BMTENLANDSCHE TIJDINGEN. I Brouwershaven j M. A. Popering, te Middelburg; J. M. van Riet, te Sint Kruis; P. J. van de Sap.de, te Middelburg; D. Sanderse, te Serooskerke; M. Scheele, J. J. Verborst en L. Versprille, allen te Middelburg, en P. Vink, te Colijnsplaat, Engelsch, onderwijzers. Van de 3 candidaten zijn 2 toege laten, zijnde de heeren M, Bertels, te Vlissirigen, en M. Zonne- ville, te Yzendijke. Engelsch, onderwijzeressen. Van de twee candidaten is 1 toegelaten, te weten mejufvrouw A. M. Harmsen, te Middelburg. Hoog-Duitsch, onderwijzers. Van de 4 candidaten zijn 2 toegelaten: de heeren M. Bertels, te Vlissiugen, en A. van de Linde, te Wolfaartsdijk. De koning-groothertog heeft benoemd tot kommandeurs van de Lnxemburgsche orde der Eikenkroon, de heeren A. M. M. Casterman, R. C. Cankrien, beiden te Antwerpentot officier van die orde den heer J. L. H. Beijers, te Brussel, en tot ridder dier orde den heer J. P. H. Dumenil, te Antwerpen. Zij had den zich bij het opbrengen van het stoffelijk overschot van de gesneuvelden op de Citadel van Antwerpen bijzonder onder scheiden. BLOKZIJL 10 October De verzending van snoek, die thans in de binnenwateren alhier veelvuldig gevangen wordt, is heden aanmerkelijk. De visch wordt dagelijks in daartoe geschikte manden gepakt, met kleine vaartuigen (punters) naar Zwartsluis gebragt, om van daar per stoomboot naar Amsterdam en ver volgens zelfs naar het buitenland verzonden te worden. Hij wordt dientengevolge nu reeds aangekocht tot 30 cent per kilo. NIEUWEDIEP, 11 October. 'Den 15 dezer zal Zr. Ms. transportschip Java van hier naar New-Castle vertrekken, om eenige armstrongkanonnen van daar af te halen. Na terug komst van daar zou gemelde bodem verder gereed worden ge maakt voor het vertrek naar Oost-Indië, hetwelk tegen het laatst dezer maand zou vastgesteld zijn. ROTTERDAM, 10 October. Naar men verneemt zal reeds spoedig de aanbesteding gehouden worden van despoorweg-via- dukt op de Binnenrotte in deze gemeente, een der grootste wer ken alhier; ook de andere belangrijkste aanbestedingen zullen weldra volgen. Men ziet hier met welke kracht de direkte aan- slniting met het Zuiden wordt voortgezet. SNÈEK 10 October. Over het geheel is de opbrengst van den hooioogst in deze omstreken vrij bevredigend. De eerste snede was niet zeer voordeelig, de tweede heeft nogtans veel vergoed. De prijzen blijven intusschen zeer hoog. WOUBACH (Limburg), 10 October. Dezer dagen viel een jeugdig metselaar uit den 28 meters hoogen toren van de nieuwe kerk, hier ter plaatse. Onder het vallen greep hij een touw vast, dat boven aan een rol in den toren bevestigd was, eD kwam zoodoende zonder eenig ongemak naar beneden glijden. Een half uur later zat hij weêr op den toren aan zijn werk. ZWOLLE 10 October. De rivier de IJssel is zoo gewassen, dat de boeren hun vee van de uiterwaarden naar den stal hebben moeten overbrengen. De peilschaal aan het Katveer teekent hedën 1.29 boven A. P.. Onder de geïllustreerde weekbladen in ons land bekleedt de Katholieke Illustratie nog altijd de eerste rang. Dit tijdschrift dat met ruim 5000 inteekenaren in Holland en Belgie zijn vijfden jaargang intreedt, levert een schat van origineele houtgravuren, waaronder soms ware kunst stukken, als de Poelier, naar van Schendel, de Vrouw van den Zeeman, de Septemhermoord van Parijs. Voor den tekst heeft het blad ontegenzeggelijk eene groote aanwinst gedaan in den beroemden Conscience, den gevierden Vlaamscben novellist. Over het algemeen kan men zien dat de redactie alle krachten aanwendt en geene kosten spaart om haar uitgave door pracht van platen en aangename lectuur den rang, die zij thans be kleedt, te doen behouden, Frankrijk. PARTJS, 9 October. Van 2000 verkiezingen, d. i. de helft, is de uitslag bekend. Vrij algemeen hebben de kandidaten der behoudend-liberale partij de overwinning behaald. De Bona- partisten hebben bijna overal de nederlaag geleden. In eenige groote steden zijn de verkiezingen in radikalen zin uitgevallen; zeer vele kiezers hebben aan de stemming niet deelgenomen en voor vele plaatsen zal moeten herstemd worden. Officieel. De afgevaardigde Lamfrey is benoemd tot g(, volmagtigd minister van Frankrijk in Zwitserland. PARIJS, 11 October. Volgens gerucht zou in plaats vat, Victor Lefranc, die minister van binnenlandsche zaken zal worden, Casimir Périer als minister van landbouw optreden. Een streng onderzoek is ingesteld naar de ontvlugting vag een gevangene uit Versailles. Een verdichtsel is het bericht dat generaal Changarnier, ij naam van de kommissie tot herziening van de bevorderingen van officieren bij het leger, aan den minister van oorlog de be slissing overlaat wat officieren van minderen rang betreft; daarentegen is het waar dat het toltraktaat, waarover de partij, en het eens zijn geworden, aan den Duitschen rijksdag u| worden voorgelegd, die den 16 dezer bijeenkomt. De heer Onésime S., 45 jaren oud, grondeigenaar eg landbouwer in het gehucht Villebéan (departement Seine-et. Oise) had huis en schuur door de Pruisen zien in de asch leg. gen en voor zijne oogeu een lid van zijn gezin door hen zie; ombrengen. Sedert dien noodlottigen dag had hij meermalst blijken gegeven van stille verstaudsverbijstering. Zijne iiti Jixe was, zich van het gezigtszintuig te berooven, ten eindt, zoo hij zeide, niet meer het schouwspel te zien van menschel, handelingen, die hem hatelijk waren geworden. Voor alles va zijne liefde en gehechtheid uitgebluscht; alleen nog leefde zijn geneigdheid voor eene zuster, de weduwe B.die hem bij zich opgenomen en zich de taak opgelegd had om over hem tt waken, alle messen, scharen en andere scherpe voorwerpen vat hem verwijderd te houden, waarmede hij reeds meermalen gt< poogd had zijn oog te kwetsen. Bij zulk eene gelegenheid had zij tot hem gezegd: //Maar, als gij dat voornemen uitvoert, zoudt gij mij immers niet meer kunnen zien »Och," va het antwoord, //om u te zien heb ik mijne oogen niet noodig." Mevr. B. had eindelijk haren broeder naar Parijs gebragt, ou aldaar een geneesheer over hem te raadplegen. Op zeketei morgen ging zij aan zijn bed, en schrikte, toen zij zag dat bij een band voor de oogen had. „Het is gedaanzeide hij zeer opgeruimd. //En ik heb er bijna niets van gevoeld." Dedad» lijk geroepen geneesheer nam den band weg en ontwaarde dal de gezigtszenuw als door een cautisch middel was verteerd, zon der eenig spoor van ontsteking. Hij vroeg den verblinde, bot bij het had aangelegd om te vernietigen-wat een ahdar zot zorgvuldig trachtte te behouden. S. wees hem een boek, dato; zijne nachttafel lag, en waarin eene bladzijde door een groote vouw was aangewezen. Het was eene verzameling van reisbs schrijvingen, en op de gevouwen bladzijde vond men de wijs beseüreven hoe in China de straf van verblinding wordt tet uitvoer gelegd. Volgens den verhaler legt men daar op eb oog een balletje ongebluschte kalk, overdekt dit eerst met eci vochtig, dan met eeu droog linnen lapje, en doet over alles eea band. De kalk verbrandt dan de gezigtszenuw zonder ander: smartelijke gewaarwording voor den lijder dan een scherpe pijl, maar die even vlug is als een bliksemstraal. Dat is een „fatsoet- lijke" straf, die alleen op personen van stand wordt toegepasij Zij ontlokt noch kreet, noch krimping, noch bloedstorting doet de toeschouwers alleen door hare eind-uitkomst rilltt, S. had naauwkeurig de omschreven wijze van handelen volgd, en dus zijn doel bereikt. Engeland. LONDEN 11 October. Gisteren werd te Dublin een gtooill meeting gehouden, om amnestie voor de gekerkerde fenians ll| bewerken. BERLIJN 11 Pouyer Quertier een konferenlie g vangen. De keizer opei WEENEN, II van den rector m siteit, hebben de minister van on dadelijk de zaal aangeheven. n 11 Octobei voorstel strekker den /rijksraad aai dat deze rijksraai voorschriften der Te Pesth is h< werklieden afgelt king met de Parij ving van de Ink tot de uiterste lin MADRID 9 C| een bijeenkomst g Men gelooft dat het programma d Vijf voorstanders gekozen, en de 1 het schijnt groote 109 afgeva eenigd met de ve een votum van ve 10 October 92 tegen 42 sten votum van vertrot ten hebben zich d; tot reorganisatie de heeren Zorilla, klitos, Marios ei licht zenden. Vol zij niet zijn „radi de portefeuille vat BRUSSEL, 9 C biljetten ter algem eene werkstaking heeft genomen om 10 October, als zeker dat het van Elzas en Lol ivond zou de hee lentie met prins B afdoening van het stelling. Volgens genoei bet einde van de leggen aan den k Ouitschland. BERLIJN, 9 October. Tusschen het Duitsche Rijk en Vereenigde Staten van Noord-Amerika zal weldra een tratal tot regeling van het konsulaatwezeu gesloten worden; des overeenkomst zal ook bepalingen betreffende de wederzijdse!» erkenning van fabriekmerken bevatten. Met betrekking tot de onderhandelingen alhier van hej bestuur der Vereeniging ter bescherming van de belangen M houders van Rumaansche spoorweg-obligatiën" met de vertej genwoordigers van buitenlandsche comités wordt berigt, men het spoedig eens zal zijn over eene schikking. Daarbij z« aan die houders 5 pet. in plaats van 7pet. rente van bun» aktiën en bovendien betaling voor de volle waarde van de v«' vallen coupons gewaarborgd worden. Op de medewerkingw de eerste Duitsche firmaas tot de financiële transaktie, die no» dig is om het plan van schikking ten uitvoer te brengen, men met zekerheid kunnen rekenen. NEW-YORK, ■go door een v< twintig wijken dei voortwoeden.' 9 October, salve stad, de hai Ie waterbouwwerl 'agte de vlammei toortgedreven. Voi 'taafkantoren, da< jen grond afgebra krekent dat 12,0 en zijn. Waarscl "Hars aan de sta "od. De overbe- Meetings worden b ""10 October, "ervloedigen regs serekent dat de s

Vlissings Weekblad | 1871 | | pagina 2