beste Aardappelen Ir. J, ADEIAANSE Sas van Gent. van Zeeland. het m e Van alles wat. est gelezen Een valsch gerucht. Uil BE NEDERL. STAATSCOURANT. en sympath Correspondentie. Rubriek. Verkoopingen. Marktberichten- i e k e blad, Advertentiën- Aangeboden a 7 cent de kilo Boekjes Hoofdelijken Omslag gemeente Hulst, J. F. ROELS. 't Is raar Maar toch waar, Een Axelsch Vijfje Dat is J E Sigaar. G. J. GAST, HEI LEVEN VAN PRIESTER MIS Paciffic R ailway St. John of Quebec tweeden en derden ÉMÉÉM STEKENE. Aan de schieting bij Louis Segers (Hoefijzers) hebben 112 schut ters deelgenomen. De hoogvogels zijn geschoten door de volgende liefhebbers: Den Hooge Emiel van Poepelen te Stekene le zijdevogel Peet Veelle Koe wacht St. Andries 2e zijdevogel Emiel van Duselare Kapellebrug1 e kal Cesar Gielet St. Andries2e kal den Steen bakker Stekene. Ik heb de heeren liefhebbers hartelijk te danken voor hun goede opkomst. En verder moet ik zeggen dat die van Poe pelen straf schiet, hij lapte spoedig die hooge daar af. En die valsche Peet Veele stekte die Zijden bij zijn keelle en die van Duselaar schoot er op dat is waar, maar Sizaar Gielet gaf die kalle een wondere patet, dat ze vloog een half uur omhoog. En die Steenbak ker was ook goed wakker, hij schoot op die kalle goed dat ze kwam terecht op den Zuis zijn hoed. Herie Baert zei, die Zuis is een aar dige vent, Poledoor Baert zei, die Zuis is gouwe kontent, Peterus Seghers die zei, het is geen boër of soldaat, Theophiel de Koning die zei, die Zuis trekt goed op een advocaat, Al wat ik hier zei gaat goed naar mijn wil, En ik zal het laten vertellen, ja door onze Volkswil. O— Onze Oost. De conversie in Menado. Naar aan de „Locomotief" uit Menado werd ge schreven, luidde het verzoek, dat van betrokken inlandsche zijde ter teeke- ning werd rondgezonden als volgt „Met den meesten eerbied wenden wij ondergeteekenden ons thans tot de Volksvertegenwoordiging van het Ko ninkrijk der Nederlanden nogmaals met het dringende verzoek niet tot de in voering van de conversie, onder wel ken vorm ook, over te willen gaan. Geeft ons liever wat minder, doch betere scholen, doch verbitter ons Mi- nahassers, die zich toch steeds de meest getrouwe onderdanen van 't Ko ninkrijk der Nederlanden betoond heb ben. niet door het invoeren van maat regelen, die ons geheel in handen van de Zending en de zoo gehate conversie overleveren. Wij verlangen niet zoo vele kostbare scholen, die te zwaar op de begrooting zullen drukken, nog maals wij verlangen minder, maar be tere scholen, zoodat wij onze kinderen niet zoover weg behoeven te zenden, om ze goed onderwijs te laten genieten, iets, dat den meesten van ons onmo gelijk valt. Wij willen niet onder de Zending staan wij willen gouvernements open baar onderwijs, omdat dat in alle op zichten veel beter is, In onze vorige requesten zijn al onze grieven reeds gemotiveerd, maar daar we sedert niets meer vernomen hebben, achten wij ons gedrongen, eer het te laat is, nogmaals ons verzoek met klem je herhalen. Mocht de Hooge Regeering, ondanks alle herhaaldelijk geuite grieven toch tot de invoering over willen gaan van de zoo diep gehate conversie, dan zal ze daarmee een geheel volk, dat anders haar zoo trouw is, tegen zich verbit teren en verzet uitlokken, Wij willen geen conversie, hoe dan ook, wij zijn Christenen, doch wen- schen niet onder de kerk gebracht te worden. Wij Minahassers zijn thans vast besloten, om bij invoering van de Conversie, onder welken vorm ook, er toe over te gaan, om onze kinderen niet meer naar school te zenden." (Handelsblad.) -O- Een Reutertelegram heeft gemeld dat de Argentijnsche regeering een nieuwe haven voor Buenos Ayres wil doen aanleggen. Uit de Times blijkt nu dat het contract voor den aanleg van deze nieuwe haven is gesloten met de Engelsche firma Walker and Co. Het bedrag voor den aanleg benoodigd is 66 millioen gulden. De firma Walker heeft reeds meer groote werken in Zuid-Amerika ver richt. Zij is thans o. a. bezig met de verbetering van de haven van Rio Janeiro, waar ongeveer vijftig milloen gulden wordt verwerkt. o-- Een ongelukkige millionnaire. Te Moskou is dezer dagen vorstin Scha- chawski, een millionnaire, vanhon ger gestorven. De oude vrouw leidde reeds tal van jaren in haar groot een zaam huis, waarin zij maar twee ka- mers bewoonde, die niemand mocht betreden, een echt zonderlijk leven. Die twee kamers had zij twintig jaren niet verlaten zij hield cr een dienstbode op na, wie zij het geld door een kier van de deur toereikte. Als het meisje het eten bracht, verdween de vorstin in de tweede kamer om eerst dan weer te voorschijn te komen als de dienstbode weg was. De beide ka mers werden nooit gereinigd en nooit gelucht. Eens beproefde de gouverneur van Moskou bij de vorstin door te dringen, om te zien, of zij nog leefde. Zij riep hem van achter de deur toe, dat zoo men het wagen durfde, haar deur open te breken en een man haar kamer zou binnentreden, zij zich van het leven zou berooven. De gouverneur liet toen de vrouw met rust en stelde de waan zinnige onder curateele. Reeds verscheidene dagen voor haar dood had de vorstin haar dienstmeisje niet meer gebeld. Toen men tenslotte de deur van de kamer openbrak, vond men een onbeschrijfelijk-vuile boel de vorstin lag in lompen op den vloer. Bij de lijkschouwing bleek, dat de oude vorstin aan hartverlamming was gestorven en dat haar maag geheel ledig was. In het bed vond men een millioen baar geld. Bovendien Iaat ze nog verscheidene huizen en bezittin gen na. o Xieuwe Hollandsclie haring. De eerste nieuwe Hollandsche haring, 5 ton, is Maandagmorgen te IJmuiden aangevoerd door de stoombeuger VI 201, stm. A. van der Zwam, van de reederij Visscherij-Maatschappij „Vlaar- dingen." o— Yreeselijk ongeluk. Vrijdag 28 April 's morgens om 6 uur gebeurde te Ronquères een vreeselijk ongeluk. Een ramp grond die Donderdag geheel den dag in de regen had gestaan moest gekapt worden. Het ongeluk viel voor nadat de derde wagon werd gekapt en deze weer met geweld terug sloeg met het ongelukkig gevolg dat twee menschen om het leven kwamen en een ernstig gewond werd. Oorzaak was dat er geen opzichter aanwezig en geen machinen ter plaatse waren. O Het schijnt algemeen onder de menschen te zijü, alsof we zijn ge worden de administrateur van groote goederen. En zelfs kregen we ver zoeken om aanbevelingen enz. Yan dergelijke benoeming is niets waar, we zijn daartoe nimmer aangezocht, we hebben daartoe nog nimmer zelfs de wensch gehad en begrijpen niet, hoe dergelijk gerucht in de wereld is gekomen, H. A. VAN DALSUM. o— Rijkswaterstaat. Aanbesteding. Op Woensdag 24 Mei 1911, des voormiddags te 11 uur, zal, onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat, aan het gebouw van zijn Departement te 's Gravenhage, wor den aanbesteed het maken van werken tot voort zetting van de normaliseering van de Amer, tusschen de kilometerraai- en LVII en LXI1I. Raming f 75,000. het ophoogen van een gedeelte van den Hollandschen dijk en van den Aardappeldijk, met eenige bij komende werken, onder de gemeen te 's Hertogenbosch, Engelen en Vlijmen, vloeiing van landen be westen de Dieze en behoorende tot de werken tot het verleggen van de ditmonding der rivier de Maas. Raming f40,000. de uitvoering van werken in de de Lek, onder de gemeenten Tuil en 't Waal, Vreeswijk, Hagestein en Vianen, provinciën Utrecht en Zuid- holland, tusschen de kilometerraai- en LXXXIX en XCIII der herziene rivierkaart. Raming f 33,000. het maken van werken tot voort zetting van de verbetering van de rivier de Waal tusschen Opijnen en Haaften. Raming f 158,000. o Middenprijs op de Belgische mark ten van 16 tot en met 22 April per 100 kilo: van tarwe fr. 18,95, van rogge fr. 14,27. O Wegens het te laat inkomen moet een ingezonden stuk tot de volgende week blijven liggen. Yoor de f400 boeten of 80 dagen hechtenis in de zaak pastoor Schets en ambtsrapport burgemees - ter van Waesberghe. (De Justitie achtte niet strafbaar de klachten in zake Frnijtier en Ooievaar.) Rotterdam. Om een bewijs te geven, dat wij hier in Holland de zaken opmerken. f 0,25 St. Jansteen. Van een abonné. - 0,25 Van Cerillus Emeleer te St. Jansteen, omdat hem de Paasch- plicht opnieuw door Willem Schets is geweigerd wegens het trekken Volkswil. - 0,20 Terhole. Voor het proces. - 0,25 Schuddebeurs. Van een abonné. - 0,50 St. Jansteen. Met den wensch, dat onze Willem zijn vette kraag zal afleggen. - 1, Hulst. Omdat volgens het boekje van den hoofdelijken om slag de Van Waesberghens zoo veel geld verdienen. - 2,50 Ossenisse. Uit navolging van den eerste, vertrouwende de anderen spoedig zullen volgen. - 0,50 Van een abonnéteSt.-Gilles. - 1, Boschkapelle 2X5 cent. - 0,10 Stekene-Speelhof. Wij Lezers van de Volkswil al, Laten onzen Redder niet in den val, Laat ons allen hem bijstaan, En dan is het spoedig met die Blikkezaak gedaan, Daarom geven Louis Seghers en de Zuis wat mee, Een fransken te samen ja van hunne pree. - 0,48 Boschkapelle - 0,05 Van een R. K. Priester op hoop van navolging 1 fr. - 0.48 Koewacht. Omdat onze pastoor eiken dag Koo bezoekt - 1, Sas van Gent. 3 m. 5 cent - 0,15 Stoppeldijk. Omdat onze Kasteelheer geheelonthouder is geworden - 0,25 Vorige lijst - 57,87 Totaal f 66,83 9 Mei. 10 uur. Graauw (Jagertje). Boereninspan. Poppe. 10 Mei. 9 uur. Hontenisse Kruis polder. Boereninspan. Dumoleyn. 11 Mei. 1 uur. Koewacht (Dorp.) Inboedel. Poppe. 11 Mei. 1 uur. Koewacht (Nieuwe Molen). Beestiaal enz. Dregmans en Stockman. 16 Mei. 10 uur. Koewacht (Nieuwe Molen). Beestiaal enz. Dregmans en Stockman. 20 Mei. Half vier. Axel. Huis en Huisraad. Dregmans. 23 Mei. 10 uur. Hengstdijk. Boeren inspan. Dumoleyn. Hulst, 1 Mei. Per 100 K.G. Tarwe f9,75 a f 10,—Rogge f7,00 a f7,25, Wintergerst f 0,00 a f 0,00, Zomergerst f 0,00 a 0,00. Haver f7,00 a f7,25 Erwten f 12,00 a f 16,00, Paardeboo- nen f0,00 a f0,00 Duivenboonen f 00,00 a f00,00 Witteboonen f 00,00 a fBruineboonen f00,00 a f 00,00, Boekweit f00,00 a f 00,00. Lijnzaad f 00,— a f 00,00 Aardappels f5,00 a fO.OO Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f 00,00. Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 12, verkocht 5. Varkens 26, verkocht 17. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,05 tot f 0,00. Eieren per 26 stuks f0,80. Koers van liet geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,50 a f 47.52'. Aan de gc ach le inwoners van Hulst Ondergcteekerde, B. A. ESSEL1NG, agent der Spaarkas Vesta voor Hulst, kan uit ondervinding zijn hoogste te vredenheid betuigen, over de solide en accurate bediening, alsmede over de uitstekende kwaliteit der goederen door de Spaarkas Vesta geleverd. Honderde personen te H u 1 s t en andere plaatsen kunnen het zelfde ge tuigen Waar men ook over de Spaar- kas-vesta spreekt, altijd zegt men De „VESTA" maakt overal groote opganghet is de beste Spaarkas in Nederland waar bij men zich kan aan sluiten Daar mij dus* is gebleken dat de Spaarkas Vesta aan de eischen vol doet, die aan een zaak van vertrouwen mogen gesteld worden, zoo hoopt on dergetekende als agent der „Vesta" een bescheiden plaatsje in uw ver trouwen te mogen innemen. Spaarzegelboekjes zijn ten alle tijde bij mij verkrijgbaar, terwijl een geïllu streerde prijscourant voor ieder be langstellende ter inzage is gesteld. Verder worden alle gewenschte in lichtingen door mij gaarne verstrekt. Aanbevelend, I!. A. ESSELIMi, Nieuwe straat, till, Agent der Spaarkas „Vesta" voor Hulst. als 1° Hyp. 5000,— ii 5 °|o Ook in gedeelten. Br. fr. Bureau dezes. VERKRIJGBAAR (R ij s s e 1 a a r s) bij J. DE SMET—Laget, Station Hulst. Advocaat-Procureur te MIDBELBIBG, is MLKKX BÏAAft'MSAG !sij 13 K I. S3 NI t V K te SBVf.ST te spreken. op de drukkerij van DE VOLKSWIL, VAN DEN DER belastingjaar 1911. Prijs f 0,25. Voor het zich opgeven als abonné, het plaatsen van advertentiën en het betalen van abonnementsgeld voor DE VOLKSWIL, kan men zich wenden bij den heer ^^ndergeteekende beveelt zich be- leefd in ieders gunst aan voor het herstellen van alle soorten Uurwerken, Constateurs, Phonographs enz. Tevens keus van alle soorten NIEUWE HORLOGEN en reparatie aan zeer lagen prijs. Ki. Ëngels, horlogemaker te HULST aan de Statie. Verkrijgbaar bij A X li Ij. Bijzondere remediï-n van de Apotheek Albert van Bel, Statiestraat 10, SI. Nikolaas. Zwarte Maagpoeders. Indien gij lijdt aan slechte spijsver- teering, zuur aan de maag, watergal, zwaarte, opzwellen en pijn aan de maag na het eten, slechte smaak in den mond, pijn in den rug en in het hoofd, steeken aan de maag en in de darmen, neem dan de zwarte Maagpoeders van A. van Bel. 75 cent de doos. Zenuwkoortsen op de tanden, in het hoofd, in den rug, steeken in de zijde, flerecijn in het hoofd enz., alle deze pijnen, zelfs wanneer men zonder baat alle soorten van pillen en poeders gebruikt heeft, worden genezen door de Antiné Yralgiue, bereid door A. van Bel. 1 frank of 50 ct. de flesch. Hoestpillen. Indien gij hoest of fluimt, indien gij bevangen zijt en uw adem piept, indien gij een valling, loospijpontsteking, keel ontsteking hebt, indien gij aangetast zijt door influenza, griep asthma enz. neem dan de Hoestpillen der Apotheek A. van Bel. 1 frank of 50 cent. Witte Zeuuwepoeders. Soeverein middel tegen alle zenuw pijnen, migraine, schele hoofdpijn, tand pijn, moeilijke maandstonden enz. 1 frank de doos. voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1, HOUTBR1EL (Verkensmarkt) ST. - NIKOLAAS. door PIETER DAENS, Lid der Belgische Kamer der Volksvertegenwoordiging. Wie op de hoogte wil komen van het leven en den grooten strijd van deze twintig-eeuwschen volkspriester en staatsman in België de naam zegt reeds voldoende bestelle dit boek met portret. Gunstig beoordeeld door de Belgische en Fransche pers. Het boek is in het Vlaamsch geschreven. Prijs fi I.20. Wordt na ontvangst van postwissel franco toegezonden. Leiden J. A. WIJTENBURG, St. Jacobsgracht 20. \[\u illULillIUU Afvaart ROTTEHDAM-NEW VOIIK, 0 Afvaart ANTWERPEN. naar C.ANADA. Het beste geschikt voor landbou wers en arbeiders. Daar zijn nog duizende hectaren grond die op bewerking wachten. Inlichtingen worden door mij gratis verstrekt. Agent S. S3.1DS3 JIO( H Stoppeldijk. Het kantoor der erven Mr. J. G. VAN DEINSE te Hulst zal den Maandag van iedere maand geopend zijn van EEN tot TWEE uur. IN DEN GROOTEN GOEDEN KOOP. Fabriek van HOEDEN en KLAKKEN

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1911 | | pagina 3