CONCERT het meest gelezen en sympath i e k e blad, van Zeeland. Van alles wat. Burgerlijke stand. rmii Rubriek. Briefwisseling. Verknopingen. Marktberichten- Advertentiën- Zondag 28 Mei 1911 DINSDAG 13 MI 1911 Een goed Woonhuis Paciffic Railway St. John of Quebec tweeden en derden F. IAMIAANSÊ Boek- Courant en Handelsdrukkerij C. J. CUIJLE MÉMéé Clinge, Mei 1911. Mijnheer, en vriend! Met genoegen deel ik u mee, dat de werkzaamheden aan den nieuwen steenweg HulstBelgische grens be ginnen op te schieten. Een goed werk is hiermee tot stand gebracht. Een flinke, breede weg, voorzien van zij paden, geeft ruimte aan alle voertuigen om elkaar met gemak te passeeren. De weg is onder goede leiding aange legd, zoodat de afwatering wel weinig of niets te wenschen zal overlaten. Eene groote verbetering is alzoo tot stand gekomen en een woord van lof aan alle personen en besturen, die daar aan hebben medegewerkt, mag zeker niet ontbreken. Nu men echter over den hond is heen gekunnen, zou men echter ook over den staart heen moeten. Die staart bestaat in enkele modder sloten in het centrum van ons dorp en in den miserabelen toestand, waarin de Molenstraat gekomen is in dat ge deelte, waarin deze aan de dorpstraat aansluit. Door de ophooging van den steen weg is het bedoelde gedeelte zonder eigenlijke waterloozing, zoodat het bij een paar dagen regen onder water schiet. We hebben dat een 14 dagen gele den gezien, toen we door eenige vlagen gezegend werden. Er stond toen een plas water, die na 10 dagen nog niet geheel droog was. Dat kan dus iets worden, als we in het regenseizoen komen. Laten onze raadsleden, die een pluimpje gehaald hebben, door te zorgen dat de nieuwe weg zoo goed mogelijk is geworden laten die nu die twee genoemde gebreken eens flink in de gaten houden en niet rusten voor de modderslooten gevuld en de Molenstraat afdoende verbeterd is, wat watersporen betreft. Die onkosten zijn nu niet zoo ontzettend grootmet wat goeden wil is het spoedig in orde te brengen. Want als het regenseizoen begint, dan zal het geklaag niet te stoppen zijn. Dat is juist iets voor hen, die aan de beurt van aftreding zijn. We hebben er zoo vier en we zijn wel genegen hen terug te kiezen, omdat ze dit jaar nog al hun best hebben gedaan en in weerwil, dat een paar ervan verleden jaar zeer o n- h an dig zijn opgetreden tijdens de groote kiescampagne. Maar we zijn vergevensgezind, zooals het fatsoenlijke christenmenschen betaamt. We hebben maar eens de aandacht willen vestigen op een paar zaken, die luide om verbetering vragen en we hopen niet aan doovemans deur te hebben geklopt. Overigens hier alles wel. Rustig en vreedzaam gestemd. Uw vriend OPMERKER. Een ware geschiedenis. Een jong, ijverig officier besteedde een groot deel van zijn vrijen tijd aan neven-arbeid die hem in staat stelde zijn bescheiden middelen eenigszir.s te versterken. Dies werd zijn aandacht getrokken door een advertentie, waarin iemand werd gezocht voor het persklaar over schrijven van een handschrift, gewijd aan eenig wetenschappelijk onderwerp. Onze officier bocd zich hiervoor aan en werd uiigenoctdigd bij den ad vertentie-steller te komen. Zoo ge beurde. Hem werd een handschrift getoond bestaande uit circa 180 dicht beschreven pagina's folioformaat, vol doorhalingen, wijzigingen, noten enz. Of hij dit wilde kopieeren. Maar njet klakkeloos, 't \yas nogal ingewik kelde stof, 't moest met verstand ge beuren, men (Jiendp zelfs in het on derwerp wel wat thuis te zijn. Nu, dat zou wel gaan. Maar er was ook haast bij de zaak 't moest in drie a vier d^gen uiterlijk ?ijn geschied. En dan netjes, heel netjes. Dat is drie k vier nachten zonder bedrust, dacht onze officier. Nu, dat zou wel gaan. En dan o ja dan de prijs, 't honorarium. Ja, ziet u, daarvoor werd altijd 5 cent per pagina gegeven, 't Was maar eenvoudig overschrijven niet waar. Maar, netjes natuurlijk en secuur en dan ook vlug. Er was haast bij. O zoo, een stuiver per dichtbeschre ven foliopagina. Ja, 't was nooit meer. Gewoonlijk werd zoo iets bezorgd door de gevan genis of door het Leger des Heils. Maar dat ging nu slecht, want het was erg geleerde kopij en men moest er wel wat in thuis zijn om eventueele fouten te kunnen ontwaren en herstel len en... Al goed, 5 cents per pagina, 't zal gebeuren. Maar u weet, er is haast bij.... Zeker, zeker. Onze officier nam 't mede, kocht 180 pagina's papier, was er vier nach ten aan bezig. 't Was gereed. Hij bracht 't den auteur. Die was er zeer tevreden over. En zoo precies op tijd. Nu, laat 's zien. Dat is 180 X 5 cent, dat is juist ne gen gulden. En hij telde negen gulden op de tafel uit. Toen nam onze officier een gulden uit zijn vestzak, legde dien bij de ne gen andere en zei doodbedaard „Ziezoo, nu is 't afgegrond toff 10. Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn die voor mij aan „Armenzorg" te willen toezenden, onder letters N. N. De goede vangst lees ik wel in de krant. En nu goeden dag, mijnheer. Bij ge legenheid als 't u blieft Wat 'n onprachtisch mensch, niet Thans is hij een der voornaamste leiders in een reuzenonderneming en heeft een salaris ongeveer als al onze ministers te zamen. (N.Ct.) o Geld leenen in China. Het behoeft geen verwondering te wekken, dat de vindingrijke Chinees op middelen heeft gezonnen om uit de klauwen van den woekeraar te blijven. Eén van deze middelen is, dat iemand, die in de schuld of in geldnoot zit, in plaats van naar den geldschieter te loopen, die volgens de wet tot 3 pCt. per maand mag eischen, een „leenmaatschappij" opricht. Heeft hij bijvoorbeeld 10 gul den en heeft hij 120 gulden noodig, dan weet hij op deze wijze het ont brekende bij elkander te krijgen. Onder zijn vrienden en kennissen zoekt hij laten we hem voor het gemak Wang noemen twaalf ver trouwbare personen, die hij met de mededeeling, dat hij een „leenmaat schappij" wil oprichten, tot een ver trouwelijke bijeenkomst uitnoodigt. Iedereen weet dan waar het om te doen is en omdat men toch ook nooit kan weten in welke omstandigheden men komt, zijn de vrienden meestal wel bereid mijnheer Wang te helpen. Deze vereeniging wordt opgericht en degene van wien de oproeping is uitgegaan tot voorzitter benoemd. Ieder lid moet zich verplichten een maandelijksche bijdrage van 10 gulden te betalen. Bij de eerste vergadering van de nieuwe vereeniging, die een paar dagen later gehouden wordt, be taalt elk van de leden, behalve de in den nood zittende voorzitter, zijn bijdrageop deze wijze krijgt men dus een som van 11 maal 10 gulden is 110 gulden bij elkaar, waarmee Wang, wanneer hij er zijn eigen duitjes bijlegt, zijn schuld kan afdoen. In de tweede maand moeten weer elf leden 10 gulden betalen, dan betaalt lid no. 2 niets en krijgt 110 gulden, in de volgende maand no. 3 en zoo tot de twaalfde maand toe. Alle leden hebben gedurende dien tijd trouw hun 10 gul den bijgedragen. Op deze wijze heeft de heer Wang de geleende 110 gulden afbetaald en hebben de andere leden achtereenvolgens hun geld teruggekre gen. Wanneer het twaalfde lid in de twaalfde maand het volle bedrag terug geeft wordt de vereeniging opgeheven. De ongeschreven notulen bepalen dat, wanneer de leden zich niet aan hun verbintenis houden en er onregelma tigheden bij de betaling voorkomen, ieder van de leden der vereeniging tot een aanklacht bij den rechter gerech tigd is. Deze „leen-maatschappijen" zijn in China volgens den „Ostasiatichen Lloyd" zeer in trek. O—- Hulst. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Mei. Andreas Josephus Jansen, oud 25 j., jm. en Maria Louisa Weesepoel, oud 25 j., jd. Antonius Petrus Kuijcks, oud 25 jjm. en Coleta Petronella Prenen, oud 22 j., jd. 17 Mei. Aloijsius Mortier, oud 21 j., jm. en Josephina Johanna Nijs, oud 18 j., jd. Joseph Freijser, oud 38 j., jm. en Cornelia Wauters, oud 36 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Johanna Petronella, d. van Leonardus Strobbe en van Julie Marie Blommaert. 7 Mei. Everardus Hubertus, z. van Petrus Gerardus Spierenburg en Clasina de Groot. 8 Mei. Juliana Carolina, d. van Augustus Josephus de Windt en van Juliana Maria de Wilde. 10 Mei. Elsa, d. van Wilhelmus Fredericus de Wilde en van Cornelia Heijman. 13 Mei. Alise Jeannetta Francisca, d. van Petrus Cornelis Verwer en van Elisa Francisca Jansen. 15 Mei. Maria, d. van Joseph de Block en van Seraphina van Passel. Aloijsius Francis:us z. van Petrus Maria Weemaes en van Maria Coletta Neve. Overlijden. 1 Mei. Antonius Martens oud 10 d., z. van Joseph en van Maria Louisa Waegenaer. 2 Mei. Clemen tina Durinck (van Graauw oud 42 j., echtg. van Alphonsus Durinck. 4 Mei. Anthonius Verstraeten, oud 83 j., we- duwn. van Sophia Wopereijs. 8 Mei. Maria Kouijzer, oud 64 j., echtg. van Felix Kraemers. 9 Mei. Jan Francies Verheijden, oud 76 j., weduwn. van Johanna Maria Roels. 10 Mei. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Aloisius Leonar dus Pleunis en van Celina Elisabeth Buijsse. 13 Mei. Coleta Petronella de Koek, oud 65 j., weduwe van Jaco bus Kramers. Middenprijs op de Belgische mark ten van 7 tot en met 13 Mei per 100 kilovan tarwe fr. 20,22, van rogge fr. 15,44. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking der vijfde klasse van de 396ste Staatsloterij, zijn prijzen van duizend gulden of daarboven te beurt gevallen aan de navolgende nummers No. 6964 een prijs van 1000 gulden. 11674 1000 5296 „1000 3386 1000 13001 1000 928 1000 1766 1000 1046 1000 „j 13929 1000 Yoor de f400 boeten of 80 dagen hechtenis in de zaak pastoor Schetsen ambtsrapport burgemees ter van Waesberghe. (De Jnstitie achtte niet strafbaar de klachten in zake Frnijtier en Ooievaar.) Hengstdijk. Omdat een inwoner hier zoo goed van leven is maar slecht van betalen f 0,50 Kieldrecht. Opdat die uit Zwijndrecht met zijn gescheur- den frak zou zeggen op Kiel drecht wie ik ben - 0,25 Hulst. Van een goeden abonné wegens een ontvangen raad - 0,50 Stoppeldijk. Omdat de dikste vrouw uit het Cambron de na men der Volkswillezers allemaal opnoemt tegen den pastoor, als deze zijn ronde doet - 0,25 Van een abonné uit Lunters- hoek - 0,25 Uit Jan Kei. Hier op Jan Kei, Vindt men menschen drieërlei, En wel dunnen en dikken, Maar tot mijn leedwezen ook een blikken - 0,50 Hulst. Van een abonné - 2,50 Westzaan. Van twee nieuwe abonnés - 0,20 Koewacht. Omdat Papa den wagen van Ernest niet mocht gebruiken om de muzikanten te vervoeren - 0,25 Van een abonné, opdat vele heerenden heerHombach mogen navolgen en vooral heeren brouwers - 0,25 Stoppeldijk. Van een Volks wilman, omdat een werkvrouw uit Cambron al de volkswilman nen verraadt aan den pastoor als hij zijn bezoek brengt - 0,25 Pauluspolder. Omdat een zekere man voor de vierde maal is afgebrand, en de dader telkens onbekend is - 0.25 Graauw. Omdat Dook zoo bereidwillig was met den con- stateur te rijden, omdat een boertje geen tijd had, daar deze zijn zesjarige mest nog naar zijn gerst moest rijden, die an ders niet in de aren kan komen - 0,10 Uit spijt, omdat het beste raadslid uit de Graauw zijn ontslag heeft genomen - 0,10 Graauw. Omdat onze pastoor en kapelaan zoo flink zingen in een gelezen Mis - 0,05 Graauw. Omdat de tram uit den van Alsteinpolder zoo gauw met het nieuws weg rijdt, en onze zwarte bok zulke schoone brieven kan schrijven - 0,25 Hulst. Van J. - 0,50 Vorige lijst - 98,48 Totaal f 105,43 S Michielsens. Essen. Nos. 85 en 86 zijn u deze week gezonden. H. van Dijk, Rotterdam. De post bode moet de couranten aan de keten bezorgen en kan niet volstaan met ze te laten halen. B. de SiIva, Essen. Tot 1 Januari 1912 is het f3,10. Aan meerderen. Wegens plaatsgebrek is veel blijven liggen tot de volgende week. 30 Mei. 3 uur. Walsoorden. Woon huis. Dumoleyn. 1 Juni. Half twee. Westdorpe. In boedel. Dregmans. 3 Juni. Half twee. Westdorpe. Huis en stal. Dumoleyn. 3 Juni. 2l/4 uur. Westdorpe. Inboe del. Dumoleyn. 7 Juni. 2 uur. Groenendijk. Huis raad. Dumoleyn. 8 Juni. 11 uur. Ter Neuzen. Woon huis en huisraad, v. d. Moer. 13 Juni. Half twaalf. Nieuw-Namen. Woonhuis. Van Dalsum. (Zie adv.) 16 en 17 Juni. Clinge (Koningin Emmapolder). Landbouwinspan. Du moleyn. 20 Juni. 10 uur. St. Jansteen (Absdale). Boereninspan. Dumoleyn. Hulst, 22 Mei. Per 100 K.G. Tarwe f 10,00 a f 10,10, Rogge f 7,00 a f 7,25, Wintergerst f 0,00 a f 0,00, Zomergerst f0,00 a 0,00. Haver f7,00 a f7,50, Erwten f 13,00 a f 00,00, Paardeboo- nen f 0,00 a f 0,00 Duivenboonen f 00,00 a f 00,00 Witteboonen f 00,00 a f—Bruineboonen f00,00 a f 00,00, Boekweit f00,00 a f 00,00. Lijnzaad fOO,— a f 00,00 Aardappels, f5,00 a fO.OO Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 20, verkocht 8. Varkens 29, verkocht 21. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,10 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks f0,80. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,525 a f47.55. TER GELEGENHEID DER KERMIS op het Marktplein op des middags 12 uur. De Notaris II. A. VAN DALSUM te Hulst, zal op voormiddags om half twaalf uur, ter herberge van den heer EDM. PRAET te Nieuw-Namen, voor FRANC. BREES, nu wonende te Zele, publiek verkoopen met ERF te Nieuw-Namen, Sectie E 2018 groot 183 centiaren, nu mondeling per maand verhuurd aan P. de Potter. 'ULirin Afvaart ROTTERDAM-NEW VORK. 0 Afvaart ANTWERPEN. naar CANADA. Het beste geschikt voor landbou wers en arbeiders. Daar zijn nog duizende hectaren grond die op bewerking wachten. Inlichtingen worden door mij gratis verstrekt. Agent S. E. DE MUNCH S t o p p e 1 d ij k. Het kantoor der erven Mr. J. G VAN DEINSE te Hulst zal den Maandag van iedere maand geopend zijn van EEN tot TWEE uur. .Mvocaal-Procureur te MIDÜEI.BIRG. is ELHM MAANDAG by NEEG KM ARTS te Ril'EST te spreken. Gentschestraat HULST Adreskaarten. Aanplakbilletten. rïJÉr Brfeven. Briefkaarten. Bonboekjes. Bruiloftsliedjes. vSk Bidprentjes. Rouwbrieven Dankbetuigingen. Enveloppen. Entréekaarten. Kwitantiën. jgV-T Loonboekjes. Vwl Memorandums. Notas. yfy Ondertrouwkaarten. Programma's Prijscouranten. Rekeningen. Reglementen. Reisberichtkaarten. Stempels. Strooibilletten. Staalkaarten. Vrachtbrieven. Vrachtadressen. Visitekaarten. Wissels. IN DE.\ GR00TE\ GOEDEN KOOP. Fabriek van HOEDEN en KLAKKEN voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No- 1, HOUTBRIEL (Verkensmarkt) ST. - NIKOLAAS. Bijzondere remedién van de Apotheek Albert van Bel,Statiestraat 10, St.Nikolaas. Zwarte Maagpoeders. Indien gij lijdt aan slechte spijsver- teering, zuur aan de maag, watergal, zwaarte, opzwellen en pijn aan de maag na het eten, slechte smaak in den mond, pijn in den rug en in het hoofd, steeken aan de maag en in de darmen, neem dan de zwarte Maagpoeders van A. van Bel. 75 cent de doos. Zenuwkoortsen op de tanden, in het hoofd, in den rug, steeken in de zijde, flerecijn in het hoofd enz., alle deze pijnen, zelfs wanneer men zonder baat alle soorten van pillen en poeders gebruikt heeft, worden genezen door de Intiné Yralgine, bereid door A. van Bel. 1 frank of 50 ct. de flesch. Hoestpillen. Indien gij hoest of fluimt, indien gij bevangen zijt en uw adem piept, indien gij een valling, loospijpontsteking, keel ontsteking hebt, indien gij aangetast zijt door influenza, griep asthma enz. neem dan de Hoestpillen der Apotheek A. van Bel. 1 frank of 50 cent. Witte Zenuwepoeders. Soeverein middel tegen alle zenuw pijnen, migraine, schele hoofdpijn, tand pijn, moeilijke maandstonden enz. 1 frank de doos.

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1911 | | pagina 3