FLISSINGSCH WEEKBLAD. |87l. N° 461. Zaturdag 25 November. 9deJaargang, POLITIEK O VEEZICHT. BINNENLAPSCBE TIJDINGEN. Nieuwendijk II no. 101. VLISSINQEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te eenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regels is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertentiën voor dit blad worden voor Duitschland Oostenrijk en Zwitserland opgenomen door F. QUEHL, BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdags uitgegeven. Abounementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Ceots. Afzonderlijke nummers 5 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Advertentie-expeditie in Kleef, Hamburg, Leipzig, Dresden, breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Basel, Zürich en St. Gallen. BRANDWEZEN. Bepaling eener algemeene brandschouwing De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, Gezien art. 49 der verordening op het brandwezen, waarbij is voorgeschreven, dat ten minste éénmaal in het jaar, door de brandspuitmeesters en hunne onder-brandspuitmeesters, ver gezeld door den Commissaris of een der beambten van Policie, eene algemeene brandschouwing zal plaats hebben; maken bekend dat de algemeene brandschouwing voor dit jaar is bepaald op Maandag, üingsdag, Woensdag en Donderdag den 11, 12, lil en 14 December a. s.; en noodigen de ingezetenen uit om hen, die daarmede zijn 1 belast, tot het noodige onderzoek in hunne woningen of ge- bouwen toe te laten, en zich te gedragen naar hunne aanwijzing, ointrent het aanleggen, veranderen en verbeteren van stook plaatsen, schoonmaken van sehoorsteeneu of bergen van brand stoffen, en in het algemeen overeenkomstig de bepalingen voorkomende in genoemde verordening op het brandwezen, ten einde zich te vrijwaren voor de toepassing der daarbij be dreigde straffen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 11 November 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN, De Secreiaris, P. FORBES WELS. CERTIFICATEN VAN OORSPRONG. Inschrijving op de lijst bedoeld bij art3 van het Koninklijk besluit van den 1 December 1865, [Staatsbladno. 131),- De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; Gezien art. 3 van het Koninklijk besluit van den 1 Decem ber 1865 (Staatsblad 110. 131); maken bekend dat jaarlijks in de maand Januarij wordt opgemaakt de lijst van hen, die in de gemeente een tak van nijverheid uitoefenen, waarvan de voortbrengselen met Certificaten van Neder- landschen oorsprong of bewerking, tegen een lager regt in Nederlausch ïudië kunnen worden ingevoerd, voor zoover zij, op de wijze in de volgende zinsnede bepaald, het voornemen hebben te kennen gegeven, otn goederen ter verzending naar Neilerlandsch Indië te vervaardigen of te bewerken; dat om op die lijst geplaatst te worden men zich behoort aan te melden ter Gemeente-Secretarie, met overlegging van een afschrift van zijn patentblad; en roepen miisdien op, alle belanghebbende ingezetenen om ttch, in voege als voorschreven, ter inschrijving op de lijst voor tjaar 1872, voor het einde van het jaar aan te melden. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den SI November 1871. De Secretaris, P. FORBES WELS. De Burgem. en Wetli. voornoemd, WINKELMAN. Zonderlinge geruchten gaan rond omtrent de oorzaken der aftreding van von Beust, als rijkskanselier van Oostenrijk. Nu eens is hij het zoenoffer door den keizer den Bohemers toege worpen, dan eens het slachtoffer van financiëele operatiën die meer van zijn sluwheid dan van zijn eerlijkheid getuigen, dan weêr de dupe der intriges van Andrassy. Hoe ook, in deze politieke gebeurtenis ligt alweêr eene aanwijzing hoe laag het zedelijk peil der diplomatieke wereld is. Men is de vervalsching van dépêches door Jules Favre nog niet vergeten of nieuwe voorbeelden komen de diplomaten compromitteren. Intusschen is het Oostenrijksch staatsschip nog niet vlot ge raakt. De keizer zoekt naar stuurlui en vindt ze niet. Men noemt wel namen maar zonder grond en evenals Koilersperg schijnt ook Auersperg in zijn pogingen om een ministerie bijeen te krijgen, niet te slagen. Rusland zet zijne wapeningen op groote schaal voort. 't.Is niet onmogelijk dat we in 't aanstaande voorjaar het kanon hooreu donderen aan de Pruth. Op nieuw wordt veel gesproken en geschreven over eene fusie tusschen de Bourbons en Orleansen. De beweering als zon de graaf de Chauibord de driekleurige Fransehe nationale vlag aannemen is bewijs genoeg dat de geruchten geen grond heb ben. De Chambord is een te koninklijk man, te veel man van eer om zijn eens gegeven woord van trouw aan de witte vlag te breken. De koning van Italië is te Rome aangekomen en zal Maan dag a. s, de Kamers te Rome openen. De coupon-belasting in Spanje zal niet ingevoerd worden eer de Cortes zijn vergaderd. Er is dus nog kans dat het bij een schrikbeeld zal blijven. 'l Schijnt dat in Belgie de ontevreden liberale partij van de be noeming des heeren Dedecker tot gouverneur een parlementair schandaal heeft willen inakeu. De Bara, gewezen minister heeft in de kamers de regeering er over geïnterpelleerd. De diskussie is daarop met een meerderheid van 18 stemmen afgebroken, het votum "an afkeuring met evenveel stemmen verworpen. De Middelburgsche courant deelt oudergewoonte, sensatie- makende dépêches uit Brussel mede over spanning, opge wondenheid, bestorming van het ministerie door de menigte en van oproer. Nadere tijdingeu moeten deze dépêches nog bevestigen; want de Belgische korrespondent van de Middel burgsche courant is volstrekt niet op zijn-woord te gelooven. Vlissingen, 24 November. Met veel genoegen kan men melding maken van de goede diensten en activiteit door de equipage van het allner gestati oneerd wachtschip, Zr. Ms. stoomflotillevaartuig Hector, onder bevel van den luitenant ter zee te kl, C. ten Bosch.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 1