BIIITENLANDMBE TIJDINGEN. mtrent de vaart gearriveerd, en, aaal, de reis zoa De maatschappij omst. Het schip ;en weinig steen ellen is. Bij een r) verbruikte het kolen, soms zelfs akte weinig tril- iting overtroffen, den gelukkig en het vaartuig de na aankomst hier Vrijdag-morgen kommandant van n verdere hooge de gouverneur- oorlijn Batavia- kombinaiie; het dienst bezocht en turdag of Zondag te nemen, om n> n zal, zoo hoopt de schepen hunne rij van den heet van 13 kilogram ochtend ten 11 its van K., op de ntstaan was dooi ert eenige dagen men dit bespeurd fiats tegenwoordig echter niet baten, grooten voorraad men den geheelen e brandpunt nog' iet oogenblik ge- meester den hen dig was komt alle ft gesteld om den aden, hetgeen uil v viel; dit is hem bij de verspreiding en zouden zijn waarin ook lis bevond, waarin n. en gansciien nacht alsmede de geheeli and tegenwoordig tterij werd de ore en 10 ure smeult et op verschillende cliijut dat de jonge- i Zwarten weg huis riet, dat duimende bevonden, die zeet rerschillende wijkei Groote Markt he ir is er baldadigheid n van eenige wonitf Lsteumarkt tusschen tegen iniddernacld - zijn tegen heden- en om verdere rus'- srneur-Generaal zal den 7 Noveuil» ie naar zijne hoog baron de Langen»1 landsche Hof, tha» per Rijnspoor Het geheele hier aanwezige korps diplomatiek, verscheidene leden der hofhouding en een aantal dames d-r diplomaten bevonden zich aan het station om van den algemeen beminden eezant en diens echtgenoot afscheid te nemen, hetgeen dan ook op regt hartelijke wijze plaats had. HEILIGERLEE 23 October. Het monument, in het jaar 1826 ter eere van graaf Adolf van Nassau, werd dezer dagen op last der commissie voor de oprigting van een nit-uw monu ment omvergehaald; de brokstukken werden in een loods geborgen. Men is thans bezig het terrein voor het nieuw monu ment iu orde te brengen. De fundamenten zijn reeds tot den beganen grond opgemetseld en het voetstuk moet nog dezen herfst voltooid worden. De steenen groep, die daarop zal worden geplaatst en te Antwerpen wordt vervaardigd, is naar men zegt, ook bijna gereed. De onthulling van een en ander is door den koning bepaald op 23 Mei ls72 en zal, naar men zeker meent ie weten, door Z. M. bijgewoond worden. Frankrijk. PARIJS, 25 October. Tot presidenten van departements raden zijn o. a. benoemd de heeren Goulard. Hautes-Pyrenees; Bourbeau, Indre; Doriaan, Loire; Magne, Dordogne. De Siècle zegt dat de kommissiën, gisteren in den departe mentsraad der Seine gekozen, voor het meerendeel gunstig ge stemd zijn voor de openbaarheid der zittingen, de opheffing van den staat van beleg van Parijs, de amnestie en het onder wijs door leeken. JEngeland. jONDEN 24 October. Graaf Davilliers verklaart in een brief aan de Times voor onwaar het berigt, dat Napoleon zou gezegd hebben niet anders dan als lijk of als overwinnaar in Parijs te willen terugkeeren. De Kamer van Koophandel te Manchester heeft gisteren met aigemeene stemmen eene resolutie aangenomen, waarbij afge keurd worden de wijzigingen in protektionnischen geest van bet handelstraktaat met Frankrijk. LONDEN, 25 October. Aan de dagbladen is een document medegedeeld, houdende tegenspraak van het berigt, dat een politiek bondgenootschap tot stand is gekomen tusschen zekere parlementsleden en de arbeidende klasse. De onderhandelingen tusschen de twee partijen hadden wel een aanvang genomen, doch werden niet voortgezet. De Morning Post weerspreekt het gerucht, volgens hetwelk een regentschap zou worden ingesteld ten gevolge van de ziekte der koningin. NEW-TORK, 24 October. In Utah worden de wetten der Vereenigde Staten tegen de veelwijverij toegepast; zeer vele personen zijn in hechtenis genomen. Duitschla-nd. BERLIJN, 23 October. Rijksdag. Het wetsontwerp tot het stichten van een Rijks-oorlogfonds is gesteld in handen van de begrootingskommissie. Bij de diskussiën betoogde de minis ter van financiën, de heer Camphausen, dat dit ontwerp eene bepaald vredelievende beteekenis heeft. Hoe meer Duitschland tot den oorlog is toegerust, hoe meer men zich zal bedenken het te vallen. Betreffende het wetsontwerp tot amortisatie van de 5 pet. leening van 1870 werd besloten tot de tweede lezing over te gaan. De heer von Delbrück deelde mede hoe tot dusverre de Eransche oorlogskontributie is gebruikt geworden. Hij konstaleerde dat de Fransclie regeering thans feittlijk l'/s milliard heeft betaald. De eitid-afrekening over deze som moet nog volgen. Over liet voorstel betreffende de verdere be stemming aan die gelden te geven verklaarde hij zich niet te kunnen uitlaten. Met betrekking lot den inhoud der door de Rumaansche 'egeering goedgekeurde overeenkomst met het comité voor de houders der Rumaansche spoorwegobligatiën verneemt men, dat dairbij bepaald is de beslaande Maatschappij te herscheppen in «ene vennootschap met aandeden, op welke vennootschap over gaan de regten en pligten der koncessionarissen. Ter verkrij ging van het kapitaal tot voortzetting van den aanleg der wegen noodig zullen 5 pets. prioriteits—obiigatiëu uitgegeven worden: de rentewaarborg voor deze en voor de 7'/2 pets. aktiën zal zoo verdeeld worden dat op elke der twee genoemde soorten van waarden 5 pet. komt. Voor de betaling der 1 Januarij en 1 Julij verschenen coupons, zonder korting, zal gezorgd wor den. Tot het bijeenbrengen van de noodige gelden worden reeds maatregelen genomen. De keizer van Duitschland heeft 1000 thr. ten behoeve der noodlijdenden te Chicago geschonken. BERLIJN, 24 October. De Kreuzzeilung bevestigt het be rigt dat het ontwerp van wet op het onderwijs bij het departe ment van eeredienst en onderwijs op nieuw bewerkt wordt, doch dat de indiening daarvau bij den eerstvolgenden landdag niet waarschijnlijk is. DARMSTADT, 24 October. Ten 51/, nre heden namiddag is in den hofschouwburg alhier brand uitgebarsten. Het ge heele gebouw staat in vlammen, bij een feilen oostenwind. Tioeede dépêche. De brandt breidt zich aanmerkelijk uit. De schouwburg is verloren. Een regen van vonken verspreidt zich over de stad. Het tuighuis verkeert in gevaar. Derde dépêche. 6% ure. Het garnizoen heeft binnen een uur het tuighuis geledigd. Het gevaar voor dit gebouw is, naar het schijnt, thans geweken. De schouwburg is bijna uitgebrand. WE ENEN, 24 October. Naar aanleiding van de vele adres sen bij den Gallischen landdag ingekomen, en waarin gewenscht wordt dat de Poolsehe uitgewekenen zich ongestoord in Gallicië mogen ophouden, heeft de Russische regeering bij eene aan schrijving verklaard, dat niet zwaar gekompromitteerde Pool sehe vlngtelingen, die zich bij een Russisch gezantschap in het buitenland of bij den stadhouder te Warschau aanmelden, naar Rusland kunnen terugkeeren. De heeren Clam Martinitz en Rieger zijn uit Praag heden hier aangekomen, om met den minister Hohenwart te onder hand-den over het antwoord, door den keizer op het adres van den Boheemschen landdag te geven. Italië. ROME, 25 October. De koningin der Nederlanden is gis teren hier aangekomen. Spanje. MADRID, 23 October. Cortes. Op een interpellatie van de hh. Toreno en José Hevia werd door den minister Candan verklaard dat de regering met de meeste gestrengheid en zonder aanzien des persoons de Internationale vervolgen zal, en dat, naar aanleiding van de redevoeringen in een gisteren gehouden bijeenkomst uitgesproken, een geregtelijk onderzoek ingesteld wordt. Zeetij dingen. Binnengekomen Nederlandsche schepen. Jacobus David, kapt. Schaap, Juno, Stokhuijzer van Stralsnnd a New-York naar Antwerpen. Bixrg; er-lij Ine 'Stand. Van 14 tot 21 October. VutsiNGEN. Gehuwd: P. J. Marchand, jm. 23 j. en C. van der Hof, jd. 20 j. J. O. de öuisonjé, weduwn. van M. Dommisse, 50 j. en C. E. Buchel, jd. 53 j. Bevalleu: VV. Kuijs, geb. Heerken9, z. M. C. Bleijenberg, geb. Azaert, z. R. C. Notebaard, geb. de Konink, z. L. Brielsman, geb. Louwerse, z. J. P. van Dijk, geb. Canbier, z. C. Borstelaar, geb. van Soelen, z. M. Jansen, geb. Hubregtse, d. - L. M. Schoolmeester, geb. Vernieuwe, d. M. J van Breen, geb. Heffner. z. Overleden: J. B. Alexandre, weduwn. vau E. M Terwie), 71 j. J. Muller, weduwn. van M. Elderviil, 77 j. A. Franke, weduwe van A. Dekkers, 79 j. S. Pelle, vrouw van J. Francois, 55 j. W. van Wageningen, man van E Janse, 65 j. J. Nijland, man van W. Wijs, 75 j. J. W. Woltering, z. 2 j. J. K. Tollenaar, z. 6 w. J. Goossen z. 5 m. J. Barven, weduwe van F. Walé, S5 j. N. van Alphen, man van A. M. Berkel, 71 j. A. M. Braud, weduwe van A. Labeur, 78 j. ÜYIarTrtberigften. Rotterdam 23 October. Tarwe. Aanvoer middelmatig, onveranderd, laDgzaam verkocht. Zomergerst en Erwten 20 cent, PaardenbooneQ 25 cent huoger. Bruine* boonen 75 cent hooger. Overigeas onveranderd. Meekrap. Op vraag primo onberoofde levendiger, iets hooger. Racijn, weinig aangeboden, meest afwijkende qualiteit. Goes 24 October. Jarige Tarwe f 12.50 a f 12.80. Nieuwe dito f 12.50 a f 13.Nieuwe Rogge f 8.75 a f 9 Wiutergerst f 7.25 a f 7.50. Zomergerst f 6.25 a f 6 50. Haver f 3.75 a f 4.60, Groene Erwten f 10.a f 10.50 Paard en boon en f7.50 a f 7.75 Meekrap. Voor puike Racine besteed f 22.echter met weinig omzet. Onberoofde zonder handel. Aigemeene stemming der houders te hoog. Boter f 1.30 a f 1,00 K.G. Eijeren f 4.20 a f 4.40 de 100 stuks

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 3