, Gentschestraat HULST. Adreskaarten. Aanplakbilletten. Brieven. Briefkaarten. Bonboekjes. Bruiloftsliedjes. Bidprentjes. Rouwbrieven Dankbetuigingen. Enveloppen. Entréekaarten. Kwitantiën. Loonboekjes. Memorandums. Nota's. Ondertrouwkaarten. Programma's Prijscouranten. Rekeningen. Reglementen. Reisberichtkaarten. Stempels. Strooibilletten. Staalkaarten. Vrachtbrieven. Vrachtadressen. Visitekaarten. Wissels. volge, dat Dick mond en oogen zóó wijd opensperde, dat zijn pet afviel. Terwijl hij die opraapte deed hij een ietwat zonderlingen uitroep. Ten min ste de heer Havisham vond dien zon derling Cedric hoorde hem niet voor de eerste maal. „Loop naar je zuster, hoor Zijne Lordschap scheen wel wat verlegen over het weinig aristocratische antwoord van zijn vriend, maar hij hield zich goed. „Iedereen denkt eerst, dat het niet waar is. Mijnheer Hobbs, dacht, dat ik niet recht wijs was. Eerst ver beelde ik mij, dat ik het niet prettig zou vinden, maar nu ik eenmaal aan het denkbeeld gewend ben, valt het mij mee. Degene, die nu graaf is, is mijn grootpapa en hij wil graag, dat ik alles doe waar ik pleizier in heb. Hij is heel goed en vriendelijk, ai is hij een graaf en hij heeft mij heel veel geld gestuurdmijnheer Havis ham heeft het en ik mag er u wat van geven om Jack af te koopen." En het eind van het geval was, dat Dick Jack werkelijk afkocht en zich zeiven in het onverdeeld bezit zag van de zaak, eenige nieuwe borstels, een keurig uithangbord en een pak nieuwe kleeren. Het kostte hem in den beginne, evenals aan de appe lenvrouw, moeite om aan zijn geluk te gelooven hij staarde zijn weldoener aan, met een gevoel alsof hij droomde.... Het scheen, dat hij niet tot het besef van de werkelijkheid kwam, vóórdat Cedric hem de hand toestak en harte lijk afscheid van hem nam. „Vaarwel, Dick," sprak hij toen, en hoewel hij zijn best deed om den ge wonen toon te spreken, was er toch een zeer merkbare trilling in zijne stem en een vochtige glans in zijne groote bruine oogen. „Ik hoop, dat de zaak goed zal gaan. Het spijt mij, dat ik weg moet, maar misschien zal ik nog wel eens terug komen, wan neer ik een graaf ben. Ik hoop, dat gij mij eens schrijven zult, wij zijn altijd zulke goede vrienden geweest. En mocht gij dit eens willen doen, dan is dit mijn adres." Hij gaf hem een stukje papier. „Ik heet nu ook niet meer Cedric Errol maar Lord Fauntleroy en nu vaarwel Dick Dick knipte eens met 'de oogen, en toch schenen ook zijne wimpers vochtig te. worden. Hij was geen welopgevoede schoenpoetser en hij zou verlegen gestaan hebben, indien hij had moeten zeggen wat hij op dit oogenblik voelde misschien was dat de reden, [waarom hij het maar niet eens probeerde en alleen met de oogen knipte en het |brok trachtte door te slikken, dat hem opeens in de keel was geschoten. „Ik wilde wel, dat gij niet heenging," zei hij met heesche stem. Toen knipte hij weer met de oogen. Wordt vervolgd.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1911 | | pagina 6