De nabij de kust van Cadzand gestrande Engelsche bark Nearchur, kapt. Dobinson, komende van Zante, geladen met krenten, bestemd naar Antwerpen, geheel ontredderd zijnde, is men bezig het tuig, de lading en hetgeen nog te redden is in het belang van de eigenaren te bergen, doch wordt men daarin belemmerd door de vele kleine vaartuigen van strand jutters die zich bij het schip bevinden, zoodat scheepvaart en handel niet meer veilig is. Genoemden kommandant C. ten Bosch, hiervan onderrigt zijnde, heeft dadelijk gewapende man schappen onder de orders van den zoo roemvol vermaarden opperstuurman J. Hobein, naar het verongelukte schip gezon den, ten einde maatregelen te nemen om de berging van lading en tuig op eene veilige, doelmatige en geregelde wijze te kunnen bewerkstelligen en waardoor dan ook liet groote nut van de Nederlandsc/ie marine bij soortgelijke gelegenheden tot beveili ging van handel en scheejjvaai t weder op loogenprijs mag gesteld morden. Door de kamer van koophandel en fabrieken alhier is een adres aan de tweede kamer gezonden waarin ingenomenheid wordt betuigd met het ontwerp van wet tot vervanging van het patentrecht door eene inkomsten-belasting. Door dezelfde instelling is ook een adres tot den minister van binnenlandsche zaken gericht, waarin wordt aangedrongen op eene bespoediging van de verbinding van het lokaalstation van den spoorweg met de bestaande havens. Jl. Vrijdag avond zijn alhier de volgende panden, allen hier gelegen, voor de daarbij vermelde prijzen, in publieke veiling verkocht: 1°. Een huis en erve, op de Oostzijde van de Nieuwe haven, wijk K n°. 184, voor 3420. 2\ Een huis en erve, naast het vorenstaande, wijk K n°. 185; voor ƒ3755. 3°. Een huis en erve, in de Korte Noordstraat, hoek Korte Zdlke, wijk E n°. 91, voor 1001. 4°. Een pakhuis en erve, naast het vorenstaande, wijk E n". 90, voor 605. 5°. Een huis en erve, mede in de Korte Noordstraat, wijk E n". 108, voor ƒ1209. 6°. Een huis en erve, op den Kousteenschendijk, hoek Scher- minkelstraat, wijk E n°. 31, voor 135f. 7*. Een huis en erve, in de Wagenaarstraat, wijk J n°. 64, voor 905. 8°. Een huis en erve, mede in de Wagenaarstraat, bij het plein van de hoofdwacht, hoek Slop, wijk J n°. 45, voor ƒ1207. 9°. Een huis en erve in den Koudenhoek, wijk L n°. 30, voor 777. 10". Een pakhuis en erve, achter de Fransche kerk, wijk J no. 106, voor f 760. Bij de herstemming voor een lid van den gemeenteraad te Neuzen is op Woensdag jl. bij de opening der stembus gebleken, dat 128 stembrieljes waren ingekomen, waarvan 2 van onwaarde. Gekozen is de heer D. Tholeus met 67 stemmen, terwijl de heer A. C. N. Grenu er 59 verkreeg. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw, den voormaligen officier van gezondheid 2de klasse bij het Nederl. leger dr. Hoven, thans ined. doctor te's Hage; tot broeder dier orde den heer Brouwer, bibliothekaris der Kon. Militaire Akademie. De Dordrechlsche courant meldt dat tengevolge van den lagen waterstand het eergislereu niet mogelij kis geweest de veertiende of laatste spanning voor de spoorwegbrug tusschen Willemsdorp en den Moerdijk van de paaljukken af en op hare plaats tusschen pijler 1 en 2 te brengen, tot groote teleurstelling van belang hebbenden en een aanzienlijke menigte belangstellenden uit Dordrecht en van elders. Te Arnhem denkt men reeds ernstig aan het ijsvermaak. De vijvers op het landgoed Sonsbeek, bij die stad gelegen, worden gewoonlijk des winters voor de liefhebbers van het schaatsen rijden toegankelijk gesteld. Om echter eenige orde te kunnen houden heeft zich thans reeds eene commissie gevormd, die zich belast met de zorg voor een goede baan, onder den naam ^IJsclub Sonsbeek." Zij wil doorloopende toegangskaarten uitgeven ad f 1.50, met het regt van introductie voor veraf- wonenden, en familiekaarten tegen verminderde prijzen. De toegang tot de vijvers zal geopend zijn van des morgens 9 tot des namiddags 5 uren. Het saldo wenscht men voor een lief. dadigdoel te besteden. Volgens de Art medical zou een tegengift ontdekt zijn tegen phosphores, een vergif waartegen tot nu toe geen tegengift scheen bekend te zijn en alleen spoedig werkende braakmiddelen met eenig goed gevolg werden aangewend. Het zou betaan in „geest van terpentijn", door den vergiftigde bij dosis van 5 grammen in te nemen, tot een maximum van 20 a 25 gramuien in een tijdsverloop van een a twee uren. Dr Rommelaire, lid van de Koninklijke-Belgische geneeskundige Academie, heeft daaromtrent aan de geleerde genootschappen belangrijke mede- deelingen gedaan en het is te hopen, dat zij bevonden zullen worden op goede gronden te berusten, te meer daar de phos phorus sedert een aantal jaren, door middel der lucifers zoo gemakkelijk te verkrijgen is en daardoor als het ware onder het bereik van iedereen ligt. AMSTERDAM, 21 November. Het provinciaal geregtshof alhier heeft heden uitspraak gedaan in de bekende zaak van den Eugelscheu matroos Richard Lloyd, beschuldigd van poging tot moord op A. J. Groen, koopman te Nieuwediep. Het hof heeft bewezen verklaard dat de beschuldigde op 5 Augustus 11. dien koopman op de Heerengracht bij de Hartenstraat heeft aange grepen en met hem in het water is geraakt, doch zich niet ver- eenigd met de door het openbaar ministerie daaraan gegeven kwalifikatie. Het heeft dien beschuldigde schuldig verklaard aan het voorbedachtelijk moedwillig toebrengen van slagen en stooten, waardoor geen ziekte of beletsel om te werken van meer dan 20 dagen is ontstaan, en hem te dier zake veroordeeld tot een cellulaire gevangenisstraf van één jaar. Daarop heeft het hof behandeld de zaak van J. C. Champ- huijuder, uit Haarlem, beschuldigd van diefstal bij nacht in een bewoond huis, door ten nadeele der gasfabriek aldaar door middel van een kompositiebuis, een verbinding aan de in zijne woning wegens wanbetaling afgesloten hoofdbuis te hebben ge maakt eu daardoor gas te hebben verbruikt. De beschuldigde ontkent dit en beweert door een chemische bereiding (zijn ge heim) gas te hebben gemaakt en verbrand. Wij komen op dit niet onbelangrijk geding terug. DALFSEN, 21 November. De scheepvaart op de Dedems- vaart en het Overijsselsche kanaal kan slechts met veel moeite nog onderhouden worden en zal bij verder vriezend weder dezer dagen geheel gestremd zijn. DEVENTER, 21 November. In de laatste nachten heeft het zoodanig gevroren dat het kanaal van hier naar Almelo digt zit. De scheepvaart is geheel gestremd. De IJssel is sedert gisteren 1 centimeter gevallen. 's GRAVEN HAGE 20 November. Gisteren avond herdacht de zouaven-broederschap Fidei et Virtuti alhier, de verjaring van den slag bij Meutana. De zaal Diligentia was voor die gelegenheid toepasselijk gedekoreerd. Op het orkest waren schilden, wimpels met de pauselijke kleuren en opschriften aan- gebragt. Ten ongeveer 1 uur werd liet feest geopend met het Veni Creator van Belkens; daarna werd door den heer J. IV, Brouwer de feestrede uitgesproken, waarna het Piuslied van Bongartz werd uitgevoerd. Des avonds kwamen de leden met hunne dames bijeen ter bijwoning van de uitvoering van eenige zang- en piano- nouimers, voordragten enz. Alles liep in de beste orde af. UTRECHT, 20 November. (77. lt.) Eergisteren kwamen in het gesticht voor krankzinnigen alhier de voornaamste genees- heeren onzer krankzinnigengestichten bijeen, met het oog merk, om eene Nederlandse/ie vereeniging voor Psychiatri op te rigten. De vergadering werd ingeleid door dr. Ramaer, van 's Gravenhage, die na eerst een woord van dankbare herinnering aan den onlangs overledenen hoogleeraar Schneevoogt, van «ion men zooveel voor deze Vereeniging had mogen verwachten, ge- sproken te hebben, het doel, hetwelk met eene Vereeuiging ah deze beoogd wordt, en de middelen, waardoor het bereikt kan worden, eenigzins uitvoerig uiteenzette. Vervolgens werden de ontworpen statuten in behandeling genomen en het bestuur gr- kozen, hetwelk voor het volgende jaar bestaan zal uit de heeren Ramaer als president, Everts, van Meerenberg, als vice-presi dent, Donkersloot, van Dordrecht, als sekretaris, prof. v. tl. Lith, alhier, als penningra., en Möller, van Amsterdam, als bibliothekaris. Tol redakteur van het tijdschrift, hetwelk de Vereeniging zal uitgeven, werd dr. v. Andel, van Zutphen be noemd, Ten slotte werd een groot aantal nieuwe gewone lede» i en de heer Feith, ii tot honorair lid vo den wensch, dat he en dat zij onder ge vaderland de kenni I ging in verband sli ]ot onzer zwaar be: Het verslag van ber zullen wij in de [IllItiV PARIJS, 20 N< dat de fusie Bourbi van Chambord zal Parijs zal de regter PARIJS, 21 No teur van le Père levenslangen dwan Vuillaume bij vers Men weet n< nationale vergader zeker het daartoe gelooft dat dit dooi PARIJS, 22 Nc er onderhandeling: tusschen Zwitserlai laad eu Deuemarke LONDEN, 20 I van marine, is volk Twee onbekendt gezonken; vermoec omgekomen. LON DEN, 21 N (van gisteren, dal lc Sultan heeft geluk nieuwe Ottomanisc LONDEN, 22 ongesteld gewordei [Iwecde dépêche is een aanval van k NEW-YORK, i Alexis is een schitt daten waren onder Generaal Dix begn (zoon van liet door voor de beschaving generaal en zeide: Vercenigde-Statenl verstoren." Morge president Grant WEENEN, 21 met prins Adolf Ai tamenstelliiig van alvorens een regeri ie rade gaat met- 1 tigting zijn toegedi WEENEN, 22 Ie bijeenkomst, we 'an de voornaams heeft, het door hei tvierf. De heeren I to Bretl worden kabinet genoemd. BRUSSEL, 21 li ien verzekert, een ;econsigneerd; doel en beschouwt het, BRUSSEL, 22 I 'eer Bara zijne inti enoeming van den

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2