mi zal aan veler he verslag van Leeuwarden, nigt op nieuw t voortdurend nsten op ver- Zoo werden in le 13 weken ter portie, uit- 0 verstrekt als tige krankzin- n het gasthuis tn de Kweek* ::h armbestuur dere liefdadige lony-weeshuia St.-Anthony- in gebruik bij stof en bewas- ze huisvesting n. Het getal 870 80, waar- ten bedroegen raste goederen n. De buiten- Hiertegenover 6 aan buiten- gezétte gelden 'sden tot 'blijd- :den door den t kustlicht te hem die ver- de scheepvaart jaar, wat zeg dsehe gronden een draailieht, zeeman als het re zij dus dien aau het minis- e menschheid, nteraad alhier in inkomsten or het dempen eene som van ch in den St. er doet, te ver- eschat. eer A. J. Del- te Gendringen f in Overijssel iradus Schulte, ewezen aange- ,an die misdaad roken, met las'. 4 van een slag- foeding ontving zijnen winkel it 1.80 moest lts zegt, dat de departements- rakter van deze ;itters belmoren bliekeinsche en t dat de regee- i der nationale e zal aanbieden, irdt verwacht, is Daar nog zeer weinig stukken gereed zijn is de zitting der i tommissie van gratie nog niet bepaald. In den departementsraad van Korsika hadden gisteren de nrefekt Danzon en de heer Conti een scherpe woordenwisseling over de verkiezing van laatstgenoemden; de geldigheid dezer verkiezing wordt betwist. De heer Charles Kerry is op het punt I van Korsika te verlatenzijne zending aldaar is volbragt. De Londensche Daily Thelegraph was goed ingelicht, toen I tij gisteren meldde dat Thiers volhardt bij zijn verlangen om I wijzigingen *e brengen in het Franseh-Engelsche handelstrak taat, doch ten on regie is door genoemd blad berigt dat hij een „[{imatum aan het departement van koophandel gezonden heeft. Alles doetgelooven dat het traktaat niet opgezegd zal worden. PARIJS, 1 November. Naar men verneemt zal het Comptoir 'escompte coupures van vijf francs uitgeven, en zou de regee- I ring 'mar gemagtigd hebben lot deze uitgifte ten bedrage van tien miilioen francs. PARUS, 1 November. De Korsikaansche bladen bevatten een brief van prins Napoleon, waarin hij klaagt over de tegen beul genomen voorzorgmaatregelen en over bet verbod van I den heer Ferry, hem de woning zijner voorouders te laten I bezoeken. Het doet hem evenwel genoegen, dat feitelijk aan I zijne verbanning een einde is gemaakt. Naar men verzekert, I heeft de heer Ferry een brief van den heer Thiers ontvangen I waarin deze hem gelukwenschte met den goeden afloop zijner zending en hem terugroept. VERSAILLES, 1 November. De ratification van het ver- rag betreffende den afstand van grondgebied en het tarief van in- en uitvoerregten in Elzas-Lotharingen zijn heden uit- wisseld. Er worden thans tusschen den Frauschen minister Iran baitenlandsche zaken en den graaf von Arnim onderhan- Idelingen, betreffende het sluiten eeuer nieuwe postovereen- |lomst tusschen Frankrijk en Duitschlan'd, gevoerd. De Presse meent dat de heer Thiers voor de eerste maal leen officiële reis gaat doen. Hij zal nl. met den minister van joorlog op de plaats zelve het plan van een verschanst kamp te IRouaan onderzoeken. De hertog de Mouchy, neef van keizer Napoleon heeft, folgens een der dagbladen van het departement der Oise bij de herkiezing van deu voorzitter van den algemeenen raad zijne [stem op den hertog van Aumale uitgebragt. De republikeinsche of radikale minderheid, welke zich bij die gelegenheid tegen ■den Orleanschen prins verklaarde, bestond uit 13 leden. JEngeland. LONDEN, 31 October. Gisteren heeft de behandeling van Itet proces tegen Kelly, moordenaar van deu direkteur van politie te Dublin, een aanvang genomen. Onder het publiek Iteeisckte eene groote gisting. De beschuldigde werd toege juicht en de politie uitgejouwd. De orde bleef echter onge- ltoord. De Daily Telegraph meldt uit eene dépêche uit Parijs, dat [Thiers geweigerd heeft wijziging te brengen in zijne eischen «iet betrekking tot het handelstraktaat met Engeland, en zijn lltimatum aau het Britsche departement van koophandel heeft (ezonden. Eene vergadering van houders van Spaansche staatsobli- litiëu heeft heden met algemeene stemmen besloten tot het be- Joemen van eene kommissie en aan deze volmagt gegeven tot let nemen van spoedige maatregelen, om de naleving van pleg. lig aangegane verbiudtenissen te verzekeren. LONDEN, 1 November. Het offiiciëele blad bevat een be- lluit der koningin houdende bepalingen voor de benoeming en bevordering van officieren bij het leger na de afschaffing van |tt stelsel van koop der officiersrangen. DuAtscliland. I BERLIJN, 30 October. De rijksdag beraadslaagde heden l'er de begrooting 1873. Door den minister Delbrück werd l'klaard, dat de bondsfinanciën in zulk een toestand verkeer- I», dat de Bond genoodzaakt was voorschotten van de bijzon. |ie Staten aan te nemen. Daarom moest voor den eersten tijd |a dit jaar eene som uit de oorlogskontributie ter beschikking In liet rijk gesteld, en een fonds voor militair bestuur opge- [8'worden. De rijkskanselier behoeft dus magtiging tot de uit- i van schatkistbiljetten ten bedrage van 8 miilioen tbaler. 'eu lpop der diskugsie zeide de heer Delbriick, dpt bij de aan. »de militaire begrooting meer gevraagd zou worden. De Ne beraadslaging liep hedeu af; de tweede zal ip penum ge- Hen wordeo, Uit partikuliere bron verneemt men uit Praag van heden dat de heer Rieger daar is aangekomen en aan het spoorweg station door de afgevaardigden is ontvangen geworden, alwaar hij een toespraak hield over het mislukken der pogingen tot vergelijk met de regeering te Weenen; de studenten hebben de paarden van Riegers rijtuig afgespannen en trokken dit tot voor zijne woning. Nogmaals voerde hij het woord, en daarna begaf de menigte zich zingende en juichende naar het huis van graaf Clam Martinitz; in de Ferdinandstraat werd zij echter uiteen gejaagd. Tien personen zijn in hechtenis genomen. BRESLAU, 31 October. De te Berlijn, Breslau en Weenen gevestigde comités ter bescherming van de belangen van houders van Rnmaausche spoorwegobligatiën, hebben, naar aan leiding van de kennisgevingen van den minister Rozetti en ingevolge art. 456 der spoorwegwet van 17 Juli, aan de rege ring van Rumanië een gelijkluidende nota gezonden, waarbij zij, als eenige vertegenwoordigers van en als eenig handelende voor de obliegatiehouders, zioh bereid verklaren om te treden in de regten en de pligten der koncessionnarissen, en te dien einde maatregelen te nemen om te geraken tot de oprigting eener maatschappij voor Rumaansche spoorwegen. WEENEN, 31 October. Het officiële blad bevat een eigen handig schrijven des keizers, waarbij het aangeboden ontslag van de ministers Hohenwart, Habietineck, Schaftte en Jirezeck aaugenomen en hun voor de bewezen diensten dank betuigd wordt. Bij een ander keizerlijk rescript wordt aan den heer Holtzgethan, thans minister van financiën, opgedragen het voorzitterschap van den ministerraad, om Jeze betrekkipg voorloopig en in afwachting van een nieuw kabinet waar te nemen; en worden de ondersekretarissen der verschillende departementen voorloopig met de leiding van deze belast. WEENEN, 1 November. De Neue Treie Presse meldt dat aan baron Kejlerb.erg de zamenstelling aan een nieuw kabinet is opgedragen, en de terugkeer tot de grondwet hieraan ten grondslag moet liggen. ST.-PETERSBURG, 1 November. Het Journal de St.- Petersbourg verklaart voor valsch het gerucht, volgens hetwelk Grant, zou hebben te kennen gegeven dat de gezant van Rusland te Washington aldaar slechts zal geduld worden ge durende het verblijf van grootvorst Alexis in die stad. .Het blad verzekert dat de heer Curtis, gezant der Unie, nooit -ver togen heeft ingediend, welke niet overeenkwamen met de diplomatieke gebruiken en met de tusschen Rusland en Noord- Amerika bestaande vriendschapsbetrekkingen. KONSTANTINOPEL, 30 October. Officieel wordt medege deeld dat het besluit is genomen, kommissarissen naar de provinciën te zenden met den last zich bekend te maken met de behoeften der bevolking en na te gaan hoe de regerings bevelen worden nageleefd. BERN, 31 October. Heden zijn tusschen den bondspresident en de gezanten van Duitschland en van Italië hier uitgewisseld de ralifikatiën van het traktaat houdende Duitschlands toetre ding bij het Zwitsersch-Italiaansche Gotthardbaan-verdrag. LUCERN, 30 Ootober. Het kanton Lucern heeft, behalve de reeds verleende bijdrage, nog 25,000 fr. beschikbaar gesteld als subsidie voor de Gotthardbaan, zoodat thans de twintig miilioen verkregen zijn welke Zwitserland geven moet. TBelgie. BRUSSEL, 1 November. De Moniteur beige bevat een koninklijk besluit, waarbij bepaald is, dat de formaliteit van de reispassen, den 5 Mei jl. weder ingevoerd voor de Franschen, zoowel als voor de over de Fransche grens in Belgie komende reizigers van andere naliën, weder wordt afgeschaft, te begin nen met 4 November. GENT, 30 October. De arbeidstaking der werktuigmakers duurt voort. De officieuse tusschenkomst van den burgemeester bij de patroons heeft tot niets geleid. Spanje. Te Palermo zal de prokureur-generaal Albanese terecht staan, wegens het niet vervolgen van gepleegde moorden of het verduisteren van processtukken, teneinde moordenaars aan de vervolging te onttrekken; terwijl er voorts menig bewijs van omkooperij enz. voorhanden moet zijn. Demoorden geschiedden zoogenaamd in het belang van den staat, en het schijnt, dat Albanese lid was van de vereeniging, welke op die wijze het algemeen welzijn bevorderde.

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 3