MIITI Gisteren is te 's Gravenhage, ten behoeve der staatsspoor wegen, aanbesteed: 1° de onderbouw voor een dubbele draaibrug over bet kanaal door de Oude Arne, in den Kleverkerkschen weg, met de daarbij behoorende beveiligingswerken; 2° de plaatijzeren bovenbouw voor genoemde draaibrug; 3° eene dubbele brugwachterswoning; 4° drie gemetselde doorgangen; 5° de verdediging op de boorden van het kanaal op de Oude Arne; 6° de aansluitingen van het kanaal door de Oude Arne met de Nieuwe haven van Middelburgen met de haven van Arne- muiden, en eenige verdere werken. Hiervoor zijn acht biljetten ingekomen. De laagste inschrij ving is van den heer J. van der Griendt, te 'a Hertogenbosch, voor 133,500. Het bedrag der begrooting is f 136,550, Bij ministerieele beschikking van 6 November j!., is de vergunning voor een sloombootdienst tot vervoer van reizigers, goederen en vee, tusschen Rotterdam en Brouwershaven, bij beschikking van 4 Maart 1871 verleend aan Joseph J. L. van Poelvoorde, te Vlissingen, overgeschreven ten name van de Brouwershavensche stoombootmaatschappij, gevestigd te Brou wershaven, (Staatt-Courant.) Bij het passeeren van den spoortrein van Mechelen naar Neuzen moest eergisteren morgen aan de onlangs gemaakte halt d?'.Kijkuit, halverwege Axel en Hulst, door een daar sedert 'eenige dagen geplaatsten bediende, genaamd H. Koemans, van Hulst, een trein inet wagens, met suikerpenen geladen, aan den voorbijrijdenden passagierstrein worden aaugehechl; terwijl de beide treinen alzoo tegen elkander kwamen, werd de man daar tusschen gekneld en als het ware verplet, zoodat hij oogeublik- kelijk overleed. Hij is slechts 27 jaren oud, en Iaat eene weduwe en drie kinderen na. Op de eergisteren te Neuzen gehouden najaars paarden- en veemarkt waren aangebracht 32 runderen, 8 paarden, 46 varkens, enz. Voor het rundvee, meest van puike qualiteit, werden hooge prijzen besteed en was daarin nog al handel; ook de varkens gingen tot goede prijzen van de hand. Van wege het gemeentebestuur werden premiën toegekend aan: A. de Feijter Pz., te Neuzen, voor het schoonste paard; E. J. Levie, aldaar, voor het schoonste stuk rundvee uit het kanton; L. Lambrechts, te Ertvelde (Belgie), voor het schoonste stuk rundvee van elders aangebracht; zoomede aan den zelfden nog twee premiën voor het grootste getal aangevoerde paarden en runderen, en P. Wil- lems, te Sluiskil (Neuzen), voor het grootste getal varkens. De door het gemeentebestuur van Yzendijke uitge schreven geldleening groot f 20,000, ad 5%, ten behoeve van den aanbouw van het telegraafkantoor, het slechten der wallen, de verbetering van den gezondheidstoestand der ge meente, het aanleggen van een wandelweg rondom de kom der gemeente enz., was gisteren juist volteekend. Aan de Köln. folfazt. wordt door zijn Romeinschen korres- pondent geschreven dat de koningin der Nederlanden den l°jl. een bezoek heeft gebragt aan de mozaïek-atelier van het Vati- kaan. De H. Vader, hiervan verwittigd zijnde, zond een der prelaten van zijn huis met den last, H. K, H. een zeer kunstig gewerkte tafel in mozaïek als een souvenir aan Hoogstderzelver bezoek in de ateliers ten geschenke aan te bieden. De koningin zou, volgens de laatste telegrammen, na een afscheidsbezoek aan den H. Vader, heden paar Florence vertrekken. Men meldt aan de I. Ct.: „Overal is het overtollige water verdwenen, tengevolge waarvan ook Delfland in den gewonen staat verkeert. Op den zwaren regen ip het begin van October is droog weder gevolgd. Zoo dit ware uitgebleven, zou er in vele opzigten groot nadeel zijn veroorzaakt. Want gelijk o. a. met regen en wind in het voorjaar het gras komt, verdwijnt het in het najaar met regen en wind zeer snel, en lijdt hel vee daarbij veel meer dan bij drooge koude. Er is nu nog voedsel in de weilanden, boewei zij wegens den oostenwind en de nacht vorsten eenig dor aanzien hebben gekregen. De winter geeft met dezen wind, die, naar men verwacht, weêr spoedig zal kee- ren, eene kleine waarschuwing; de pajaars-stormen hebben nog njet gewoed," —daifai Door den minister van ooilog, alsmede door de generaals van Muiken en Delprat, werd Dingsdag het ontwerp-monuaent bezigtigd, 't welk de heer F. Stracké, ter gedachtenis der ge. sneuvelden op de Citadel van Antwerpen vervaardigd en inde teeken-akademie te 's Gravenhage tentoongesteld heeft. ARNHEM, 7 November. (Arnh. Ct.) De derde veemarkt, op Maandag 6 November gehouden, was wede: ruim van vee voorzien; het aantal aangevoerde beesten was 782; vele vreemde kooplieden, vooral uit Duitschland, maakten de prijzen niet minder; voor eerste kwaliteit weid tot 66 cents per kilogr. besteed. DIN XT E It V E EN, 7 November. In den afgeloopen nacht heeft hier een geweldige brand gewoed, tengevolge waarvan dt boerderij van zekeren K. de B., landbouwer en veehouder, mtl nboedel, boerengereedschappen, hooi, enz. en elf koeijen, een prooi der vlammen is geworden. Alleen een paard is gered, Oorzaak onbekend. Alleen het huis was voor brandschade ver zekerd. De bewoners, die in diepen slaap lagen, zijn ternaauvw nood ontkomen. HELDER, 7 November. Gisteren avond is een der slui: wachtersknechts aan het Zand in het Kanaal gevallen en vtr dronken, de ongelukkige laat een weduwe en zeven kinderen LUXEMBURG, 6 November. De zitting der kamer afgevaardigden is heden door'den prins-stadhouder geopend met eene rede, waarin het volgende voorkomt: Onze betrekkingen met de vreemde regeringen hebben door de oor- logsgebeartenissen niets geleden. Ia weerwil van al de moeije tijke incidenten, welke de gebeurtenissen vaak deden ontstaan, hebben wij bij voortduring allerwege welwillendheid ontmoet, Ik betreur het dat het vraagstuk der schuldvereffening met Nederland tot dusver nog niet het onderwerp eener schikkiit: on zijn, duch geef de hoop niet op om deze zaak tot een eervol einde ie brengen. De regering heeft de vraagstukken zeer tel harte genomen, die voortgevloeid zijn uit den afstand doordt Fransche Ooster-spoorwegmaatschappij gedaan van de exploi- tatie van den Willeui-Luxemburg-spoorweg; de moeijelijkhedeo dezer kwestiën, inzonderheid van die welke betrekking hebbel op de regten en belangen, hebben de oplossing daarvan echter tot nu belet. De heer von Scherff is tot voorzitter benoemd, met 20 ste» men; 15 leden hebben zich van de stemming onthouden. ROTTERDAM, 7 November. Het komitée vau effeklei' handelaars alhier heeft besloten, aan den minister van buiter landsche zaken een adres te zenden, otn tegen de voorgestel» belasting op de koupons van Spanje te protesteeren; zullendt een adres van dezelfde strekking worden gezonden aan dt! Spaanschen gezant te 's Hage. Heden avond ten omstreeks 91/, uur is aan den Nood singel alhier, eene tot dusverre onbekende jonge vrouw, afgesneden hals op den weg liggende gevonden. Een geneeskundige, al zeer spoedig ter plaatse aanwend verklaarde dat zij had opgehouden te leven. De policie doet ijverig onderzoek. 8 November. De politie heeft heden morgen reeds vroe tijdig den moordenaar gearresteerd van de vrouw die gister! avond op den Noord-singel met afgesneden hals gevoDdeml De dader is de man der verslagene, zekere Hendrik Johaim Snoey, oud 27 jaren, sjouwer van beroep, die, ten vorigen jijj met de verslage gehuwd, echter kort daarna om zijn liedeili» gedrag door haar verlaten was. Hij gaf zich veel over aan dro( keuschap, pleegde gedurig mishandelingen op de verslag!" zoodat hij reeds bij herhaling bij de policie in bewaring was weest, en leefde thans reeds geruimen tijd van haar gescheW" Op den asond van de misdaad heeft hij haar aan haar we» huis afgehaald, eene wandeling voorgesteld, voorgevende bS te willen spreken, en is met haar gegaan langs de Rotte lot "I den Noorder-Singel, alwaar hij den gruwel beging, en daad de vlucht nam. De verslagene was 28 jaren oud, en had geene kinderen. De dader was reeds vroeger, tijdens hij als soldaat bij korps mariniers diende, ter zake van diefstal gestraft met gevangenisstraf en vervallenverklaring van den militairen staat Hij is gisteren avond, na alvorens zijne misdaad beleden hebben, overgebracht naar het huis van arrest. WASSENAAR, 8 November, Op de hoogte van Waasenaarsche-slag is gisteren een zoo aanzienlijke hoevtj beid schelpen aangespoeld, dat er gebrek aan karren was om' te laden. Jn plaats van de schelpen, gelijk in den regel fl schjedt, met een net op te visschen, kon men ze nu opsobéppj PARIJS, 7 H heeft met algei verpligt lager c worpen het vo geven worden. Naar mei met den verkot kulatie zijnde dragen, men i magtigen zal to eene verhoogin; PARIJS, 8 I gezant bij het ingang,doarent. naar Londen za] De germ Frankrijk en Pt male ongegroin Kochefort is overgebragt. LONDEN 6 zaken heeft aan dat de Britschi comité-besluite te deelen. De heer Cole, LONDEN, 8 huizen in de Ci aanbieden, als wezen diensten NEW-YOR1 vischvaarders i raakt; eenige ei worden; de ben NEW-YORI de verkiezingen derheid. De beur6 kiezing. Tweed PESTH, 7 1 antwoordt op de en Tisza over d de laatste kabir gelijk door zijl klaart dat de do unie thans en i een personele-u krisis, maar oo Oostenrijk ten g ming van Hong gen regt. MADRID, 7 der begrooting meene budgetkc de eenige wijzij minister Ruis 1 dezehefflng ef staatsschulden, van uitgifte zjji van 10 pet. der 'au eenige ande ROME, 7 No '1 dgn 1 Dect igeu duren. derskongres gelj schillig gelaten, De koningin Florence,

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2