buitenlandsciie tijdingen. 4 Fransch. onderwijzers. Getal kandidaten 9, toegelaten 5, te weten: de heeren W. den Hollander en D. Mulder, beiden te Neuzen; A. J. van Noppen, te Koudekerke; A. Verhorst, te Middelburg, en D. Yooren, te Zierikzee. Wiskunde. Getal kandidaten 10, opgekomen 9, toegelaten 6, te wetende heeren C. Heule, te Ouwerkerk; H. M. Hubregtse, te Sluis; P. van der Meulen, te Goes; A. J. van Noppen, te Koudekerke; J. Pattist, te Oostburg, en M. Scheele, te Mid delburg. Teekenen, onderwijzers. Getal kandidaten 2, toegelaten 2, te weten: de heeren D. den Hamer en J. J. Verhorst, beiden te Middelburg. Gymnastiek, onderwijzers. Getal kandidaten 2, toegelaten 2, te weten: de heeren H. de Oude en J. J. Verhorst, beiden te Middelburg. Fransch, onderwijzeressen. Getal kandidaten 4, opgekomen 3, toegelaten 2, te weten: mejufvrouwen H. E. van Hiele, te Goes, en M. J, Tak, te Middelburg. Hoogduitseh, onderwijzeressen. De eenige kandidaat is toe gelaten, zijnde mejufvrouw C. C. Abée, te Middelburg. Handwerken voor meisjes. Getal kandidaten 9, opgekomen 8, toegelaten 7, te weten: mejufvrouwen J. J. D. van der Bel, te Ouwerkerk; A. M. G. Cras en W. van Doesburg, beiden te Vlissingen; M. J. Ilaccou, te Middelburg; A. E. Jongen, A. J. Ooms en C. H. M. Wassen, alle drie te Vlissingen. Mejufvrouw W. van Doesburg verkreeg akte voor de nuttige en fraaije, de overigen alleen voor de nuttige handwerken. De door de gemeente Middelburg uitgeschreven geld- leening van f 200.000 was reeds Maandag, de eerste dag der inschrijving, meer dan volteekend, zoodat de toewijzing volgens het plan bij loting zal moeten geschieden. DOESBORGH 17 October. Er bestaat veel kans dat in den zomer van het volgend jaar in onze stad eene groote tentoon stelling zal worden gehouden. Uit den boezem der afdeeling Doesborgh van de Maatschappij van landbouw is bereids een kommissie benoemd, welke zich tot taak stelt een programma op te maken, dat in de eerstvolgende vergadering aan de goed keuring der leden zal worden onderworpen. Ec-ne inteekenlijst tot bestrijding der vermoedelijke onkosten is reeds in omloop eu door de ruime deelneming, die zij ondervindt, laat het zich aanzien, dat voornaamste bezwaar, bij het tot stand brengen van tentoonstellingen op groote schaal, zal wordeu overwonnen. Ook in de naburige gemeenten valt aan het plan onverdeelde sympathie te beurt, en zijn er door sommige besturen voor dit doel bijdragen uitgetrokken. Het lijdt overigens geen twijfel, of het stedelijk bestuur zal deze nuttige zaak met een ruime subsidie ondersteunen, daar alles wat tot bevordering van den landbouw kan strekken, zijne aandacht niet ontgaat. 's GRAVENHAGE, 16 October. Eergisteren middag is alhier aangekomen en aan de hotels Bellevue en Paulez afge stapt een gezelschap Japanners, bestaande uit negen personen. Men verneemt dat het door het Japansche gouvernement is uitgezonden met het doel, om wetenschappelijke nasporingen in Europa te bewerkstelligen. 17 October. Heden namiddag is alhier aangekomen en aan het bétel Paulez afgestapt de heer F. von Niethammer, buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister van Beijeren bij het Nederlaudsche Hof, ten einde aan Z, M. den koning zijne brieven van terugroeping als zoodanig te overhandigen. Zoo men weet, is door de nieuwe orde van zaken in Duitschland o. a. het Beijersche gezantschap hier en te Brussel opgeheven, en zullen de funktien daarvan in handen van den vertegenwoor diger van Duitschland overgaan. Gedurende de laatste avonden, voornamelijk gisteren avond, hebben zamenscholingen en volksoptogten hier ter stede plaats gehad. Evenals in vorige jaren hebben zij aan leiding gegeven tot afkondiging door B. en W. eener bekend making, houdende herinnering aan de voorschriften der alge- meene policie-verordening, waarbij een en ander zonder toestemming van B. en W. op straffe is verboden. Onder de geïllustreerde weekbladen in ons land bekleedt de Katholieke Illustratie nog altijd de eerste rang. Dit tijdschrift dat met ruim 50,000 inteekenaren in Holland en Belgie zijn vijfde jaargang intreedt, levert een schat van origineele houtgravuren, waaronder soms ware kunst stukken, ajs de Poelier, naar van Schendel, de Vrouw van den Zeeman, de Septemlermoord van Parijs. Voor den tekst heeft {iet blad ontegenzeggelijk eene groote aanwinst gedaan in den beroemden Conscience, den gevierden Vlaainschen novellist. Over het algemeen kan men zien dat de redactie alle krachten aanwendt en geene kosten spaart om haar uitgave door pracht van platen en aangename lectuur den rang, die zij thans be kleedt, te doen behouden. Frankrijk. PARIJS, 17 October. Door den uitslag der herstemmingen voor de verkiezing van de departementsraden is in den aard der uitkomst van de eerste verkiezingen geen verandering gebragt alleen is de minderheid door de radikalen verkregen wat sterker geworden. De kommissie van gratie heeft gisteren over niet meer dan drie veroordeelden een beslissing gegeven. De processtukken van Versailles waren te omvangrijk om ze in de zitting zeivete onderzoeken. Thiers heeft zijne partikuliere meening niet wil- len uitspreken. De Gazette des Iribunaux meent te weten dat hij voor toegeeflijkheid gestemd is. PARIJS 18 October. Het gerucht betreffende onlusten op Korsika is overdreven. Al wat daar is voorgevallen bepaalt zich tot een manifestatie in twee gemeenten, waar „Leve de keizer werd geroepen. De personen die zich hieraan schuldig maakten worden vervolgd. De heer Charles Ferry, buitengewoon kom- missaris, moet gisteren te Ajaccio aangekomen zijn. VERSAILLES, 17 October. Het eskader van de golf van Jouan is naar de kust van Corsika gestevend, doch alleen als maatregel van voorzorg, daar tot dusverre geen opstand uitge barsten is. VERSAILLES, 18 October. Dépêches uit Corsica maken ge wag dat oproerige kreten„Leve de keizer 1" in twee dorpen aangeheven werden, bij gelegenheid van den doortogt van den heer Conti, die zijne genegenheid voor de keizerlijke familie be tuigde. De uitslag der verkiezingen in acht departementen is als volgt: 225 legitimisten, 120 bonapartisten, 1200 konser- vatief-liberalen, 725 repbliekeinen en 225 radikaleu. De ontruiming van de zes departementen zal den 28 dezer geëin digd zijn. MARSEILLE, 16 October. Het berigt dat een eskader zal uitzeilen wordt bevestigd. Bij voortduring loopen geruchten van ongeregeldheden die op Corsika zouden zijn voorgevallen; doch met zekerheid is niets bekend. Men weet alleen dat de militaire autoriteit gisteren een bataillon jagers der infanterie van Marseille naar Ajaccio heeft doen vertrekken. De es-keizerin Eugenia - zoo meldt de Paris Journal' heeft, véér dat zij Madrid verliet, al de bezittingen laten ver- koopen die de familie Bonaparte in Spanje had. Deze goederen zijn zeer uitgebreid en bestaan: in Arragon uit uitgestrekte bosschen die in uitmuntenden staat verkeeren; in Nieuw-Castilié en Valentia uit boerderijen met goed onderhouden land en talrijke kudden. Hetgeen wel als een groote bijzonderheid mag vermeld worden, is dat al deze landhoeven, zonder uitzondering, door Engelsche pachters beheerd norden. Men schat dat dezn bezittingen niet minder dan 12 millioen realen waard zijn. Engeland. LONDEN, 17 October. De Times laat op een overzigt vat keizer Wilhelms troonrede de opmerking volgen dat de Duit- sche natie ten eenenmale het beginsel van eenheid onder pre- siduin van Pruissen heeft aangenomen. Het land zegt de Times kan misschien een aanval van buiten hebben te door staan, maar zal tweedragt van binnen niet meer dulden. Het blad keurt het nieuwe muntstelsel en 's keizers liberale politiek jegens Frankrijk goed, en voegt er de verklaring bijdat, zoo lang Thiers aan het bewind zal blijven, er geen twijfel behoeft te bestaan of Frankrijk zal zijne verbindtenissen nakomen en het daartoe vereischte geld vinden. Het Officiële blad meldt de benoeming van sir Andrew Buchanan tot gezant te Weenen, van Augustus Loftus tot ge zant te St.-Petersburg en van den heer Odo Russell tot gezant te Berlijn. 18 October. De heeren Léon Say, prefekt van het Seine- departement, en Vautrain, voorzitter van den Parijschen ge meenteraad, zijn gisteren hier aangekomen, als overbrengers van het voor den lord-mayor van Londen bestemde blijk van erkentelijkheid en hulde. Heden avond wordt in de Egyptiau- Hall een groot feestmaal ter eepe van den heer Say gegeven. Markies de Lome, graaf Derby, graaf Carnavon, lord Gathorne en de heer Hardy liet berigt dat zij mi stand een vergelijk BERLIJN, 16 Weenen berigt, da den boheemschen lö lerie hierover zal gaarsche minister-; 17 October, doch er waren slee noeg om wettig te door den voorzitter roodst nog 10 aan komst dus weder ni Het traktaat Italiaauseh-Zwitser nog niet gesloten van. de daartoe bi ijksdag. STUTTGART, l| bergsche ambachtsv woordigd waren, li Bondsraad aanhant stelsel verworpen e franc-stelsel verklat MAINTZ, 18 Oc (fessischen Ludwig| f5 pet. verhooging ultimatum van 15 irbeiders in de ledei net geweld trachtte Verhinderen. De pc tan hare wapenen g ot herstel van de o WEENEN, 17 umal zegt, met t let aan den keizer, i |clienken, gelukt is labiaetswijziging, c ien; en dat dien ten; graaf von Hohe funklie blijven. I ïiteenloopende berij iwestiën medegedee! let vooreerst enkel 1 MADRID 16 Oc ergadering van rept Ie behandelde voord rekkingrusteloc» geering die niet he (publiek aanneemt. uitgesproken, E krseliillen die tussc (sten bestaan, toe Mischt. Een der a tellingen wettig zij 'reiden. Al de voor Corteszitting. Inent elkander opl itepubliekeinsche ter Hevia de regeer 'twoordt hierop en (giiiselen bij verwt 'nister van oorlog, ['«daza, dat militair hifestatiën. Binnep Martij^ kapt. UitJ Diversie, ka Grujio, J Adriaua Wilhelmina; Server, 1 fc*"** -

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2