IN HET ALGEMEEN BELANG BllTEMAXÜSCHE TIJDINGEN. be krijgslieden, amen, beneveru Ie tijd, die zij in engt dit in vet- 1'Jet rootle kruit ansche regering Roode kruis. PVAART wordt e tabel te leeren rweg van flit. e hoop dat wij en niet wachten .gate win» LONDEN f 1 er Totaal. Be- noodigde tijd voor den 0. geheelen loop. en. Mijlen. Uren. 26 392 52 26 321 25 61 319 22 59 351 26 41 407 33 41 336 26 74 332 23 55 j 315 26 ba an betreft. ct is geb aseerd i? »g eu en 25 mijlen 's HERTOGEN BOSCH, 25 November. In de afgeloopen week werden hier nog 10 personen door de pokken aangetast. Er stierven echter slechts 2 aan die ziekte, waaruit men dus wel mag besluiten, dat zij niet meer van gevaarlijken aard is. OIR,SCHOT, 27 November. Eergisteren heeft men te Mid- delbeers een drijfjagt gehouden op een wild zwijn. Na vele vruchtelooze pogingen gelukte het eindelijk den heer H. het dier een kogel door het hart te jagen. In zegetogt werd de afgrijselijke gast door het dorp gedragen. OUDENBOSCH, 28 November. Met 1 Januari wordt hier de telegraaf der spoorweg-maatschappij Grand-Central Beige ook voor het publiek dienstbaar gesteld. Dit zal hier en voor de belangrijke boomkweekerijen en voor de beetwortelsuiker fabrieken alsmede de drie iustituten, ten gemakke der corres pondentie een groote winst zijn. wordt men opmerkzaam gemaakt op de in deze courant voor komende advertentie van den Heer Gustav Schwarzschild te Hamburg. De daarbij geannonceerde loten kunnen wij, in aanmerking der vele prijzen die in deze loterij zijn, ten beste aanbevelen, terwijl het genoemde huis, dat met de verkoop dezer loten belast is, en waarvan de realiteit en soliditeit alge meen bekend is, de beste waarborg oplevert. Het is dan ook niet te bevreemden dat zeer vele orders naar hetzelve worden gezonden, die immer met de meeste zorg ten spoedigste worden uitgevoerd. Men zal zich een denkbeeld kunnen vormen van de ver woesting, welke de brand van Chicago heeft aangerigt, wanneer men in aanmerking neemt, dat de verbrande huizen, wanneer zij naast elkander stonden, een uitgestrektheid zouden beslaan van 100 kilometers. Iemaakte wetsont- arlijksche ligting Ten einde teven! tie" te verbeteren immerverwiSselet jaderen aan de pet- artikelen voorge- voor de militie -edingstukken, ,ats waarin hij dit- K, in het garnizoen ding; zij erlangffl utentijd duurt en, zij doen slecht! die dienst behoof ijd gelaten om zi e wijdenen in veel mogelijk zoo- dlegea kunnen hij' en examen wordei ij van korporaal»' aden door de mini:' m marine. Frankrijk. PARIJS, 28 November. De geruchten volgens welke Thiers in zijn boodschap aan de nationale vergadering het verlangen te kennen geven, de regeering in Frankrijk definitief ge vestigd te zien, worden tegengesproken. In die boodschap zul len de konstitutionele vraagstukken onaangeroerd blijven. PARIJS, 29 November. Dc Gazette des Irilunaux meldt, in strijd met het gerucht dat in zekere wijken van Parijs mani- festatiën zouden zijn gedaan bij gelegenheid van de executie van Ferré en Rossel, dat in de wijkeu Montmartre en Belleville de rust niets te wenschen overlaat. Bng'ela.nd.. LONDEN, 29 November. Door John Bright is verklaard t hij eerst na de wederinneming van zijnen zetel in het parle ment zich aan de behartiging der openbare belangen zal 'jden. De heden verschenen Londensche dagbladen betuigen hun leedwezen over liet fusilleren van Rossel. In bedoelde bladen vindt men eene vergelijking tusschen de troonrede des konirjgs van Pruisen en diedeskoningsvan Italië. De limes acht het wenschebjk, dat Pruisen aan Italië een finan- les geve; het blad wijdt uit in lof over de Pruisische staats huishouding en over het politiek beleid in het koningrijk van Willem I, waar het staatsbeheer de eenige zekere waarborg is voor de vrijheid. Voorts zegt de Times, dat de barsche, militaire en pedantische bureaukratie in Pruisen zoo vaak gegispt is geworden dat men het bijna niet wagen mag te vragen: of de degelijke organisatie van Prnisens bloeijende financiën niet opweegt het verwarde gekakel van Italië over de aanspraken van dezen Staat op den naam van vrije natie. Duitschland. DARMSTADT, 28 November. Ten gevolge van de door issen met Pruisen gesloten militaire conventie hebben twintig officieren, meerendeels van den staf, aanvrage om pensioen meente Leende Igië verbazend toe nen, dat voor vij -oerders worden du' dagelijks het zool it is geen nieuwlj' n die gemeente 1' WEENEN, 28 November. Een officieel berigt, meldt de ide al dien tijd va' Jer.oeming van den generaal der cavalerie von Langenau tot zoo actieve arabu ïezant te St. Petersburg. heden niet hebbel Volgens de Neue freie Presse heeft prins Metternich ontslag IMiaagd als gezant bij de Eransche regering, BUCHAREST, 28 November. De kamer van afgevaardigden heeft hetzelfde bureau gekozen als in de vorige zitting. Men beschouwt dit als een indirect votum van vertrouwen in het ministerie, Italië. ROME, 28 November. De paus heeft, in antwoord op een hem aangeboden adres, zijn vertrouwen te kennen gegeven in de zege der Kerk en vormelijk tegen het denkbeeld van verzoe ning geprotesteerd. Belgie. BRUSSEL, 28 November. Voor het gebouw der volksverte genwoordiging staat een aanzienlijke volksmenigte. De jagers der burgerwacht bewaken de toegangen tot het gebouw. De menigte eischt dat het ministerie aflrede. De Écho du Parlement meldt onder alle voorbehoud, hoe wel met de verzekering, uit te vertrouwen bron te hebben geput, dat de aftreding van den minister d'Anethan en vier zijner ambtgenoten als zeker te verwachten is, dat alleen de beer Jacobs minister zal blijven en de beer de Theux met het vormen van een nieuw kabinet zal belast worden. De geruchten betreffende een kabinetscrisis welke heden avond door de Echo zijn verspreid, worden in officiële kringen ten eenenmale onjuist geacht. De Brusselsche Liberale Associatie heeft heden avond aange nomen een voorstel van het comité, om morgen en corps met de Gentsche Associatie den heer Bara te gaan geluk wenscben. Eenige benden slaan hier en daar enkele glasruiten in. Ove rigens is bet in de stad tamelijk rustig. BRUSSEL, 29 November, Bij kennisgeving van den burge meester, is het openbaar verkeer op het plein voor het parle mentsgebouw verboden. De Indêpendance meldt, dat de heer Thonissen, lid der kamer voor Hasselt en beboorende tot de regterzijde, bij den koning is ontboden. BRUSSEL, 80 November. De koning is niet bij-de inwijding der werken aan de Senne tegenwoordig geweest. De burge meester van Brussel, de heer Anspach, heeft de feestelijkheid gepresideerd eu is levendig toegejuicht. Een onafzienbare menigte woonde de feestelijkheid bij, en vaak hadden demon- stratiën tegen het ministerie plaats. De heer de Theux is heden bij den koning geroepen, nadat de poging van den heer Thonissen tot vormiug van een kabinet mislukt was. Zeetijdingen. Binnengekomen Nederlandsche schepen. Mej. Petronella Knijpiuga, kapt. Klofker, van Denemarken naar Antwerpen. Dolphin, CriJk, St. Petersb. Dordrecht. Panlus Meintz, Laatje, a Riga Gent. Tobina, Wortelboer a Antwerpen. Uitgevaren Nederlandsche schepen. Sara, kapt. Kuiper, van Antwerpen naar Montevideo, Telina, u Dekker, Brussel de Oostzee. Nooit Gedacht, Zwanenburg, B Neuzen 0 Riga. Francois, 0 van Eijk, B Vlissingen B Engeland. Burgerlijke Stand. Van 18 tot 25 November. VLISSINGEN. Gehuwd Geene. Bevallen: C. H. van Gelder, geb. Willemse, z. R. Leeman», geb. van Driel, d. M. J. Gillissen, geb. Pieterse, z, J. Wannee, geb. Joo9se, d. H. Wisse, geb. de Witte, z. J. J. van der Steen, geb. Verspoor, d. J. C. de Roo, geb. van der Meer, d. Overleden: M. C. J. Bogman, d. 4 j. P. Stroo, d. 11 j. L. P, Louw, man van M. Maertens, 63 j. A. J. Prince, z. 6 d. J. A, de Rijke, z. 7 m. J. P. Adamse d, 13 d. Marktberigten. Rotterdam, 27 November. Tarwe. Aanvoer ruim, gedeeltelijk verkocht tot 75 cent, Zomergeret 20 cent, Haver 10 cent, Erwten 50 cent,- Brnineboonen 25 cent lager. Meekrap. Onveranderd, puike kwaliteit vindt koopers. Voor Racijn goede kooplust van deze kwamen veel afwijkende partijtjes voor. Oostburg, 29 November. Ofschoon iets toegenomen, was de aanvoer van granen niet zoo groot, dan men met het oog op de nu geheel afgeloopen veldarbeid kon verwachten. De kooplust was echter flaauw en alleen door hoogstbenoodigden werden Tarwe en Rogge in beste qualiteiten, omtrent als voren betaald. Overigen» was de stemming veel lager, er bleef een groot deel van den aanvoer on verkocht, uithoofde de vraagprijzen niet konden worden ingewilligd. Men besteedde voor Tarwe 12,25. 12,11,75, 11,Rogge 8.50, 8,7,50. Wintergerst 7,10, 7,—, f 6,75. Zomergerst 6,15. 6,—, 5,75, 5,50. Haver 3,90, S,50. 3,25, 3,—, 2,80. Paardenboonen 8.—, 7,75, 7,50. Erwten 10,—, f 9,—.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 3