ARS 1871. N° 458. Zaturdag 4 November. 0de Jaargang. STRATIEf r MelkafJ ADER VERGll POLITIEK OVERZICHT. BIMMENLAMDSC1IB TIJDINGEN. jijna 75 jaren, i n der Stervenden, I Sidder der orde am leven gekend RUIJSCH, Fkaktzeh. iwe op denzelfdet zij zich vrieD VLISSINGSCH WEESBLAD. nrichting genezei.1 Een Prospectus «I ezenen gratis. Ret| (G. 577.) T, Spraakarts, 'ering van et Volk. LAEEH. ;r maand. U. ngesleld en goei jest, schorheid, 1 doos met 50 er, beter van iOO kan melk uil jw water ingege» pping, vermagerM ikt. Het vee kiffl 0 Cts. ;en maagpijn, um!'I izeligheid, hardkl#|l al peulvruchten, dij ken a 60, in '/a gste Kiespij» kerlakken, schwahtj Stubbe. 8.* gzeilstra. ak. Nieuwendijk II no. 101. VL1SSINGEN. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Donderdag avond ten 8 ure; de prijs van 14 regeh is 40 Cents, voor eiken regel meer 10 Cents. Advertentiën voor dit blad worden voor Duitschland Oostenrijk en Zwitserland opgenomen door F. QUEHL, BUREAU: F. H. SCHIFFER. Dit Blad wordt wekelijks, des Zaturdag9 uitgegeven. Abonnementsprijs per drie maanden 60 Cents, franco per post 75 Cents. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Advertentie-expeditie in Kleef, Hamburg, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Basel, Ziirich en St. Gallen. SLAGERIJEN. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; Gezien het adres van H. C. de Waart, houdende verzoek om vergunning, om in het perceel wijk D. no. 115, in de Bree- waterstraat, een fornuis te mogen plaatsen en vee te slagten. Gelet op Zijner Majesteits besluit van den 31el1 Januarij 1824 (Staatsblad no. 19). Makeu bekend: dat de bij genoemd Koninklijk besluit voorgeschrevene informatie de commodo et ineommodo zal plaats hebben op Zatur dag den 4 November 1871, des namiddags ten 2 ure, ten raad- huize dezer gemeente; en roepen bij deze op, om daarbij tegen woordig te zijn, ten einde in hun belang te worden geboord, alle eigenaars of gebruikers van de aan voornoemd perceel grenzende gebouwen en erven, en in bet algemeen ieder, die vermeenen mogt, tegen de gevraagde vergunning eenig be zwaar te moeten inbrengen. En is biervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den SO October 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris. P. EORBES WELS. Van het buitenland is weinig goeds te melden. Oostenrijk heeft in acht dagen tijds aan levenskracht meer verloren dan het in jaren zal terugwinnen, zoo het niet sterft, dat eertijds machtige keizerrijk, aan den gevaarlijken kanker die zijn inge wanden verteert! Het dualisme wat er heerscht en tot geen eenheid te brengen is het historische leven der verschil lende nationaliteiten die in de onderwerping aan keizerlijk gezag bare eigenaardigheden niet willen opgeven en de histori sche rechten niet verzaken, benevens de centralisatiezucht der liberalen, die alle nationaliteiten tot één willen maken en ze onder een eenvormig bestuur verwringen. Zie daar de twee krachten die in het leven van het keizerrijk elkander vijandig de overmacht betwisten. Lang heeft men met spanning ge wacht wiè in den beslissenden strijd de overwinning zou be halen, von Beust, de vertegenwoordiger van het centralisatie systeem, dan wel Hohenwarth, de vertegenwoordiger der historische richting. Ten laatste heeft von Beust getriomfeerd. Be keizer hpeft zijn gewicht in de weegschaal geworpen en het lot was beslist. De Czeclien, die gelijke voorrechten verlangen als de Hongaren zijn teruggewezen. Hun kampioen von Hohenwarth is moeten aftreden en zal plaats maken voor een ministerie dat op nieuw de mislukte proef van von Beust zal herhalen, en de Czeclien en Duitschers en Croaten enz. onder een zelfde rijkswet zal trachten te besturen. De Hongaren hebben valsch spel gespeeld. Wat zij voor zich zeiven geëischt en door alle mogelijke middelen gepoogd hebben te verkrijgen, autononomie, dat weigeren zij aan de< Bohemers. Andrassy, de minister van Hongarije, heeft met von Beust de plannen van von Hohenwarth gedwarsboomd. De Bohemers zijn verontwaardigd over hun nederlaag en dreigen in de toekomst met een gewapend verzet. Oostenrijk glijdt van een helling naar den afgrond. Wie zal de vaart stuiten Te Gent zijn de werkstakingen nog in vollen gang. Wat het binnenland aangaat moeten we alleen releveren de ontevredenheid van vele Kamerleden over den tragen voort gang der spoor- en havenwerken op het eiland Walcheren. De aanmerkingen betreffen niet de uitvoerders van het werk maar de Directie. Wij gelooven dat de aannemers alle lof verdienen over de uitvoering der werkzaamheden. In hoeverre nu het afkeurend oordeel over de onhandig heid en traagheid der Directie juist is, willen wij niet be- oordeelen. Doch ook over éér. punt kunnen wij onze ver wondering niet verzwijgen. Heeft men gezorgd dat als weer de harde winter de Belgische handelsvloot op onze havens zal zetten, dan de spoorverbinding gereed is opdat goederen kunnen gelost en vervoerd worden. Het antwoord schijnt ontkennend te moeten zijn. En niemand gelooft toch dat het onmogelijk zou geweest zijn om vóér den winter de aansluiting van het spoor tot stand te brengen. Moge de Directie nog verhelpen wat te verhelpen is. Vlissingen, 3 November. Door de daarbij betrokken assurantie-maatschappijen in de lading katoen van bet Amerikaansche barkschip Est/ter, aan boord waarvan in de maand Juli jl. in het kanaal te Neuzen een begin van brand ontstond, zijn, door tusschenkomst van den heer H. C. E. van IJsselsteijn, scheepsmakelaar en .Lloyd's agent aldaar, aan de volgende personen belooningen uitgereikt, wegens daarbij verleende hulp, als: aan den chef van het Bel gische loodswezen C. Durt; den commissaris van dë kanaal sleepboot Oscar, D. de Clerq, en den rivierloods A. Meeusen, ieder ƒ25; en aan de sjouwerlieden J. Harms, C. D. Leunis, A. Riemens, G. Wigtenbroek en W. J. Pichal, ieder 5, Het bedrag der, volgens het voorstel van gedeputèerde staten van Zeeland, te sluiten geldleening tot het aankoopen éener derde stoomboot voor den .dienst op de Wester-Schelde is hoogstens f 60,000, en van die voor het bouwen van een steiger te Hoedekenskerke, te Walsoorden 'en aan hel Katsche- veer hoogstens f 76,000, beiden tegen eene rente van hoog stens 5 pet. 's jaars. Wij vernemen uit eene goede bron, dat bi] een der Anister- damsche uitgevers het plan bestaat om tegen Januari a. s. een U'eekllad. voor den Tuinbouw uit te geven, en tevens dat de redaktie er van aan een allezins bevoegd deskundige is opge dragen. {Gr. Ct.)

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 1