„DE KLEINE Wil," ïTj.abriaanse Dankbetuiging. Oude Velo's K. FONTIJN Van alles wat. Itu l»riek.' Briefwisseling. Verknopingen. Marktberichten- Advertentiën- ROOKT Gevraagd S. Detaeye Co. Ter Neuzen, Beste Blauwputjes i De STALEN van linnen, halflinnen en andere witte goederen, J. C. BBIOM-STROECKM, tweeden en derden vliegmachine. Zij bewppg zich niet hoog, want de bestuurder was dui delijk zichtbaar. Door het verba zende snorren van den motor werd veler aandacht op het wonderlijke toestel gevestigd, dat weldra in wes telijke richting uit het oog was verdwenen. Bij onzen maalder moest een der molensteenen gescherpt worden. Bij het oplichten schoot hij uit de schalk en kwam met donderend ge raas op de zolderplanken terecht Gelukkig bekwam geen der aanwe zigen eenig letsel, ofschoon de ruimte, waat deze steenen draaien, zeer beperkt is Het kostte nog al arbeid, eer het gevaarte van omstreeks 1500 kilo weer op zijne plaats was terug gebracht. O Ver zanding der schelde. Te Schelde verzandt, aldus lezen we in het „Handelsblad yan Antwerpen Zeer belangrijke werken zullen eerlang beneden de monding van de Rupel verricht worden. Daar zullen groote baggerwerken moeten uitge voerd worden De onkosten voor een en ander worden geraamd op een millioen francs, o Een slagvaardige. Lastige dame, met hoekige, mottige tronie Mina, wat ben je toch een vuilpoes. Die spiegel is zóo smerig, dat ik er mij zelve niet eens in zien kan MeisjeNu, juffrouw, daar mocht u mij wel erg dankbaar voor zijn, in plaats van er zooveel herrie over te maken. o Een arrestant overleden. Men schrijft uit Jutfaas aan de Stichtsche Courant: Deze week omtreeks vijf uur werd door den gemeente-veldwachter Oos terkamp gearresteerd wegens „dron kenschap" zekeren Hillebrand, schipper van beroep. Naar men in het dorp verzekerde, was hij iemand die nooit gebruikmaakte van sterke drank een verzekering die ook door zijn patroon, den heer Wil- lems, bevestigd werd. Een broeder van den gearresteerde met een zoontje van hem kwamen circa 7 uur op het Gemeentehuis vra gen of de gearresteerde Hillebrand niet vrijgelaten kon worden. De veld wachter Jacobs die deze 2 menschen te woord stond, verzekerde dat dit niet kon, daar hij niet wilde ingrijpen in de handelingen van zijn collega Oosterkamp. Toen daarop de veld wachter Jacobs in het cachot ging kijken naar den gearresteerde, dacht hij dat deze sliep, doch bij nadere beschouwing bleek dat Hillebrand was overleden. Dr. Idenburg, direct geroepen, kon niet anders dan den dood constateeren. De overledene stond als zeer op passend bekend en laat een vrouw na met acht kinderen. o Een verdiende les. De „Croix" schrijft Op de teekenschool te Viane in Tarn vroeg onlangs de ondermeester in de volle klas met een groven glimlach aan een der kinderen, die het Cate chismus-onderricht voor de eersteCom- munie volgt „Zeg eens, gij daar, was Jesus Chris tus een mensch of een beest?" Het eene kind, verontwaardigd over deze godslastering en de afschuwelijke beleediging, bedreigt dien meester met zijn klomp en zegt „Gij zijt het beest De meester straft den leerling, die laat thuis komt en weenend de zaak aan zijn moeder vertelde. De moeder onderzocht de zaak en den'volgenden morgen gaat zij met drie of vier buurvrouwen den meester tegemoet, die zijn gewone wandeling doet. Zij gaat recht op hem af en de moeder zegt „Gij hebt aan mijn zoon gevraagd, of Jesus Christus een mensch of een beest was De onderwijzer kon dat niet ont kennen en stamelde iets van „Wat gaat jou dat aan „Wat dat mij aangaat, mijnheer Gij hebt je als een kwajongen tegenover mijn jongen gedragen en als mijn kind als een kwajongen handelt, dan doe Jk hem dit. En het gebaar bij het woord voege n,d, geeft de moeder in het bijzijn der ge tuigen den meester een oorvijg, die klonk als een klok. Des avonds werd door heel het dorp de les verteld, die de christelijke moe der den onderwijzer gegeven had en men wenschte haar geluk. De onderwijzer heeft overplaatsing aangevraagd. o— Een onverantwoordelijke daad. De „Prov. Groninger Ct." verneemt, dat gisternacht 40 boeren hebben getracht den dijk van het Rïjtdiep bij de „Pad- depoel" door te graven om water in de slooten hunner weidelanden te krij gen. De marechaussee ontdekte den aanslag toen reeds een groot gat ge graven was. Drie landbouwere zijn gearresteerd. o Dronkaards logica. DominéWat nu, Jan alweer dronken Schaamt ge u niet Jan: Wat zal ik jp zeggen, Dominé Ik kan het drinken niet laten. Ik ben al te oud geworden om mij te beteren. Dominé: Kom aan! Te oud! Men is nooit te oud om zich te beteren. Jan: ls dat heusch waar, Dominé'? Dominé Wel zeker Jan Nou, Dominé, dan kan ik er best nog een paar jaartjes mee wachten o Deftig Den 4 Augustus overleed de heer L. Joosten, die raadslid en lid van de Provinciale Staten was. De doodsadvertentie staat in het „Kanton Weert" van 5 Augustus, en in dat- zelfde nummer staan ook al twee advertenties van de bekende „vele kiezers" die respect, de heeren Pruijmboom en Suijlen aanbevelen als candidaten voor de verkiezing van een lid v. d. Provinciale Staten. Is het niet meer dan ergerlijk 't ls of een paar roofvogels op een prooi los- vliegen (Limburgs Belang.) o Erg galant. Een Duitsche gras maaier stapt in een gewonen waggon 3e klasse, waarin alleen een dame zit. „Hiendert oe het rauken auk, juf- frou vraagt hij, een kolossale houten pijp voor den dag halende. „O jaheel erg." „Dan mag oe wel makken dat oe er aus komt, want ich vang daadlich an. Voor de f 400 boeten of SO dagen hechtenis in de zaak pastoor Schetsen ainbtsrapport burgemees ter ?an Waesbershe. (De Jnstitie achtte niet strafbaar de klachten in zake Frnijtier en Ooievaar). Koewacht. Omdat het zoo laf geweest is op de feest van Ko f 0,10 Kapellebrug. Omdat vrouw Strijdonck zoo kwaad is voor de vijf gulden - 0,10 Stoppeldijk. Omdat de kasteel heer dezen zomer zoo mensch- lievend is geweest, dat niemand op zijn land mocht komen om het afgevallen graan op te ra pen - 0,25 Stoppeldijk. Omdat de kas teelheer tegenwoordig zooveel bidt(?), en de duivel daar zoo om lacht - 0,25 Stoppeldijk Van een abonné, dat de pastoor zal zorgen voor een school, omdat de doch ter der weduwe de kleinen kan leeren vrijen maar niet om te lezen - 0,25 Van vier uwer vrienden in garnizoen ie Vlissingen I. Al hebben wij het niet te breed, Toch zijn wij steeds gereed Te helpen aan de proceskosten mee, Tot de heeren zijn tevreé. II. Al is de Indische dienst ook nog zoo goed Toch hebben wij geen moed. Hij is 's morgens vroeg en 's avonds laat En toch mogen wij door den dag niet op straat. III. Al marcheeren wij ook nog zoo lang, Toch hebben wij het nooit te bang Te lezen steeds uw courant, En roepen u een weerziens toe tot in den burgerstand - 0.20 Sas van Gent. 1. Omdat M zoo mager wordt en Sjul ook - 0.10 2. Omdat Mannekepies het eerst Wauters bij de verkiezing de hand heeft gegeven - 0.20 3- Omdat J. S. zoo graag een borreltje drinkt en van een ander niet kan zien - 0,20 Westdorpe. 1. Omdat Lotje tegen de Volkswil is - 0,10 2. Omdat Edmond zijn vrouw zoo zoent, dat men het hoo en kan - 0,10 3. Omdat Valarie en Alida van M. N. gevraagd werden het lijkje te dragen en dit van zenuwachtigheid niet konden - 0,10 Ossenisse. Omdat uit Hulst drie groote Heeren, Waaronder twee met lange zwarte kleeren, Zich per auto tot laat in den avond bij den pastoor kwamen amuseeren. Zoodat hij des anderendags 'smorgens zijn Mis niet kon of- freeren, En hij aan de kerkgangers liet weten, dat hij zich had vergist door te veel te - 0,25 Boschkapelle. Van P. J. Des tombes. Omdat Joos en Fons van de kliek des Zondags in de herberg elkaar vragen en ant woorden, als ze langer hebben moeten werken dan tot zeven uur en er geen cent voor krijgen. Baas? is dat waar? - 0 10 1. Voor Charl en Saar. 2. Zoo de oude zongen Zoo piepen de jongen. 3. Omdat ze samen zooveel lol gehad hebben in Terneuzen. 4. Omdat de bolders on schuldig beticht werden. 5. Omdat hij zoo goed ruzie kan maken. 6. Omdat Arriaan boe boe zoo goed verrader kan spelen. Samen - 0.30 Hulst. 1. Omdat Frans zijn franken hier in Hulst verteert en Marien er mee naar Sint- Nicolaas smeert - 0,10 2. Omdat Adolf de machine baas zoo valsch kan kijken als een van zijne vrienden hem tegen komt - 0,10 3. Omdat het zulke lollige jongens zijn voor de buurt - 0.10 Vorige lijst -216,22 Totaal f218,92 O Ego Uw stukDr. Poels en van Dalsum de volgende week. O 22 Aug. 10 uur. Hoek. Huizen en inspan, v. d. Moer. 28 Aug. Half twee. Hulst. Huisraad. Poppe. 28 Aug. Half vijf. Clinge. Instel huisjes. Dumoleyn. Hulst, 14 Aug. Per 100 K.G. Tarwe f9,50 a f 10,00, Rogge f7,00 a f7,00, Wintergerst f 0,00 a f 0,00, Zomergerst f0,00 a 0,00. Haver f7,25 a f7,50, Erwten f 7,50 a f 8,25, Paardeboo- nen f0,00 a f0,00 Duivenboonen f00,00 a f 00,00 Witteboonen f 00,00 a f Bruineboonen f 00,00 a f 00,00, Boekweit f00,00 a f 00,00. Lijnzaad f00,— a f 00,00 Aardappels, f 5,00 a f 0.00 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 0, verkocht 0. Varkens 22, verkocht 9. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,45 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f 1,00. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,625 k f47.65. Ondergeteekende beveelt zich be leefd in ieders gunst aan voor het herstellen van alle soorten Uurwerken, Constateurs, Phonographs enz. Tevens keus van alle soorten NIEUWE HORLOGEN en reparatie aan zeer lagen prijs. li. Eiijtels, horlogemaker (e HULST aan de Statie. Aiivocnl-Proeurrur te MIDDELBURG, is KliStK.V nn\üu; bij KEULE» A A 8 to HILSÏ to sprehfi). o Ondergeteekende P. J. F E R K E T, j landbouwer te St. Jansteen (Heikant), betuigt zijne buitengewone tevreden heid aan de naaml. venn. „YEREE- NIGDE NEDERLANDEN* te Hulst (Zeeland) voor de prompte uitbetaling van zijn onteigende koe en beveelt deze maatschappij ten zeerste aan. St. Jansteen, 14 Augustus 1911. P. J. FERKET. P.S. Agent der maatschappij te St. Jansteen is de heer E.DE RECHTER. de beroemde Uitsluitend verkrijgbaar bij de Wed. E. C. VERW1LGHEN alhier. 1IÜCCA GülD I cent. WILHELMI.VL I'/, cent. AFKA LV» rent. voor Ert velde bij Selxaoto 50 centiemen in het uur. Zich te wenden op de werken van te Rieme-Ertvelde. bekomen dadelijk voor ge- ruimen tijd werk. Loon 25 tot 27 ets per uur Hol- landsche kantine op het werk. Zich aan te melden bij den onderbaas Hürzke te Orsoy a d. Rijn bij Mörs. Eene i»artij le koo|> aan zeer lage prijzen, bij Heikant. 8|. Jansteen. besteedt HOOGE PRIJZEN voor Antlkiteiten eu Antieke Meubelen. Brieven en boodschappen worden ingewacht bij BOEDING, Vrachtrijder van Hulst op Ter Neuzen. 4 cent «Ie klio. ld ij Li Ij lO cent per stuk. verkrijgbaar bij j. DE SMET—Laget, Station Hulst. uit de linnenfabriek van de Firma VAN DIJK—Manders en Co. te W a a 1 r e zijn op aanvraag verkrijgbaar bij Steenstraat HULST. De goederen worden rechtstreeks van de fabriek franco aan huis geleverd. Bij bestelling van geheele stukken linnen eene extra korting van 4 Beleefd aanbevelend, Komt bij ondergeteekende eens zien en gij zult verbaasd staan over de lage prijzen. Komt zien en gij zijt overtuigd. OUDE VELO's worden ingeruild. Reparatiën spoedig en goedkoop. BUITENBANDEN van af f 1,60. BINNENBANDEN van af f 1,40. Ik verkoop ook NAAI- en WASCH- MACH1NEN aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, Het kantoor der erven Mr. J. G VAN DEINSE te Hulst zal den Maandag van Iedere maand geopend zijn van EEN tot TWEE uur. Bijzondere remédiés van de Apotheek Albert van Rel, Statiestraat 10, St. Mkolaas. Zwarte Maagpoeders. Indien gij lijdt aan slechte spijsver- teering, zuur aan de maag, watergal, zwaarte, opzwellen en pijn aan de maag na het eten, slechte smaak in den mond, pijn in den rug en in het hoofd, steeken aan de maag en in de darmen, neem dan de zwarte Maagpoeders van A. van Bel. 75 cent de doos. Zenuwkoortsen op de tanden, in het hoofd, in den rug, steeken in de zijde, flerecijn in het hoofd enz., alle deze pijnen, zelfs wanneer men zonder baat alle soorten van pillen en poeders gebruikt heeft, worden genezen door de Antiné Vralgine, bereid door A. van Bel. 1 frank of 50 ct. de flesch. Hoestpillen. Indien gij hoest of fluimt, indien gij bevangen zijt en uw adem piept, indien gij een valling, loospijpontsteking, keel ontsteking hebt, indien gij aangetast zijt door influenza, griep asthma enz. neem dan de Hoestpillen der Apotheek A. van Bel. 1 frank of 50 cent. Witte Zenuwepoeders. Soeverein middel tegen alle zenuw pijnen, migraine, schele hoofdpijn, tand pijn, moeilijke maandstonden enz. 1 frank de doos.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1911 | | pagina 3