.F. FLINKE DIENSTMEID. re een Woon- en ie het meest gelezen en sympathieke blad, van Zeeland. Ü1I Dl HL. STAATSCOURANT. Rubriek. Briefwisseling. Verkoopingen. M arktberichten- Ad verten tiën. DIT DE HAND TE I00P ffer Uil» te Hulst. Terstond gevraagd MAANDAGEN 3 EI 17 JÜL11911 Uit de hand te koop Dinsdag 18 Julilöll WI tweeden en derden ïr. J. AMIAANSE oude couranten en Grossgörschen, toen geheel het officieele Pruisen den kop verloren had, het geloof in en de hoop aan de toekomst niet te verliezen, maar ook die overtuiging bij anderen op te wek ken en aan te wakkeren. Te meer daar mannen van het hout van vader Jahn bij Hohenzollern van die dagen niet zeer bemind waren. En zoo was ook Jahn geen „man naar het hart van den landsheer." Hij werd ook een der martelaren van de regeering van Friedrich Wilhelm III; zooals Fritz Reuter tot levenslange vestingstraf werd „begenadigd", omdat hij op klaarlichten dag aan een Duitsche uni versiteit met de Duitsche kleuren had rondgeloopen", werd Jahn met zes jaren vesting gestraft, omdat hij den droom van een vereenigd Duitschland niet opsioot in het diepst van zijn hart, maar die uitsprak en voor de verwe zenlijking werkte. Toen Jahn uit de hechtenis kwam, waarin hij zes jaren doorbracht, was hij een gebroken man. Het is een roem van Friedrich Wil helm IV, dat hij poogde goed te maken wat zijn vader aan de beste mannen van zijn tijd had begaan. Aan Jahn was niet veel meer goed te maken. Hij was geknakt en gebroken; zijn veerkracht was weg. En tot zijn dood toe leed hij onder de gevolgen van de vrijheidsopvalting der toenma lige Pruisische Regeering. H. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking der vijfde klasse van 396ste Staatsloterij, op Vrijdag 16 Juni 1911, zijn geen prijzen van duizend gulden of daarboven gevallen No. 16256 een niet met eene premie van f 3000 gulden. Het Vrije Woord voor Abonnés. o Clinge, 23 Juni 1911. Mijnheer de Redacteur Wilt u zoo goed zijn het volgende in uw krant te plaatsen. Ik zal er u zeer dankbaar voor zijn. Zooals ieder weet, is het hier kiezing voor den Raad Nu heeft er een, die zeker gaarne zelf der in zou zitten een advertentie in 't Hulsterblad gezet. Die is zoo dwaas mogelijk. Die man is er niet achter. In 't openbaar ko men vertellen, wat ze gedaan heb ben en wat ze zullen doen Ons raadsleden, zullen wel wijzer zijn Waarvoor is die openbaarheid goed Daar is een tijdje geweest, dat alles zoo openbaar mogelijk ging. 't Was toen Brouns aan de Zelandia zat. Die kwam altijd luisteren als het Raad was. Ging het toen beter? We waren alle maal om te blijer, dat hij weg was. Hij keek de woorden uit den mond. Ge kost niet gapen of het stond er in. We kosten zoo tusschendoor niet eens over den o e s t ('k wil zeggen oogst) praten. Dat was vervelendIs er nu geen openbaarheid genoeg? Daar komt toch een verslagje in de Zelandia. Da's al wel. Neen, adverteerder, gij zijt er niet achter! Ik wil ook lid worden! Maar ik leg dat anders aan Ik zal mijn tijd afwachten tot er een sterft of verhuist, maar nou zal ik tegen de oude leden niet opkomen. Ik ben heel geschikt, hoor maar! Ik ben zooals bijna al de raadsleden, geen geboren C-lingenaar. Een groot gemak als de hoofdelijke omslag bij de lui niet be valt. Ik heb er geen schuld aan. Ik kende de lui niet. Ik vind alles goed wat de voorname lui bij ons zeg gen. Vroeger was ik nog al eens op posant maar ik merkte gauw dat het zoo niet zou gaan. Ik zeg zelfs niks over mijn hoofdelijken omslag later als ik raadslid ben, help ik hem van andere lui toch ook stellen. Ik zit c-r dan toch bij. Als er het een of ander is, dan luister ik zoo eens, hoe B. en W. er over denken. Zooals die denken, daar ben ik ook voor, waar ze tegen zijn, ben ik ook tegen. Zie, zon moet ge doen. Zet zoo geen dwaze advertentie's meer. Vooral komt niet op tegen d'ouwe leden, dat zijn de beste. Doe zooals ik en ge krijgt met tertijd kans. Daar zijn er maar een paar meer voor mij en 'k geloof, dat ik dan aan de beurt ben. Daarom teeken ik me alvast maar 't Veertiende Raadslid. o Hulst, Juni 1911. Mijnheer de Redacteur Gelieve s v. p. het volgende op te nemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Jan Content is ook eens naar de vergadering geweest van ordelie vende kiezers, maar zoo content is hij nog nooit van een vergadering naar huis gegaan als deze week. In de voorzaal dan had je een heel groepje van die ordelievende menschen zitten, waaronder ik ook zag verschillende toonaangevende personen en niet te vergeten ook onze vriend Joseph. In de achterzaal was nog een veel grootere groep vertegenwoordigd, en te oordeelen naar de gezichten van uit de voorzaal, zullen die wel aangezien zijn als allemaal onordelievende kiezers. Op de vraag dan van den inleider om personen te benoemen die de ver gadering verder zouden leiden, dacht ik zoo bij mij zeiven Nu zal onze vriend Joseph en zijne vrienden eens op de bres komen, en zullen zij de kiezers op hun plicht wijzen om toch vooral personen in den gemeenteraad te brengen die de belangen van de gemeente met hart en ziel zullen be hartigen. Maar heeremijntijd, wat viel me dat tegen!!! Ons voormalig Statenlid, voorzitter der kiesvereeniging, bekend door het achtervolgen van dhr van Dalsum met zijn lezingen, tot zelfs in St. Jansteen in de oude school, en anders zoo welbespraakt, heb ik geen woord in het midden hooren bren gen. Wie had dat ooit van z'n leven gedacht Zou onze goede vriend ge dacht hebben dat het toch niets uit haalde De inleider moest dus de vergade- dering maar tot het einde toe leiden. Voorstellen konden niet ten uitvoer gebracht worden, daar dat toch tot een fiasco zou gekomen zijn door de onordelievende kiezers. Het eindresultaat van de vergadering was, dat er 14 (zegge veertien) candidaten gesteld zijn, waarvan de inleider aan het hoofd zou moeten prijken. Mannen van de Volkswilpartij en Vereeniging voor Gemeentebelangen Binnenkort hebben wij nu te kiezen wie de lakens verder zal uitdeelen. Wij zullen weer eens toonen wat wij kunnen, door mannen naar ONZE keuze in den raad te brengen, opdat ze voor de tweede maal kunnen zien dat waarheid .en recht moeten zegevieren. Allen als één man op onze candi daten gestemd, en de victorie is weer aan ons JAN CONTENT. Voor de f 400 boeten of 80 dagen hechtenis in de zaak pastoor Schets en ambtsrapport burgemees ter yan Waesberghe. (De Jostitie achtte niet strafbaar de klachten in zake Frnijtier en Ooievaar). o Ossenisse. Omdat er zoo lekker ge danst is in de speelzalen f 0,25 Genève, Zwitserland. Van Arn. Snep, met groet uit Zwitserland aan alle oude bekenden en aan de trouwe lezers van de Volks wil - 1,56 Boschkapelle. Van een van Dalsumvriend - 0,25 Hulst. Buurvrouw dubbele poort - 0,15 Berg-Gladbach. Door tus- schenkomst van L. B. betaal ik ook mee - 0,20 Berg-Gladbach. Omdat onze Jan mooie konijntjes koopen kan - 0,20 Berg-Gladbach. Omdat Frans ken zoo graag kaneelpap eet - 0,10 Berg-Gladbach. Wies zonder blaagen wil ook een beetje bij dragen - 0,10 Rotterdam. 2 maal 5 cent - 0,10 Rilland-Bath. Omdat zij van 's morgens vroeg gewasschen zijn - 0,25 Rilland-Bath. Wij als polder jongens van Rilland, wij zijn allen goed present, dan hooren wij nog roepen van onzen dik ken vent. Jongens komt hier en gij naar daar, en zoo komen wij op ons woord niet klaar - 0,25 Rilland-Bath. Van eenige polderjongens, omdat hij zoo hard roepen kan - 0,25 Essen. Raadsel. Welk mensch kan tegelijk vroom en niet vroom zijn. Antwoord: Zou het Pastoor Schets zijn als hij op zijn preekstoel staat - 0,20 Hontenisse. Omdat er in mijn kraam veel ovenschelen staan - 0,25 Dit is uit Frankrijk gekomen Omdat ik ook heb vernomen Dat die goed levende man Op Hengstdijk, zoo goed beta len kan - 0,25 Van Jacobus Arends, omdat de oogst op Arranceau veel beter groeit in de steenen, dan bij P. Heijens in den goeden grond op het hoefje te Stoppeldijk 1 fr. - 0,47 Aisne. Omdat ik naar Marie van Ossenisse een groot vel pa pier gestuurd heb en maar een klein velletje terug kreeg - 0,25 Hontenisse. Omdat de land bouwer van Arrancot niet aan zijne beloften voldoet - 0,10 Joseph is geen Volkswilman Omdat hij niet te best lezen kan, Maar toch ook steun voor het X Hulsterland, En het meest voor den van Dalsumkant. - 0,25 Kijkuit. Die groote boer moet volgens de wet (art. 16381) we kelijks het werkloon uitbetalen. Werklieden, laat je niet trappen - 1, Sas van Gent. Omdat Sjefke zich te Sas en te Selzaete zoo goed weet te amuseeren - 0,50 Terneuzen. Opdat Josephke spoedig benoemd moge worden tot opzichter bij den bouw der R. K. School. Een meter heeft hij al - 1,— Ter Neuzen. Van een abonné, omdat onze pastoor zoodanig voor ons muziekgezelschap is, dat hij leden van het Zangkoor, die tevens lid zijn van genoemd gezelschap en daaruit ontslag nemen, niet meer toelaat tot het Zangkoor- 0,25 Sas van Gent. Omdat Alien de eerste mand aardbeien van Charel heeft gegeten - 0,20 En Charel langs de poort binnen gaat - 0,20 Omdat Mannekepies van Brus sel in Sas van Gent woont - 0,20 Omdat Koos Leon niet dood geschoten heeft - 0,10 Hulst, dubbele Poort. Omdat Marie zoo graag water drinkt - 0,10 Stoppeldijk. Van een Volks wilman, dat de dikke vrouw uit Cambron bij de rijke menschen zoo hoog staat aangeschreven omdat zij zoo dom is - 0,25 Van een van Dalsumvriend, dat eene winkelierster, eene weduwe, de Volkswil heeftop geschreven, omdat zij met haar zuster en de dochters verzoend is - 0,25 Stoppeldijk. Omdat de pastoor zulk een goede vriend is van van Dalsum en tegelijk van zijn buurman, omdat deze zoo hoog gebouwd heeft - 0,10 Vorige lijst-135,35 Totaal f 144,93 O— Ch. v. D, Essen. Ontvangen. X. te O. vraagtIs het niet in strijd met een artikel van de gemeentewet, indien een inwonende zoon van een gemeenteraadslid leverantie doet aan de gemeente AntwoordNeen, dit wordt door artikel 24 der Gemeentewet niet ver boden, wel, indien de vader-raadslid m i d d e I I ij k mede-leverancier is, b.v.doordat vader en zoon samen zaken doen. Dit is b.v. meermalen beslist, of dat b.v. de zoon eerst moet koopen van den vader om aan de gemeente te leveren, zooals doordat de vader de bouwstoffen levert aan den zoon-aannemer van een gemeen tewerk. 26 Juni. 2 uur. Oud-Westenrijkpoldcr. Veldvruchten, v. d. Moer. 27 Juni. 10 uur. Bontcpolder. Veld vruchten. v. d. Moer. 27 Juni. 2 uur. Ossenisse. Lande rijen. Dumoleyn. 27 Juni. Half een. Bontepolder. Inspan, v. d. Moer. 29 Juni. 10 uur. Neuzen. Inboedel, v. d. Moer. 1 Juli. l'/g uur. St. Jansteen Absdale. Veldvruchten. Dumoleyn. 3 Juli. 3 uur. Hulst. Woon- en instelhuis. Van Dalsum. (Zie adv.) 3 Juli. 2 uur. Neuzen. Woonhuis, v. d. Moer. 4 Juli. 2 uur. Westdorpe. Veld vruchten. Dregmans. 7 Juli. 2 uur. St. Jansteen. Groot Eiland. Weigras. Dumoleyn. 18 Juli. 10 en 1 uur. Hulst inboe del enz. v. Dalsum. (Zie adv.) Hulst, 19 Juni. Per 100 K.G. Tarwe f9,75 a f 10.00. Rogge f7.50 a f 7,60, Wintergerst f 0,00 a f 0,00, Zomergerst f0,00 a 0,00. Haver f8,00 a f0,00, Erwten f 00,00 a' f 00,00, Paardeboo- nen f0,00 a f0,00 Duivenboonen f 00,00 a f 00,00 Witteboonen f 00,00 a f Bruineboonen f 00,00 a f 00,00, Boekweit f00,00 a f 00,00. Lijnzaad f00, a f 00,00 Aardappels, f 5,00 a f 0.00 Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 9, verkocht 5. Varkens 34, verkocht 27. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,15 tot f0,00. Eieren per 26 stuks f 1,05. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,475 h f47.50. O met grond te S 10 p p e 1 d ij k, Hulsternieuwland. Te bevragen bij den eigenaar P. WALEPOEL te Stekene, Hellestraat, nu verhuurd voor f 0,50 per week aan R. van Camp. Al wie goederen aan J. F. VAN KRUIJSSEN in bewaring of ter reparatie had gegeven, wordt ver zocht dit op te geven ten kantore van notaris VAN DALSUM te Hulst. EEN Wascli buitenshuis. Hotel Hartog-Soesman, TER NEUZEN. o De Notaris H. A. TAN DALSUM te Hnlst, zal op telkens des namiddags 3 uur, ten her- berge van den heer HONORÉ NEEFS, te Hulst, krachtens verleende rech terlijke machtiging voor den WelEdgestr. heer mr. J. J. HEIJSE als provisioneel bewindvoerder over den heer J. F. VAN KRUIJSSEN, bij INSTEL en VERBLIJF, publiek verkoopen waarin ook HERBERG, met SCHUUR en ERF, staande en ge legen te Hulst achter de R. K. Kerk, bewoond geweest door den heer van Kruijssen, kadaster Sectie A 1095, groot 1.77 are. Aanvaarding den 1 Augustus 1911. Betaling 4 September 1911. 5 te bevragen aan 't bureau dezer Courant. De Notaris H. A. VAN DALSUM te Hulst, zal op krachtens verleende rechterlijke mach tiging, voor den WelEdGestr. heer Mr. J. J. HEIJSE als provisioneel bewind voerder over den heer J. F. VAN KRUIJSSEN om contant geld pu bliek verkoopen Des voormiddags 10 uur als: 1. Meubelen en ander huisraad, Lin nen- en Beddegoederen, enz. enz. 2. Herberginventaris- Des namiddags 1 uur de groote winkelvoorraad als: n.l. Dames- en Heerenhorloges, Broches, Oorbellen, Parures, Ver- lovings- en andere Vingerringen, Kruisen, Kettingen enz. b. Prachtige Regulateur-Schoorsteen- Hang- en Wekkerklokken, mar meren en andere Pendules met coupes, Barometers, Horlogekas- ten, nikkelen Horloges, dito Ket tingen, enz. c. Horlogemakersgereedschappen, Fournituren enz. enz. Al deze goederen bevinden zich alsnog ten huize, laatst bewoond ge weest door voornoemden heer van Kruijssen, achter de R. K. Kerk te Hulst, alwaar de verkooping zal plaats 'hebben. Bezichtiging één uur vóór den ver koop. •SÉlIP5** kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE te Hulst zal den Maandag van iedere maand geopend zijn van EEN tot TWEE uur. Advocaat-Procureur le MIDDELBURG, Is 101.Bi MAIVniG bij SEELEMAÏS te HUIST te spreken. Aan de drukkerij „De Volkswil" zijn verkrijgbaar een partij (geen Volkswillen), a 5 cent de kilo. ^^ndergeteekende beveelt zich be- leefd in ieders gunst aan voor het herstellen van alle soorten Uurwerken, Constateurs, Phonographs enz. Tevens keus van alle soorten NIEUWE HORLOGEN en reparatie aan zeer lagen prijs. 1.. Engels, horlogemaker te HULST aan de Statie. DE.\ CiROOTE'M GOEDEN KOOP. Fabriek van HOEDEN eil KLAKKEN voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1, HOUTBRIEL (Verkensmarkt) ST. - NIKOLAAS. Steenhouwerij „De Graniet" Gazometerstraat St. Nikolaas (Waas.) Kappen en leveren van alle soorten Blauwen en witten Arduin, Marmer- en Beeldhouwwerken. Bijzonderheid van Monumenten en Grafzerken. Op aanvraag teekening en prijslijst gratis. MeestersteenhouwerEDM. INGELS.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1911 | | pagina 3