Sas van Gent. het mee st gelezen en sympathieke blad, van Zeeland. Briefwisseling. Burgerlijke stand. Van alles wat. Marktberichten- Verkoopingen. Advertentiën- Schoenmaker W. A. de Bruijn, Huwelijk. F. J. ADRIAANSE tweeden en derden Arts. vijf blinden, Te bekomen a 6 cent den bussel, J. F. ROELS. Schouwen, A. van der Weyde, te Ellemeet tot dijkgraaf van den Sluispolder (Tholen), G. J. de Graaff Az., te Oud- Vossemeer C. Martinet, Kray Nord. Met Kerst mis goed. Ter Neuzen. Huwelijks-aangiften. 28 Oct. Francois Adriaan Meeusen, oud 23 j., jm. en Adriana de Nooijer, oud 23 j., jd. Arie Zwijnenburg, oud 32 j,, jm. en Maria Stephanie Ulrica Vermast, oud 27 j., jd. - Geboorten. 24 Oct. Janna Cornelia, d. van Pieter Geelhoedt en van Helena Harte. Cornelis Jan, z. van Marinus Scheele en van Dingena van Doeselaar. 25 October. Cornelis, z. van Johannes Hendricus Willem van Meerendonk en van Catharina van der Maas. 27 Oct. Geertruida Helena Johanna, d. van Jacobus van Damme en van Francoise Magdalena Dieleman. 28 Oct. Jacobus Antonie, z. van J. A. Bedet en Cornelia P. Machielsen. Marina Jannetje, d. van Johannes van den Werf en van Neeltje Jacomina Ruben. 29 October. Theodora Johanna, d. van Andreas Hille en van Cornelia Leonius. Hermanus, z. van Jocobus Rinkhoud en van Suzanna de Bokx. Overlijden. 24 October. Wilhelmina Bernardina Theresia Maria Kerstens, oud 73 j.. jd. van Egidius en van Josina van den Kieboom. 26 Oct. Elisabeth Huijssen, oud 2 m., d. van Jacobus Cornelis en van Jozina Stouthamer. Een olifant menschenredder. Bij de overstrooming, die aan honderden pel grims te Sorong aan den Ganges het leven kostte, heeff een olifant gewich tige diensten als menschenredder be wezen. Toen de pelgrims aan den oever van den Ganges door het hooge water werden verrast, trachtten velen het hooge gedeelte van den oever te be reiken. Tengevolge van eene inzinking kwamen zij daardoor echter in een diep water terecht en verdronken. De anderen bleven waar ze waren en hielden elkander vast, zoodat zij, hoezeer tot de borst in het water slaande, niet door den stroom werden medegesleurd. Inmiddels werden van den hoogen oever maatregelen genomen, om de in gevaar verkeerende lieden te hulp te snellen. Daarbij werd ook gebruik gemaakt van de diensten van een oli fant, die voorzien van touwen aan het tuig bevestigd, telkens van den oever naar de bedreigde lieden, waarvan er dan eenigen zich aan de touwen kon den vasthouden, heen en weer zwom. Door de hulp van dezen dikhuidi- gen menschenredder bleven wel dui zend lieden voor den dood gespaard. o Goud in Tyrol. Bij het plaatsen van masten voor de draadlooze tele grafie te Sterzing in Tyrol heeft men goudaderen gevonden. Reeds is een maatschappij opgericht om te onder zoeken, of deze aderen in exploitatie genomen kunnen worden. o Hol einde. Te Medemblik is een bekend drinker, door overmatig gebruik van drank gestikt. .Men vond een nog half gevulde je- neverflesch in zijn nabijheid. o Schotsclie studentenhumor. De heer Asquith, de eerste minister, is benoemd tot rector van de universiteit te Aber deen. Dinsdag der vorige week heeft hij dit eere-ambt aanvaard en de En- gelsche bladen vertellen nu uitvoerig, hoe de studenten hun nieuwen rector ontvingen. Te elf uur, zoo verhaalt een ver slaggever, was Mitehell Hall, waar de rector zijn intreerede zou houden, reeds overvol met studenten. Op de eerste rijen zaten de vrouwelijke stu denten, die in hun roode kleedij een weinig kleur brachten te midden van de meer sombere kleeding der man nelijke studenten. In afwachting van de komst van den rector vermaakte men zich met het schoone spel van «passing up", hetgeen hierin bestaat, dat men een der studenten, over de hoofden der kameraden heen, door geeft. Het slachtoffer valt nu en dan wel eens neer, maar er zijn steeds bereidwillige handen genoeg om hem weer op te heffen en verder te trans porteeren. Onder het gelach en gejoel dat dit spel vergezelde, speelde het or gel, werd er gezongen, gefloten en rumoer gemaakt op allerlei muziek instrumenten. Het was een waar pandemonium, zegt de verslaggever en dat moet dan ook wel zoo zijn geweest. Te half tv/aalf kwam de heer Asquith binnen. Hij werd ontvangen met het aanheffen van het „For he is a jolly good fellow", waarna hij fe midden van een helsch lawaai zijn redevoe ring begon. Pogingen om stilte te verkrijgen, waren vruchteloos. Zelfs toen de spreker dreigde zijn rede te zullen afbreken. Mocht soms voor een oogenblik het rumoer even beda ren, onmiddellijk was er wel de een of andere enthousiast, die met een kindertrompetje een deuntje aanhief, en daarmee het lawaai opnieuw aan wakkerde." Niettemin bracht de rector zijn rede ten einde, en nauwelijks had hij zijn slotwoorden gesproken of men rende naar buiten. Hier stond een rijtuig voor den heer Asquith gereed. Maar nu moest dit het ontgelden. In een oogenblik waren de paarden af gespannen en hadden tientallen jon gelieden het rijtuig in bezit genomen. De anderen poogden het te bestormen en zich een plaatsje te veroveren, en de wagen slingerde heen en weer als een kurk op een stormachtige zee. En het einde was dat het half vernield in het water werd geworpen. Rector Asquith vertrok, nu zijn rij tuig aldus vernield was, in een auto mobiel. De ontvangst die hem te Aberdeen te beurt viel, is zeker een typisch staaltje van dé merkwaardige gewoonten in de Engelsche studenten wereld. o Nieuwe Kloosters. De zuidelijke pro vinciën zijn niet uitsluitend destreken, waar voortdurend kloosters gesticht wordenook in 't oostelijk deel van Overijsel komen zij gaandeweg meer voor. Tijdens den Culturkampf in Duitschland werden Duitsche nonnen kloosters gevestigd te Noord-Deurin- gen in de gem. Denekamp en te 01- dezaal en later ook te Zenderen, gem. Borne, terwijl een klooster van Duit sche paters werd gesticht te Glaner- brug, gem. Lonneker. Thans verrijst een klooster der zusters van St. Joseph uit Frankrijk te Glane in de gem. Losser. In diezelfde gemeente zal, niet ver van genoemd klooster, een klooster van de Duitsche paters Trap pisten uit Wtirzburg in 't volgend jaar gebouwd worden om missionaris sen te vormen voor 't zendingswerk onder de heidenen in Zuid-Afrika. Ooievaar of Vliegmachine. Dezer da gen liepen, volgens de „Opr. Haarl. Crt., "een drietal kinderen op de boter markt te Haarlem in druk gesprek. Het onderwerp was, dat een der drie een zusje had gekregen. En nu had papa gezegd, dat het met de vliegma chine gebracht was. De kieine, niet tevreden met deze nieuwe theorie, had het aan de onderwijzeres gevraagd en deze had het bevestigd. Zoodat uit deze kleine hoofdjes de ooievaar verdreven is en plaats heeft moeten maken voor de vliegmachine. Nieuwe tijden o Dertien candidatcn. Ter vervulling van ééne vacature in den Gemeente raad van Sittard, ontstaan door ont slagname van den heer J. Verheggen, hebben zich Dinsdag officieel der tien candidaten laten stellen De „Limb. K." zegt, dat deze ver kiezing wel een bewijs geeft van zeer ongezonde verhoudingen in het open baar leven van Sittard. De keizer en admiraal Muntagu. Admiraal Victor Montagu, een zee man uit de oude school, dit nog in den Krimoorlog gediend en de blok kade van Sebastopol meegemaakt heeft, %en der bekendste leden van de Royal Yacht i^quadrou, heeft zijn levensherinneringen uitgegeven. Zijn intieme betrekkingen tot den prins van Wales, den lateren koning. Ed ward VIIr_en den Duitschen keizer geven hem aanleiding, om menig aardig verhaal te vertellen. Eens in de Cowesweek had konin gin Victoria den admiraal om half negen op een diner in Osborne uit- genoodigd onmiddellijk nadat hij de uitnoodiging had aangenomen, kreeg hij een schrijven van den keizer, die hem op datzelfde uur aan boord van de „Hohenzollern" te dineeren vroeg. De positie was moeilijk, en de admi raal wist niet hoe hij in dat geval moest handelen, zonder in eerbied voor zijn beide vorstolijke amphitry- ons te kort te schieten. Hij seinde aan het jacht van den prins van Wales, of deze aan boord was, en kreeg ten antwoord, dat de prins niet voor half acht aan boord kwam. Het moeilijke van het geval was, dat de admiraal voor het diner op Osborne anders gekleed moest zijn, dan voor dat aan boord van de „Hogenzol- lern." Om half acht werd van het jacht van den prins van Wales ge seind, dat Z. K. FT. aan boord was hij gaf den admiraal den raad bij de koningin te gaan eten, en dade- lijk na het eten naar den keizer te Zoo gezegd, zoo gedaan. De admiraal trok met een hofcos- tuum aan, met korte broek en lange zijden kousen en snelde naar Osborne, Dadelijk na het diner vroeg hij ver lof heen te gaan, en spoedde zich toen naar de „Hohenzollern," In 't rijtuig, dat hem van het paleis naar de „Hohenzollern" bracht, moest de admiraal zich verkleeden, in uni form, wat lang niet gemakkelijk ging. Toen hij bij den keizer aan boord kwam en dezen zijn avontuur ver telde, zeide de keizer, hartelijk lachend: „Kijk, dat is meer dan mij ooit overkomen is. Ik ben nog nooit op een dag bij twee souvereinen tegelijk te dineeren gevraagd. Wilt u nog een diner Bij een andere gelegenheid te Kiel was de admiraal nogmaals in verlegenheid over zijn costuum Hij was juist aan 't zwemmen, toen iemand hem uit het bassin riep, met de mededeeling: „De keizer komt met zijn barkas om u te spre ken." Wat moest de arme man doen. In zijn zwemcostuum kon hij toch den keizer niet ontvangen. En ter wijl hij wanhopig over het geval nog stond na te denken, was de keizer reeds op den steiger. „Kom er dadelijk uit P riep Z. M. „Ik moet u dadelijk spre ken „Ik ben naakt, majesteit „Dat doet er niets toe, kom er maar dadelijk uit !'5 Gelukkig was er een badlaken van groote afmeting voorhanden, waarmede admiraal Montagu zijn naaktheid bedekken kon, en zoo trad hij voor den keizer, die hem hartelijk lachend toevoegde ,,In dit costuum ziet gij er uit als een oude Nero Do Aya Sofia. De beroemde Aye Sofia te Constantinopel bevindt zich in een gevaarlijken toestand. Het prach tige gebouw was reeds meermalen gerestaureerd, daar zich in de 15de, 17de en 19de eeuw bedenkelijke scheu ren en verzakkingen hadden vertoond. Voor ongeveer een maand is nu, naar „Athenaeum" meedeelt, een Italiaansch architect plotseling naar Constantino pel ontboden en zijn rapport over den toestand van de muren en van den koepel moet zeer ongunstig luiden. De architect achtte het noodzakelijk, dat dadelijk de muren worden gestut en de andere gebreken worden ver holpen. Men meent, dat de laatste aardbevingen, speciaal die van 1894, de moskee zeer beschadigd hebben. „Vad." o Het smokkelen van varkeus. Over het smokkelen van varkens uit Pruisen naar de grensplaatsen in Oostenrijk- Groningen schrijft men d.d. 19 Oct. aan de „N. R. Ct." Het is sedert eenige weken druk voor de Rijksambtenaren aan de Neder- landsche grens in deze provincie, want de prijs der biggen in Pruisen is van I dien aard, dat geen wonder mag heeten, dat knorrende viervoeters van vader land verwisselen. Kosten de 6-weeksche biggen hier te lande f 79—12 per stuk, in Duitsch land (hoewel juist niet in de naast- bijgelegen grensplaatsen) worden de „Ferkels" verkocht voor 715 mark per stuk f 4.20—9), ofschoon de prijs, sedert de Nederlandsche grenzen beter worden bewaakt, niet achteruit gaande is. Allerlei ondervindingen hebben Rijks ambtenaren en politie bij den tijdelij- ken sluikhandel opgedaan en 't bleek zelfs meermalen, dat op de dagen van jaarmarkten in de verschillende Pruisi sche gemeenten het hardst werd ge ijverd om biggen naar Nederland te smokkelen. En hoe geslepen daarbij werd te werk gegaan Een 50-tal biggen b.v. zou bij Bour- tange over de grens worden gebracht. Een oude wagen met 8 minderwaar dige biggen weid vooruitgezonden, door een voerman met paard begeleid. De wagen werd aangehouden, de 8 biggen werden in beslag genomen met den wagen daarbijde voerman had zich met paard weten te bergen. Inmiddels gingen de overige 42 big gen spoedig daarop ongestoord de grens over (omdat de kommiezen el ders bezig waren de 8 in beslag ge nomen biggen te vervoeren), om op de Winschoter markt te worden verkocht. Gisteren werden 22 biggen in beslag genomen, die iemand te Musselkanaal zeide te hebben gekocht, doch die uit Pruisen moeten zijn aangebracht naar zijn woning. Ook elders worden aanhalingen ge daan het vleesch der dieren wordt nu verkocht. Met dit al hebben de kommiezen het drukker dan ooif in deze streken, ter wijl de prijs der biggen op alle mark ten er door wordt gedrukt. VOOR DEN OOIEYAAR. Axel. Van A. van Cadzand, omdat hij onwettig inbeslag genomen gewe ren zonder haan van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie heeft teruggekregen f 0.15 Kijkuit. Omdat de kasteel heer het beetenlossen op de Statie door zijn arbeiders met een halven dag reeds moe was en nu toch van de Com pagnie lossers, onder wie veel van Dalsummannen, moet ge bruik maken en nu tweemaal zooveel beeten brengt als vroe ger - 0.10 Boschkapelle. Omdat de jonge heer Knossel Zaterdag avond van zijn beminde zijn knapzak kreeg aan den dam van Watergat - 0.10 Sintjansteen. OmdatP. van Geit zooveel respect heeft voor zijne 82-jarige moeder - 0.05 Terhole. Wegens het dage- lijksch bezoek van den heer N. in de weegbrug en zijn on derneminggeest - 0.10 Sint Jansteen. Omdat Louis zulk een mooi huis heeft ge kocht in de Trompstraat - 0.10 Vorige lijst - 75.515 Totaal - 76.115 Hulst, 31 Oct. Per 100 K.G. Tarwe f 9,00 a f 9,50, Rogge f 7,00 a f 7,00, Wintergerst f 8,50 a f 8,65, Zomergerst f 0,00, a 0,00. Haver f 7,00 a f 0,00, Erwten f 12,00 a f 16,00, Paardeboo- nen f 0,00 a f 0,00 Duivenboonen f00,00 a f 00,00 Witteboonen f a f ,00, Bruineboonen f 13,00 a f 13,50, Boekweit f 00,00 a f ,00, Lijnzaad fa f 00,00, Aardappels f4,00 a fO.OO Koolzaad per zak van 106 liters f 00,00 a f Paarden 0 stuks, verkocht 0, Rundvee 38, verkocht 24. Varkens 27, verkocht 16. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,15 tot f 0, Eieren per 26 stuks f 1,55. Koers van het geld. Belgisch geld per 100 frs. f47,525 h f47.55. 5 November. 1 uur. Havikpolder. Canadaboomen. Poppe. 7 November. 2 uur. Hulst. Loop paarden. Poppe. 8 November. 11 uur. Koewacht Oud Beoostenblij Bezuiden. Kanadaboomen. Dregmans. 10 November. 12 uur. Koewacht. Beestiaal en houtwaren. Poppe. 10 November. 9 uur. Overslag. Eiken kaphout. Dregmans. 15 November. 11 uur. Zaamslag. Esschenboomen. Dregmans. 16 November. 1 uur. Lamswaarde. Inboedel. Dumoleyn. 17 November. 1 uur. Zuiddorpe, Plaat. Canadaboomen. Dregmans. 22 November. 11 uur. Koewacht, Nieuw-Karnemelkpolder enz. Kanada boomen. Dregmans. De ondergeteekende maakt aan zijne geachte Stad- en Landgenooten bekend, dat hij zich gevestigd heeft als op het GODSPLEIN nabij de Dubbele Poort. Onder een nette bediening hoopt hij ieders vertrouwen waardig te zijn. Mr. S c h o e n m a k e r HULST. o Eenv. Jnffrouw, met eigen kapitaal, wenscht kennism. met beslist net persoon. Br. freo Letter O aan het Algemeen Advertentie-BureauNewtonplein 27 DEN HAAG. Advocaat-Procureur te MIDDELBURG, is EMUSISÏ MlAAIUfi bij KSELEMAYS te HUJLST te spieken. Het kantoor der erven Mr J. G. VAN DEINSE te Hulst is geopend den Maandag van iedere maand van 10 töt 1 uur. Spreekuren te Zaamslag 8-9 en 5-2 utir. Spreekuren te Boschkapelle wor den nader bekend gemaakt. Tengevolge van verandering bij Notaris VAN DALSUM te Huist TE KOOP yroeger aan den voorgevel. IN DEN GROOTEN GOEDEN KOOP. Fabriek van HOEDEN en KLAKKEN voor Heeren en Damen. Alle KINDER ARTIKELS. Alles op maat. No. 1, HOUTBRIEL (Verkensmarkt) ST. - NIKOLAAS. bij J..F. DE SMET-LAGET Station Hulst. Voor het zich opgeven als abonné, het plaatsen van advertentiën en het betalen van abonnementsgeld voor DE VOLKSWIL, kan men zich wenden bij den heer

Volkswil/Natuurrecht. Gewestelijk en Algemeen Weekblad te Hulst | 1910 | | pagina 3