m1,1 u,,,D ,,u,""v itfame r":' Leon van Bel-Bruwiere, Gewestelijk Nieuws. Van alles wat. Burgerlijke stand. Rubriek. iVI arkt.be richten. Verkoopmaan Advertentiün Terstond gevraagd 'iit kT'ïontïjn Ter Meuzen, tweeden en derden Gevraagd S. Detaeye Cu. Beste Blauwputjes ZATERDAG 12 Ml 1911 Een Woonhuis Oude Velo's Ir. IADBIAAESE HET LEVEN VAN PRIESTER. DIENS Tramnnulflg in Zeeuwsch-Vlaanderco. In eene vergadering van vertegen woordigers der gemeenten en andere lichamen, die betrokken zijn bij een tramverbinding tusschen St. Nicoiaas en Hulst, is aan de heeren mr. P. Dieleman, advocaat en lid der Ged. Staten te Middelburg, en Mélait, inge nieur te Luik, opgedragen plannen te ontwerpen van een stoomtramweg tusschen beide genoemde plaatsen met voortzetting tot de Paal. (Handelsblad) CLINGE. Bij de excamens voor de hoofdacte te Arnhem siaagde o.a. de heer Fr. Zaman van hier, thans mili cien te Middelburg. Hij behaalde die acte op 20 jarigen leeftijd. Zeker flink gewerkt. O l)e beroemde zeeslang. Onze be richtgever te IJ muidén schrijft: In Amerikaansche alsmede in vele Nederlandsche dagbladen leest men nog al eens dat schepen bij binnen komst rapporteeren de beroemde zee slang op den Noord-Atlantischen Oce aan te hebber, gezien. Kapitein J. Schmidt van het Neder landsche tankstoomschip „Charlois", dat hier Zaterdagavond van Philadel phia binnenkwam vertelde ons het volgende Óok wij hadden de gelegenlu-id op de reis naar Noord-Amerika den 28en Juni van dit jaar op 46 gr. 20'Noor derbreedte en 34 gr 1' Westerlengte bij kalm weder een oogenschijnlijk monsterachtig dier van 200 tot 300 meter lengte te kunnen waarnemen. De staart sloeg steeds het water eenige meiers omhoog. De kop van het reuzenbeest, die telkens boven de oppervlakte van het water kwam gooide het water ver om zich heen. Tusschen kop en staart waren twee kronkelingen te zien. Het geheel geleek volkomen op de beschrijvingen van zeeslangen, die bij vorige gelegen heden gezien waren en wij waren allen dus aan boord in de grootste spanning. Onze koers was recht op het wonderbeest toe en toen wij er ongeveer 20 meter van verwijderd waren gaven wij met ons winchester- geweer eenige schoten die het beest in het lichaam troffen. Het bloed kleurde de zee hel rood. Het reuzendier spiltste zich in vieren en deze deelen zwommen heel aardig in een colonne van vier weg. Het waren naamlijk.... vier walvis- schen achter elkander van welke de voorste nu en dan den kop boven water gooide terwijl de achterste wild met den staart zwiepte en de middel sten rustig zwommen. De gelijkenis alsof zij één visch vormden was zoo treffend dat wij in de eerste oogen- blikken beduusd waren. Zouden er echter niet meer rappor ten omtrent het zien van zeeslangen op een dergelijk gezichtsbedrog ge- basseerd zijn (Handelsblad). o Pans Pius en de srift der weduwe. Toen indertijd pater Brandi, de uit gever der „Civilta Catolica" den Paus 80.000 frs. bracht als opbrengst van de 5e lijst voor de slachtoffers van Calabrië, sloeg Pius vol vreugde zijn oogen op de gedrukte lijst en zeide „Daar moesten wel ruime giften onder zijn om zoo'n groote som bijeen te krijgen." „Ja, H. Vader", antwoordde de re dacteur, „maar de grootste gift is toch van een arme vrouw," en te gelijk wees hij op een brief van een pastoor aan den voet der bladzijde, waarin deze mededeelde, dat hij de vijf stui vers te laat ontving om ze nog met de andere giften te verzenden. Dié 25 centen waren van een arme vrouw, welke de preek waarna de colecte gehouden werd, had bijgewoond maar geen cent bezat. Een paar dagen later echter had ze een halve Lire verdiend en.haasle zich daarmede naar den pastoor, om hare bijdrage voor de arme slachtoffers van Calabrië op te zenden. En zoo kwa men hare vijf stuivers op de lijst tusschen giften van duizenden Liren te staan. De Paus las het schrijven. „Pater", antwoordde hij die geroerd, „gij hebt gelijk dat is de schoontse gift, die gij gekregen hebt, want het is een let terlijke herhaling van het offer der weduwe uit het Evangelie." Daarna opende de Paus een lade van zijn schrijftafel, nam daaruit een groote zilveren herinnerinesmedaille aan h; t tweede jaar a zijn Pausschap, zooals de kardinalen die plegen te ontvangen, en overhandigde die aan Pater Brandi met de woorden „Zend haar dit van mij zeg haar, dat de Paus haar dankt voor hare groote edvliTi' edigheid en h.v;r van harte zijn z gen geeft." o Voor Geest en Hart. Terwijl een dwaas zich altijd kwelt Om grooter goed en meerder geld, Zoo leeft een wijze vergenoegd Met wat hem God heeft toegevoegd. o De hand aan den ploeg met blijden moed. God zal zegenen, wat gij doet. o Aardig volksgebruik. In Tyrol, bij de Italiaansche grenzen, in een zijdal van de Etsch, heerscht een aardig volksgebruik. Als daar een bruid naar de kerk gaat om te trouwen, wordt haar, eer zij den drempel van het ouderlijk huis overschrijdt, een zakdoek van nieuw linnen gegeven. Dien zak doek houdt zij gedurende de kerkelijke plechtigheden in de hand om de ge bruikelijke bruidstranen er mede af te drogen. Na den bruiloftsdag legt de jonge vrouw dien ongewasschen tra- nendoek op de bovenste plank van haar linnenkast, om hem nooit weder te gebruiken hoe dikwijls de kast ook geledigd of gevuld wordt hij alleen blijft op zijn plaats. De kinderen groeien op, trouwen, de dochters krijgen van moeder nieuwe tranendoeken in haar eigen huishouden meede doek van moeder blijft op de oude plaats. Maar hij heeft, nog slechts de helft zijner bestemming vervuld de andere helft blijft nog over. Een geheele familie sterft uit misschien de eenmaal zoo frische bruid is oud geworden. Zij overleeft misschien haar echtgenoot, haar kinderen, allen sterven voor haar en nog heeft altijd het laatste geschenk, dat zij als meisje van haar moeder gekregen heeft, het tweede gedeelte zijner taak niet kunnen ver vullen. Maar dit oogenblik komt eindelijk ook. Eindelijk sluiten zich de matte oogen van het oude moedertje tot den laatsten eeuwigen slaap. Dan dekt dezelfde doek, die een maal de tranen van geluk der jeug dige bruid op haar trouwdag heeft afgedroogd, de bleeke lippen en ge sloten oogen der doode oude vrouw en gaat met haar het graf in, als de groet van dendageraad des levens aan het morgenrood van een beter bestaan. —O Hulst. Geboorten. 16 Juli. Cesar Nicoiaas Marie, d. van Joseph Nicoiaas Meerschaert en van Karolina Godeliva Schopman. 20 Juli. Paulina Victoria, d. van Aloijsius AAortier en van Josep- hina Johanna Nijs. 23 Juli. Anna Augusta Rosalia, d. van Josephus Burm en van Rosalia van Huffel. Overlijden. 16 Juli. Jacobus Theo- dorus d'Hert, oud 59 j., echtg. van Apolonia van Damme. 25 Juli. Johanna Sara de Bruijn, oud 81 j., d. van Jo hannes en van Neehje de Beaufort (beiden overleden). 29 Juli. Julia Jo hanna Heirtnan, oud 9 m., d. van Josephus Xaverius en van Catharina Vermeulen. Voor de f 400 boeten of 80 dagen hechtenis in de zaak pastoor Schets en nmbtsrapport burgemees ter van Waesbêrghe. (De Justitie achtte niet strafbaar de klachten in zake Fr u ij tier en Ooievaar). St. Gilles. Omdat P. van Geijt enz. f 0.10 Boschkapelle. Van een ge trouwen abonné - 2.50 Van 4 polderjongen van Vog ues, België, omdat het aan A. de Beule voor de derde maal niet gelukt is om gemeenteraads lid van St. Jansteen te worden 40 centimes - 0.19 Hulst. a. Omdat Dolf uit de Bierkaaistraat zoo kwaad was als er te St. jansteen en Hulst Volkswilmannen gekozen waren en zeide, ze moesten van Dal- sum de stad uit slaan - 0.15 b. Omdat Dolf zoo graag overal naar toegaat, maar zijn vrouw moet van hem thuis blijven - 0.10 Graauw. Omdat mijn buur vrouw geen hoefken kan krij gen - 0.10 Börchkaprlïe Omdat crvr.'u- wen zijn, die den gebeden dag kommeeren - 0.08 Berg-Gladbach. a Omdat er hier ook katten zijn, die de bed den van de polderjongens zoo netjes onder kunnen zetten - 0.10 b. Omdat de dochter er niets van had gezien - 0.22 c. En ik wel den volgenden morgen bij onderzoek een heer lijken reuk opmerkte - 0.23 d. En den boel zelf nog kon schoonmaken - 0 10 e. Omdat dochters van een schaftmeester de tong uitsteken als een brood gevraagd wordt - 0,10 f. Omdat Jan Zondags vol gens oude gewoonte zijn pattat- ters koud eet - 0.10 g. Omdat de polderjongens zoo goed overeenkomen - 0.10 h. Omdat tegenwoordig de eiers van de polderjongens in de pap gekookt worden - 0.22 i. En ik dacht wat een vieze mode is dat en aai het wat fijn is - 0.17 Van een Langemuntsche pol derjongen. a. Omdat Jozef de Vos zoo goed ganzen kan pak ken - 0.25 b. Omdat Vermorken geko-* zen is - 0.25 c. Om Siesoom van Drogen- dijk te bedanken, Voor het klappen van zijn klan ten, En het zijn zaken die hem niet raken - 0.25 d. Omdat P. V. uit Schwedt zulk een schoon kaartje heeft gekregen van zijn aanstaande schoonzuster - 0 25 Sas van Gent. Omdat wij van de lekkere blauwe druiven van B. hebben mogen proeven, en nog 2 anderen omdat's, 10, 5 en 5 cent - 0.20 Boschkapelle. Omdat hij zijn diploma heeft behaald te Gent en nog steeds om les gaat te Axel - 0.10 St. Jansteen. Omdat het ge laat van Antiochus aschgrauw werd toen hij den Machabeër tegen kwam - 0.10 Van B. de Graef, Magelang (zie Vrije Woord) - 1.25 Walsoorden. Omdat Mie bij het naar huis brengen van Door zoo hartelijk werd gekust - 0.15 Stoppeldijk. Van een abonné, omdat de boeren uit Cambron een goed daggeld geven aan den werkman, en de kasteelheer een klein daggeld met scheld woorden op den koop toe - 0.50 Hulst. 1. Omdat men van Ordelievende meisjes soms kan leeren, Hoe men zich met schelden kan amuseeren - 0.10 2. Omdat onder het Comité Janssens de Ordelievende bur gers een vereeniging hebben opgericht om de put te dempen nadat de kalveren zijn verdron ken - 0.15 Qraauw. Omdat als alle men- schen eens wisten wat er de laatste tijden is omgegaan in het goud en zilver geld, dan zou men niet verwonderd zijn waarom personen in de laatste jaren zulk een goeden vooruit gang hebben gemaakt. Om de rechtvaardigheid - 0.20 Koewacht, a. Omdat de ar beider van den pastoor de doodklok luidt om half een in plaats van half twaalf - 0,10 b. Omdat hij en Elisa goede vrienden zijn - 0,10 Fort. Omdat de smid uit Absdale zoo goed fietsen kan maken - 0,10 Vorige lijst f203,98 Totaal -212,47 Hulst, 31 juli. Per 100 K.G. Tarwe f 9,25 a f 9,50, Rogge f 7,00 a f 7,25, Wintergerst f 8,40 a f 8,50, Zomergerst f 0,00 a 0.00. Haver f 7,00 a f 7,00, Erwten f 15,00 a f 0,00, Paardeboo- nen f 0,00 a f 0,00 Duivenboonen f 00,00 a f 00,00 Witteboonen f 00,00 a f Bruineboonen f 00,00 a f 00,00, Boekweit f00.00 a f00,00. Lijnzaad f00T— a f 00,00 Aardappels, f5,00 a fO.OO Koolzaad per zak van 106 liters f00,00 a f00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 6, verkocht 4. Varkens 28, verkocht 15. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,40 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks f 0,95. Koers yan liet geld. Beïcdsch -eld per 100 frs. f47 571* a 47 60 0 7 Augustus. 11 uur. Hulst. Huis raad. Dumolcyn. 12 Augusiu 2 uur. St. Jansfeen (Heikant). Mest eu haver. Poppe. 12 Aug-ustus. 4 uur. Overslag. Huis. Van Dalsuni. (Zie adv.) 14 Augustus. 3 uur. Sas van Gent e» n woonhuis en aanhoorigheden. Dregmans. 14 Aug. 2 uur. Zaamslag. Molen en Woonhuis, v. d. AAoer. niet beneden 17 jaar. Hotel,, glartog'-Socsman" TER NEUZEN. besteedt HOOGE PRIJZEN voor Antikiteiten en Antieke Meubelen. Brieven en boodschappen worden ingewacht bij BOEDING, Vrachtrijder van Hulst op Ter Neuzen. Ondergeteekende beveelt zich be leefd in ieders gunst aan voor het herstellen van alle soorten Uurwerken, Constateurs, Phonographs enz. Tevens keus van alle soorten NIEUWE HORLOGEN en reparatie aan zeer lagen prijs. L. Kiigcls, horlogemaker te HULST aan de Statie. Het kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE te Hulst zal den Maandag van iedere maand geopend zijn van EEN tot TWEE uur. Voor l'irttehlc bij Kr k 50 centiemen in het uur. Zich te wenden op de werken van te Rieme-Ertvelde. •4 cent «Ie kilo. IO mil por stuk, verkrijgbaar bij j. DE SMETLaget, Station Hulst. o De Notaris H. A. VAN DALSUMte Hulst, zal op des namiddags om 4 uur, bij de Wee zen HIMSCHOOT, Overslag, Dorp, voor de erven LAHEIJNE—de la Ruelle, publiek verkoopen met SCHUREN, ERF en TUIN te Overslag, laatst bewoond door Sophia Laheijne, kadaster Sectie A 97 en 98 groot 9 aren 60 centiaren. Kene partij te koop aau zeer lage pryzen, bij D Heikant, fct. Jansteen. Komt bij ondergeteekende eens zien en gij zult verbaasd staan over de lage prijzen. Komt zien en gij zijt overtuigd. OUDE VELO's worden ingeruild. Reparatiën spoedig en goedkoop. BUITENBANDEN van af f 1,60. BINNENBANDEN van af f 1,40. Ik verkoop ook NAAI- en WASCH- MACHINEN aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, Statiestraat, 5 Ibis St. Nikolaas, o HOEDEN voor Damen, Juffers en Kinderen. LUIJERMAND, DOOP- en andere* ARTIKELEN. Advocaat-Procureur te HIDDELBLRG, is i;i,Hi:.Y IWPKJ bij SKKLKJIAllfS te HIJIiST te spreken. door PIETER DAENS, Lid der Belgische Kamer der Volksverteg enwoordiging. Wie op de hoogte wil komen van het leven en den grooten strijd van deze twintig-eeuwschen volkspriester en staatsman in België de naam zegt reeds voldoende bestelle dit boek met portret. Gunstig beoordeeld door de Belgische en Fransche pers. Het boek is in het Vlaamsch geschreven. Prijs fi 1.20. Wordt na ontvangst van postwissel franco toegezonden. Leideu J. A. WIJTEN BUBO. St. Jacobsgracht 20.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1911 | | pagina 3