BÜITEUANDSCHE TIJDINGEN. 27f™ STAATS-LOTERIJ. morgens 9 tot voor een lief. lekt zijn tegen *ee» tegengift wraakmiddelen zou betaan in ij dosis van 5 fi 25 grammen .ommelaire, lid cademie, heeft angrijke mede- pvonden zullen daar de phos- er lucifers zoo ,et ware onder taal geregtshof e zaak van den van poging tot Het hof heeft ugustus 11. dien at heeft aange- :h zich niet ver- laraan gegeven ïldig verklaard 1 van slagen en te werken van ake veroordeeld 'n J. C. Champ- bij nacht in een ek aldaar door aan de in zijne is te hebben ge- De beschuldigde reiding (zijn ge- rij komen op dit op de Dedems- met veel moeite :end weder dezer lachten heeft het Almelo digt zit. is sedert gisteren avond herdacht er, de verjaring ntia was voor die het orkest waren i opschriften aan- id met het Veni len heer J. W. het Piuslied van dames bijeen ter zang- en piano- este orde af. steren kwamen m ornaamste genees ti, met het oog- oor Psychiatri r dr. liamaer, van kbare herinnering ieevoogt, van wien m venvachten, ge" ie Vereeniging al> ir het bereikt kan volgens werden de en het bestuur ge- li zal uit de heeren erg, als vice-presi •etaris, prof. v. d. n Amsterdam, ah chrift, hetwelk de I, van Zutphen be- iuwe gewone leden en de heer Feith, inspekteur der gestichten voor krankzinnigen, tot honorair lid voorgesteld. Wij eindigen dit kort verslag met ,Jen wensch, dat het doel der Vereeoiging bereikt moge worden en dat zij onder geneeskundigen en niet geneeskundigen in ons vaderland de kennis van hetgeen met de kraukzinnigeu-verple- ging in verband staat vermeerderen en hierdoor gunstig op het lot onzer zwaar bezochte medeburgers werken zal. Het verslag van den gemeenteraad san Maandag 20 Novem ber zullen wij in den loop der week afzonderlijk rondzeudeu. Frankrijk. PARIJS, 20 November. De France meldt onder voorbehoud dat de fusie Bourbons-Orleans tot siand is gekomen. De graaf van Chainbord zal de driekleurvlag aannemen, en de graaf van Parijs zal de regten van deu graaf van Chambord erkennen. PARIJS, 21 November. De krijgsraad heeft Humbert, redac teur van le Fere Duchesne (een der commune-bladen), tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld, en over Vermersch en Vuillaume bij verstek het doodvonnis geveld. Men weet nog met of de regeering den terugkeer der nationale vergadering naar Parijs zal voorstellen, maar zij zal zeker het daartoe strekkende voorstel ondersteunen, en men gelooft dat dit door de vergadering zal aangenomen worden. PARIJS, 22 November. De Courier diplomatique meldt, dat er onderhandelingen zijn aangevangen over een handelstraetaat tasschen Zwitserland en Deneraarken. De gezanten van Zwitser land eu Denemarken te Parijs zijn de onderhandelaars. JEngelaiad.. LONDEN, 20 November. De heer Childers, oud-minister van marine, is volkomen hersteld teruggekeerd. Twee onbekende schepen zijn bij Liverpool door aanzeiling gezonken; vermoedelijk is de gausche bemanning bij deze ramp omgekomen. LONDEN, 21 November. De Times meldtiuitKonstantinopel van gisteren, dat lord Elliot namens de Britsehe regeering den Sultan heeft geluk gewenscht met de hervormingen door het nieuwe Ottomanische kabinet tot stand gebragt. LONDEN, 22 November. De prins van Wales is plotseling ongesteld geworden. (luteede dépêche). De ongesteldheid van den prins van Wales iseeu aanval van koorts ten gevolge van een verkoudheid. NEW-YORK, 21 November. Aan den Russischen grootvorst Alexis is een schitterend huldeblijk gegeven. Tienduizend sol daten waren onder de wapenen; de geestdrift was algemeen. Generaal Dix begroette den grootvorst en noemde hem deu jzoon van het doorluchtige opperhoofd dat zoo veel gedaan heeft voor de beschaving." De prins betuigde zijnen dank aan den eneraal en zeide: „de vriendschap tusschen Rusland en de 'ereenigde-Staten is zoo duurzaam dat niets ze zal kunnen verstoren." Morgen vertrekt de grootvorst naar Washington, om president Grant te bezoeken. lAnitscliland. WEENEN, 21 November. De ochtendbladen melden dat met prins Adolf Auersperg ernstig onderhandeld wordt over de amenstelliug van het Cisleithaansche kabinet; eu dat hij, alvorens een regeringsprogramma aan den keizer voor te leggen te rade gaat met leden van het parlement die zijne politieke 'igting zijn toegedaan. WEENEN, 22 November. De ochtendbladen melden dat in Je bijeenkomst, welke prins Adolf Auersperg gisteren met vele >an de voornaamste ledeu der grondwetgevende partij gehad heeft, het door hem ontworpen programma hunnen bijval ver derf. De heeren Lasser, Stremayr, Claser, Clumetzki, Banhans '0 Bretl worden als leden van het nieuwe Cisleithaansche kabinet genoemd. Belgie. BRUSSEL, 21 November. De Étoile Beige zegt dat, naar teen verzekert, een gedeelte van het garnizoen in de kazerne is jSconsigueerd; doch geen ander blad maakt hiervan melding en "en beschouwt het gerucht als verzonnen, BRUSSEL, 22 N ovember, Heden middag ten 4 ure heeft de er Bara zijne interpellate tot de regering gericht, omtrent de lc'Weming vau den beer Dedeckei en over de zaak Langrand- Dumonceau in het algemeen. In de zitting is het rustig, doch, daarbuiten heerscht groote opgewondeuheid. Talrijke groepen staan voor het paleis des volks. De militaire posten zijn versterkt. De heer Bara eindigt zijne redevoering met het beloog, dat de geestelijkheid en de regeering haar gezag verloren hebben en onmachtig zijn om aan de woelingen der Internationale weer stand le bieden. De minister van binnenlandsche zaken ant woordt dat hij niet over de stukken zal discuteeren, welke de oppositie voor haar aauvai gebruikt. De regeering verdedigt den heer Dedecker als politiek persoon. De zitting wordt geschorst tot morgen. Buiten hoort men de kreet: weg met de dieven De Echo du Barlement bevestigt dat zekere militaire maatregelen genomen zijn, doch dat geen ernstig vooruitzigt op rustverstoring bestaat. 23 November. Het debat is gesloten en de orde van den dag waarbij de houding van het ministerie veroordeeld wordt met 64 tegen 46 stemmen verworpen Zeetijdingen. Binnengekomen Nederlandsche schepen. Amalia Fluniga, kapt. Wil mi pc It, van Villanova naar Gent, Colibri, Riedijk n Cherbourg Rotterdam. Jantina, Vos, Beunos-Ayros Antwerpen. Anna, Kuiper, u Elsentur Jan Visser, Boon, Riga Alida, de Vries, Teno Mayor u Woensdag morgen is van deze reede naar zee vertrokken het Nederlandsche driemastschip Europa, gejaden met steenkolen, ter opvolging vaa zijne be stemming naar Indië, In de haven gekomen. De Nederlandsche schooner Francis, kapt. J. vaa Eijk, komende van Engeland met steenkolen, bestemd voor Vlissingen. Het Engelsche jacht Topzy, kapt. Thompson, van Portsmouth. Uit de haven vertrokken: De Engelsche schooner Isabella, kapt. Whitehead, in ballast bestemd naar Engeland. Maandag zijn van de reede van Veere naar zee vertrokken de Nederlandsche schooners Vertrouwen, kapt de Ruiter, via Engeland naar Spangen; De Twee Gebroeders, kapt. H. Persoon, en de Adriana Francisca, kapt. C. Reijnbout, beide laatsten naar New-Castle, alle drie in ballast van Middelburg. Prijzen van 100 en daarboven. Maandag 20 November. 1ste trekking. Op no. 1091, 7358,9345. 12789. 13079, 13665 en 18117 ƒ100. No. 17971 200. No. 14523 eu 16095 400. No. 40462 2000. Dingsdag 21 November. 2de trekking. Op no. 5679, 6309. 9518, 13150, 14300, 15512, 1569i en 18512 ƒ100 No. 5506, 9622 en 12907 10C0. No. 19750 5000. No. 4825 20.000^ Woensdag 22 November. 3de trekking. Op no. 16910 en 18431 200. No. 0658, 15134 en 17829 400. No. 4S02 en 9696 1000. Douderdag 23 November. éde trekking. Op no. 2012 en 12040 2Ö0. No. 6200 en 17929 1500. Burg-er-lijke Stand. Van 11 tot 18 November. Vlissingen. Gehuwd: Geene. Bevallen: W. C. Adamse, geb.Geldof, d. A. van Loo, geb. van Alphen, d.— C. Ruben, geb. van Scbijudel, z, C. C. C. Beenhouwer, geb. Schot, d. J. de Lange, geb. Wacjon d. A. van Krooueuburg, geb. de Rijk, d. E. de Veij, geb. van Exel, z. H. Amadio, geb. Claré, z. J. A. Prince, geb, Zcgers, z. Overleden: F. R. Reeper, weduwe van N. Jansen, 79 j. I. J. Laroij, jm. 25 j. J. A. Drubbels, jm. 51 j E. Alfrink, jd. 75 j. A. \Vie- lix, weduwnaar van L. C. van Weele, 73 j. A. M. van Deijck, z. 5 j. C. A. Boels, z. 4 w. C. Kervink, d. 4 m. Marktberigten. Rotterdam, 20 November. Tarwe. Aanvoer rnimer, gedeeltelijk verkocht, jarige en nieuwe 30 cent, Erwten, Witte- en Brnineboonen 50 cent, Paardenboonen 25 cent lager. Meekrap. Aanbiedingen vrij ruim, hoogere vraagprijzen. Voor afwijkende weinig attentie. Racijn onveranderd. Middelburg, 23 November. Uit de buiten-eilanden hadden wij weder weinig graan ter markt, terwijl uit Walcheren de aauvoer voldoende mogt heeten. Jarige Walchersche Tarwe bezwaarlijk beneden de 14.te koop. Tot 13.75 is een enkel partijtje afgegeven. Nieuwe dito bragt 13.50 op. Rogge f 8.75 a ƒ9.bij ge rijf. Wintergcrst tot 7.50 verhandeld. Zomer dito 6.50 a 6.75. Walchersche Witieboonen genoten weder levendige vraag cn werd al wat in puike soort voorkwam grif tot 14.50 gekocht met overblijvende koopers. Walchersche Brnineboonen in de gewone soorten slechts enkele mudden ter die tot 14.75 werden afgedaan. Krombekke dito 14.50. Walchersche Paardenboonen tot 8.60 a 8.75 verhandeld.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 3